PSI: O myších a borových šiškách

Ty psice jsou jak šílené. Venku hrabou a hrabou, navíc s hlavou schovanou ve vyhrabané díře ohluchnou. Takže dneska nenaběhali psi delší trasu než já, spíš já jsem nachodila víc, protože jsem se pořád vracela, abych některou, případně obě, vyhodila od další vyhrabané myší díry.

 

 

O myších

Jenže na poli jich je strašně moc!  Vždycky jen popoběhly a vrazily čumák do další. U šesté jsem zařvala „nes…!“ což je kousek poponeslo, bohužel zas jen k další díře. Když jsem přivolala jednu, která ke mně vzorně běžela, tak pro druhou jsem se musela vrátit a ta první, údajně vzorná, si zatím našla jinou díru a začala hrabat.

Když už jsme byly skoro z pole venku (zrovna fučelo a do probleskujícího slunka padal sníh), tak psice zjistily, že z toho pole odcházím, a obě se o kus vrátily. Světluška vypadala, že by to mohla vzdát, ale jen kolem mě profičela k Borůvce, a s výrazem „jé, ty tam máš lepší myš“ vrazila čenich do té vyhrabané díry taky.

Když už jsem je z toho pole konečně dostala, tak se mnou nešly jako obvykle po cestě, ale zdrhly na pole vedle cesty, které obvykle ignorují, a začaly rýt i tam. To už jsme mávala vodítkem a řvala. Světluška přiběhla a ochotně si nechala připnout vodítko, ovšem Borůna se ke mně loudala a mrkala na mě zpod toho černého čela „aby ses nezbláznila, no… dyť jdu… hele, tráva, a zelená, ještě bych si trochu kousla…“

Nakonec jsem obě obludy s šíleně zabahněnýma nohama a hlavami měla na vodítku a nakráčela s nimi domů okamžitě do sprchy. Psice byly vylítané, Borůvka mi spala za židlí a Světluch ořvávala lidi, psy a kočky na ulici. Pak se nedivte, že mám takové hlasové fondy!

 

 

O borových šiškách

Psice si dneska přinesly z venku každá borovou šišku. Borůvka tu svou někam založila, i když ji poctivě vlekla v zubech aspoň pět minut až k domu, ale Světluščina ležela ve dveřích do obýváku.

Tu tuniku si potřebuju nastříhat. A tu látku nerozložím nikam jinam než na zem, tak velký stůl nemáme. Rozložila jsem si ten tahavý hadr na zem. Psice přilítly zvenku a nadšeně se po něm proběhly. Narovnala jsem ho. Začala jsem na látku špendlit střih.

Borůvka přivlekla Světluščinu šišku a lehla si s ní na hadr. Oslintanou šišku jsem jí sebrala a zahodila. Borůvka ji přinesla a lehla si s ní na rozloženou látku teď už plnou špendlíků a střihů z tenkého papíru. Došpendlila jsem a rozjímala, že mi látky kus zbylo a to by mě teda zajímalo, co si ti konstruktéři střihů v časopisu vlastně myslí.

Mezitím jsem sundávala z hadru šišku, kam mi ji Borůvka pokaždé znovu radostně uložila. Začala jsem malovat křídou obrysy střihu. Borůvka se přišla podívat a olízla mi ruce, křídu a papír. Světluška zatím zabavila svou šišku. Borůvku celá akce přestala bavit a vyskočila na gauč, odkud vše sledovala.

Na látku se uložila Světluška. Z radosti, že jí byla šiška navrácena, ji šrotovala o to víc, až štěpinky kolem lítaly a usazovaly se převážně na podvanácté narovnané látce. Na vyhození z hadru reagovala stejně jako Borůvka – vrátila se jako bumerang. Rychle pochopila, že si musí lehnout na ten volný konec.

Vystříhala jsem kusy tuniky, vyhodila ublíženou Světluši z hadru, i když ze šišky mnoho už nezbylo, a zkusila vytřepat usazené kousky rozkousané šišky. No, většinou to i šlo, naštěstí byly hlavně na tom volném konci.

Už chápu, co si ti konstruktéři z časopisu mysleli. Mají doma psa a možná i borovou šišku.

 

 

Aktualizováno: 13.2.2013 — 20:47

208 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Přes-ně!
  V mateřinkách se děti socializují, učí se různým modelům chování a já si myslím, že v mateřských školkách by se taky mělo taky mluvit o chování ke zvířátkům, k psům zejména, protože jich je HODNĚ a jsou součástí naší společnosti. Když se to člověk nenaučí v mládí, bude se celý život chovat jako blázen z pouhé neznalosti.

 2. já se maličko musím zastat lidí, kteří se bojí psů.

  Když je pejsek větší než kočka, začínám se bát.
  Se zvyšujícíse výškou psa se zvyšuje i intenzita mého strachu.
  Začíná to zblednutím, obcházením psa a jeho majitele obloukem.
  Bezdůvodným přecházením na druhý chodník.
  Když nejdu sama, chytím ruku manžela a drtím jí. Končí to tím, že manžela vystrčím před sebe. I když jsem větší do výšky i šířky.:D
  Nejhorší můj zážitek, přiběhnuvší pejsek na mě skáče.
  Kus cesty od něho klidně kráčí jeho majitelka s pokřikem : “ nebojte se, ona si chce hrát „.
  Lidi málem jsem si cvrnkla do kalhotek.

  Jinak psy mám ráda. Žádný pes mi nikdy neublížil.
  Nevím proč se tak panicky bojím.
  Aneb : Freude, Freude vždy na Tebe dojde.

  Míša

  1. Chápu, musí to být nepříjemné. Ale kavalír je zhruba velikosti kočky a navíc byly obě na vodítku. Právě proto, že se hrnou k lidem a každému to nemusí být příjemné. Nicméně tímhle způsobem, jaký předvedl dotyčný, se do těch dětí zasévá strach, který jim komplikuje život. Je jednodušší je naučit se chovat přiměřeně, stejně jako je učíme se chovat na silnici, kde panika taky nemá smysl.

  2. HEPČO, JSI NA TOM PODOBNĚ ,JAKO BYLA JEDNA MOJE ZNÁMÁ. TA SE AŽ BĚHEM NĚKOLIKANÁSOBNÉHO A DÉLETRVAJÍCÍHO SETKÁVÁNÍ S NAŠÍM HOKINEM(=DOCELA MALÝ KŘÍŽENEC JEZEVČÍKA, ALE NETUŠÍME S ČÍM) SE AASPOŇ MĚNŠÍCH PSŮ BÁT PŘESTALA. TRVALO TO VELICE DLOUHO, AVŠAK JÁ JI DO NIČEHO NENUTILA.JINAK PŘI TVÉM LÍČENÍ MI VYTANULA NA MYSLI B VZPOMÍNKA NA NAŠI SLUNÍČKOVOU VERAM. TA VŽDY PROHLAŠOVALA, JAK SE BOJÍ VELIKÝCH PSŮ. BOJ HUŽEL NEUMÍM DÁT ODKAZ NA SVOJE FOTKY, KDE SE „STRAŠENÁ“ VERAM TULÍ V DAŇKOVICÍCH K XERWOVIC BETYNCE. JE FAKT, ŽE NĚDKO SE STRACHU Z VELIKÝCH HAFŮ NEZBAVÍ.ASI TA JEJICH VELIKOST BUIDÍ NEJEN RESPEKT.

 3. ]:) Původně jsem chtěla psát o tom,že naše česká strakatá čubizna Bony hrabe a hrabe a světlé fleky na nohách, typické pro strakáče, se ztrácejí pod vrstvami nahrabané hlíny. A až ve vaně se zas vyloupne strakáč z hliněného psa.
  (yawn) Ale pak jsem si přečetla celu diskusi a hnul mi žlučí ten pitomej pán, co hysterčí, když kolem jsou psíci.
  (nod) A pak jsem spolkla všechno ošklivé o tom poplašeném pánovi,protože jsem si vzpomněla, jak naše čubizna KOUSLA ne moc známého psa, vůbec se s tím nepárala a já koukala jako blázen. No fakt – párkrát jsme potkali paní s malinkým pinčem, paní ho má občas na hlídání a pinčík se postupně osmělil a přestal se naší čubizna bát, ona se k malým psům (nikoliv fenám) chová pěkně a má je ráda. A tak se vracíme z vycházky, z dálky jsem pozdravila paní a láskyplně zavolala na pinčíka (jmenuje se MAX) a on se k nám rozběhl, čubizna mu vyběhla naproti a OKAMŽTĚ SI HO POD SEBE NAMUCHLALA a ještě ho chytla za nožku. nekousla, to né, žádná krev ani drcení kostí (i já bych pinčí nožku překousla), ale pěkné to nebyl.
  To ještě nikdy neudělala – že by ty prášky na epilepsii? To se mi ani nechce věřit, to by bylo moc špatné…
  Může to být?

 4. Milá Matyldo, nemůžu uvěřit, že by Tě Světluška s Borůvkou zlobily.
  Vždyť na té společné fotce vypadají jako nevinnost sama 😀

  Míša

 5. Poslední dobou slýchám stížnosti lidí na krtky na zahradě. Po přečtení článku mě napadlo: Pusťte na ně strakatice:-) Já dneska venčila s kamarádkou její dva kavalíry a ti jsou pro změnu zas jako diví po ptácích. Nakonec začnu věřit, že jsme měli doma fakt divné kavalíry, když je absolutně nezajímalo cokoli lovit:-)

  Louk, jsem také nadšená, že sympaťák Ben (mám slabost pro tohle jméno) našel skvělý domov.

  1. Tak to pozor, na zahradě by se žádného myše ani nedotkly, protože hrabat na zahradě je zakázáno. Vyhnat odtam ptáky a sousedovic kočky zakázáno není 🙂

 6. Jeste k tomu, jak Louk na tech fotkach ma snih. Tak jsme dnes brzy rano vezli synovce na letiste Jizni Karolinou a kouskem Severni Karoliny. Pres noc napadl snih, ne primo u nas, ale kousek na sever od nas. Rano byla modra obloha bez mracku a mrzlo fest. A bylo to snehove kralovstvi, kazda vetvicka obalena snehem. To uz jsme tady dlouho nemeli. Nastesti na dalnici to uz bylo vsechno rozjete, ale louky a strane naprosto bile a led na krajnici. Akorat ze na letisti na parkovisti meli solidni vrstvu ledu a Chet tam sebou trisknul. Cestou zpatky se zvednul vitr a proti te modre obloze poletovaly zavoje drobneho krasneho snehu. Hezke. Podotykam, ze v patek byli na ostrove a chodili po plazi zalite slunkem jen v trickach. Divny.

 7. Hlášení o černé smečce.
  Melly, zdá se, pochopila, že se čůrá *i* venku. To je pokrok, protože původně si myslela, že jen v kotci.
  Má hnačku. Neumí zvedat spodničky. (chuckle)
  Nemá námitky proti očišťování sněhem. (smirk)
  Vzhledem ke stavu toku na českých řekách dostala tu kost z večeře převážně Penny. Melly byla zalezlá pod stolem a jenom se jednou vynořil ublížený černý čenich: A já? (Kdyby to byla Nessy, byly by se ty první dny porvaly.) Tak potom dostala kousínek rozkousnuté.
  Dnešní děsy: žehlicí prkno, skřípající trouba, nákupní vozíky. U těch zvládla být uvázaná. Penny pro mě do toho obchodu asi tak třikrát šla, ať pohnu, že se tam štěně bojí.

  Má neskutečně citlivý krk (proto je tak dobrá na vodítku – vláčení neexistuje) a strašně se bojí uvázaná k něčemu. Buď ji někdo škrtil, nebo někde uvázal a ona se přiškrtila.
  Krom toho nemluví, sípe. V útulku říkali, že neštěká, jen sípe, ale já ji tam štěkat slyšela, když jsme se vrátili z procházky a ona si vlezla do kotce a musela povědět okolí, co se dělo.
  Rozhodně až půjdem k vetovi (brzo), nechám jí ten krk prohmatat, jestli je v pořádku nebo co.

  Tak, jsem chtěla krátký hlášení. Neumím psát krátký hlášení…

  1. Mas moc peknou cernou smecku, Io. A fotky ze socializovani stenete a kluku od JJ jsou krasny. Oni fakt ti chlapecci jsou jak pres kopirak. (bow) (bow) (h)

  2. Achjo, malá za sebou musí mít běsů děsů… Ale za pomoci tvé a Penny se rány na duši zahojí. Tak směle vstříc dalším pokrokům! (inlove)

 8. Matyldo, mne vzdycky fascinuje, jak zejmena Boruvka vzhlizi nahoru na svet. Vypada to kouzelne. A moc pekne povidani. I kdyz nevim, nevim, jestli bych mela tolika trpelivosti jako ty s latkama a siskama.

 9. Dneska jsme venku potkali pána s fletem. Minuli jsme se (fletovi nebylo dovoleno k nám jít, tak jsem brzdila i své feny kráčející bez vodítka, neznala jsme ho), ale když jsem scházela po svahu ve vinohradu, najednou jsem se otočila a něco velkého černého mi ve výskoku olízlo nos. Pán dobíhal a nadával psovi, že mu utekl, jenže ten byl tak radostnej, že jsme pána spíš chlácholila, že se nic nestalo. Vypadal docela na větvi, že mi to nevadí a drbu mu pséka za ušima 🙂

  1. Tohleto jsem taky párkrát zažila: pes jde v pohodě za holkama nebo za mnou a pán se omlouvá, že pes otravuje.
   Hlavně u majitelů velkých psů.
   Asi proto, že v Bleku píšou, že velcí psi žerou lidi a co nesežerou, to si zahrabávají na zahradě, takže na majitele velkého psa každý ječí: Chyťte si toho zabijáka! |-(

   1. Ach ano, čerstvá příhoda. Jdeme s Beruškou v Hradci podél Labe. Na rohu povídají dvě ženské, jedna má na vodítku něco maličkého bílého v oblečku. Psík za zády své paní popošel k Berry (ta byla taky na vodítku) a v klidu se očichávali. Najednou výkřik a psík letí vzduchem, jak s ním panička škubne, aby ho měla u nohy a na mě vrhá šerednej pohled. Ta paní, ne ten pejsek! Než se stihla nadechnout, tak jsem si jako ustrašeně přitáhla velkou černou a zvolala: Probůh, myslíte, že mi ji sežere?
    Hm, paní byla v takovém šoku, že neodpověděla a mě bylo maličkého bílého líto. I když ji z části chápu, po městech chodí až příliš nevychovaných psů a malí jsou velmi zranitelní. Jenže by to chtělo maličko myslet a rozlišovat.

    1. No, cestou k mostu jsem viděla, že tam stojí rodinky s dětma a koukají na vláčky. Vzala jsem psice na vodítko a naprosto v klidu procházela mezi lidima, když vtom jeden tatínek s hysterickým řevem začal odhánět batolata stranou, že jdou psi, ať je nepokoušou. Urazila jsem se a řekla mu, že od mých psů jediné nebezpečí hrozí v tom, že někoho olíznou, ale tvářil se tak zděšeně, že mi to až neodpovídalo místním poměrům… (think) Typičtí trhači, že jo….

    2. Takovýhle reakce většinou vidím u lidí, kteří fungují stylem „podle sebe soudím tebe“ – a navíc si to odmítají přiznat.
     A ten chlap, co se bál Matyldiných kavalírů… (headbang) Typičtí trhači, jasně.
     Mám pocit, že by nám neškodilo trochu opravdovýho nebezpečí. Jaksi jsme zapomněli, jak vypadá…

 10. Matyldo, chechtala jsem se u tvého povídání a představovala si, jak běháš po polích a odháníš psice od myších děr a doma jim zase hrdinně bráníš v rozdrobování šišek na měkém podkladu. Oboje podle písně “pes jitrničku sežral”. 😀

  My tady myši nemáme, ale Trixie se občas snaží na zahradě vydolovat z díry chipmunka, že vykutá kráter ve kterém zmizí až po zadek. Naštěstí to nedělá moc často. Borových šišek máme pod stormy zásobu, ale mají pichlavé konce, i já si na jejich sběr beru rukavice, takže ani Trixie je nekouše.

  Louk !!! (h) (h) (h) Jsi báječná ženská se “srdcem pro psa”. (h) (h) Moc přeji, aby se psi shodli a pak to budeš mít jako Io (též krásné fotky) v Makovém domečku – koukat na psí hrátky s úsměvem na tváři. A vidíš, zase jsi se vrátila ke své původní lásce – velkým psům (a hned dvěma). Bezva fotky, Ben je opravdu stodola, nebude on mít v sobě i něco z briarda? Moje kamarádka má křížence briarda a vlčáka a je to tele do poloviny mých stehen a srstí a zbarvením velice podobý Beníkovi (jen tvar hlavy je jiný).

  Pitrýsku …je mi moc líto, že jste ztratili Týnečku (u)

  A dotaz. Máte někdo kočku, která ráda líže marmelády ???? Dělá to totiž Rusty a vidím to poprvé. A vůbec není vybíravá, chutná jí jahodová, rybízová, ovocná směs a dneska ráno si pochutnávala dokonce na marmeládě z fíků. Tedy ne, že by spucla celou skleničku, ale klidně slíže tak čajovou lžičku. Asi má cukerný deficit či co?

  1. Maričko, kočky mívají různé chuti – jedna naše kočka baštila slupky z cukrového melounu, další kocourek nám kradl ze stolu žampiony, které jsme nasbírali na zahradě.

   1. Mr. Zrzavý miloval rajská jablíčka. Říkali jsme mu recyklátor, protože se mu podařilo na začátku léta mlsat rajče a v září si sklidit vlastní výpěstek, který mu vyrostl na skalce, kam se chodil „vytrusit“ 😛 Mouryn má rád jahodový jogurt. Trošku. 🙂

 11. Tak s dovolením ještě jednou (se omlouvám za záchvaty žvanivosti (blush) ) – tady první fotky http://louk.rajce.idnes.cz/07_Benikovy_prvni_fotky

  Bedo, je mi líto, měřítko zatím nějak nedokážu vymyslet. Chtělo by to nějakýho známýho člověka, tzv. dobrovolníka (chuckle) , aby se snáz udělala představa. Velikost je vždycky relativní. Oproti mastinkům mám pořád drobečky třebas. I Betka je mnohem větší. S Kulíškem už si nejsem tak jistá.

  Domi, netuším co do pátku bude, ale kdyby to jen trochu šlo… Třeba se v pátek na chvilku potkáme na pražení (wave) .

  Ještě jednou díky všem za podporu! (inlove)

  1. Sloník. Kouknu na novou holku v zoo a Velkého Bena a vidím – velikost odpovídá.
   Tak hodně štěstí při řízení obou obříků, oni jsou šťastní už teď, to je vidět. :*

  2. tssss – aby snad Betka nebyla větší (wait) Když se vyprsí (a to stále umí), tak má hezkých 84 cm v kohoutku.
   Jdu k ní zalézt – světe div se, pokračuji příští týden v pobytu v posteli. Diář založen… Jen ten další týden nechci vidět

   1. Dyk já vim, že obříci vypadají jinak 😀 .

    Panejo, další týden v pelíši? To už ti musí být jó mizerně. Tak ať chcípa brzy udoláš! A pak tě z nahromaděných oukolů nešvihne (inlove) .

   2. Xerxová! Že by pro jednou rozum zvítězil nad diářem? Hurá! (inlove) I když si uvědomuju, že to znamená, že chcíp je vytrvalej. Tak honem k Betce na pelínek! 🙂

   3. Xerxová, hurá!!! Uzdrav se dočista (chuckle) . Držím, aby bylo bez zdravotních následků. Peleš se s Betkou mávám z jižních krajin (wave) .

  3. Benedikt je prima jméno pro takového hafa. (h) A Lásková má pravdu, jsou to sloníci. (chuckle) Ale tuze krásní! 🙂

  4. Louk, na té poslední fotce je to typický hovičí postoj. A kusanec ho teda je, ale zdá se mi, že značný podíl jsou kosti. On bude mít hodně silnou kostru.

   1. Silnou kostru vravíš? To říkám furt. O sobě, nějakou dobu i o Jessině, tak Big Ben (jj, trefa (wave) ) přibyl do klubu 😀 .

    Ano, Rputi, odhaduju, že hovík v genech bude. Vzhledem i nevtíravou a přitom ochranitelskou povahou.

  5. Jsem rada, ze se Benik dostal prave k nekomu jako ty. Tam mu bude dobre. (h) Ten clanek od PetryK se mi vskutku zadrel pod kuzi.

  6. Jééé! Co to vidé mé oko! A druhé oko taky? No tedy Louk, ty máš super smečku! Ať se vám společně dobře žije! (inlove) (h) (sun)

  7. Louk, je nádherný!! Škoda, že není srovnání. Víš koho v něm vidím? Pyrenejského mastifa! I ta povaha, co jsme si o ní povídaly by tomu nasvědčovala. Vím není jich tady tolik, aby se s něčím křížili, ale stát se může, že ano. Napřed jsem myslela na tibetskou dogu, ale nevím, jestli by se mohl ten ocas tak narovnat (chuckle) , když dost znaků je spíš na chlupatého molosa. Také mi vychází základ z šarplanince. Záleží na stavbě kostry. Ale hlavně, že zapadne do vaší kočko-psí smečky a uhlídá Cvrlikov (h) (dog) (dog) (cat) (cat) před bubáky (bat) !

   1. no Alex, reglamaceeeeeeeeeee – košky jsou TŘI !!! (inlove) (clap) :*

    Louk, díky žes přece nějaké fotky udělala a taky hned dala v plen… jsou krásní oba a velikostně se podle mě opravdu nijak moc neliší… přeju vám všem skvělý život!!! (h) (h) (h) (h) (h)

   2. Alex, jak mám teď Beníka na očích, netroufám si už vůbec odhadovat. Nestranný a první pohled je vždycky lepší. Taky ta nadváha je zavádějící, uvidíme jak se vyloupne, až trochu zhubne a osvalí se.
    No, u poděsa i almárky to vždy budou jen dohady, škoda, bylo by dobré a zajímavé vědět.

  8. Louk (inlove)
   Já to věděla že neodoláš!!!
   Je šťastnej, na fotkách se usmívá a spokojená je i pejska!
   (clap) (h) (clap)

  9. Milá Louk, nemám slov, napadají mě jen výkřiky jako Nádhera! Paráda! Senzace! (inlove) Myslím, že budete skvělá smečka.
   A k měřítku bych měla drobné doporučení – dobrovolníka netřeba, stačí použít samospoušť. 😉 Do hlavy ne!

 12. Milá Matyldo, díky za milé povídání (hlavně závěr povídání o šiškách se mi líbil velmi) (dog) (cat) (dog)

  Já jsem poslední dobou tak nějak mlčící čtoucí/nečtoucí/nestíhající (wasntme)
  Nějak se mi zdá, že je teď kolem toho přelomu roku takovej čas začátků a konců. Tak (h) pro všechny, co teď prožívají na ty konce a (y) pro úspěšné pokračování nadějných začátků – milá Louk a milá Io, přeju pohodové sžívání smeček a těším se na další zpravodajství.
  (wave)

 13. Louko, jsi proste jednicka. I kdyz ted po nejakou dobu dlim za bukem, tak prece bdim a toto mne fakt vytahlo! (y) moc dekuju a drzte se tam vsici dobre (h)

 14. Krásně klidné, nedělní odpoledne.
  Louk, držím všechny palce co mám, ať zítra dopadne dobře první den, kdy budou pesani sami doma. Budu na Tebe myslet!!!
  Dopoledne jsem si byla opět utvrdit kondičku s Evou a Waiki v lesích okolo Vranova. Bylo krásně, sluníčko sice nee, ale sněhu dost, v lesích vyšlapané běžkařské stopy, tu a tam dobíhající závodníci, snad až z Nového Města (chuckle) , ale flintičky nemajíc (chuckle) .

 15. Louk,prosím Ťa,keď budeš mať chvíľku času,siahni si nad hlavu,či tam nemáš svätožiaru./ke´dže by bola z parlamentu psov,tak by mohla byť z klobás/Benovi meno ponechaj,ke´d sa otrká a bude si istý domovom,tak pri robení lumpáreň alebo neposlušnosti,ho volaj Benedikt.Je to také prísne a umravňujúce.

  1. dočítám – a držím palce Tomíkovi (y) Uf – úraz v zahraničí, ať už je jenom líp.

   1. Pre HCO a ostatné:Tomík je už doma-doma v byte a je to trdlo,Absolutne nevie,že mohol prísť o nohu,je pyšný a posiela mmsky každému,že má 44 štichov na jednej jazve a 24 na druhej.A robí hrdinu.Má barle a včera vyrazil za pomoci rovnakého/trdla/ bráchu do hospody predvieť sa a bol za hrdinu ,ako písal ženským žiarili oči, ke´d im jazvy predvádzal!!

    1. Ech, není to chlap?!? By se z hrdinů jeden někdy zvoknul. Ale ono je možná dobře, že si nepřipustil všechna rizika. Hlavně, že už je doma a zdárně se hojí (inlove) .

     A Verenko, díky za Benedikta! To je přesně ono 😀 . Něžnému psejkovi Beníček zůstane, ale kdyby náhodou došlo na nějaká alotria, Benedikt to jistí!

    2. Hurá! Tak to má být, dobrý zprávy!
     No a lovit baby na jizvu… no, chlap. (chuckle) Však vy mu včas připomenete, že stačilo malinko a lovil by je na dřevěnou nohu. (bug)

     1. V takových chvílích si říkám, že je dobře, že chlapi nerodí- když musí pořád ukazovat ty jizvy 🙂

    1. no, v té Dášeňce je řeč jen o foxících – propadlé království už se týká všech pesů (chuckle)

     1. A proto musí foxíci hrabat dvojnásob. Hledají propadlé království *a* useknutý ocásek! (clap)

 16. Hodím se s hlásáním nahoru. Ještě pro případné tápavce – ano, včera jsem dojela pro Beníka, o kterém napsala článek PetraK 8.2.

  Děkuju, že si svá oprávněná mínění o šílencích necháváte pro sebe a naopak se nás snažíte morálně podpořit (inlove) .
  Čerstvé fotky zatím nemám, nějak mi stávkuje prístroj a taky nemám volné ruce.
  Eh a s tím obdivem prosím šetřete. Jednak nemáme vyhráno (přestože věřím, že všechno bude v pořádku), druhak – zcela vědomě si vybírám tvárnější pejsky s nekomplikovanou a dobromyslnou povahou. Netroufla bych si kupř. vychovat jezevčíka, ani z dobrého chovu a od štěníka, jsou na mne příliš tvrdohlaví. Nebo jako Petra s Barrym, která si cíleně vybrala labilnějšího útulkáře. Stodůlky jako Džesfíglík a Beník jsou pro mne čitelnější, důvěřuju jim a snad proto i oni mně.

  Během včerejška a dneška mezi psejky několikrát zajiskřilo, vyzkoušela jsem víc postupů (přísný tón, krátkodobé oddělení „provinilce“), nejlépe se však osvědčil tento – hladit a chválit až do úplného zblbnutí 🙂 . Nenechat ani náznak nelibosti, hned rozptýlit, buď odvést pozornost, zažertovat a hlavně je šmrdlat po kebulích a servírovacích hřbetech (chuckle) a šeptat do oušek, že jsou táák šikovní a vůbec nejúžasnější na světě. I při lehounkých represích je znát jak znejistí a tuhnou, kdežto při pochvale roztávají, uvolněně a uklidněně se rozcapí a tím se mír v domě udržuje jaksi spolehlivěji a efektivněji. A tak drbu obouruč a žvaním a žvaním… Houknout na ně budu moct, až si budou jistí.

  1. co Ben a kočičky ??

   Jinak přístup máš skvělý – dusit jakékoli brblání v počátku a udržovat klid je důležitý. Oni to rychle pochopí – budou rádi, že mají kámoše

   1. Beník je na kočky zvyklý a jsou mu ukradený. Setkali se po příchodu hned u dveří na terase, kde Čenda s Fančou dřímali na křesílku a čekali na vpuštění dovnitř. Beník jenom čuchnul a kočky protočily voči s výmluvným pohledem „už zase!!!“ a ani neměly potřebu se zdekovat, což je přeci jen div i na ostřílené výsepní mazáky. Ani jsem si nevšimla, kdy a jak proklouzly mezi stodolami dovnitř. A to když přišla Jessie, dobu bydlely v kůlně, než odtrucly.

    Venku jsou psejci úplně v pohodě. Jessie by si chtěla hrát a lítat, ale Beňajs nestíhá. Ráno důkladně obešel pozemek a pak chudák uvízl pod zídkou a nedokázal s tím těžkým pozadím vyskočit jak viděl u Jessiny. Musela jsem ho navigovat ke schůdkům (chuckle) .
    Ben je opravdu velký kliďas. Ovšem už se stihly projevit ochranitelské sklony. Jessie se venku rozparádila a okusovala mě o trošíčku víc než obvykle (když jsem jí provedla takovou lumpárnu, žejo) a kde se vzal tu se vzal Beník a významně se mezi nás postavil, prý čeho je moc, toho je příliš 🙂 . Pokud se tihle dva spřáhnou a utvoří tým, nechtěla bych být u toho, když se doopravdy dožerou.

    1. Louk, jsi skvělá – strašně se mi líbí udržování míru hlazením, drbáním a mumláním laskavě znějících slov (Hm, ráda bych byla muškou a slyšela, CO jim tím medovým hlasem říkáš 8) ) Máš pravdu, zla, hrubosti a bídy si oba užili až nad hlavu a za lásku ti půjdou světa kraj… a třeba ti nechají i něco z tvé večeře (chuckle) (Jak to psala Jarka s tím hubnutím?)
     Prosím, zprovozni foťák a piš si deník (inlove) Zvědavost (minimálně moje) je veliká (blush)

  2. Milá Louk s tvými metodami to bude definitivně fungovat. Moc ti děkuji za Beníka, měl na těch fotografiích takové posmutnělé oči a u tebe se určitě rozveselí. Bude ti neskonale vděčný a stane se tvojí záštitou. Moc vaší smečce fandím. (y) (clap) (inlove)

  3. Děkuji Vám za Bena. Po přečtení původního článku mi bylo moc smutno. Je fajn, že se Vám pro něj podařilo najít místo. Držím palce, aby se s původním „zvěřincem“ skamarádil a vytvořili bezva smečku !!

  4. Louk, jak tak popisuješ chování, tak to toho hovíka připomíná, stejně jako náznak páleného obočí a praporce. Kebule bude spíš středoasiatí …

  5. Tyjo, Louk, ani nevíš, jak strašně jsem ráda, že si smutnoočko kavalír Ben (návrh Benedikt je bezvadnej!) přece jenom prokoukal cestu do tvojí smečky – teď jsme byly s holkama pro nějaké jídlo a žrádlo a já na vás celou cestu myslela (mezi řvaním Ke mně, škaredá autíčka!) a říkala si, jak hezky to CD zas jednou sfoukla. (y)
   Udržování míru chválením je bezva, má to akorát tu nevýhodu, že je člověk takovej jakejsi umluvenej a nesmí moc myslet na to, co vlastně mele, páč by se zbláznil, jak je to furt to samý dokola. 😀

  6. To je nádherná zpráva. Louk, držím (y) (y) a ať je u vás jen (sun) pro celou smečku. (inlove)

 17. Krásnou neděli přeju ze zamračených Modřan. (h) (wave)

  Xerxová (inlove) , Betynka je statečná pesová, jen ty mrkve prý patří jí, ne nějakým huhulálům. (chuckle)

  Louk (inlove) , tlusté telátko váží kolik? A ponecháš mu jméno Beník? 8-| Chichi, živě vidím, jak na cestě voláš „Beníku, Beníku“, z houští vyběhne ufuněná stodola a tůristi popadají na zem. (whew) (chuckle)
  Ovšem myslím, že teď už Ti spížku nikdo nevyloupí. (chuckle)

 18. hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Další vrstvička sněhu zase všechno obalila do bílé nádhery. Sněhulákům to sluší (chuckle) Betka už je statečná holka – už jí bílá rodinka navadí (chuckle)

  1. Co nevadí. Kdybyste bílé rodince doplňovali mrkvové čumáčky jak se sluší a patří, určitě by v ní našla i zalíbení 🙂 .

   1. helemese – je živá (chuckle) Jak vychází smečka (cat) (dog) (cat) (dog) myši tu nejsou…??

    1. ehmmm – je to nečitelné – poznámka myši tu nejsou patří k absenci smajlíků hlodavčích… Protože tvoje myši pochopitelně patři do smečky jako řádní členové, když i bomboniery dostávají…

    2. Che, je to trochu záhada, ale myšové nás, zdá se, bez mého pasťového přičinění opustili. Akorát jsem líp ukryla potraviny. A tak patrně sbalili kufírky a šli na lepší, bo by tu zhynuli hlady.

     Džespoděs si rovná v hlavě, jestli se má radovat z kamaráda na blbnutí anebo zahubit vetřelce, kterej by ji chtěl ochudit o nějaké to podrbání. Takže chvílemi tryská a svádí kolos ke hře (je přesně jak Petra psala – dobrotivej lepík, jenže příšerně, ale fakt příšerně překrmenej, sotva se chudák koulí) a jak jde o gauč a mou pozornost, tak bublá, děvečka. Žárliví jsou oba, nepochybně tedy ještě přijdou zajímavé chvilky, ale s tím jsem počítala. Chystejte dodávku rumu, šití a desinfekce 😀 .

     1. pohybem a rozumnou stravou zhubne poměrně rychle. O to se nebojím. O tebe trošku víc, až jim budeš vysvětlovat, že se všichni máte rádi (chuckle) Přeci jen jsi nejmenší (rofl)

     2. Já bych to nechala na Jessině, je to holka, tak si chlapce srovná. A marná sláva, přišel poslední.
      A takhle nějaká fotka by nebyla?

      1. Rputi, nemůžu to nechat na Jessce (její mínění je jasný) a celkově nechci, aby se (aspoň doma, v mém dosahu) rovnali miláčkové sami. Já jsem na Cvrliky vládce všech moří 😛 , a tak se budou mít rádi. I kdybych je přerazit měla 😀 . Přeháním, samozřejmě, ale jak píše Xerxová – páník velí.
       Akorát si musím dát bacha na akustiku, se v kopcích nepříjemně linou mé vlídné domluvy 😀 .

       1. taky bych uvítala fotečku(y) – zaujalo mě, že Džespes „svádí kolos ke hře“ :O :O :O … to je opravdu tak velikej? v článku teda Petra psala, že je to molos, ale mě tak velkej nepřišel, a zase Jess se mi zdá docela velká… bych si je tipla SKORO stejné, hm…

        prosííííím o nějaké měřicí foto!!!! (neříkej mi že nefotíš!! TY!!!!!!)

       2. Přesně, milá Louk – ty stanovíš pravidla a oni je musejí vzít za svá. Dělala jsem to taky, dokonce i s kočkama. Pravidlo znělo: v tomhle domě bude mír a nikdo nebude nikoho ohrožovat. Myslet si, že vetřelec je drzej náfuka bylo samozřejmě povoleno, předmětem vyjednávání mohl být přístup k pelíškům a hračkám, nikoliv k jídlu. 🙂
        Ovšem musím uznat, že s výjimkou koček bylo moje seznamování psů procházkou růžovou zahradou – mít rychle po sobě dvě útulkové obludky je úplně jiný kafe. (inlove) Rozhodně máš, milá Louk, můj obdiv (h)

     3. Louk, jovááá, tak ho máš, fakt ho máš?! No, tedááá, se picnu.
      A kolos je to ? Ája taky ale přišla poslední, tak se musela ona srovnat,Daník je chráněnej. Naštěstí nijak zvlášť nežárlí a i když je o polovinu menší ,umí Áju srovnat a ona ho respektuje. Jinak šéfuji já, to je jasný, smečka je smečka.
      Tak ať to zvládáte, nebude to lehký ale zase ten prostor oba naplní a nápadníci budou mít utrum. A bacha, chlap=diagnoza.
      (h) (h) (dog) (dog)

      1. Fakt ho máš? No, myslím, že o dosažitelnosti tvé špajzky se budou vyprávět mezi zloději legendy- takové ty na téma pes baskervillský a tak. 😀

     4. Jéééé, to jsem ráda, že jsem tě Louk dobře odhadla už pod tím Petřiným článkem. Abych pravdu řekla, tak tě dost obdivuju, trošku závidím, ale já bych to nezvládala, ty to zvládneš. A těším se na fotky a povídání a na to, že vás všechny někdy uvidím…. (wave)

     5. Hurá, hurá, sláva, hurá, jsi dvojpsí, máš Děspefa a Lepivku (v opačném genderu)!
      (dance) (dog) (dance) (dog)

  2. Jo, jo, je to takové čekací období, polovina února.Čekání na jaro. A navíc, panička je chorá, tak je veškerá aktivita na páníkovi.
   A Beta má skvělý šatník!

 19. Milá Matyldo, moc pěkné čtení, zvláště o šišce borové. Máš doma taky veselo. Kdybych zkusila šít spolu s kluky, dopadlo by ta tak stejně. Akorát možná ne tak stejně, protože oni už jsou schopni si vzít do ruky nůžky a pomáhat (chuckle) .
  Zlatá psiska (angel) (angel) .

 20. Nazdar vespolek,
  dneska byla chudinka Ioanninina Melly trápena socializací s lidskými štěňaty. Obstála na výbornou, nechala si vlézt až do tlamy 🙂 . Penny také byla z výletu a následné večeře nadšená. Io a JJ velkoryse přehlížely po celý výlet udivené až zhnusené pohledy (dvě baby, dvě děti a dva černí psi většinou na volno). JJ samozřejmě zapomněla foťák, takže fotodokumentace letících psů bohužel není. To málo, co jsme nacvakaly doma, je zde.
  Podle útulku je Melaina hyperaktivní neurotický nezvladatelný pes.
  http://xenofonypsilanti.rajce.idnes.cz/melly/
  Hádejte, kdo je z výletu unavenější, jestli sedmnáctiletá Penny nebo roční Melly 😀 .

  1. Pejsinky jsou moc pěkné, kluci ještě víc. Prozraď jak je poznáš od sebe ? Jsou jak přes kopírák. Io má pejsky jak černě nalakované, tak pěkně se lesknou.

   1. Taky mi to dalo práci, ale už vím. Tomášek má na tváři ďolík. A každej se jinak chová a mají trochu odlišnou barvu hlasu.
    Však jsem Melinu koupala a česala a česala a… možná i trochu lakovala, už nevím. 🙂

    1. Io, gratuluju k Mel. Ať vám to společně pěkně klape (inlove) . Pejsky jsou jak z jednoho vrhu 🙂 .

     1. Já vybírala exteriér, Penny vůni, takže od prvního ťuku dobrý.
      Gratuluju k lepivce, ať vám to klape a ať se myše vodstěhujou s batůžkama pryč a zlodějáky ať klepne pepka při pohledu na dvě (dog) (dog) zvědavý hlavy v okně. (inlove)

  2. Penny je zvyklá na ruch a akce – nějaký výlet a děti jí nerozhází. Pro Molly je všechno nové, jiné – nevím, jak dlouho byla v útulku, ale fyzička tam taky u psů klesá – žádné dlouhé procházky většinou možné nejsou… Ale unavená musela být hlavně psychicky.
   Odpočinek je pro ni důležitý, ale jinak čím víc vzruchů a věcí zažije teď, když se jí změnil svět, tím líp… Takže sice nepřetáhnout (bacha – nechat relaxovat a dospat), ale socializovat a socializovat a socializovat… (inlove)

   1. V útulku byla s nálepkou „hyperaktivní“ od 22. 6., takže dost dlouho. Hypoš není – Penny je hypoš, nán srovnání, ostatně Beta je nejspíš taky hypoš, máš srovnání: pes, kterej v únavě lehne a ne krouží dál, kterej při hlazení drží a kterýmu trvá celou vteřinu („jednadvacet“) ((občas)) než mu sepne (mezi otočením hlavy „slyším tě, moment, překládám“ a začátkem běhu) prostě není hyperaktivní, to je normální akční mladej pes. 😀

    Socializujem jak o život, každýho pejskaře prosím, aby jí půjčil psa na hraní, se mnou a s Penny chodí prostě všude, kam jen psi můžou – je neuvěřitelný, kolik je toho pro ni novýho. Včerejší noční procházka na vyčurání kolem domu: sanitka, člověk, list na sněhu, jinak otočená hrouda sněhu, novej sněhulák, znovu sanitka… ten pes se samým zkoumáním nemá čas vyčurat. 🙂
    Naštěstí má Penny, od které může opisovat. To jí neskutečně pomáhá.
    (Kdyby to náhodou nebylo poznat, jsem z ní neskutečně nadšená. 🙂 (blush) )

  3. „dvě baby, dvě děti a dva černí psi “

   to je dobrýýýýýýýýý (clap) (chuckle) (inlove)

  4. Ty udivené a zhnusené pohledy byly od lidí?? :O To je divné, očekávala bych spíš úsměvy 🙂 U fotoalba už jsem psala, že mi Melly připadá jako pidinovofoundlanďák. Blahopřeji!

   1. Ale no tak, dva psi dokážou u některých lidí vyvolat zhnusené pohledy už jen tím počtem. Strakatice silně makají na tom, aby je lidi obdivovali, ale pro některé viditelně dvě=moc psů. A moc psů je nebezpečná smečka, co napadá lidi, pani, v Blesku to psali! (wait) (rofl)

    1. Jo, počítám s tím, že dokud nebudem šťastně na venku, tak tady ve městě budem sklízet od pejskařů pochvaly, od ostatních nenávist a hrůzu. Mít ve městě dva psy je prostě čin hodnej pranýře.
     Doufám, že na venku ne. Zvlášť v hlubokejch lesích.

 21. Milá Matyldo, máte vy to s psími dámami povyražení. S Garykem není ani legrace a ani nedělá lumpárny. Jak taky, nikdy není na volno a ani na zahradu ho nepouštím. Bojím se sousedky, asi mi otrávila kočičku Lailu.
  Bača a Brumla, ač vznešené kolie, hrabali na zahradě veliké jámy. Nemyslím že cílem byla nějaká myš. Spíš jim bylo v létě horko (bodejť by ne v jejich kožiších a ještě byli převážně černí) a tak si vyhrabali jámu aby do ni ulehli a ochladili se. U Einsteina jsem tyto tendence nezaznamenala. Zprasit se dokázali chlapci všichni a Garyk není vyjímka. A toho dříví co nanosili domů. A to nemyslím klacíčky s kterými si hráli ale větvičky umně vpletené do kožichu. Nejjednodušší bylo větvičky vystříhat, vyplétání nebyl moc dobrý nápad jak jsme oba zjistili. Oni samozřejmě dříve než snaživá já. (chuckle)

 22. Že by kavalíři měli někde mezi předky bobra? Boborování borových šišek je prima zábava a když je k tomu ještě kus volného tahavého hadru na tuniku…. Ale že to ti střihoví konstruktéři dobře vymysleli. Bavila jsem se velice.
  Čuby i koška též uléhají na cokoli, co doma položím na zem. Což není tak úplně na závadu. V předsíni mám položenou psí osušku, po návratu zvenku dám povel „rohožka“ a Rózka nastoupí na osušku a nechá si utřít nožky a bříško.

 23. Matyldo, kéž by se měl každý gaučák tak jako Borůvka se Světluškou u vás (inlove) . Chich, ukřivděný pohledy však mají natrénovaný parádně. Tak pevný nerf přeju, takňák všeobecně 😀 .

  1. No jo, oni jsou to takoví vesničtí gaučáci- myslím, že Borůvka už zapomněla na své městské období a je raději tady 🙂

 24. protože jsem nedovolila návštěvu dítek u nás doma(chřipka stačí mně) , navštívili alespoň zahrádku. S dědou Vilík vybudoval tři velesněhuláky, Fáňa se nosila (neb kočár se jí nelíbí)…

  Dohra psí – Betka pochopitelně na sněhuláky vrčela, pak se blížila a najednou nasávala a nasávala… až nemají huhuláci mrkvové nosy. I si povyskočila (chuckle)

 25. Tak abyste věděli – právě jsem stříhala ovečkové polštářky – jeden pro Kačku na Zéland a jeden pro praneteřinku. Kde myslíte, že leží Síssule, no? Měla jsem co dělat, abych jí neustříhla čenich a drápky. Jakmile se jakákoliv látka položí na zem, už je na ní rozcapená. To jí taky naučila Linduška. Nevím, jak to dokázala, ale předala jí všechny své lumpárničky. Ale zase – mohla jsem jí obstříhnout a byl by polštář kníračí 😀 .

  1. 😀 Ten by byl určitě krásný, Myšičko. 🙂

   Dede, jasně, že moje košky nejsou čuňata, milují (a ochlupují) čisté prádlo. (tmi) (chuckle)

 26. K fotkám:

  Dede (inlove) , Beryška fakt vypadá na fotce velice ušlechtile, jak kdyby se fotila nejmíň na občanku. (chuckle) :* (y)
  Bedí (inlove) , moc pěkné! JJ, závěsy a záclony jsou v oblibě, když je sundavám a odháčkovávám na praní. Čím to ale, že víc oblibují ty čisté, když je zaháčkovávám, hmmm? 8-| (chuckle)

  1. Ts ts, tvoje kočky přece nejsou žádný čuňata, aby se rochnily ve špinavejch, když můžou mít čistý! 😛 😀
   Bedo, Nyny si tak slastně užívá, že se nedivím, žes ji nevyhodila. A zkoušela jsi ji třeba upozornit decentním zakašláním? (wasntme)

 27. Milá Matyldo , na tom obrázku jsou ty dvě holčičky tak krásné a nevinné,jeden by nevěřil, že by se mohly dopouštět takových počinů,o kterých vtipně píšeš. Jsou to psí světice.
  Kdybych sama neměla tak rozsáhlou zvířenu…… (chuckle) (rofl)
  Některá z košišek se naučila shazovat ze schodů takové dřevěné placaté zarážky ve tvaru kohoutka a zajíčka, které dávám na nejužší část u zdi, točitého schodiště do patra, aby tam nikdo nestoupl. To je takový rachot jak to letí ze schodů, vystartuji a nikde nikdo, asi u nás straší. (chuckle)

  1. Mno, světice ano- určitě zejména ve chvíli, kdy jim opadává bláto z hlavy, hubu mají plnou hlíny a plivou kolem sebe kořeny drnů, které právě škubaly, aby se dostaly k té myši, blíž, blíž a ještě blíž. To tu hliněnou svatozář skoro mají 🙂

 28. Ještě k těm hrabavým psům. Lituji Dede a ostatní jejichž psové hrabou i na zahradách. Klérka, Eriska i Besynka hrabaly POUZE venku, na loukách nebo sklizených polích. No jo, knírači ;( .

  Eriska jednou takhle hrabala na kraji pole, už v remízku. Vyhrabala a odkousala velkou jámu. Myš seděla asi 40 cm od zmítající se psí prdelky, tak hluboká a pracná byla ta díra, a korálkovýma očkama sledovala dění. Čekala jsem, že si ještě růžovou tlapičkou poťuká na čelo (fubar) . Potom zmizela v další díře. No jo, knírači ;( .

  1. Mi bylo hned jasný, že budeš první v obraze 😀 . Taky si holky pořádně pospíšily.
   Dík (inlove) . Fšak podám hlášení, budu-li živá 😛 , ale dneska byl dloouhý den.

   1. myslím, že to uplakané (inlove) hlášení psaly ještě na nádraží…
    A já se nudím… neb buď spím a nebo internetím…

 29. to je krásnééééééé (h) (h) (h) – Matyldo, moc hezky píšeš, i když to asi muselo být v danou chvíli na mrtvici (nevím jestli bych z hadru – pomíjím, že u mě by se hadr nestříhal, to teda nevím na co – vydržela tolikrát sundávat zvěř), s odstupem je to velmi veselé, ani nevím jestli to vyprávění z pole, nebo to „hadrové“… hele, to je nějaká specialita u kavalírů, že tahle hrabou, nebo to jen dělá Borůvka a Světluš to od ní okopírovala?

  vlastně, u mě se taky stalo, že jsem potřebovala zahnout závěs (záclonu apod.) a kočka si na látce ustlala… no, tak jsem si uděla hezké fotky (chuckle) a šla jinam dělat něco jiného, přece nebudu berušku rušit, žejo (inlove) (blush)

  http://kocky-online.cz/images/rate/471930695.JPG

 30. Včera jsem tu vůbec nebyla, dočítám dnes.
  Takže opožděně všem Jiřinkám vše nejlepší k svátku (rose1)

 31. Milá Matyldo (inlove) , Tvé vyprávění o Tvých strakaticích mi vždycky spolehlivě zlepší náladu. (nod) (y) (rofl)
  Anka je taky hrabalka. Hlavně na jaře a na podzim chodí po louce, ukázkově vystavuje, pak se změní ve velkorypadlo a je naprosto neodvolatelná. Nechávám ji nějakou dobu hraba, pak k ní dojdu, připnu na vodítko a vytáhnu z díry. Sice se tváří trochu ukřivděně, ale já vím, že je docela ráda, protože je celá schvácená. Kus dál se pak vrhá do potoka, který se rázem změní v malou Žlutou řeku. 🙂
  No a šití? Na každý kousek látky, který položím na zem, se okamžitě položí nějaká koška. Nejvíc milují rozešité topy i hotové deky. Zvláště pak, chci-li je fotit z výšky. Počkají si, až vyšplhám s foťákem na stůl, a v tu ránu jsou na dece. Slezu, odeženu kočky, vylezu nahoru a zase slezu … Někdy je to poměrně úmorná hra, která končí tím, že kočky vyhodím za dveře, zavřu kočičí dvířka a vítězoslavně vylezu nahoru, abych zjistila, že foťák leží na psoteli. (tmi)
  Přeju všem krásný den. (h)

  1. CHECHECHE, jak čtu jen halabala v předklonu,(Jsem poodešla a přišla jsem o židli, neb mi ji uloupil Mouryn) tak jsem si na první pohled myslela, že foťák leží na psové, ale oči mě zarazily a já se chechtám mnohem víc, protože psotel je rozkošné slovíčko. Jo, naši plyšáci mají v popisu práce pořádně vyplnit prostory vedle nás, aby náááhodou nebylo zapomenuto, že tu jsou (sun). Matyldím skvostným povídáním jsem se rozveselovala už po půlnoci. A dnes odpo si to dám ještě jednou ke kafi. Nějak nutně potřebuju milé čtení. A Matyldiny psí dámy jsou ověřená značka. (inlove)

  2. auuuuuuuuuuu (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

   hm, tak Anka koukám taky hrabe… no já se nahoře ptala Matyldy, jestli to je kavalíří specialita, ale teď si uvědomuju, že to oni psi přece hledají tu svou dávno schovanou kost, žejo!!!!!!!!!! (clap) (inlove) 😛 (=Čapek, nevím teď přesně v čem – určitě mě někdo doplní)

    1. už vííííííííííííííím – Devatero pohádek (clap)

     no věřili byste tomu, že strýci Googlovi stačí zadat „všichni psi čapek“ – a on to najde??????? bože, ten Velký Bratr fakt dneska ví všechno (sweat)

 32. Taky máme ze včerejška zajímavej zážitek – po mostku přes Kouřimku kráčela z jedné strany čtoucí Majda a z druhé ondatra. Nevím, jestli Majdu přehlédla či co, ale prakticky se srazily čumáky. Ondatra hupla do rozbouřených vod a Majda, která každý vstup do vody podrobí důkladnému zkoumání, hupla za ní. Zjevně se zdála ondatře neškodná, protože ta vylezla na protibřehu a mávala na Majduli fouskama. Čtvrt hodiny jsme měly o zábavu postaráno, ještě několikrát hupla do vod na různých místech, musela propátrat každý balvan, nenohly jsme ji odtamtud dostat.
  Ráno jsme podnikly výlet lužním hájkem a kam se Mařka nedobývá na návštěvu – no ano, do dalšího ondatřího domečku.

  1. Tys vážně viděla takhle zblízka ondatru? Páni, to ti závidím! A to divadlo potom s Majdou, to bych si taky dala… (inlove)

   Jo, Bedo, klidně do ledové vody – za zábavou nebo osvěžením (tmi) Jsou to magoři, ale co naděláš, když je to baví. Ovšem když na nich potom mrzne kožich až cinká… to je teprve něco! (chuckle)

   1. ondratra je poměrně běžná (a fakt oprásklá) obyvatelka českých vod. Viděla jsem několikrát…
    Betka by ale kvůli nějaké přerostlé myši do vody nelezla… a navíc, co kdyby to bylo nebezpečné (chuckle)

   2. Onddatra je odrzlá věř, jednou mě kousla. Bylo mi 6, zvědavá, chtěla jsem ji pohladit a strčila jsem ruku do díry ve břehu. Jizvičku na prstě mám dodnes

  2. jupíííííí Majda je konečně fudláková (clap) (clap)

   Inko promiň…ale já mám radost, i když Vy asi doma menší co??? A co undatra? Je v pořádku???? 🙂

 33. Matyldo, jak Tě chápu! Klérka byla také myšilov – neúspěšný. Dokázala vyhrabat obrovskou díru, drny trhala zubama a když bylo moc vlhko, tak se dokázala úžasně zaprasit. Dlouhé husté vousy se proměnily v jeden jílový chuchvalec a ten se těžko rozpouštěl. Někdy se jí podařilo dostat na hnízdo holých, slepých myší a ty potom jenom vdechla, doslova. Jako by měla lentilky. Proteiny jako proteiny, očkovaná byla proti všemu možnému včetně tetanu. To kvůli koním, ke kterým pravidelně chodila.

  Když už se psice tak zřídí, tak jim udělej radost a nech je hrabat do umdlení. Je to jejich přirozené chování. Prosím, nebít do hlavičky (wave) !

  1. Alex, Tvoje líčení mi přesně připomnělo mladého Hokina. Hrabal a noroval, takže na kamarádčině chatičce při naší nedostatečné pozornosti tajně vyráběl jámy na mamuty. Taková do jámy zapadlá sekačka neb traktůrek byla pak lahůdka nad lahůdky.

  2. Alex, takhle přesně se chovala moje první, Rikina. Ta prováděla důlní práce zejména babičce ve skalce, ve stráni a pak v prosívce za chatou. V té prosívce si vyhrabala doupě třičtvrtě metru na délku, půl metru na výšku a se stropem dvacet centimetrů silným. Jednou jsem tudy lezla / vybíhala na pole a propadla se skrz strop do nory na spícího (?) vystartovavšího psa. (chuckle)
   Myše za život ulovila celkem dvě. Jednu, co spadla do kbelíku na kuchyňské splašky a tam běhala dokolečka, tu jsem jí vyklopila přímo před čumák a hop! cvak! – myš to měla rychlé, ani nepískla. Druhou slavně umordovala v jednom ze svých důlních zařízení. Naháněla ji v těch zákopech dobře dvacet minut a dlachnila ji na pokračování. Pak se přišla s obahněnou myší pochlubit.

   Potom ke mně přišla Penny a já zjistila, jak vypadá pes, který umí lovit myši, aniž by ztratil hlavu ve zbytečných důlních pracech. 😀

   Ta naučila lovit Nessy. Nessy má v sobě kus jezevčíkoida, takže hrabe, ale úspěšně.

   Uvidíme, co řekne na myši velké štěněcí tele Melly. 🙂

   1. Io, …“Potom ke mně přišla Penny a já zjistila, jak vypadá pes, který umí lovit myši, aniž by ztratil hlavu ve zbytečných důlních pracech. :-D“, tomhle se říká myškování. Takhle loví myši a vůbec drobné hlodavce všechny možné druhy lišek. Úspěšné myškování vždy zakončené krátkým písknutím myši, perfektně zvládala malá kníračka mé kamarádky – Tootsi. Snažila se to naučit i naši druhou střeďačku, Erisku. Ale i ta preferovala urputné hrabání. Když jsme šli po sklizeném poli, tak vedle nás se v pravidelných intervalech vymršťovala do výšky Tootsi a vždy ulovila myš. Naše trdlo bylo mezi tím zapíchnuté v óbrdíře a totálně zabahněné.

    1. Ano, také hlásím Daníka mezi skvělé myškaře, který ovšem myši nerad žral, takže měl pořád starosti kam s úlovkem, aby z toho neprofitoval Kazan 😛 Kazan taky uměl myší skok, ale rád si předtím hrábnul. Max hrabal jak šíl.. no jak jezevčík 😀 , ale spíš pro to hrabání, o myši nestál. Berry myši nezajímají a pokud hrabe jámu, což činí s potěšením a vervou, tak mi jsou její cíle záhadou. Ovšem zahrada s Berryinými dírami a krtčími kopečky (to nejsou hromádky! na to jsou moc velké 🙂 ) vypadá… no, zajímavě (wasntme)

     1. Aha, myškování, tenhle termit mi byl neznám, díky! Ano, přesně jako ta polární liška, co na tom profláklém videu zapadá do sněhu a vynořuje se s kořistí. 🙂

      Dede, co když ti Berry hrabe tréninkový prostor pro akrobacii na kolech? Měla bys jí být vděčná, víš, kolik peněz a dotací to normálně stojí? Pokud si zahrábne víc, tak je to už opravdový skatepark. (chuckle)

 34. Jsou to děvenky Tvoje pracovité 🙂 Při pohledu na Borůvku mě napadá, jestli se někdy dokáže usmát jinak než ocáskem?

  1. To by ses divila- Borůvka se umí smát zubatou tlamkou tak, že to poznají i cizí lidi, že se směje. Světluch je specialistka spíš na ty pohledy tragické operní heroiny 🙂

 35. Borůvka je mistryně ukřivděnejch pohledů (clap) .
  Vlastně to dělají pro tvoje dobro – řvouc, posilujš hlasivky, což je tvůj pracovní nástroj. Že jo (chuckle) .

 36. Holčičky ti určitě chtěly pomáhat.Ty si klidně lezeš po zemi, zaobíráš se nějakým hadrem a ony tedy také musí pracovat. Takové ohryzávání šišky je velká práce a proto je jí nutno vykonávat tak, aby panička dobře viděla.Nejlépe v těsné blízkosti nůžek a špendlíků.

  1. Maceška je trápena atb na průdušky a Ketofenem na bolest- nicméně na zajezení dostává šunku, tak zas asi tolik netrpí. Nicméně před podáním Ketofenu sice lehce kulhá, ale nohu si prosahat nechá bez keců a ohánění se drápem a zubem, tak je to snad lepší.

 37. Taky máme ze včera hezkou příhodu. Beru teď Berry skoro všude s sebou a včera jsme byly v Hradci nahrávat. Nejdřív předvedla neuvěřitelně hodného psa v rámařství, potom jsme na náplavce u Labe potkaly mladého vyžlu a ti dva cvoci tak lítali, že jsem měla a) strach, že v tom Labi skončej, páč to nestihnou na hraně náplavky ubrzdit b) že je potom místo obvyklých rohlíků sežerou labutě, protože jich připlulo celé hejno a popuzeně syčely (a když syčí labuť, já se obvykle rychle vzdaluju (wasntme) )
  No a potom jsme šly do rádia. Tam jsou na nás zvyklí, tak nás pan vrátnej odmával, že můžeme jít nahoru a já (jako obvykle) uvázala Berry u křesel pro hosty na vysílacím patře. Sama jsem si šla domluvit studio, kam jsem potom zalezla pracovat. S Berry jsem do newsroomu nenakukovala, protože mi to přišlo… hloupé, stejně nás viděl člověk zodpovědný za web. No a když jsem vyšla potom ven, odvázala potěšenou Berušku a šla se rozloučit, tak mi povídá editorka: Jo, není host jako host! Šla jsem normálně kolem a najednou na mě vykoukne tahle velká černá… no lekla jsem se děsně a až pak jsem si uvědomila, že tu jste vy! 😀 To jednomu polichotí, ne? 😀
  Velká černá se smála taky a pak jsme zrušily další tabu, protože navzdory změně majitelů (s původní majitelkou jsme se znaly) jsme poobědvaly v mé oblíbené kebabárně (centrum, dobré jídlo, žádný kouř), byť syrští majitelé nebyli ze psa (natož takhle velkého, smějícího se tlamou plnou zubů) nijak odvázaní. Ale Berry dostala misku s vodou a holčina, která dělala servírku, si ji nakonec i pohladila.
  No a cestou zpátky přes pěší zónu jsem se Berry dvakrát schovala, když se zrovna až příliš důkladně začetla do pesemesek, dvakrát mě bezpečně našla a potřetí mi už schovávání nedovolila (chuckle) Málokdy se nám povede takhle pěknej den 🙂

  1. (chuckle) Já si představuju, jak nějaký chudák udřený rozhlasový nakoukne do pokoje pro hosty, tam uvidí velkou černou a první, co ho napadne, je: Proboha, jak mám s *tímhle* udělat rozhovor?! (chuckle)

   Krásnej den se vám poved. (h) (sun)

    1. Teda, Beruška tu vysloveně plně dostojí svým hraběcím spodničkám! Ona je prostě hraběnka zepředu i zezadu. (inlove)

  1. Pitrýsku (hug) …už z Ráje u Tebe, Týnuška postoupila do dalšího za Duhou, Tebe to bolí (u) (rose2) a ona se tam seznamuje…. aby Vás tam jednou mohla bezpečně provést… (nod) (h)

  2. Pitrýsku ,to je mi líto,že už nemáš čipsy, ale jen dva.Taky mne to brzy čeká, jelikož Hokikovi už táhne 18.rok a sotva se venku vleče.Budiž Týnce zem lehounká jak peříčko. Užily jste se vzájemně spousty let a Tty máš ještě další dva členy smečky.Vím, není to útěcha dostatečná,ale…

   1. Lenko, taky mne to hned napadlo, že čipsy už nebudou či ;( … ale pro mě navždy čipsinky, i kdyby pak za velmi dlouho už byla třeba jenom jedna (h)

  3. Pitrýsku… (u) (hug)
   Týnečko, pozdravuj Rikču. A vyber si za duhou nějakou príma kometu veselou, běhací, hodně fousatou.

  4. To mě moc mrzí, krásná peska s Vámi prožila báječný život.
   A co teď dál? Přece bys měla mít „či psi“… (rose2)

  5. Hanicko Pitrysku (u) , to mne moc mrzi. Ale mela se u tebe Tynecka jak v bavlnce a se psima kamoskama. Uz aby bylo jaro. Nejak nam tech chlupacu odchazi posledni dobou hodne (u)

  6. Pitrýsku!! Týnečka byla s kerrýčím kožíškem, že??

   moc mě to mrzí….. (rose2) posílám úsměv a pohlazení

   my máme doma opět veselo, hárá nám Nastěnka a zrovinka je v nejlepším, Terry je zpěvák, vyje kvílí kňučí, drží protestní hladovku a chce zabit Frogáška, Frogášek je nešťastný protože ho Nastěnka nechce, Nastěnka je v poho sem tam vrkne na Frogiho….

  7. Pitrýsku, je mi to moc líto, ještě,že máš těch chlupatých kamarádů víc. ;( (u) (hug)

 38. Matyldo, víš sama , jak mám ráda eskapády tvé zvěře i tvůj styl 😛 Nějak si říkám, že by byla škoda, kdyby holky neměly příležitost k neplechám – takhle jsi mi ohromně vylepšila pohled na celé plemeno kavalírů (inlove)

  1. No, myslím, že moje strakaté dámy odpovídají běžnému popisu plemene- kavalír je zábavný, přítulný a laskavý, smělý a absolutně nebojácný, bez sklonu k nervozitě či agresivitě. Až na tu naprostou nebojácnost- Světluška je přece jen trochu bojácná, ale pracuju na tom.

 39. Borová šiška dovede být něčím jako nášlapnou minou. Ještě lepší je schovaná v křesle, když si na ni někdo sedne. Pak působí jako odpalovací zařízení… 😀

  1. Matyldo, řvu smíchy a hubu mám kolem celý hlavy. Tvůj článek mi jistě prodloužil život ne od den, ale o celej tejden. A píšu už potřetí, antispam je dnes hóódně nenažranej.
   Tedy, Rputi,bingo!!!Na vlastních prodloužných zádech jsem vyzkoušela, je to fakt spolehlivý katapult. Takhle trefně bych to napsat a popsat nedokázala. Krásný víkend přeju všem. Hádejte, co dneska u nás? No , jasně, ani hádat nemusíte. Zas přece chumelí!Co nachumelilo v noci na včerejšek, to sluníčko přes den rozpustilo, dnes padá várka daslší, ale je teplo. Jdem s jiřím po poledni na zahradu nějak ostříhat révu. Snad to letos zas tak nezkoníme, aby aspoň nějaký hrozínek narostl.Réva je pro nás oba zatím nevyluštěný rébus. Získala jsem však někde na netu dokonalý popis všech možných postupů rok od roku. Jsou tam nejen popisy, ale hlavně jednoduché, srozumitelné a jasné nákresy pro nás, co se střihu révy týče, ÚB. Ostřihání révy mazaně asi nechám Jiřímu, aby zas vše špatné nebylo jen na mně. Já dokončím jen střih jednoho keře rybízu a omrknu své stromkové angrešty a stromky černého rybízku.už mne doslova svrbí prsty nedočkavostí.

 40. hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Ještě že moje pomocnice nemá ráda změny a takový velký kus látky na zemi položený by byl důvod k okamžitému odchodu na pelech… Když vyndám šicí stroj, ihned znechuceně odchází, co že se to na stole objevilo (chuckle)

  Bahno u nás zatím nehrozí, vše promrzlé, zasněžené.

  1. Mno, zážitky jsou z minulého týdne, kdy u nás bylo hrozné bahno. Teď bych mohla psát o mokrém sněhu a psech plných namrzlých sněhových kouliček. 🙂

  2. V noci sněžilo, ráno leželo deset, možná i patnáct čísel sněhu. Krása. Jenže po deváté přestal padal a jak je poměrně teplo, už to zase taje (whew) …

   1. tady nic nepřipadlo – ale nevadí, máme sněhu dost. A před chvilkou vylezlo (sun) , takže je hezky.

 41. Práce s pomocníkem či pomocníky před sebou, za sebou, vedle sebe…. V listopadu jsem šila, jako vánoční dárek, deku pro mamku. Kubík mi poctivě asistoval téměř u každého střihnutí a stehu.
  Před chvilkou jsem dovezla Kubíčka. Je po operaci, zvládl vše dobře. Vzácně leží v pelechu, což nikdy nečiní. A z pelechu mě probovádává ukřivděný, vyčítavý a hladový pohled malého (dog) . Děkujeme moc za držení palců

  1. To jsem moc ráda, že to má Kubík zdárně za sebou a může vrhat ukřivděné pohledy 😀 (inlove)

  2. Ukřivděné pohledy- tak na ty jsou kavalíři obzvlášť nadaní. Když jim ubližuju vytahováním kudlibabek, nevydáním nějaké části jídla, odchodem bez nich, když přitom mám na sobě prokazatelně tu bundu, ve které s nimi trajdám po polích a podobně 🙂

 42. (rofl) Matyldoooo! To je perfektní! (rofl)
  Hlavně to, jak jsi odhalila konstruktéry.
  Já celou dobu čekala, že zjistíš, že spolu se šiškou byl nacuckován i takový malý, nedůležitý kousek střihu… ale tvůj závěr je lepší! (clap)

  Penyně, Jejímu Veličenstvu Šiškomile První, byly korunovační klenoty ve formě šišek zakázány poté, co jsem si jeden kus kvalitně ohlodané zabodla do paty (chodím doma bosky) a cestou pro pinzetu jsem si do druhé nohy, po které jsem poskakovala, zabodla nejmíň dva kusy další. (bat) Takže Penyna začala dostávat přede dveřmi příkaz Pusť. Z čehož se stal závod: stihnu vydat příkaz dřív, než pes s šiškou vběhne do domu, čili nic?

  1. U nás šišky nesnáší hlavně Kačka- zametání spodního patra patří mezi její povinnosti 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN