PSI: Kulový blesk aneb jak jsem k Jessfíglovi přišla

Milí Zvířetníci, někteří víte, jiní z náznaků tušíte nebo se možná i s obavami dohadujete o dění v Louk smečce. A tak dovolte pár vět úvodem na vysvětlenou, než dojde na zvířenu.

 

 

 

Cesta za prací mě zjara zeměpisně posunula o sto třicet kilometrů severněji. Nejprve do provizorního působiště ve služebním bytě se dvěma dalšími kolegyněmi a od léta už nastálo. Takže konec západní výspě, nyní se hlásíme k už tak silné polární sekci 🙂

Asi bylo od počátku jasné, že víkendové kočovné dojíždění s Péďou na výspu za kočenami a především zajímavé soužití se spolubydly není dlouhodobě únosné. V okamžiku, kdy se ve společném služebním bytě schylovalo k bodovému ohodnocení úklidu pokojíků (nojo, malinko přeháním, ale fakt malinko), bylo potřeba jednat. Než se někomu přihodí neštěstí :- )

No, znáte to, nejtěžší bývá se rozhodnout. Přetrhání kořenů a přesun do jiného kraje nepatří právě k nejsnazším životním krokům, zásadní nedostatek soukromí však složité rozhodování výrazně urychlil. První bod zodpovězen, přestěhujeme se do svého. Ovšem kam? Zavřít svobodomyslné výsepní kočendy, přivyklé na volný průchod z bytu do okolních zahrad, do uzavřeného bytu? Nemožné, vzteky by ho zbouraly, následně zešílely a já s nimi.

A tak, sama majíc města plné zuby, oprášila jsem dávný sen, zagooglila po realitkách a na první dobrou pořídila chajdaloupku na míru, na krásném místě a s větším pozemkem. Pravda, podmínky by se zhýčkanějším panelákovým typům mohly zdát krapet spartánské, ale možnost být doma a přitom venku, obklopená smečkou, toť pro mě luxus z největších.

 

 

A tak jsme se ocitli ve zvláštním labském kaňonu zvaném Brána Čech. Bohužel, Pedro se slibované vlastní travičky nedožil, což pro mě byla nesmírně hořká pilule. Přiznávám, že pořizovat hned jiného psejka se mi nechtělo, ztráta byla příliš čerstvá. Ale průběžně jsem nakukovala na stránky blízkého psího útulku a ošívala se.

Prvně v životě takřka ideální psí podmínky, kočendy po přesunu už oraženě rekognoskovaly terén, takže se dalo předpokládat, že psovstvo rozdýchají; chajda prázdná a hlídače i parťáka potřeba. K tomu vliv špatných kamarádů nutno připočíst 🙂 Prostě je jasné, že se nedalo odolávat dlouho.

Když se na stránkách útulku objevil nový přírůstek zvaný kvůli podobě s leonbergerem Leona, cosi mě tam samo odvleklo za flígr. To se tak ráno probudíte a ani nevíte, jak a už do kabely cpete krom obvyklých předmětů i obojek, vodítko a pytel piškotů. Inu, šla jsem, dá se říct, najisto.

Sice jsem pejsku pro klid duše vzala ještě na zdvořilostní seznamovací vycházku, ale rozhodnuto už vlastně bylo od rána. Vyřízení formalit proběhlo rychle a hladce, ještě jsem se dozvěděla, že fence odhadují cca tři roky a nedaleko ji odchytla městská policie a víc o její minulosti nikdo neví, a už jsme štrádovaly k domovu.

Neuvěřitelně vyzáblé, bojácné a uprůjmované stvoření s milým ksichtíkem bylo hned za útulkovou branou samovolně překřtěno na Jessii, netuším proč. Zkrátka to taky samo 🙂 Pejska, patrně kříženec labradora s německým ovčákem, si musela zažít své. Nejen hlad a bídu, ale nepochybně i bití. Darmo psát, vždyť mnozí důvěrně znáte osobně nebo z odstrašujících příběhů.

 

 

Situaci dokonale popsala v e-mailu Marička a věřím, že mi promine, když bez dovolení ocituji jednu její pasáž, protože sama bych se takto výstižně vyjádřit nedokázala: „ Způsob, jakým nám zvířata nechtěně odhalí jejich minulé utrpení, mě vždycky děsně bere za srdce, i když je to vlastně jejich jediný způsob, jak nám poodhalit, čím si prošli a případně se vyvarovat situací, které ty ošklivé vzpomínky vyvolávají. Je to k pláči hlavně u takových zvířat, jako je jistě i Jessie, kterým ani hrůzy minulého zacházení nezlomily duši, snaha za trochu lásky „být hodný a mít rád“ v nich nikdy neumřela“.

Naštěstí měla Marička pravdu a Jessie má duši nezlomnou a povahu vlídnou a dobromyslnou. Byla veliká radost sledovat, kterak s přibývajícími kily narůstala i důvěra a sebedůvěra i sebevědomí. Ech. Jen jestli jsme to s posilováním sebedůvěry kapánek nepřehnaly. Neříkala jsem to už někdy? :- )

Z původně velebázlivého střízlíka se vyloupnul pětačtyřicetikilový hromburác, který je tak nadšený, že už se nebojí… že v hrůze prchají všichni okolo :- ) Proto Jessfígl. (Kdo nečetl – Nac Mac Fíglové jsou velmi svérázné postavičky z Pratchettových knih. Ve stručnosti – splašený magor, poděs, který zpravidla všechno myslí dobře, ale často to tak nevypadá. A nedopadá).

Libo-li pár příkladů? Pominu neobyčejnou mazanost a loupeživé nadání co se potravin týče. Po pár zmizelých večeřích už si dávám majzla. Velkoryse se přenesu přes pravidelný, a pro zúčastněné náramně zábavný, kočkopsí valčík na střeše kůlny (kam se dostane kocour, tam psejk taky, to dá rozum, že se nemůže nechat zahanbit, že).

 

 

Hůř už se pomíjí poprask na vsi, kdy fíglík během vycházky v jednom okamžiku svou bezuzdnou družností vyděsil sousedovic ostrého ovčáka, jeho paničce radostně prošlápl pajšl a pokusem o kontakt málem přivodil oběšení skorojezevčici ve vlastnictví další sousedky. Poněkud provinile a zahanbeně podotýkám, že Jessie byla na vodítku. Kupodivu sousedé nepřestali zdravit a dokonce se nám ani nevyhýbají 🙂

Ukázkou z nejtypičtějších by však mohlo být dění nedávné prosluněné neděle. Slunce vykouklo a po několika pošmourných dnech se vyloupl den jako malovaný, ideální čas pro venkovní zazimovací práce. Většinu dne rozesmátá Jesska protryskala po zahradě a v podvečer jsme se byly projít blízkým bukovým lesem. Po návratu z vycházky jsem si usmyslela, že je příhodný čas vysadit ještě pár šípkových keříků pro zpevnění svažitého pozemku v dolní části zahrady.

Nutno podotknout, že svah je v těchto místech tak strmý, že není úplně snadné udržet se na nohou a ještě zahradničit. Leč podařilo se, zálibně jsem pohlížela na dokonané dílo a chystala se domů. V tom spatřím rozběhlého psíka, kterak se na mě řítí s čtveráckou jiskrou v oku. Nahoře na terase s oblibou (ehm, a s rozeběhem) skáče, nejlépe nečekaně, zpoza zdi či křoví. Na břicho, na záda, co je zrovna při ruce. Teda při tlapách.

 

 

Na rovině se dá bujaré hamstnutí ustát a pravdou je, že Jessce tyto hrátky s trochou klení toleruji, staly se součástí společného blbnutí a rituálů. Ale ne, teď nééé. Idiotsky balancuji na stráni a nevěřím, že miláček doopravdy skočí. Chyba lávky, skočil. Sjela jsem po břiše jak namydlená, zastavila o švestku a opatrně počítala kosti.

Psíček stál nade mnou, najednou velmi rozpačit a nejist a zaraženě vyčkával, co bude dál. Kosti se zdály všechny a tak jsem se pozvolna napřímila. Ne nadlouho. Zjištění, že panička žije přivedlo zmateného pesa do euforie… a ano, skočil znovu. Tentokrát mě zastavil dřišťál. Mimochodem, věděli jste, jak moc je tendlencten keř trnitej?

Za relativně krátkou dobu máme zážitků plno. S řemeslníky, zahradnických, cestovacích, kočičích. Ale ty třeba zas někdy příště. Pokud mi rozjívený Jessfígl nesrazí vaz 🙂

 

 

Aktualizováno: 9.12.2012 — 19:51

107 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Dodatečný pozdrav pro Louk a Jessi (wave) ať se vám dobře daří (h)
  To jsou prima zprávy (sun)

 2. Mila Louk, ja mam takovou radost, ze mas Jessii a chaloupku v peknem koute zeme a ze je vam spolu dobre. (h) Ja bych taky rekla, ze nejaky jeji predek mohl byt mastif. Jedna nase kamaradka mela fenku mastifa a ta mela hlavu jako tele. A byl to takovy mazel, i v plne velikosti chtel sedet panicce na kline. Panickamje takova mensi hubena a obcas ji pod mastifkou skoro nebylo videt. Vcera jsem se nedostala nic napsat, nejak mam ten adventni cas letos ponekud chaoticky. Tak se mej a ozyvej se castejc. (h)

  1. Mas pravdu, Blazo. Posledni vanocni trhy co jsem na Staromaku videla, byly dost spatne. Zdalo se mi, ze lepsi je trh na Havelskem namesti, tam se obcas nasly vicemene tradicni vyrobky. Olomoucke vanocni trhy byly o poznani lepsi, treba meli spoustu krasnych (a tradicnich) ozdob na stromecky. Ale nejvic mne tam tehdy potesil madarsky stanek s dobrotama k jidlu. Vsemozne papriky (mlete), klobasy a hlavne fantasticka uzena kachni a husi prsa. Na to jsem si tam zasla nekolikrat. (makeup) To je smajlik olizujici se. 🙂 A taky tam nekdo prodaval žinčicu, kterou bezmezne miluju.

 3. Louk, máš krásnou psovou a jak vidno, nudit se s ní rozhodně nebudeš. Aspoň budou akční články, doufám. (rofl)

 4. Milá Louk, všechno to do sebe tak krásně zapadá! Od blízkosti útulku a tvého občasného nakukování na jeho stránky až po svažitý terén pozemku, na kterém dostatečně pocvičí svalstvo i pejsková vel. XXL. Dobrý výkon CD!! Mám z tebe, z vás obou radost! (h)
  A že jsem se tak smála příhodám při sázení šípkových keřů, bylo mi za trest předvedeno, že i středně velký pes o váze 18 kg může za jistých okolností poslat paničku k zemi. To jsem takhle zastavila pod kopcem a ufuněná přemítala, proč já trouba se vydávám po nevyšlapaných cestách a ještě k tomu přes kopec (no proč asi – aby si psík užil, že?) a teď mám navíc plné boty sněhu. A když jsem byla v hlubokém předklonu s oběma rukama v botách ten sníh dolovala ven, přiběhl Denoušek a radostně na mě skočil. Výsledek – sníh stále v botách, navíc i v rukávech, pod krkem a v puse. Jo, kdo se směje naposled .. 😀

  1. Vaaúúú, viděno zcela živě a plasticky. Chi, kdo by to byl do Denouška řekl, takový odpich 😀 . Ale zase, ber to tak, že šipka do bláta či kamení by byla ještě citelnější (chuckle) .
   A príma, že se taky někdy ozvete. Nemáš nááhodou nějaký psací resty? (inlove)

 5. Milá Louk, ty jsi tady u nás?! A se psovou?! No, to je úžasné. Naši tam měli chatu a velkou zahradu, je tam krásně a TEPLO! Tedy proti nám, my jsme o 500m výše.
  Hafinka je krásná, moje krevní skupina.

  1. Dalmi, stejně je to trochu životní ironie, že tebe teplomilnou strčili na větrnou hůrku a mě eskymáka do údolí. Mi pověz, kdo a proč nám to dělá? (wasntme)

 6. Milí Zvířetníčci, moc děkuji za přáníčka. (hug) Zase je člověk o rok starší…
  Naší svěží Loučce přeji hodně radosti v domečku i mimo s pěknou psovou. Moc jí přeji aby se jí dobře dařilo.

  1. Milá Io, díky! Držíme všechny pěsti tvému Domečkovi! (y) (y) Jsou kolem toho děsný nerváky, ešče mám v živý paměti, ale věřím, že se dočkáš a šťastny budete (h) .

   1. A pak taky pořídíme další psotrhdílo útulkový. A budem nejspíš podávat hlášení o stavu ne sněhu, ale naštípanýho dřeva. 😀 Jenom doufám, že se Penuša dožije trávy. 🙂
    (Jo, jo, držte, fakt to potřebuju… ďýk.)

     1. Neprovokuj 8) . Máš barbary? Máš duhu? Máš domácí úkol od lvice? (rofl)

      No, ale když jinak nedáš … napiš příběh psa. Něco jako Penny ve středověku 😛 . Jak vlastně tou dobou pohlíželi na psy, brali je vůbec na vědomí mimo dobu, kdy bylo potřeba nějakého odkopnout z cesty? Byl pes přítel a společník nebo jen služebník, nebo něco, čeho si nevšímám, pokud to nemám zakousnuté v … ? Otvírají se ti široké možnosti. Je jen na tobě, koho k tomu psisku přilípneš jako vedlejší postavu (rofl) .

      Tak, a máš to (chuckle) .

      Osobně poděkovat mi můžeš v pátek (jestli pánbůh dá a naši pohlídají) (angel) .

      1. Barbary nemám, duhu nemám, ale mám chleba!!!
       Pes… pes… psa tam jednoho mám… vedlejší postava u psa je Anzelm. 😀
       Hmm… myslela jsem si na Severinka, ale pes… může Severinek mít psa? Na konci bude mít toho flekatýho jaknovitýho koně, to vím…
       Tomu říkám vrtohlavý nápad! Zavrtal se mi do hlavy!
       V pátek rozhodně proberem, zase se zpijem Grenou a bude!

       1. To chválím, chleba je třeba (wait) .
        Už se těším, co všecko probereme, rozhodně se budu potřebovat relaxačně opít, neb je všeho v poslední době moc. Nějaká černá točená to jistí.

        Myslím, že velký kůň a malý pes se báječně doplňují. Viděla jsem teď vyskočit jezevčíka v podstatě bez rozběhu do výše mých ramen, z čehož mi spadla čelist. No a z čeho jiného se kůň lépe zjančí než ze štěkavce, který vyběhne proti němu a při výskoku mu začne olizovat pysky? … (rofl)

        1. Prej posílám moc rychle a počítadlo neudrželo! (envy)

         Legendu jsem neznala. ;( Chudinka malinkej Gellertík…
         … ale já prej nesmím vraždit moc postav a musím napsat nepříliš depresivní konec…
         … lidiček ti povraždím, jéje, ale pejska nee…
         … okok, kočku už jsem taky odpravila, ale pejska!!!
         🙂
         Ale chytla jsem děsnej nápad s děšením koně psem. 😀
         Uff, já to budu muset začít co nejdřív psát, jinak… a to nemám barbary, duhu, domácí úkol pro lvici a dneska mně lvice zadala další domácí úkol… (whew)
         Do čeho jsem to vlezla. (chuckle)

 7. Louk to je nádhera! (sun)
  Z našeho letmého podzimního setkání si pamatuji hubenou, nejistou a poněkud zmatenou pejsku a teď zírám na krasavici, která evidentně už ví, že našla svoje doma a bezva paničku.
  Moc vám to oběma přeju a doufám, že spolu prožijete spoustu let i zim a bude vám už jen dobře.
  A gratuluju k novému bydlíku. Ten výhled je přímo božííí! (h) (sun) (h)

  1. Jj, tos jí viděla po čtrnácti dnech doma. Uff, stejně to byl dobrodružnej podnik, vyjet si takhle hned na Moravu, s mezipřistáním na Pražení. Před cestou jsem vůbec nevěděla, jestli jí do vlaku dostanu a jak bude jízdu snášet. Ale strach nestrach, psová zvládla na výbornou. A to jsme se ocitly v narvaném kupé, kde přes ni všichni měli nohy. Naštěstí, i když je to takovej halama, je světlá a má milej výraz, takže se jí lidi nebojí, ba naopak, většinou ji chtějí hladit a drbat a ani se (k mé občasné nelibosti) neptají.
   Díky, Kytko, máváme k metropůli! (inlove)

   1. Má krásnou tvářičku a poslední rohlík bych jí vydala bez odmluv. S potěšením jsem si početla, že po mém milovaném Pedroušovi přišla pomilováníhodná Jess.
    S Velkým potěšením, dnes to světlo v temném dni potřebujeme.

 8. Tak ty sis na obdělávání pozemku pořídila mechanizaci? (chuckle)
  Jj, jak už někdo trefně poznamenal, až odhrabeš sněhy, můžeš začít psát příhody ze života čerstvých seveřanů (inlove) .

 9. Už ráno jsem chtěla přidat gratulaci k mamutce, ale sežralo mi ji to. To by byla kámoška pro naši Majdu, škoda že jste tak daleko. Nám se zúžilo portfolio kamarádů, sem tam někoho pošlape, sem tam někoho převálcuje, no jsou pejskové, kteří mají zákaz Majdích hrátek.

 10. Chjo, a sem v tom. Normálně sem se zamilovala. Do Jessie. Nevim čim to je, ale prostě se mi strašně líbí. A to teda žádné takové tele sem nikdy doma nechtěla. Ale je prostě uplně úžasná a vůbec se nedivím, žes ji tam nenechala.
  Dneska sme si užili tu trošku sněhu, co nám zima nadělila i na náš dvůr. Bobovali sme, koulovali sme se, dokonce i sněhuláka sme postavili a děti sem pak (v dešti) nemohla dostat domu. Pršelo jen trochu, ale asi půl hodiny. Teď by se možná dalo koulovat, ale byli bychom uplně mokří hned, ne až za hodinu. Tak jsem zvědavá, jestli sem k Vltavě ještě zima zajde. Mohla by zase zamrznout zátoka, když už má Rysík od loňska ty brusle.
  hm, že nejdou smajlíky mě varovalo, ale tak druhý pokus?

  1. Krásný článek, nádherný pes. Já bych takové telisko brala hned, ale kdo by se mi o ně staral, když nejsem doma? To by mě naši asi zapleštili, kluci na hlídání stačí. Leda, že by si je taky omotal kolem tlapy …

   My si taky užívali sněhu. Vytáhli jsme lopaty a už to fičelo. Výsledek: po hodině jsme byli vyválení jak sněhuláci (včetně mě, koupila jsem si taky lopatu, když už má člověk s sebou ty děti 😛 ), tak jsme ještě nějaké postavili a šli naplnit oblečením šňůry a dlabancem žaludky. Odpoledne tak chundelilo, že jsem je ukecala, že repete být nemůže a jako náhradní program nabídla pečení cukroví. Výsledek: skvost (blush) . Ať žijí silikonové formičky na ořechy. I když to nemá tu poezii mého dětství, kdy se mlátívalo ještě horkou formičkou o stůl, aby ořech vypadl 8) . Se silikonem se nic nerozláme (vyjídání odlomků jsme milovávala ze všeho nejvíc, tak o to teď přišli). Zato můžete přípravou cukroví zaúkolovat i chlapy, dokonce i čtyřleté. Nakrájejí těsto, naplní formičky, vyndají upečené, naskládají do krabičky, pocukrují, akorát troubu jsem jim zatím nesvěřila (inlove) .

   1. Nabízím né telisko, ale malého choďáka. Ti si omotají každého, není větší vtěrka než choďák :*

 11. No s takovouhle pejskovou už člověk musí mít peřinu alespoň 2 x 2 metry, aby na něj alespoň kousek zbyl. Přece, chůďa maličké, nebude spát na zemi, že? Ne ten člověk, ten ať si hnípe kde chce, ale pejsek.

 12. Radostně čtu už podruhé 🙂 Blahopřeji všem zúčastněným stranám – zvěři, Louk a zřejmě i té chajdaloupce (clap)

 13. Milá Louk, jen jedno mi není jasné. Jak může mít kulový blesk takový andělský ksichtík? (angel)
  Gratuluji k novému životu ve vaší chajdaloupce s nadmíru aktivní Jessy.
  A mám pro tebe návrh. Nebylo by vhodné si pořídit na tělo chrániče co používají sportovci v různých sportovních disciplínách? (chuckle)

   1. No samozřejmě, další z klubu dobráků! 😀 Místo kupř. michelinovského skafandru pro chudáka otlučeného Louka se dočká pochopení akorát nezvedený pséko, buéé. Přesně podle předpokladu (rofl) .

 14. Džesfíígl je boží!! Louk – skvěle jsi vybrala, je dobře, že tě toho dne puzení do útulku nahnalo, moc dobře. Úplně nejvíc dobře. (h) Sedím tu hubu kolem celý hlavy… 🙂

  Tož ať se vám děvčice spolu dobře žije.

  P.S. vím, jak hrozně trnitej dřišťál je (páč jsem do něj několikrát padla při výrobě záhonu) , takže….. jsi ta nejvlídnější pánčička, žes to takhle pěkně odmávla. (mimochodem – už jsou všechny trny venku? 😀 – mělas štěstí, že už je zima a nebylas jen v tričku a šortkách třebas

  1. Cháá, to se tak dobře čte – že máš za sebou taky bližší seznámení s tím zatra křovím 😀 .

   Dík, Petro! A to si představ, že jsem šla pro Jessku a vedle ní v kotci bylo cosi vzhledově příšernýho. Fenečka, nejvíc asi připomínajíci hyenu, hladkosrstá však, žíhaná… a s prominutím šeredná jak noc a přitom tak neskutečně milá a dojímavá, že na mě šly mrákoty – že nebudu moct spát, když jí tam nechám. Bylo mi z toho fakt šouflík a v hlavě šrotovalo, co počít. Když jsme zkušebně vyšly s Jessie, potkaly jsme slečnu, která kvačila do zverimexu pro vodítko a obojek… aby si mohla odvést právě tuhle hyenovitou příšerku (h) . Uff, to mi spad takovej šutr… (whew)

   1. Tý jo!! ne šutr, ale kus Děčínskýho Sněžníka muselo žuchnout, když ses to dozvěděla, což? Tak tetkon mám radost ešče jednou – i za tu hyenku.
    Jojo, dřišťál to je extramrcha. Něco „málo“ o tom vím, páč jsem se před časem rozhodla, že boky „rokle“ co máme na zahradě a kde jsou mimo jiné i vzrostlé dřišťály, ještě více zkulturním tím, že po celé ploše dám netkanou textilii a nasypu tam kůru. … a už mám zase fsteka, když si vzpomenu, jak jsem se tam právě u dřišťálů hmoždila, jak jsem vypadala, jak když jsem se servala se smečkou tygrů šavlozubejch. Šílený drápance na rukou, nohou, obličeji…….trny fšade…. bylo léto no. ne, nikdy více, never more, nie mehr, užé nikogdáááá! 😀

 15. Loooooouk!! Vona má psaaaaa! Teda pesu!! (dance) to mám radost! A jdu číst dál.
  (a nevím, proč se mi příspěvky neřadí pod sebe 🙁 )

 16. Looouk!!! Ještě jsem nezačala pořádně číst!! ale …. tuším, tuším, že na mě čeká pořádný překvápko?? tak to je dobře, že jsem sem s obědem vlezla!! Jdu číst a moc se těším

  1. Milá střelenecká kolegyňko, všechno nejlepší! Hlavně hodně zdraví, pohodu v celé lidsko-psí smečce a dobré lidi kolkolem (rose1) (rose1) (rose1)

  2. Ajta krajta, my tu máme oslavenkyni 🙂 Všechno nejlepší a hlavně to zdraví celé rodině. (h) (rose1) (rose1) (rose1) (^) (d) (sun) (hug)

  3. (f) Marsko, přeji hodně zdravíčka, aby jsi mohla chodit na procházky po vašem krásném okolí (f)

  4. Milá Marsko přeji ti vše nejlepší k narozeninám. Hlavně hodně zdraví, to ostatní přijde samosebou. (hug) (h) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

  5. Milá Marsko (inlove) , přeju Ti všechno nejlepší k narozeninám.
   (h) (f) (sun) (d) (party) (music) (h) (f)

  6. Tak abys jich v tom sněhu neměla málo, tady máš ještě kytičku: (rose1) (f) (rose1)
   Všechno nej a krásnej sníh!

 17. a ještě kotěcí hlášení (cat) (cat)

  je to též na Hadech
  http://forum.hadopasi.org/viewtopic.php?p=25447#25447

  měly (je nás tu teď pět ženskejch) jsme včera milou návštěvu – přijela teta Karolína z trojkocourova… malý holčičky se myslím líbily, s velkýma je to trochu složitější, ale jsou moooooooooooje

  a tak máme zase novou várku fotek – Mikulenky už objevily mou postel, myslím že kdybych je na noc nedávala zpět do klece, netrvalo by to dlouho, a spaly by se mnou v posteli… Jitčo, máš se na co těšit!!!!

 18. milá Louk, jsem moc ráda, žes zase našla cestičku sem a zřejmě i čas poslat nám pár řádků a já děkuju za představení nové pejsinky – však jsem na fotkách koukala jako puk, co je to za pséko, a komu vlastně patří a tak vůbec

  Jessi se mi moc líbí a ano, jsitě to bude zamilováníhodná povaha (inlove) … a jsem ráda, že se dobře sžila i s kočenkami – asi tam, kde je láska, tak to prostě vždycky jde

  těším se všeliká další povídání a jsem teda zvědavá, jestli budeš mít opravdu s focením utrum – to by mi bylo dost líto!!!!

  díky za článeček při pondělku (h)

  1. Díky, Bedo! (inlove)
   Ještě k té psejkovské velikosti. Vono by mi to taky nepřišlo. Jenže když míjíme ostatní čoklíky na vycházkách a Jessfígl nad ně všechny ční, včetně labíků a vlčáků (jak trefně podotkla EvaŽ), tak ti to začne vrtat hlavou. Ze známých pesů je větší fakt akorát kosatka Beta a moskevanda Nasťa, z čehož vyplývá, že mám doma skutečně hovádko.

   Bedo, skvělá práce s Mikulenkami, lepší se před očima, doslova den ode dne (h) . Ehm, akorát si ňák neumím představit, jak se nimi budeš loučit…

   1. Tsssssssss a co Kulich??? 😛 😀 Vazi o par kilicek vic a vyssi bude asi taky 😉 A pro Jessie tam ten Tvuj krasnej krpalovitej pozemek hezky predpripravil (chuckle)

    Jinak se to samozrejme krasne cetlo, U Cvrliku je fakt kouzelne 🙂 (h) A Jessie se sbira do krasy, do sily ocividne taky (chuckle)

    Btw jak to tak vypada ted, kdyz zmizly schody? 😡

    1. Jejdamáku, kaju se hluboce. No jasně, Kulich! Předčí Jessku výškou, váhou… i mírou destrukce 😀 . A ani ňák nezávidím, zvláště jeho mozkový nepotenciál (rofl) .

     Jó schody. Denně teď zažívám objevitelské výpravy s hrablem. A to je radosti, když je vykutám. Ofšomž zdá se, že to nebude nic proti současnému deštíku na umrzlou půdu. To bude extra mazec (whew) .

 19. Jessfíglice je fešanda náramná a zlatíčko (angel) . A vidím v ní neutuchající zdroj žertovného počtení. Moc se těším. (inlove) Zdravím smečku na severní Výspě. (sun)

 20. No pane jo – to je tedy pesinka přítulníčková!
  Držím palce, ať se vám všem v tom drsném kraji daří, ona ta končina není zrovna nejteplejší a nejmírnější, my máme opodál chalupu a tak vím, jak tam vypadají zimy, lépe řečeno ZIMY. Ale zas se člověk tím prohazováním sněhu zahřeje, dřív než škrtne v kamnech, že?

  1. Zdeno, ona je ta zdejší krajina fakt zvláštní – co kopec, to jiné klima. A zatímco kousek nad námi vládne sibérie, u nás dole si v sezóně lebedí vinná réva, meruňky i mandloně. Počasím máme blíž k Litoměřicím než např. k Děčínu. Ehm, i když teda, při pohledu z okna, rovník to zrovna nejni.

 21. Hi, hi Louk, díky za nádherně popsané situace, článek je stejně dobrý jako Tvoje slovní vyprávění. Moc a moc Vám všem u Elbíčka přeju, hodně štěstí a jenom a jenom legrácky. Už se těším na osobní setkání s hromburácem Fíglinkou (h) (dog) .
  Jak se Ti odklízí sníh od chaloupky? Já kromě odhazování ještě lezu po borovici a sundávám Darečka 🙂 (h) (cat) !

 22. OT – PŘÁNÍ PRO VERAM

  Připomínám, že vánoční přání pro veram shromažďuji do nejpozději do 18. prosince, předávat je s Dede budeme 19. prosince. Tak máte nejvyšší čas něco poslat!

  1. Vave, přání je zalepeno a nachystáno pro soby, jenomže momentálně jsme uzavření sněhem a náledím na našem „kopečku“. Ještě se k nám nedostali odhrnovači-sypači :O .

 23. No to je ale krásné hovádko! Louk, gratuluju k chaloupce i čubině. Užívejte si. Jsem se tu řehnila na celou hubu.

 24. tosco – jestli jsi online, mailík odešel – hodně zdaru s RK přejeme i za (cat) a zdravíme babi i mamku 🙂

 25. Ty Louk, mne tak napadá….větší už tam neměli?…. 🙂 Tak ať tu psolásku, ve zdraví přežijete (whew)

  1. Ále simtě, milá Akden, jakobys nic nevěděla o úhlu pohledu a relativnosti (chuckle) . Nezapomeň, že po pravidelném obklopování Jarčinými drobečky mi většina ostatních psíků přijde titěrná (Betko promiň, Tys čestná výjimka). Vážně mi přišlo, že jsem se držela dost zpátky (na můj vkus 😛 ). A kdo mohl tušit, že se z hubeňoučké nesmělé pejsinky vyklube almaroidní poděs, žejo.

   1. No já to vidím tak, že to bude Jesse James křížený s Calamity Jane. I když na těch fotkách,dělá jako že nic Tož dobře vám tak (inlove) spolu

 26. Louk,šťasné vyprávění je hned poznat na první přečtení. Moc Vám to bude spolu slušet. Jessinka je pěkně pohyblivý medvídek a dobře nám tak. Taková rozverná mladá pejska nehledí kdyz miluje člověka, něco o tom vím. (chuckle)
  Užívejte si každou chvíli pěkně spolu. Doufám, že Jessi krásně hřeje. (inlove) (dog) (inlove)
  Zdraví celá naše smečka. (wave)

  1. Milá Jenny, právě na vás s Ájuškou jsem v uplynulých měsících hodně vzpomínala (inlove) . Mají děvenky naše asi dost podobné osudy i povahy. Chi, a taky praštěné paničky.
   Máváme přes kotlinku. A ať se vám všem dobře vede! (wave)

   1. To se fakt tak málo znáš? (inlove) Každý žvíže se pod tvojí péčí dovivine v sebevědomou osobnost. A nepečeš sice cukroví, ale jak je vidět, o výživě hubeňourů něco víš. (flex)

 27. krásný den všem, jestli je tu někde tosca – do hodinky budeš mít na mailu smlouvu s připomínkami 🙂 papa a nezapadejte sněhem až po ouška! (sun)

 28. Haha, na boxery už nejsi dost fit a pořídíš si hovádko o dost větší. Tohle není kříženec labradora s ovčákem. Ani jeden z nich nemá 45 kg. Bude v tom něco většího a podle xichtíku spíš mastifoidního.
  Ovšem kombinace tvé maličkosti a Jessfígla pro nás slibuje docela hody. Příhodové hody (pokud tě příšera nezahubí) pestré, barvité a neotřelý způsobem podané. Už se těším.
  Přeji hodně zážitků (tobě i nám) a hlavně přeji ať to přežiješ (kdo by nám vše pak popsal? 😉 (h)

 29. No vidíš, že to jde, milá Louk! (inlove) Stačilo trochu bezohledného vydírání a hned víme o Jessfíglovi a chajdaloupce 😛 Obojí ti ze srdce přeju a fotky Jessie mě nutí se pořád usmívat. Má svoje kouzlo, holka veliká, a Maggie s alabajem by nemusela být úplně mimo. Ostatně to zjistíš, až se jednou rozejdete v názoru na tvoji bezpečnost – když bude velet ona, máš to jistý! (angel)

 30. Ále hezkej fíglík je to 🙂 Když takovej drobek škubne vodítkem v radostné snaze vyrazit, záda páničky musí zaúpět. Já mám psy malé, ale dva, dohromady dají 18 kilo. Jenže mají místo čtyř tlap osm a pokud jde o některé lákavé cíle (bažant pleskající křídly, drzá vrána na cestě, zajíc s oprsklým šklebem) vyrážejí naprosto současně. Umí zabrat, strakatice jedny 🙂
  Na JJm nasněžilo a sněží dál, Mušketýrovu ranní rozcvičku s hrablem si budu muset nejspíš během dne zopakovat.

 31. Fígly miluju a celou Zeměplochu…holt budeš muset být Kelda, abys ho zvládla bez pádů (chuckle)

 32. A ještě – spíš než leonbergra bych v tom viděla nějakého dědečka mastifa – taky takový drobný pejsek! 😀

 33. Jsem ráda, že vidím fotku – ona holka právě asi dospívá a svých 40-45kg mít bude, to je holt horší než beranidlo a na vodítku se to prostě udržet nedá.
  Tak ať vám to spolu klape! (sun)

 34. Milá Louk a Jessí-to je úžasné ako ste sa našli.Hrozne rada čítam takéto mile príbehy,kde sa zadarilo psíkovi a človekovi.Maričky citát je presný.A je veľké šťastie pre nás,že psíci po mnohých svinstvách od nás ľudí sú ochotní nám to zabudnúť a majú nas radi
  Susedia v zahradke majú bígla z útulku.Zdá sa,že ma má rád-poisťujem to šunkou-ale nesmiem pri ňom fajčiť.Pohyb rukou a cigaretkou.,taký ten rozmáchlý,ke´d sa vykecávam.ho vždy vydesí.Museli ho predchádzajúci majitelia biť.Títo ho hnusne rozmaznávajú:napríklad pozná šunkový salám a od šunky,V sezone ma stojí dosť peňazí.
  PS.vstala som,fajčím a idem umývať okná-len mám dosť dlhé štartovne.

 35. Zdravím Louk.
  Jak to tak vypadá,jsme téměř sousedky.Je tu v Bríně Čech hezky,bude se ti tu dobře žít.A pejsková vypadá jako psina plná lásky.

  1. Vida sousedku (wave) .
   Jj, je tu moc hezky. Ovšem přivykám nezvyklému teplu, odlišné květeně i zvířeně atd., oproti Varům je tu poloviční nadmořská výška. Kopce pro změnu navozují horský dojem, a tak jsem tímhle vinařsko-ovocnářským krajem leckdy trochu zmatená. Ale to jde o zvyk 🙂 .

   1. Tak na teplo si zvykneš,je tu taky víc sucho než ve Varech.Ale procházky moc pěkné,různorodé.Už máš pokořený Radobýl,Kalvarii_ Tři kříže,Kamýk.To je podle fotek nejbližší okolí.Kalvarie je moc pěkná,krásný výhled právě na Portu Bohemiku,bylo tam taky staré,snad keltské osídlení,ještě jsou tam patrné stopy.

    1. Kamýk si trochu pamatuju z dávné letní brigády, ráda bych tam koukla zas. Na Kalvárii už jsem z Žernosek kvůli přibližujícímu se stmívání nestihla dojit. Dík za pošťouchnutí s kelty! I za další tipy! 🙂
     Z vyhlídek máme nejblíž Varhošť. Lákají mě všechny tyhle okolní kopečky, samozřejmě včetně Radobýlu. Eh, ovšem při představě těch děsnejch krpálů mě tak už kolikrát napadlo, že ze spodu jsou taky moc hezký 😀 .

      1. Pravdáá! Víš, že mě to vůbec nenapadlo? Jj, není nad brainstorming 😀 . Taky bych mohla za úplatu půjčovat. A vlastně, kousek pod námi je loděnice – psejk by se tahounsky uplatnil na souši i ve vodě (happy) . Nemůžeme totiž pořádně chodit podél Elbe, zvlášť teď, protože psík je značně obojživelný.

 36. Cheche! :* Marně přemýšlím, milá Louk (inlove) , kdo jiný by si po právu zasloužil fíglího pséka. A ňák Ti mě nikdo nenapadá. (chuckle)
  Myslím, že teď je to správně. To místo, Ty a Jessie prostě patříte k sobě. (nod)
  Doufám jen, že tam letos nezapadnete jak ti broučci pod jalovcem a že se ve zdraví dočkáte jara, abyste mohly spolu opět pilně zahradničit. (chuckle)
  Přeji všem krásný den! (h)

  1. no, vzpomínám si, jak onehdá jedna poplakávala, že už by milované boxery nezvládla… a že musí stačit psík velikosti buldočka (rofl) Asi se jí Kosatka (bat) dravá moc zalíbila, když si taky pořídila obludu přepadávací paničku lovící… (chuckle

   1. Nojó, to je tak, dyž si některá moc pamatuje 😀 .

    Mi spíš dělalo starost, že bych hyperakčnímu psejkovi nedokázala dopřát dost pohybu. Jesska se hodně vylítá na zahradě, neustálým tryskáním v kopci je pěkně osvalená a vycházky jsou spíš kulturně-vzdělávací. Pro čubinu teda. Já mám po kochání i focení 😛 . Navolno si ji pouštět netroufám, přeci jen má některé nevyzpytatelné reakce a nápady, takže si vychutnáváme stopovačku.
    Tss, a s velikostí psíčka jsem se furt držela dost při zdi.
    Chi, jest pravdou, že při odlovech se nedá na kosatkoidní váchně nevzpomenout. Další zamilováníhodná povaha (wave)

 37. hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  No konečně, to to trvalo (chuckle) Teď ubyde práce na zahrádce a po proházení sněhových cestiček by ti mohl zbýt kousek času na zvířetničení… Pokud tedy má domeček připojení…
  Ať se Vám tam všem dobře žije (wave)

  Jdu házet – vítr prašan stále přesouvá tam, kam nemá…

  1. Taky házím – konečně 😛 Je nádherně a mám radost, že ty mrazy přežily moje růže nejen zahrnuté a přikryté chvojím, ale i pod sněhovou peřinkou 🙂 Proti vám to bylo jen asi 15 cm, ale aspoň něco. Teď se to vylepšuje… (angel)

 38. Milá Louk, hřejivé povídání a fotky krásné Jessie. Chajdaloupku moc přeji a jak moc se mi Jessie líbí jsem už několikrát psala. Cítím se polichocena citátem a tak na trochu veselejší notu přidám ještě jeden postřeh.Totiž jakmile zvíře zjistí, že tady by ho mohli mít rádi a miska bude stále plná – suveréně a s bleskovou samozřejmostí se dokonale zabydlí, bez ohledu na to, zda se to ostatnímu čtyřnohému obyvatelstvu líbí nebo ne. Prostě tady teď budu mít svoje doma i já a basta. Svoji radost z nového domova a lásku k jeho páníčkům pak holt často dává najevo až příliš přátelsky.

  Já už jsem si např. zvykla, že když jdu vedle pro Trixie, musím její radostně shledání přijímat čelně, s rozkročenýma nohama pevně zarytýma v zemi. Jinak by mě její nadšené hopsnutí a drcnutí do břicha skolilo na zem a ona by tu radost dovršila tím, že by si na mě plnou vahou sedla. Snažila jsem se jí to odnaučit pokrčením nohy a nastavením kolene (jak poradil vet) – vysledek byl ten, že jsem akorát ztrácela rovnováhu a jen tak tak se vyhnula pádu. Vzdala jsem to.

  Ať je vám Louk všem hodně dlouho krásně a jestli jsou na fotkách záběry z výhledů, které patří k tvému pozemku – tak to musí být opravdu kráásná krajina kolem. Takhle si kdykoliv sednout se psem u vody a koukat jak plyne život….

  Poznámka pro Zdenu b.p., Ygu a Vave. Odpovídala jsem na vaše komentáře u perníčků, ale protože jsem nenašla okýnko pod autorem, psala jsem „hromadně“ a asi jste nedostaly upozornění na odpověď.

  Přeji všem úspěšný týden

 39. Krásný hlásání ze severu. Užívám teď nakrátko tuhle bujarou lásku obříků, hlídám bratrovi pejskynavíc je tu kopec fšude,tak vím jak může bolet psírozjaření ]:) . Hodně štěstí s Jesií a spoustu nerozbitných sousedů přeju.

 40. Hahaha, vítejte v klubu těžkotonážních milášků. Zřejmě nám je souzeno zhynout zavaleni láskou 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN