PSI: Ešus – sem Sultán

Prej teda tak maximálně Sultán Jelimán, řikala pánčička. Leč… kdo by hleděl na detaily, že? Důležitý je, že sem prostě majitelem harému. Byl. Byl sem, ale tak víte co, my chlapi víme svoje. Víc jak dvě baby na víc jak víkend… kdo to proboha má vydržet!!! Furt se to hašteří, člověk aby kolem toho chodil jako kolem porculánu… dejte pokoj! Ale víkend dobrej, to zas jako jo, vřele doporučuju pánové.

 

Já sem teda vůbec nic netůchal tentokrát, páč se nedalo moc z ničeho nic vypozorovat. Prostě jsme jen jeli na chalupu o den dřív a bylo víc naložený auto a pánčička vykřikovala, že se už moc těší na ty důry růžový. Když jsme dorazili, žádný důry růžový tam nebyly, tak sem šel bádat, co dělá Máňa Habrová (to je ta myš,co bydlí pod habrem, kdyby někdo nevěděl vo kterou Máňu jde). Pánčička vytáhla sekajdu (bohužel tu čtyřkolovou, ne tu co se dá jíst) a zároveň se pokoušela mezi sekáním štrachat vařečkou v kaserólech, jak vona to nazývá. To sem se teda pro jistotu už pod tim habrem rovnou zapikolikoval, páč jak vona začne makat na dvou frontách, stává se i, že třeba pak hasíme.

(Zrovinka tudle… že bude vyrábět bramboráčky a do toho si vymyslela, že aby jako kvůli lenosti nemusela do krámu pro chleba, že ho upeče. No a co myslíte? Místo chleba upekla jako první chňapku, kterážto vzplála na plotýnce. Použila jí jako podložku pod misku s těstem a zapla plotnu na max. Ovšem hlavu vypla na min. a tim pádem… úplně jako vypustila, že žhavíme, žhavíme a pak najednou kouká a už hasíme, hasíme :-D, smradu jak v Cařihradu, přebilo to i mnou žvejkanou sušenou hovězí haxnu a že ta je teda kalibr.)

Tož sem si pěkně zabádal, pak jsme se šli projít, dát bahenní koupel, večeřičku a šup do péří. Klasika, nic překvapivýho. Ani v pátek, to furt lítala za tou sekačkou, pánik vodfordil do práce pro lístky jakýsi a když se pak vrátil, hulákali voba jak na lesy, že „Jooooo, ,máme tooo a do prvníí!“ No cvoci, furt to řikám, že nejsou normální. Pánčička i zapomněla hnedle na ty hnutý záda, který si vyrobila se sekačkou, která jí zajela do výmolu a vona jí tahala ven. Pak si dali kafe, na procházku došlo… zas nic zvláštního. Ovšem…

 

 

Ráno, raníčko pánčička vstala a …pěkně mě potůrovala. Zas to její potrhlý : „To budeš koukat Hošíčku… těšíš se? …překvápko bude…“ Jak asi mám vědět ešivá já se těším, když jako vůbec nevim, na co se to těšim??? Pak ešče přidala: „Dávej pozor, dávej pozor, jestli už nejedou!…“ Ale KDO??? KDO jako má dorazit, tak to se mi už neřekne a já si můžu vokusovat drápy zvědavostí!!! To nesnášim. Fakt ne. Ale pozor sem dával, páč nesnášim, když mi něco unikne. Voni ešče pak vytáhli ven tu jejich aparatůru, kde pouštěj ten svůj bordel, že to nadzvedává chalupu, nastavili volume doprava, otevřeli bránu a jali se čekati. Pak najednou rumrajch, pustili bordel, pánčička popadla tác s obřim chlebem, kterej koupil pánik a s výrazem“Tož vítajtě!“ ve tváři se narvala do brány (ešče kroj si mohla na to vzít!).

Jak začla v bráně poskakovat jak hopík (A já sem musel způsobně sedět! Kde je spravedlnost??) a vykřikovat, že důry růžový už jedou, pánik pustil bordel z aparatůry naplno a objevilo se nejdřív jedno auto a pak za chvilku druhý, který za sebou vláčelo domek nějakej. Z prvního auta vystoupili Brůtikovci. Bez Brůtika (což sem teda já za sebe dost ocenil 🙂 ) zato ovšem s Alu. Ha, baba přijela, to vypadá dobře, řikal sem si. Ovšem… to jsem netůchal, kdo sedí v tom druhým autě!! Byli tam Fajfkovi!!!! A… FAJFKÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! Moje, moje Fajfkááááááááááááááá!! Pánčička dodržela, co slíbila na těch horách! Dodržela. Ale to já vim, že vona dycky fšecko dodrží. Když třebas vyhrožuje, že esli okamžitě neposlechnu, tak dostanu na budku, tak si můžu bejt jistej, že na tu budku fakt dostanu :-D. Leč to mi v tuto chvíli bylo zcela šumák, takovýhle úvahy, měl jsem jiný starostě. Jak kurnik přivítat toliko návštěv najednou?? A hlavně, aby už vypustili tu Fajfkůůůůůůůůůůůůů!!

 

 

Když ju konečně vypustili ven, rozsvítil se pro mne den!! Vona mi teda chtěla Fajfka hnedle zas zhasnout, páč prej mě má plný zuby, hned jak mě vidí, ale co to je pro mě, takovýhle řeči!! Vim už jak na ni. Proudim kolem až má zamotanou hlavu, to jí dycky voslabí.

Přivítání stálo za to. Došlo i na předávání darů. Teda ne pro nás, na nás pséky se vykašlali, což jsme si pak ovšem všichni tři vynahradili somrováním v kuchyni a že teda bylo co somrovat, páč každej přivez batoh jídla. Následně došlo k rozdělení do skupinek. Kucí zvlášť a důry růžový zvlášť. Zatimco důry rokovaly v kůchni u lednice, kam furtovaly ty tuny jídla, tak kucí se srotili u toho domečku za fajfkovým autem.

Tam posléze začli tak hulákat, že důry růžový se z kůchně přesunuly taky k domečku a hulákaly taky. Pánčička pravila, že pánik vod Fajfky je magor, že to věděla, ale že netůchala, že je až takovej magor. Páč… v tom domečku byl TRAKTOR! Jakože fakt, vzali z Liberce traktor na vejlet k nám na chalupu!!! To naše sekačka se takhle dobře nemá, ta furt trůní u nás.

Pak se tak lidi různě přelejvali z místa na místo, těkali prostorem a my taky. Poté se zjistilo, že zmizel pánik vod Fajfky. Byl pryč a bylo slyšet pravidelný lomození nějakýho motoru! Přišlo se na to, že pánik vod Fajfky krom toho traktoru přivezl ešče életrickou kosu, tu popadnul a jal se prosekávat přístupovou cestu. Pánčička ho šla zastavit, aby se připojil k ostatním. Prej: „Je to marný!“ řikala Fajfkatá pánčička, že to se jí nepovede.

A měla pravdu, moje pánčička se vrátila a klepala si na čelo s poznámkou, že: „Ešče větší magor, než sme doufali a marný, marný, je to marný!“ Když hluk motoru postupně slábnul, tipovali všichni esli už je ve vesnici, nebo dorazil až na výpadovku 😀 a to ešče netůchali, že hodlá nasednout posléze i na ten traktor a vyvenčit ho na naší louce.

 

 

 

Obídek, kávička, družba, prostě krásnej víkendovej den. Důležitý bylo, že sem měl Fajfku jen a jen pro sebe a žádnej cizí vometák mi do ní nemohl hučet. Byl sem celej blažen a doufám, že i Fajfka byla Blažena. I když teda vona na tom byla vo kousek hůř než já, protože musela dozorovat, aby jí nelezla do zelí Alu. No jo holky, známe to. Pak jsme se šli s pánčičkama všichni psi projít dolů a já mohl holkám ukázat svoje království.

Alu se svojí pánčičkou nám pak naoplátku vokázaly, jaká bžunda se dá užít s těma slaměnejma válcemam co tam ležej. My se doteď mezi nima s pánčičkou jen honili a schovávali, ale vono se dá na ně i vyskočit a dělat hopiky z jednoho na druhej. To je náhodou dost dobrá zábava, fakt jako. Musí bejt, když i Fajfka moje si to oblíbila. Její pánčička byla nadšená, že Fajfka taky takhle blbne. Krásně sme si pohopíkali, moc krásně.

Po návratu se šlo připravit běhání. Páník vod Fajfky totiž s tim traktorem posekal další kus naší louky (když už mu ten větší kus louky posekala v pátek moje pánčička, čimž ho naprosto rozlítostnila, páč von se prej těšil, jak si u nás užije traktorování) a zvětšil tak prostor pro to naše běhání. Fajfkatá pánčička zatloukla do země kolíky, natáhla provaz se střapcem a šlo se na to.

První šla honit střapec Fajfka. Byla nažhavená jak ta plotna, když jí pánčička zapomene vypnout. Když vypálila, byla jak střela rychlá. Než by jeden štěk švec, byla v cíli a já šel s pánikem natahovat provaz se střapcem. Pánik mě zlobil a já moc chtěl ten střapec. Moc! Ale jako moc, moc. Takže když pak došla řada na mě, tak tentokrát žádný cavyky, jdu na to a hned z první. Štval sem ho jak profík. I sem si nadbíhal a pánčička řičela nadšením a povzbuzovala mě, ať ho drapnu a vymetu s ním.

Byl sem taky jak střela rychlej. Ovšem… pak přišla na řadu Alu a… to teda nikdo nestíhal. Takhle rychlou střelu nikdo nezná. A nikdo s tim ani nepočítal, takže ledva Alu vyběhla, už ho držela a mohla ho mordovat, pak museli dávat střapci náskok, aby se to povedlo tak jak má, páč teda Alu má zatraceně, ale zatraceně rychlý nožky.

Zato pánčička má úplně nemožný ručky, páč vždycky když natahovala provaz se střapcem, byl z toho kabaret, protože jí to prostě nešlo. Pánik tomu dával ešče korunu, neb si z ní tím pádem furt utahoval, jako vždycky. Dobrý to bylo, dobrý. Možná se mi to běhání za střapcem i zalíbí? Jako… kdyby se dycky běhalo u nás, byla by to značka ideál, tam se mi běhá nejlíp.

Pánčička pak šla Fajfkatý a Alurovatý pánčičce vokázat kyblikatou hru s piškotama. To je moje oblíbená hra, pěkně si zaběhám a ešče si zadáčo narvu bachor piškotama. Pánčička dycky vezme čtyry kybliky, rozestaví je dnem vzhůru po louce na protilehlý strany, naklade na ně piškoty a pak mě k těm kyblikům posílá. Když běžím dobře podle ukázanýho směru, klikne mi na klikátko a já si můžu sebrat ten piškot.

 

 

Tak tuhle bezva hru ukazovala ostatním pánčičkám a myslim, že jak Alu tak Fajfka jí budou taky oblibovat. S Fajfkou si jí i pánčička zahrála sama a osobně a vobě si to užívaly. Já ne. Já musel bejt za plotem a jen koukat a slinit. Tak jsem se na to pak vybodnul a šel somrovat do kuchyně, tam se totiž furt někdo pohyboval a všichni byli velmi vstřícní něco malého podarovat tomu z nás, kdo se zrovna naskytl.

Kuchyně se stala pro nás pséky naprosto nejoblíbenějším prostorem. Krom teda altánu taky, páč večer se grilovalo a to uznejte, co se dá dycinky někdo přemluvit, aby se podělil. Takže jsme všichni střídavě somrovali a střídavě bádali po zahradě. To hlavně já, páč co kdyby ropucha Bára vyrazila na rajz a nebo přišel zas na návštěvu ušák nějakej. Ale nedostavil se nikdo a vlastně se ani v tom hluku, co všichni provozovali, nedivim. Spát se šlo až ve velmi pozdních hodinách, ale to už jsme my, rozumní tvorové štěkací, měli dááávno hlubokou půlnoc.

Nejčilejší byli Fajfka a můj pánik. Ti vstávali ráno jako úplně nejprvnější a bok po boku spolu pracovali kde? No to je jasný, v kůchni. Kde jinde. Pánik vytvářel snídani a Fajka ho odborně dozorovala, páč když něco upadne, je hrozně nehygienický, aby to zůstalo ležet. Když jsme se s pánčičkou mojí vykohátali z pelechu a já zjistil, že Fajfka už je na nožkách a vykukuje z kůchně, radostně jsem se za ní rozeběhl, že jí dám první ranní políbení.

Asi vstala zadničkou napřed, páč mi velmi jasně a stručně naznačila, kam si mám svý políbení narvat a hlavně ať se nepřibližuju ke kůchni, páč tam tetkon velí vona. Jak si může myslet, že bych jí vyměnil za kůchňu??? O kůchňu mi vůbec nešlo!! Naznačil sem jí, že je úplně pošahaná a urazil se.

Ne nadlouho, to dá rozum. Když jsme pak šli spolu dolů do polí, už sem se zase družil. A až moc podle pánčičky, páč sem si tím družením prej ucpal zvukovody a pánčička mi je musela profouknout pořádným zahulákáním. No co, sem se chtěl před Fajfkou kapek vytáhnout… a když nám před čumcema vyrazil zajíc, musela se mi pánčička připomenout, na což teda není prej moc zvyklá, a zvykat si rozhodně prej nebude, pročež se výrazně naštvala.

 

 

Tak pak sem měl po družení a byl ze mě cepovanej pes, abych si prej vyvzpomněl na dobrý vychování. Takovejch štráchů. Nadělá. Protiva jedna. Ale… zahopíkat jsme si při zpáteční cestě šli. Fajfka šla ešče zkoumat zdechlinu jakousi, ale to já sem si pro teď teda už nelajznul, stačí jeden hřích denně. Takže jsme to s Fajkou měli fifty-fifty, taky dostala držkovku.

Nahoře v chalupě už byli vzhůru fšicí a zahrada se zaplnila, lidijové a psi se přelévali prostorem. Původně, že prej ešče půjdem běhat, ale nakonec se všichni tak zapovídali, že už na to nedošlo. Ale tak snad zase příště, páč já teda doufám, že si to zasejc zvopákneme, když už to máme nacvičený takhle pěkně.

První se po obědě začli chystat Fajfkatý, páč to mají od nás nejdál a taky jeli s tím traktorem v domečku, tak to měli na dýl. Když odjeli, ještě jsme chvíli laškovali s Alu,ale teda se přiznám, že já si teda hrátky představuju trochu, trochu jinak, než že mě to střevo austraský bude považovat za vovci a kousat mě do zadních nohou. Todle přece nejni normální!! Takhle bychom nikam nedošli.

Pak mi poradili, že ať si sednu, že to je nejlepčí vobrana, páč to nemá kam kousat. Tak sem si sednul, ale to bych měl za chvíli zadnici celou zcepenělou, páč vona furt a furt číhala, až mě zase bude moct hlodnout. Možná je spíš hlodavec než pes. Měl by jí to někdo říct. Ale já to rozhodně nebudu, přiblížit se k ní znamená, že vám přetne úhylovu patu, nebo jak tomu řikala pánčička, když se mi smála.

Když pak odjeli i Brůtikovci, zabalili jsme se i my, a sice neradi, ale taky jeli domů. Tam jsem, jak je mým zvykem, upadnul ve svým bydliku do bezvědomí a ještě během následujících několika noci honil Fajfku a její pruhy a utikal před Alu a jejími zuby. Moc fajn víkend to byl, jen víc takových radostí v mém zrzavém žití.

 

 

Aktualizováno: 31.1.2013 — 08:18

96 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Choroba zatracena. Moc mne to mrzi. (rose2) Vubec se mi zda, ze rada Zviretniku nenakrocila do ledna nejlepe.

 2. Zdravím.Prosím o zapálení světýlek na cestu¨tu za duhový most pro moji velmi dobrou kamarádku,která prohrála boj s hnusnou a zákeřnou nemocí-Čest její památce.J.

  1. Milá Jiřino, zažívám teď odchody lidí silněji protože mi mladší bráška nedávno umřel. Ještě jsem to zcela nepochopila.
   Myslím na tvou přítelkyni a na tvou ztrátu. Je mi to moc líto. (hug) (h)

 3. Krása! Ešus opět na scéně, v hlavní roli a baví jako vždy!

  Poslední dobou potkáváme v našem lese vižlího mladíka, asi ročního, to si pokaždé na Ešuska vzpomenu. Onehdá, když psi vířili kolem, si jeho pán povzdechl, jak jsou všichni doma z pesanovy akčnosti vyřízení. Prý že má aktuálně v nohách 15 km, pes asi tak 50, a zatímco pán se těšil na kanape, pes vypadal velmi svěže. A prý je zvědav, zda to pomine, až pes dospěje. Ujistila jsem ho, že ne. (chuckle) Znám přeci Ešuse! (wave)

  1. Ano, ano, vižlopán bude ještě mnohokráte smutně vzdychat a unavené své tělo na kanape ukládat, zatímco zrzavá šmouha bude bytem vířiti (rofl)

 4. Ešus mi prozářil dlouhý den plný povinností (sun) Úplně si dovedu představit, jak kolem fen plesal, podobně se choval pubertální peruán z vedlejší ulice, který stejně jako my už ví, že Světluch bude zanedlouho hárat.
  Macešce je lépe, Gimpet pastu už nepovažuje za útok na svůj život, sníh z trávy už slezl a madam tráví dost času venku. Doma se odhodlala žrát a ráno mi vynadala, že mi oblíkání trvá, tudíž je jí asi dobře. (cat)

   1. Nechtěla žrát, potfora, asi měla břuch plnej chlupů, protože tráva byla pod sněhem a doma se nic zeleného nežere.

    1. Matyldo, dají se i koupit granule, které pomáhají tomu, aby chlupy nezůstávaly v kočce, kdyby to byl opakující se problém.

    2. Milá Matyldo, chci ti jenom říci co naše Tindra. Dnes jsem namáčela ruccolu do ledové vody jelikož byla trochu povadlá a to namočení prý pomůže. Pomáhala nejen ledová voda ale i Tindra. Pečlivě pacinkou vytahovala lístky salátu z vody a žvýkala je. Nabídni Macešce ruccolu, třeba v ní najde zalíbení i ona. 😛 (chuckle)

 5. Konečně jsem se po dlouhém dni dostala ke čtení, je to balzám na duši (nod) (y) (h) Ešusek je prostě moje stará nerezavějící zrzavá láska. :* (chuckle)

  Xerxová (inlove) , baskervilská kosatka mě pobavila, hlavní je, že má chuť Tě zakusovat. 🙂 Ty nohy se ještě zlepší, věřím tomu. (nod)

  1. Sem se lípnu. Ešus mě baví průběžně celý den. (chuckle) Tak přes šedivou? Páni to bude interesantní Sultán. (clap)

     1. Já bych to spíš viděla, že to bude nějakej prezident Dementěv , než interesantní sultán 😀

      1. Teda si myslím,že když umí psát,tož umí i číst… aby z něj pak nebyl Kostižer,až si přečte toho Dementěva (wait)

       1. výhoda prezidenta Dementěva pro okolí jest, že krz průvan v makovici se nedopracuje konce žádné myšlenky, takže myslím, že tohle přežiju. A tak jdu do peří, abych přežila i tu křípku, co se mnou ešče neskončila.

        Dobrou

 6. Tak je u náš už zase krásně jasno a sluníčko i když nepříjemná zima (tedy na nás). Děkuji za starost, lijavec nakonec někdy v půlce noci přestal, což jsme si pochvalovali, protože jsme museli už v 6 ráno z domu. Teď, když jsme se po 5 hod. zase vrátili, já si pro zahřádtí udělala teplý kafe a přečtla si krásné Ešusíkovo povídání. Máš ty to ale kluku zrzavá krásnej život 🙂 (inlove) Tam, kde se… „lidijové a psi se přelévali prostorem”…, tam prostě musí být krásně pro všechny, nehledě na počet nohou.

 7. Jůů, to je prima čtení 🙂 Díky moc.
  Jinak přeju brzké uzdravení a posílám (y) potlučený Verence, Betce, budoucím štěníkům od Ginny a vůbec všem, kdo by nějakej ten paleček potřebovali…
  A zase mizím do pracovního procesu, asi mě to tenhle tejden zaleje jak lavina (think)
  Ještě že mám jen 1+2, to bych mohla zvládnout (wave)

 8. 😀 😀 😀 😀 chechtám se chechtám… Den blbec, ale tohle ho naadherne hodilo do plusu (nod) Dikes! (y)

  1. Není vůbec zač Boxíková, ale myslím, že kdyby ne Ešus, tak se Ti o zábavu postará kdo?? Tvé vlastní neřízené Potrhdílo 😀

 9. Hezký počtení. Na Ešuskovi je vidět jak je spokojenej a moudrej pejsek, kterýmu se páníkové věnujou na 1000% !!

  (sun) (h) (sun)

  1. a zrovinka teď by se Ešus natuty hádal, že se mu nikdo nevěnuje, když pánčička choří. Páč páník s ním dojde ven, ale…. „Pak maje hospodářských poviností na krku, když pánčíčka leží, již nenajde si času, aby s nebohým psékem zabojoval. A pánčička? sst, tak s tou už vůbec nic není, aspoň že dneska už se uvolila, že z ní už můžu páčit kliknutí a posléze ty piškoty, takže jsem předpisově umíral, dělal veverku, couval, dělal konika, otočku, poctivě a dokonale na střídačku podával Mróžika a Docenta Uzlika“

 10. Ešusko,keby som bola Fajfka,nezhasla by som,veru nie.
  Kolená ma bolia,rany sa hoja,ale pekný deň po prečítaní mám.Mať takého chlapa doma ako Ešus,tak neviem,neviem…

  1. Tyjo, Verenko, tak ti nevím, nechtěla bys radši příště hodit na zem ten oběd? (think)
   … jo, já vím, že ne, žrádlo člověk nedá… (bow)

     1. Baby-socializmus je večný/nie v Ječný/ On to mohol byť pracovný úraz-len som nemala na nohách pracovnú obuv ale šlapky.Tak som zaliezla a o úraze nehovorím,aby som neplatila pokutu za nedodržanie pracovnej disciplíny.A poskakujem plavným krokom akože nič a dovnútra kvílim-bolí to svinsky.

       1. aj jaj Verenko, tak mohuliž doporučit – skoč si do lékárny pro homeopatikum Arnica, pomáhá a účinně (odzkoušeno u koňáků, u naší lektorky s urvaným vazem, u její kamarádky, která při bruselní upadla přímo na obličej…)

        1. V pondělí jsme byli na Kučerovcích. Já s maminou jsme si vzali pořádné boty,sousedka jakési šlupky, aby byla gans elegáns. (wasntme) Dopadlo to tak, že my jsme v pořádku a sousedka leží s parádní chřipkou. Komu není rady…

  2. Verenko, netušila jsem, že ses takhle potloukla, tak foukám na modřiny a přeji rychlé uzdravení.

 11. Nojo, Petra a Ešus nezklamou, hned je na světě radostněji. A důry růžový, říkáš, hmmm….

 12. Petro, myslím, že byste mu měli opravdu změnit jméno na Blažen. Což by naprosto vystihovalo jeho slunnou povahu.
  (sun)

  1. Abyt – myslím, že spíš k němu pasuje ten Dutohlávek obecný 😀 😀 a navíc, tetkon nevím, jestli je zrovna Blažen, neb pánčička mu choří, sejmula jí křípka a tudíž – není zábava. Dneska už je líp, tak jsem aspoň vzala klikr a z postele procvičujeme kravinky, ale ty první tři dny pro něj byly prej naprosto šílený 😀 😀 já doma a pro něj z toho nic.Nemůžu mu ovšem upřít, že trochu empatiem měl, ty první dva dny jen ležel a vzdychal. Včera už začal houkat 😀

 13. Petro, dík za projasnění dne, vy dva fakt nezklamete (clap) 😀 . Jen houšť, prosím!

  Báječnej víkend sultán měl a vy s ním. S psíma holkama se představa zábavy trošíčku posouvá, ale nedalo mi nevzpomenout na rozjařeného Péďu v Jarčině harému.

  1. Louk – ano, ano s psíma holkama se představa zábavy kapek posouvá 😀 :D, dovedu si Pedroníta představit – dost živě. Tuším, že jsi psala, že se taky dal na dráhu montéra Tolji a chtěl si s Nataškou – stejně jako Ešus tehdá ve Ferdinandě – hrát na kontrolu STK a kontrolovat jí podvozek, že? (rofl) (rofl)

   1. Áno, Péďa si vzal z Ešátora mustr a rovněž zdatně kontrolíroval Nastin podvozek.
    Afšak celé své obrovité srdéčko buldok věnoval blabladhaundici Vendě. Při představě kombinace frbula a bladhaunda, nejen co do krásy, ale i zcela výjimečných povah, jsme s Jarkou uvažovaly o založení chovné stanice. Menovala by se Sedmý div světa. Ruce by nám zájemci o štěníky urvali 😀 .

    Tak brzký uzdravení (wave) .

    1. Škoda přeškoda, že to nevyšlo – rasa bulhaund by naši republiku klidně mohla úspěšně reprezentovat na Světové výstavě

     1. Bulhaund? Ygo, už zasejc boduješ! (y) 😀

      A dyž sme u těch výstav, zdá se, že v sobotu na Duu si Zvířetník může otevřít pobočku. Otázka by možná spíš měla znít – kdo tam nebude? (wave)

      1. Já (blush) – nemám co vystavovat a na čumendu mě MHP nesveze, jsem neřídící vlastník ŘP.

    2. …..Menovala by se Sedmý div světa….

     (rofl) (rofl) se nebojim, že by mi to uzdravování nešlo, dyk humor přece léčí (rofl) (rofl) a Yga to bulhandem dotloukla 😀 …. představuju si tady možné kombinace a ani jedna není vůbec marná (rofl)

     1. Šílený představy, žejo 😀 . Jeden mix lepší než druhej.

      Ještě jsem zapomněla pochválit hošíkův Ešíkův vkus – Fajfka je fakt parádní (inlove) .

      1. Louk – myslím, že ani jedna z variant by nebyla přehlédnutelná (rofl) (rofl) . . . bože strašný!! strašný (rofl)

       a souhlasím, Fajfka, že velmi vzhledná psí dáma, nedivím se tomu potrhlišti, že tam ztratil osrdí (h)

 14. „Vona mi teda chtěla Fajfka hnedle zas zhasnout“ – to nemááááááá chybu, chudák hošíček zrzavej (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

  Petro, díky za krásný počtení (h) (clap) (h)

  1. Bedo – žádnej chudák hošíček, ona kdyby mu Fajfka rázně nezhasla, byl by ochoten on jí rozsvítit jak Temelín žárovku 😀

 15. Petróóó, Ešus nikdy, nikdy, nezarmoutí! (clap) (rofl)
  Ať mu to s Fajkou dlouho klape. Díky za psaní, mám prosvětlený den. (sun) (wave)

 16. krásný povídání Ešusku.
  Ale to víš, třeba tě Alu kousala, protože žárlila,že jsi se více věnoval své lásce Fajfce.
  Jinak jste si to všichni užili do alelujá.
  Jen houšť takových víkendů.

  Míša

  1. však on jí to Ešátor vynahradil, když příště přijela jen Alu a ještě k tomu hárala 😀 to si nechal okusovat naprosto celýho psa, jen aby získal její ehm… srdce, to tuším bylo (angel) (rofl)

 17. Petro, ač jsem si užila Ešuse jako obvykle, nejvíc se mi líbila lakonická zmínka o tvém pečení (rofl) (rofl)
  A výraz „důry růžový“… (chuckle) No, prostě klasika, děkuju (sun)

   1. Ech – Petro, tuším i tobě chybí krásná Rosenhazledecke typu Jarka for Louk … semizdá, že si taky koleduješ (nod) (nod) – no, zapiš se do seznamu, náš kolektiv Ručprc s heslem pro každý den „Za růžovou až oči přechází“ ti časem taky vyhoví (happy) (happy)

    1. Ygo – spolek Ručprc, je nějaká odnož do spolku Důr růžových, koukám, že? No dostala jsem už čepici, šálu, rukavice a ponožky v této luxusně šílené barvě a nic krom ponožek nepřežilo. Předpokládám, že ani hodnotná Rosenhazledecke by v mém podání bohužel neměla dlouhého života. Je mi líto, když přijde lidská práce v niveč 😀

 18. Ešusku, sultánku zrzavohubý, hošíčku zlatý, díky za vysmátý začátek dne. 🙂

  1. Hurá! Podařilo se! (dance) Luci, mám radost, snad to vydrží a na Zvířetník se dostaneš i nadále 🙂

 19. hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Cháchá – venku je sníh (u nás přes oblevu ještě i na zahradě zbytkový se najde…) a Ešuska píše letní zážitky vonící čerstvě posekanou trávou (chuckle) Klasika. A v létě možná budou zážitky z hor (rofl)

  Klasika nejen termínová, ale i čtecí – prostě krásně se čte o spokojených psiskách. Ať je to osobnost Fajky nebo Aly a nebo velkého sultána Ešusa.

  Betka doma sama žádá nasadit ponožky – v nich (má dvě na zadní) chodí suveréně. Venku by chtěla být podstatně dýl, než jí dovolíme – ale u plotu zapomíná na klidový režim… a snažíme se, aby těch trysků nebylo moc (tmi) V lese střídavě oblačno, ale ono na tom vodou zalitém ledovém podkladu se chodit moc nedalo nikomu. 14 dní od kolapsu uběhlo – Beta výrazně lepší, ale prostě najednou máme dozí babču s opatrnou chůzí. Prdlá je stále stejně – jde blbě, ale ruce i nohy (to je na ledu moc príma) mi zakusuje, o vodítko se rve… (wave)

  1. ….Klasika. A v létě možná budou zážitky z hor ….

   jistě, šak u mě je všechno na hlavu postavený 😀

   Xerxová – hlavně mám velkou radost, že je Kosatce líp. Jen tak dál holky, jen tak dál (y)

 20. Ešusku, stěkni častěji. Já tu sedím vždycky s nablblým úsměvem, občas řvu smíchy. Střevo australský mne dostalo pod stůl (rofl) A každej zrzavej náčelník užje pro mne navždy Ešus. Akorát páníci nechápou, jak to říkám jejich psékům (inlove)

  1. Akden – copak Hošíček by asi štěknul, ale pánčička je nějak liknavá, to když už se něco urodí a druhak si tak nějak život naštěstí běží v zajetých kolejích a pánčičce přijde, že není moc o čem psát (nebo to nevidí). A o těch blbých věcech – jako, že Ešátora v novém roce hnedle zase zmasakéroval cizí pes, o tom se moc psát nechce, páč pánčička by se dodatečně znovu-vytočila.

   1. a sakryš!!!! doufám že to neměl moc zlý a taky že to nenechalo vážnější stopy na jeho psí dušičce (h) (h) (h) (h)

    1. Zlý ani moc ne – jeden šrám na krku, jeden na zadku (ten hajzl po něm šel, i když Ešátor bral kramle), pak se mi podařilo mezi ně dostat a čokla zahnat- s pomocí jednoho pána, majitel psa se až tak moc- krom řevu neangažoval. Čokl na něj dost z vysoka… kašlal. Šrámy jsem obstarala hned tinkturou z třezalky, tak to bylo dobrý, nic se nestalo. Ešátora se mi hned poté podařilo rozblbnout, rozskákat na mě, aby vypustil páru, pak jsme šli házet tenisáka, aby vyběhal do kopce a z kopce adrenalin, nicméně – zas jsme o kus zpátky, psům prostě zas nevěří a huhle si. Už ho snad opouští strach i z malých psů, ale velký ne-e. 🙁

   2. Já vím ,že není každý den ejchuchů (doh) právě proto, si takovéhle reportáže, kde jsou psékové a lidičky v pohodě, dávám jako meducínku. A navíc styl náčelníka je úžasný. Hlavně ,že už má kožušek zalátaný (wave)

 21. Petro, další určitě skvělá hošíkova reportáž 🙂 Těším se, jak si jí přečtu, ale až zítra. Máme tady od rána liják a silný vítr, který nám na celý den vyhodil internet (elektřinu naštěstí ne). Teď zase na chvíli funguje, ale venku fičí,tak to asi zase vypadne. Větrno a lijavo má být ještě celý zítřek (čtvrtek). A teplota klesla ze včerejších +28 nejméně o deset stupnů. Teď jsme ve zprávách v TV viděli spoušť, kterou tahle široká větrná vlna nadělala jinde, tak náš výpad internetu ani nestojí za zmínku a nestěžujeme si.

  1. Náhodou o tom větru vím – Martin teď trávil týden v Savannah, a tam si to taky dofouklo, ale jen střídmě. Jo a poctivě za mě zamával jak do Jižní Karolíny, tak do Alabamy (inlove)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN