KOČKY: Samir – Tak to vidím já (3)

Není to tak dlouho, co přijel můj druhý páníček. On tu není tak často, a když tady je tak to mám velkou radost, protože je s ním legrace. Pere se se mnou, hází mi kuličky, leká mně a pořád se mnou různě blbne a víte proč? Protože je stejně mladý jako já. Škoda že si ho moc neužiju, večer většinou někam zmizí a někdy přijde až druhý den ráno a klidně si spí až do odpoledne. Mně to zas tak moc nevadí, kapsičky a konzervy rozdává panička a ta tolik nespí. A když spí tak my už víme jak ji řádně probrat.

 

To si hezky sedneme okolo postele a tak dlouho na ní mluvíme a procházíme se okolo dokud nevstane a jde nám pěkně naplnit misky dobrůtkou. Funguje to znamenitě, i když občas nadává, hlavně tak v půl páté ráno. To jsem ale trochu odbočil, chtěl jsem vám povídat o tom, jak se vzdělávám. Mladý páníček minule nepřijel jen tak s prázdnou, přivezl dvě zvláštní krabice

Nevypadaly, že by v nich bylo něco k jídlu, tak jsem se o ně moc nezajímal. Teprve, když řekl paničce, že jí tady jednu krabici nechá, protože si pořídil novou, začalo mně to zajímat. Aby ne, musel jsem přeci zjistit, jestli to není něco proti mně. Oba na to koukali a pořád na to ťukali předníma tlapkama a mě si vůbec nevšímali, což bylo hodně podezřelé.

Jak jsem zjistil, nebyla to žádná sláva, nijak hezky to nevonělo a vypadalo to jako jiná krabice, co v ní běhají obrázky. Raději jsem si sednul na skříň a pozoroval, co se bude dít. Dlouho se nedělo nic a já usnul. Vzbudil mě teprve příchod velkého páníčka. Ne že by mně nějak zanedbal, to nemůžu říct, ale taky se věnoval krabici. To už bylo vážně divné a nejdivnějši bylo, když se začali bavit o myších.

Z vlastní zkušenosti vím, že lidi myši nemají moc rádi a teď si o nich povídali. Šel jsem se podívat, kde ta myš je, a představte si, byla to zase další divná malá krabička. Já přeci dobře vím, jak vypadá myš, na mně si nepřijdou. Pomyslel jsem si, že asi vypili moc takové žluté vody, co tak podivně páchne a oni jí říkají pivo. Vůbec nevím, jak to můžou pít, ale jim to chutná.

 

 

Lidi asi nikdy nepochopím. Jen si představte, že na maso dávají sůl, různé koření a ke vší hrůze ho vaří, pečou i smaží. Při tom je úplně nejlepší pěkně syrové, i když uvařené taky můžu papat. Nesmí na něm být pepř a sůl, to jinak nechci. Musím, ale uznat, na talíři to voní pěkně, že občas neodolám a kousek si uloupím. Je fakt, že se sem tam spletu a seberu bramboru nebo jinou nezdobu, třeba zeleninu. To pak nechám hezky ležet na koberci, aby věděli, že tím mě neuctí a pěkně na to šlápli.

Ale abych se vrátil k vyprávění, seděli tam u stolu a pořád klepali na různá tlačítka a nikdo si nevšímal mně ani holek. Těm to tolik nevadilo, ale já byl zvědavý, co se tam děje. Šel jsem trochu jako podupat paničku ale při tom jsem dával moc dobrý pozor, jak to všechno dělají a co si při tom povídají. Musím mít přeci přehled, jinak by si začali zase dovolovat.

Všichni řešili nějaké programy a potom páníček řekl něco o vzdělávání, a že se v té krabici dá najít všechno. To mně doopravdy zaujalo a navrhl jsem jim, že by tam mohli najít nějaké jídlo, protože já mám jídlo rád. Jako obvykle mně vůbec neposlechli a pořád koukali na písmenka a obrázky. Zkusil jsem to sám, bouchl jsem packou na jeden obrázek, ale nic se nedělo, jenom páníček řekl hlavně, ať nešmatám na klávesnici. To mně docela urazilo, neboť já nikdy na nic nešmatám, jen jemně ukazuji.

Chtěl jsem důstojně odejít, ale pak se začaly dít věci. Objevila se (v té krabici) nádherná kočka a začala na mně mluvit. Vůbec se mi nechtělo věřit, že jí rozumím a taková krasavice si se mnou povídá. Ne že bych se nějak podceňoval, já vím, že jsem jeden z nejkrásnějších kocourů na této planetě a možná i v přilehlém okolí, ale tohle mně překvapilo.

 

 

Jenže panička se začala strášně smát, já se lekl a raději jsem se schoval jinam. Když jsem se za chvíli vrátil, už tam ta kráska nebyla a moji člověci se pořád smáli. Dodnes si myslím, že mně. Pak se panička zvedla, šla do kuchyně a oba páníčkové si o něčem povídali.

Chvilku jsem dělal jakoby nic, jako by mně to vůbec nezajímalo, ale jedním okem jsem dával pozor, až oni nebudou dávat pozor. A potom přišla moje chvíle. Vlítnul jsem na klávesnici, pěkně jsem se po ní prošel a ještě jsem si na ni lehnul. Páníček pak povídal, jaký jsem šikovný kocourek, že jsem mu spustil i takové programy, o kterých ani nevěděl, že existují. A jak jsem chytrý a vzdělaný a vůbec moudrý.

To se rozumí, že měl velkou radost, já vlastně taky, ale tu nádhernou kočku jsem už nenašel. Škoda, no co to nevadí, příště budu dávat mnohem lepší pozor a to by bylo, abych na to nepřišel. Protože já přijdu na všechno. Takový počítač zmáknu levou zadní tlapkou, takový jsem frajer! Jo, není už náhodou čas na večeři…

Váš Samir

 

 

 

Aktualizováno: 13.2.2013 — 19:22

97 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Rychlé OT Puncí hlášení. Děkuju moc za palečky, zdá se, že v kombinaci s ATB a kafrovým mazáním to zabralo. Dnes už ráno stál na všech čtyřech a i když pokulhává, ochotně chodí. Možná to bude ještě na jednu dávku ATB v neděli, ale věřím, že to dědouš opět ustál. Uff! V očích má už zas rarášky. A v krabičce čerstvě upečené kokosky :-). Díky a dobrou noc.

  1. AP, VÝBORNÁ ZPRÁVA NA VÍKEND! TOBĚ POZDRAVY, KONÍČKOVI PUNCÍČKOVI PODRBÁNÍ JAK TO MÁ NEJRADĚJI POŘÁDNOU HALDU KOKOSEK K TOMU..

  2. Děláš nám radost Puncíku, ale že jsi nás vystrašil. (whew)
   Raráškuj příhodně svému věku, dědulo náš. (wait) (happy)

 2. Samire jsi kocourek jak se patří, nejen fešák ale i bystrá hlava. O rychlosti a šikovnosti tlapek na klávesnici ani nemluvě. (inlove)

  Vůbec jsem zjistila že nejkrásnější kočičky a kocourci vlastní Zvířetníky. Že by se oni dali nejlépe omotávat kolem tlapky? (chuckle)

  Lidičky já tuhle zimu snad nepřežiju. Po tom mizerném létě nemám na to sílu. Už mě zase bolí v krku, od listopadu už po třetí. A česnek a med přestává fungovat. U mne všechna nastuzení končí bronchitidou. Pravděpodobně se ukašlu k smrti. Doufám že mi pak věnujete tichou vzpomínku. Předem děkuji protože potom už poděkovat nebudu moci. (bow) (handshake) (bow)

  1. Kočí, chuderko – já se prokašlala půlkou rekvalifikace a vsadila nakonec na jitrocelový sirup. Pomohl, akorát týden trvalo, než suché dušení přešlo na vykašlávání hlenu. Nebyl by tam někde na severu nějakej seveřáckej jitrocel? (y)
   (P.S. Když Tě tu mám. Testy jsem jediná z kurzu udělala všechny, jsem to ale makovička.)

   1. Lásková jsi 1 (*) , teď ještě nějaké slušné zaměstnání, držíme tlapky a palce (y)

    1. Čekám ještě na rozhodnutí z jednoho pohovoru a jednu práci jsem zrovna ulovila, akorát prd vynese a bude nárazově na dohodu, no ale je to zaháčkování. Díky tomu, co jsem se naučila na rekvalifikaci, budu revidovat texty pro tisk. Jsou to odborné publikace, tak si pořádně protáhnu neurony, ale budu to dělat doma, takže pohodička a kdykoli můžu vyhlásit pauzu a mávat Babetce pavím pírkem.
     Díky. 🙂

     1. Zatím co jsem honila smajlíky přidala jsi dodatek. Tak vidíš. Ono se říká lepší vrabec v hrsti než holub na střeše. Je to v každém případě zachycení a kdo ví kam to povede. Takže volám HURÁÁÁ!!! Pro jistotu nepřestanu palce držet. (y) (y) (h)

     2. Nevzdávej to, já vím, že uspěješ, jsi šikovná baba,výsledek na sebe nenechá čekat. Uvidíš. (y) (inlove) (h)

   2. Milá Bětuláskovo, gratuluji ale vůbec jsem o tobě a tvých schopnostech nepochybovala.
    Tak teď aby to opravdu k něčemu bylo a vedlo k nějaké práci. Abys nedej bože nebyla nakonec překvalifikovaná.

    Smajlíci zase stávkují takže jimi nemohu text vhodně zdůraznit. Ve svém chlívečku sice hopsají a vůbec vyvádí ale nemíní své místečko opustit kvůli mým pár větám.

  2. Jo, Kocko, myslim na tebe. Ja se tady de facto dusim se zanetem dutin, nebo co ten chcip je. To je holt Jizni Karolina – tri dny na unor horko – bylo i pres 20 stupnu, pak zamrzne, pak prsi jak u blbejch, plisne kam se podivas kvuli velke vlhkosti vzduchu a tak pulka statu, aspon tady kolem nas, v horach ani tak moc ne, ma zanety dutin. A mne to po tech 25 letech tady nejak uz nedela dobre.

   1. Hano !!!! léčit, léčit, škoda, že nejsi tady, vzala bych tě do parády a to by bylo aby šedý vlk nepomh. Slivovice štamprlka, do toho med a zalít vřelou vodou. Hu, to je lék.
    (inlove) (wave)

  3. VELKÁ KOČKO, TO TĚ MOC LITUJU. VZÁPĚTÍ MÁM DRZÝ DOTAZ: ZÁZVOR S MEDEM A CITRÓNEM A TYMIÁNOVÝ SIRUP JSI ZKUSILA? BRZY SE ZDRAV.

   1. MILÁ LENKO VĚŘÍM ŽE BY MI TEN TYMIÁNOVÝ SYRUP POMOHL ALE JÁ NEMÁM FAKT SÍLY JEJ VYRÁBĚT. JÁ NEZVLÁDÁM ÚKONY VŠEDNÍHO DNE, JENOM SE OBLÉKNOUT JE NAD MÉ SÍLY. A JAK MI TU NIC NEFUNGUJE TAK JE VŠECHNO PROBLÉM.
    TYMIÁN A ZÁZVOR JSEM KOUPILA KDYŽ JSEM SE JEDNOU DOKOPALA JÍT NA NÁKUP. TYMIÁN USCHNUL, ZE ZÁZVORU JSEM TAKY ČAJ NEUVAŘILA. JAK JSEM VYČERPANÁ Z BOLESTI FIBROMYALGIE TAK SE TĚŽKO VZMÁHÁM K NĚJAKÉ ČINNOSTI, JSEM JAK PODŤATÁ. NEUSTÁLE, NE JENOM TEĎ.

    ALE HANIČKA BY MĚLA ZÁZVOR ZKUSIT, JE PŘECE PROTIZÁNĚTLIVÝ.

  4. Velká Kočko, tak aspoň virtuální sluníčko: (sun) (sun) (sun) (sun) (sun) (sun) (sun) (sun) (sun) (sun) (sun) (sun)
   12 sluníček pro celej rok. (inlove)

   1. Milá Ioannino, mám tu pampeliščí mandalu, od kohopak asi? Od jednoho „pampeliščího dítěte“, viš? (Maskrosbarn je to švédsky.) Děkuji!
    Pampelišky jsou jako malá sluníčka, z mandaly na mne září a hřejí. Třeba mi i postrádanou sílu dodají. :* (hug)
    Zdravím a pohlaď za mne obě pejsinky. (inlove)

    1. Proto ti taky na ten studený zasněžený sever letěla. (inlove)
     Hladím. Na dálku tě olizujou.

 3. Jen se mihnu kolem pocitace. Mam tady synovce a prisel na mne hnusnej chcip. (devil) Tak vyfasoval moje auto a projizdi se nasim pidistatem. Palce drzim Puncovi, Macesce, Kubikovi. (y) (y) (y) A Io: gratulace prevelika.

  A Samir je opravdu krasny kocour. A co vsechno neumi. Ja jsem tudle chtela zapnout kameru na pocitadle a zapomnela jsem jak na to. (chuckle)

 4. Samire, jsi nádherná (*) která září na široké daleké okolí a přilehlé evropské země. A tvá krása se snoubí s prudkým intelektem. Co víc si přát. Nic. Stačí, že tě znám a mohu si o tobě číst. (angel) (inlove) (clap)

 5. Krásný a chytrý kocourek Samík s aristokratickým vzezřením a pohledem, prostě Prince von Bahnhof !!! (myslím, že jeden podobný rodokmen už tady máme, snad od Karolíny, jestli se nepletu).

  Gratuluji JiLe a Kubíčkovi držím palce

 6. Samir je tedy frajer a měl štěstí, že se k Tobě dostal.
  Jinak usilovně držíme palce Poncovi, Macešce a všem dalším potřebným.
  A JiLe vše nejlepší k svátku (f)

 7. Poslušně hlásím, že úkol dne splněn. Melly vydržela přes noc až do venčení, pochopila, nepřimrzla. 😉
  Další fáze je pochopit, k čemu jsou na světě hračky. 🙂

  1. io – ten problém z hračkami řeším taky. Zatím se osvědčila jen opravdová kost. Ovšem to lze teprve až bude vědět, že jí tu kost určitě nevezmeš. Ale ona se to může naučit od Penušky.

   1. To je supr nápad. Pořídím dvě žužlací kosti.
    Zatím byl omylem za hračku považovanej závěs z kroucený slámy. Plesk – a omyl napraven. 🙂

    1. Chm, chm, my máme taky vždy dvě žužlací kosti, akorát psi chtěji vždy tu, co má ten druhý a tak měním kosti z huby do huby. ( Teda ne z mojí (chuckle) ) (wave)

     1. Jo, to je klasika, to předvádějí Penny a Nessy – a pak ještě ten boj o „zapomenutý“ nedožužlaný olepený zbytek…! (clap)

   1. Trochu žárlí, ale jelikož si vybírala „sama“ (obrážím útulky po netu i reálně už chvilku i s Penny a čekala jsem, až nám některý pes sedne oběma) a jelikož hladím a chválím stereo, docela to jde. Penny učí jak o život, hlídá štěně, prostě jako když měla na vychování Nesinu.
    Když jí malá bere hračky nebo moc otravuje, je zvrčená.
    Taky si Penny přijde častěji pro pohlazení (ona není na hlazení, spíš na hračky).
    O žrádlo ani o pelechy se neperou. Penny stejně granule nerada, takže se jde kouknout, zjistí, že to není k žrádlu, pustí k tomu malou, ta to vyjede a kus nechá, Penny jde po pár hodinách zkontrolovat, zchroupne trochu, zjistí, že to stále není k žrádlu… da capo. 😀
    Prostě vycházejí dobře. 🙂
    Však to taky bylo prověrek a lustrování!
    Třeba o tom JJ napíše, říkala aspoň, že možná jo.

 8. O.T.
  Tak Hepinka dnes přišla u veterinářky o 4 zuby.
  V lednu Honás o 6 a teď Hepča.
  Tento rok je zřejmě o kočičích zubech.
  Ale bylo to třeba, měla tam zánět jak hrom.
  Zajímavé je, že zatímco Honásek po narkoze chodil trochu nakřivo a pořád spal.
  Hepina po vypuštění z přepravky se letěla uklidnit drápáním na škrabadle.
  Lítá po bytě jak čert.
  A ráno, jakoby to tušila potvůrka naše, se prala s páníčkem jako lev vlastně lvice.
  Nakonec jí syn Peta musel v rukavicích umístit do přepravky. Bránila se ale fest.
  No jo holt naše zlá kočička.

  Míša

  1. Hlavně že se probudila v pořádku.
   Mám vždycky strach, když jde zvíře nebo člověk do narkózy…

 9. Samirku ty jsi krásný a chytrý kocourek.
  Navíc pro zrzavé kocourky mám velkou slabost.

  Míša

  1. Milá Jiřinko (inlove) , přeju Ti k svátku všechno nejlepší.
   (f) (sun) (^) (d) (music) (h) (f) (wave)

  2. Všechno nejlepší, pevné zdraví a splnění 3 přání. (sun) (inlove) (^) (d) (rose1)

  3. Milá JiLe, všechno nejlepší k svátku! (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

 10. Samír je krásný, inteligentní a počítačově gramotný – co víc si přát? Pro naše potvory je počítač především „ta krabice, na které se dobře spí“. Jen dnes už zesnulý kocour Ho Či Min pronikl alespoň do tajů klávesových zkratek. Pak mi poté, co jsem dopsala dlouhatánský mail, názorně předvedl, co udělá Ctrl+a následováno stiskem libovolné další klávesy 🙂 (Ještě že já věděla, k čemu slouží Ctrl+z.)

 11. Samir je nejen krásný, ale i chytrý kocourek – vlastně radši píšu nejkrásnější a nejchytřejší, co kdyby si to přečetl.:) (wasntme) (chuckle)
  Přeju všem krásný den! (h)

 12. Samírek je kocour krásný, uhlazený a nádherně barevný, a toho brita v sobě určitě mít bude, jen by takhle možná vypadala spíš britka – kočička, ony jsou takové subtilnější. Ovšem je to krasavec vysoce inteligentní, což – pokud mám nějakou zkušenost s britkami – by zase svědčilo pro tyhle geny… Ruby je (bat) mazaná všemi mastmi. Začínám být přesvědčen, že pokud jde o britky, tak tu povahu si zamilujete… 😀

 13. Ovšem Samir, je krasavec 🙂 naprosto souhlasím, že je…..

  jeden z nejkrásnějších kocourů na této planetě a možná i v přilehlém okolí, ………

  🙂

 14. Samírku, jsi krásný a šikovný kocourek. Tvoji páníčkové se mají, když jim takhle pomáháš. (rofl)

 15. Moc se mi líbí, jak Samir s páníkem ladí odstínem hřívy (chuckle) (clap) , prostě jim to sluší – což se o počítačových expertech nedá říci pokaždé (wait)

 16. Krááásný počítačový kocúrik 🙂 . Akého plemena je Samírek ? Že to nie je bežný európsky kocúr je jasné.
  Mám počítačovy stolík, kt. MAL vyťahovací šuplík, kam sa ukladá klábosnica. Jedného dňa som vytiahla šuplík, aby som niečo naklábosila. Levica mala na to očividne iný názor a plavným skokom vyskočila z podlahy rovno na klábosnicu. 6 kg živej váhy urobilo svoje. Klábosnica to prežila, šuflík nie. Šuflík aj s podpornou konštrukciou sa odtrhol od stola a pristál na mojich kolenách (wasntme) .
  Odvtedy je klábosnica priamo na stole a Levica mi vyskakuje priamo na kolená ( už mám zopár šrabancov (rofl) .

  1. Já vlastně ani nevím, podle mého má Samíš v krevní linii britku, ať z tátovy nebo máminy strany. Brit by mohl být i strukturou srsti, ale nemá brití hlavu, Tak nevím…Každopádně jeho sebevědomí je srovnatelné s Miss World a prezidentem Ameriky dohromady. Jeho start do života nebyl nejlepší,pobíhal jako maličký po nádraží, zablešený a špinavý. Jeho majitelka prohlásila ať si toho zmetka vezmu, že ho nemá ráda a kdyby ho přejel vlak, tak jedině dobře.Tenkrát jsem ani chvíli neváhala, sebrala kotě a té paní řekla něco od plic. Samírek celou cestu absolvoval bez přepravky, namáčknutý ke mě a celou hodinu se nehnul a jen broukal. Teď jsou mu tři roky a má pod palcem celou rodinu, vyrostl do krásy a je to spokojený kocour, vážící 6 kg. Jak se říká, cesty osudu jsou nevyzpytatelné.

   1. Paráda, že tě našel!
    Paráda, že sis ho našla!
    Který jiný kocour by si sám dokázal nainstalovat kameru, spustit si ji a pak se v ní obdivovat? (chuckle) (inlove)

   2. Tak v tomhle případě se vaše cesty setkaly, a to bylo moc moc dobře (h) – z kočky na kolejích (teď nemyslím ten film 🙂 ) mám dodnes divné pocity, protože mého milovaného černého kocoura kdysi přejel vlak –
    čímž osud způsobil, že jsem se rozhodl mít domácí kočkoury ozdobné – a pořídil jsem si prvního, černého perše Taze…

   3. To je fajn, že ste sa našli 🙂 (h) . Takých nezodpovedných ľudí ako jeho exmajiteľka by som dala zavrieť až by zčernaly :@ .
    Ale mačka na koľajniciach nemusí byť nevyhnutne katastrofa. Vracala som sa z návštevy príbuzných v Rimavských Jánovciach (obec 5 km od RS) a na železničnej zastávke, kde nie je ani stanica som čakala na vlak. Vyprevadiť ma prišla príbuzná Marika. Bolo to niekedy začiatkom marca (března) a vonku bol ešte sneh. Zrazu sa spod kríkov vynorila čierna kočkanda a s ňou 4 roznofarebné, asi 2-2,5 mesačné mačiatka a namierili si to rovno ku trati. Mama mačka preskúmala priestor, začuchala, vyhrabala SPOPOD SNEHU MŔTVEHO POTKANA A NAKŔMILA DETI. Medzitým prišiel vlak, zastavil a mačičky ako šibnutím čarovného prútika zmizli. Musela som nastúpiť na vlak a odcestovať. Vtedy som ešte nemala mobil, ale okamžite, ako som prišla domov, zavolala som Marike, že čo sa stalo s mačiatkami. NA MOJE PREKVAPENIE – NIČ. Keď sa blížil vlak, mačka i mačiatka sa schúlili medzi koľajnice, vlak prešiel ponad ne (bez toho, aby im ublížil) a kočkandy pokračovali v love (inlove) . Zrejme sa takto pri trati priživovali už dlhší čas a likvidovali mrtvolky, kt.zabil vlak 🙂 .

 17. Samire, jsi krásný kocour a ještě k tomu vzdělaný, budeš dobrá partie. 🙂 (h) (wave)

 18. Není nad počítačově vzdělanou domácí zvěř! Ta moje taky dloubá do klávesnice, kdykoli může.
  Maceška mi ráno skočila na postel a oznámila, že teda je fakt ráno a ať s tím něco dělám, copak neslyším ten budík? Kolem poledne už možná tolik pohyblivá nebude, až přestanou působit ta analgetika, ale pohybuje se jen opatrně a ráno ještě stihla kudlat provokující Světluši za ušiska. Jinak se chová normálně a opět žere. Sice trochu míň, ale žere.

  1. Maceško, vydrž… ony ty naraženiny i nás dvounožce občas bolí jako čert, ale když to nebude nic horšího, budeš zase čupr kočka!

   1. asi to bude tím pátkem terro, ale já jsem v letu četla: i nás dvounožce ocas bolí jako čert (rofl)
    tak mě to u tebe tak překvapilo,že jsem si to přečetla znova a ono ejhle: i nás dvounožce občas bolí jako čert… (angel)

  1. Díkýýý!
   Dnešní úkol dne: přesvědčit mladou, že a) byt není kotec, b) čůrá se do sněhu, opravdu to jde, koukej, ani ta Penny nepřimrzla. 😀

   1. Jó, to odněkud znám! (rofl) Taky ten furminátor dost doporučuju, funguje moc dobře. oc se těším na další hlásání o sžívání smečky. (y)

   2. Ioannino, právě jsem objevil tvou novou psovou… (h) Blahopřeju všem třem k rozšíření smečky a moc se těším na příběhy Mell – zvlášť ve tvém podání (wave)

    1. Ioannino, taky jsem si včera v noci přečetla o nové pejsce, a koukám: ona jak kdyby z oka vypadla psékovi mých tchýňových! Nebýt mu už cca šest a nebydlet od vás dost daleko, prohlásím Mell za jeho ségru 🙂 Taky je to útulkáč, a tak trochu trhlý torpédo, ale je neskutečně chytrej a komunikativní, prostě moc povedený zvířátko. Nepochybuju, že si s Melly budou podobní i v tomhle směru, přeju pěkné a veselé sžívání a těším se na nějaké povídání. 🙂

     1. Děkujééém! Mně ještě připomíná takovýho toho pséka, co měl slovenskej bača-večerníček. 🙂
      Máváme skorobráchovi! (wave)

 19. Jistě, klábosnice je velmi zajímavý předmět a ještě lepší postýlka. Panička nemůže klofat a musí hladit kocourka a mluvit s ním: „… Koukej z toho slíst, blboune chlupatej, podívej, cos mi tam napsal…!“

  1. 😀 Podívej, cos mi tam napsal – to mi připomnělo jeden docela čerstvý zážitek: kolega donesl jakási data na flešce, neb nad nimi bádal doma. Předal mi flešku a pravil: Jsou tam jen dva soubory, a ten jeden se jmenuje tak divně, tak to je on. Soubor se jmenoval přibližně „dfghlt“ a když jsem se jen tak ze zvědavosti zeptal, cože je to za šifru, odvětil kolega ledabyle: To se zeptel mýho kocoura, to psal on… a já už jsem to nechal.

   1. tak na to je u nás expert Kačenka, ona nepíše,ale mluví..a tak jednou sledovala holuba,jak nám chodí po truhlíku a vyzobává si tam drobky a přemejšlela,jak projít tím sklem (oknem) a asi se pohla,holub odletěl a Káča si sedla jak hromádka neštěstí a pronesla zklamaně:kururu frnk ….
    no a já se málem utopila šťávou,kterou jsem pila a prskala ji smíchem úplně všude…. (chuckle)

    1. jsem svědek, můžu potvrdit – Kačenka řečená Cibulka vážně mluví!!!…když jsem je vloni chvilku hlídala, většinou přišla a komentovala všechno už od vstupu do dveří 🙂 klíče ve dveřích, osoba vchází se slovy “ ahoj, holky, teta je tady“ a Kačka “ kururu! kururuuuuuu!“ přikráčela naproti. vybírám kapsičky z nepřeberné nabídky Zoohitu a Kačka mi stepuje kolem nohou „kuru“ a drc! „kuru! a drc. kočkaři tušíte, jak náročné je vyklepnout kapsu a konzervu do misek,když se tam zároveň cpe x čumáčků a pacek a za zadkem kdesi vám piští “ kuuuuuuuurůůůůůů“.to nevíte, jestli jste to zašlápli nebo zda piští hlady ( protože naposledy jedla před pár hodinami a granulemi miska ještě přetéká :-)) nebo to možná znamená “ kde je kuře“ ostatní buď předli nebo se tiše cpali. Kačenka mlela i s plnou tlamičkou. pominu komentáře při čtení letáků 🙂 pijete-li s paničkou Sharkou kafe u kuchyňského stolu, Kačenka se dostaví na obhlídku pod průhlednou záminkou, že chce hladit a komentuje každý váš lok.neváhá si namočit fousek do kafe,aby věděla. bruuuuk! muruburu! mmch: dosahuje celkem slušných decibelů, to něžné zvířátko 😀

 20. hezký pátek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h) A že je těch palečků zase v posledních dnech potřeba (u)

  Samire, jsi počítačová hvězda. Jiní se musí na obsluhu školit, ty to zvládneš levou zadní (chuckle)

  Ještě pro člověku z brněnsko-makového tria (inlove) – když černá podsada stárne a chystá se vypadat, tak hnědne. Takže na jaře krásně černé (bat) zhnědne podsada a až po dokonalém vykartáčování a dolínání je zase jako uhel. Takže jarní hnědá není výjimečná.

  1. Pch, zhnědne, naše holky chytají zajímavý odstín bordó, proti sluníčku jsou opravdu vínové. (rofl) (rofl)

  2. No tak to se mám na co těšit. Sotva rozpletem poslední dred, začneme vyčesávat hnědou zimní a skončíme… někdy začátkem léta. 😀
   Ještě že jsem v záchvatu prorocké jasnozřivosti koupila ten kartáč!

 21. Samire, jsi krásný, šikovný a chytrý kocour. Počítač určitě zvládneš levou i pravou tlapkou.

  MOc prosím všechny o palcodržení. Kubíček jde na operaci s kýlou. Nedostal večeři a teď se na mě vyčítavě dívá, proč je o hladu. Odolávám psím očím, ale je to těžké….

  1. Držím pěsti. Ty hladové oči znám a čekají mě znovu, jen ještě nevím, kdy. Tak ať to dobře dopadne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN