BTW: O něze

Zpod mých nohou se ozývá mlaskavé cvakání, mručení a občas vytryskne vlčí zpěv. Nemusím se ani dívat, abych věděla, že na moje psy přišla něžná chvilka. Kazan s vášnivou jemností okusuje Berry krk, zatímco ona mu láskyplně olizuje zavřené oči. Svým způsobem se ujišťují, že jejich svět je bezpečný a v pořádku.

 

 

Něha. Už to slovo pohladí. Každý ji potřebuje, lidé i zvířata. Když se ve správném věku nedostane dítěti, zůstanou mu stopy na duši, kterých se bude těžko zbavovat. Potřebují ji ženy – přijímat i dávat. I silní a nezávislí muži mají chvíle, kdy dají přednost něžnému pohlazení před vášnivým objetím. A nezapomínejme na staré lidi. Když už život ztěžkne a ztrácí barvy, umí něžné slovo zázraky.

Všimli jste si, že se slovo něha nevyskytuje v negativních konotacích? Třeba taková láska nemusí být jen úžasná a obohacující, ale také zraňující, nenaplněná, vypočítavá či ponižující. Ale něha je vždy prostě něhou. Může být maximálně posmutnělá, ale většinou je laskavá, občas hravá, a téměř vždy tišící, navozující pocit klidu a bezpečí. Je velmi soukromá.

Něha je důležitá. Nutně ji v životě potřebujeme. Nejen přijímat, ale i dávat. Zvyky v našem civilizačním okruhu ovšem něhu odsouvají především k matkám a malým dětem, i když se dá předpokládat ve funkčních partnerských vztazích. Dokonce to někdy vypadá, jako bychom se za ni trošku styděli.

Hm. Napadlo vás někdy, proč má tolik lidí tak rádo svoje psy a kočky? Zvířata něhu přijímají velmi přirozeně, dávají najevo svoje potěšení a nemají problém ji vracet. Nestydí se a nikdy se něžnostem nevysmějí.

Dnes je první adventní neděle. Až zapálíte svíčku a pustíte myšlenky na sváteční procházku, zkuste se zamyslet nad něhou. A darujte ji svým blízkým.

 

Aktualizováno: 1.12.2012 — 22:20

85 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Dede, krásné zamyšlení jako vždy. A ještě dodám, že tvoji knížku jsem „nesežrala“ za jeden večer, ale poctivě uďobávám… Ty povídky jsou zvláštní, krásné, ze života. Máš úžasný dar ,pozorovat život kolem sebe (y) (y) (f) Klidně dalších ….. (chuckle) mnoho let můžeš psát a já Tě budu číst.

 2. Přeji miničíčánkům aby všechno dobře ustáli/y, vím, jak je to cesta zdlouhavá, a dopadli/y jako můj Černoch.
  V letošním mrazivém únoru se mně něco objevilo za oknem, na první pohled to kočku připomínalo méně, opelichané, samý bolák, holý myší ocásek, atd., atd.
  S velkým úsilím krůček za krůčkem nemoce poodcházely, nejsme sice ještě u konce, ale už zdobí. Psychické újmy nedošel, je to naprostý bezkonfliktní flegmatik.

  http://nelina36.rajce.idnes.cz/Cernousek_rajce

  1. Neli – vypiplala jsi z něj krásného kocourka, klobouk dolů. A ta fotka před rozkvetlým klematisem nemá chybu.

 3. Tak ještě přidám palečky pro kočičí chůvičku a taky pro tři uloupence (podle vzoru nalezence). I když teda majitel dal jasně najevo, že chybět mu nebudou.
  (y) (y) (y) (y)

  1. Karakal to řekla přesně – připojuju se (h)
   Karolíno, ještě že tě tam měli – kdyby čekali déle, mohla kočičí Princezna přijít o paničku. Máš sice adventní víkend plný nervů, ale zase jsi udělala moc dobrou a lidskou věc – takže jako advent je to naprosto v pořádku (inlove)
   A totéž platí o uloupencích a jejich zachránkyních. (h)
   Jen mě štve, že ten chlap nehodnej má někde nekastrovanou kočku a za pár měsíců to bude to samé. (headbang)
   Tak hlavně, aby to Kulička ustála, Bediny chráněnky jsou na tom nejspíš líp…
   Jo a samozřejmě souhlasím s podporou kočiček (ještě kdyby se podařilo vykastrovat jejich mámu… jenže to by asi dřív musel dostat přes kebuli ten chlap)

  2. mirne receno… (fubar) :@
   ja bych tomu „majiteli“ nejradsi hezky predala vsechny ty nemoce, ktere ted trapi Kulicku, a nechala ho s tim taky venku na mrazu, frajera jednoho! (punch)
   Tihle tvorove (lidi ne, pardon) jsou nejak mimo mou schopnost chapani… (shake)

 4. Tak jsem konečně dopadla na židli a zapnula počítač. Ano, od včerejšího návratu z venčení jsem se až do teď nezastavila. A to mě po včerejším výletu bolej nohy. Doufám, že někdo už nahrál fotky, abych se pokochala zavzpomínala. Já ty svoje ještě neviděla. Bylo tam náááádherně, Zvířetníci moc milí, pejskové trpěliví (některé si nakonec pohladila i Rysinka, která pejsky obchází aspoň metrovým obloukem) a moje děti milionové, což ovšem ve společnosti obvykle bývají. Moc děkuji za krásný den, užila jsem si to. Jo a nejen, že mě bolí nohy, ale Rysík na dnešní procházce, na kterou chtěl taky „kolo“, začal po několika minutách fňukat, že ho bolí zadek. Chuďátko kolo chvílema vedl, ale pak se srovnal a zbytek už normálně dojezdil. A teď si jdu přečíst, jaké zážitky tu líčí ostatní. Na článek možná dojde zítra.

  1. To po sobě čtu a musím napravit, co jsem psala. Chuďátko je Rysík a ne to kolo, chybí mi tam čárka.
   A ještě jsem chtěla poděkovat za večerní doprovod Nightlili. Ta může potvrdit, že když toho má Rysinka dost, tak dokáže být i protivná. Část cesty domu ta prťavka proležela v metru na podlaze, ale aspoň u toho nevřískala, tvářila se spíš spokojeně. Ovšem kdybych jí ve vytírání podlahy chtěla bránit, tak by okamžitě spustila. Cestující si teda asi myslili nelichotivé věci, ale nějak radši nechám dítko válet na podlaze, než se s ním peru. Z podlahy už totiž nikam nespadne (chuckle)

  1. Lamo, to je skvělé 🙂 (h) 🙂 (h)

   A níže mi v mém příspěvku hned u první věty mi vypadla slova…něha je lepší, než vášnivé projevy lásky.

 5. Ano milá Dede, krásné připomenutí, že něha je často důležitější než „ Mě už se jen při vyslovení tohoto krásného slova nějak měkne srdce a je mi dobře po těle. Já si osobně něhu doma sama vyžádám 😉 . Prostě přijdu za chotěm, jen tak uprostřed dne a prohlásím „I need a hug“ (potřebuji obejmout). No co mu chudákovi zbývá, než mi vyhovět, že (inlove) A je to lepší, než tisíc polibků.

  Jinak spousta krásných fotky ze včerejška (ty nááádhernééé deky), muselo to být jako vždy krásné setkání.

  Milá Bedo – jste s Boxíkovou obě úžasné, že jsem pro koťata tak ochotně jely a že se zlodějská akce vydařila, protože jste jim tak najisto zachránily životy. Jakmile jsem viděla tu fotku Vave s koťátkem (a pak ty fotky od Jakkela), bylo mi smutna. To kotě vedle Vave vypadalo tááák zanedbané. Kladla jsem si otázku, zda se za Vave náhodou nevydalo jen pro další pohlazení a pro kousek té „něhy“. Bylo skvělé, že jedno hned našlo nový domov a doufám, že i ta další dvě uspějí (vždyť i přes ten zanedbaný vzhled je vidět, jaká jsou krásná). (h) (h)

  Karolíno, držím palce kočičí chůvičce, ať je její pobyt v nemocnici co nejkratší (y)

  Jinak opožděná, ale o to vřelejší VELKÁ gratulace včerejším oslavenkyním DEDE a LOUK..a tak o den později zpívám
  http://www.youtube.com/watch?v=qyeIi_yNKyU

  Zasmála jsem se u Dede “nadstolových uší”, při výraze Bubu, že pes “hlasitě čumí” jsem přímo vyprskla (bezva žehlicí bábovka) a posílám vzdušné pohlazení Terrovic nádherné smečce. Emtesko – zážitky lidí od fochu, tedy z první ruky (jako psala i Fuky) jsou ta ze všech nejlepší a už se moc těším na tvoje další (jak píše Dede, už ho má).

 6. KOŤATA JSOU U MĚ, pro jistotu zatím v kleci (h) (h) (h) (h) (h)

  Boxíková zajela až sem ke mně a spolu jsme jely tam kde jste je včera viděli – no a vzaly si je, byly tam na krajíčku, jako když na nás už čekají

  začervený jsou bezpečně, dál se uvidí… ale vodičku bumbaly hned, obě – Adélka i Babetka

  1. Je fajn, že jela Boxíková, koťata byla na nějakém dvorku, o kterém já ani nevím.

   Zvířetníci, co kdybychom nad „Mikulášskými“ koťaty u Bedy převzali patronát? U Bedy budou do očkování, pak budou pokračovat do depozita k LucYnce, se kterou dlouhodobě spolupracujeme. Tak bychom si mohli vzít za své očkování, odčervení, krmení a veterinární péči po dobu, co budou u Bedulky, co říkáte?

   Koťata jsou k vidění na jakkelových fotkách zde:
   http://jakkel.rajce.idnes.cz/Mikulasske_venceni_2012/#d40_6121.jpg

   1. Vave, ty mi čteš myšlenky, před chvilkou jsem myslela na Bedu a říkala jsem si, že pokud se koťata povede odlapit, měli bychom finančně pomoct s péčí (h)

    1. Zvířetníčkové milení, budu upřímná – meodmítnu, budete moc hodní, když třeba aspoň ty léčebné výlohy pokryjete (zatím netuším co to bude obnášet – pastu na odčervení mi teď ještě dala lucYnka, ale asi se budou odčerovat víckrát, koupila jsem teda pudr na odblešení a nevím co očička a jestli třeba nebudou třeba nějaká antibiotika, ale to musí říct až doktor)

     zatím hlásím – holčičky hned po příjezdu obě bumbaly a teď už se i napapaly, taky hezky obě, plnou misku kuřecíhoi masíčka, to je dobře že mají apetit… a obě už taky vrní (h)

     1. Jsou to krasulky 🙂 kdy můžou jít do světa? Jak by asi snesly psíka? A kdeže to zeměpisně jsou? Možná bych měla pánika, ale zatím s velkou rezervou….

    2. přispívá se na „cizí“ kočičky, tak snad je jasné, že se Bedě (a pak LucYnce) zaplatí náklady na „velkou mikulášskou loupež“ (chuckle)

     1. Naprosto souhlasím s Xerxovou. To se vám B + B zase něco povedlo. Mikulášská loupež, to zní dooost dobře (inlove) 😀 (cat) (cat)

    3. Tedy.. kdyz se tu resi financni podpora nasich Mikulasskych sourozencu, primlouvam se moc i za tu nejnemocnejsi z nich. Bety by me asi zabila (nastesti sem nechodi, jen ji nekdy pinkam linky na clanky), ale vcera u veta se taky docela prohla a jeste prohne, pokud to Kulicka ustoji. O dalsich vydajich nemluve. Tak aspon kdyby to prvni nejurgentnejsi osetreni ze vcera Zviretnicka podpora pokryla, urcite by to byl pro Betku krasny darek, takovy presne od nas.. Prece jen se prtete ujala okamzite, nezistne, a to ma doma prosim dve deti (je na materske s mladsim a starsi Verunka, co byla na venceni, je diabeticka 🙁 ), dve fretky, dve morcata, ted uz dve kocky a jen jednoho manzela 🙂 Prijde mi to fer, co vy na to? Ale asi me fakt necim prasti, minimalne (punch) (think) auau

  2. Jé milá Bedo, to je dobře že jste je našly. Teď jsou alespoň v teple. A pak je dáš do pořádku a naočkovat a pak poputují dál do deposita a posléze do dobrých domovů. To jsem ráda že to dobře dopadlo. (y) Adélka (inlove) Babetka (inlove) Beda (inlove) Boxíková (inlove)

   1. Děvčata, jste hvězdy (y) . Já nějak nepostřehla, že tu je dneska článek (a navíc takovej krásnej (inlove) ), akorát jsem se divila, co že se u včerejšího nic neděje…
    Jasně že jsem taky pro.

  3. To je dobre ze uz pijou… Kulicka Liza jeste ne 🙁 sice basti, ale vodu teda ani nahodou.. tak ji Bety oblbuje rozredenym sosikem z kapsicky (chuckle) snad se rozpije.. taky na tom byla zdaleka nejhur, veterinarka se docela boji, aby ustala to odcerveni 🙁

   1. Držím Kuličce palce, Ivko (inlove) , dávej zprávy, prosím. A děkuju Ti za dnešní „velkou mikulášskou loupež“, jak to krásně nazvala Xerxová.

  4. Vy jste obě úžasně akční.
   Díky za kočičky,
   škoda, že jsem to včera neuměla udělat sama (think)

   1. ri, máme tu dva zrzavý kocourky,narozený 12:7:2012..socializovaný…..u Pavly v Sezemicích….jsou to bráchové mojí nejmladší Majolenky….

  5. KONEČNĚ NĚJAKÁ DOBRÁ ZPRÁVA :*
   Celý první adventní víkend stál za houby, tak alespoň tohle.
   Jste skvělé, že jste to tak zorganizovaly (clap) a rozhodně se přimlouvám za Zvířetnickou patronaci, ti drobkové si to zaslouží (cat) (cat) (h)
   V tom chladném počasí by je nečekalo nic dobrého!

   1. Diky za kotata, male mikulasky, jste skvele. Urcite rada prispeju, jen napiste kam a jak (Bedo, mas jine starosti, ale co ty kalendare,objednala jsem dva pod tvym clankem… je vse na Hadopasech? Jdu tam. (h)

    1. Jste naše Arsenky Lupinky – Velká kočičí loupež se podařila – hurá. A samosebou jsem pro patronaci malých Mikulenek – myslím, že zana může uvolnit nějaký ten tolárek (však to časem zase doplníme).

  6. Tak tomu říkám dobrý skutek v praxi (inlove) . Držím palce všem třem koťátkům, aby se měla už jen dobře (h) . A vy máte v nebi místo jisté (angel) .

  7. Bedo a Boxíková, moc moc moc díky (h) . Pořád jsem na ty dvě chlupaté kuličky musela myslet a tak jsem strašně ráda, že jsou v teple a bezpečí. Jo a pro zvířetníkovskou pomoc všem sourozencům jsem ne všema deseti, ale nejmíň všema sto!!! Vždyť pro tyhle účely se ty penízky střádají! (nod) Koťátka kouzelný, držím vám všechny palce, ať jste co nejdřív úplně v pořádku a můžete si už jen pěkně vesele užívat radostí života (inlove) .

 7. Milá Dede, přeji krásnou adventní neděli. Posílám velmi něžné pohlazení Kazanovi,Berušce a taky Tobě, jak od maminky. (h)
  Napsala jsi to moc pěkně neb objetí a něžnosti není nikdy dost. (h)
  Všem našim zvížatům pak uděluji Cenu za něžnost. (h)
  Rozsvítíme svíce a tiše vzpomeneme na všechny naše milé. Venku sněží, doma je teplíčko,buďme vděčni za každou , každičkou chvíli s přáteli či s myšlenkami na ně. (h)
  Přeji všem krásný večer a všem oslavencům dodatečně od srdce všechno nejnejnej !!!!

 8. Velmi opozdene preju vcerejsim oslavenkynim – Dede, Louk a JaneBa, protoze jsme jeli brzo rano gratulovat dalsi oslavenkyni – me tchyni, ktere je 75 let. Takze defcata mila, absolutne vsechno nejlepsi, a at se vam dari na co ruku polozite. (h) (f) (f) (f) (d) (^) . A taktez hodne (sun) v zivote.

 9. Tak naše milá chůvička leží na infekční JIPce, napojená na spoustu přístrojů a hadiček. Nikdo k ní nesmí a vypadá to na dlouhodobou záležitost.
  Ještě, že jsem ráno tu 155 volala.
  Tak díky za palcodržnu, ještě jí budeme chvíli potřebovat.

  1. Držím palce Karolínčině chůvičce (y) i Bedulce, která čeká na Boxíkovou, až dorazí do Prahy, a pojedou pro koťata. Už jsme se chystali s Vaškem taky, ale bude mnohem lepší, když tam pojede Ivka, která už včera s tím člověkem mluvila a ví, jak vypadá a kde ho najde. Kež se jim podaří koťata najít a odvézt.
   (h) (y) (h) (y) (h) (y) (h) (y) (h)

  2. Ach jo, Karolino. Drzim plce a preju tve pritelkyni brzke uzdraveni. A jsi hodna, ze se staras. (h)

  3. Držím palce, ať je chůvičce co nejdřív líp a ať má Princeznička svoji milovanou paničku zase rychle doma!!! (y) (y) (y)

    1. Jj, umí ale nechtěla rušit tajenku. A zas jsem odhalena jak se tam pěkně cpu dobrotkami. (rofl)

 10. OT – SOS koťata

  podařilo se mi domluvit dočasné umístění pro ta dvě zbylá koťátka z Uhříněvsi – ale já ani netuším kde to je!!!

  žhavím linku na Boxíkovou, ale možná je venku s Kulichem a neslyší zvonění, poslala jsem sms – snad ještě platí to číslo, docela dlouho jsem s ní nevolala… až to najde, hádám že se mi ozve

  nebo někdo jiný by je tam šel se mnou krást?????

 11. Věc to nevídaná, zase jednou na nás vykouklo sluníčko a kontroluje ten chladný den. Ledový vzduch není to co bronchitida zrovna potřebuje ale pes se dožaduje svých práv. Chápu že s tím jeho kožichem mu zima nevadí. Rozkošnicky se vyvaluje v ojíněné trávě a vykazuje svoji sílu v boji s obrovským klackem. Ještě tak kdyby mohl být na volno, jinak se mu vodítko do větve zamotává a tu hru s ní mu kazí.
  Už jsem zkontrolovala fotografie z Mikulášského venčení. To jste se poměli, dvounožci i čtyřnožci. Jedno koťátko Kulička zachráněno, kéž to přežije. Asi chudáčci koťátka co tam zůstala.
  Ale je první advent, tak tedy pokoj s vámi a čekejte si trpělivě na Ježíška. (h) (h) (h)

  A je to za 3, že ještě tři adventní svíčky čekají na rozsvícení. Čekání je vždycky dlouhé ať už čekáme na cokoliv. 😉

 12. Až zapálíte svíčku, nenechte ji, zejména na adventním věnci, hořet bez dozoru, jinak se může snadno stát, že místo doma budete zpívat koledy pod mostem. (u nás to nehrozí, adventní věnce nepěstujeme a svíčky nepálíme). 😀

   1. I nechte ho, má vlastně pravdu. Hořící adventní věnec nebo dnes už méně často stromeček je opravdu to, co člověk mít nemusí. Nejlepší je to na hřbitově, když nějaký dobrotivý příbuzný zapálí čtvrtou adventní neděli na pěkně proschlém věnci všechny čtyři svíčky, které jsou tam nastrčené jen pro parádu (tj. nemá pod sebou kovovou podložku). Místo vzpomínky plamínkem vykvete vatrál … a to čištění náhrobní desky na Štědrý den (think) (inlove) .

  1. Ešte že máte tu germániu pod nosom.Dúfam,že nikdy nebudete potrebovať zastaviť sa,pospomínať -pretože nebudete mať na čo.Len na tie výhodne kaufy.

 13. Tak znovu- zdravím od žabek, ráno trošku sněžilo a teď už z toho skoro nic není. Ale jako zahájení adventu to špatné nebylo 🙂 Odpoledne s eu nás na návsi bude rozsvěcet vánoční stromek, tak se půjdeme podívat.
  A díky Dede za krásný článek, škoda, že dnes se na něhu často pohlíží jako na něco nepatřičného až směšného.

 14. Něha kocouří – včera jsem udělala asi 20 fotek, jak leží Ríša s Melíškem spolu na křesílku a Ríša něžně opečovává a olizuje Melíška. Ten si nakrucuje kocoura, aby se Ríša dostal na všechna místečka, kam Melda potřebuje. Vydržela bych se na ně dívat hodiny! (h)

  Jinak jsem od rána od 7.00 nedobrovolně na nohou. Naší kocouří chůvičku jsem musela nechat odvézt do nemocnice. Leží na kapačkách na JIPce, má oboustranný zápal plic a srdeční arytmii, k tomu zhoršené astma. Když mi brzo ráno volala, abych jí odvezla na pohotovost, že má skoro 40 horečku a nemůže ani vstát, usoudila jsem, že odvoz vlastním autem je tak akorát cesta k horšímu a zavolala 155. Přijeli, pak volali doktora a už to jelo. Tak jsem z toho taková špatná, ona je nesmírně hodná a obětavá, má jen svého partnera, který je bez nohy a sám se sebou má hodně problémů, dcery se s ní nestýkaj, jen vnučka, ta bydlí někde za Prahou…..
  Nejsmutnější bylo, že jí její kočička nechtěla opustit a museli jsme jí zavřít, abychom vůbec odjeli. Plakala nahlas, musím se tam odpoledne zajít podívat a trochu jim pomoci. Tak to ta adventní neděle pěkně začala!

  1. Šlaka! Držím palce. Na zápal plic mi umřela bábička (dlouhé á – tedy vlastně moje prababička). Skoro v devětadevadesáti. Tak snad chůvička ještě pár let vydrží!

  2. Milá Karolíno, to tedy není radostný advent ani pro chůvičku, jejího partnera a ani pro tebe. Držím jí palce, hlavně že je tvou zásluhou už v ošetření. Jestli ji navštívíš tak jí vyřiď že na ni myslíme. A pohlaď její vyděšenou kočičku. (y) (y) (y) (y) (h)

   1. Teď jsem byla u Honzy a Princezničku jsem hladila a mazlila, tulí se a je smutná. Panička jí kdysi zachránila od jisté smrti, takže je na ní závislá. Ale nabaštila se, tak aspoň to.
    Stále čekám na zprávu, zkusím tam zavolat.
    Děkuju za podporu, vyřídím jí to. Ona vás všechny zná z mého vyprávění a např. Šárku nebo Bedu i osobně.

 15. v lese Beta trošku stopovala (spousta stop vysoké), trošku pobobrovala (klády se nejlépe dolují ze závěje) a hlavně mě lovila. Jsem okousaná, pošlapaná, sněhem obalená… nakonec mi sebrala rukavice (nesla jsem je jen v ruce) a házela si s nima… Prostě něžná klidná psice.
  Mrzne – (sun) jen něžně vykukuje. Nebe na střídačku jasně modré a šedé…

 16. Krásné a něžné adventní zamyšlení, milá Dede. (h)
  U nás je psí něha tak trochu packatá a hranatá 🙂 , to Píďa byla měkká, hedvábná a přilnavá, kdežto Andulka je něžný hrom do police. Stejně jako Rózinka. 🙂
  Je tiché první adventní ráno, chladno, žádné sluníčko, jaké bylo včera. Na krmítka teprve musím jít, ale až dopiju kafíčko s mlíkem, až za chvilku. 🙂
  Přeju všem krásný den. (h)

  P.S. Jendo, chtěla jsem se do toho tance ponořit, ale jako netanečník jsem místo toho fascinovaně sledovala jen jejich nohy. Šmarjá!, jak jen to dělají, že se jim nezapletou, zvláště když tak blízko sebe jsou čtyři! (y) 🙂 (h)

  1. Ono u argentina toho moc jiného než nohy vidět není, když se to dělá dobře. Nahoře sice probíhá čilá obousměrná výměna informací (Kdo kde na které noze stojí a jakou má v jakém směru setrvačnost; jakou má stabilitu; kam by partner chtěl, aby partnerka šla a kam se u toho točila; jak partnerka vedení pochopila a nebo kam jít nechce a tak dále a tak podobně. A to mluvím jen o tanci.), ale zvenčí by to mělo vypadat, že se ti dva prostě jen objímají.
   A on se člověk naučí co a jak aby se zamotal jenom tak, aby se zase byl schopný rozmotat. Nebo možná spíš získá dostatek stability a dostatečný rozsah pohybu, aby v případě, že se mu zamotají nohy, měl čas je zase v klidu rozmotat, aniž by začal padat. Koneckonců stojí na čtyřech nohou, to je nějaká stabilita 😉
   http://www.youtube.com/watch?v=mn08dvNEjcw

 17. hezkou první adventní neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Dík za adventní zamyšlení (inlove) Mám jen připomínku, Beta prostě něžná být nedokáže – její něžné mazlení je sice časté, ale připomíná špatně zabržděný buldozér… (chuckle) I když leží a je klidná, tak si nás chce přitáhnout pacinkou… tou pařátou drsnou drápatou tunu vážící… 😉

  Venku je adventně – ticho, bílo, umrzlo. Dosypaly jsme s Betuší krmítka, spolu s červánky vstávají i ptáčci

 18. Něha po argentinsku: http://www.youtube.com/watch?v=WnuhlAvJlvE
  Škoda, že nikdo nenahrával dneska na milonze. Něha. To je to správné slovo. Jedna tanda. Čtyři písničky.
  Yo la quise, muchachos, y la quiero
  y jamás yo la podré olvidar;
  yo me emborracho por ella
  y ella quién sabe qué hará.
  Eche, mozo, más champán,
  que todo mi dolor,
  bebiendo lo he de ahogar;
  y si la ven,
  muchachos, díganle
  que ha sido por su amor
  que mi vida ya se fue.

  1. Dovolím si přilepit… No, podobné to není, protože katolický pan farář tango v kostele nepřipustil… Ale komu se bude líbit http://www.youtube.com/watch?v=VrVZAVBiJHw, nechť přijde 5.12. v 19. hodin ke sv. Tomáši v Praze (u Malostranského náměstí). Les fléten tam nebude a sbor z poněkud opačného pólu věkového spektra, ale dotyčný zpěvák ano a jestli se to trochu povede (blush) … Dává se Misa Criola a Navidad Nuestra (z toho je odkaz) a nějaké argentinské lidové písně. A je to zadarmo. Přesněji – platí argentinské velvyslanectví.

  1. Renátko , máš u mě tajemný předmět kyblíkoidního charakteru od Nightlily. Je potřeba se domluvit na předávce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN