ČLOVĚČINY: Míla slaví kulatiny

Čas se navršil a než jsme se nadáli, na prabábu rodu přikvačily další kulatiny. Máme přece listopad a to v naší famílii z oslav nevyjdeme. Jak už je zvykem, tak jsme zároveň oslavovali i Milošovu devětačtyřicítku. Příští rok čekají i ho první seniorské kulatiny. Oslavu zorganizovali naši kluci, teda chlapi, už jim je přes 40, že jo. A tak jsme tu Mílinu sedmdesátku oslavovali v Glebe, kde se tito narodili. Částečně v hospodě a částečně u Petra a Kirsty.

 

My jako obvykle vyrazili autem nejméně hodinu před hodinou H. Ono to je městem kolem 80 km a tak abychom snad nezmeškali. Nejdříve jsme dorazili k domečku Petra a Kirsty na Darling Street, zde jsme nechali nějaké drobnosti a také auto a pak se vydali pěšo do hospody jménem „Otto Café, Glebe“. Tomášek celou tu dobu prospal v kočárku. Ti mladí vůbec nevědí, že mají dítě!

Do zmíněného establishmentu jsme dorazili nejdříve my čtyři s Tomáškem. Zde nás pod velkými slunečníky čekal připravený stůl pro 11 lidiček v předzahrádce, tedy mezi chodníkem ulice a vlastní hospodou. Reklama na slunečnících hlásá do světa, že se zde čepuje Českobudějovický Budvar a „A jewel among Czech beers“ z královského pivovaru v Krušovicích. Takže atmosféra je „tolerable“.

Než jsme si stačili sednout, tak se probral ze sna Tom a začal se zájmem sledovat okolní frmol. Na stole přistál první půllitr oroseného Budvaru a dorazila rodinka Blanky-schovanky s druhým oslavencem Milošem a malým Míšou. Poslední za pár minut dojíždí i rodinka Martina v plném počtu, mínus domácí zvířena. Pod slunečníky pofukuje chladný větřík a Jana se dostavila jen v letních šatičkách a tak jí začala být po chvilce zima. „No problema“, hospoda jí zapůjčila pěknou rudou deku, do které se zahalila. Jakmile byla v pohodě, tak hned začala se svými lotrovinami a pokoušela ostatní.

 

 

Mezi tím si objednáváme z bohatého jídelníčku dobroty, dětí nevyjímaje. Míša i Fynn nejsou žádní troškaři a mají před sebou plné velké talíře. Jen bujná Jana má misku hranolků. Po celou dobu jídla a zábavy Tomášek jen zíral z kočárku a ani jednou nezakňoural. Asi za hodinu a půl jsme zaplatili a vydali se pěšo ulicemi k domečku Petra a Kirsty. Darling Street je tichá ulice s pěkným stromořadím a starými, řadovými domečky na patro. Jak bylo v devatenáctém století zvykem, tak domečky jsou malé. Fronta domečku je celých 3.5metru široká a celý pozemek, i s přistavěnou kuchyní, koupelnou, minizahrádkou a garáží obnáší 18 metrů z délky.

Takže nudli podobný obývák se rázem zaplnil. Vítal nás starý kocour Noodle. Děti si hrály, dospělí povídali a Kirsty donesla dortu od cukráře. Petr dělal esspressa podle objednávek a ženský si půjčovaly Tomáška k pochování. Pak byly na dortu zapáleny dvě svíčky, pro každého oslavence jedna a tito po jejich sfouknutí rukou společnou a nedílnou dortu nakrojili. Co si při tom přáli, nechci raději vědět.

Pak jsme se dali do pořádání chutné dorty a děti měly svoji dobrotu. Pak nastalo rozdávání dárků a přání oslavencům. Po tomto finále pak ještě nějakou dobu plynula zábava, abychom se po páté hodině odpolední spakovali a vydali k domovům.

Fotky najdete zde http://hillbilly.rajce.idnes.cz/Oslava_Milinych_kulatin

 

Hned druhý den ráno odlétali Petr, Kirsty a Tomášek na svoji první společnou dovolenou. Kam jinam než do tropického ráje, do městečka Port Douglas, http://en.wikipedia.org/wiki/Port_Douglas,_Queensland  co leží jen kousek nad Queenslandským městem Cairns. Od nás co by kamenem dohodil, pouhých 2 500km.

V tomto městečku bylo před nedávnem velice živo. Lovci zatmění Slunce se sem slétli jako švábi na pivo, aby odtud pozorovali úplné zatmění Slunce, co se zde nedávno odehrálo. Týdenní dovolená se povedla, počasí přálo a tak má nejmladší člen našeho klanu už nacestováno přes 5 000 km.

 

Port Douglas – čtyřmílová pláž

 

 

Aktualizováno: 3.12.2012 — 18:57

39 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Ahoj Jirko,nějak jsem potratil Tvoji email adresu.Zkouším navázat kontakt a dodatečně Míle popřát vše najlepší-Honza

 2. Milá Mílo, ze srdce Ti přeji všechno nejlepší, zdraví, štěstí, radost z vnoučat a životní pohodu. (f) (f) (h)

 3. Mila Milo, se zpozdenim, nicmene od srdce ti preju vsechno nejlepsi k narozeninam a hodne radosti v kruhu rodinnem. (h) (f) (d) (sun)

 4. Mílo, přeji Vám za celou naši smečku všechno nejlepší a co nejvíc zdraví. (handshake) (h) (d) (rose1) (wave)

 5. Ještě jsem chtěla dodat, že malý Tomášek je jasný světoběžník po dědečkovi i po tatínkovi. (y)

  Abyt (inlove) , Tvůj dotaz mě dostal – mě by to vůbec nenapadlo. (clap) (y) (chuckle)

 6. Milá Míla,cez celú zemegulu posielam horúce blahoželanie-veď vieš:všetko šťastie sveta Tebe i Tvojej úžasnej rodine.Z tých obrazkov čiší láska a pohoda

 7. Všechno nejlepší oslavenkyni a celé její báječné, rozvětvené rodině, teď i v příštích letech. Ať jsou ta další léta šťastná a ať je prožijete ve zdraví! (d) 🙂 (h) (rose1)

 8. Kromě gratulace (f) (d) (f) (^) , mám do Austrálie dotaz. Na kterou stranu se v tomto světadílu otáčejí kočky a psi, když si „stelou“ pelíšek? Ty evropský jsou pravotočivý. Nepřevzala australská zvířena levotočivost umyvadelních vírů?

  1. Gratulace a pozdravy do levotočiva přidávám i já a mé ťapulky: (f)

   Abyt, chtěla jsem protestovat, že Pusinka se mi na klíně vždycky točí doleva – a vono ne: když jsme si před chvílí na to spolu sedly a já pořádně dávala pozor… jsem zmatena. 😀
   No ale už na to někde existuje studie, ne|?

   1. Studie existuje? Hm, tak to mě zase někdo předběhl. Chystala jsem se tomuto problému zasvětit zbytek života. (headbang)

    1. Nezoufej předčasně. Toto široširé věděcké pole nemůže být zcela zorané! A kdovíjak to s těmi konkurenčními studiemi je. Nějakou bandu amatérů hravě strčíš do kapsy 😀 .

 9. velké OT:
  na dnešní večer jsou k mání 2 lístky do Vinohradského divadla v Praze, k předání na místě….je to na hru: To byla moje písnička…začátek je v 19 hodin. Ihned volejte paní Herlíkovou: 606 680 470, které lístky zbyly a o tuto službu mne požádala…

 10. Milá Mílo (inlove) – hodně zdraví, štěstí a radosti Ti přeji.

  Jsem ráda, že jste si ten slavný den tak hezky užili – všichni pospolu, tak jak to má být. Na fotkách vypadáte velice spokojeně, je vidět, jak rádi se setkáváte.

  Tak nazdraví … jak se u nás říká „loket do výše ramene a do dna“ (rose1) (rose1) (rose1)

 11. Mílo, všechno nejlepší nejen k těm kulatinám, ať se ti i nadále daří a ať se všichni máte fajn (h) (y) (sun) (^) (d) (dance) (rose1)

 12. Všechno nejlepší, milá Mílo! Ať dál ve zdraví a radosti zraješ jako dobré víno, rodina se ti rozrůstá ke spokojenosti a štěstí (inlove) (f) (h) (f) (party) (f) (sun) (^) (d) (dance) (h)

 13. paní Mílo,
  všechno nejlepší. Hlavně hodně zdraví a štěstí.
  Máte moc krásnou rodinu.

  Míša

 14. Milá Mílo,
  já i moje chlupatá banda Ti přejeme hodně zdraví a do dalších kulatin pevný krok, tuhý kořínek a samou radost (h) (hug) (sun)

 15. Milá Mílo (Inlove) , přeju Ti všechno nejlepší k narozeninám, hlavně dobré zdraví a pohodu a aby Tě Tví malí i velcí chlapi a ejdna slečna nezlobili, ale dělali Ti jen sluníčkovou radost. (H)
  (Party) (F) (Slunce) (Music) (Dance) (^) (Pivo) (D) (F) (Slunce) (Vlna)

   1. Já nemusím, já už ho vidím! (chuckle) …. eh, mezi různými smajlíky se mezera mačkat nemusí, to jen mezi dvěma stejnými. 🙂
    Pokud jich ofšem není taková hromada (fubar) , to potom zlobí každý smajlík, a někdy i celý příspěvek. (blush)

    1. podle mých poznatků mezera nic nepokazí – tudíž se snažím důsledně mezírkovat.

     Zkouška bez mezer 😉 :* 😛

     Zkouška s mezerami 😉 :* 😛

     A uvidí se (chuckle) (chuckle) (chuckle)

 16. Milá Mílo, vřele gratuluji k tak významým kulatinám. (clap) (rose1) (pi) (f) A do dalších deseti let – než budeš slavit příští kulatiny – ti přeji, aby ti především sloužilo zdraví. Rodinnou pohodu a radost ze života přát netřeba – ta z článků a fotek přímo dýchá. Jste krásná rodinka 🙂

  MMCH – minulý týden jsem dělala tvůj recept na “žiletkovou pastu”. Mám stále ještě na záhonech papriky – nejvíce je ale těch “žiletkových”. Otrhala jsem jich celou zadělávací mísu a protože jsem je použila všechny, byly z toho skoro dva litry pasty, kterou jsem namrazila v malých mističkách (od kočičích pochoutek). Mně stačilo líznout si kapičku jako špendlíková hlavička a už mi hořel jazyk. Na krájení jsem si vzala chirurgické rukavice, na oči brýle do vody a do nosních dírek jsem si šoupla vlhké kousky ubrousků. I tak jsem se div nedusila těmi výpary a když jsem to svařovala, v domě to bylo cítit ještě další dva dny. No a můj choť si klidně čerstvou pastou po večeři maže zbylou bagetu jako moučník a pochvaluje si, že je to „sice ostré ale skvělé“!!!

  1. prosím vložit odkaz na recept…. moc prosím….a Maričko,pozdravuj manžela..taky miluju ostré… v neděli se chystám vyrábět několik sklenic pálivých hrozinek 🙂

   1. Poslala jsem ti recept přes soukromou zprávu na Hadech, snad to dostaneš. Odkaz neumím. (wave)

     1. Poslal jsem znovu,a zároveň dala do kuchařského koutku na Hadech. Což jsem mohla udělat rovnou (fubar) . Jenže mě pořád někdo honí s prací, už z toho blbnu.

  2. Páni, ten bude zdravej, takhle vydezinfikovanému tělu se budou vyhýbat paraziti i bacily obloukem (chuckle).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN