ČLOVĚČINY: Sny

Zdál se mi má milá jednou sen, zdál se mi má milá jednou sen, …žes přišla k nám, žes přišla k nám, já jsem mašíroval pod oknem…

 

 

 

Jo sny – tak s těma mám bohatou zkušenost. Mně se opravdu něco zdá snad každou noc a zhusta si po probuzení i vzpomenu, o čem to dnes v noci bylo. Je pravda, že za časté se mi během pár minut tato noční dobrodružství vykouří z hlavy (však kde bych pořád skladovala ty blbosti, ééé… podivuhodné příběhy), někdy mi vzpomínka na ně vydrží pár hodin a sem tam je mám uložené v mozkovém šuplíčku, zavázané sametovou mašličku – no, sem tam se najde i balíček převázaný konopným provazem 🙂

Moje sny jsou takové filmové – výpravné a barevné. A protože se v noci budím (potřebuju si aspoň jedenkrát za noc přepudrovat na toaletě nos), mám jich i víc za sebou – často jsou proto i na pokračování (i když se někdy divím, co se mi to objevuje za nové postavy, které v prvním díle nebyly!). Takže vlastně seriály. No – a někdy se mi zdají remarky – trošku jiná scéna, ale často jiný konec. Ale proč to píšu – dnes se mi zdály (teda spíš si pamatuju) dva krásné sny.

Ten první – celkem klasika. Jo – zdává se mi často o dovolené. Jeden typ je o cestě na dovolenou do Chorvatska – tak to není na pohled nic mimořádného, i když i tady se najdou skvosty 🙂 (naposled jsem ji absolvovala s mačkami na nohách a přes zasněženou Jungfrau). Ale v poslední době jsem se už párkrát dovolenkovala na zámořské lodi – a dnes taky, byla obrovská a já tam byla s Maričkou – Maričko, neboj, moc jsme si to užily, modré nebe a klidné moře, sluníčko a přepychové ubytování na luxusní bílé jachtě a plavily jsme se někam na sever – a ti šaramantní námořníci, co se kolem nás točili – s tebou na takovou dovolenou pojedu příště zas.

A ten druhý taky nic zvláštního – setkání se spolužáky ze základky, mezi něž se vmísila moje celkem početná rodina. Bylo to takové radostné hemžení s jídlem, pitím a hudbou a až po probuzení jsem si uvědomila, že něco tady bylo jinak. Totiž – já v tom snu jedla upečenou kačenu. Pochopte – já doposud NIKDY ve snu nejedla, nepila, NEPLAVALA V MOŘI či neohřívala jsem si ruce nad ohníčkem, přestože oheň, moře, jídlo i pití se v mých snech vyskytují více než hojně.

No ano – uvědomuju si, že ač ve snu jako osoba jsem přítomna (a zdávají se mi i sny, kde vůbec nevystupuju), děje se zúčastňuji tak nějak bez chuťových, čichových či hmatových vjemů. Mé sny jsou opravdu jako filmy na plátně – sice třírozměrné a barevné a stereo, někdy i dobrodružné s kaskadérskými kousky – ale já v nich nikdy nevyužiju takové ty labužnické vychytávky. Až dnes do rána. No, není to divné?

A taky se mi zdají sny ve snu. Děj je většinou dost fantastický, já se probudím, přesvědčím sama sebe, že se mi to zdálo, neb taková kravina není fyzicky ni psychicky možná, abych se následně pobudila doopravdy a připomněla si, že už jsem byla hore, ale to jsem ještě tvrdě spala – z toho jsem následně zmatená jak mladá vrána a nevím, jestli jsem už teď opravdu vzhůru, nebo jestli se mi to ještě pořád zdá 😀

Hmm – tak jaké mám ještě snové evrgríny? Zaplaťpánbu, že už se mi dlouho nezdálo o maturitě z podnikové ekonomiky – tak ten se mi dlouhé roky zdál a budila jsem se opravdu hodně opocená. Vlastně se mi v poslední době nezdál žádný horror či sen se špatným koncem – sny jsou ke mně opravdu milosrdné.

Jendovi o svých nočních dobrodružstvích nemůžu vykládat – když mu řeknu „Tak si představ, co se mi dnes zdálo…“ odtuší „To je vidět, že nemáš žádné starosti. To já celou noc nespím a přemýšlím, já na sny nemám čas…“ I když – tuhle ráno mi říkal, jak je celý dolámaný a na můj dotaz, zda zase špatně spal, odvětil „Ne, ale celou noc jsem jezdil na koni!“ 🙂

Krásné barevné radostné voňavé a chuťově lahodné sny vám přeje YGA

P. s.: no a někdy příště zase něco o tom, jak je to se sněním s otevřenýma očima

Aktualizováno: 3.3.2013 — 21:27

117 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Ygi, dočítat budu večer. Už se na to těším.
  Teď mě čeká jedna velice vyčerpávající práce. Noo, budu stříhat Rexíkův kožich = chlupy na tři-čtyři normální psy. Snad budu mít večer ještě všechny prsty. Nebo i celá ruka že by chyběla?

 2. (rose1) (rose1) (rose1)
  Sylvo, všechno nejlepší!
  Všechny trable ať padnou do stínů a zůstanou jen slunečné dny.
  (d) (^) (d)

 3. Sny jsou hezké téma. Můj exchoť s oblibou vypráví historku o tom, jak jsem se v noci posadila v posteli a zřetelně s patřičnou dikcí pronesla „Ne ne, tuhle fakturu ne!“ (rofl)

 4. Muj otec mel pry velmi zive sny. On taky ze snu obcas hulakal nebo se jako pral. Jednou si takhle zlomil palec u nohy. Ve snu chtel nejakeho darebaka nakopnout ale misto do pomyslneho darebaka se strefil v realu vsi silou do nohy od konferencniho stolku. A taky se tu a tam posadil v posteli s otevrenyma ocima a rozpravel, de facto ve spanku, co se mu prave zdalo. Ostatne to jsem pry ja jako ditko delala taky dost casto. Naposledy kdyz uz jsem zila s Chetem, coz ho dost udivilo, ale bylo mu vysvetleno, ze to mam vrozene a dedicne. (chuckle)

 5. Milá Ygo, nejhorší sny jsou o tom, že mi někdo unesl děti. Tehdy křičím ze spaní a Mušketýr mě pracně budí. Ovšem jeden sen se mi opakoval mockrát. V Brně jsme nejdřív bydleli v malém bytě, pak jsme se přestěhovali do velkého. Pak jsem léta měla sny o tom, jak mě můj muž stěhuje zpátky do mrňavého bytu s tím, že nám to bude stačit. Ten sen zmizel, až jsme se odstěhovala z Brna. Teď mám noční můry o tom, jak nezvládám splácet hypotéku….

 6. Sny jsou dost citlive tema, protoze,ac se to nezda, o nasem ne/vedomem zivote rikaji radu veci Mám mnohokrat vyzkouseno, ze mne me nevedomi ve snech upozornovalo/upozornuje na jiste skutecnosti,ktere ve vedomem stavu prehlizim,ci nechci videt, neumim ci nechci resit.
  Mám radu snu, ktere si budu pamatovat do konce zivota, tim jak dulezite pro mne byly.

 7. Zajímavé téma, Ygo (rose1)
  Sny sice většinou zaspím, přesto mám několik typů, které se v různých variacích opakují.
  Čas od času se třeba chystám na služební cestu (už jsem měla letět do New Yorku, Stockholmu a na další místa), jenže nestíhám dostavit se k odletu, neboť nemůžu najít pas (ve skutečném životě jsem jej nikdy neměla).
  Ve své dospělosti jsem se dvakrát stěhovala, v obou případech na větší (na poměry ČR 🙂 ) vzdálenost a do místa, kde jsem znala minimum lidí. A v mých snech se setkávali lidé jak z míst původního bydliště, tak z nového. Obzvlášť zajímavé to bylo poprvé, kdy se mi míchali lidé z Kroměřížska, Čáslavska a Přeloučska.

 8. To je skvělé povídání o snech! Pokud se ti zdají sny barevné, tak dle odborníků máš bohatou fantazii, což pro ty, co tě znají ze Zvířetníku, není žádná novinka (inlove) Mně se bohužel často zdá, že ve snu jím a jím a navíc i cítím, jak to voní, ale nedokážu se z toho zasytit,no a pak se probudím, žaludek mi kručí a jsou dvě hodiny ráno (headbang) Ale, když nejsem ve stresu, tak mívám sny lítací, které miluju. V těch snech se začnu jakoby odrážet rukama od vzduchu a postupně v sedící poloze si lítám pár desítek metrů nad zemí a dokonce se pode mnou najednou mění krajina z letní louky na zasněžené kopce nebo lesy – ale vždycky je to u nás, nikdy žádné tropy nebo móře…..

 9. OT – promiň Ygo za vměšování, ale zkusím shrnout odpovědi ke včerejšímu článku – konečně jsem doma u počitadla 🙂
  Takže proč je naše malá bílá a ne třeba chodská? A proč je to holka?
  O třetím psu jsem začala přemýšlet už na podzim, protože jsem viděla, jak moc je Berry na jednu stranu sama a na druhou stranu, jak zle Kazan snášel, když musel zůstat doma bez Berry. (Omlouvám se, že nepíšu víc o Kazanovi, ale ještě to nejde (h) ) Napadlo mě, že štěně by vyřešilo potřeby obou, když by se smečka přirozeně dělila pro různé činnosti.
  Tak jsem začala skládat obraz pejska, jakého naše smečka potřebovala. Tak za prvé to měla být holka. Kazanovi bych jiného psa do teritoria nepřivedla. Také se u nás ukázalo, že pes v páru bývá velmi ochranářský vůči feně (ať ona o to stojí nebo ne 🙂 ), což znamená život v permanentní pozornosti, aby nedošlo ke konfliktu s jiným psem.
  Za druhé to měl být ovčák s dobrým nosem, protože chci s novou fenkou také zkusit záchranné stopování. Ovčák proto, že je milujeme. Ovšem jaký? Základní problém je, že nechci ostrého psa, ale potřebuju psa, kterého jsou policisté (na stopě) ochotni akceptovat.
  Do Anglie jsem pro štěně jako je Berry jet nechtěla, tak se mi výběr přirozeně zúžil 🙂 No a byla to Xerxová, která mě upozornila na paní, která má se svými švýcarskými ovčáky skvělé výsledky na všech možných zkouškách. Já jsem o nich už uvažovala, když jsme hledali Berry, ale v Anglii jsem mohla dát přednost svému oblíbenému black and tan zbarvení, protože dlouhosrstí NO tam jsou oficiálně dlouhodobě chováni. A proto, že tyhle psy nepoužívají ozbrojené složky, mívají obvykle přívětivější povahu a jsou používaní hlavně jako rodinní psi – na rozdíl od svých krátkosrstých bratranců. Ovšem tady ta možnost zatím není, tak jsem tedy sáhla po dalších bratrancích NO, taky dlouho vyloučených z čistokrevného chovu – bílých ovčácích.
  Takže jak vidíte, plánování bylo mnoho. Teď se ukáže, jak pochodíme (blush) Na štěně člověk záručák nedostane, ale protože jsem si hladila a drbala nejen Narinčiny rodiče, ale i všechny čtyři prarodiče (jde o skutečně domácí odchov – chovatelce patří fena i pes) a dokonce i jednoho pradědečka a nikdo z nich mě nesežral ani když se chovatelka na chvíli vzdálila, tak doufám, že to bude OK. Natálka (máma fenka) má zkoušky z výkonu a je ostražitá – nemohla jsem vzít štěně do ruky, abych u ní okamžitě neměla Natálčin čenich – bez výhružek, ale velmi precizně si děti hlídala. Tak ta má třeba bude i hlídací 🙂
  Jo a jedeme pro ni v pátek, domů bychom měli dorazit v podvečer. Podám zprávy, jak jen to půjde 🙂

  1. Hurá – v pátek bude u vás veselo (a možná i trošku úzko, jak si holky sednou). Je jasné, že jsi dlouho přemýšlela, kterému plemenu dát přednost a nakonec jsi si vybrala to, které vám nejlíp pásne (a navíc, ta barevnost – černá a bílá – krásný kontrast). Moc se těším na povídání o tom, jak se sžívá nový člen se zbytkem smečky. (happy)

  2. Ať se pátek vydaří a NAPIŠ (inlove) (dog) (ten hnědej pes je průměr z černý a bílý (chuckle) )

  3. Jo, jo, napiš, podávej průběžná hlášení, jsem děsně zvědavá!
   (Průměrnej hnědej pes vznikne i po vypuštění Malé Původně Bílé a Velké Původně Černé do pole… do hlavy nééé… 😀 )

   1. (rofl) Chichi, milá Io, taky nad tím přemýšlím 🙂 Co domek a co nervy? průběžně na tebe myslím (h)

    1. Nervy na pochodu, domek se blíží. 🙂 Dík, moc to potřebuju! (inlove)
     Jo a dneska mi Melly skoro celou vycházku hlídala Penušku, jestli se někde nezapomněla. A chodila pro ni, když jo. (h) Penny je mnohem uvolněnější, ubylo jí povinností, který nezvládala (pamatovat si, kde mě viděla naposledy, a předvídat, kudy půjdu, když ji už na delší vzdálenost mate ozvěna). Dokonce mi vedle Melinky i běhá, to už nedělala něco přes rok!

 10. Milý Ygo, děkuju za báječnej článek (inlove) Taky sním, prakticky denně, ale (naštěstí) si své sny skoro nikdy nepamatuju. Bývají výpravné, neuvěřitelné a takřka nikdy ve známém prostředí. Stejně jako jiné zdejší přispěvatelky, se hlásím ke snům pakovacím, čůracím a nestíhacím 😛
  A moc se těším na díl o snění s otevřenýma očima – v tom jsem totiž přeborník! (chuckle)

 11. Milí moji – děkuju za krásné komentáře. Jsem ráda, že jste se podělili o své sny – některé krásné, jiné méně, ale všecky jsou originál (no, tak jak vy všichni).

  1. Moc hezky jsi to napsala (inlove) . Mimochodem mně kdysi babička (jinak pověrčivá nebyla) hustila do hlavy, že není dobře, když se člověku zdá o vodě. Teda néé, že bych ti chtěla zošklivit výletění s Maričkou (chuckle)

    1. To o kalné vodě je pravda. Mě se splní co do ošklivých věcí nebo jak bych to napsala sny o dřevě, o kládách dřeva, když je ve snu vidím tak mám spoustu nepříjemností nebo starostí.

  2. Bylo to, Ygo, moc pěkné čtení. Zkusím, jestli se mi bude dneska zdát něco, co by stálo za zapamatování.

  3. Milá Ygo, díky za dnešní snění, napsala už jsem dopoledne ale bylo mi sežráno a já lama nekopírovala. Dobře mi tak. Sny mám všeho druhu od zeměpisných, přes matematické, v noci opravuji chyby předchozího dne,vidím různé lidi, někdy i na sebe se dívám, taky mám snové seriály, no je to na knihu.
   Sen je dar, umožňuje nám žít tolik životů a i když je nepříjemný, ukazuje nám v náznacích, co podvědomě cítíme ale nemaje (jíc?) již instinktů, zapomínáme na připomínané sněné obavy.

 12. Eh, mně se toho poslední roky moc nezdá, resp. pokud už zdá, tak skoro hned zapomenu.
  Ovšem tuhle se mi zdálo o Dede, už vůbec nevím co, jen mi uvízl v hlavě mírný podiv nad jejím sytě tmavomodrým přelivem 😀 .

 13. Ty si na toaletě přepudrováváš nos, ale když se člověku zdá, že je na toaletě a vzbudí se na poslední chvíli… zatím jsem se vždycky vzbudila včas. Já mám živé sny skoro každý den a pokaždé jiný. a vím, když se ve snu potkám s maminkou tak, že určitě druhý den prší.

  1. Páni, meteorologická maminka! (angel) To by mě zajímalo, jak tahle asociace vznikla 😀

   1. To taky nevím ale fakt je, že když se mi zdá o již nežijících zejména blízkých, vždycky prší. (rain) (wave)

 14. Ygo, dost jsem se nachechtala. Mně se sny nezdají. Nebo, podle tvrzení odborníků, je do rána zapomenu. Mám několik mistrovských dílek, která si pamatuju dlouhý čas, ale ta byla moc děsná. Docela ti ty skvosty, ve kterých jsi na dovolené s Maričkou, závidím. Já chci taky na dovolenou s Maričkooou Fňuk (inlove) 😀 (clap)

 15. Sny snad nebudu rozebírat – výpravné, barvité a barevné, někdy mohu ráno smíchy scípnout a někdy jsem celý den zaražená do smutku, zvlášť když se mi zdá někdo, koho jsem ztratila. Pár vizionářských, pár z nich se bohužel uskutečnilo.
  V každém případě jsem ráda, že je mám.

  OT. U gorilků se svět vrací pomalu do normálu (Shinda kvůli stresu z oddělení Kamby ani nepřišla do obvyklé říje); Kambička by mohla do konce týdne kluky obejmout a převzít za Kičinku některé povinnosti.
  Moja má první oficiální termín za týden a může to bejt tři tejdny před i tři týdny po. Čekáme na fanfáry ze Španěl.

  Velké kočky synoveček přijímá hlas každý den, tak si to někam založte a jednou denně se stavte, ať je u Kočků radostněji.
  http://www.nejlepsipes.cz/karta-psa/11284-donovan-ivan-vyskocil

  No a co závěrem? Palce pro všecky, které nosím v hlavě. Berry až dostane na hraní lední medvídě, to bude sláva. O moc dál jsem zatím nedočetla.
  🙂

  A malej paleček pro sestřina mopsíka Bobíka na zítra dopo prosím. Jak teď jezdím brigádit, šáhnu na Boba a hnusná bradavice v husté srsti na zátylku – babička kdysi uštípla klíště a tohle je následek. Vnutila jsem jim naši panídr. a ona jim rezolutně řekla, že todle se teda řezat bude a basta. Tak sláva, že basta zabralo, snad to proběhne v pohodě, ale musí se na to uspat.

  1. Jo a ještě hlasování o jménech brněnských ledňáčků. Hlasování bohužel současně probíhá i na stránkách adoptivních rodičů, HC Kometa, kde vedou jména Rondo a Kometa (furt lepší než Lajna a Bodyček).
   Ustoupila jsem tedy od Biancy a kdykoli mne to pustí, písknu hlas Belle a Nanukovi.
   Snad se najde v poslední instanci někdo rozumný, jako v případě Nurua, a vybere podle významu jak zvířete samého, tak jména.
   http://www.zoobrno.cz/cs/vyberte-jmeno-pro-medvidata

   1. Ehm – milá Bětuláskovo! jsem fanda Komety … takže jo, Rondo a Kometa, taky jsem pro (tmi)

    1. Chápu, ve volné chvíli zafandím Pardubicím, ale aby pro nás zviřátko celý život trpělo?

     1. Ješiš, nepřidal se mi ksichtík, ach Ty nete. Ovšemže vtipkuji (a musím to asi omezit.)

      1. No – to máš pravdu … celý život Bella a Nanuk (chuckle) (chuckle) – Když Bella, tak vždycky Sebastian, ale NANUK?! (nod)

       No ale proti gustu žádný dyšputát (chuckle)

   2. Já jsem na hlasování tentokrát rezignoval, neboť mi nevyhovovalo, že tam člověk tam nemůže dát vlastní návrhy. Navrhl bych tam jména Medard a Bernard, což jsem navrhoval pro kamčatské medvědy loni (nebo už předloni?) i pro první Cořina medvíďata před pěti lety. Bohužel to neprošlo ani v jednom případě do užšího výběru, můj argument, že „méďa Méďa“ zní hezky, nebyl asi dost pádný. I když musím přiznat, že těmito návrhy se snažím si vynahradit, že jména Medard a Bernard mi neprošla pro naše kluky, naštěstí jsme se se ženou shodli na Aleši a Tomášovi bez větších problémů.

    1. Mišulové půjdou do světa. Je potřeba, aby jejich jména byla aspoň trochu srozumitelná a vysvětlitelná. Neměl by se žádný jmenovat Řehoř.(I když to není nutněnutná potřeba.)
     Zato slonička asi prožije ještě desítky let tady a u ní jsem klidně třeba i pro Marušku. Jde mi prostě ještě i o význam jména, jakkoli je to dotyčnému tvorečkovi šumafuk.

     V tomto smyslu zajímavá drobnost: Mojku pražští ošetřovatelé roky zvykali mimo Mojinky na „Modži“ či “ Modžino.“
     A Španělé jí namísto Mochito říkají – „Mojko.“
     Stačí jen chtít.

   1. Ta sklová róza je strašná. Kambino miminko byl opět chlapeček.
    Doufám, že tak jak vyrábí Richard kluky, dělá něžný Niky holky (Chelewino mimi byla holčička) – ale víte, co se říká: hlavně, ať je to zdravý!

    1. Náhodou ….. Richard dělá nádherný děti. Jak Moja, tak Tatu jsou nejkrásnější gorilky široko daleko! 😉

    1. To víš, bez několika málo týdnů celej rok venku, stále tráva a vzdoušek, je huňatá jak medvědice a vůbec se narozdíl od dodnes nervní Chelewky netrhá. Niky je tak laskavý a celá rodina tak hodná, že Moja nemá jediný důvod k nervozitě.

     Nervózní začínáme bejt my.
     Zdaří se porod? Bude Mojina správně pečovat? Kdyby to tak byla holčička! Takové vzácné geny po Nikym. Šmarjá, ať se narodí, co se narodí, jen ať oba přežijou –

     – nic víc nechceme!!

     1. Díky Lásková za zpravodajství 🙂 Zajímá mě to, ale sama od sebe bych si to nehledala. Takhle to mám jako na talíři (inlove)

 16. A co tenhle. Ve snu ležíte ve své vlastní posteli ale najednou z vás někdo ztrhne peřinu a popadne vás, vyzvedne do vzduchu a začne s váma třískat o tu postel. Otloukej se píšťaličko. Po probuzení se cítíte tak jakoby se to fakt stalo. 🙂

 17. Teda vy máte sny, jen co je pravda. No takové ty reakční na život, ty bych měla dva Bimboušovy“
  Zdá se mi , že ležím v uhelné sloji, nohy mám od kolen zavalené, úplně jako v tom filmu První parta. Nemám v nich cit, nemůžu nikam jen ležím a nade mnou ty tuny uhlí. Dusím se , snažím se nějak plazit…… Probouzím se spocenej jak kůň a na nohou mi leží půlroční Mimi o váze cca 40 kg.
  Jsem zloděj koní, na sobě mám takovej ten dlouhej kabát, akorát že sedím na koni se svázanejma rukama a na krku mám oprátku. Šerif pobídne koně a já se dusím….. Probouzím se a přes krk má Kuba hozenou nohu ( pochází z doby, kdy jsme měli malé 2+1 a miminko. Bimbo spal v manželské posteli s Kubou a já s miminkem na Kubově válendě)
  Jinak Bedo, ty čůrací znám taky a jeden se mi už vyplnil!!

 18. Sen je kino chudych. 🙂 Myslim, ze to rekl Jiri Suchy. Nektere sny mam barvite a casto dobrodruzne. Pak mam sny zmatecne – to je variace na stejne tema – musim nekam odject a nemuzu se zapakovat, protoze furt neco hledam a pak mam moc veci a maly kufr a furt mi to vypadava. Tak ty nemam rada. Pak mam sny z minulosti – jako z predchoziho zivota – ty jsou fajn, ale v podstate divne, protoze jsem ve snu v dome, ve meste, kde to vsechno znam a je to moje, ale nikdy jsem tam fakt v tomhle zivote nebyla. A pak obcas mam sen vestecky. To vzdycky prijde kamaradka me mamy, ktera umrela tak v r. 1983 na rakovinu strev a nejak mi naznaci, kdo umre, nebo ze nekdo umrel, prinejmensim, kdo onemocni. A vzdycky ma pravdu.

  1. jojoooooo, ještě pakovací – akorát že já nejsem schopná se zabalit na zpáteční cestu domů… bože, kolikrát já už stíhala letadlo, nestihla letadlo (cestu letištěm, kde jsem nikdy nebyla, už znám nazpaměť, jak tudy vždy pádím), někde zůstala, třeba na olympiádě… atd., atd.

  2. Pakovací mám taky, obyčejně nemůžu najít ponožku (sic)!
   A pak, ano, sny o domech a místech, kde jsem v tomto životě prokazatelně nebyla, můžu popsat zahradu, čalounění na nábytku, výhled z okna. Dobře mi je tam, jen ta touha zjistit kde to bylo …

 19. Sen děsivý z dětství: Jsem na prázdninách v našem domečku, vyjdu před něj a tam v tramvaji pan D., otec mé kamarádky. S tou tramvají mě honí (cesta je písková, koleje přirozeně žádné). Mám strašně těžké nohy, sotva je vleču a ta tramvaj mi supí za zády. Pan D. se strašně šklebí a chce mě chytit. Nějak se dovleču k vrátkům, tam sen končí.

  Novější sen, zdál se mi jen jednou: Jsem ve starém bytě, v napůl vystěhovaném obýváku. Já jsem u dveří do chodby, pokoj je přehrazen nábytkem. Na druhé straně stojí táta, v té době už za Duhou, a podává mi zlatou záclonu. Nikdy jsme neměli zlaté záclony. Nemluvíme, ale víme, že se máme strašně rádi. K tátovi nemůžu, je tam ten nábytek, ale je mi fajn, vím, že je se mnou.

  Mámě se o tátovi po jeho odchodu zdálo vícekrát. Jednou jí podával ruku, zatím ji nestiskla.

 20. No, když jsem u těch snů – zrovna na dnešek se mi zdálo o pekle! Byl tam hrozný ….ééé zápach, čerti se tam rojili a když jsem se vzbudila, ležel mi Pikánek přitisknut zadním koncem téměř na tváři a jak bych to slučně jenom napsala….. PRDĚL JAKO KROKODÝL! (devil)

  1. MAGGIE!!!!!!!!!!!!!!!
   ABYT !!!!!!!!!!!!!!!

   Ani sen o čuráni som nemusela mať-stalo sa!

 21. chicht, tak to já mám sny takzvaně opakovací, vracející se, v různých obdobách, a je jich několik… první je „čurací“ – prostě se mi hrozně chce a hledám wc (ale je to někdy i třeba v lese) a když konečně najdu, tak to nejde „spustit“ a opakuje se to dál a dál, hledám nové místečko… podotýkám že (zatím?) NAŠTĚSTÍ to nejde – bo se nakonec vzbudím a fakt se mi chce

  další je „maturitní“ – porůznu, že jsem se dva dny před ještě nezačala učit (a vidím ty hory z češtiny, z té nejvíc), nebo že na ni přijdu pozdě, prostě odpoledne a už tam nikdo není, nebo že jednoduše rupnu… nevím proč zrovna matura mě takhle straší

  další už jsou méně početné (tyto dva bych mohla napočítat minimálně v řádu desítek, možná i víc), ale také vracející se – že se Kačka rozvedla (párkrát už jsem si fakt nebyla jistá, jestli to nebylo doopravdy a bylo mi z toho velmi smutno a ouzko, protože zeťák je moc fajn a mám ho ráda), jsem někde s našima včetně mámy (která už je po smrti a tam najednou obživne), mnohokrát už jsem si znova prošla řešení toho nešťastného problému s bydlením co jsem v reálu řešila asi rok a půl (sakra, ten blbec Němeček už by se mi teda MOHL přestat vracet ve snech)… a další a další

  1. Připomněla jsi mi jeden nepříjemnej druh snů – sny o vstávání. To obvyklde nastane, když vím, že musím brzy vstávat z nějakého důležitého důvodu. Budím se, usínám, ve snu vstávám, zdá se mi, že jsem se vzbudila, znovu usnula… a tak dále až do úplného zblbnutí a zheb… no, řekněme zničení tzv. spánkem občerstveného organismu (whew) .

 22. Bud jsem si dříve sny pamatovala víc, nebo už se mi dva z nich dlouho nezdály. Ten jeden byl o pocitu štěstí. Tančím, lehounká jako pírko, do hlubin duše štastná. Ten druhý byl děsběs. Ztratil se mi pes. Hledám, volám, brečím s pocitem bezedného zármutku. Nikdy se nenašel. Ve snu mám už nového psa, ale pořád se vrací otázka KDE JE, neubližuje mu někdo a bolest se vrací znovu a znovu. Huff, doufám, že se mi to „zaživa“ nikdy nestane.

  1. bože no jo, o kočičkách u mockrát – bohužel několikrát už jsem, hlavně Nynyšku, pochovala… a příšerně to obrečela, ještě dlouho pak i po probuzení nejsem k utišení

  2. Tak s těmi sny o ztraceném pesu jsme z jednoho klubu. A bohužel si právě tyhle strašné sny pamatuju úplně do detailu (headbang) A občas, abych si to fakt užila, se mi zdá, že se mi někde ztratil můj dvouletý syn a já šílím, hledám a nikdo mi nepomůže ani nevěří (synovi je t.č. třiatřicet!!!).

 23. naposledy se mi zdálo: Někde jsem a se mnou je tam „Zavazadlo“ – kuférek ze Zeměplochy s nožičkama..bohužel,při návratu na letiště Ruzyně, mi ho odmítají vydat – prý nemá potvrzení o bezinfekčnosti a očkovák. Zavazadlo je nakopalo nožičkama…mě odvážejí z letiště Ruzyně, do té další známé budovy tamtéž, po Zavazadle vyhlašují pátrání – zmizelo. (whew)

  1. Až z té jedné lítací budovy příště pojedeš do té druhé zašpérované, tak, pokud v tom snu budeš mít den a nebude zrovna víkend, ti mohu na cestu zamávat, bo tam rabótaju. Nechceš? (chuckle)

    1. Že bych tam v půli cesty nadělala nějaké zábrany a pak tě vytáhla z cajtského auta? (tmi) V principu bych na silnici mohla nahrnout hromadu hlíny a pokusit se tě osvobodit, jenže oni mají po ruce vrtulníky neb přistávací plochu mají fakt kousek. Tak nevím,nevím… :O

     Jednou jsme něco měřili na poli a měli k tomu zařízení, které málem považovali za mobilní odpaovací zařízení – bílé půlkulaté měřící komory k tomu žluté kufříky, které asi považovali za kódovací systémy. No, na měření jsme blbě vybrali den a hodinu, kdy odlétal Obama z Prahy. Šikmo nad námi pak visely dva vrtulníky, měly otevřené dveře a v nich chlápci se sapíky v ruce. Musím říci, nic moc. Málem jsem s plnými kalhotami volala na 158, že my jsme hodní a nic neděláme, aby jim to tam nahoře řekli. (whew) (whew)

 24. Když jsem dělávala pošťačku, zásadně jsem ve snech doručovala. Se stresem, že to nestačím. Po probuzení jsem si úlevně vydychla, že dobrý a rovnou vpadla do reality, že honem vstávat a na poštu a DORUČOVAT.
  Taky děsný. (rofl)

  1. Pracovní sny poštovní doručovatelky jsou aspoň publikovatelný, to moje pracovní sny teda nejsou (chuckle)
   Ale mám podobnej ranní (blbej) sen – obvykle, když někde něco nestíhám a jsem těžce nedospalá – zdá se mi, že jsem zamáčkla budíka a zaspala, vzbudim se hrůzou, kouknu na hodiny, že jako dobrý, usnu a jede to znova…
   A pak to má ještě druhou variantu, že jsem vstala a co všechno už jsem udělala, a pak zjistim, že je půl sedmý a já jsem ještě pořád v posteli (i když ve snu už jsem obutá a na odchodu).

 25. Ani já si nepamatuji že bych ve snu někdy jedla. Zato jsem s hrůzou a ponížením snila o činnosti opačné a z nepochopitelných důvodů byly záchodové mísy na otevřených místech veřejného prostoru. (tmi) (whew) (wasntme)

  Před pár dny jsem psala o opakujícím se snu mého dětství kdy jsem se vrhala do propasti s vědomím že je to jen sen a taky o snech emigrantských.
  Měla jsem i jinou kategorii snů taky děsných. Sny vázané na mou profesi. Buď jsem se nestačila nalíčit a už mne inspicient volal na jeviště a nebo jsem nemohla v šatně nalézt můj kostým. Ale nejhorší bylo když jsem přišla na jeviště a nepoznávala hru která se právě hrála. Nebo jsem byla chybně oblečena do role která patřila do úplně jiného představení. Někdy jsem taky s děsem zjišťovala že neznám repliky. Tyto sny byly z kategorie velice živých snů.

  Když mi zemřel manžel tak se mi často vracel ve snu. Probuzení z takového snu bylo velice bolestivé. ;(

  Kupodivu se mi nikdy nezdály sny veselé ve kterých bych byla uvolněná a v pohodě. Nebo že bych si je nepamatovala? Možná že si opravdu ve snech řešíme problémy které jsme nestihly dořešit v bdělém stavu. (wait) (think)

 26. Milí Zvířetníci!
  Děkuji vám za přání k narozeninám a ještě poprosím o chvilku držení palečků pro Rupíčka, ať už mu konečně můžeme sundat ten otravný ochranný límec. Jeho otravuje ve dne, když se třeba nemůže podrbat za uchem a mě hlavně v noci, když mě s ním mlátí do obličeje (devil) .
  Sny – sny asi mívám, ale kdyz vám ještě spící oči otvírají dva růžové jazýčky, veškeré zbytky nočního snění v panice odletí.Zůstane jen: paničko jde se véééén, paničko my jsme 14 dní nejedlííí, paničko děléééj, paničko nezdržůůůj…..

 27. Kromně snů mi taky dávaly občas zabrat hypnagogické jevy. Tedy, mám je pořád ale už jsem zvyklý a nezastaví se mi srdce aby se následně rozběhlo pětinásobnou rychlostí, když se něco takového dostaví. 😡 😀 Kdo to zná, tak si to umí představit jaké to je když Vám „někdo“, když jste v polospánku náhle zavřeští do ucha…

  1. Pů, je to srovnatelný s tím, jako když ti přistane v spícím oku kočičí pracka????? (wasntme)

 28. Ha, velkovýpravný velkosny, to je moje. Holyvůd by mohl závidět. Taky na pokračování, s návazností přesně tam, kde předtím skončil, moc lidí, moc věcí, moc zvěře, všecko v barvách a s hudbou. Ze spaní mluvím, chechtám se, pokřikuju na kočího a tak. Akorát drahý můj to nechápe (think) a furt se snaží mě přidusit polštářem. Jako že v noci se má spát a ne se toulat bůhvíkde s bůhvíkým a rušit noční klid (chuckle)

  1. Mi takhle jednou noční hovory ze spaní přerušila matka a protože jsem zrovna byla v nejlepším a vypadalo to,že tu hádku a tím celej spor vyhraju,tak jsem ji v tom snu odstrčila…no, ráno mi řekla,že jsem jí dala pěstí, protože se mě snažila vzbudit, jelikož jsem chroptěla jak splašenej hroch…. (chuckle)

 29. Teda, Ygo, plout si na luxusní jachtě, ještě v tak skvělé společnosti, nebo si debužírovat… ách, nevim esli ti nezačnu noční zážitky v bio illusion pustě závidět 🙂 .

  Pamatuju si sny zřídkakdy, jednou z příčin je možná věčnej spánkovej deficit. Když holt noční sůvě nejde usínat před půlnocí a vstávat musí vynuceně jak deb… ééé skřivan před pátou, drsně přerušené sny okamžitě mizí. Někdy se vzpomínka na snění vybaví přes den a pomůže pochopit denní rozpoložení… I když od doby, co jsme se rozrostli, si často nejsem jistá zda sním či bdím 😛 .

  Ygo, bezvadný téma (inlove) . Těším se na pokračování o denním snění a toužebně bysem si přála, aby „někdy příště“ nebylo za pětiletku :* .

 30. Ani nevíš jak Ti rozumím. Ze svých snů bych mohl sestavit povídkovou sbírku a možná bych vydělal mraky peněz na trhu brakové literatury. I když asi ne…tenhle trh je přesycen. Mám jednak normální sny jako každý, takové zmatené útržky dějů které postrádají jakoukoliv logiku, mám odporné noční můry ale pak je třetí kategorie a tojsou útržky jakýchsi dějů,jakoby vytržených z nějakého velmi ale vééélmi širokého kontextu a ten kontext neznám, jen se jen ho vzdáleně tuším a domýšlím si, protože se trochu znám, ale jistý si nikdy nejsem. Někdy jsou to docela dramatické akce, jindy pomalé obrazy, téměř bez děje a kupodivu vždy tyto věci mají přesnou lokalizaci a to i tehdy, když místo děje nemá pro děj jako takový význam – i proto mluvím o širším kontextu kdesi v pozadí. Tu první kategorii úspěšně zapomínám. Sny z těch druhých dvou si pamatuji celá léta. V případě nočních můr mně to štve a v případě těch útržků dějů mi to nevadí. Svouposlední niční můru popíšu za chvilku, klidně, protože pro nzaujatého pozorovatele tomohla být docela psyna. (Psyna vždy! s tvrdým Y. 😀 )

 31. Jooo sny? Občas si mi zdají takové blbostě, že nad tím jen kroutím hlavou – tedy pokud si je pamatuji.
  Občas se vzbudím nakrkaná jen což a nejhorší je, že vím, že je to ze sna, ale protože si to nepamatuji, tak si to ani nemohu vymluvit.
  Ale zas se taky občas probudím s vynikající náladou a taky nevím proč … 🙂

 32. Děkuju za přání, Ygo, krásné barevné radostné voňavé a chuťově lahodné sny bych potřebovala. Možná je i mám, ale každopádně o nich nevím, nepamatuju si je. Co si bohužel pamatuju, jsou sny divné, ošklivé, až přímo noční můry. Zrovna nedávno měuprostřed noci probudilo vlastní ječení. Pár těch nehezkých snů se mi i vrací, například často se mi zdává, že se mi ztratí nějaké mé zvíře, uteče mi kočka z přepravky a podobně.
  No, odjíždím dnes pro změnu k zubaři, což mi nijak nevadí, snáším zubařské zákroky bez problémů, přestože je moje zubajda drsoň a na umrtvení nevěří. Ale v jednom z posledních snů se mi rozpadlo asi šest zubů, jakmile jsem si na ně sáhla. Tak doufám, že to nebyl sen věštecký.

  1. Nojo, noční můry, to je taky kapitola. V různých obměnách se vracející nebo přímo opakující běsy děsy. Mě odmala pronásleduje gestapáckej sen. Uprostřed noci kožený pláště vtrhnou do bytu, převrátí ho vzhůru nohama, zastřelí psa, celou rodinu pozatýkají… (whew) .

   Hladké pídr zubní pořízení (wave) .

   1. k Vám do bytu gestapo, k nám do srubu indiáni… a možná bych brala ty v koženejch kabátech…naštěstí se probudím vždy, když mnou jeden z těch indošů smýká z postele za vlasy, okolo mrtvého bratra a rodičů (jsem jedináček a otec je za Duhou)a chce mne skalpovat… snažím se zapamatovat si jejich pomalování, abych si určila, co to je za kmen, vím jen, že to nejsou prerijní indoši,ale lesní…. a jediné,co vím, že si spletli srub,ale hrůzou nejsem schopná to tomu indošovi říct…

   2. Já měla jeden takovej dobře tématickej s Caesarem. Zdrhám takhle Gallií, za mnou krvežízniví Gallové, přede mnou římskej tábor. Lezu na násep jak divá, Stíhám o fous před galskýma kopíma. Vylezu. Lapne mě hlídka a co že prý tam dělám. Já na to, že jsem civis Romanus a hledám tam útočiště před Gallama. Oni na to, že prej občan neobčan, tohle musí rozhodnout imperátor. Takže k Caesarovi do stanu. A prej ať povídám, co jsem v tom lese blbla, že po mně ti Galové šli. Já povídám, koktám, slovíčka zapomínám, divnou výslovnost mám a Caesar na to, že teda asi římskej občan nejsem, když mluvím tak mizerně latinsky, a že pokud si okamžitě nevzpomenu, jak se řekne… už nevím co, něco fakt speciálního jako vývrat…, dá mě popravit. Tak já prej že moment, moment, jenom se do slovníku podíváme, hned to vědět budeme.

    Ráno byly ty slovníky na tom stole otevřený. Česko-latinskej a pro kontrolu i latinsko-českej.

 33. Mám období špatného spaní, takže mě straší barbucha buď ve snu, nebo ve tmě. Doufám, že se to brzo změní a vrátí se mi alespoň jednou lítací sen, který býval tak hojný kdysi dávno. (nod)
  Přeju všem krásný den. (h)

 34. Jako dítěti se mi zdály sny barevné a velmi živé.
  Často jsem v nich vybíhala na kopec za naším domem a běžela a skočila a letěla. Byl to úžasný pocit.

  Jako čerstvě dospělé se mi zdával sen o tom jak jdu městem a najednou si uvědomím, že jsem jen v kalhotkách. Ten stud, který jsem cítila.
  Hledala jsem oblečení a nemohla ho najít. Později jsem se dočetla, že to je o nízkém sebevědomí.

  Pár let po maturitě, kdy už jsem byla matkou 2 synů, se mi zdál sen. Přišel mi dopis, že se mám dostavit znovu ke studiu a složení maturitní zkoušky, neboť ta předchozí je neplatná. Vím, že jsem pořád dokola opakovala, že nemohu přijet. Protože mám malé děti. Vzbudila jsem se hrůzou a zpocená jako myš.

  Teď poslední dobou se mi sny už nezdávají a je to škoda.

  Míša

  1. Jo. Bývám ve snu ve škole, polonahá, těhotná, těhotná ve škole nebo polonahá ve škole 🙂 co by na to řekl strejda Freud?

  2. Překvapivě většinou stačí večer požádat zapamatovávače snů, aby si to člověk po probuzení pamatoval.

 35. Yga,krasne mi začal deň-snažím sa spomínať na svoje sny.A nič-viem len to,že už roky nemávam zlé sny.A mávala som,vždy to bolo v období,keď i život v bdelej forme stál za-ve´d viete za čo.
  Ale strašne rada snívam s otvorenými očami,fakt strašne rada.Vždy si pri tom oddýchnem,poteším sa predstavou,aké by to bolo,keby to tak bolo a spokojna idem ďalej boxovať o svoje miesto na zemi.

 36. Výživné téma 🙂 taky si nepamatuju, že bych ve snu něco jedla, ale vařím 🙂 nejživější a nejzajímavější sen, co si pamatuju, je stará hospodská nebo hotelová kuchyň, kde jsou sporáky uspořádaný do čtverce a mezi nima roste obrovskej strom, myslím že kaštan – a já ve snu vím, že tam patřím, že tam budu do smrti šťastně lovit listí z polívek 🙂

 37. Ygo, já teda na rozdíl od Tebe ve snu tvrdě pracuju, bourám, stavím, míchám maltu, hádám se se zedníkama, no a v poslední době téměř každou noc roztřískám nějaké auto. Včetně sebe.

  A OT : dnes má narozeniny Sylva, panička od Trhačů, tak posílám přáníčko a kytičku (f) (f) (f) (^) (d)

  1. (music) Sylva má narozeniny, my máme přání jediný, štěstí zdraví štěstí zdraví, hlavně to zdraví (music) … a zdraví nejenom pro Sylvu, ale i pro Trhače, hlavně Rupíčka.
   A splnění jednoho tajného snu (rose1) (rose1) (rose1)

   1. Drahá Sylvo/u nás Silvia a pri pozeraní mi ten Y trhá oči/všetko šťastie sveta a k tomu kúsok neba!!!

  2. Milá Sylvo všechno nejlepší k narozeninám!!! (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

   1. Milá Sylvo, všechno nejlepší, hodně zdraví, štěstí a pohody a spokojenou smečku (dog) (dog) (h) (^) …

  3. Všecko nejnej, spoustu jarního slůňa a zdravou celou smečku!
   (f) (dog) (sun) (dog) (f) (cat) (sun) (cat) (f) (bug) (sun) (bug) (f) (heidy) (sun) (heidy) (f) (bat) (sun) (bat) (f)

 38. Sním celý život, občas se mi zdají sny věštecké a zhusta situace dopadne přesně podle snu.
  Moje maminka je expert na katastrofické sny a to zejména vánoční. To se takhle v červenci či srpnu probudí vyděšená, že pro nás nemá dárky na Vánoce a opravdu je začne shánět. Výsledek je ten, že do Štědrého dnu na některý zapomene a vzpomene u stromečku či spíše dodatečně, když vyžaduje reakci na dárek, který stále leží pod postelí či se skrývá na dně skříně

 39. Ha, včera jsem zrovna psala o snech. Měla jsem počkat na dnešek (rofl) A že se mi dokážou zdát ptákoviny.

  Jo na tom včera popsaném, mne nejvíc právě překvapila Betka elegantně spočívající, zatím co zbylé psovstvo mne oslintávalo do bezvědomí (whew)

  1. Simtě, co tě překvapuje? Betka je přeciž dáma! Přestože ji věčně pomlouvaj a na cti utrhujou (chuckle) .

   1. Vy jste tam dámy dámy, totiž sošně spočívaly obě (think) Ty nožku přes nožku na křesílku a Beta na tom sófa a já oslintaná jak čuňas,zdrhala před těma žvižatama.Proto mi to zřejmě tak utkvělo (rofl) (rofl) (rofl)

    1. Ale notak, Akden, však nám (dámám 😛 ) tu trochu zábavy a rozptýlení přej 😀 . Kosatku v reálu tejraj hlady a fšecky hračky jí chtějí sebrat a dolování zatrhnout… Já sem zasejc denně zdupaná a voslintaná – no přesně jak popisuješ. Tak uznej, že je úlevný, když si chvilku užije taky někdo jinej (nod) . Aspoň máš výbornou představu, co mastodonti dovedou 😀 .

     1. No představu mám, neb to popisuješ tak realisticky.Ovšem upravenými slovy klasika „Co mě lezete do snu“? (wait)
      Týýý seš tak hodnááá ,že mi dopřeješ tolik zábavy 😀 😀 😀

 40. hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Mě se málokdy něco zdá. Ale zrovna dneska jsem částečně organizovala svatbu (moje neteřka se vdává za měsíc – inspirace jasná). Svatba byla neteřky a já se hádala, proč není připraveno na stůl, proč není prostřeno, kde jsou objednané kytky na výzdobu, když to bylo zaplacené a paní majitelka hospůdky odvětila, že dělala podstatnější věci a hlavně že nějaké jídlo bude… (rofl)

 41. YGo, bylo mi ctí cestovat s tebou na luxusní jachtě i když bohužel jen ve snu. Však já bych tě se svých snech také uvítala. To bych se totiž určitě celým snem prochechtala a ráno vstávala vyspalá do růžova. A koneckonců, námořníci jsou fešní hoši. Pamatujete tuhle ???
  http://www.youtube.com/watch?v=22IcgPwXFQE

  MMCH, víte, že tohle je také překlad amerického originálu „Bell Bottom Trousers“. Česká slova jsou vtipnější, ale obě písně jsou o námořnících.

  Nějaké chytré hlavy tvrdí, že se nám zdá během noci 5-6 snů najednou, ale k ránu si pamatujeme nanejvýš ten poslední, případně zlomky z těch předešlých. Možná na tom něco bude, proto má jeden ve snech takový zmatek – vejde jedněmi dveřmi a vyjde někde úplně jinde, nejen jinými dveřmi, ale na jiním místě, mezi jinými lidmi. Když se ráno proberu ze spánku, ale neotevřu oči a rychle si „zopakuji“ co že se mi to zdálo za patlaninu, je naděje, že si to budu pomatovat ještě u snídaně, abych to popsala choti. Jakmile ale otevřu po probuzení oči – sen je fuč a už si ho nevybavím. Sny jsou prý takový ventil toho, co jsme sami prožili – takové mozkové tlačítko „delete“, aby se uvolnilo místo. Jenže můj snový guláš mě vnucuje obrazy které ani trochu nepoznávám. Nikdy jsem tam nebyla (ani to neviděla ve filmu), ty osoby také neznám a těch zkomolených dějů jsem také nikdy nebyla svědkem. Tak odkud se to bere? A nejvíce mě dopaluje, když třeba s maminkou ve snech mluvím anglicky. Jsem si toho ve snu vědoma a mám na sebe za to vztek, ale nějak to nedokážu změnit. Jak člověk stárne, vybavují se mi vzpomínky na dětství. Možná proto, že ty byly vryty do „netknutého podkladu“, nejhlouběji a proto přetrvávají. Ty další už se jen hromadí, překrývají a vymazávají, protože jsou vryty „mělce“, zato ty první, co v dětské duši zanechaly silný dojem, ty zůstávají.

  Jirku Švehlovic vedle si musím nechat na zítra.

 42. Kačena – máš fakt krásný sny! A víš, že si taky nevzpomínám, že bych ve snu něco jedla?
  Dneska se mi, zřejmě pod vlivem článku od Dede, zdálo, že jsem v jakési kavárně / hospodě / poločerným kšeftu s jetýma noťasama a kupuju tam noťas a oni měli jeden, co se rozkládal na třikrát (prostě otevřete víko, pak vyklopíte ještě jedno víko na opačnou stranu) a byl starej jak Metuzalém, druhej, co byl spíš jenom obrazovka a nerozkládal se, ale měl obrazovku z obou stran a byla v něm jakási díra, co byla zalepená obrazovkovým lepidlem, takže vypadala úplně normálně, akorát zobrazovala tak jako rozčtverečkovaně a šmouhatě. Mně se nelíbil ani jeden, takže mě poslali do té kavárničkové části, kde servírka vytáhla zpoza trámu Dedellíka, kterýho si tam Dede schovala, když byla na posledním Brnění. Já jí řekla, že ten je rozhodně neprodejnej, protože se pro něj Dede určitě vrátí, až tam bude chtít jít na net, a ona řekla, že právě proto ho má za tím trámem, aby na něj kde kdo nešmatal. (angel) 8-| (tmi) (wasntme)
  Prostě, vykládejte mi o divných snech… (rofl)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN