KOČKY: Samir vypravuje (2)

Dobrý den, moji milí, dnes jsem si k vám přišel postěžovat na nespravedlnost světa a mojí paničky zvláště. Nemyslete si, nejsem žádný stěžovatel, ale co je moc, to je moc. Zase si klidně odešla, jak nám říká, do práce a nechala nás tady samotný a jenom s granulema.

 

 

Nejenom, že si zmizela, ale ani kapsičku nám nenechala. Víte, já jsem opravdu hodný a uznalý kocour a asi bych jí i tohle odpustil, jenže ona vůbec neumí nikoho pochválit! Panička pořad naříká co má práce a jak nic nestíhá. To já vám povím, ona vůbec netuší co má práce takový domácí kocour!

Proběhnout několikrát denně byt, prozkoumat kouty, prolézt skříně a vršky, hlídat na všech oknech, podrápat křesla, vážně bych jí chtěl vidět, jak by tohle všechno zvládla! Ještě, že jsme na to doma tři. Pravda, Iris moc nepomáhá, to už je starší dáma, asi tak stará jako panička, ale aspoň okna někdy pohlídá.

To Koty to je jiná frajerka, s tou to dovedeme roztočit a to je jenom o rok mladší než Irča. Ale abych se moc nezapovídal, zkrátka o té práci. My si doma umíme úkoly rozdělit, to teda jo. Všechno zvládáme s přehledem a ještě si vyšetříme chvilku na odpočinek. Naše ženská ne.

Vždycky vyndá takovou podivnou potvoru na kolečkách, má to takový divný nos a vypadá to jako velký had. Já vím co je had, tuhle jsme na ně koukali v té mluvící obrázkové krabici. Navíc to dělá hrozný kravál a holky se toho bojí. Já ne. Kdepak já a bát se. Ještě když jsem byl malé kotě, tak jsem na to zaútočil, a svedl jsem slavnou a vítěznou bitvu.

 

 

Tak k věci, když vytáhne tu potvoru, tak jí tahá z pokoje do pokoje, dovolí tomu dělat hluk a potvora ke všemu to ještě žere naše chlupy z kožíšků. My se můžeme udřít, jak se snažíme ty chloupky pěkně naaranžovat na křesla i po koberci a tak různě. Někdy sežere i moje hračky, když je zapomenu uklidit pod koberec nebo pod křeslo. Zkrátka a dobře ani já tu potvoru nemám rád.

Tohle jsem vám musel říci, aby jste pochopili to příkoři,co mi zase provedla. Když tedy odešla, tak jsme si šli všichni ještě na chvilku lehnout do její postele. Bylo tam krásně teploučko a příjemně a mně tak napadlo, že bychom jí mohli trošku pomoci s úklidem. Chtěl jsem udělat dobrý skutek a tak jsem přemluvil i holky aby se taky zapojily. Krásně nám to šlo od paciček.

Řekl jsem, že když úklid tak tedy generální. Já si vzal na starosti vršky, Koty deky a polštáře, Irča si taky něco našla a pracovali jsme jako draci. Hotovi jsme s tím byli ani ne za hodinku. Unavení jsme doopravdy byli dost, to vám řeknu. Šli jsme si na chvíli schrupnout, ale mně to nedalo, ještě jsem šel trochu upravit kytky.

Teprve pak jsem byl naprosto spokojený. Před spaním jsem přehlídl, jak to všechno krásně ladí a už na první pohled je vidět pořádek. Třeba pěkně vyrovnané ovladače na koberci nebo úplně nejhezčí, pod oknem vysypaná kytka i se zemí. Taky se mi moc líbil ubrus na gauči i polštáře na zemi byly velice dekorativní. Moc dobrá práce!

Vyhládlo mi po tom zápřahu, jen co je pravda, vzal jsem zavděk i granulema, a šel jsem spát po robotě. Není nic hezčího než se po dobře vykonané práci natáhnout. Vážně jsem se moc těšil, až přijde panička domů a bude mít radost jaká to má šikovná zvířátka, pěkně nás pochválí a nandá nám do mističek nějakou dobrůtku. Protože dobrá práce se musí taky dobře ocenit, že. Hezky jsem si spal a odpočíval, myslím,že se mi zdálo něco o kočkách…

 

 

Jak to dopadlo… Přišla domů hezky nás pohladila, ale potom ten šok, ta hrůza. Místo toho aby nás pochválila a odměnila, začala nadávat a ještě ke všemu na nás vzala koště. Nechala nás chudáky hladovět, vytáhla potvoru, hadr a kbelík, začala mařit veškerou naši práci a námahu. Vrátila všechno na místo, tak jak to bylo před tím.

Marně jsem jí vysvětloval, že takhle to bylo mnohem lepší, ještě po mě hodila mokrý hadr a v jednom kuse nadávala a vyhrožovala, že půjdeme z domu. Nejvíc jsem to schytal já, nejspíš proto, že jsem si zapomněl umýt tlapky od hlíny a ona tak poznala, kdo z nás měl na svědomí kytky. To zamazané povlečení v posteli byla maličkost, ale stejně vyváděla

jako kdyby byl konec světa. A to prosím jí chtěl kocour podat pomocnou packu.

Už to raději nikdy nebudu dělat. Veškerá námaha přišla vniveč, dostali jsme vynadáno, nedostali jsme nic než blbý

granule a na kapsičku jsme si museli počkat, až přišel páníček. Ten je aspoň rozumný a ví co chudinka kocour nebo kočka potřebuje. Jak vám říkám do domácích prací se už nikdy zapojovat nebudu, protože to nestojí za tu námahu a odměna žádná, jenom samá nadávka.

Ta ženská nemá žádný vkus a smysl pro estetiku. Já to myslel dobře, chtěl jsem jí jen ukázat, jak má vypadat krásný a funkční byt podle mé představy. Když nechce tak ať nechce. Nevděk světem vládne a u nás doma zvláště. Tak mňau zase příště.

Váš Samir

 

 

 

Aktualizováno: 16.1.2013 — 18:48

16 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Samirku, jsi úúúžasný fešák a moc jsi mě pobavil, jaká jste šikovná kočičí parta. Jen ta panička vás prostě nedovede náležitě ocenit. Tak držím palce v dalších lumpárnách a dej nám o nich prosím vědět.

 2. Prima povídání o akčních kočenkách.
  Já vím, je to na infarkt. Ale pořád lepší, než když mi Aidinka roztrhala rys čerpadla, který jsem měla druhý den odevzdat. A to jen proto, že jsem ji naučila olizovat poštovní známky a lepící pásky. Moje chyba. Když jsem cáry papíru přinesla do školy jako doklad, že se planě nevymlouvám, řvala smíchy celá třída, vč. vyučujícího.

 3. Samir zapracoval a tak se nezavděčil 🙂 Macešce jsou kytky jedno, zahradničí psice- teda jen jedna. Jako štěně Světluška přísně dohlížela na tvar velkého lopatkovce- jakékoli podrůstky nemilosrdně likvidovala a škubáním dodávala rostlině kýžené tvary 🙂

 4. Samir je rozhodně kočičí osobnost, kterou už jsem zařadila ke svým dalším výrazným oblíbencům. (h)
  Ovšem, když si to vyprávění znovu čtu, přece jen jsem ráda, že mé kočky jsou trochu méně osobitější …. ačkoli, dnes jsem je chtěla ubezdušit všechny, bez rozdílu barvy pleti, pohlaví a vyznání. Čtvrtou ranní hodinu by mi musel každý uznat jako polehčující okolnost, že ano? (whew)

 5. no teda!!! úplně jsem se nedchla popisem toho krásně uklizeného bytu – a pak taková sprcha… Samirku, naprosto chápu tvé rouhořčení!!!!

  (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h)

 6. No to je teda škandál! Tolika příkoří musíte snášet. Ta ženská fakt nemá kouska pochopení a citu.
  Dost jsem se pobavila (chuckle)

 7. Samire, máš pravdu – domácí práce se přece vůbec nehodí pro takového nádherného kocoura, jako jsi ty. Já vím, že jsi chtěl pomoci, ale víš, ony si to ženské vždycky nakonec udělají podle svého… 🙂 Pozdravuj zbytek své smečky, a mějte se všichni (i s pánečky) krásně hebce lilově.

 8. Samire, jak Ti rozumím! U nás se kočmělecky aranžovaný a upravovaný bytový textil taky nesetkává s úspěchem, leda sžíravou kritikou. O kampani „zemi blíž“ v podobě rozsypané zeminy, aby po ní panička mohla pohodlně tlapat bosou nohou a tím zenově relaxovat, ani nemluvím. Neházejte flintu do žita, vrhněte se na živá sousoší, v tom jsou prý kočky dost ceněné!

 9. Samire, ty jsi ale šikovný kočičák. Musíš ještě na vkusu paničky pracovat 🙂

  OT-včera jsem měla službu v Kočkově (útulku). Tohodle krasavce http://www.oregonhumane.org/adopt/detail.asp?animalID=140357 jsem česala, chvilku držel a pak najednou vyskočil a na ruce mám vytiskutý kompletní kočičí chrup a všech 10 drápků. Nabídla jsem na uklidnění pamlsek, na usmíření druhou ruku a za chvilku mi Rowdy spal stulený v náručí…

  1. Šmankote, ten Rowdy ale je kus… Ještě že je to tak daleko, bydlet někde tady poblíž, nevím, jestli bych nezačal shánět 55 dolarů a přepravku… 😀

  2. Epulko, kamarádšoft s takovým krasavcem, to něco koštuje. Neboj, otisky se zacelí. (chuckle)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN