U CEDRU: Recyklovaná kočka

Když Ruby zase jednou vyhodila z nejvyšší kapsy posledního medvídka a poslední kousek kožešinky, vzdala jsem to. Očividně jsme měly rozdílné představy o tom, jak budu trávit pár posledních dnů rekonvalescence. Já osobně jsem je tedy rozhodně odmítala prožít v předklonu sbíráním plyšáků. Uvelebila jsem se v ušáku. Nikam nejdu, abys věděla!

 

Vtom se mi tak nějak sám od sebe podal do ruky kartáč a na čalouněném opěradle se zhmotnil Cedrik. Taky sám od sebe. Nebo od přírody, jak chcete. Dobře, jdeme se česat. Příroda ovšem dovede být nejen něžně chlupatá, ale i pěkně zlomyslná. A praktická. Když má něčeho dostatek nebo dokonce přebytek, dříve či později se to pokusí využít k vlastnímu prospěchu. Konec konců, i kyslík býval kdysi dávno, v počátcích života na Zemi, pro ten život smrtelně jedovatý… A čeho jsem měla v následujících pěti minutách plnou hrst? Jistě. Byly to – promiňte mi to slovo, ale říci ho musím. Byly to chlupy.

Že se to dalo čekat? Jistě. Ale v té chvíli se na druhém opěradle usadilo něco daleko jemnějšího, než jsou ty nejjemnější Cedrikovy chlupy. Byla to inspirace. Stává se to. Občas. A inspirovaný jedinec (v tomto případě já) se pak dívá užasle a nevěřícně: tohle že jsem vynašel? Možná by spíše měl říci: tohle že se mi vynašlo? Recyklovaná kočka tedy vznikla z mé nechuti hýbat se, Rubiščiny potřeby být naopak neustále v pohybu, trochy té přírodní inspirace a samozřejmě – ehm… z kočičí srsti, tedy chlupů.

 

 

Ačkoliv nejmladší příslušnice naší smečky Ruby oslavila letos 21. června druhé narozeniny, nezdá se, že by na svých bouřlivých mravech chtěla něco měnit nebo dokonce uvažovala o jakémsi usazení. Kdyby s ní všichni ostatní kočkouři vzorně spolupracovali, možná by se tím uspokojila a své lidské spolubydlící se nesnažila tak usilovně přesvědčit k divokým hrám. Jenže všichni tři peršáci svorně na její pošťuchování odpovídají značně nevrle – nemají tak rychlé tlapky, a konec konců od chvíle, kdy našli v naší smečce své doma, hledí především zdobit, mazlit, být něžní, shovívaví, krásní. A abych nezapomněla – pouštět chlupy. Navíc Ebony, který od jisté doby vidí vlastně jen na jedno oko, je i pochopitelně opatrný a než někam skočí nebo dopadne, dlouze se nad takovým počínáním zadumá. A kde už je konec svižného černého stínu!

Ruby!

Kočka se zmocnila jakési účtenky, kterou jsem zmačkala a hodlala vyhodit. Papírek sviští místností a za ním Ruby. A ještě někdo – rezavý plamen s dlouhým ocasem a poněkud hlučným během (zkuste si ostatně běžet lehce jako vánek, když máte poctivých 7 kilo kocoura) slyšící na jméno Dalí. Sibiřák s lososovým kožichem totiž nesl dost rozmrzele, že se s ním Ebony odmítá honit, jako to dělal na začátku svého působení ve smečce. Pomalu začal upadat do své obvyklé vznešené melancholie, jenže pak přišla Ruby. Dalí okamžitě zapomněl na své zádumčivé pohledy z okna do zahrady a dlouhé hodiny trvající meditace, dokonce se s námi přestal srdceryvně loučit, kdykoliv jsme odcházeli třeba jen o patro výš. Byl přistižen, jak si znovu kouší hrát s odstřižky kožešiny, které se kvůli Ruby povalovaly i na těch nejméně pravděpodobných místech. Mimochodem, už jste někdy lovili zmáčený a slizký kousek králičí kožešinky z koprové omáčky? Já ano.

Od jisté doby neobracíme u nás doma věci naruby, ale „Na Ruby“. Výsledek je týž.

Cedrikových jemných, poletujících a hedvábných chlupů jsem měla brzy plné ruce a sem tam i nos. Snažily se poletovat, vznášet a přemisťovat se, prostě dělat všechny nepatřičnosti, které takové chlupy dovedou. Začala jsem právě být poněkud bezradná (a vstávat se mi ještě pořád nechtělo), když mi na rameno poklepala paní Inspirace. Dýchla jsem si do dlaní a z hrsti chlupů zkusila vytvořit kouli. Nebudu lhát – vzniklý plstnatý útvar nepřipomínal ušlechtilé symetrické těleso ani vzdáleně. Ukázněně však ležel, nikam nelevitoval, a neodbytně v tu chvíli připomínal… myš. Tvarem, barvou, velikostí.

A nejspíš nejen mně.

Chlupy totiž ležely ukázněně tam, kam jsem je odložila, a to přesně do chvíle, než je objevila Ruby. To bylo teprve něco na hraní pro malou a mírnou černou kočičku! Ta měkká věc nedělala hluk, krásně a skoro sama klouzala po korkové podlaze, byla dost lehká, aby se dala vyhazovat a chytat ze vzduchu, mohli jste do ní zatnout drápky a snadno je zase vytáhnout… Navíc dvounožci kupodivu neprotestovali a nemumlali cosi o „zpropadených poltergeistech“, kteří už jim zase uzmuli propisku, klíče, flashdisk, balíček papírových kapesníků nebo houbičku na nádobí. Prostě ideální. Ruby a nakonec i Dalí, který by za společnost britské slečny dal svou kocouří duši i tělo, měli oči jen pro ten podivný oválný útvar tvořený sežmoulanými chlupy.

 

 

Jejich zájem neochladl ani po několika dnech. Občas sice jeden nebo druhý shodili nějakého toho plyšmyše, ale to nejspíš jen proto, abychom nezapomněli, že máme kočky, které si v rámci své duševní hygieny potřebují hrát. Nepopiratelnou výhodou recyklované kočky je, že nevadí, když se zatoulá pod skříň nebo prostě jen tak neznámo kam – přísun nepotřebné srsti je prakticky nekonečný. Spotřeba recyklovaných chlupů je ovšem taky velká a všichni se moc těšíme, až při nějakém velkém úklidu nebo při malování odsuneme některý z velmi těžkých kusů nábytku (zvláště vhodné jsou knihovny). Už teď tušíme, že recyklovaná kočka, která se za nimi bude skrývat, dosáhne mohutnosti mladého geparda.

Tak nějak tedy vznikla hračka, se kterou jsou všichni spokojeni… jen nevím, jestli jsem se příliš neprohřešila proti přírodě, které jsem se tu na počátku tak pokrytecky dovolávala, když se mi podařilo empiricky prokázat, že výše popsanou recyklací KOČKY vznikne MYŠ.

Prostě – příroda už je taková, a chlupy… chlupy jsou všude.

 

Fotky:

1) Ruby a sbírka plyšáků

2) Ruby a Dalí demontují šplhací strom

 

 

 

Aktualizováno: 28.11.2012 — 18:23

66 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. krásné kočičky!!!! vždycky si říkám proč já když mám raději kočky než psy mám psy 3 a kočičku jen jednu???

  všem čičinkám posílám pohlazení (h)

 2. Jo, chlupy… vždycky před otevřením bytečku odchlupím a stejně říkám, ať lezou dovnitř v botech. Žádný odchlupení není dokonalý a nepsí a neznámí nejsou zvyklí, že když už shodí boty, mají varianty buď shodit i fusky, nebo si stvořit fusky zdola zateplené. Odchlupeno nebo ne. 😀
  Ovšem degradace na myš, ta mě ještě nenapadla.
  I když asi dobře, uvážím-li destrukční potenciál chlupatky.
  Na moctou stranu, chlupatka demoluje pouze svoje hračky, takže myší netřeba. 🙂

 3. To je fajn, ze terra smecka pise. 🙂 A na tema vetsine lidi zde tak blizke. Napr. cerny kabat si dam na sebe az kdyz vychazim ze dveri, aby mi Jakey vrtichvost nezanechal spoustu chlupatych suvenyru.

 4. Milá Terro,
  vy máte ale doma nádherné chlupáče. To by byl svetříček. Nejvíc mě ovšem dostala ta krásná věta o transmutaci kočky v myš (inlove) .

  O.T. Ne že bych zvládla tu pochodeň zvednout a držet, ale aspoň příležitostně, ten melounek je kouzelný:
  http://www.astro.cz/apod/ap121129.html

 5. Milá Terro-san, ty jsi se trefila do notečky, zejména teď v období mírného pokroku v úklidu.
  Máte krásnou tlupu košiší doma, díky za písání a fota.
  Ach jo, ach jo,chlupy lítají všude, mám jen plovoučku a dlažbu a tak honím pápěří, které se vznáší vzduchem a mé ubohé plíce ho vdechují.Původci chlupů pohnutě hledí jak se krmička dusí a soucitně se přijdou pomazlit. Při česání jedna zdrhá, druhá řve,pejskům je to fuk, Daník se už přechlupatil a Ája II. už zase zapichuje krátké tuhé drátky.
  A do toho všeho ta přilítlá andula Pepin, nejen že řve jak Pepin ale dělá takovej borde l , že nevím jestli u nás dožije. (chuckle)
  A dnes mně dojal přednosta, povídá, tak jsem TI zametl. Jako MNĚ, no je totok možný! (headbang) (rofl)

  1. Jasně, že tobě! Kvůli sobě by nezametal… (rofl) A nehlídával ti taky někdy děti? 😛 (wave)

   1. To mě taky vždycky spolehlivě vytočí. Když se MI zamete, MI pověsí cíchy, MI uklidí nádobí,…. (fubar)

     1. Přála bych vám vidět pohled, kterého se mi svého času dostalo poté, co jsem pronesla větu: Jdu si vyprat tvoje trenky…

       1. Taky jsem se pobavila. Ja si toho TI, MI a SE v angline neuziju, ale kdyz prednosta, co je vetsinu dne doma, mi po obvyklem prichodu z prace tak kolem seste hrde oznami, ze napr. uz vyluxoval PULKU obyvaku, tak uz ani nehnu brvou. Obcas ho i pochvalim. Protoze kdybych nepochvalila, tak by se pochvalil sam, pretoze on proste musi byt chvalen, a to uz i na me celkem otrle a leccos ignorujici ja je prece jenom trochu dost. 😡

   2. Existuje jeden nádherný vtip:
    Manželka vyčíta manželovi: – Prečo ty stále hovoríš: moj dom, moje auto, moje deti. Prečo nepovieš NÁŠ dom, NAŠE auto, NAŠE deti. A čo to tam vlastne hľadáš v tej skrini?
    – No predsa NAŠE SPODKY…

 6. Ó ano, chlupy! Má jich snad někdo nedostatek? Bych mohla rozesílat kontejnery chlupů. Jenže chlupy černé jsou labrouší, na předení příliš krátké. Zato kočenčí prašivkoidní – to je zážitek.
  Terra-san, skvělé čtení. A ten vědecký závěr mě dostal. (chuckle)

 7. Nádherní kočičáci! Bond s naším nejnovějším přírůstkem Jinx zase objevili kouzlo třísek na podpal, takže člověk nejen musí koukat, jestli pod nohama nemá některou z koček, ale ještš navíc kousek dřeva, který by se mu mohl zapíchnout mezi prsty!
  Zdraví Anička+Míša+Robin+Bond+Jinx

  1. Ahoj Aničko, a co takhle nám ten tvůj zvěřinec představit? (inlove) Sedni, napiš, přilož obrázky a pošli… návod najdeš nehoře v liště a můj mail v tiráži. (wave)

 8. Co já bych dala za to nemít zátěžový koberec úplně všude, krom koupelny a šatny!!!!!!!
  Sním o lehce vytíratelné podlaze, kde si tiše běhá takový ten robotický kulatý blázinec a sbírá průběžně chlupy, kde nejsou koberce, kde nejsou žádné prahy, přes které se ten hodný pomocníček nedostane a kde je minimum nábytku. Jednou za čas mopíkem setřít zbylou špínu a klídek. Nemít tady Rainbow, žiju v mechu!
  Kluci se rozhodli vylínat všechno, snad někde našli i kotěcí chlupy. Jenže nám se to tu nevznáší, nám se to zašlapává do toho koberce. Úklid je za trest (nejen pro Zrzínka, který ten vysavač vysloveně nenávidí), po týdnu to nelze z nádoby vylít, musí se ta kaše vyndávat ručně.

  1. Karolíno, je to asi rada na zaplesknutí, ale nezkoušela jsi někdy ten zátěžový koberec prostě jen zamést rýžovým koštětem? Na hromádku a pak na lopatku? Mě se to jako rychloúklid osvědčilo (fakt je, že kluci s koštětem nebojují (wasntme) a taky nepouštějí tolik chlupů, ale lidské vlasy to sebere výborně). Další možnost je zakleknout na koberec s rýžákem (no, to už rovnou můžu napsat kartáček na zuby 😀 ).

   Podrbej za mě kočičí smečku, opatruj se a nepřeháněj to s úklidem (inlove) .

   1. No, rýžové koště nebo rýžový kartáč jsem fakt nezkoušela.
    Jednak mě to nikdy nenapadlo a taky v tom pidiprostoru je asi těžko použitelný. A se zubním kartáčkem tu teda lézt nehodlám. (chuckle)
    Rainbow to hlídá. A spolehlivě. Akorát je to krám velký a zabírá spoustu místa, ale funguje dokonale.
    Takže to s úklidem nepřeháním a jednou za čas zkrátka uklidím. Jinak – život v mechu je docela příjemný, když není člověk zrovna alergik, což naštěstí nejsem.
    A co se týče borůvkové marmelády, tak je to ještě to menší zlo, protože takové řídké psí hovínko, vytrousené na podlaze, bylo podstatně horší. To není má zkušenost, ale známým se to stalo a nebyli nadšení!
    Takže vlastně – všechno v pořádku.

    1. To se tím koštětem nesmíš rozhánět s rozmachem (chuckle) .
     Já to mám nacvičené z dob, kdy se Tomášek lekal hlasitějších vrčivých zvuků a nesnášel tedy vysavač. A jde to a je to fajn. Už se mi ani nechce hledat vysavač, jen lapnu koště.

     Jo, a jeden kolega tvrdil, že s balíkem kuchyňských utěrek se dá zlikvidovat cokoliv. Co mám děti, chápu, že měl pravdu, na podkladu pod … (dosaď si sama) … nezáleží (chuckle) .

     Podrbej za mě kočičáky, mám zooabsťák (inlove) .

  2. Ano robotický blázinec je fajn, dokud… dokud dítko nevytrousilo na podlahu borůvkovou marmeládu a nevšimlo si. Blázinec se pěkně naprogramován spustil dvě hoďky než jsem dorazila domů. Co mám psát… podlahy byly černofialové a poměrně lepkavé. Další dvě hodinky jsem měla o zábavu postaráno. Kdybychom měli koberce, bylo by to ještě zajímavější 😀

 9. Pokud jde o chlupy, není nad to mít doma dlouhosrstou strakatou zvěř. Borůvčiny bílé chlupy se druží se Světluščinými bílými a hnědými, zatímco černé (jemnější než bílé) tvoří zcela nezávislé chomáče. Takže nejen na zemi je vždycky vidět všechno, ale to, že majitelé tmavých psů mají pro snadnější údržbu černý šatník, u nás z těchto důvodů odpadá… 🙂

  1. Matyldo, levandule je úplně kouzelná. Až tak, že košíček na pečivo se změnil v košíček na blonďáka (cat) a místo na stole je na židli. A to ber jako velkou poctu, neb je to tímto delikventem první akceptovaný pelech. Na ostatní nabízené házel hezky zvysoka bobek.

 10. ….když se mi podařilo empiricky prokázat, že výše popsanou recyklací KOČKY vznikne MYŠ…….

  (rofl) (rofl) (rofl)
  no jo, ale to je jasný, jakmile se do badatelských a vynálezeckých vod pustí žena, vznikne vždy něco neobvyklého (y) 🙂

  to je fakt suprovej nápad.

  Bohužel u nás tedy neproveditelný. Páč nevím v co by se tak daly recyklovat ty megahory krátkých – do všeho se zapichujících- chlupů, než do opět megahory krátkých-do všeho se zapichujících chlupů.
  Ešátor se do línání pustil s pěknou vervou letos. Přelínává fakt hustě, už jsem z toho začínala mít obavy. Asi pojal domněnku, že je hranostaj, páč zrzavý chlupy vyměňuje za bílý 😀

  1. Hm, tak to už jsou hranostajové dva – a to začíná být podezřelé. Ruby se totiž taky intenzivně převléká do zimního, a černé chlupy mění za šedé :O takže teď má barvu, které se u psů říká tuším blue merle (ale bez té rezavé) – u koček nevím, nikdy jsem nic podobného neviděla… Neměla bych to reklamovat? Kupovali jsme přece černou kočku 😀

 11. OTík : Dede zlatá a stříbrná. K mému velkému překvapení,dorazila objednaná knížka již dnes, ač jsem platbu provedla až včera večer, Díky za důvěru (wave) Díky za věnování i za orig adresu,kdy se na obálce objevil i můj nick (happy) Jen pracovní nasazení mi brání se na ni vrhnout hned teď.Jen jsem stihla věnování paní spisovatelky IO na obalu. Ale jedna stížnost tu je. PROČ je ta knížečka tak slabá? Tohle zhltnu za večer (wasntme) Já chci víc a viíc. Piš ,piš, piš nebo Tě kousne miš/potažmo já/ (inlove)

  1. Bylo mi potěšením, milá Akden. Víš, jak zírala chudák pošťačka, když se snažila zapsat adresu doporučeného dopisu do počítače? (chuckle) Musela jsem ji ujistit, že to Akden může vynechat, protože jinak by jí nevyšla políčka…

   1. Včera jsem šel, tedy jel, na poštu s balíkem. Měl 18 kg, takže smůla; když jsem se zeptal, co by stál patnáctikilový, řekli velmi ošklivou sumu. Cestou zpátky, (už byla tma a pršelo), mi před auto suverénně nakráčela jakási evidentně mentálně retardovaná bytost, celá v černém, takže proti zmoklému asfaltu byla dokonale neviditelná. Zastavil jsem naštěstí včas, ke kontaktu sice došlo, ale beze škod na obou stranách. No a dnes odvezl balík PPL. přišli si pro něj až ke mě, automaticky ho pojistili na 10.000 Kč a zaplatil jsem o dost méně, než u pošty. Adresát dostane telefonem avízo a přivezou mu to až domů. Tož tak, hezký zbytek víkendu. V Praze je kolem nuly, silnice po včerejšku suché, ale na kopcích kolem Říčan je bílo.

 12. OTík : Dede zlatá a stříbrná. K mému velkému překvapení,dorazila objednaná knížka již dnes, ač jsem platbu provedla až včera večer, Díky za důvěru (wave) Díky za věnování i za orig adresu,kdy se na obálce objevil i můj nick (happy) Jen pracovní nasazení mi brání se na ni vrhnout hned teď.Jen jsem stihla věnování paní spisovatelky IO na obalu. Ale jedna stížnost tu je. PROČ je ta knížečka tak slabá? Tohle zhltnu za večer (wasntme) Já chci víc a viíc. Piš ,piš, piš nebo Tě kousne miš/potažmo já/ (inlove)

 13. Och chlupy, toť věčné téma! Moc se mi líbí, když Zdena bp zametání chlupů říká, že jde vyhnat králíčky. 🙂
  Taky bych ráda vyháněla králíčky! Ovšem od té doby, co je Kazan pořád doma a ven chodí jen nakouknout (a od října snad ještě nepřestal línat – nejspíš proto, že není venku) nevymetám králíčky… vymetám, luxuju, nacházím a chytám barbuchy! (whew)
  Množství černých barbuchů, kteří se vynoří odkudkoliv. Když otevřu okno, stačí jen ten proud vzduchu, aby se vynořovaly ze svých úkrytů a zabíraly si veřejný prostor. (tmi) Je to nekonečné – když měla v sobotu přijít návštěva, myla jsem podlahu hodinu před jejich příjezdem a zvěř vyhnala ven, abych je pustila domů teprve s onou návštěvou. Sázela jsem na první bezchlupý dojem 😛

  Milá Terro-san, děkuju za nádherné čtení. Nevím, do čeho se recyklují psi – asi do dalších psů. A tak tuším, že někde po koutech Domu mi roste jeden velikej, černej, chlupatej… baskervillskej (angel)

  1. Prima – taky chlupatá domácnost. Já už bezchlupý dojem vzdala. A představa černého recyklovaného psa baskervilského :O
   Myslíš, že už jicj mám párek? A budou se množit?

  2. Jsem ráda, že recykočka potěšila. Nějak jsem tušila, že chlupy jsou téma věčné a vděčné, už kdysi dávno se jeden z mých přednášejících podivoval, jak je možné, že denně zametá doma chlupy na jednoho kompletního kocoura, a ten jeho je pořád v husté a bohaté srsti (byl to tuším sibiřák). A černý pes baskervilský? Jujda…

 14. Kocour už pár měsíců není mezi námi, ale jeho chlupy, ty setrvávají. A musím přiznat, že po smrti našeho kocoura máme už jen čerstvé psí chlupy a to není nic moc. JÓ dokud kocour žil, to bylo, panečku, chlupů… (cat)
  To jsem zametala ráno-večer, o víkendech i v poledne a pořád bylo co uklízet. Teď už to není ono, holt ta čubizna na všechno sama nestačí… (dog)

  A ještě nás, prosím, OMLUVTE NA MIKULÁŠSKÉM VENČENÍ – jsme s páníčkem oba totálně nastydlí, tak ráno vyvenčí čubiznu ten, kdo bude míň kýchat a pak se zas vrátí do postele s knihou a čajem.

 15. ještě dodám.
  Moje kamarádka má huskyho.
  A z jeho vyčesané srsti si upletla čepici.
  Moc pěknou.

  M.

 16. kočičí chlupy máme všude.
  Obzvláště na mém černém spodním prádle.
  Spotřeba válečků z IKEY je u nás převeliká.
  Ale ty naše hebké kožíšky a pacičky za to stojí.

  Míša

 17. To je povídání jako stvořené pro dnešní upršený den. Mám sto chutí se na všechno vykašlat, sednout si do křesla a pozorovat, jak kolem mě víří chlupy. Mám jich doma monetálně taky dost, nějak jsem se nedostala k úklidu…
  Když jsem měla Maxe I., leonbergra, velmi jsem zvažovala nějaký ten svetr, na jaře to byl skoro pytel krásných jemných chlupů z podsady. Jenže ta jara jsme spolu zažili jenom dvě, pak ho zradilo zdraví.

  1. Leonbegrera měli naši bývalí sousedi. Byl to moc prima pes a jeho panička taky sbírala jeho srst, předla ji a pletla svetry „pro domácí potřebu“. Za tu dobu, co byli našimi sousedy tak vyrobila – co vím – ty svetry asi tři. Pak se odstěhovali i s leonkem. „Noví“ sousedi chovají šeltie, ale pokud vím, tak o ruční práce se psí vlnou se nepokoušejí 🙂

 18. Chlupy máme také všude. Stvořit z nich jakési zakulacené těleso je jediný způsob, jak zabránit jejich dalšímu rozběhnutí. Ale dát ho zvěři na hraní? Jednou jsem udělala kouli zvící tenisáku. Lehčí. Jenže dámy čuchly, trochu rozcupovaly a nechaly. Holt kočka není pes a pes není kočka. Takže vyhazuji chlupové koule do popelnice.
  Jen jednou jsem byla s chlupy užitečná. To jsem vyčesávala na zahradě jednoho z dalmatinů. Na jaře. Pár chumáčů mi uletělo. Vtom se přihnal pilný vrabčák a začal je sbírat. Za chvíli měl mocný šedavý knír a odlétl. A vrátil se. Tak jsem mu chlupy v chomáčcích nechávala a on nosil a nosil. Vrabčata vychovali v teplé psí peřince…
  Mávám krásné Terrovic smečce. Dobře, že jste zpět. Chyběli jste tu.

  1. To bys koukala jak jsou užitečné pro ptáky chlupy z kolie. U nás mají hnízdečka měkounkám pěkně vystlaná.

   1. No fletí chlupy jsou také kvalitnější výstelka. Na jaře jich pár nechávám na zahradě v chomáčích. Ale nechávat vše…
    Jinak doma bychom mohli stlát hnízd…Kdyby šly dělat psí slamníky, měli bychom jich už pár…

 19. Když jsem kdysi dávno v Praze byla členkou Klubu chovatelů koček, byla tam jedna stará paní, která tyhle chumáče sbírala, spřádala a nakonec i pletla šály a svetry. Byl to obrovskej hit!
  Vzhledem k počtu Vašich kočičáků už bys, myslím, o tom mohla vážně uvažovat. 😀

 20. Milá terro-san (inlove) , ani nevíš, s jakým potěšením Tě po dlouhé odmlce zase čtu.
  Skvělý nápad, půvabné vyprávění, krásné kočky – co víc si přát na probuzení ve čtvrtek, když tolik prší a je tma. Děkuju Ti za projasnění rána. (f)
  Přeju všem krásný den. (h)

  1. Vave, rádo se stalo (wave) Vždycky mě potěší, když můžu trochu toho kočičího elánu předat dál – a Ruby ho má velkou zásobu…

   Mmch – taky jsem ráda, že se věci podle všeho začínají vracet do „těch správných“ starých kolejí…

  2. Páč nic jinýho nehlásíš, taky si situaci vykládám tak, že v záchůdcích je nadále jen to, co tam být má. (y)

 21. hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)
  No konečně (wave) . Konečně spravená Terra-san sedla k počítadlu a stvořila hebké kočičí povídání (inlove) . Kočičí dáma vyrostla do krásy (nod)

  Sníh zatím k nám nedorazil, slibovaných 30 centimetrů má zpoždění…

  1. Tedy Xerxová, litovat, že ještě nesněží :O …U nás je krásných jedenáct stupňů, bohužel to nevydrží.

  2. U nás sice teplota s pokračujícím dnes hodně klesá, ale sníh je v nedohlednu (think) Já nechci bahno, já chci, aby sněžilo (nod)

 22. Milá Terro-san, sálá z toho Tvého psaní taková ta Vaše domácí pohodička,pohoda…. až se jednomu chce meditovat se zavřenýma očima…. (h)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN