KOČKY: Honásek – Jak jsem o čtyři zuby přišel

Tak vás zase všechny po čase zdravím z Plzně. Musím vám napsat, co jsem si se zuby zažil. Jsem sice už starý kocour, 16 jar už mé oči viděli, ale jinak jsem v dobré kondici. Jen mé zuby jsou špatné, ale to není divu.

 

 

 

Protože jsem skromný a nenáročný kocourek, tak svým lidem nedávám moc najevo, když mě něco bolí. Páníčkové sice věděli, že u mě zase dojde k vytržení zubu, ale bylo to naplánováno na leden až únor roku 2013.

V pátek 28. 12. přišla panička domů a při pohledu na mě se zděsila. Naproti jí šel kocour s vypadávajícím jazykem z tlamky a slintající tak, že sliny měl jako opratě. V očích divný výraz.

(Jen musím upřesnit, že to nebyl divný pohled, ale kocour vypadal mírně řečeno jako neinteligentní jedinec svého druh. Měla jsem pocit, že Honásek prodělal přinejmenším mrtvičku.)

Následoval telefonát naší paní veterinářce, avšak ta neordinovala. Po hledání dalších veterinářů v našem městě a zjišťování, že všichni mají zavřeno až do nového roku, byl jeden nalezen. Ordinoval i přes víkend.

V průběhu večera padlo podezření na zuby. Neboť jsem zíval jako krokodýl, tak to na mrtvičku nevypadalo. Ale přestal jsem žrát. Já, který bych za kousek žvance život dal.

Ráno jsem byl odloven a já se ani nebránil a jelo se na veterinu. Pan veterinář mě vrazil teploměr do zadečku a prohmatal mě. To vám bylo přivítání, to vám tedy řeknu. Kouknul do tlamky a našel ten problém. Byl mi hned odstraněn rozpadávající se zub s váčkem. I když to bolelo, velmi se mi ulevilo.

 

 

Navíc mě držel v náručí páníček a utěšoval mě. Dostal jsem infuzi a penicilín do kožichu, neboť jsem měl v tom zubu těžký zánět. V neděli opět na kontrolu a opět infuze a penicilín do kožichu. Snažil jsem se dělat menším, až jsem byl úplně nejmenší. Láskou jsem k novému panu veterinářovi tedy nezahořel.

Na kontrole bylo též domluveno, že v pátek 4. 1. přijdu na extrakci dalších hodně špatných zubů a zůstanou mi jen špičáky. Ale musím konstatovat, že jsem viditelně pookřál a jedl jsem jako zjednaný. V pátek mě páníček vezl na veterinu. Bylo mu snad hůř než mě.

Odpoledne si pro mě i s paničkou přišli. Ležel jsem v kleci, kam jsem byl po zákroku odložen. Na polštář a přikryt. Byl jsem očividně po sedaci ještě mimo. Ovšem vyčítavě jsem na naše hleděl, to zase jo. Pan veterinář našim řekl, že jsem teď ve výborném stavu na svůj věk a budu prý jim dělat radost ještě dlouho.

Nohy se mi doma po sedaci sice ještě kudrnatily, ale od soboty jsem jura. Žeru, spím, vyměšuju a skáču jako za mlada. Užívám si mazlení. Teď si mě předcházejí. Hlavně páníček se strachoval, panička má zkušenosti s nemocemi svých dětí. Ale páníček vlastní děti nemá a já jsem jeho chlupaté dítě. Tak se o mě moc a moc bál.

 

Honásek toho času skoro bezzubý ale spokojený

 

P. S. Musím vám říct, že to tedy byl týden. Ale jsem ráda, že se Honásek dlouho se zuby netrápil a rychle jsme to vyřešili. Neboť zuby jsou prevít, to víme z vlastní zkušenosti.

 

 

Aktualizováno: 14.1.2013 — 19:54

68 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Důležité je…je-li to možné…nechat těm „šelmičkám“ alespoň přední špičáky…To je jejich chlouba i zbraň ;)… Pravda je, že i když je to drsné, tak našemu kocourkovi to zachránilo život a dožil se krásných 18ti let.. Bakterie dutiny ústní jsou prevít…krevním řečištěm se dostanou všude po těle…kde následně zatěžují a oslabují orgány především játra, srdce a ledviny…

 2. Růža je taky skoro bezzubka, myši loví jako by to nevěděla a zbaští i větší kousek syrový zvěřiny, hovězího , kuřecího, prý si poradí i tak
  po operaci jsem jí to škrabala jak tatarák a už se nežinýruju

  Takže Honásku bude to dobrý a dobrou chuť 🙂

 3. Honásku, držím palce do mnoha dalších let a ať ti dále skvěle chutná. Když naší bývalé kočce Kotěti kdysi čistili zuby, vet jí při té procedůře zároveň vytrhl i dva nebo tři zuby (už přesně nevím), protože prý byly zkažené. Tenkrát jí bylo 11 let a žila pak ještě dalších 7, takže je docela možné, že jí právě tenhle zákrok prodloužil život. Ale umím si představit, že si tvoji páníčci s tebou prožili napnutý týden. Hlavně, že už je zase dobře.

 4. Chůdě Honásku, to byl konec roku. FUJ. Ale dobře, že to píšeš. Docela jsi mě vystrašil. Musím se kouknout těm plyšákům na zoubky. Tak do nového roku pohodičku, (sun) a dobré papů. (inlove)

 5. Honásku, toho času skoro bezzubý, nic si z toho nedělej, zub, který kocour nemá, prostě nebolí 🙂 Klidně si poruč i rybišku (ale ne moc, ony i sladkovodní jsou kupodivu „slané“ a s těmi ledvinami má krakonoš pravdu), naše smečka má nejraději lehce orestované, v restauraci by si nejspíš kočkouři poručili „medium“ a Cedrik „rare“. Dalí rybami zhrdl, radši kuře. A držím palce, aby sis mohl potoučet rybišky ještě pěknou řádku kocouřích let.

  Naše smečka je ovšemť poněkud zpovykaná, podle toho, jak si venkovní kočky vždycky dokonale poradí se syrovými drobnými rybkami (viz epizoda s karásky) soudím, že poněkud spartánštěji vedená zvěř tohle zvládá.
  Dalí teď trochu válčil s dýchacími cestami – „je slabý na průdušky“ a vrací se mu to tak jednou do roka od chvíle, kdy se stal členem smečky. Protože se jednou dost ošklivě dusil, mazali jsme při prvních vážnějších příznacích k vetovi. Kocour byl ošetřen a posléze i uzdraven, nicméně páneček dostal vynadáno, že má na stoličkách (tedy KOCOUR má na stoličkách) zubní kámen. Tak jsem šel do sebe a teď mohu zodpovědně prohlásit, že má Dalí chrup vypulírovanější než já (a to jsem nezřízeně hrd na svou kompletně ozubenou ústu 🙂

  1. Chacha, milý terro, už jsem se lekla, že jsi na veterině musel ukazovat chrup. (whew)

   Honásku (h) ,jsem moc ráda, že jsi tak statečně ustál tu zubní lapálii a že jsi ožil. (y) Však panička s pánečkem si s tím poradí, budou Ti všechno krájet na drobno (chtěla napsat předžvejkávat, ale nevím nevím (chuckle) ) a tak nebudeš mít s baštou žádné problémy. 🙂

 6. Když jsem byla okolnostmi donucena Irince vytrhnout(šel skoro sám)špičák,tak jsem jí vařené file škrábala nožem a když neměla potíže, tak krájela na drobné kousky,kosti třeba v v pangasiusovi jsou minimálně a jsou vidět.Pravda já už je vidím jen s brýlemi, ale pro naši zv+řinu si je ráda nasadím.

 7. „Pan veterinář našim řekl, že jsem teď ve výborném stavu na svůj věk a budu prý jim dělat radost ještě dlouho.“ – toto je nejkrásnější věta z celého článku!! (h) (h) (h)

  pro Honáska mám slabost, moc moc se mi líbí (no jasně, bílomoureček (blush) ), tak jemu i vám přeju, ať si užijete ještě mnoho šťastných společných let, že nemá zoubky mu vadit nebude (inlove)

  1. Bedo, tak to by ses na první pohled zakoukala do jednoho ze smečkových „zimních bezdomáčů“ – je to výrazný mourek s bílou náprsenkou a bílými, úplně stejně vysokými ponožkami na všech tlapkách. Mladík odhadem dvouletý se u našich misek objevil letos poprvé a trochu ho podezírám, že to bezdomovectví předstírá na několika adresách. Je mohutný, čistý, srst se mu leskne až hází prasátka… Na počátku zimy byl vysloveně kulatý – teď už je jen urostlý 🙂

 8. Hlavně, že je Honásek v pořádku. Určitě je mu mnohem lépe.

  Dodnes se stydím, když si vzpomenu, jak pozdě jsme Micánkovi nechaly spravit zuby. Právě proto, že si nestěžoval a měly jsme spoustu jiných problémů (spadlo to do našeho velmi těžkého období, kdy nám postupně odešli naši blízcí), tak jsme s maminkou šly na veterinu, až když přestal jíst a přitom byl hladový. Také přišel o skoro všechny zuby kromě špičáků. Ale když jsem viděla vytržený zub prožraný až do kanálku (já bych mlátila hlavou o zeď) a bylo vidět, jak těžkou stomatitidu měl, tak mi to bylo moc líto a ten stud ze mě nikdo nevymaže. Prostě jsme nechaly žít kocoura s velkou bolestí celé měsíce a hlavně úplně zbytečně. Stačilo jen trochu lépe vyhodnotit jeho stav. Přitom indicie by se našly, jen jsme je nechápaly. Snad je to poučení pro příště.

  1. pořád zápasím se Zuzankou málem o každé sousto, aby aspoň něco snědla, laju jí do vybíravých potvor, no teď jsi mě úplně vyděsila… rozhodně musím prozkoumat její zoubky!!! CO KDYBY…..

   1. Bedo, to bys poznala. To zvíře má v takovém případě evidentní hlad a CHCE jíst, ale prostě mu kvůli bolesti nestojí za to něco do té tlamy vůbec vzít. To není o zpovykaném miláčkovi, kterému zrovna předložená lahůdka nechutná. Určitě máš dostatek zkušeností, abys to rozeznala. Ale samozřejmě je dobré čas od času do té tlamy preventivně kouknout, aby se případný problém řešil včas.

   2. Ano Bedo, poznala bys to. Moje Elinka byla na trhání dvakrát. Že je něco špatně, jsem poznala, když se pustila do jídla a při tom bolestí mňoukala. Byla jako bezdomovec hodně vyhládlá, paštičku udolala, ale plakala u toho. Ven musela půlka nejhorších zubů, zůstal ji jeden špičák a i potom dokázala zabíjet myši. Když se po téhle operaci zotavila, čekala ji druhá. Nyní nemá ani jeden zub, jí všechno a nejraději baští granule.

    1. Tak tohle mohu potvrdit. Když Leon přišel o všechny zuby (a dáseň se mu zahojila) konečně začal žrát granule, a to i velké psí. A protože netušil, že bez zubů se myši lovit nedají, lovil je dál.
     Jen mi vždycky připadalo, že smrt užužláním není zrovna humánní, tak mi jich bylo líto (smirk)

 9. U zvěře jsem zuby ještě neřešila, zato Mušketýr si předloni taky cosi tahal z dutiny hubní kleštěma, páč byly svátky a na pohotovosti by udělali totéž, tak nač se vláčet pětavacet kiláků do špitálu. (think)

  1. Aha, takže mušketýr se i po zubařské stránce vrátil do mušketýrských časů. To je teda opravdová odvaha. Tedy, já bych do předelektrické doby fakt nechtěla, jen tak občas k ohýnku.

   1. Mám jednu plombu, kterou mi dělal zubař před 59 lety. Ve dvojce nahoře. Vrtačka byla ŠLAPACÍ |-) Je záhadou, kde jsem přišla ke kazu tak malá, protože jsem pak byla až do 16 roků vždycky sanovaná.

 10. mám na vás takovou prosbu.
  Na vás, které a kteří jsou v majetku kočičáků.
  Honásek miluje ryby, jak cítí jejich vůni, tak by se pominul.
  Ale já se bojím mu je dávat.
  Uvažovala jsem, že bych mu uvařila kousek file.
  Ale bojím se kostí, aby se neudusil.
  Poradíte mi, jak na to ?

  Míša

  1. Mořské se mohou dávat syrové, sladkovodní uvařené… Filé moc kostí nemá, ale asi to bude chtít rozdrobit, aby se případné kosti našly.

   1. Náš Ferdík měl problémy s ledvinami, (nakonec na ně ve 21 letech věku dojel) a diagnóza byla nesmlouvavá. Sladkovodní ryby pouze tepelně upravené a co nejméně, mořské vůbec! Čertík ryby, což je poněkud divné, absolutně nemusí.

    1. Potvrzuji – naše smečka komplet odmítá paštiky, zřejmě vypadají, jako když je už měl předtím někdo v tlamě a toto pomyšlení je pro panstvo nepřijatelné…

     1. Macešce je to jedno, jestli paštika nebo kousky, hlavně že v té misce něco je. Kupodivu nemá ráda syrovou rybu, zato oblibuje čerstvou myš. V tom má teda teď smůlu… (chuckle)

  2. Naše mici Prachovka rybičky taky ráda. V podstatě kdykoli dělám rybu, dostane i madam Prachová. Ale jsme mlsní, tudíž nekupuju filé. Kus ryby uvařím, oberu, kůži překrájím a naložím do misky. Pokud tam zůstanou jemné mezisvalové kůstky (u kapra takové ty vidličky ze hřbetu), kočka si poradí. Žebra a páteř jsou vybrané.
   Naše mici ovšem zvládá i rybky syrové. Když tatánek donese nějakou tu plotici, tak to ani nevařím, vykuchám a překrájím napříšč na centimetr široké proužky. Prašivka to schroupe komplet i s hlavou. Ale ona má všechny zuby a zdravé.
   Honáskovi bych dávala jenom vařenou rybu, když to bude rozebrané na kousíčky a kosti vybrané, zvládne to a pochutná si. Ať mu slouží zdraví, kocourkovi bezzubému.

   1. taky myslím, že by kocour/kočka s rybou problém mít neměl… klidně syrovou i vařenou… velké kosti vybereš, s těmi maličkými si poradí

    jen nedávat příliš moc, rybí maso je prý slané

  3. uvař nebo kup poctivou rybí konzervičku-poctivou=drahou, já vařím i kupuju…hele ona treska není zas tak moc drahá,abyste si z ní-myslím z filetů neudělali jídlo doma a kus neobětovali Honáskovi…kosti z toho nejsou žádné,když je to filet. Ale já svejm kupuju živé rybičky-ty nástrahové pro dravé ryby a dávám je svejm živé…šupinky vykaděj, kostiček je tam pomálu nebo malé a měkké,kočka si poradí, Honásek nemá moc zubů, tak uvař v páře nebo opeč-asi na sucho nebo trošičce másla tu tresku a vydej, je to pro ně moc dobré. KOčka jí i mraženou-tedy poté upravenou makrelu, ale tam musíš dávat bacha na kosti a předem je vybrat. Filé drcené-no,to nejim ani já,takže bych to kočce nedala.

 11. Honzíkovi zbyly v tlamce 3 zuby špičáky. 4 špičák si zlomil o svých 16-tých narozeninách.
  Vůbec mu to ale nevadí. Hrozně pookřál a je to náš pan kocour.
  Asi ho ty zuby moc zlobily. Problém byl, že nám to nedal najevo. Jak říkal pan veterinář, bere nás za svou smečku a smečce se nedává najevo, když něco bolí.

  Mám pocit, že i Hepča přijde o zub. Jeden jí zřejmě zlobí. Půjdeme na pravidelné očkování a tak na to upozorním. Ovšem Hepina je jiná káva. Ne jako hodný a vstřícný submisivní Honásek. To je ranařka. 😀

  Míša

 12. Milý Honásku, kdysi k nám přišel kocour Pizizubka, časem se z něj stal bezzubka, ale nijak tím nestrádal, tak kašli na zuby.

 13. Hepčo, nerada bych, aby to vyznělo, že problémy zlehčuju. Naopak, s Honáskem upřímně soucítím (inlove) . Zvlášť poté, co jsem si před měsícem v zoufalství vytáhla vosmičku… kombinačkama. Ó, jaké je to pak bezzubé spokojené blaho.

  Měli jste koncem roku perné dny, ale sláva, že jste našli fungujícího veta a že se gerontíkovi ulevilo.

   1. Proč hned trhat? Můj kolega si jednou před zrcadlem odvrtal výplň, vyčistil zánět pod tím a až do návštěvy zubaře kousal na druhé straně. Při popisu se prý zubař děsil, ale když to uviděl, pacienta-kutila pochválil za profesionální provedení (chuckle) .

   2. Pokrejvač má pravdu, sikovky jsou rozhodně k tomuto účelu vhodnější. Jenže holt nebyly k nalezení, no.

    Chich, by jeden neřek, dokud nezkusí, jaké zajímavé dilema tento domácí zákrok přináší. Zaberu málo – po…tento se bolestí, zaberu hodně – vyrazim si nástrojem všechno co zbylo, včetně sanice 😀 .

    Mňo, u slepáku huž by to asi chtělo nalehnout na meč. Afšak kolegu, který by schopný si kel odvrtat, obdivuju nesmírně. To bych chtěla umět!

    1. No to by mi taky zajímalo, čím si to odvrtal. Nutně potřebuju pořídit do domácí lekárničky.

     1. Já na to vybavení mám. Vrtačky, (na 12 – 20 V DC) se běžně prodávají např. v GM Elektronic a zubařské frézy dostanete za 120 Kč tamtéž, celou sadu, i když tam se to prodává na úpravu a výrobu plošných spojů. A zubařské vrtáčky byly k mání ve zdravotnických potřebách. (Pozor, zubařům do řemesla, až na vzácné výjimky, fušovat odmítám).

   1. Víš, milá JJ, to já jen tak nenápadně demonstruju, s čím, teda s kým si někteří bez sebezáchovného pudu zahrávají (flex)

    1. My jsme taky rodina tvrďáků (flex) !

     Praneteř (sedm roků) večer plakala, že ona jediná ve třídě se nemůže pochlubit bezzubým úsměvem. Co by pro své milované dítě rodič neudělal – i vzal tatíček její kleště kombinační (v rodinné lékarničce nepostradatelný nástroj (chuckle) ), popadl horní jedničku a vyrval – krve jako z prasete (neb se ještě vůbec nekývala). Když děvenka uviděla kýžený zub v železných čelistech, jak z něj odkapává krev, švihla zaťatou pěstí vzůru a radostně zařvala JOOOO! Celá já (rofl) (rofl) (rofl)

     1. JEŽIŠMARJÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :O :O :O :O

      v jaké společnosti já se to pohybuju? to si tu lidi trhají zuby kombinačkama jako na běžícím pásu – pomooooooc… no fuj, tak mě to rozhodilo, že ani nevím, jakýho smajla přičiniti, bo vomdletej tu není

      Louk, ty jsi fakr neskutečná!!!! (headbang) (headbang) (headbang) (headbang)

     2. Já se skácím!! Děvenka si nechá vyrvat zub. Už zarostlo, nebo jak je stará tato příhoda? Nehrozí nebezpečí křivého trvalého zubu?
      Také v naší smečce se otázka chrupu smečky řeší. Ty dvě starší Chipsinky mají už u veta slevu na čištění chrupu. Pan doktor totiž počítá 2x narkózu, ale čištění jen za jednu. Protože každá už má zoubků na půl tlamky.
      Na zoubky jsou MK dost náchylní.
      Já chodím pravidelně na pravenčku a dále dle potřeby. Ovšem mistříček – to je jiné kafe. Zásadně sikovky. Už má hubu prázdnou, naštěstí to zamaskuje jeho stříbrný vous. Mohu do něho hučet, ale nepůjde a nepůjde. Nechápu.

      Dotaz: kočička smí zmrzlou potravu? To bych si u pejsinek netroufla. Také Mňoučkovi dávám vlažnou.

      1. sharka asi myslela přemraženou – tedy zmrzlou a poté k podávání už zase rozmrzlou 😉

       1. sharka myslela mraženou rybu- rozmraženou a tepelně upravenou, tyhle mražený,by jim pouze syrový a rozmrzlý nedávala…
        ale čerstvou rybu donesenou ze sádek (máme kousek přírodní sádky), tu jo, stačí nakrájet, i když vánočního obrkapra okusovaly želviny i v mycím dřezu, než jsme na to přišla (angel)

        1. Tak jsem pochopila dobře. Už jsem se lekla, že kočí si ožužlává zmrzlou rybišku :O (tmi) . No to víte, jsem felinolog (?) začátečník a ještě amatér. U kočiček může být mnoho věcí jinak, než u psíků.

      2. Pitrýsku Tvůj dotaz na to zda může kočka zmrzlou potravu mi připomenul knihu vydanoukaravanovou edicí Bílá vydra, mělo to pár pokračování.Bílá vydra Tony Siskou byl českej kluk co v kanadě lovil do pastí kožešinovou zvěř a objížděl okruh takových pastí se svou psí smečkou celou zimu furt dokola. Dneska by se mi to tak nelíbilo, ta pracovní náplň ( jakkoli neměl na výběr)a i tehdy jsem byla ráda když mu nějaký zvíře past sklaplo naprázdno,ale mmmch v krátkém létě lovil ryby na jezeře ty pak nechal zamrznout,před cestou kolem pastí nakopal pytel ryb do vaku a pesani baštili po cestě ryby mražený. Což logicky dělá v zimě jakýkoli mrchožrout a zbytkožrout což želvšehomíre mnoho koček bez domova je taky. Tož kočka mraženou baštu zvládne.

       1. no tak Kanadu jsem nezvládla a pytel ryb ve vaku je taky dobrej, holt mi to kecá a kecá a kecá měla bych si to po sobě číst a číst a…

      3. Čertík miluje zmrzlinku. Ale pozor, jen smetanovou vanilkovou, nad jogurtovou se ofrní. A rozhodně nečeká, až mu to rozmrzne.

 14. Jejda Honásku, ani nevíš, jak ti rozumím! Ale ona to není u tebe taková katastrofa, kočičky stejně moc nežvýkají, takže drobně pokrájeno bude v pohodě. 🙂

 15. Milý Honásku, našemu Brášulkoci odešly zoubky samy bezbolestně a tak hlavně požeň posluhu, ať Ti pěkně krájí masíčko na malé kousíčky a nezlobí se, když občas něco zase vyhodíš zpátky. Naši gerontíci mají se zoubkama potíž oba, Princezna už taky nemá všechny, ale jde to “ přírodně “ neboli přirozeně stářím.

 16. hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  tak přeji bezzubcovi (inlove) ještě hodně jar (nod)

  Já jdu k zubaři teď ve čtvrtek a pak ještě dvakrát…

 17. Honásku,jak já tu to uspání závidím, asi se vykašlu na zubaře a půjdu k vetovi…. (mm)

 18. Jó, Honásku, to máš pravdu, zuby dokážou bejt děsnej prevít (technická poznámka – skoro jako někteří rádoby kamarádi 😛 ), u lidí i chlupatců.

  To je dobře, že už je zas dobře (nod) . Tak ještě spoustu radosti ze života přeju.

  1. Milá Louk, ty máš nějaké problémy s kamarádima? Nepotřebuješ pomoct? Vždy ve střehu, stačí říct (rofl)

     1. proč v Ústí? (šiš, to je divný psát místo Vary Ústí…) – dá se zakoupit i přes internet (clap) (y) (inlove)

    1. Milá Louk, kdo má takovéhle kamarády, nepotřebuje už nepřátele 😛 .
     Mimochodem, když neee růžová, jaká je tvá nejoblíbenější barva? Pokud možno i s odstínem, buď barevnou souřadnicí, nebo básnicky (barva padajícího bukového listí, barva mladého bukového listí, barva zralých švestek, barva vypálených švestek a pod. ….).

     1. Možná, že v dané situaci by bylo nejrozumnější nalézt v bejby růžové zalíbení, milá JJ.
      Zatím mohu posloužit bledou, zelenou, sivou, sinalou, rudou, rozžhavenou do běla… Až mé líce zdravě zrůžoví, vykročím směle vstříc růžové budoucnosti (ech, velmi by se mi chtělo užíti vrhnoucí smajlík; jako by se stalo).

      1. Díky, Louk, velmi vyčerpávající popis (angel) . Ale já to myslela vážně: Jaká je tvá OBLíBENá barva?

      2. Ty, Louk, já se těm holkám divím, že tě tak trápí (wasntme) ! To JÁ bych nikdy nemohla (shake) (shake) . Nenene – já nikdy (wait)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN