AUKCE: Aukční vzpomínání 2012

Asi tomu nebudete věřit, ale nejobtížnější záležitostí letošní aukce byl tento článek. Všechno ostatní fungovalo tak báječně, že jsme skoro neměly co psát. Ale tu podstatu věci si přečtete na závěr, v části od Dalmatin.

 

 

 

Naše finanční ředitelka poslala celkem lakonickou zprávu:

 

Zana

Celkový výnos aukce je asi tak 22 000,- Kč. I přes jasné platební instrukce dostávám platby, u kterých se jen intuitivně rozhoduji o jejich účelu. Jedna z pozoruhodných plateb obnášela 1111,11 Kč. Po konzultacích bylo zjištěno, že původcem této pozoruhodné platby je zřejmě LJ, který touto šestimístnou cifrou ocenil práci našeho pišktýmu.

 

Vave

Jako každoročně jsem dostala od Renaty za úkol napsat něco ke Zvířetnické aukci, resp. ke Zvláštnímu Určení, které je nedílnou součástí naší aukce.

Myslím si, že po těch letech vlastně už není co dodat, že všechno už bylo řečeno, jenže zkuste neposlechnout Renatu! To nejde. 🙂  Takže:

Milí Zvířetníci,

děkuju Vám, že máte stále chuť si hrát a tipovat autorky, a že stále máte dobré a štědré srdce a „vykupujete“ předměty určené pro potřebné, konkrétně již druhým rokem polštářky určené pro hospic sv. Štěpána v Litoměřicích. Peníze získané v aukci budou stejně jako loni použity především na kastrace kočiček i pejsků, a možná něco zbude i na oříšky pro Katčiny veverky.

Dalmatin děkuju za domluvu s hospicem i za předání polštářků a nástěnného quiltu.

Pišktýmu, tedy Bubu, Dalmi, Matyldě a Ri děkuju za ušití kouzelných polštářků. Je fakt, že jsme letos opravdu každá šila jinak než obvykle, a vůbec se nedivím, že nikdo ze Zvířetníků autorky nehádal bezchybně. Ovšem o to víc si cením odvahy všech tipujících.

Ještě jednou vám děkuju, milí Zvířetníci. Pokoj lidem dobré vůle.

 

Dalmatin

Milí Zvířetníčci, chci podat hlášení o stavu vydražených věcí pro hospic. Myslím, že je dobré si připomenout, kam deka a polštářky dorazily a jak se tam mají.

Již druhým rokem jsme se soustředili na Hospic sv. Štěpána v Litoměřicích. Důvod? Velmi si přáli s námi navázat spolupráci, oceňují dárky a vítají je. A znám hlavní sestru. Ta je pro mě zárukou toho, že bude vše v naprostém pořádku.

A proč hospic? První, velmi vydařená aukce byla věnována novorozeneckému oddělení v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. Pro miminka, která přišla na svět předčasně a potřebují mít pelíšek zastíněný a odhlučněný. O přehozy se starají sestry, používají se stále.

V dalším roce jsme se my, piškvorkářky, rozhodly, že bychom měly obdarovat ty, kteří jsou přesně na druhém konci životní pouti, lidi staré nebo nemocné. Ale! Polštářky se musejí prát a nemocniční prádelna nemůže zajistit šetrné praní. A máme přemlouvat sestry k praní doma? To nejde. Rozhodnutí tedy bylo, že každý pacient dostane svůj vlastní polštář. A to tam, kde jsou s ním jeho rodinní příslušníci nebo tam, kde je klidné a přátelské prostředí. Nikoliv velká léčebna nebo nemocnice. Hospic!

Co je hospic a jakou péči poskytuje? http://www.hospiclitomerice.cz/

Přála jsem si, aby nám napsali nějaký ohlas, reakci. Posílám v nezkrácené verzi, neupravený email od sociální pracovnice. Nerada bych textu ubrala na autentičnosti:

 

Zdravím,

no, hlavně ta jedna ležící paní měla velkou radost, říkala, že je polštářek moc krásný a vyptávala se, stejně jako personál, kdo se s ním tak šil, že to muselo dát práci, zkoumala stehy a moc krásně se usmívala… Těžko popsat, to se musí zažít 🙂 I sestřičkám se polštářky moc líbily, „vybíraly“ jsme si své favority a obdivovaly, kolik práce se v každém polštářku schovává… Moc moc nás to všechny potěšilo a pacienty taky. Deky slouží ve společenské místnosti jak pacientům, tak i jejich rodinám, dětským návštěvám či dobrovolníkům – a všichni je moc obdivují.

Děkujeme! Dáša

I já děkuji za aukci, za podporu, za hřejivou lidskost, která z celé aukce tak jemně vyzařuje. Příští rok budou v hospici jiní pacienti, jiné příběhy, ve velké většině smutné a tragické.

 

Děkuji všem hravým Zvířetníkům, ať již do aukce přispěli svými výrobky či dražili, až z nich chlupy lítaly.

 

 

 

 

Aktualizováno: 1.1.2013 — 21:01

18 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Výše uvedenou částku jsem neposílal, moje žena též ne, šlo tedy o nějakého úplně jiného dobrodince. Smím se zeptat, z čeho jste dedukovaly, že bych to mohl být já?

  1. Já jsem dedukovala na základě mailu od JJ, že takové nápady mívá LJ 🙂 Z čeho soudila zana, musí napsat ona, ale předpokládám, že z nějakých údajů u platby.

 2. Milé piškbabky (chuckle) , jste šikulky převeliké (inlove) . A aukce je velmi záslužnej i zábavnej počin, byla by škoda, kdyby tahle tradice padla. Kdybysme na Renatu udělaly hromadně Renatu??? No tak né, raději po dobrém 🙂 . Do podzimu je poměrně čas, snad si organizátorka odfrkne a nabere nové chuti a elánu (sun) .

 3. Díky moc (h) i malá chvilka radosti pro nemocné lidi je hrozně záslužná věc.
  Kdybyste nevěděli někdy co s palečkama – v HK se rozjíždí domácí hospicová péče, moc obětavou prací zdejší Charity, moc doufám, že to všechno vyjde, je to hrozně velká pomoc pro samotné nemocné i jejich rodiny. (jednou jsem četla nějakou statistiku, kolik obvoďáků VŮBEC nepíše opiáty (tj. ty nejúčinnější léky na bolest), jak tam jejich onkologický pacienti musí trpět, si vůbec nedovedu představit (pak chápu, že se lidi derou o eutanázii) 🙁 )
  Díky (f)

  1. Jé, to já se tě budu potom ptát, můžu? Chtěla bych ji zavést u nás při nemocnici. Velkou inspirací mi byla domácí paliativní péče v sousedním Sasku

   1. Já jen vím, že to právě rozjíždějí (dělám pro charitu něco trochu jinýho), ale už to asi dva tři roky mají v Červeným Kostelci při normálním hospicu, měli na to jednou přednášku u nás v nemocnici a mají to opravdu dobře vypracovaný, co nejméně tahat pacienta po špitálech, ale zajištěný všechny příslušní odborní lékaři (hlavně anesteziologové stran analgezie, ale i jiní), problémů znalé sestřičky, které pomůžou s co nejlepšíma pomůckama, a furt někdo na telefonu, když si rodina s čímkoliv neví rady… Fakt mi to přišlo dobrý a myslím, že by ochotně dali své zkušenosti dál, jsou to fakt nadšenci pro dobrou věc.
    Držím palce na kotník (y)

    1. Děkuju 🙂
     O Červeném Kostelci vím, jedna ta sestřička byla vyznamenaná – aspoň myslím, že byla odtamtud. Já mám blíž ty Drážďany. Ale tam je to celospolečenský zájem, naše politiky tohle vůbec nezajímá. Nikoho z nich jsme na mezinárodní workshop nedostali a z jejich strany tam byla ministryně. Tady mají jiné zájmy (fubar)

     1. moje spolužačka ze základky je jedna z těch, co bojovaly roky o hospic v Liberci. Konečně „zvítězily“ – hospic se začíná přestavovat ze starého siročince… Tak i u nás snad toto zařízení konečně začne fungovat (u)

     2. Jé, Dalmi, držím všechny palce, ať se vám povede rozjet (h) .
      Nojo, u nás je to letitej problém. Neinformovanost a především absolutní nezájem „vyšších míst“. Se jich přece netýká, žejo (fubar) . A blbě se na umírání buduje kariéra. Nejen, že nepomůžou, ale ještě povětšinou házejí klacky pod nohy. Dokud těžce neonemocní, oni, nebo někdo z jejich blízkých…

      1. Přesně. A přitom se ta moje německá kolegyně tolik divila – že proč to politici nepodporují, vždyť je to senzační předvolební téma. Je to nesdělitelné, každá jsme úplně v jiném světě 🙁

 4. Ty dvě dámy na fotkách – myslím, že je to největší odměna pro pišktým. Zde jsou všechna další slova zbytečná – snad jen Jste úžasné, jste úžasné, jste úžasné.

  P.s. Letos očekávám další aukci – přece nenecháme ležet Renátin talent ladem! Je lepší než Shoteby!

 5. Shodly jsme se s Matyldou a myslím, že s celým pišktýmem – polštářky příští rok ušijeme, i kdyby se aukce nekonala. Má to smysl (y)

  1. Počkej, jak to myslíš, „i kdyby se aukce nekonala“ (whew) Věřím v Renátu a už přemýšlím o nějaké ptákovině (rofl) … Pak jen ta realizace, že ano (wasntme)

  2. Si piš! Je mi ctí s vámi šít.
   A taky doufám, že Renata na nás pořád bude dělat Renatu – děkuju, Renato!

   1. Taky doufám, že Renata bude chtít dělat aukční síň- nepochybně je s tím spousta práce. Dík!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN