KOČKY: Mňautobiografie pana Profesora (43) Tradice

10. 12. 2008 Jo, jo. Nejsem blbej kocour. Jsem chytrej kocour. Když chci, rozumím všemu. To, že většinou nechci, není dnes námětem mého spisu. Námětem mého spisu je ten blázinec, kterému holka říká Vánoce.

 

 

Původně jsem mínil vypracovat soubor rad, jak lze vánoce obohatit a zpestřit, ale protože změna je život, aplikuji vánoční poznatky na různá přísloví, která má moje holka v oblibě. Vždycky se tvářím, že jim nerozumím, ale rozumím. Když chci. Už jednou jsem přísloví ve spisu rozebíral, ovšem tam jsem k nim uvedl nesouhlasná praktická stanoviska. Tady provedu opak, prokážu, jak moc jsou přísloví pravdivá. Nakonec, přísloví jsou tradice, vánoce jsou tradice… tak k sobě moc dobře pasují.

12. 12. 2008 14.00
Pýcha předchází pád. Jo, jo. Kdyby Tsunamissy nepřešlo přes plech plný lepivých srdíček tak pyšně a zběsile, tak by určitě nespadl.

14.10
Čistému vše čisté. Jo, jo. Díky pravidelné hygieně jsem velmi čistý kocour. Spadlé kousky, přilepené na zemi, se mi zdály dost čisté. Nevím, proč je holka vyhodila. Těch pár chlupů, které se z nich ježily, jim dodaly na zajímavosti. No co. Tak by to nebyly linecké koláčky, ale linecké chlupáčky.

18. 12. 2008
Nevědomost hříchu nečiní. Jo, jo. Jak jsem asi měl vědět, že ten blbej papír nic nevydrží? Jak jsem měl vědět, že když přes něj párkrát přeběhnu, tak už do něj holka nic nezabalí, protože ty dárky koukají ven dírami po drápech?? Jak jsem měl vědět, že zrovna ten barevný chumel, který mám v zubech, je stužka na ovázání dárků?? A jak asi mám vědět, kterej kazisvět a splašenec bude příčinou holčinýho infarktu?

 

22. 12. 2008
Kdo hledá, najde. Jo, jo. Holka hodně hledala a našla. Skoro všechny. Šupiny. Z kapra. Všechny, které spadly při porcování z linky, jsme si vypůjčili. Byl to kalup. Chytit šupiny, honem do skrýše, šup pro další. Dost jsme se nalítali, ale stálo to za to. Vytvořili jsme pěknou zásobu na horší časy. Podcenili jsme ale holku. Že najde ty pod kobercem a mezi novinami, s tím jsem počítal. Že vyčuchá i ty v květináčích, to už bylo překvapení. Že nakonec objeví i ty na sedačce, za lednicí a v botách, to jsem nečekal. A že jí neuniknou ani šupiny mezi jejími lejstry a v košíku s jablky, to mne nepotěšilo. Nakonec byla díky menším holkám odhalena i poslední skrýš. Jsou opravdu celá velká holka. Mají stejně nemožné otázky: „Máááámííí, fuuuuj, proč máme pod polštářema šupiny??“

23. 12. 2008
Kdo nic nedělá, nic nezkazí. Jo, jo. JO!! Kdybych nebyl pracovitej kocour, tak bych nekutal v regálu, ta knížka by nevypadla těsně mně za pr…, teda za sedací částí mne, Profesora, nebyl bych se lekl, nevystřelil bych jak střelený, nevzal bych to přes gauč do kuchyně, tam přes stůl a židli a linku a sporák a nebyl bych vletěl do toho pitomého hrnce s ještě pitomější čokoládovou polevou, která se mi nalepila na všechny čtyři tlapky, kterými jsem pak pokračoval přes vytřenou předsíň a koberec v pokoji až na čerstvě povlečenou postel prostřední holky a to bílé triko, které měla připravené na večer, no.

24. 12. 2008
Nevstoupíš dvakrát do téže řeky. Jo, jo. Kdepak dvakrát, to je málo. Čtyřikrát. Teda, do řeky bych nevlez ani jednou, proč taky, že jo, je mokrá, ale skolit stromek… čtyřikrát… to zas teda klidně.
Poprvé jsme se kolem něj tak nějak proháněli a nebylo jasný, kdo do té pichlavé nádhery vrazil tak, že nádhera spadla. Holka povzdechla, zvedla nádheru, zajistila ji lépe a nazdobila znovu. Podruhé se Kalassymitě zalíbil ten dlouhý camfour, co mu holka říká řetěz. Drapla ho do zubů a táhla. Mířila do kuchyně. Předběhly ji dvě ozdoby, které se vykutálely naproti holce, která už podle zvuků tušila. Za ozdobami vlekla Kalassymita řetěz a pomalu se za ní sunul i stromek. Za stromkem jsem se sunul já, protože mne zajímalo, co na tohle holka řekne.

O řeči nemůže být řeč. Ječela jak pavián. Co ječela, sem nemůžu napsat, protože by muj deník zrudnul jak záře nad Kladnem a to bych teda nerad. Když holka ukotvila strom a ozdobila ho, tak jsme dali chvíli klid zbraní. Ty dva pozdější pády už byly celkem nechtěné, prostě se na něj pokusil vylézt hroch a pod tím by se kácela i statnější borovice, natož malý smrček.

A počtvrté byl pád způsoben nedopatřením, protože při tryskoklusu na trase kočičárna předsíň kuchyně obývák zpátky nějaký mourovatý bizon zapomněl, že za rohem je strom a v kritickém úseku v zatáčce to neubrzdil, dostal nezvladatelný smyk, napálil do stromu a byl otřesen… tedy, potřesen jehličím, které při pokračování v úprku roznesl po bytě.

Holka večer říkala, že je zázrak, že se strom a ona dožily aspoň toho večera. Jen nevim, proč mi holka připadala víc ztrhaná než ten stromek. A potěšilo mne, že stejně, jako vloni, i letos řekla, že nejlepší dárky jsou ty nezabalené chlupaté. A jelikož se obě menší holky poctivě odchlupují, nebylo pochyb o tom, koho tím myslela.

 

25. 12. 2008
Kdo si počká, ten se dočká. Jo, jo. Vždycky se najde chvíle, kdy holka zapomene tu mísu s řízky přiklopit poklopem nebo zatrezorovat do lednice. Letos jsem se dočkal dvakrát. Musím uznat, že holka umí ty řízky rok od roku lepší. Jen nevim, jak to myslela, když našla pozůstatky mé hostiny, s tím, že z někoho brzy udělá mastnej flek. Proč, když už jsem já udělal dva – na gauči a na její knížce?

30. 12. 2008
O kom se mluvívá, daleko nebývá. Jo, jo. V poslední době holka mluví o nějakém Dvatisícedevět. Nechci vyvolávat paniku, ale myslím, že už je za dveřmi. Taky holka říkala, že je třeba do něj vykročit pravou nohou. Tomu taky nerozumim. Tak on přijde a my do něj máme vykročit?? A jenom jednou nohou? Pravou? Proč ne třeba levou? Zadní? Tak to ne. Navrhuji vletět do něj, do toho Dvoutisícátéhodevátého, pěkně naplno všemi čtyřmi a pořádně kormidlovat ocasem a nabrat hned ze začátku ten správnej, dobrej směr, kterej má jedinej cíl – člověčí náruč plná lásky.

No dobře, dobře, netrvám na náruči, vona i šunka má něco do sebe.

P.S.: Jo a k tomu správnému vlítnutí do Dvoutisícátéhodevátého je třeba zvolit pořádné heslo. Já už to své mám samozřejmě připravené: Tady máme všichni rádi jenom mě. Protestní akce, kterým chtějí mé heslo bojkotovat Tsunamissy, Kalassymita a Hroch, smetu brilantním spisem na téma Moudřejší ustoupí (ale stejně ví své). Chi chi.

Piškot Pišutka v. t.

Aktualizováno: 10.3.2013 — 13:56

127 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Milí Zvířetníčci,

  máte-li před očima pruhované míhání, vězte, že nejde o mžitky, to vám jen děkovně pruhovaně mourovatým ocáskem mává pilný psavý Profesor Piškot Pušinka Pišutka 🙂

  K vašim otázkám ohledně setkání jihočičského Křivonoskového – hlásím, že organizační tým se neulejval a vše je připraveno k vaší větší informovanosti, jen čekáme na pokyn hlavní duše týmu 🙂 Vydržte, informační smršť se blíží.

  1. Hurááá – psavému právem pomilováníhodnému panu profesorovi s pravým pruhovaným pocáskem plápolajícím předjarním povětřím.

   A třikrát hurááááá křivonoskovému organizačnímu týmu – už se těším na informační smršť, neb se těším na vás všecky.

 2. Piškotku, ty jsi borec! A jak umíš vánočně naladit celou rodinku, paráda. Dnes jsem neměla zrovna úsměvný den ani večer a tak díky za každé tvé povídání. Už se zase směju.
  Díííky !!!! (inlove) (wave)

 3. Fakt jsme všichni chytili ňákýho celoplošnýho virusa?

  Já jen malé OT: Kamba je u rodiny, všichni se rázem hodili do klidu, nejvíc Richard, který konečně zas zbaštil celou denní dávku, a úplně nejšťastnější je Kibísek, který se mohl za Kambou celý den ubrkat, aby se jí pořád mohl dotýkat. Kamba prohlídla každej koutek v pavilónu, Kičinka jí půjčila Nurua a teď si teta ustlala mezi Shi a Kiči.

  Dnes se také bez problémů spojily s Tonyou, Donou a maličkou sloničkou Tamara a Janita. Holky srílanské vyrůstaly ve stádu, takže se k miminkům umějí chovat, a holka maličká česká bude mít na hraní další tety.

 4. O.T. Tak jsem byla odvážná a trvala na tom, že rozhodně chci vidět písemku. Trvalo to, s připomínkama to bylo, ale nakonec se našla a mohla jsem nakouknout. A co byste řekli? On mi pan ing opravil jen část, takže nakonec toho byla krásná 2. A omluvil se? To nééé. Ale blbý kecy o obtěžování si neodpustil.

  1. By měl bejt rád, že ho obtěžuje krásná ženská… Blahopřeju, že ses nedala, a k hezké známce (y)

   1. A na druhou ! Asi se vyučil v Plzni.
    Týno, umíš si jít za svým a to je dobrá výbava do života.
    Pohlaď za mně dětičky a drž se a hlavně se nedej, nikdy! (h) (wave)

 5. Vzpomínala jsem jak se vlastně původně jmenovali moji psi. Baču si nevzpomenu, nějaké francouzské slovo to bylo.
  Brumla se jmenoval „up up and away“ to tedy nevím jak bych na něho volala ale čilouš to byl, copak o to.
  Einsteina taky nevím ale Garyk byl původně Laban což mi přišlo jako jméno pro tuleně. Ale s hlučným tvrdým jménem Garyk jsem se tedy rozhodně netrefila. Měl to být Haryk ale zjistila jsem že volat jméno s hrdelním „H“ na začátku jde divně, „G“ bylo lepší. K poděšenému psovi jméno Garyk nepatří, ale kdo to mohl tušit. A tak mu říkám často Garuš, Garuši, Garynku někdy jen Gary. Je to můj poděšený moula a ne Garyk.
  A ještě další nesnáze. Aby jeho jméno správně vyslovovali u veterináře musela jsem napsat Garrick. (mm)

 6. Holky ubohé nemocné, rychle se uzdravte! Heslo dne: Ať chcíp chcípne.
  V Brně začíná zima, už je na nule. Brr. Aby Petra ty vánoce nepřivolala (devil)

  1. Tak, holky marodné, chcípnite chcípa! Co tu má co dělat chcíp, když venku kvetou kočičky???
   Čajík tu není, tak jinej povzbudivej nápoj protichcípovej: (d)

   A zimu nechci, potřebuju lepit. Ať si počká nejmíň tejden, kva, pak klidně.

   1. U PIŠKOTKA JSEM SE BAVILA, TAKŽE MU DĚKUJU. IO, KVETOU NEJEN KOČIČKY. MNĚ KRÁSNĚ KVETOU TAK BAREVNÉ KROKUSY. TY FAKT RANÉ, S NĚŽNÝMI LILA KVÍTEČKY UŽ ODKVÉTAJÍ. A DOKONCE JSEM DNES OBJEVILA U SVÉHO SKALKOVÉHO OTUŽILCE TULIPÁNANA I POUPÁTKO

  1. Pane profesore,
   tedy, to by byla aspoň odměna pro vědce vašeho formátu (h) !
   I když holku by buď kleplo nebo by nejmíň měsíc křoupala suchý chleba a šunku si u toho jen představovala 😛 .

  2. JoVo, děkuji pěkně…s dodatkem Aby mně nevomejvali 🙂 Nepochybuji, že mlsný profesor by chutné sousto uvítal, ovšem prostřední a nejmladší holka by asi neuvítaly, že kvůli šunce de luxe mají suchý chléb, neb na víc nezbylo 🙂

 7. Světlo mých očí, slunce jasné, hvězdo zářivá 🙂 Krásný je večer, kdy se můžu věnovat tvému živůtku (inlove)

 8. Milá Dede, jmen, kdy v papírech něco stojí a jmenovanému se říká jinak, je poměrně dost. Viz. Jan – Honza, Josef – Pepa a v případě naší rodiny Milan – Ferda.

  Takže v papírech může mít malá bílá Narya von und zu Hohenzollern, ale říkat jí po domácku třeba Sněhule, jak dole píše PetraK 😀 Ostatně to docela vystihuje podobu…

  Jinak Piškotku, jako vždy jsi jedinečnej, charismatickej a úžasnej badatel, jak už někteří tací i člověčí bývají a člověku se zadřou pod kůži 😉

 9. Tak jsem se aspoň večer potěšila – jednak bezva článkem (y) a fotkami, jednak komentáři (inlove) . Hlásím se (znova :@ ) mezi čerstvé majitele chcípu.
  A pokud sem Lucka nakoukne, ráda bych se zeptala: (sun) (dog) (inlove) CO JARNÍ SETKÁNÍ NA KŘIVONOSCE? Máme už březen, tak abychom to stihli…

 10. Hlášení o černé smečce. Dnešní poznámky z Melinčina zápisníčku.
  1. Děsivý autobus se dá přežít i celou nezbytnou hodinu, pokud vás spolucestující obdivují.
  2. Na poli a v lukách je mnohem líp než mezi paneláky!
  3. Ale když jsme se ocitly zpět ve známých končinách, bylo to takové jakési bezpečnější.
  4. Po těch divných schodech, co je jimi vidět skrz, se dá chodit, ale Penynka mi to musí ukázat. Proč na mě člověka ječela, že ať mě ani nenapadne dělat na Penny tank?
  5. Když se Penny vyčurá řvoucímu psovi před brankou, vytočí ten cizák hlasitost tak, že sípe. Když to pak po té Penny přečuráte, pokouší se o cizáka infarkt. Zajímalo by mě, co by dělal, kdybychom mu tam nechaly počuraný bobek.

   1. No je fakt, že když jsem šla uvnitř civilizovaně, Melinka na mě hleděla velmi vyčítavě: „Máš. Potřebuješ. K výzkumným účelům jsi neposkytla! Teda ty seš ale…!“ (chuckle)

 11. Můj milý Piškotku (inlove) , jak to děláš, že drápkem chytneš hned v první větě „Nejsem blbej kocour. Jsem chytrej kocour“. Pak už jeden ví, že se bude skvěle bavit až do konce. 😀 A zase ty nádherné fotky !!!

  Dede, mě se jméno Nari líbí (jen je tu ta podobnost s Berry). Ze jmen na „n“ se mi líbí skotské „Nessa“. Sice je to zde zkratka pro jméno Vanessa, ale i k pejsce by to docela padlo. A takhle je na internetu jeho „rozbor“

  N is for nice, need I say more?
  E is for eternal, your spirit will live.
  S is for serene, your calm time.
  S is for serious, not always joking.
  A is for able, for you surely are.

  Nebo vymyslete jméno, které se vztahuje k místu, kde se narodila, nebo i k původu jejích předků (švýcarský ovčák). Ale málá bílá holčička vám určitě nějaké krásné jméno sama vsugeruje.

  A tady je slíbené řešení rebusu, jesli ho někdo jiný (kromě bleskové Xerxové) zkusil

  Kdo vlastní zebru a kdo pije vodu?“

  1. domek žlutý, Nor, Sportky, liška, VODA
  2. domek modrý, Čech, Mentolky, kůň, pivo
  3. domek červený, Angličan, Šárky, hlemýžď, mléko
  4. domek zelený, Japonec, Partyzánky, ZEBRA, káva
  5. domek bílý, Španěl, Globusky, pes, pomerančová šťáva

 12. a jsem jaksi zapomněla zdůrazni, že fotky, fotky mě naprosto rozbily :D, tipla bych si, že ta poslední, zachycuje natuty důsledek toho vlítnutí do Dvoutisícátéhodevátého, není-liž pravda, že? 😀

  1. Tak ještě jednou. Otevřete youtube a hledejte :

   „Scottie Pinwheel“ Stojí to za to. (y) 🙂

   1. Kočko, ti josu parádní!
    „Hele, brácho, co žereš, nemáš to lepší?“ dovedený do dokonalosti. 😀

 13. Piškot je jako vždy prudce geniální. 😀 (rofl) A heso má skvělé – proč s ním zbytek smečky okamžitě nevyslovil nadšený souhlas? (chuckle)
  A pravdu má s vyskočením do nového roku všema čtyřma. Protože ve všech 4 jsou dvě pravé a to je mnohem víc než jedna! (sun)

  1. Vím, že je to pro malou šlechtičnu dehonestující, ale já bych z ní asi udělala Nanynku. Holt jsem z těch prostších poměrů. Nějak jsem té malé už od včerejška, kdy jsem dočítala, automaticky říkala Nany. Jen se nezlob za hloupej nápad, nemyslím to zle. 😉 Mělo by to jednu výhodu, dá se použít ke chvále – „To je naše hodná Nanynka“, ale také k vynadání: „Ty Náno …“ Však má šlechtična Amálka slyší na Čiči.

 14. Milý p.p.P.P. – díky za osvětlení některých starých českých přísloví. Je třeba příkladů, aby člověk pochopil, co tím chtěl staročeský (a staromoravský) lid říct! Jen tak do nás!

  A doufám, že do roku dvatisíce třináct jste s celou jihočičskou smečkou skočili rovným nohama a pořádně kormidlovali ocasem – přímo do náruče Holky, která byla plná – ta náruč, ne Holka – šunky světoznámé značky Pišunka.

 15. Ach ta láska nebeskááá!!! Profesore Piškote Pišutko!!! (inlove)

  Měli jsme kocourka jménem Moureček, měl být také pánem profesorem. Ale ukázalo se že je to kočička Mourečka. Profesorka z ní nebyla protože je tu ženské pohlaví stále jaksi odsunováno na vedlejší kolej. :O

 16. Pan profesor mi zpříjemnil včerejší večer (inlove) , ale měl co dělat, protože můj chcíp se vyvinul do dost příšerné varianty a jsem tedy totálně chcíplá. Vím, že dlužím fotky, ale pokusím se (až mi něco konečně zabere) to do večera dát na rajče (byť kvalita není fakt nic moc – na ten kompakt jsou holky prostě moc rychlé 🙂
  Jinak Malá Bílá se definitivně zabydlela a nastal tak čas záhadně padajících a mizejících věcí. Například ráno, když jsem si čistila zuby, začala z koupelny couvat chlupatá předložka před sprcháč. Letmé otočení ukázalo štěně udatně couvající a vlekoucí tu nádhernou velikou kořist (bat) Potom spadl smeták, protože NĚKDO se zakousnul do těch vyzývavých fousů a opět odcouval. Když potřebuju smetáček, jdu najisto – do psího pelechu (chuckle)
  Potíže je se jménem. Nari se nelíbí ani nám, ani psici (byť Narya je definitivně její jméno v průkazu původu, pasu a je svázáno s čipem), ale nějak nejsme schopní vymyslet něco, co by slušelo psici a všichni s tím souhlasili. A malá jí přece jen nemůžu říkat pořád (wasntme)

  1. A co Márinka? 🙂 (MaRi promine :* ) Nojo, jméno musí sednout a dobře jít z pusy. Však ono se to nejsprávnější vynoří. A souběžně mnoho dalších rozmanitých (chuckle) .

   Berrýška stále drží odstup?

   Tak zdárný boj s chcípem zákeřným! (inlove)

  2. Márinka – to jsem napsala hned, jak to Dede práskla…že budou mít Márinku,taky mi Nari nešla z pusy…. (chuckle)

  3. Tak na ní volejte NORI 🙂 jinak ale mně se Nari strašně líbí, je to krásné vílí jméno.

   1. Nori ne, bůhví,co by tím přivolali..ono sice i-y ale aby Dede měla zrytou a poddolovanou zahradu….. (angel)

   2. Se mi taky Nary líbí. Ale nojo, jméno je ošemetná věc. Možná vypsat konkurs? Inspirace v Pánu prstenů?
    Gimli asi nééé. 🙂

    1. Narya je pochopitelně z Pána prstenu. Já od začátku prosazovala Nazgúlii (chuckle)
     Já bych taky používala Náju a Narouše a Naruši a maruši… však jí stejně nakonec budou říkat Kozo… nebo tak nějak… (rofl)

     1. Nebo Naděžda Konstantinovna Naruševská, když je bude hodně štvát. (chuckle)
      Nazgúlie, hehe… (clap)

      1. Jeden z našich kocourů býval, při významných událostech, oslovován plným jménem – Felix Edmundovič Dzerzynskij. Fakt se mu podobal.

       1. A jenom v obličeji, nebo i skutky? (think) (chuckle)

        Ono taky působí dost komicky, když kárám psice slovy: „Teda, Penelopo, královno ithacká, že se nestydíš!“ nebo: „Melánie, lady Hamiltonová, račte laskavě zapojit aspoň jednu mozkovou buňku!“

     2. Jsem jednou chtěla říct psovi zároveň – vrahu!, protože honil kočku a drahoušku, běžné oslovení a vyšlo z toho Vrahoušku, na což pak důsledně slyšel. 😉

  4. Milá Dede, „krya på dig“ jak zdejší obyvatelé přejí onemocnělým. Tedy uzdrav se!!! Máš doma to malé bílé a velké černé potěšení. Ale kdo je teď venčí? Nebo stačí vypustit je na zahradu? Zkrátka se rychle uzdrav!!! (hug) :*

  5. A Dede proč Nari „ar“ zní dohromady tvrdě, jinak je to ve jméně Berry kde je „e“. Ale já bych jí nechala jméno Narya ale čtené Narja, to „j“ to změkčí. Však ono se jméno malé lištičky vyloupne samo až se víc poznáte.

  6. jéééééé, tak já jsem prošvihla moment nastěhování!! Kde najdu detaily, ať vím jak proběhlo? Nutně to musím vědět, co Berrýška, co Sněhule a tak vůbec.

  7. jéé DEDE – tak jsem početla 🙂 a moc hezky, moc hezky se to četlo. Jsem moc ráda, že si to takhle sedlo (inlove)

 17. 😀
  Ano, to známe. Kočičí i psí chlupy všude. I v zavřené lahvi s limonádou, i v konzervě rybiček. Černé chlupy na šlehačkovém poháru, bílé naopak na čokoládovém dortu. Na chlebíčky oba druhy… My máme pro podobné příležitosti heslo:

  TROCHA KERATÍNU JEŠTĚ NIKOHO NEZABILA.

  Omlouvám se alergikům, ale u nás to máme takhle.

  1. Milá Zdeno, razíte správné heslo, heslo pro mne přímo nepostradatelné. Nemohu zvát návštěvy na kus žvance. Já sama jsem často v situaci kdy tahám z pusy Garykovy dlouhé předlouhé chlupy. Ty krátké kočičí zřejmě nevědomky polykám. :O

   1. Poté, co jsem našla Penynčin chlup v právě otevíraném jogurtu, začala jsem razit heslo: Nemáte-li rádi v jídle zvířecí chlupy, změňte laskavě kuchyni. (chuckle)
    Melly má tu podsadu ještě jemnější a ještě lítavější. (wasntme)

    1. Potvrzuji. Maminka lovila včera tenký hebký černý chlup z dortu, a to k ní psice ani nepáchly. Zřejmě navrhnu panu profesorovi Piškotkovi, aby sepsal spis O pohybu věcí skrytých aneb kterak srst difunduje úplně všude.

 18. super, to jsem si udělala radost krásným článkem – díky!!! (h) (h) (h)

  a ta fotka v čepičce je DOKONALÁ (inlove) :* (clap)

 19. Tak linecké chlupáčky mne fakt dostaly – díky. Máme tip na další vánoční cukroví a při našem počtu koček bude kvalitní.

 20. Nojo, pan Profesor nezklame 😀 . Hned má člověk lepší náladu.
  Malé OT: Alčo, dostalas mejlík?

  1. Ano, dostala, páchám odpověď… (blush)

   A k panu profesorovi, mé lásce veliké, netřeba nic dodávat. Snad jen, že ho při každé příležitosti dávám za vzor Macíčkovi, který ale „zůstává svůj“.

   1. Ad “ který zůstává svůj“. No, milá Alčo, ruku na srdce, on ne každý krmič má na to, mít doma pana profesora. To chce už velmi sofistikovanou domácnost (teda, ne že by ta vaše nebyla!).

    Zdravím sever Moravy!

 21. (rofl) (rofl)

  Pane Profesóre – je to šichta pro jednoho ty Vánočky, což? Ale stejně se na ně člověk dycinky těší, že jo? 😀 Páč vono kdy jindy je tolik zábavy, jako o Vánočkách. Nebojte už jen 9 měsíců a 11 dní a………. VÁNOČKY JSOU TUUU!! (rofl) řízečky budou, stromek bude, papíry, mašle, zase bude holka ječet, zase nějakej mourovatej bizon srazí stromek….. nuda rozhodně nebude a….. ty řízky…….. ty budou!!

  Dík za prima náladu pro pondělí 🙂

  1. Já bych v zájmu pana Profesora hlasovala pro novou tradiční vánoční pochoutku: šunku ve tvaru vánočky 🙂

  2. Milá Petro K – už tě někdo konzultativně inzultoval takhle při pindělí téměř v poledně (flex) ?! – jaký Vánočky, jaký stromeček?!! – kraslice maluj a mazanec peč! To tak – eště zima neskončila a ty bys nás už zas strčila na začátek. Nenene – Vánoce budou až zááááááá dlouuuuuuhoooooooo – až za devět měsíců a 11 dní (nod) (nod) (nod)

   A ty řízky … ty řízky můžou být už na Velikonočky.

  3. Někoho růžově zabít je málo (wait) – jak Vánočky? Co Vánočky? Nechci Vánočky! (tmi) Chci jaro, sluníčko a tak! (sun) (f) (dance)

         1. Ano MaRi, tak se na ni musí – na vánočního maniaka! trošku růžové postačí a už ani nekecne – teda necekne (chuckle) !

          1. jáááák mysliš milá YGO, jááák myslíš.
           Jdu do útoku:

           29!!!!!!!!! 29 !! vánočních vypalovaček
           :*
           (rofl)

 22. Jejda. Piškotovo pojednání je jako vždy klasa, ale vánoční téma mě touhle dobou krapet děsí (whew) .

  Eh, že sem tak smělá – jestli Luci nakoukne – neuteklo mi nějaké čerstvější křivonosí hlásání?

 23. Naprosto souhlasím s váženým panem kolegou Profesorem Piškotem. Bez nás kočkourů a pesánků by si člověci vůbec nevěděli rady, ale na naše pomocné tlapky se mohou plně spolehnout!
  Vlastním drápkem Samir

 24. Pane Profesore, heslo v závěru článku je mimořádně vhodně zvoleno a zcela odpovídá skutečnosti. 🙂

 25. Piškotka si musím nechat na pozdní večer. (inlove)
  Všechny zdravím a připojuji se k denní mantře Xerxové.
  Včera jsem psala příspěvek, vlastně jen glosu, pro IO, Dede a Louk, bohužel vysublimoval a tak aspoň mávám.
  (wave)

 26. Tohle patří pod včerejší článek, ale nějak jsem večer odpadla, stíhala jsem dnešní ranní termín odevzdání práce, já celoživotní prokrastinátor. A běžely mi celé dva dny v jiném okně Crufts, kam jsem občas přepínala. Tady je vítěz Friends for Life, moc jsem mu držela palce:
  http://www.youtube.com/watch?v=gZZESKD1dYg
  Jsem sice stará plačka, ale tady jsem trhla rekord, brečela jsem už po prvních deseti vteřinách.
  Jedu do světa vyřídit řadu odkládaných věcí a doplnit zásoby, asi zas zapadáme sněhem. Pak doufám, že všechno dočtu.

 27. Vážený a velectěný pane profesóre Piškote, po přečtení vašeho spisu mi stoupla při pondělí nálada nejméně o 100 %.
  Jste jako sluníčko, prozáříte mi den.

  Také jsem ráda, že moji kočičáci se stromečku nevšímají.
  Hepinka se pod něj jen pokládá, tváříc se, že je dáreček.
  A to ona tedy je.

  Míša

 28. Cizí neštěstí potěší, Maceška je dáma, která jen občas proběhla pod stromkem a packou pleskla do ozdoby. Psům byl stromek jedno, nebyl jedlý, a zavrčet na něj mělo smysl jen jednou, když se tak záhadně objevil v místnosti.
  Ovšem co se Maceška vzpamatovala ze záhadné choroby, je šíleně užvaněna, umazlená a mnohem víc hrací. Zejména směrem ke mně. Úplně nevím proč, protože každá rozumná kočka by se vyhýbala člověkovi, co ji několikrát denně lovil a cpal jí do krku prášky, navíc jí hejbal s bolavou packou, aby zjistil, co jí probůh zase je. Ale je to tak.

  1. to ona tě ujišťuje,že přes všechna ta příkoří ví, kdo ji donesl domů,kdo ji živí a kdo ji má rád….. (h) (hug) (cat)

  2. Ale Matyldo to dava smysl. Protoze jsi ji pomohla. I kdyz pomocne zakroky jsou neprijemne, ono to zvire pochopi, ze nastane uleva. Aspon to je moje zkusenost s divokou pani Holsteinovou. Kdyz zas jednou mela kotata, a po nejakem presvedcovani a uplatcich souhlasila, ze teda ta mladez bude na terase, tak chytla mastitidu. Musela jsem ji vymackavat hnis z ceciku. Poprve to byla jak kozacka bitka, ale druhy den se mi vĕšela na koleno a ukazovala otekle ceciky. A pri naslednem odhnisovani a a aplikaci ATB si predla.

  3. S tou Maceškou se tomu říká nějak druhotná socializace nebo co, je to dokonce někde popsáno. Lidsky řečeno, jak už napsaly předřečnice: kočka poznala, žes jí pomohla, a prohloubila se její důvěra. Ráda slyším, že je Maceška OK.

  4. Mám stejnou zkušenost, Matyldo, po každé nemoci kočenek, po každém ošetřování se něco změní, posune dopředu. Ony prostě vědí, že jim pomáháme a máme o ně starost. (h)

  5. Matyldo, velmi jsem ocenila hříčku (byť překlepovou, já vím), že je Maceška „užvaněna“. Moc se mi líbí představa, jak nad ní stojíš a hučíš do ní a hučíš, až to s Maceškou sekne a nastaví bříško, abys ji tedy podrbala…

   1. Ech – milá Liko, to néni překlep. Termit Maceška je užvaněná znamená, že je ucekaná … teda ukecaná. (nod) !

    1. Lze souhlasiti s tím, že „užvaněná“ může znamenati „ukecaná“ případně „ucekaná“ (to když kočka vydává zlostné příp. pohrdavé „ck-ck“. Ovšem avšak Matylda referovala, že Maceška je „užvaněna“, což působí dojmem, že se milá Maceška stala obětí např. Matyldiny logopedické rozcvičky před výukou angličtiny nebo jiného neřízeného záchvatu mluvidel. 🙂

      1. Jo tááááák – a já pořád dumala, CO je na tom slově divného (chuckle) (chuckle) ! A to jsem si potichu hláskovala! No – my, co známe Máťu in natura věříme, že, je-li v dobrém rozmaru, může klidně někoho užva…umluvit, ovšem, že by se jí to povedlo u Macošky … (shake) (shake) !

       1. Liko, máš dobrej postřeh 🙂 jako obvykle jsem si žádného překlepu nevšimla (a že jich sázím metráky). Ukecat Macešku do bezvědomí bych zkusit mohla (ne že bych to neuměla), ovšem černobílá dáma je lepší- přijde a praví vrkvrkvrk. Odpovím jí Vrk. A pak už Maceška žvaní a žvaní, otírá se, leze po mně, obvykle mě ducne do nosu (až mám jiskřičky před očima) a dekorativně se někam uloží, buď na mě(takhle ve čtyři ráno těsně pod krk je to moc prima, ty malé packy mají razanci železobetonových sloupů), nebo na počítačový stůl na učebnici, kterou v případě potřeby tahám zpod kočičího zadku. Následně je po mně loupnuto okem s dalším vrkvrk. Koč popoleze a usadí se na počítačovou myš. Vytáhnu jí myš zpd zadku a koča seskočí dolů s drsným komentářem. Pak už chodí na mě vrkat a zírat až do té doby, než jí v sedm večer dám žrádlo… (think)

    2. No jo, ale Maceška může být „užvaněná“ a nebo „užvaněna“, že ano? (chuckle)

     1. Kočko, právě na to podle mě poukázala Lika svým – „jde o překlepovou hříčku“, to asi myslela právě tu chybějící čárku nad a
      hihi, no nechtěla jsem se v tom vrtat 😀

      jsem ráda, že Maceš už je v pořádku a je-li víc mazlicí, tím lépěji (h)

      1. Myslím, že Velká kočka to správně ocenila 🙂 A když mně se ten překlep tak líbil! Neodolala jsem.

      2. No jo milá Bedo, já reagovala na YGU a pak se můj příspěvek s příspěvkem Liky překrývaly, rozdíl byl pouhé dvě minuty. (o) 🙂
       A teď se chechtám jak se z vysvětlování jednoho slůvka (vlastně jedné čárky nad samohláskou) vyvinul celý had příspěvků. 😀 (rofl) Takže dovysvětlováno! 😉

 29. Nepřestávám žasnout nad tím, jak všestranný a brilantní vědec je ctěný pan profesor Piškot Pišutka. :O (y) A kromě toho je to můj proužkatý miláček, který dokáže rozsvítit a prohřát i pošmourné pondělní ráno. (h) :* (hug)
  Přeju všem krásný den. (h)

 30. hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Pan profesor vždy potěší (nod) Člověk si rád počte o cizím neštěstí (chuckle) … když je to vlastně velikánské chlupaté štěstí (nod)

  Mokrá zem nejprve umrzla (máme mínus pět) a na to napadnul bílý něžný poprašek… děsně to místy klouže a není poznat, kde to bude… Beta se na mě ráno několikrát vztekle podívala, že snad za ty jezdící nohy jí můžu já

  1. Taky nám přituhlo, ráno bylo v Götebořicích minus 13 stupňů. Už nás opusť zimice zlá! (doh)
   Ale sluníčko teď svítí, snad nás trochu zahřeje. (sun)

   1. Jééé – tak to je mi líto. U nás, na jihu Jižní Moravy, je už jarní povětří. Doufám, že sem k nám už Zima zimice nedojde.
    Posílám ti sluníčko (sun)

 31. Panprésore zpříjemnil jste mi dnešní pozdní návrat domů, ani nevíte jak!
  Na té fotce s jazýčkem vyplazeným a ležérním posezem Vám to neskutečně sluší! Je vidět, že každý badatel také musí po těžké práci lehce odpočívat a nabírat síly na další aktivity, případně bádání.
  Nepochybně jste všichni poněkud destruktivní parta, se kterou si holka hodně užije, nicméně my, co máme doma „kliďasy“ oceníme trochu toho „cizího neštěstí“.
  U nás tohle nehrozí, Melda, Ríša i Zrzík jsou naprosto klidní a žádná výzdoba je nerozhází. Stromeček nechávají žít. Asi i proto, že je umístěn na skřínce, kam se nemůžou dostat, i kdyby levitovali. Což by byl asi Váš případ. Ovšem snažím se předcházet těmto situacím i tím, že odstraňuji pečlivě všechny možné nástrahy pro jejich neposedné tlapičky. Posledním úlovkem byly moje brýle, jediné použitelné, které mi zbyly a ze kterých si Melíšek udělal pinkací záležitost poté, co he shodil ze stolu. Tak to jsem opravdu startovala.
  Tak se těším na další bádání, budou velikonoce, ne????

  1. Náš kočičák, i jeho dva předchůdci, stromeček také neřešili. Plastové jehličí, ani řetězy a ozdůbky jako jídlo nevoněly, takže si pod ním maximálně ustlali a z nového úkrytu sledovali cvrkot v domácnosti, pokud se dá klídek a pohodička 24 hodin denně a sedm dní v týdnu takto nazvat. Čertík měl nedávno trochu problém s jakousi podivnou bedýnkou v předsíni, která tiše bzučí a malilinko, leč opět nejedle voní, ale když jsem mu sdělil, že je to domácí elektrárna, která nám ročně ušetří moc peněz, takže bude víc a lepších kapsiček, spokojeně si na ní ustlal, ona totiž i nepatrně hřeje a neznám kočku, která by nerada příjemné teploučko. (Na vysvětlenou: 7.3. jsem podal mezinárodní patentovou přihlášku na jednoduchý a levný zdroj elektřiny, který si dokáže postavit každý zručnější domácí kutil. Dva magnety, pár kousků železa, plastu výkon podle velikosti magnetů;není problém až desítky MW, životnost minimálně 20 – 30 let, podle kvality mechanických dílů, náklady na provoz NULA! čili každý, kdo si to postaví, bude si moci zcela zdarma vyrobit tolik elektřiny, kolik pro svůj dům, byt, chatu, auto, tramvaj, lokomotivu, autobus, nebo zaoceánskou loď potřebuje!) Příští týden vyměním plynový sporák za elektrický a odhlásím plyn. Hlavní jistič na chodbě je vypnutý, elektroměr stojí, ale u nás se vesele svítí. Napětí kolísá v závislosti na odběru o +/- 0,15 V, agregát je proveden na max. výkon 15 kW, takže pro panelákový byt s bohatou rezervou. (rofl) Takže sbohem, zlodějové z ČEZu, a RWE, ode mne už neuvidíte ani korunu! Během léty dám do kupy ještě třífázovou verzi pro chatu, kterou rovněž vytápím elektřinou, místo PB sporáku osadím také elektrický a tralala!

    1. Očekávám spíš výhružky betonovými keckami, ale učinil jsem patřičná protiopatření; pokud mne potká nějaká nehoda, octne se dokumentace na internetu a hned z mnoha serverů zde i v zahraničí. Nu což, nadělil jsem si k pětašedesátinám malý skromný dáreček. Teď bude chvíli klid, než UPV přihlášku zpracuje, ale na ten fičák, až se to objeví ve věstníku se docela těším. (rofl)

    1. Vtip to není, už několik dní mi na to jede celý byt a bez problémů si to poradí i s takovými žrouty, jako je topící automatická pračka.

      1. Stojící elektroměr a svítící světla + peroucí pračka a běžící televize jsou prostě realita se kterou nic nenaděláte ani jako africká princezna, ani jako čínský papež. 😛

      1. Budete si muset počkat na skončení patentového řízení. Nerad bych UPV poskytl záminku k zamítnutí. Jediné, co mohu prozatím zveřejnit je číslo přihlášky – PV – 2013/170 Ale nebojte, čas utahování opasků pupkáčů na ČEZu, RWE, teplárnách a spol. se blíží. Dolních deset milionů už si nemá co utahovat, dochází na horních deset tisíc. (rofl)

       1. Budiš vám to přáno. Já zůstanu u imperiálistů z ČEZu, přeci jen zvyk je železná košile. A navíc nám maj od příštího roku omezit blázince, tak ať tam zbytečně nezabírám místo EXPERTŮM 🙂

        1. Když chcete být pro okolí terčem posměchu, klidně si poslužte. Vy nevěříte, já vím. A těším se na moment, kdy vám realita uštědří řádný kopanec. 😛

          1. Hele Maggie, klídek. Když si nechceš život zjednodušit Tvůj problém, ale jestli chceš mluvit za všechny, tak jsi na omylu. Nejsou všichni tak pitomý, aby se smáli objevům a skutečným zlepšovákům pro snadný a levný chod domácností. Jestli je někdo pro smích jsi to ty, protože Tvoje nadutost a představa o jedinné reálné možnosti ve vesmíru v podobě ČEZU a RWE je skutečně upjatá, staromódní, usedlá a hlavně velmi velmi nepraktická až debilní … Nezlob se, ale když tomu vůbec nerozumíš a využíváš znalosti ze základní školy a navíc pouze v podání učitelů a osnov, pak máš co dohánět zlato 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN