KOČKY: Darkoviny v adventním čase

Advent, doba klidu a rozjímání. Dá se to tak říci, ale to nesmíte mít doma kotě na atomový pohon.

 

 

 

Jako každoročně, MUSÍ mít můj muž každý rok vánoční stromek. Čím větší, tím lepší, od země až po strop. Letos jsem ho přemlouvala, abychom od stromku ustoupili, že mohou nastat problémy s Darečkovou zvídavostí, ale nééé. Pořídili jsme alespoň mrňavou borovičku a Jiří ji začátkem adventu instaloval, zatím neozdobenou, jenom cvičně, do podstavce a postavil ji na barový pultík, který odděluje jídelní stůl od obýváku. Dost vysoký barový pult.

Bohužel v době, kdy Darek začal skákat do značné výšky, hlavně když se zachytil drápky někde nahoře a mohl se přitáhnout. Aby mu zabránil v doskoku na desku pultu, celý pult i se stromkem opevnil plotnami z papundeklu. Vytvořil umné, bytelné brnění okolo spodní části stromku a tím zvýšil možný doskok. Darečkovi trvalo deset minut a dva pády, než se mu podařilo překážku zdolat, přelezl opevnění a celý rozzářený na nás vrkal z kmínku borovice.

Přednostu málem kleplo. Papundeklovou hrůzu ihned odstranil, Darek si párkrát vlezl na borku a když zjistil, že její jehlice opravdu nepříjemně píchají, přestala ho zajímat. Nu, mohl si páneček ušetřit práci, já mu to říkala. Nazdobíme ji slaměnými a drobnými dřevěnými ozdůbkami a ty, věřím, přežijí kotěcí tajfun.

 

 

Dalším problémem v době, kdy kotě opustilo přízemnost podlahy, a začalo směřovat do lákavých výšek, jsou manželovy bibeloty. Jsou naprosto všude na všech vodorovných plochách a ploškách, které tvoří nevysoký nábytek. Jsou to takové ty přesné modýlky letadel, aut, motorek, vrtulníků a jiných, hlavně křehkých serepetiček. (Jsou k zbláznění a už jsem odmítla utírat v těchto místech prach a musí to dělat manžel). Neustále se ozývalo „Jedeš dolů“ a „Nech to napokoji“ a „To je moje, nešahej na to!“

Kotě při přednostově vřískotu někam zajelo pod křeslo, ale pokřik ho čím dál víc utvrzoval v přesvědčení, že jsou to velmi zajímavé pánečkovy hračky. Jen se páneček otočil, už zase šťouchal tlapkou do nějaké vzácnosti. Několikrát jsem mu radila, aby věci na nějakou dobu odstranil do krabice (ach to blaho rovných čistých ploch). Potom záhadně upadl historický model Jawy 350 z roku 1957, ulomilo se jí zpětné zrcátko a tak jsou už všechny serepetičky v krabici.

Pro mne je kotěcí šmejdění na mrtvici, když pracuji na noťásku. Zapojuji si na něj externí velký monitor, na podvěsu stolu klábosnici a po ruce myš. Takže před obrazovkou většinou sedí kočičí postavička s nastraženýma ušima a zaclání mi ve výhledu. Posunu ho bokem, ale on se přesune zpět. Chvíli si s ním trpělivě hraji na přetahovanou, ale potom ho sundám dolů. To ho urazí tak, že se vymrští zpět na stůl, ale doskočí přímo na nedovřenou horní desku noťásku, zaklapne ji a …tmavý monitor a můžu čekat, než se všechno znovu natáhne.

Když už mohu dál pracovat, začne pochodovat po noťáskově klábosnici, protože jsem jej nechala raději celý otevřený. V textu to dělá pravé divy! Tak jsem jej přivřela a dala jsem malou drobnost jako zarážku. Jenomže tudy také cesta nevede, vytvořená škvíra láká růžovou šmátravou pacičku k nepravostem a jak tak ťuká, začne na mne počítač chrlit nesmyslné příkazy, blikat a já vyděšená, protože jsem počítačová lama, raději kotě vyhodím za dveře. Jenomže to začne řvát a ječet a není k utišení. Vůbec má na tříměsíčního tvorečka velmi silný hlas. Když chce. Většinou se s námi domlouvá takovým cvrlikáním, v různých tóninách. To když je spokojený. Jinak vřeští jako pavián, když si chce něco vynutit.

 

 

Začátkem adventu má Darek „už“ tři měsíce. Má za sebou druhé, poslední očkování, Pokaždé na pana doktora zlostně vrčel a chtěl se s ním prát. Také už přežil přivření hlavy do dveří, přežil náraz do otvíraných dvířek u skříně, v okamžiku, kdy to na skříň bral s rozběhem a já ho neviděla, protože jsem stála zády. Čichl si k hromádce navážené mouky, mohutně kýchl a já jsem musela uklízet a vážit znovu.

Má velkou plyšovou kačenu po Klérce, s tou bojuje i když je větší než on. Svoje vítězství završí jejím nacpáním do záchůdku a zahrabáním do steliva. Ano, Darek přemisťuje věci nejenom pinkáním, ale i v tlamce – aportováním. Začínám vážně uvažovat o služebním výcviku 🙂 . Bojí se vysavače a to potom běží a cvrlikáním žaluje, že v obýváku se nedá žít, protože je tam ta uřvaná obluda. Rád vytírá podlahu. Sedí na smetáku a nechá se vozit. Chci obléknout džíny, nemohu se dostat do nohavice – na jejím konci visí kotě. Musí být všude, kde jsme my, jakmile se v domě rozdělíme, tak přebíhá sem a tam, kontroluje, co kdo děláme.

Několikrát za den ho chytne amok a to potom s válečným pokřikem kouše do všech možných našich tělesných částí. Snažíme se ho to odnaučit, jedna moudrá Zvířetnice mi radila dětskou pistolku a spršku vodou. Jenomže to bychom se vyplavili a manžel odmítl běhat s hadrem a vytírat. Když už jeho kousání a drápání je nesnesitelné, vezme někdo z nás noviny a plácne jej přes zadel.

Výsledkem je, že zlostně zavrčí (jako u vakcinace) otočí se a zaútočí na novo, tak se plácnutí zopakuje s patřičným zvukovým doprovodem, muž křičí a já na něj syčím jako kočka. Tak to potom někam zajede, chvilku hudruje, ale uklidní se. Domácnost na zbláznění. Očekávám, že mne to syčení zůstane.

 

 

Když napadl (konečně po dvou letech) sníh, tak Darek rád pokračuje ve svých krátkých výletech na zahrádku. Napřed jsme s manželem utěsnili všechny díry pod ploty, které časem nadělaly kočky a ježci. Už si zkusil vyšplhat na kočičí borovici, ale to jsem ho musela potupně sundat dolů 🙂 . Zasekl se chudáček v rozsoše a já musela za ním.

Ale ty chvilky, kdy je před usnutím a je z něj rozkošné, unavené, milující kotě, ty stojí za to! Mazlí se, olizuje mi podrápané ruce a okousané prsty, přede hlasitě jako dospělá kočka. Ale to jsou zatím opravdu jenom chvilky 🙂 . Věřím, že se budou prodlužovat a nakonec skončí jako správný chovný kocour na našich klínech u knížky nebo televize. Fotky a video jsou tady, na Rajčeti: http://dig.rajce.idnes.cz/Mrnavka_roste

 

 

Aktualizováno: 18.12.2012 — 17:48

112 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Alex, prosím, mohla bych si vypůjčit Dárečkovu fotku na stromě ke svému přání na FB? Nedovolila bych si ji čmajznout jen tak, je moc hezká. Děkuji (wasntme)

 2. Mila Velka kocko: vsechno nejlepsi k svatku, hlavne at zdravicko se drzi a Garyk a kocenky ti delaji radost. (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

 3. Mila Alex, moc a moc jsem se pobavila nad radostmi s Dareckem. 🙂 Akorat jsem se fakt cely den sem vubec nedostala.

 4. Cheche, Dareček II. je opravdu úžasné rozjařovadlo. Moc se těším, že nám po Vánocích povyprávíš, jak moc se snažil, aby vám bylo veselo. 🙂

 5. Alex, viete, že kočka sa dá naučiť používať ľudský záchod?
  Ja som to prvýkrát videla v telke a považovala som to za „kačicu“, dnes sa dá natočiť čokoľvek. Ale potom som si prečítala návod v odbornej literatúre, ako to dosiahnuť. Musí sa len skoro začať. U mojich kočiek bolo už neskoro. Tú knihu už nemám ( niekomu som ju požičala), ale na nete to určite niekde bude. Myslím, že u Darečka by to ešte šlo.
  Sharka, koľko tých kočičuliek máte 🙂 ? Ja som ich narátala 8. Nebijú sa navzájom 🙂 ?

  1. Napočítala jsi dobře….občas mají mezi sebou rozepře, když všechny potřebují právě červenou myš nebo modrý víčko od matonky…ale jinak je klid…. 😉 teda doufám, že jsem právě teď na něco nezadělala, když jsem to tak napsala…. (whew)

 6. Milý Darečku, musím říct, že sis opravdu uměl vybrat dobře bydlík – takhle trpělivé okolí hned tak někdo nemá 🙂 Přeju hodně společných radostí a Klérce (y)

 7. Oté. Si postěžuju. Pominula domácí tma – a pračka, cítíc se dlouho nedoceněna, rozhodla se, že to zabalí.
  Nevypouští, mrcha.
  Možná má jenom chuchvalec chlupů v odtokový hadici, jenže právě ta hadice je tak šikovně nacpaná do dřezovýho sifonu, že ji fakt, ale fakt nechci vyndávat…
  Chápu, je to dáma v letech, ale mohla teda ještě chvíli počkat. :@
  Takže ci Domešek a pračku. Hu.

  1. No, myslím, že nemáš na vybranou. Jsem tohle řešila nejednou. Někdy se zadařilo a já mocným fukem uvolnila špunt (píšu o obyčejné pračce s vrtulkou a siamskou sestřičkou ždímačkou. Nebo by se to možná podařilo vydolovat háčkem z drátu. Popřípadě i výměnou hadice. Ale menší závadu neznám. Všechny další jsou daleko dražší a náročnější. Tato by měla být k odstranění domácí silou jedné amatérky. (blush)

   1. 1/ na vhodné místo postavit vhodnou nádobu, (prevence proti potopě po vyndání filtru)
    2/ vyndat filtr, (opatrně a pomalu, jinak osvobozený zbytek obsahu vany radostně vyletí mimo připravenou nádobu a promočí a ušpiní kdeco)
    3/ vyndat konec hadice ze sifonu a fouknout, tlak fuku zvyšovat postupně!
    4/ jakmile přestane hadice foukání vzdorovat, vyčistit pouzdro filtru a tento vložit zpět.
    5/ uklidit eventuelní spoušť a pračku vyzkoušet; pokud odmítá vypouštět i nadále, je čas na servis. (nejspíš odešlo čerpadlo).

    1. Krakonoši, jseš hrozně hodnej. Má to akorát háček – dáma v letech není zas tak moc letitá, aby někde měla nějaký servisní dvířka. Určitě by šla rozmontovat zezadu… tyjo, ale na to si asi pozvu někoho, kdo ví, co tam kde je, páč to už uvidím komplet celý vnitřnosti. A při představě nedotaženýho šroubku a vyplavenejch sousedů mi přestává bejt dobře u žaludku. 😀
     S heslem Dýzajn je mor,
     io

     1. Automatických praček jsem viděl hodně, hodně jsem jich i opravil, ale se strojem, který nemá servisní dvířka k filtru jsem se ještě nesetkal. Doporučuji přizvat někoho technicky gramotnějšího a o vyhledání dvířek se ještě jednou pokusit, někdy bývají umně zamaskována.

      1. To bude nejlepší. Kámoščin mladej je tak-trochu-devatero řemesel / instalatér, asi to přehodím na něj. 🙂
       Tu tatramatku s horním plněním jsem rozebrat dovedla, ale tahleta mně fakt vzdoruje.

       1. Ještě to může být odtoková hadice zanesená směsicí vodního kamene a saponátu- vytvoří to takovej kluzkej blivajz, co se zachytí na žebrech odtokové hadice. Pomáhá hadici tak jako že polámat a pustit čerpání vody. V Brně se mi to stávalo často.

  2. Ti držím palec. Hu. 🙂
   (OT – krásná mandala pro Veram – je tam advent, hvězdičky, naděje…)

  3. A je to tady. Vzbouření věcí v domácnosti se koná vždy, když je největší fofr a opraváři už nejsou k mání! Tě moc lituji (headbang) .

  4. Jestli vůbec nevypouští, tak může být i pokažené čerpadlo nebo ucpaná trubka k čerpadlu. Stalo se mi to kdysi dávno, v trubce byla přesně napasovaná desetikoruna. Opraváře jsme nevolali, máme pračku s horním plněním a desetikačka je kupodivu přes svůj „měděný“ vzhled magnetická, takže jsme spustili magnet na provázku. Nakonec tam nebyla jen jedna…

    1. Aleeeeeeex! (chuckle)

     Io, lity lity – doufám, že se Ti podaří nezdobu prošťouchnout. (flex) 🙂

  5. Ono to bohužel vypadá na čerpadlo, ona k tomu pracovala už nějakou tu chvíli, mrcha.
   Kdyby to aspoň byla nějaká blbuvzdorná tatramatka z roku raz dva, tam bych i například věděla, kudy se rozebírá.
   Prdím na to, chytím i zbytek potopy do kýble (má přední plnění, mrcha), vymáchám v ruce, druhou várku vyperu v ruce a budu se modlit, aby uscholo včas (jsem pověrčivá 😀 ).
   A mrcha přijde při stěhování do sběrnýho dvora!!!
   Jsem si jenom potřebovala postěžovat. Díky. (h)

   A vyrobila jsem přáníčko, na koho nemám adresu, což je většina, koukněte se ke mně na stránky…
   http://ioanna-ioannina.livejournal.com/
   … a jdu domů a jelikož se dneškem zavírá škola, asi budu do konce roku poněkud nepravidelně, ahojte!
   Zdar všem žvížatům, kočkám a černým psům dvojnásob!
   (Lidi budem chvilku považovat za žvížata honoris causa. 😀 )

   1. JO, MOHL BY TO TAKY BÝT PRASKLÝ HNACÍ ŘEMEN, CO NEVYDRŽEL PŘETÍŽENÍ. Můj jiří tohle řešil nedávno. Řemen rupl, pračka stávkovala, neprala a chovala se velice podobně jako ta tvoje.. Stačilo sehnat jiný, stejně dlouhý hnací řemen, namontovat ho a perem dál.Přeju hodně zdaru v opravě. My taky máme starušku-IGNIS,ale plnění má horní.

   1. Já ti nevím už značku, ale má plnění z boku a nemá vepředu žádný další dvířka, kterýma by se do ní dalo lézt.
    Já ji kdysi docela přetížila (kimonem a ručníkama), ona od tý doby tak jako chrchlala, když měla ždímat, pak jí začal kvičet buben, když se jenom tak rukou za vypnuta otáčí a dneska si teda zapěla Labutí. Pěkně si požrala vody, co se do ní vešlo, a nedala a nedala a nedala a když jsem jí řekla, že má votevřít aspoň výpusť, když už teda nehodlá sát, tak nevotevřela a nevotevřela a pak začala smrdět, jako když se pálí guma. Tak myslím, že to má holka za sebou. 😀 Fakt je, že věrně sloužila přes 15 let.

    1. Pokud se přeorientovala na výrobu vonných plynů, tak bude opravdu nejlepší ji vyhodit. A sběrný dvůr není nutný, stačí ji postavit k popelnicím, (kontejnerům), nejpozději druhý den ráno bude pryč a sběrači kovů budou mít na krabicák. Při výběru nové pak doporučuji vyhnout se produktům s plastovou vanou a dbát na to, aby filtr byl dobře přístupný.

    2. Pcháááá 15 let. Já se letos v lednu rozloučila s Beruškou Philco Ford po třiceti letech a to prosím fungovala, ale třásla při rotacích bubnu nejenom s naším ale i sousedovic domem. Vzájmu dobrých sousedských vztahů jsem ji dala pryč, ale musela jsem slzu v oku zatlačit.

    3. s nákupúem nové pračky ti velice ráda poradí Beda, kupovala ji ani ne před měsícem…má skvělej přehled..ale nekupuj s plněním na boku,kup si s horním…. (hug) .

 8. Ten kocourek je tak krásný (h) (h) (h)

  Jo, kočky a vánoční stromeček/jakékoli ozdoby, to je věčné téma. Doma míváme malý živý z (vlastního) lesa přinesený smrček. Stavíme ho na skříňku mezi obývákem a kuchyní, kde rády trůní některé kočky. Takhle trůní pod stromečkem a vydávají se za dárečky. Problém nastane, když zavane průvan a některá z ozdob se zakývá. To se jí hned nějaká zvědavá packa snaží odchytit. Občas to pak stromeček neustojí 😀

  1. Našeho kocourka zajímal stromeček přesně dvě minuty. Zjistil, že jak plastové větévky, tak skleněné ozdoby nejsou jedlé a tudíž není nutno se jimi nějak zabývat. Ale rád si pod něj lehne, koneckonců je to náš nejmilejší a nejkrásnější dárek, takže proč ne? 🙂

 9. Tak jsem si Alex vychutnala skvělý článek o krásném kotěti. Ale po celou dobu jsem měla silný pocit, že píšeš o naší domácnosti. Prostě v každém tvém „lamentu“ jsem viděla naši malou Rusty. Věty jako „Dalším problémem v době, kdy kotě opustilo přízemnost podlahy”, nebo “Pro mne je kotěcí šmejdění na mrtvici, když pracuji na noťásku”, nebo “Musí být všude, kde jsme my, jakmile se v domě rozdělíme, tak přebíhá sem a tam, kontroluje, co kdo děláme.”..atd, atd. Téměř co slovo, to situace našeho soužití s Rusty, včetně jeho hlasového “cvrlikání”.

  Rusty vodu z WC nepije, ale fascinuje jí splachování. Jakmile ho zaslechne, rozrazí přivřené dveře, vyskočí na záchod, hlavu skloní do mísy a sleduje víření vody. Když skončí, jde pryč.

  “Sedí na smetáku a nechá se vozit”!!! Já zase vozím Rusty na županu. Jednou se mi na něj usadila, když jsem si sundala, nechala se na něm táhnout a od té doby jí tuhle jízdu sama večer nabízím.

  Darečkovo současné kousání bych omluvila růstem jeho nových zubů. Rusty v té době sice nekousala, ale dočetla jsem se, že právě tohle bývá znak přezubení u koťat.

  “Svoje vítězství završí jejím nacpáním (kachny) do záchůdku a zahrabáním do steliva”. Tak tohle je naprosto originální.

  A ta kočičí borovice (včetně názorné fotky) – je úžasný nápad, skvěle promyšlený. Vaše kočky odtamtud musely mít krásný rozhled po okolí.

  A ještě poznatek. Včera Dede krásně psala o skleníku, u vás by jistě našel využití “bibelotník”. Modýlky by nemusely být v krabici a oprašování by se smrsklo pouze na adventní dobu. A k téhle práci by mohl Jiří pozvat nějakého modelářského nadšence (třeba Velkého Honzu), a nad každým kouskem by vzpomínal, kde, kdy a jak pracně ho sestavil. Včetně toho, kterak Jawa 350 přišla o zpětné zrcátko.

  A Alex, pohlaď za mne stařičkou Klérku, problémy stáří bohužel trpí nejen lidé a zvířata je snáší tak nějak oddaněji, pokorněji.

  Moc držím palce Kazanovi, ať se drápek zahojí. Gratuluji Velké kočce k svátku a obrovská gratulace “Hedušovým” k tomu nejkrásnějšímu a pěkně těžkému vánočnímu dárku, který si mohli oba přát.

  1. Maričko, díky našim koťatům sdílíme takřka společnou domácnost (chuckle) !
   Jenom k tomu přezubování. Darek podle toho jak nás kouše už od svých sedmi týdnů, tak přezubuje snad už od narození, darebák jeden (bat) !

   1. Bibelotník teď prodávají v Lidlu- skříňku se skleněnými dvířky na modýlky..a snad je uzamykatelná…. (chuckle)

    1. A kdyby bylo kotě moc kreativní, dají se nosit klíče od skříně na holým pupku…
     (Do hlavy nee! 😀 )

 10. Milá zano, Tvůj dotaz na Klérku.
  Klérka měla v říjnu patnáct let, už přes rok je hluchá a jak jsem předvídala, bohužel i oslepla. Má sice nějaké zbytky vidění, ale zákal si vybírá svou daň. Když už se pomalu naučila s tímhle dalším hendikepem žít, napadla hromada sněhu a to bílo kolem způsobilo, že odmítala chodit ven. Naštěstí je sníh pryč, tak už opět špacírujeme na pomalých procházkách, já říkám čmuchačkách, protože si pilně očuchává vzkazy od pejsků. Chodí jenom na vodítku, cítí se jistější.
  Tu a tam si začne točit manéžové kolečko, ale zatím to rychle skončí a ona pokračuje v cestě tam, kam původně zamýšlela.Zadní nohy ji už tak neposlouchají, zvlášť doma na klouzavé podlaze. A tady opět nastupuje bílý kočičí skřítek. Ví, že se jí nesmí ani dotknout, tak jí alespoň náhle vyskočí před nosem, ona zahlédne asi nějaký pohyb, lekne se, uskočí, podjedou jí nohy a ona sebou sekne. Chci jí pořídit psí ponožky, které mají neklouzavou „podrážku“ používají se u starších pejsků.
  Je to složité, zatím je zdravá, netrpí, alespoň fyzicky ne. Duševně je už uzavřená přes rok, od doby co ohluchla. Cestování už také těžce snáší, je jí dobře doma, v prostředí, které zná. Pro nás je to dost složité, nemůžeme opustit dům na delší dobu než půl den, nebo se střídáme v hlídání. Ale nedá se nic dělat. Musíme se o ni postarat, je to za to, že nám darovala krásná společně prožitá léta.

 11. Bojové scény (vraždění kachny jemným koťátečkem a zteč cizí misky neurvalými Mikulenkami) k nezaplacení. 😀

  P.S. Ledních medvíďat stále kusy 2. Goril stále ks 6.

 12. Odpověď pro EvuŽ, ohledně svícnu a spálení kočky.
  Někde se už musel spálit, neboť má levé obočí ožehnuté a celé pokroucené. Razíme s manželem známé výchovné teorie-horká plotna a dětské ručičky. Upozorníme, neposlechneš, spálíš se a vícekrát tam nelezeš. I ten záchod už přestal kontrolovat uvnitř. Když jsou otevřené dveře, tak jenom zjistí, jestli je na svém místě.
  Abytko, zachytit všechny lotroviny nejde. I tak je foťák stále v pohotovosti na stole, naštěstí si ho ještě nevšímá, fotografování kočičí prackou přijde později. Ale právě teď prožívá vodní období. Jakmile si jde někdo z nás umývat ruce, nebo když umývám nádobí, tak v tom momentě se na okraji umývadla nebo dřezu zjeví bílá postavička a nenechavé pracičky šmejdí pod proudem vody. S osušením tlapek se nezabývá, momentálně žijeme v bytě orazítkovaném mokrými kočičími tlapkami.
  Pokud jsme pryč, aktivní není. Myslím si že celou dobu proklimbá. Jenom naše aktivity v něm probouzejí nehoráznou zvědavost a pokud to přímo nehraničí s nebezpečím pro jeho zdraví, nebo hygienou pro nás, necháváme ho, aby se všeho účastnil a vše si prohlédl. Pevně věřím, až ho opustí jakýsi hravý kotěcí hormon, už dá pokoj a bude vše vědět a znát.

 13. Toto som už niekde videla 🙂 .Keď bola moja Levica približne v rovnakom veku, nastali Vianoce, manžel bol služobne v Jemene a tak som nerobila stromček. Iba som na stole postavila zodpovednú vázu s čečinou a ozdobila som ju ako vianočný stromček. Čo myslíte že nasledovalo? Správne. Levica s rozbehom vyskočila na stromček, zhodila na zem vázu, ktorá to neprežila, rozbila polovicu ozdob a vytopila mi obývačku. Takže robiť podobné inštalácie v prítomnosti mačiatka je absolútny idealizmus (inlove) .

 14. Kdepak, Alex – není nad to, mít doma živé zvíře. Myslím – zvíře živé letory, nejlépe pubertální. Dareček je úžasný kocour a v řemesle instalatérském se zřejmě našel 🙂 Highlanderka Ruby je podstatně starší (jo, je jí už dva a čtvrt roku, letí to…) a ještě nezbrzdila. Její poslední „majstrštyk“ jsme nazvali „pole s bavlnou“. Měla jsem ve váze větvičku bavlníku s asi 8 krásně rozježenými tobolkami, jenže Ruby usoudila, že je třeba bavlnu hezky počesat a upříst 🙂 Po takových zkušenostech si nejsem jistá, že si Dareček vůbec někdy všimne, že už je dospělý a vážný kocour. Zdá se, že to není ten typ.

  1. Chichi, tuto radostnou zvěst (že si Dareček dospělosti nemusí všimnout) z úst nejpovolanějších Alex jistě ráda uslyší 😀 .

   Nepochybně se ještě máme nač těšit (happy) .

  2. Tak jsme konečně doma a hned letím sem, do hospůdky.
   Šmánkote Terro-san, říkáš že ještě dva a čtvrt roku? To už nebude na našich ubohých tělech ani místečko nerozškrábané a nepokousané 😉 . Ale včara když mi spal na klíně, tak jsem se zachovala bídně a ostříhala mu špičičky drápků. To se panečku divil, když se nemohl zavěsit do kůže na mé noze, ale jenom do gatí (clap) .

   1. Alex, já si myslím, že jestli něčeho Darek opravdu nechá, tak je to právě to škrábání a kousání vás člověků. Koťata se prostě chtějí prát, to je jejich „základní škola“ 🙂 Proč se asi jistému druhu chování říká kočkování, no? Ale i když nebudete poškrábaní a pokousaní, originální (málem jsem napsala „zběsilé“) nápady ho asi hned tak nepřejdou. Ovšem pokud můžu soudit podle nejdivočejšího exempláře v naší smečce, tedy Ruby (mladší dítko taktně vynechávám). Je měkkounká a drápek nevytáhne… mazlí se a přede… a semo tamo jí padne do oka něco zvlášť zajímavého. Jako třeba ta bavlna. Přestala si nás ničit, ale udržuje nás ve stavu bdělosti a ostružinatosti… 🙂

 15. buééééé, zmizel mi příspěvek ;(

  a to jsem moc moc chválila překrásného Darečka i s fotkami, které jsem obdivovala už dřív (i video), v článku mě asi nejvíc pobavilo tohle:
  „celý rozzářený na nás vrkal z kmínku borovice“ (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

  a jelikož tentokrát nemám zkopírováno, protože jsem mezitím psala ještě na fórum, tak aspoň odkaz na ty malé příšerky, ráno tu cvičím a střídavě někoho někam zavírám, protože jinak by se asi nenajedl nikdo – jsou to moje čtyři zlatíčka, byť dvě jenom přechodná (inlove)

  http://meda-beda.rajce.idnes.cz/Adelka_a_Babetka/#SN850514.jpg

  1. Musíš chránit tvé dvě majitelky před tou likvidační četou. (chuckle) To byl fofr, ta síla k životu. A to jen díky tobě a díky Zvířetníkům. (hug) :* (inlove)

  2. Hi,hi, to znám, Darek je tak strašně zvědavý na všechno co děláme a musí u všeho být. I když nemá hlad, tak kontroluje co máme na stole a to nesmí, takže než se můžeme dát do jídla musíme si projít procedůrou „likvidace kotěte ze stolu“. Mezi tím všechno vychladne, ale mikrovlnka to jistí (chuckle) .

 16. Tak vychytávku s nastavením notebooku už napsal Jenda. Taky to tak mám. A pokud mám na klíně Rysinku a nemusím nutně psát, tak externí klávesnici odpojuji, nechávám napospas a vystačím si s myškou ;). Na stromeček letos dáme nerozbitné ozdobičky. Slaměných ale máme málo, tak jsem pozlatila pár šišek, přidělala provázky a jestě to zopakuji s nějakými oříšky a snad už toho bude dost. Řetězy jsou nerozbitné, jen nevím, jestli půjdou k těm slámovým ozdobám. Manžel chce stromek dávat na stolek, já le tvrdím, že by to bylo bezpečnější nechat ho na zemi, aspoň si Rysinka na sebe neshodí i podstavec, který je na tom nejtěžší. Čokoládové figurky teda nakonec pověsíme, ale obávám se, že dlouho nevydrží. Když byly Rysíkovi dva, taky je očesal. Rysika (majíc staršího bratra) objevila kouzlo čokolády o poznání dříve a dost po ní jde. Tak uvidíme, jak to dopadne.
  Jinak článeček úžasný, fotečky skvostné. Velké kočce vše nej a Hedušátku a Heduš rychlé zotavení, aby to k tomu stromečku stihli.

 17. „celý rozzářený na nás vrkal z kmínku borovice“ – jauuuuuu (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

  Alex, přečetla jsem to celé jedním dechem a skoro u každé věty jsem si pro sebe přikyvovala, protože to mám právě taky doma, jen v trochu menším a přece jen jemnějším, ale zato dvojím vydání (inlove)

  Mikulenky dnes už spaly v mé posteli (chuák moje kočky ;( ) a na přání jedné kamarádky jsem je zvěčnila ráno coby malé piraně
  http://meda-beda.rajce.idnes.cz/Adelka_a_Babetka/#SN850514.jpg

  moc moc jsem o tom přemýšlela zrovna dnes ráno a myslím, že letos poprvé v životě opravdu stromeček vynechám… jinak Adélka pořád pčíká a má plný nosánek, a to jsme dnes měly antibiotika dobrat – budu po poledni volat naši paní doktorku, přidržte prosím mrňavce (je to ta menší) palečky

  Dareček je úžasný kocourek, moc se mi líbí a – bůh mi odpusť – líbí se mi i všechny jeho lumpárny… jsou sladké, stejně jako je sladké celé každé kotě (h) (h) (h) (h) (h)

 18. Třeba se povede poslat příspěvek Alex, když mi prošlo poděkování za přání Jováskům.
  Milá Alex, výborně a výstižně zaznamenáváš život dobrodruha Darka. Je to hoch kterého žádné překážky nedokážou zastavit. I borovička byla nakonec jeho. (chuckle) Tak jen oba pokračujte. Dareček v čertovských kouscích a ty ve psaní o nich a ve výborné fotodokumentaci. Že jde někdy i o vražedné pokusy na bezbranných kachničkách na to nedbej. (y) (happy)

  13 po třetí :O :O :O

 19. To je šťastná chlupatá pohroma, co?
  To umí zpestřit život, úplně vám ty zábavný vánoce závidím, u našeho vánočního stolu bude kocour moc chybět.

  1. Proč? útulky budou mít otevřeno ještě zítra a po telefonické domluvě jistě i o víkendu. A stromeček bez kočičáka, hlídajícího ozdobičky je tak nějak smutný. 🙂

 20. Milí Zvířetníci. Věřte, že rozsah Darečkových lumpáren je od napsání článku širší. Ono dva týdny jsou u jeho energetického potenciálu dlouhá doba. Na chvíli se odmlčím, jedeme něco vyřizovat, ale hned se vracíme. Držte palce, abychom našli dům obyvatelný, protože momentálně lítá po schodech nahoru a dolů rychlostí světla a vesele si u toho povykuje.

 21. Tomu noutbůčku můžeš říct, že si nemá všímat, že ho někdo sklapnul. Je to v Ovládacích panelech v někde pod nastaveními napájení.

  1. To bych raději nedělal. Zapomenu vypnout, zavřu, strčím do baťohu… A po dvou hodinách zjistím, že jsem si vydělal na novou baterii.

 22. Milá Alex,Dareček je tedy dáreček.
  Veselá kočka, půl zdraví. Kocour instalatér nemá chybu.Co kdyby ten Wasserkloset špatně odtékal. (chuckle) (rofl)

  Naše kočindy trestají nezavírače skříní.
  Pootevřená skříň = vyskladněná skříň. (cat) (cat)

  1. Jenny, u nás je to malinko jinak – a netroufám si tvrdit, že líp: pootevřená skříň = zabydlená skříň plná chlupů. Není to tak dávno, co jsem „odsrsťovala“ sako od jediného svého alespoň trochu formálního kostýmu. Vlna na vlně držela jako přibitá :@

 23. Alex ta je milunká!!A ty si sportovkyňa 1AA-ja končím na druhom šteblíku rebríka-potom už len dychčanie a boj s hystériou.A prosím nejaký článoček s fotodokumentáciou zahradky by na jar nemohol byť?I teraz v zime vyzerá zaujímavo./Ak dodáš ty-predstavím aj ja svoju.A moja je dôkazom existencie Boha.Je v nej len to,čo nám Boha dá a ozaj sa snažím,len sa nedarí.

  1. Verenko, vééélmi ráda Ti napíšu o zahradě. Celých třicet let (k údivu sousedů, co neustále pěstují kedlubny a květák) se snažím o okrasnou zahradu takovou, aby v ní mohl žít i pes a nebylo to poznat. Myslím, že se mi to podařilo, Klérka už je třetí knírač, který v zahradě vyrostl (wave)a to bez neustálého okřikování, že tam a tam nesmí. Jednou Ti o tom napíšu.

  1. Jé, děkuji Jováskovic. Vždycky zapomenu to datum pozdně objeveného svátku který jsem nikdy v životě neslavila a tak jsem čekala jestli si to pamatuje někdo z vás. A na vás Jovovi je opravdu spoleh. 😉 🙂 (happy)

   13 je šťastné číslo, right?

   1. Velká kočko, gratulanti stojí ve frontě. (dog) (dog) (cat) (cat) všechno nej za celou naši smečku! (f) (sun) (rose1) (d) (h) (hug) (h) (inlove) (wave)

  2. A růže měl moc rád můj manžel a tedy i já. :* (inlove)
   Letos 26/12 by byl oslavil 84 narozeniny.
   Díky!!! (bow) (wave)

   13 se opakuje! :O

  3. Milá Velká kočko, přeju všecko nejlepší -hlavně hodně zdraví, zdraví, zdraví (inlove) (^) (rose1) (^) (rose1)
   Ať ti zima rychle uteče 🙂

   1. Děkuji milá zano. :* (inlove)
    Ale tak jsem insulinu včera neunikla, zatím jen v tabletách. Já tak nerada medicíny, vždycky jsem ten kdo silně reaguje na vedlejší účinky léků. Uvidíme jaká reakce to bude tentokrát.

    1. Velká kočko, inzulín je látka tělu vlastní a dodává se zvenčí, když si ho tělo neumí z nějakého důvodu udělat dost – tak by žádná „vedlejší“ reakce být nemusela.
     Všechno nejlepší k svátku (máš krásné jméno) (rose1) , rychle ubíhající severskou zimu a hodně zdraví a sil přeje celá naše smečka.

     1. Vím vím milá terra-san. Ale přečetla jsem letmo přiložený list. Je těch vedlejších účinků hafo a já jsem na potvoru cimprlich. Tak je jen otázka jak budu reagovat. Všechny medicíny mají vedlejší účinky. Zvládám léky 2-3 týdny. Ale permanentně? A jsem zklamaná sama ze sebe, myslela jsem že to zvládnu jen dietou pro diabetiky a že zhubnu ta přebytečná kila. Vloni se mi podařilo shodit 13 kg, ale letos byl smolný rok a jsou zpátky. Třeba bude přicházející rok 2013 pro mne šťastnější! 😉 (think)

      1. nevím, řekla bych, že inzulín v tabletkách ještě (bohužel) nikdo nevymyslel – to budou asi nějaký jiný perorální antidiabetika
       moc držím palce, cukrovka je hrozně blbá choroba, dost dlouho to nic moc nedělá, ale člověk se tím nesmí nechat ukolébat, opravdu to chce pečlivý dodržování diety a medikace (y)
       poslala bych nejradši trochu (sun) kdyby to šlo (je mi ho tady málo a na severu to musí být ještě daleko horší), ale už se nám ten den začne zase protahovat (sun)

       1. Pravdu díš, milá HCHO. Večer jsem si přečetla ten přiložený list ne jenom letmo a zjistila jsem že je to metforminhydroklorid, název medicíny je Metformin Sandoz 500 mg.
        Může mít spoustu nepříjemných vedlejších účinků tak se jen modlím abych jimi já netrpěla. Moje maminka taky těžce snášela léky. Cítím že bych raději zemřela na nemoc než na vedlejší účinky léků. A že je dnes mnoho lidí závislých na některých medicínách je jen smutná skutečnost. A lidé i umírají po používání některých léků ale o tom se moc nemluví. 🙁 Ještě se pokusím znovu zhubnout a dietou srovnat vzniklou nerovnováhu v mém těle. Hroutící se domácnost (nejen pračka se vzpěčuje milá Io) a další zdravotní problémy mi letos stály v cestě. Třeba se mi nakonec poštěstí. Třináctka v novém roce 2013 by měla být šťastné číslo. 😉 (nod) (think)

      2. Vydržať! já do sebe musím každé ráno hodit šest různých prášků, večer pět a to vše od června 2004. Nesmím na ně žádné citrusové plody, ale to mi nevadí, důležité je, že můžu maso. Bez zeleniny a ovoce se velmi dobře obejdu, ale zákaz masíčka by byl moje smrt. A dokud nejde o život… Nicméně bába Tutovka si o mě kosu už jednou zlomila a zdá se, že se, potvora, lekla a dá ještě dlouho pokoj.

  4. Milá Velká Kočíííí – krásný svátkový den, hlavně to zdraví a taky štěstí (to víš, zdravých bylo na Titaniku hafo …). A přeju ti moc moc moc sluníčka (sun) , protože na severu ho potřebuješ – a když nebude venku, tak v duši, srdci a hlavě.

   A plnou náruč růží (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

   Krásné jméno (clap)

  5. přání všeho nejlepšího pro milou Velkou kočku
   (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

  6. Milá Kočko, posíláme Ti k Tvému svátění čtyři chrudimské hubičky, i za nejmladší kočičí slečnu v již značně omšelém pyžamku! :* (party)

   1. Velká Kočko, tu máš (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) , ať ti ta tmavá zima co nejlíp uteče!

 24. Jak se vám daří posílat příspěvky???
  Připadám si jako za komunistů, není mi dovoleno vyjádřit své mínění. Tak šmytec. Budu muset emigrovat, jiné řešení nevidím. Mám silnou potřebu sem tam taky něco říci. Nevydržím jenom pasivně číst aniž se vmísím do diskuse.
  Zbaběle odcházím jako v tom šedesátém osmém. 🙁 ;(

 25. To budou veselý vánoce s mimískem (inlove) (chuckle) :
  Alex, jsem moc ráda, že se vám Darek takhle pěkně vrátil a že máte doma prťavýho dobrodruha. Tak jen pěkně piš, než z toho vyroste 🙂 .
  Doufám, že u vás budou patřičně pěkný vánoce a že Klérka bude přiměřeně zdravá a celá smečka si užijete svátky. Co vůbec Klérka, jak se jí daří?

 26. ….. Vytvořil umné, bytelné brnění okolo spodní části stromku a tím zvýšil možný doskok. Darečkovi trvalo deset minut a dva pády, než se mu podařilo překážku zdolat, přelezl opevnění a celý rozzářený na nás vrkal z kmínku borovice.
  Přednostu málem kleplo……..

  (rofl) (rofl) (rofl) pomooooc!!!! Alex jsi příšerák!! (rofl) mám heřmánek v klábosnici 😀

  a fotky jsou úžasný. Ta váááánoční…. hotovej andílek ten Dáreček :D…. jen trooošilinku, trooošilinku, umouněnej z peklíčka 😀 😀 😀

  Věřím, že nuda v Brně nehrozí (rofl)

 27. Ty, Alex, mohla bys mi (mezi námi děfčaty) prozradit, kdo ve skutečnosti ulomil zpětné zrcátko Jawy 350??? Nebohej Dareček, určitě se na něj svádí všechno!

  Nád-her-ný psaní! Chich, ale s takovým inspirátorem to jde určitě samo. Tak simpěkně jen houšť!

 28. Alex – nad článkem jsem se radovala už nad ránem – adventní Darek potěší okoralá srdce (happy) . Je vidět, že vám do života vnesl dostatek vzruchu (chichi „to je moje, nešahej na to“) a to je dobře.

  A rdousič kačen je prvotřídní (clap)

 29. Kachna je mi silně povědomá, tahle je u našich psů v kurzu 🙂
  Dareček je prostě dárek se vším všudy. Nenudíš se, duševně nekrníš- co víc si přát? Protože pokud musíš vymyslet, jakou vylomeninu dokáže během následujících chvil vynalézt, musíš myslet jako kocour- a podívej se, jak na tom celej den dře (rofl)

 30. Milá Alex (inlove) , to je krása! Dareček i povídání o něm. Budete mít letos opravdu radostné Vánoce. (chuckle) :* 🙂
  Přeju krásný den. (h)

 31. Ony kočky obecně velmi fascinuje tekoucí voda a zdá se, že velice dobře chápou, že odtéká. U nás Ginny chodila čůrat do výlevky a Činda do odtoku vany – a nikdy nebylo vedle!
  http://www.youtube.com/watch? v=HyAn1XobKaA
  (mezera za otazníkem)

  1. Čertík vodu, tekoucí z kohoutku také rád. A nejraději pije z lavórku a to tak, že si do vody v něm stoupne předními tlapkami a potom si vždy jednu olíže, přešlápne, olíže druhou, znovu přešlápne… když má dost, posadí se na prdýlku do pozice tučňáček a olíže si do sucha obě.

 32. Darečkova kontrola WC je neodolatelná. To je jedna z mála věcí, kterou od psů neznám (ty velké by tam dosáhly bez lezení na prkýnko, ale nějak je to kupodivu neláká). Stejně tak výšky odolávají. I když.. Derry je po babičce Áje, která také měla za mlada horolezecké sklony, takže vyleze na křeslo, dokonce se dokáže projít po hraně opěradla ušáku. Ája s oblibou sedí u stolu v kuchyni a pozoruje cvrkot na ulici.
  Ozdoby přežívají jen ve výšce, jinak sou smeteny ocasy. Totéž platí o předmětěch na nízkých konferenčních stolcích (sežrány nejsou, neb od štěněte psicím vysvětlujeme, že to na stole je NAŠE, ony mohou to na zemi – takže pokud něco dobrého spadne, není nutno se shýba – většinou to člověk nestihne).
  Takže Darečkovy vylomenily jsem četla s nadšením, neb mi o něco rozšiřuje obzory. Kočky jsou daleko motivovanější prosadit svou – štěňata se přizpůsobí rychleji. Je úžasný a krásný. Dotaz – do toho svícnu nevlezl a nepopálil se? Pokud ne, obdivuji rychlost tvých reakcí.

  1. Evo, jsou kočky,co se nespálí a nenapadne je zkoumat, jsou takové, co zkoumat jdou…průzkumníků mám doma 8, takže plamínky jen venku na lodžii,v lucerničkách,zavěšených u stropu…a Ri má teď taky dva zrz (cat) průzkumníky….

  2. „kontrola WC – neznám“ – Evo, jsi o mnoho ochuzena! Když je holt podezření, že je v něm voda chutnější než v misce… A jsou učenliví, než jednoho vyhodíš, druhý už si čumákem zvedne dekl…

   1. O tom nepochybuji. Derry si i brilantně otvírá (ostatní to umí taky, ale naštěstí nemají potřebu). Ovšem na WC máme vychytávku. Je to starý barák a WC se neotvírá klikou, ale klíčem, což děvčátka neumí! 😀 Jinak nevím… Souhlasím, že cokoliv jinde je lepší, než v misce

    1. Prý v odtoku vany je taky chutnější voda než v misce… tvrdí ta moje… a do koupelny mě chodí kontrolovat s pohledem typu: „Ty se sprchuješ??? Nezbláznila ses??? Budeš mít vodu v uších, víš to???“ – co dvě tři minuty…

     Dareček je fakt pěknej dárek. 😀 Není nad aktivní zvíře.

     1. io – já měla kočku, která si žádala pustit vodu čůrkem do dřezu, namáčela si do toho packu a tím se myla.

      1. Naše průbojnější Tindra si stoupne u misky s vodou a začne pacičkou hrabat ve vodě a cá-a-á a cá-a-ká a pak si dlouho packu namáčí a oblizuje vodu. Ale viděla jsem ji i normálně pít.

 33. hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Milí Alexovic, to se tak hezky čte (nod) Že je u Vás torpédoborec, který vnesl rozruch do Vaší klidné smečky (chuckle) Pana doktora bych prosila kočičákem nezakousnout, odkud bychom kupovali dogy (chuckle)

  Pohlaď Klérku, ať se babča drží (inlove)

  Beta se tváří dobře, občas schody zvládne, občas spí dole (ale to se stávalo každou zimu – jakmile stoprocentně nohám nevěří, na ty průzorové strmé schody neleze.)
  Jinak se chová stále stejně praštěně, nekulhá, nešetří se, blbne.

 34. Milá Alex,
  teď jsme jen rychle nakoukla, čím nás Dede na středu potěší a on Dareček 🙂 . Ale je to dlouhé (to není kritika ba naopak), takže si to přečtu v klidu zítra, teď večer bych už si ho nestihla patřičně vychutnat. Ale jen ty fotky mě rozesmály, takže vím, že se mám na co těšit. No jó rozkošnému kotěti v domě všechno projde, že ? 🙂 Škoda, že rostou ty mrňavky tak moooc rychle, pak už na ty lumpárničky člověk jen něžně vzpomíná. A Dareček je rozkošné kotě. (h)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN