KOČKY: Jak Kater Chen stonal

Dnes vám tu namňoukám, jak jsem byl marod. Jednou jsem byl marod s tlapkou. Že mi je zle panička poznala, když jsem se nechtěl nechat vystrnadit z přebalováku. Po opatrném osyčeném ohledání jsem byl shledán chorým. Tlapku jsem měl velkou jak pinpongový míč. Druhý den jsem dostal u veterináře injekci s antibiotiky a odpoledne už jsem po třech nohách bránil zahradu před opeřenci.

 

Ptali se mě, kde jsem k té oteklé tlapce přišel. Zkoušel jsem to telepaticky vysvětlit, koukal jsem na ne z vok do vok, ale nepochopili to. Myslí si, že mě tenkrát něco štíplo nebo kouslo.

Když se narodila druhá malá panička, dostala nožičky do sádry. Den na to si první malá panička přivřela prsty na rukou do dveří, a dostala obvaz. Třetí den jsem se k pacientům přidal i já…

 

 

Mám garáž. Když ji páníčci zavírají, volají „Kocore, raus!“. Většinou jdu. Jenže tentokrát mě nějak přehlídli a já tam zůstal. A rozhod jsem se nečekat, až zase otevřou a chtěl jsem vylézt vyklopeným okýnkem ven. Normálně to ve sklepě bravurně zvládám, ale tady jsem si špatně vyměřil skok a sklouznul jsem mezi okno a rám a zůstal tam viset.

Hlava a přední tlapky venku a nožičky v garáži. Nešlo to ani tam ani zpátky. Volal jsem, mooooc jsem volal, až si mě všimla sousedka. Přiběhla, koukala na mě, začala bulet a volala páníčkovi, ať mě přijde vyndat, že ona to nezvládne, protože strašně řvu.

Než páníček přisprintoval z práce, uplynulo dalších pár dlouhých minut. Když mě pak vysvobozoval, byl už jsem jak kus hadru. Byl jsem okamžitno transportován k vetovi, který konstatoval, že jsem byl vytažen nejspíš v minutě poslední, něco mi píchnul a nechal si mě tam do druhého dne na pozorování.

Byl jsem u nich moc hodný, hodně jsem spal a taky hodně vrněl, takže za odměnu mě druhý den pustili. Domů jsem jel s velkým doprovodem. Vepředu seděl ustaraný páníček, vedle něj první malá panička s ovázanou přední packou, vzadu uprostřed panička se zašitým bříškem a z jedné strany já, marod a z druhé pak moje čerstvá druhá malá panička s brankářskými betony.

 

 

Domů nás páníček postupně odvodil a odnosil, mne vyndal z přepravky do pelíšku a paničky usadil na gauč. Jenže já v mne určených pelíšcích nerad, tak jsem se odplazil si lehnout mezi paničky. Zadní nožičky mi nesloužily, tak mě musely na gauč pomoct.

Pan veterinář mi předpověděl dlouhou třítýdenní rekonvalescenci. Že to sice po čase rozchodím, ale musejí mít se mnou trpělivost a nesmím nikam do výšek, abych nemusel seskakovat. Prvních pár dní jsem to jakž takž vydržel. Vždyť jsem se spíš plížil, než chodil, takže ze dveří ven na zahradu jsem se moc nehrnul.

Ale po pár dnech mi to začalo být dlouhé a nudné. Základnou se mi stal flek hnedle dveří v kuchyni, odkud jsem se snažil využít každičkou příležitost a vypadnout na chodbu. Páníčci mě vždy odchytili a říkali: vždyť-jsi-pitomej-máš-jen-přední-nohy-a-chceš-ven?! Přidal jsem škrábání a bušení na dveře plus hlasový projev.

 

 

Panička už toho začínala mít dost. Mimino řvalo, já jsem řval, doma horko (nesměl jsem, považte ani na střechu!, takže měli všechna okna jen přivřená) a rozhodla, že nejlepší terapie je pohyb na čerstvém vzduchu. Poprosila Velkou kočku nahoře (tu jsem ještě neprohnal, ale já i ji jednou najdu!), ať na mě dohlíží, vzala mimino do náruče, že půjdeme ven teda všichni, otevřela dveře a pustila mě.

Po schodech dolů jsem to sjel, to nebyl ladný běh, přiznávám. Na záchodové okénko, kudy chodím do zahrady, jsem pochopitelně nevyskočil, tak jsem musel potupně dveřma, ale stálo to za to! Proplížil jsem se trávníkem do záhonu a tam jsem blaženě padnul a pozoroval dění kolem sebe.

Drzí opeřenci mě nutili se přece jenom hýbat, můj only-one-kocour-land jsem taky musel zodpovědně kontrolovat, do schodů ke vchodu mě taky nikdo nevynášel, prostě když musíš, tak musíš a já po pár dnech byl schopný pajdat po třech! Panička mi koupila kus hovězího, abych prý byl na světě ještě radši a po několika málo týdnech by na mě nikdo nepoznal, že jsem byl na umření.

 

 

Z garáže od té doby vyrážím jak namydlený blesk, jen zaslechnu, že se vrata zavírají. Panička kvůlivá mě chtěla, aby se nechaly zasíťovat bočnice garážových oken, ale nakonec z toho z jednoho prostého důvodů sešlo. Jsem kocour venkovní a šmejdím ve sklepech i sousedům a tam lezu výklopnými okýnky. Panička by tak musela síťovat všechna možná i nemožná okna v okruhu několika ulic a to, považte sami, prostě není zvládnutelné.

Šance, že se zase někde zaseknu, je vlastně menší, než že mě přejede auto nebo někdo cizí sbalí do pytle, páč já si teď pamatuju, že okna otevřená jen nahoře jsou hooodně jauvajs. A moudro na závěr? Vy, co máte možnost, zabezpečte okna vaším domácím kočičákům, hodně to skřípnutí bolí.

Vy, co tu možnost nemáte, přejte si alespoň takovou sousedku, která, když už si neumí poradit s přiskřípnutým škrabajícím naříkajícím kocourem, umí najít v mobilu číslo na vašeho páníčka a pomoc zavolat. Když pracuje kousek od domu, máte vyhráno…

 

Zdraví vás všechny váš zdravý Kater Chen

 

Fotky najdete zde: http://evaschlitt.rajce.idnes.cz/Kater_Chen/

 

Poznámka: Kocour byl zaseknut v okně odhadem čtvrt hodiny, možná déle. Z doktorského veterinárního hlediska popsat, co se mu stalo, popř. mohlo stát, neumím. Bohužel jsem ani nedohledala, jak se tento úraz „jmenuje“. Dcera se narodila s tzv. koňskými nožičkami. Je to postižení, které se dá více či méně úspěšně napravit (z vlastní zkušenosti musím říct, že záleží na informovanosti a umu doktorů). Dítěti jsou do několika dnů po narození zasádrovaný nožičky až ke kyčlím, vypadá pak jak brankář, když si zapomene svléknout betony. Pro úplnost dodám, že dcera začala chodit v patnácti měsících a dnes, ve dvou a půl letech na jejich nožičkách a stylu chůze poznají jen odborníci, že nožičky byly kdysi k nechození.

 

 

Aktualizováno: 21.2.2013 — 20:08

219 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Tak jsem ráda, že to dobře dopadlo.
  Kater Chen je moc krásný kocourek a moc se mi líbí Evo, jak si to spolu kocourek a holčičky užívají.
  Je na ně všechny krásný pohled.

  Míša

 2. Dostala jsem se sem až teď, článek jsem chválila už včera, držím palce všem potřebným, Petře dodatečně vše nej a hodně radostných chvil s Ešusem (f) (toivo)

  Odpoledne jsme byly s Arinkou na strakaté vycházce v Klánovickém lese. Málem mě z ní kleplo: stopy na sněhu jí úplně zatemnily mozek, lítala jak splašená s čumákem ve sněhu, ostatních psů si nevšímala, vířila si lesem na jednu stranu, na druhou ve velkých okruzích, občas se ztrácela z dohledu…Sice se hned vracela, ale ty nervy! Ještě teď chraptím, takhle jsem ji ještě nezažila! Naběhala spoustu kilometrů a teď spí, jen si občas spokojeně vzdychne
  A pár fotek ze zasněženého Barandova je zde http://asteris.rajce.idnes.cz/Zasnezena_nedele_na_Barandove_24.2.2013/

 3. OT! KAMBA se probírá z narkózy. Na všechny info embargo do zítřejší tiskovky ve 13 hod.

  1. Uffff, alespoň tak. (y) (h) Držím ale palce dál. Co mimi, žádná zmínka?
   Děkuju Ti za zprávu.

   1. Žádná zmínka. Já doufám, že chrupe v inkubátoru. Na špatný zprávy je dycky čas.

 4. Mno to tedy je večerní napínák. A nejen tedy z kocouřího hlediska. Coby neznalce dětské problematiky, mě vyděsilo zabetonování takhle malinkého miminka a ani při čtení dovětku mi taky dobře nebylo, dokud jsem nedočetla do konce a nezjistila, že všechno dobře dopadlo.

  a tohlě mě ale dostalo :D:

  ……Mám garáž. Když ji páníčci zavírají, volají “Kocore, raus!”. ….

  (rofl) (rofl)

 5. Velká Kočko,
  chcela som sa pripojiť do diskusie na patričnom mieste, ale tento magor ma vyhodil, že posielam komentáe príliš rýchlo, tak ešte raz, tentokrát ako nový komentár.
  S parazitmi je to ťažké: moje činžákové kočky dostali ušný svrab, hoci nechodia vonku. Tak odkiaľ?!?
  Kolegov kocúr dostal parazity zo surovej hovedziny kúpenej v súkromnom kráme.“Pán živnostník“ predával neskontrolované maso kúpené a porazené načierno.
  Je možné, aby človek chytil parazity od psa, alebo mačky?
  A čo sa hovorí u Vás v Čechách na hovedzie lasagne s konským masom?!?

  1. nevím, jaké maso měl řezník… Někteří psí paraziti „bydlí“ ve svém hostiteli dlouhodobě. Třeba škrkavky od doby štěníkatého sání mléka. A hned se uklidí mimo trávící trakt, kde jsou zničitelné odčervením. A čekají, až imunitní systém nebude stíhat… A nebo až hormóny jim řeknou, že je čas vstávat a vyrazit do mléka nakazit další generaci… Je to věda… A skutečně u dospělých zdravých psů se „ve světě“ preventivně neodčervuje (jen třeba před krytím) – že je to velká zátěž na psa.
   Já odčervuju štěníky – a pak už jen po návratu od teplých moří – kvůli srdečním červům. Takže tak jednou za dva roky…

   1. Jo, lidi, co je pravda na tom spotu, co prý dovede zničit srdeční červy, pokud jou malí?
    Snažím se vymyslet schéma proti parazitům na venku – přece jen vyšší pravděpodobnost blech, klíšťat, toho svinstva z myší a tak…

     1. Právě, že jsme odčervovali Strongholdem a stalo se nám to po něm už podruhé. Doposud jsem si myslela, že je to nejšetrnější přípravek.

     2. To má krásně širokej záběr, děkuju!
      Na klíšťata teda budem používat tu a tam preventivní diffusil. Takový ty obojky nechci, protože jsem na ně alergická já. 😀 Nevím jistě, jestli opravdu alergická, ale s tím atopickým exémem si věc osahám a když je mi nepříjemná, tak ji ze svýho okolí vyloučím – a zůstávám zdravá. Lepší než léčit díru do kůže. 🙂

    1. Protože mám kolii tak mu Spot vůbec nedávám.
     A pozor na dávkování, vím o smrti malých psíků.

  2. Yetti:svrab – donesl ho někdo domů na šatech, na botách…..

   hovězí na černo – k tomu řezníkovi už bych nešla, jinak přemražuju….

   na koninu v masových kuličkách a lasagních neříkám nic, vadí jen to,že to tam nenapsali…jinak masové kuličky z Ikea – moje oblíbené, kupované hotové lasagne – nikdy jsem si je nekoupila, dělám si vlastní náplň.

 6. Eh, chtěla bych přinést dobrou zprávu – jaro fakt bude! (sun)
  Když jsme dnes jely s Berry z lesa, tak jsem u nás na návsi musela prakticky zastavit, abych mohla opatrně objet zmítající se hromadu černého a bílého peří. Zdálky to vypadalo jako zfetovaný černobílý pes, ale zblízka bylo jasné, že se kachna s kačerem oddávají radostné výrobě budoucích kachňat (chuckle)
  Takže kolem jsou sice hory mokrého sněhu, ale jaro je prakticky tady! (inlove)

  1. Miroslav Bobek
   probiha porod kamby, ktery je bohuzel opet provazen velmi vaznymi komplikacemi. tym veterinarnich i humannich lekaru usiluje o jeji zachranu. dalsi informace poskytneme pravdepodobne zitra rano.

     1. Tady taky a k palcům a packám přidáváme ještě drápky. (y) (y) (dog) (cat) (cat)
      Mamino Kambo buď silná!!! (flex)

   1. Ach jo! Děkuju za zprávu, Lásková, držím Kambě všechny palce.
    (h) (y) (h) (y) (h) (y) (h) (y) (h)

   2. Samozřejmě držím! (h) Ale promiň nezasvěcenému – znamená to, že mládě už vzdali a bojuje se jen o Kambu, nebo se prostě snaží pomáhat při porodu?

    1. obávám se, že jde již jen o záchranu Kamby. Alespoň ředitel se vyjádřil, :
     „jde tu o zivot kamby, bohuzel nikoli mladete, jak si jiz dokazala vybajit nektera media“.

      1. Držím palce celý večer, sleduji Pomáháme gorilám a Bobkův facebook, ale palce lípnu i sem – čím víc, tím líp. Tak ať to Kambušce šťastně dopadne a ráno má zdravé mimi u prsu!!! (y) (y) (y) (h) (h)

  2. Jejda, to je to tak vážné? No to Kambě držím. A co to prtě? To je potřebuje taky, ne? (y) (y)

 7. Tak jsme s dětma postavili sněhuláky (sme nemohli nechat Ryska doma, když to zítra roztaje a on už od včera vypadá zdravej) a nějaký (cenzurováno) je už rozbourali. Ještě před hodinou tam stál ten náš a k němu ještě dva další (je to nakažlivé) a teď ani jeden. Normálně sem se rozpálila doruda :@ dostat je do pazourů. Rysík ještě než usnul, tak hlásil, že tomu našemu upadl nos, ale děti ho spravily (autoři sněhuláčích kamarádů). Až se vzbudí, žádnej sněhulák tam nebude. Já tyhle lidi fakt nechápu. A přitom je to takřka na dvoře, chodí tam hlavně pejskaři. No ale koulovali se tam tři takový puberťáci a tvrdili, že oni to nebyli. No nevěřim jim to.
  Jinak na náplavce od Mánesa až na Výtoň byla vyjetá běžkařská stopa. Fakt nádhera. Akorát se bojím té vody, co z toho teď bude, když to bude tát tak fofrem.

  1. Oni to nemuseli být zrovna puberťáci. My včera potkaly lidi se psem, nějakej velkej, já se v nich jaksi neorientuju, a to byl sněhulákobořič. Nabízeli jsme mu, ať lítá s Melinou, a on radši zboural čtyři sněhuláky. Nejdřív je obobroval a pak na ně šel tlapama. 🙂

   1. já musela taky Xerdu honit od sněhuláků – měl chuť je vždy podepsat…a při jeho rozměrech to znamenalo, že je pokropil hodně vysoko…
    Nechtěla jsem dětem nechat ničit díla a tak musel na vodítko a na druhý „chodník“

    1. Náš Doník na sněhuláky skočil a rozhrabal je, ale mohl jen ty, které jsme postavili jen pro něj. Nebyli vyšperkovaní mrkví ani ničím jiným. Stačily tři koule nad sebou, hlavně, že to byl sněhulák. S tím jsme dělaly i jiné skopičiny, vozily jsme ho na klíně na pytli nebo jen na šusťákách ze stráně.

     1. Určitě je lepší nechat psa ničit jenom pro něj postavený sněhuláky, to jo. 🙂

      Ten včerejší pes mě dost překvapil – nenapadlo mě nikdy, že by psi sněhuláky fakt mohli s radostí likvidovat… (clap)

   2. Pes to nebyl, psí stopy kolem nebyly a mrkev zůstala bez otisků zubů (taky sem si vzpomněla na Betku). Manžel pro tu mrkev došel, za prvé byla naše jediná a za druhé by tam nedělala parádu bez sněhuláka.

    1. „kapucka“ je límec, který měla moje stará dobrá flíska. Nechala jsem ji co nejdelší – tedy i s límcem. A stejně je krátká. Modrá – nová dečka je delší, má „rolák“, ale zase je děvence úzká přes hrdníček a tudíž jí „leze nahoru“. Ještě má slíbenou „pláštěnku“ na letní deštivé dny…
     Prostě 4 páry bílých ponožek a bundičky jak modelka… (chuckle)

  1. Já jsem brejlila na tu fotku před dveřmi, co to má Betka přimontované za pérko k zadní tlapě… :O 😀

   1. já taky (rofl) To je rohožka, prosvítající ze sněhu… Optika je svinstvo (chuckle) 8

 8. Jedno O T : může pes jíst maso když jí granule? Včera jsem byla na veterině protože máme nějaký problém s Luxíkem. Já to přičítám odčervení. Průjem nemá. Pan vet, který tam zastupoval se zeptal čím krmíme a já husa jsem popravdě řekla, že granulky, někdy trochu vařeného masíčka a sem tam dostane za odměnu psí piškoty. No a všechny problémy jsou potom krmení. Pes, který jí granule maso nesmí. Dával mi Smectu, tu jsem odmítla protože jak jsem řekla tak průjem nemá ani nezvrací. Tak jsme dostali nejaká probiotika a hladovku. A pozval nás na odpoledne do Liberce v tom nečase. Asi po neděli půjdeme jinam.

  1. Moje psice žerou maso i granule, v podstatě na střídačku, jak mi to zrovna připadne. Jsou na to odmala zvyklé a nevadí jim to.

   1. Já jsem na to taky trochu zírala protože nemám psa první rok ale žijí se mnou už 30 let. Zatím byli dlouhověcí. Já to přičítám fakt tomu odčervení a ještě k tomu se u sousedú pravděpodobně hárá jedna z rotwic.

    1. No, hárání umí s psejkama divy. Jinak viz předřečnice. I u nás psi baští všechno. Dost asi záleží, nač je kdo zvyklý a určitě mají psi i určité individuálnosti, v chuti i snášenlivosti potravin, ale na to páník brzo přijde.

     Tak ať to není nic vážného a Luxík je brzy zase ve formě!

  2. Milá Marsko, u nás už dlouho funguje model – ráno maso z konzervy, protože pak se lítá po zahradě a štěká a nedbá na možnou torzi, večer granulky, protože to se jedna nají a plácne s sebou na pelech, aby se vyspala na noční hlídku, tedy zase snad lepší vzhledem k torzi (granule má za studena lisované). Je zvyklá a střídání nikdy žádnému z mých psů problém nedělalo. Takže pokud je Luxík na střídání zvyklý, je příčina jinde. Rozhodně držím palce (inlove)
   Jinak by mě zajímalo, co mu je? Bertík (taťkův) taky poslední dny nechce jíst, na začátku jednou zvracel (před dvěma dny), průjem ani zácpu nemá. Zatím se drží na piškotku, když projeví zájem, víc jídla nenabízíme. Pes (kromě toho prvního dne) vypadá celkem spokojeně, tak zatím prostě čekáme, až se mu chuť k jídlu vrátí.

   1. Nechtěla jsem to rozebírat, má potažené bobky blánou, jinak je celkem v pohodě jen se mu nechce moc jíst. Už se mu to jednou stalo, dostal ATB a byl v pohodě, bylo to také v souvislosti s odčervením. On Luxík když k nám přišel, tak byl strašně začervený a to bylo štěndo z Ch.S. a ne sebrané na ulici. Má s tím od mala problémy. Třeba zrovna nějaké tabl. nesnáší

    1. Klidně může být citlivý na odčervení – je to opravdu silná „chemie“. Možná, pokud to tak špatně snáší, tak bych za půl roku posbírala kousky bobků – nechala udělat rozbor a nezatěžovala ho odčervením. Dospělí zdraví psi málokdy trpí cizopasníky – pro klid bych to řešila tím rozborem a preventivně bych ho už neodčervovala.

    2. Mně řekl jeden veterinář že mám odčervovat jenom když zjistím že pes nebo kočka opravdu cizopasníky má. Že je to vlastně hysterie odčervovat několikrát do roka bez příčiny a vystavovat zvířata silným jedům.
     A Marsko, kolie jsou zvlášť citlivé a některé léky vůbec nemohou dostávat. Garyk dostal od cizí kočky svrab do uší (což je nezvyklé aby se přenášel z kočky na psa, každý má svůj vlastní druh) a zatím co všichni psi a i kočky dostanou k vyléčení injekci, kolii by ta injekce zabila. Musela jsem jen čímsi vykapávat uši a vlastně ty potvory utopit.

  3. to je blbost. Dobří veterináři i doporučí, aby se klidně granule „dotovaly“ masem… Zdravé psí zažívání stráví maso i granule – netráví se „jinak“ – nemusí se střídat ráno granule, večer maso a jiné speciálnosti…
   Beta jí granule, maso syrové i vařené, zbytky, ovoce, zeleninu… a jak hezky „vyrostla“… A podobně se živily všechny naše dogy.
   Problém je v tom, že veterináři často hlavně prodávají granule a potravinové doplňky. A druhý problém vidím v tom, že někteří nehledají podstatu problému, ale nejsnazší řešení… Na špatné krmení se dá hodit ledacos.

   Pokud pes není vyloženě nemocný, pak mu různorodá strava prospěje a udrží jeho zažívací trakt plně funkční

   1. Preju Luxikovi, at se brzo uzdravi. Ale vyuzivam prilezitost se zeptat jak to v CR mate s tim odcervovanim. Nejak jsem nabyla pocitu, ze u vas se odcervuje vicemene pravidelne/preventivne. Ptala jsem se naseho veterinare jestli bychom taky nemeli odcervovat a pravil, ze kdyz tu a tam prohlidnu bobek a nic tam neni, tak proc do psa cpat chemii. Takze naposledy jsme odcervovali pred 3 roky.

  4. Už skoro 20 roků krmím psy (aji (cat) ) tak, že mají pořád v misce granule, pouze dosypávám a večer dostávají maso (se zeleninou a přílohou). Zdravotní problémy žádné.

  5. Maruško, Klérka jedla celý život granule, večer namáčené tu a tam, ne pravidelně ve vývaru z masa, i s masem a zeleninou.
   Nesnědl něco „chutného“ venku? Je to mžik, ani to nepostřehneš. Pejsek jenom skloní hlavu, bleskově uchopí do papule a když se nedíváš při potřebě pokousat, tak to pokouše a spolkne a ty nevidíš a nevíš nic!

  6. Moje psice žerou granule, pak věci, co mi odpadnou z linky při vaření, tu a tam syrovou rybu nebo syrovou kost, občas nějaký vajíčko, někdy kousek mlíka nebo kelímek od tvarohu a Penny navíc kvasnice. Ee se mění podle toho, co zrovna sežraly, ale je pořád normální.
   Průjem je chytí, když jsou nervní nebo když sežerou něco, co fakt neměly (hlavně spoustu mastnýho).
   Bysem řekla, že když je pes zvyklej na střídání granulí a lepšího, že mu to potíž nedělá. Melly měla průjem první dva dny, když přecházela z čistejch granulí na tuhle míchaninu, ale jinak žádná nic.

   Nemůže to mít jinou příčinu – nervozita, nachlazení, paraziti, sežraný nějaký hnus?

  7. My jsme na syrovém mase se zeleninou a občas na granulích (to když někam jedeme do hotelu, nechceme být za zulukafry) a nic! Takže bych brala veta s rezervou. Ten můj to na mě taky zkoušel – že prej molosák bez granulí zhyne na podvýživu. Za tohle bych je hnala svinskym krokem. Zkuste jinýho a moc držíme palce!

  1. Jojo, i Modřany jsou parádně zachumelený. Krásný polštářky i slečna Rozálie (inlove) . A to koupaliště, pardon pítko, no kdo to má? Se jí divím. Možná bys měla vetknout leknín na dochucení a ozdobu.

  2. Krásný polštáře (y) . U nás je počítám tak 40 cm sněhu, u vás možná o ještě chlup víc, jak tak na to koukám.

  3. Vave, krásné polštářky i zahrada jsou moc pěkné, přímo excelentní. Tolik sněhu Praha málokdy zažije. Jsou to fotky přímo pro uložení generacím příštím.

  1. Louk, ti Tví pesani jsou viditelně šťastní. Jessynka si to ošéfuje, to psí holky umí dobře. Ale chudák Ty když se na Tebe navalí tolik /kilo/ lásky!

 9. Príjemnú nedeľu všetkým zvieratníkom. Fšade na okolí – CS,AT,HU sneží, len u nás (rain) a (rain) a (rain) .
  A z tých lavín si holky nerobte srandu. Včera sa 4 mladí pitomí kluci rozhodli, že napriek varovaniu HS a zlému počasiu zlyžujú severnú stranu Chopka. Prvý zišiel takmer na koniec žľabu, druhý do polovice a tretí odtrhol lavínku. Štvrtý zostal hore, ale aj toho musela zachraňovať HS. Našťastie sa im nič vážne nestalo, ale aj tak by si zaslúžili 25 na holou :S .
  Gratulujem k malému Adamkovi, a všetkým potrebným držím (y) .
  Dnes ma sviatok Matej a u nás je taká pranostika :
  Matej ľady láme, a ak ich nenájde, tak ich robí 🙂 .

 10. Tak nevím …. dávala jsem sem recepis na Studentskou polívku nebo ne?
  Pokud se opakuju, prosím za prominutí. Ale když Terra psal, že rád špíček a polívky, tak by byla škoda mu nedopřát. 🙂

  To se takhle hodí do kastrolu na kousky nakrájený uzená slanina a nechá poškavřit, přihodí se na drobno cibulka a nechá jemně zezlátnot a trocha zeleninky taky nezaškodí. Toho tuku (stačí olej) musí být víc, neb se následně přihodí 15-20dkg ovesných vloček, které se taktéž osmahnou.
  Po té zaleje se vývarem či masoxem, v nouzi i voda postačí. Tak 1,5-2 litry. Načež se vezme noha pikantní klobásy, pokrájí na kousky a též přihodí do kastrolu.
  Opepří se a okmínuje, na závěr pak přidá se majoránka. Se solením též doporučuje počkat až ke konci, neb v dnešních klobásách je ta soli až až a už se mi také stalo, že jsem přesolila.
  No a pak se kastrol dá na chladné místo, kam nikdo nevidí, aby neměl chutě. Ono totiž stojí za to si těch 24 hodin počkat. Nejlepší je třetí den. Čtvrtý nevím, tak dlouho nikdy nevydržela. 😉
  Vločky mezitím vypijou veškerou tekutinu, takže doplní se vodou na hustopolévkovou konzistenci a znovu se převaří.
  Doplnit lze čímkoli, co zbývá ve špajzce – brambory, fazole, atp.

 11. LOUK – bacha na lavinové nebezpečí 😉 . Prý jsou nebezpečné svahy s vyšším sklonem než 35 stupňů a to se obávám má tvoje zahrádka… desková lavina přijde cobydup (rofl) , stačí jen lehké zatížení… (chuckle) (chuckle)

  1. Si dělej… z modelíny 😀 . Eh, je to mazec. Padá tu takřka týden v kuse a ta dnešní várka teda stojí za to, přibyl další čtvrtmetr. A mě huž to neba. Protože pejsci jsou peřinou nadšení, což jim přeju (a po týdnu vládne mír a veselá nálada mezi nimi), jenže sotva v potu tváře proházím pár schodů, tak se ti dva dobytci přiřítí strání a shodí mi na čerstvě odmetené plochy ty zmiňované laviny. Připadám si jak Sisyfos (whew) .

   Pokud možno příjemnou neděli všem (sun) .

   1. tady je taky mocmoc sněhu. Blbka Betka se včera (nadšená zlepšenou koordinací pohybu) narvala k plotu pod azalky (ten kolemjdoucí vořech prej provokoval) … a nemohla to vycouvat zpátky. Přišlapávala si kabát (chuckle) Takže jsem se vnořila do zasněženého křáčí, sníh jsem měla až… no všude… a vytáhla jsem nebohou psici. Nadávala jsem jí děsivě, že si některé věci musí holt už odpustit…

    Je dobře, že ve smečce vládne pohoda (inlove) Benedikt s Důrou jsou hezká dvojka

    1. Furt na vás myslím a představuju si, co nadílka dělá s Betčinými tlapátky (inlove) . Jj, to musela být vyprošťovací koupel. Jedna radost 😀 .

     Poděs před pár dny uvízl v zimolezové liáně, naštěstí břichem, ale nemohl tam ani zpátky a vyprošťovací akce byla naozaj zaujímavá. Chich, a o couvání mi ani nemluv. V chajdě se drahoušci v některých místech prostě neotočí, a tak řídím dopravu.

     Jinak Benedikt se bezvadně dostává do kondice, každý den je znát pokrok. Akorát ťapání sedmdesátikilové stodoly na střeše zasněžené kůlny (prej skvělá pozorovatelna) mi přivozuje srdeční zástavu. Důra se nemůže dočkat, až je pustím k sobě, začala si parťáctví a blbošení užívat na plné kule. Oba hlídají a blafou stereo. Ofšomž jejich hrátky jsou o život. Můj a stavení 😛 .

     S vélkým pochopením mávám ostatním Sisyfům (wave) .

     1. Louk! Tvé příhody se smečkou mi rozjasňují dny a pro Benedikta mám nějakou těžko vysvětlitelnou slabost (inlove)

      Xerxová, ráda slyším, že se Betka drží, přestože ji musíš vyhrabávat (inlove)

      A bezvadné zprávy ze sžívání smečky má Io (inlove) , takže ještě dostat na nohy tu Macešku (h)

   2. Podle fotek soudím, že Louk má cepíny a mačky a zahradu obdělává zavěšená na laně. Fakt je, že lavinový pípátko by mohla přidat k výbavě.
    Sisyfos jsem já! Už třetí den se co dvě hodiny pokouším uvolnit aspoň půl metru od vchodu, abych mohla vyjít z baráku. Mám vchod právě nad úžlabím a vítr ten sníh smetá dolů dokonce i když nesněží. Momentálně sice z domu vyjdu ale nic nevidím, protože bariéra je už vysoká jako já.
    Louk, držím palce ať dobytkové nesežerou ani sebe ani tebe.
    I já přeju hezkou neděli. Snad dneska dočtu všechny resty.

  2. Bať, bať, třeba si dáma kýchne lehounce do kapesníčku, nebo jeden z jejích psíčků slabounce ňafne….

 12. V Praze sněžilo celou noc – ve čtyři jsem byla s Ankou venku a než udělala bleskovou potřebu, měla jsem polárního psa. Nepamatuju, že by tu během tak krátké doby napadlo tolik sněhu. :O Jdu sestřást sníh z větví a vyhrabat auto. (whew)
  Přeju všem krásný den. (h)

   1. U muzea čtyři (rofl) (rofl) (rofl) . U nás do toho od večera prší, naštěstí to nenamrzlo.

  1. Dobré ráno, všem, na JM pršelo celou noc, ze včerejší sněhové nádhery zůstává mokrý sníh, který mizí přímo před očima a leje a leje. Nu, alespoň furt je to aspoň voda. Dareček po několika pokusných odchodech z domu (byla jsem jak vrátný) se rozhodl jít si zaplavat a obejít kočičí stezky tedy spíše stružky (rain) . Ha, používám pro náš kraj smejlíka nevídaného (rain) . Začal chlapeček v necelém půl roce dospívat a tu a tam s ním zacloumá testosteron. Včera to předvedl na mém předloktí 8-| .

  2. Přidávám se k pršícím – všechny ty hromady včerejšího sněhu jsou promočené dnešním lijákem (rain) Jsem moc ráda, že nebydlíme poblíž nějakého vodního toku – vypadá to, že s tou vodou bude pěknej mazec (whew)

 13. hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Padá a padá a padá. Jdu házet a házet a házet (nod)

 14. Přeji hezkou neděli. U nás sice nesněží, ale po dvou dnech vytrvalých dešťů je zem nacucaná a vzduch sychravý, vlezlý – a má se ochladit. Takže nic moc.

  Karakal, díky za info a polévce, jsem ráda, že chutnala. Krabí tyčky neznám, tak nemohu chuť posoudit. Ale jak jsem psala, polévka je dobrá i bez masa. V receptu je instantní kaše a protože jí mám vždy doma v zásobě, tak používám. Ale samozřejmě se může rozmixovat uvařená brambora nebo dvě, nebo kaše od včera. Jen ještě dodám, že žampionová polévka má trochu mdlejší chuť – kromě hub a cibule je tam pro chuť jen sůl a pepř. Nám to tak chutná, ale kdyby do ní někdo vymyslel a vyzkoušel koření, které by chuť trochuí „vzpružilo“ – podělte se, ráda také vyzkouším.

  Držím palce Macešce Co to chudák holka může mít za problémy ??? (h) (y)

  Se zpožděním blahopřeji PetřeK k narozeninám, jak si užili sníh na horách nám doufám naštěká Ešusek.

  Vítám na svět maličkého Adámka.

  S velkou chutí jsem si prohlédla fotky z Pražení (a Zaninu zasněženou Stromovku!!!). Bylo tam útulno a veselo a Berry je krasavice.

  Io, krásná hlášení o sžívání Penny a Melly – taková vždy potěší.

  1. Maričko, tzv. krabí tyčinky jsou ve skutečnosti lisované zbytky tresky, tak nějak dochucené do krabova. 🙂

   1. Maričko, já chuť žampinového krému vylepšuji na kousky pokrájenými sterilovanými žampiony nebo houbičkami. Musí být nakyselo. Pustí v krému tu kyselost, tím polévku ochutí, ale samy houbičky zůstanou pikantní, je to moc dobré.

 15. Rychlé hlášení o černé smečce. Vytáhla jsem holky na celé odpoledne a večer do sněhu. Melly zjistila, že Penny občas reaguje nějak divně pozdě (neslyšela, byla daleko). Melly se třikrát divila a dvakrát pro ni šla.
  Je celkem srandovní pozorovat, jak jeden pes nadává druhýmu, že přece člověka tu řve už půl hodiny, tak kde se flákáš?! Probíhá to tak, že toho káraného rýpe čumákem na hřbetě. 😀 Viděla jsem to už dřív u jiných psů než u Melly, je zvláštní, že to Melly umí tak nějak sama od sebe. Asi to bude nějaké to gesto feny ke štěňatům: Makej, nebo tě poponesu. 🙂

  1. Pesani rádi funkce. Již zde zmiňovaný Daník-král Šumavy, zvící půl metru v kohoutku, zas vychovává koně. Když je jeho pán vyvádí ze stáje, tancuje Daník před koněm a hrozně řve: „Tak kde se couráš, nelez jako čtyři, koukej sebou hodit…“
   Dlužno říci, že koník spokojeně klape a na Daníkovo řvaní kouká ze své výšky naprosto flegmaticky. 😀

 16. Tak jsem dočetla, ale v tuhle hodinu mi v hlavě moc nezůstalo. Tak akorát vítám dalšího chlapce do party novorozeňat a držím palce Macešce.

 17. Tak a jdu se přiznat. Zítra jdu a školu. Fakt. Dnes jsem potkala cestou do Prahy 9 bouraček, toho jedna byla hodně těsně ( to když se ten jeliman, co mě na zasněženém ledíku předjížděl, roztočil proti směru hodinových ručiček ) a cestou z Prahy 14 nabouraných a potlučených aut. A má sněžit furt. A já mám jen jedno auto. A musím si ho hýčkat. O Vánocích se mi podařilo jedno auto rozstřelit neopravitelným způsobem ( omylem, samozřejmě, v zatáčce mi hópla blbá srnka a já jí zachránila život, i když jsem přitom urazila lampu veřejného osvětlení a zdemolovala chudáka vozidlo ) .
  A tak jdu za školu, holt druhou část přednášky budu mít jen z doslechu.

  1. a školu = za školu
   Chlapec mi snaživě vydloubal klávesnici z noutbůčku a pár písmenek z toho má takový šok, že se musejí mačkat silou. A ještě jsem si na to nezvykla, tak mi sem tam nedoklapne třeba Z, A, P, J a úlně zmizel levý shift a ctrl visí na vlásku

  2. TÝNO, TO JE SNAD JASNAČKA, ŽE MÁMA OD TŘECH MALEJCH DĚCEK NEMŮŽE RISKOVAT V TAKÝCH SNĚHOVÝCH KALAMITÁCH. U NÁS NA JZ ČECH SNĚŽÍ A SNĚŽÍ FURT, ALE UŽ PŘESTALO ODPOLEDNE MRZNOUT. CO TO UDĚLÁ DO RÁNA JE NABÍLEDNI.FUJ!!! JEŠTĚ, ŽE NIKAM ZATÍM NEMUSÍM, BO I VLAKY NARÁŽEJ, JELIKOŽ AUTA SE ZASEKÁVAJ NA ZASNĚŽENÝCH PŘEJEZDECH. ODHÁZELA JSEM DNESKA RÁNO OPRAVDU HROMADY SNĚHU Z CESTIČEK NA ZÁHONKY. ANI JSEM SE SKORO NA ZAHRASDU NEDOSTALA, V BO VRÁTKA JSEM S BÍDOU POOTEVŘELA NA NĚJAKÝCH 10 CM. NO, PŘIPADALA JSEM SI JAK ÚHOŘ, KDYŽ JSEM SE SNAŽILA TOU ŠKVÍREČNOU PROTÁHNOUT. POVEDLO SE, ÚKOL SPLNĚN T RYCHLE A JEŠTĚ V DOBĚ, NEŽLI SNÍH ZTĚŽKL. PŘI PRÁCI MI STÁLE NADÁVALI PTÁCI, ŽE ONI CHTĚJ ŽRÁT A JÁ MÁM TEDY RYCHLE VYPADNOUT.NEVYPADLA JSEM, BO TU VLÁHU BUDE JISTĚ ZJARA POTŘEBA.ALE ASI TO PŮJDE RYCHLE DOLŮ, PROTOŽE NA TU ZMRZLOU ZEM MÁ ZAS LEJT. SNAD SE NĚCO TAKY STIHNE VSÁKNOUT DO ZEMĚ. MERUŇKU JSEM AŽ DO PŮLKY VÝŠKY KMENE ZAHRNULA SNĚHEM A RÉVA MÁ VELICE TLUSTOU SNĚHOVOU ČEPICI. A TO JEŠTĚ HODNĚ SNĚHU ZBYLO NA PAŘENIŠTĚ S FÓLIÁKEM, KAM SE SNÍH JEŠTĚ NEDOSTAL A NI DOSTAT NEMOHL. ODKLÍZELA JSEM MINIMÁLNĚ 30 CM VRSTVU, ALE SNÍH BYL LEHOUNKÝ PRAŠAN. VŠICHNI, KDO ZAHRÁDKAŘÍTE, LAPNĚTE KAŽDOU VRSTVIČKU SNÍŽKU A NA ZÁHONY S NÍM.TAKOVÝÁ VLÁHA JE ZJARA K NEZAPLACENÍ

 18. Teda to je statečnej kocour. Tak snad už má vybráno on i nejmenší panička. Četla jsem to jedním dechem.
  Diskusi jsem ale ještě nečetla a chci jen hlásat, že jsem uvařila včerejší mlsotníkovou polívku. MLP byla shledána poživatelná, jen ty krabí tyčky by tam nemusel (já taky ne, příště buď skutečná ryba, nebo bez, nebo kuře). Rysinka jí zbaštila taky slušnou porci, jen Rysík se rozhodl opět (headbang) marodit, tak jí nedostal, byť je z jeho bezlaktózového mléka. No ale jestli bude vypadat v pořádku, tak jí zítra taky ochutná. A hned jsem opsala taky tu žampionovou, ale buď do ní rozmíchám zbytek kaše od jindy (máme jí dost často), nebo jak někdo psal, povařím a rozmixuji bramboru. Instantní kaši kvůli tomu pořizovat nebudu. A už se moc těším. MLP tuhle konstatoval, že můj polévkový repertoár je dost chudý, tak si ho rozšířím.

 19. Nabízím taky pár (doslova) fotek z pražení, nějak jsem po nadějném začátku zapomněla fotit.
  http://1234zana.rajce.idnes.cz/Unor_2012#P2220280.jpg
  A navrch je v albu pár fotek dost neobvyklé sněhové nadílky – vlastně už několikáté, vždycky to vzápětí roztaje. Tentokrát (aspoň u nás na severu) napadlo minimálně dvacet čísel, možná víc…

  1. Jujda, tak tys měla prístroj s sebou, ani jsem si nevšimla.

   Chich, prej u vás na severu (chuckle) . Ale napadlo pěkně, to zas jo, jen kdyby severská zmínka neevokovala Laponsko 😀 😀 .

   Bezva dokumentace, obojí (wave) .

  2. Zano, u nás napadlo tak pětadvacet, možná i víc, protože mi sníh padal horem do sněhulí. :O Několikrát jsem otřepávala sníh z jalovců, jsou napadené rzí hrušňovou, tak mám strach, aby větve neodešly úplně. A stejně je na nich zase vrstva sněhu.
   A ráno to tu bylo i silně nesjízdné. (shake)

 20. OT- Maceš: teď jsme s ní byla u veta. Přední packu drží ve vzduchu i vleže, jakoby bolestivě. Jenže na jakoukoli manipulaci s ní vůbec nereaguje. Vet už prostě neví, co jí je. Dneska se nažrala, když jsme ji k té misce přinesla. Dojít ven se vyvenčit byl životní výkon. Doma teda čurat rozhodně nebude, to mi dala najevo. Připadá mi, že se trápí svou nepohyblivostí, ale dostala injekci na bolest a nějaký koktejl vitamínů na podporu nervů, mám sledovat, co to udělá. V pondělí jdeme znovu na kontrolu. Čistě teoreticky by mohl být problém v páteři. Ale trápit ji nechci, na tom jsem s vetem domluvená.

  1. Matyldo, držím všechny pěsti. Nepochybuji, že pokud by se Maceška měla příliš trápit, že ji nenecháš (y) (h) .

   1. Zatím ne. Přišli jsme původně se zvracením a kuckáním a pak s kulháním- asi ani jednomu z nás to zatím nepřišlo důležité a teď o víkendu je to tady na venkově asi i nemožné.

    1. Já bych asi nechala udělat ten rozbor krve, vyloučily by se ledviny, játra, zánět, leukemie. Já vím, že to zní divně vzhledem k noze, ale když jsou to tak různé příznaky. A pokud trvá to břicho, tak ze sona by se poznalo, jestli je tam nějaká tekutina (doufejme, že ne) nebo zvětšené orgány. Nezlob se, mě jen vyděsila ta věta o trápení, to, že nemůže na tlapku, přece zatím snad vůbec neznamená, že by se měla utrácet, ne? Nemyslím to zle.

     1. To břicho už trochu splasklo, takže FIP jsme i vyloučili. Navíc dobře žere a nehubne. Problém je, že stále kulhá na tu pravou zadní a ve vzduchu nosí levou přední. Proto dokáže udělat jen pár kroků a pak sebou praští na zem. Nevidím to na problém orgánů v břiše- přijde mi to spíš neurologické. Teď jí zabraly injekce a courá tady. Po Ketofenu je schopna chodit. Bez něj se spíš plazí. Proto mám dojem, že buď jsou v kýblu nervy nebo páteř- ta přední packa je dnešní nová záležitost a ona je vlastně pořád doma, venku se jen vyvenčí a dokulhá zpátky. Jenže ona je doma zavřená už týden. Tak proč ta přední packa?

      1. Napadlo mě – ale vůbec bych si to nepřála – nemůže jí růst něco uvnitř, co utlačuje čas od času nervy? Ale prohmatána asi byla důkladně … Já bych stejně tu krev a sono udělala. Pokud jde o nožku, měla jsem doma kočku, co měla přeražené kosti na přední noze. Protože už byla starší a měla v háji ledviny, takže narkoza by byla hodně riskantní, tak jsme jí jen tlumili bolest a nechali nohu srůst samovolně. Kočička s ní žila ještě asi rok a půl a zdálo se mi, že si na to celkem v pohodě zvykla. Ale tady jde o jiný důvod. Sakra, kéž by se tomu přišlo na kloub! Moc držím palce.

  2. Matyldo, jsem z těch příznaků úplně jelen – ale moc moc držím palce, ať je zase dobře!!!!! (h) (h) (h) (h)

   1. Bedo, to je nás víc- včetně našeho veta. To je starší pán, zkušený praktik, a zoufá si, že nemůže na nic přijít. Ta chvíle, kdy jí hejbal s tou přední nohou, kterou nosila zvednutou, a prosil ji, aby ho třeba škrábla, ale dala najevo, kde ji to bolí, byla dost děsná, protože kočka nehnula ani brvou a vůbec není jasné, proč na tu packu nechce stoupnout. Zapíchnutého tam nic nemá, tu pacinu jí pečlivě studoval a prohmatával.

    1. Matyldo, zkuste si jí“přestat všímat“ a nechat ji“ať si poradí.“
     Zažila jsem tohle u kocoura – packa už dávno nebolela, jen se mu prostě líbilo, že je středem pozornosti.

 21. Můj oblíbený Kater Chen vyvázl z nebezpečí, to jsem si oddychla. Okna a okénka nejsou žádná legrace. S chutí jsem se pokochala jak článkem, tak fotografiemi. Potěší srdce každého se smyslem pro rodinu, v níž mají své řádné místo i zvířata.

 22. Tak vy jste pod sněhem a nám déšť spláchl všechen sníh už dávno. To asi tak dopadne u vás zítra. Ale tady v horách a na severu Švédska má zase sněžit. Ještě není zimy konec, tady ještě dlouho ne.
  Momentálně je v Götebořicích děsná zima i když ani tak moc pod nulou nebude. Míváme tu často takové to lezavo, vlhkost a chlad se dostane k tělu přes všechny vrstvy oblečení. A že jich tedy mám, přímo se podobám cib..cib..cibuličce,cibuli. Jednak tvarem těla (chuckle) a jednak tím množstvím oblečených triček a svetrů a vest, přes to všechno naducaná bunda a na spodní části těla ještě podvlíkačky a kalhoty a ponožky a to všechno zase ve vrstvách… Obléknout se je na půl dne a zrovna tak se svléknout. Nejraději bych tohle všechno zaspala jako medvěd. Ale bohužel, ani ten jeho kožich nemám, Teď by se moc hodil. No Garykovi je hej!!!

 23. normálně jsem skalní zabukistka, ale tohle mi nedá – opravdu nikomu jinému nepřipadá divné, že pán si napřed kočku zdokumentoval, než ji vysvobodil? Jsem bezzvěřnatá, ale věřím, že kdybych někde viděla uvízlé byť cizí zvíře, snazila bych se mu pomoci a vůbec by mě nenapadlo ho fotit..někdo to holt má zřejmě jinak :O

  1. ta fotka kocoura v okně ?? Ta přeci není z garáže z onoho okamžiku… Je jen ilustrační, jak je kočičák šikovný…

   1. Na zminenem obrazku je kocour ve veku tri mesicu a utika nam oknem z bytu ven. V roce 2008 jsme bydleli v suterenu a v lete, kdyz byla dcera na zahrade, jsem nechavala okno jen privrene. Jinym muzou deti vypadnout Z oken, ja jsem mela strach, ze nam rok a pul stare dite spadne DO okna :).
    Kocour zustal zapadly v bocni skvire mezi oknem a zarubni. To pochopitelne nikdo nefotil (think)!
    Dekuji vsem za mile reakce, urcite o kocourovi Rekovi nebo do Rozhledniku v brzku neco napisu. Kocourovi jsem samozrejme vyridila, ze se vsem moc libi. Moudre na me kouknul a sel se podivat k misce…

    1. Tak to se pak omlouvám – já si automaticky spojila fotku s obsahem článku. Nepoznám KP (kočku prolézající) od KP (kočky přiskřípnuté), nenapadlo mě, že se jedná o zcela jinou událost.

    2. Tak to jsem taky špatně pochopil. Z toho vyplynuly moje obavy, že by kočka mohla uvíznout v té horní škvíře. Takže to asi ne. U nás žádné boční škvíry nejsou, okénko lícuje s otvorem ve zdi. Tedy můj příspěvek z 12:30 neplatí, zrušit! 🙂

     1. krmiči, zavřené samozřejmě lícuje, ale tady šlo o okno OTEVŘENÉ na tzv. ventilačku… prostě drží dole a nahoře je tak „šikmo“ otevřené (nevím jak to líp popsat) – to právě ta nejhorší past, protože při pokusech o vysvobození zvíře naopak klouže stále víc a víc dolů, kde se škvíra zužuje

      ale že je foto přímo z idálosti mě vůbec nenapadlo – už proto, že je to foceno zevnitř z domu 😉

 24. Kocúr Chen je zlatý, ako aj všetky ľudské kočky 🙂 . Chen vypadá ako kópia našej Mindy – matky mojej Levice. Aj tá mala podobný úraz. Pokúšala sa preliezť drátený plot, a 1 zadná labka sa jej zachytila do oka. Kočka zostala visieť za labku, zmietala sa a hrozne nariekala. Našťastie bol nablízku páníček, tak ju z toho plota vyslobodil.
  Horšie dopadla NO mojho kamoša,ktorá bola uviazaná na reťazi. Preskočila plot a obesila sa.

  Radšej niečo veselšie: všetkým oslávencom veľa zdravia a šťastia (h) (rose1) , a všetkým potrebným držím (y) a labky (inlove) .

  Správa o počasí: „to hnusné biele svinstvo“ sa zmenilo na ešte hnusnejší drobný a pichľavý dážď, hnaný odporným vetrom (rain) .

 25. Milá Evo, moc krásný kocourek a to jméno, paráda, musím si ho napsat do textu Kater Chen, no hezkýýý.
  Celé nafocené album je takové pohodová a milé, všechno dobře dopadlo a to je důležité, krásná pohoda z toho číší. Díky. (h) (y) (wave)

  1. Já se semka někam podepíšu. 🙂
   Kocourek je tak báječně kreativně flekatej, že jsem u jedný košíkový fotky měla doje, že tam musej bejt dva… ale ne, na to je tam přece jen málo kočky… tak jeden? Ale ke kterýmu kusu těla patří tenhle flek? Že by fakt dva? 🙂
   Ale nejsuprovější kocouří fotka je ta s těma zarovnanýma flekama. 🙂

 26. Milá Matyldo, jednou jsi psala že má Maceška v těle brok. Jaký a kde? Myslíš že je olověný? Olovo je přece jedovaté, nemá ty potíže z toho? Možná že je to pitomost, jen mě to tak napadlo.

  Držíme Macešce palce, packy, drápky. (y) (y) (inlove) Patří barevně k mým princeznám ale to není proč palce držím.

 27. Mili zviretnici, zdravim z Drazdan. Venku natrasa pani Holle periny na muj vkus az moc pilne, venku nestacime odhrabovat. Ovsem jsou i taci, kterym se ta snehova kalamita libi – deti projezdily cele dopoledne na sankach a kocour si snih taky uziva – hazime mu snehove koule do hlubokeho snehu a on za nima s radosti skace.
  Mame tu ted fofr, manzel slavi narozeniny, tak sem nakouknu znova az vpodvecer.
  Pripojuji se ke gratulacim petre K a k miminku!
  Zkusim dat dohromady par info ohledne v clanku zmineneho postizeni. Postup lecby a vyvoj techto postupu je velice zajimavy, jen nevim, jestli by to bylo na zviretnik, prece jenom jsou tu hlavne jina temata.
  A jeste jedna dobra zprava na konec – kocour lina jak o zivot … jaro uz je za dvermi!

  1. Milá Evo, vlastně nikdy nevíme co naše kočenky prožívají za dobrodružství a jakými nebezpečími procházejí. Daň za svobodu volného pohybu je vysoká. Ještě že pro kocourka Chena všechno dobře dopadlo. Je ho tedy pěkný kus a ta černá šmouha přes nosánek je půvabná.
   Máš moc krásné holčičky. Jsem moc ráda že už je vaše nejmladší v pořádku a už jistě ani neví o počátečních komplikacích. Ať vám všechno klape a ať se váš čtyřnohý miláček nevydává v nebezpečí. (y) (y) (inlove)

  2. Evi (inlove) , napiš to, prosím! (nod) Už se tu probíralo všechno možné, včetně nemocí a jejich léčení. Vždycky je přínosné se dozvědět něco nového.

  3. Milá Evo, vždyť je tu rubrika Rozhledník a tam se vejde jakákoli osvěta. Hlasuji pro zdravovědný článek. Dcerky jsou jedna krásnější než druhá (f)

   1. Připojuji se k Louk a prosím za další rozhledník. Jsem zvědava jak se tato porucha léčí dnes. My jsme to prožili před čtyřiceti lety.

 28. Milá Evo, Kater Chen je parádní kocour! (a máš skvělé fotky) Ovšem taková smršť malérů, jaká vás tehdy potkala, to se jen tak nevidí. Moc hezky se potom četly ty dobré konce (inlove)

 29. Meteorologická situace na JM. Na chvíli přestalo sněžit, sníh už není tak lehounký a lopaty jaksi ztěžkly 😉 . Ale fouká vítr, takže sníh už začal opadávat z větví, tak věřím, že stromy v lesích, alespoň u nás, vydrží. Hlavně, že nachumelilo hóóódně vody (dance) na lesy, na pole i louky. Vydržte, bude sice moc a moc mokro, ale pokud do toho nebude na horách pršet a bude odtávat postupně, tak snad nebudou povodně! Naplní se vodní nádrže a hlavně už naprosto jistě začne JARO (sun) (f) (dance) .

  Přeji k narození chlapečka a zdravému základu ke klučičí devastační jednotce (toivo) !

 30. Když vidím tu fotku, tak bych se začal bát…
  Kočky přebývající (poloilegálně) v našem paneláku chodily vždy takovým malinkým výklopným okénkem. Horní hrana z vnitřní strany je 1 m nad podlahou. Koťata musela dospět do patřičného stádia, aby tam dokázala vyskočit. Jeden kocour tam protáhl několikrát i uloveného holuba, zvenčí dovnitř to ovšem velký problém není.
  Teď zbyla z koček už jen jediná. Loni víc jak půl roku vůbec nechodila ven, letošní zimu zase nebyla snad vůbec venku. Hodně ztloustla, protože nemá prakticky žádný pohyb. Teprve u tohoto článku mě napadlo, že by možná v tom okýnku uvízla, hrůza!

 31. To mi spadl kámen ze srdce, že všechno dobře dopadlo, pěkné povídání a krásné fotky. A jsem ráda, že dobře dopadlo i narození mimča, pane jo, to je paráda, tolik miminek!
  Malé OT: Pražení bylo fajn, povídky v kombinaci s přednesem Dede jsou nezapomenutelné a pár fotek je zde http://asteris.rajce.idnes.cz/Valentynske_Prazeni_2013/

  A chumelí a chumelí…

  1. Bylo to skvělé, moc jsem si to užila a Beruška taky (inlove) Ovšem cesta zpátky byla nepěkná – jak na plné zasněžené dálnici, tak na našich zajazykovaných okreskách. Fakt jsem si oddechla, když jsme konečně dojeli domů.
   Dnes jsme zapadaní a zafoukaní, tak urostlé závěje (aspoň půl metru a na celou šíři naší cesty – máme to k severovýchodu úplně otevřené, jen louky a pole) jsem neviděla spoustu let. Už dvakrát projížděl traktor, ale rostou dál, protože pořád vodorovně sněží. Ranní cesta do tesca připomínala spíš napínavé dobrodružství, než nudný sobotní nákup 😛

  2. Díky za krásné fotky z Pražení. Bohužel jsem nedojela a to nejen kvůli zimě ale posedl mně odporný chcíp a byla bych to nezvládla. To je dobře, že Vám to krásně vyšlo a byla bezvadná pohoda. Tak příště! Moc na vás všechny myslím. (wave)
   U nás pod Hostýnem je bílo a bílo, již jsme odříznutí od okolí,ucpáváme dírky v domečcích mechem a zalézáme. (coffee) (wave)

  3. Fotky jsou jako obvykle parádní a ty rozsvícený tváře, když se začalo číst, ještě parádnější. 🙂
   Kolik tam bylo vlastně psů? Berry a…?
   Ta zlatavá fotka na konci je teda super profi! (*)

 32. Podle mého kalendáře slaví dnes narozeniny Petra K.
  Všechno nejvíc nejlepší přeju!!! (inlove) (sun) (f) (dog) (dance) (d) (^) 🙂 (*)

   1. S dovolením se přidám.
    Ešusku ! Popřej za mně pánčičce , potřep jí pořádně tlapajznou a dej ji hubáka.
    Všechno nejlepší Petro! (inlove) (handshake) (inlove)

  1. dneska končí pravidelnou zasněženou dovolenou (nod) Její zimosněhomilná osobnost dostala dárek veliký – sněhu bylo v Bedřichově až dost… a myslím, že si ho užijou i cestou do Matičky stověžaté.
   Tady už taky začalo sněžit

  2. Milá PetroK (inlove) , přeju Ti k narozeninám všechno nejlepší. (h) (f) (sun) (d) (^) (music)

   Heduš (inlove) , blahopřeju k dalšímuchlapečkovi do rodiny – pání, to bude tóčo, až se někde všechny, vlastně všichni sejdete! (whew) (chuckle) (rofl)

  3. Jojo, sníhová nadílka je právě pro Ešusku skvělej dárek. Petro, všechno nej! (f) (d) (^)

  4. (rose1) (*) (sun) (d) (rose1)
   Milá Petro, všechno nejlepší a hodně krásných zážitků s Ešusem (bychom měli co číst (chuckle) ).
   (d) (d) (d)

  5. Petro, vše nej nej – a představ si k tomu i nějaký růžový dáreček!!! (chuckle) (clap) (h) (h) (h)

  6. Milá Petro (inlove) , všechno nejlepší! Ať ti s tím sněhem padá samé štěstí (h) (f) (f) (party) (party) (party) (^) (d) (dance)

  7. Milá Petro K. přeji ti vše nejlepší k narozeninám. Ešus tě jistě náležitě oslaví, aby ne takovou pánečku. (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

  8. Ať žiješ a ať je ti furt stejně ešusově veselo! (dance) (dog) (dance) (bat) (^) (f) (d) (dance)

   1. Petro, všecko nej (beer) (^) (rose1) !

    Io, za psovstvo tam byla jen Berry, úžasně vítala každého, kdo vešel (tedy kromě slečny servírky, která si to – jak Beruška správně odhadla – nezasloužila 😉 ).

 33. Fotky jsou opravdu parádní! A jsem moc ráda, že všechno dobře dopadlo 🙂 .
  Nojono, je pravda, že venkovní koče ohrožuje spousta věcí, zdaleka se nedá všemu předejít a daň za svobodu bývá značná.

  Děkuju všem za příjemnou společnost na Pražení (inlove) . Bylo to moc fajn setkání a Dede přednes dodává psanému textu další osobité kouzlo, audio nahrávka všech povídek, vlastně Nedopovídek 🙂 ,by určitě stála za zvážení (inlove) .

  Bětulásková, jak je Evičce? Furt držím, jakož i všem ostatním potřebným, člověčím i chlupatým (y) (y) .

  Příjemnou zachumelenou sobotu vespolek 🙂 .

 34. Výbornej kocour. A krásný fotky. A jsem ráda, že jste už všichni v pořádku.
  Tenhle úraz se stal i kamarádčině kočce. Vypadalo to hrozně, ale kočena už je dávno naprosto v pořádku a měla od té doby i krásná zdravá koťata (já bych to po takovém úraze neriskovala).

 35. no jo tyhle vyklápěcí okna – majitelé to hrozně podceňují a bohužel už nejedna kočička, úplně zdravá, se takhle i oběsila, když se chytla krčkem… taky proto všem při předávání koček říkáme, nenechávejte ve své nepřítomnosti otevřené ventilačky!!!!!!!

  jsem ale moc ráda, že tady vše dobře dopadlo, a to pro všechny dvounohé (o takové nemoci slyším poprvé) i čtyřnohé (clap) (inlove) (sun)

  fotky jsou super, připomněla jsem si některé po roce, ale potěšila jsem se znovu stejně jako poprvé – kocourek je krásný s tím černým nosánkem, může všude (tleskám) a soužití s dětmi je prostě úžasná věc (h) (h) (h) (h)

 36. Krásný micánek a milovaný, jak dětmi, tak páníky. Na fotkách je vidět, že má taky celou rodinu omotanou kolem tlapičky. Myslím, že dětský život bez zvířátka je hrozně ochuzený

 37. Hlaseni:
  Tak Adamek je uz na svete!!! Svagrova dostala v noci kontrakce a odesla ji voda,pak kontrakce prestaly,takze hned na sal na cisare. Měl omotanou snuru kolem krku,ale vse v poradku!! Narodil se v 3,30 v noci. Vaha 3,14,delka 55 cm. Oba jsou v poradku:)

  1. kluci budou mít správnou bandu na blbiny (inlove) Už vidím, jak jim děláte „letní i zimní tábory“ , aby se užili. Stejný věk, to je skvělé

  2. tak drámo nejen v článku, ale i tady u nás – jsem ráda že to všechno dobře dopadlo a ať se miminku i mamince daří!!!! (h) (h) (h) (h)

   hele, vy sestavujete nějaký klučičí sportovný tým?????? (rofl) (inlove) (y)

   1. …U nekoho dlouhodobe snazeni,u nekoho „ihned“ stastna nahoda 🙂 kazdopadne sesly jsme se skvele 🙂 ale na fotbalovej tym to teda nedotahneme :D. Ja jsem stastna, ze to máme vsechny za sebou a jsme v poradku a deti jsou v poradku, no proste hurrrrrraaaaaaaaaa 🙂

  3. Milá heduš, gratuluji tvé švagrové a rodině! Adámku vítej uprostřed všeho toho sněhu. Všichni se na tebe moc těšili tak jim dělej jen samou radost. (inlove)

  4. Hurá, hurá, hurá!
   A taková parta je naprosto nepřekonatelná věc – jenom nevyhazujte dětský ohrádky, budete je potřebovat. Pro sebe. (chuckle)

   1. To jsem zrovna viděl úžasný vtip. (v překladu)
    Když mě bolí hlava, tak postupuji podle letáku. Vezmu si aspirin a držím se z dosahu dětí.

  5. Hedus, huraaa, za par let budete mit rodinnou demolicni jednotku chlapecku. (chuckle) Ale fakt, je bezva, kdyz ruzne rodinne jednotky se daji dohromady s detma a pak ti bratranci nebo sestrenice jsou si blizko. Ja nemam sestru a moje sestrenice je jedinacek. Ale jsme si sobe cely zivot navzajem sestry.

 38. Dobre rano, tedy ..dopoledne. krasne povidani a fotecky, zejmena dukazy, ze zviratko miminu nevadi ba nao pak…chumeli a vcera jsem mela moc hezky zazitek z Prazenicka 🙂 . doufam, ze vsichni prespolni dojeli a Louk nasla spoj. Dede mi utekla s knizkou (jsem pomala, ale urcite bude prilezitost) a Berrynka je krasna i na zivo!!!

 39. To jsou historky, tohlecto. Zajímavý časy jak vyšitý…
  Takovéhle zaseknutí asi není až tak unikát, já jednou takhle vysvobozoval sousedovic ovčandu. Ne z okna, pokoušela se přeskočit výběhovou ohrádku, jenže ta ohrádka byla provizorní čili různě vysoká a děvenka neprošla pánví a zůstala přesně takhle viset. Taky zoufale kvílela, za rohem, já nejdřív myslel, že ji nebaví být zavřená, napadlo mě dokonce, že dochází k nějakému drakonickému trestu, což mi ale k sousedovi nesedělo. Co budu povídat, moc se mi tam nechtělo, s Besinou jsme si moc nerozuměli, vždycky na mě dělala dojem, že je schopná mě ze samého děsu zakousnout jen se přiblížím k plotu, ale projevila se jako inteligent, nechala se vyháknout a ještě slušně poděkovala.
  Pointa ve smyslu „a byli spolu šťastni“ tentokrát schází, i když to bude i moje neschopnost; panického strachu jsem se už dávno zbavil a s přátelským psem slovo prohodím, i oskákat se nechám, ale problematické situace… jsou prostě problematické (tmi)

 40. Evo, vítám Tě opět po delší době s nááádherným článkem mezi nás. Vím, je to dost obtížné mít čas, když máš na povel tak krásnou rodinku (holčičky jsou moc hezké a jsem ráda, že to tak dobře dopadlo i s nožičkami té nejmladší). To muselo být náročné období po porodu mimina a do toho ještě si miláček Chan přivodí takřka zbezdušení. A díky za popsání situace při které si úraz přivodil. Jenom se potvrzuje, že kočky nemají těch pověstných 9 životů, jako v lidovém vyprávění. Ve skutečnosti jim hrozí spousta nebezpečí. Také máme vždy venkovně-domácí kočkoury (podle fotek na rajčeti je to podobné soužití jako u nás 🙂 ). A jsem si vědoma, co se může stát a také jsme už o dva přišli. Je to cena za svobodu a naplno prožitý kočičí život (h) (cat) .

  Meteorologická situace na JM je sněhově kritická (happy) . Představte si u nás padá z nebe voda a naplno :O ! Nevídané! Třeba konečně zase po letech porostou v létě a na podzim i houby!!

 41. Dneska to vyprávění bylo pěkně dramatické, Evi, ufff, ale konec dobrý, všechno dobrý. (y) (h) Jsem moc ráda, že jste všichni už dávno v pořádku a těším se na další vyprávění a krásné fotky. (nod)
  Tady od včerejška sněží a sněží, pomooooc! Kde je to jaro? 8-|
  Přeju všem krásný den! (h)

    1. házííííš (wave) Tady fakt nesněží…

     Já dneska byla s Betkou po dvou měsících na sídlištní čmuchací procházce (nod) Moc si to děvenka užila – a brzy pochopila, že ji ani maličko nechci tahat – takže ke konci už si kráčela, kam chtěla… to bude mít smůlu – za krk ji tahat nebudu, ale pořídím si proutek (wait) a budu ji prokrvovat pozadí… pokud nebude poslouchat

      1. ťuk, ťuk, ťuk, klep, klep, klep… chodí krásně už druhý týden – proto jsem ji vytáhla mezi lidi (nod) Tak snad jsem to nezakřikla

        1. Matyldo, já tu začátkem týdne nebyla, ale zprostředkované zprávy jsem měla, tak moc moc držím palce – ale asi vůbec netuším, kde je zakopaný pes ;(

         držte se!!!!!!!!!!!!!!!!! (h) (h) (h) (h) (h) (h)

        2. Matyldo, a kdyz Macesce sahnes na ty kulhave nohy, maji stejnou teplotu jak ty dobre, nebo se jevi studenejsi? Protoze jsou-li studenejsi, tak muze mit nejaky obehovy problem, jako treba krevni cucek. Moc drzim palce. (y) (h)

    2. Já nevím, co si všichni stěžujete na sněžení – proboha, kdy jindy má sněžit než v únoru? I když sníh neoblibuju, po minulých bezsněžných letech (a tudíž velmi suchých létech) jsem ráda, že je ho dost. Odhazuju směrem na trávník a pod tůje

     Horší to bude, až začné tát – to zas bude všude sajrajtos a místo pejsků budeme mít muliny (chuckle) (chuckle)

   1. Tady drobně sněží od včerejšího odpoledne, jsme pěkně zapadlí 😉 Právě nám pod okny zběsile (chvílema na prázdno) hrabe prohrabovací multikára.

 42. hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Z téhle smečky mají vždy úžasné fotky (nod) Hlavně že se celý lazaret vyléčil (nod)

 43. Chudáčku Katere Chene. Ještě že páníčci mají tak duchapřítomnou sousedku (a páník pracuje blízko domova), když už jsi se takhle nešikovně zasekl. Hlavně, že už je zase dobře a ty se můžeš dále stáčet a nakrucovat ve svých pelíšcích či kdekoliv jinde, je mi jasné, že se ti žádné zábrany ve výběru pohodlí nekladou. 🙂 (h)
  Možná si Chen dlouhýn zavěšením (však má svých 7kg !!!) natrhnul zadní svaly, nebo se mu za ten čas tolik odkrvily či přiskříply, že z toho krátkodobě ochrnul. Každopádně vás to muselo stát nervy.
  Evo, máš kromě fešného kocoura i krásné holčičky, obě jako Zlatoválásky a skvělá zpráva, že ta mladší se úspěšně vyléčila. Fotky jsou jedna hezčí než druhá.

  1. Také musím dodat, že fotky jsou krásné, některé si pamatuji z předchozího povídání. U mne vede ta, na které je pohled přes kočičí tělíčko, prolézacím tunelem, kdy na jeho konci nakukuje holčička. Ta fotka je do soutěže!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN