PSI: Neodejde

Freďák stále bojuje. Zadní nohu má za krkem, skáče po třech, levé spodní oční víčko v půli tváře a nedá si pokoj. Chtěli jsme mu v létě udělat radost, protože už delší dobu s námi nikam nejezdil. Vnuk nás přemluvil, abychom jeli do blízkého Polska k podhorské přehradě. Že tam bude lovit ryby.

 

 

Tak tedy jo. Stan, nafukovací člun, pruty, léky na bolavé klouby a hlavně Fredy. Utábořili jsme se přímo na pláži a Fredy ožil. Nikdy neviděl tak velkou vodní hladinu a tak byl fascinovaný. Hned začal uklízet plovoucí dřeva, proháněl kačky a hlavně celé hodiny stál na břehu a díval se do dáli.

První noc vylezl ze stanu a korzoval podél břehu. To vydržel až do rána. Spouštěl rybářům signalizaci na nahozených prutech a ti se chudáci nevyspali v domnění, že ulovili sumce. Ve dne pracoval na uklízení nepořádku na tábořišti a bojoval s napůl potopeným kmenem.

Pak to přišlo. V největším zápalu, na třech nohách se mu najednou tělo podlomilo a nemohl se hýbat. Pravděpodobné další mrtvice.

 

 

Donesli jsme ho na deku a tam bez reakcí ležel celý den. Už jsme začali přemýšlet, co bude, až nebude. Jak to zařídit s připadnou mrtvolkou. Volal jsem do Čech veterináři a ten doporučil nehýbat. Ráno jsme sbalili, Fredyho naložili a jeli domů. Doma se trochu probral, zavrtal se do pelechu a spal.

Po návštěvě veterináře a nasazení léčby, se za týden zmátořil a jede dál. Teď už je opravdu špatný, dávám mu injekce proti bolestem a na uklidnění, ale asi bude brzy konec.

Je to zvláštní, už mi někdy leze na nervy, protože neustále courá za jedním nebo druhým a plete se. Hlavně ho musíme hladit a ujišťovat ho, že je stále machr. Na oko nevidí, nohu má už na zádech, každou chvíli upadne, čůrat chodí jen na terasu do kytek, ale cpe se jak za mlada.

Až to ale přijde, budeme asi bulit. Je to přeci jen dvanáct let společného života. Ležíme každý den spolu na gauči, on mi ohřívá nohy, já ho čochňám na hlavě a je nám fajn. Tohle mi bude chybět. Všechny vás zdravím, a když se už nikdy neozvu, je to jasný. Cukrovka umí divy.

 

 

Aktualizováno: 20.11.2012 — 19:30

85 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Velevazeni Zviretnici!!!!
  S obrovskou radosti timto sdeluji, ze se pred cca hodinou a pul poprve rozhledl po svete Tobias Pudlikaty s porodni vahou 3,7 kg:))))))) maminka i miminko jsou v naprostem poradku (h) urcite pomohly i vsechny vase palce, myslenky a energie a chci vam timto moc moc moc podekovat (inlove) Jste zlati (toivo) (clap)

  1. Milá teto Heduš,

   gratuluji k synovečkovi a mamince Pudlíkové k synovi.
   Tobě moc držím palce, ať je očekávaný den bez mráčků.

  2. Díky Bohu (sun) Vyřiď mamince Pudlíkaté velikánskou gratulaci a přání pevného zdraví a pohody pro oba (hug) (rose1) A tatík si už může vydychnout (inlove)

  3. Hurá!!! Tak ať jsou oba zdraví (inlove) a Pudlíková si konečně (na chvilku (chuckle) ) odpočine. A 3,70 kg – to je chlapíček k pohledání (angel)

  4. Gratuluju oběma i čerstvě tetě a přeju hoooodně zdraví a mamince pevné nervy 🙂
   Heduš, tobě přeju, ať jste zdraví, všichni v pořádku a brzy plní elánu do dalšího cestování i s mimouchem a pozdravuj nastávajícího otce! (happy)
   PS Moc vám to na fotkách slušelo

  5. Trikrát hiphiphiphurááá pro Pudlíkovou a Tobiáska. Myslím, ze datum 22.11.2012 je dóst dobrý pro narození kluka jako buka! Ted vykradu verenku – vsecko stestí sveta, milý Tobinku, hodne slunícka a málo mráckú, veselou mysl a zdraví na tri fury. (hug) (hug)

  6. Hurrrááá! Zrovna jsem dopsala, jak držím (y) (y) a ono už je to tady! Krásný velký klučina. Tak vše nejlepší rodičům i miminku a ty, drobku, nech mámu v noci vyspat (h) .
   A ty, tetičko Heduš, pěkně nacvičuj péči o mimíska, ať máš průpravu (sun) .

  7. Juhuhůůů! Hurá! Hodně štěstí, zdraví!
   Má krásný datum narození. (h)
   Tak ještě vy dva a bude. 🙂

  8. Gratuluju – a je z tebe teta. (chuckle) Tety maji velkou zodpovednost, jako napr. synovce a netere rozmazlovat. Ale vy si to s Pudlikovou muzete navzajem oplacet. 🙂

  9. Uf, to jsme si oddechli 😀
   Tak ať hezky prospívá,
   3,70 je na kluka tak akorát. To vím přesně 😀

   1. Tak gratulujeme a kluk je zhruba podle našeho rodinného mustru- moje haranťata měla jen o 10 dkg míň. Tak ať prospívá a Pudlíková zvládá 🙂

  10. (party) Moc vsem dekuji! Pozdravy a prani vyridim zitra osobne – resp. To Pudlikate všechno prectu 🙂 jak jste byli perfektni a pomahali jste 🙂
   (inlove)
   Ja jsem dnes uplne grogy, musim do hajan, takze jeste jednou DIKY!

   1. gratuluju, pozdravuj Káju i mimíše (inlove) Já tu mám opět dnes a zítra nájezdníky – tak si užívám babičkování…

  11. Uf uf uf (h) (h) (h)
   chvíli tu člověk není a už ta krásná zpráva!
   Přeji malému Tobiáškovi hodně zdraví a krásný život.

  12. Musela jsem ještě nakouknout – a HURÁÁÁÁ!!! Gratulace převeliká!!! (f) (dance) (d) (h) A neboj, ono to také půjde ;-). Dcera měla 3,56 a syn 4,15 a taky jsem to přežila, jejich dětství si užila, a dnes už jsou oba plnoletí… Sákryš, nějak to uteklo… (inlove)

  13. Hurrrrrááááá (party) (music) (dance) a veliká gratulace Pudlíkové (h) a ať jsou oba zdrávi! (h) (h) (h)
   Měla jsem večer pracovně-společenskou akci a celou dobu jsem myslela na to, zda už Pudlíková může odpočívat. 🙂
   Děkuju za zprávu a odpočiň si a pamatuj, že budeš muset vyrovnat průměr a tedy odbýt porod lehce a fofrem. (nod) (y)

  14. Opožděně, ale přece, móc veliká gratulace, ať mimíš i mamina prospívají ve zdraví (rose1) (rose1) (rose1) !

  15. Jupíííí Heduš – vyřiď Pudlikatý velký gratulace a Tobiáškovi předu do života jen a jen (sun)

 2. Článek o staříčkovi Freďákovi jsem četla už v noci. Protože, jak většina z Vás ví, jsem v podobné situaci, bylo mi velice smutno a nevěděla jsem, co napsat. Jen to obligátní: „Držte se a užívejte si každého darovaného dne.“

  Celý den jsem se sem nedostala a tak jsem o vyhlášené palcodrně nevěděla. Jaké jsou poslední zprávy? Už je hošíček na světě? Ať tak či onak, k palcodržičkám se připojuji. (y) (y) (y)

 3. Astere a Fredy, držte se oba. Vím, že tohle jsou těžké chvíle. Ale jeden můj známý už si také myslel, že bude muset svého 16letého psa nechat utratit, pravděpodobně také mrtvice – mimochodem po námluvách u nějaké velmi voňavé fenky čili také po slušné tělesné aktivitě. A nakonec se pejsek sebral a pořád má radost ze života. Moc bych tohle přála i vám oběma. Aby Fredymu bylo ještě chvíli hej a abyste si to společně užívali. A cukrovce se nedej, potvoře sladký. V9m, ani s tou to není lehké, náš táta ji měl celá léta.

 4. Moc myslím na Pudlíkovou a Tobiáška a taky na Heduš, aby se moc nenervovala. (h) Věřím, že už brzo přijde dobrá zpráva.

  1. Prave jsem mluvila s jejim partnerem. Jsou uz na sale, finale je na dohled. Ja jsem s nervama v hajzlu, prohodila jsem s ni par slov (at zije technika) furt jen opakovala, ze to strasne boli. Ach jo, ach jo. Drzim a nepolevuji, at je Tobisek brzo venku (h)

   1. Neboj se, poprvé se děti obvykle courají, příště to už půjde podstatně rychleji (chuckle) Hlavně se neděs, to je to poslední, co potřebuješ. Čím jdeš k porodu klidněji a vstřícněji naladěná, čím víc se těšíš, tím to jde líp. Tak hlavu vzhůru a nezapomeň nám napsat, až bude Tobiášek na světě (inlove)

   2. To mi je moc líto vás všech. Dede má pravdu, to se občas u prvního dítěte stává, nejhorší je, že ty bolesti trvají příliš dlouho. Ale brzo už bude dobře. A ty to za pár dnů taky zvládneš hladce, neboj nic. (h) (y) (h)

   3. Heduš, neděs se a buď v klídku. i když dede píše, že první děcka si dávají načas, oponuju vlastní zkušeností. Mně při prvním porodu parně ve 2 ráno odtekla plodová voda, kterou já považovala jen za delší a mohutnější močení,takže jsem v klídku dodělala meruňkový džemík a šla si cca v pět lehnout. Usnula jsem. Když Můj Jiří vstával do práce, vzbudil mne se slovy, zda nemá zůstat doma. Vyhnala jsem ho jako nepotřebnýho. V7 ráno nastaly první bolesti, v 7:55 byla Petra na světě.Sanita to stihla jentaktak . A o druhé dceři raději mlčím. Tchán mne stihle sice dovézt do porodnice, ale jeli jsme osobním autem přes celou Plzeň! Věrčina hlavička se už v domě na Bolevci klubala na svět. Rodila jsem na vozíku, v nemocniční chodbě. Zkrátka naše mladší rincezna pospíchala na svět fakt převelice Obě holky jsou naštěstí fyzicky vpořádku. Držím pěsti pro štěstí všem potřebným a zas mizím.

   4. Heduš, klid. Až ten tyjátr skončí a mamina drží mimi v náručí, pustí to z hlavy. V tu chvíli ti to přijde asi stejně děsný jako bolest zubů, přesunutá někam jinam. Není to nic, co by se nedalo zvládnout. A držím palce !

    1. Taky říkám, neboj. Zvládne to Pudlíková a zvládneš to ty. Já bych to zpětně přirovnala k veliké dřině. U ní tě taky bolí kde co. Prostě takových 30 metráků uhlí. A nejde nikdo, na koho bys tu dřinu delegovala (sun)

     1. na tom je hrozný to, že člověk v tu chvíli ví, že prostě NEJDE nějak si to rozmyslet, vcouvat z toho, nic… prostě to odrodit musí 😛 (clap)

    1. Z vlastní zkušenosti ti neporadím, ale – drž se, zvládneš to!
     A přidám anekdotu. Moje kámoška prý v té přesné chvíli prohlásila, že to nepůjde, že to ven neprojde. Sestra na to: Když to šlo dovnitř, musí to jít aji ven. Kámoška: Ale když to šlo dovnitř, tak to bylo takhle malinký!

   5. Moc myslím na Pudlíkovou a Tobíska – pevne verím, ze uz je ten louda venku a pro celou Pudlíkovic rodinu je svet krásný.

    A ty se nestresuj – ono je to u kazdého trosku jiné. Mne vezl do porodnice tatka (Jenda jaksi na tri dny odjel a ze je tatík se dozvedel mezi posledníma (chuckle) – to vís, tenkrát jeste byl zázrak jeden telefon na ulici, natoz v domácnosti, o mobilu nemluve) v pet odpoledne (celý den jsem byla sama doma a mela jsem takový pocit, ze mi snad odtekla voda, tudíz jsem se nehýbala a ani nejedla), veceri v porodnici jsem uz nestihla, hodili me na mrcárnu (prý to uz bude – chááá), já celou noc prospala, ráno mi nedali snídani (uz budete rodit maminko), v pul sedmé klystýr, v sedm píchlá voda, v pol osmé kapacka pro urychlení (ale uz mi nesla napíchnout zíla, takze nic) a v osm nula pet se narodilo tulenátko (v jedenáct jsem dostala suchý rohlík, v jednu se poblila a ve ctyry poprvé za zivot omdlela … já myslím, ze hlady a vycerpáním (chuckle) (chuckle) (chuckle) ).

    Takze nejvíc vzpomínám na ten hrozný hlad … a na to, jak mi v noci sestricka Terku ukradla – nemohla odolat nejkrásnejsímu miminku (nod) a tak si ji privlastnila (no, je fakt, ze jsem Terku neslysela a sladce jsem chrupala, i kdyz ona rvala jako tur a ostatní maminky i deticky to uz nemohly vydrzet – tolik o mém materském pudu)

    Drzím vám vsem palce, at je vsecko oukej koukej (h) (h) (h) (h)

    1. Jak já tě chápu, Ygo … my tři jsme byli v nemocnici známý semafor: druhotažený syn červený, protože řval hlady, prvotažený syn žlutý, protože měl novorozeneckou žloutenku, no a já zelená po císaři i po hypertenzi předporodní.
     To se mi to dneska už směje 😀 , tenkrát mi to taková sranda nepřipadala. Ale císař byl moc fajn způsob porodu (Proč bychom viseli hlavou dolů jak nějací netopýři? Ty se brácha točíš? Nech toho! Ne? Tak kop! Mamí, kam letíme, ty taky nic nevydržíš! Točit se nebude a basta!), tak jen s láskou vzpomínám na to poporodní točení na břicho (chuckle) .

     Ale doufám, že malý Pudlík nebude takový srandista jak ti moji svištíci a že mamince neposkytne materiál na podobné historky (sun) . Držím (y) (y) Pudlíkové a časem i Heduš. (h) A mám to za devatenáct!

 5. Mily Astere, to je dobre, ze jste se ozval, i kdyz mate starosti. Dnes je v Americe Den dikuvzdani – muj nejoblibenejsi svatek. Podekovat za to, ze tady na tom svete jsme, ze nekdy jeste navzdory furt jsme tady, ze mame rodiny a pratele, psy a kocky anebo co jineho s cimz jsme si spojili zivot, ze mame co a koho milovat, ze jsme videli a zazili veci… Takze vlastne ten vas clanek s tim dikuvzdanim souvisi. Uzivejte si vy i Fredy kazdeho dne.

 6. Milý Astere, opatrujte se s Fredym vzájemně, užívejte každé chviličky, co můžete být spolu. Budeme na Vás oba všichni myslet a přát Vám co nejvíc síly. (inlove)
  Náš 12 ti letý Daník je taky po mrtvičce, má povislou mordu a kulhá,naštěstí náš další nalezenec Ája II.mu nedá pokoj a Daníkovi to docela prospívá.
  Držte se oba !!!!! (h) (toivo) (dog)

 7. Milý Astere, když vidím fotografii Fredyho jak tam leží na dece tak mi vyvstala vzpomínka na naši kolii Baču. Ovšem ten už neměl síly bojovat, byl celý ochrnutý takže šlo všechno velice rychle. Fredy je bojovník jak se patří. Užívejte si ty chvíle se starouškem. Ať je jich ještě spousta a spousta. (y)

 8. Lamo, a Bedo, díííky za rady, snažím se tím prokousat. Každopádně jsem vypnula Javu (kouřící hrníček-díky Bedo). Na kafe jsem už měla podezření, že se mně tam furt s něčím vnucuje (punch) .Stejně by měl Noťáska prohlédnout můj Pan Ajťák.

 9. Freďákovi držím palce. Ať to zvládne co nejlépe on i vy.
  Také mám jednoho kočičího gerontíka doma.
  Tak nějak doufám, že poznám až bude jeho čas.
  A nebudu ho zbytečně trápit.
  Ale to si tady určitě přejeme my všichni.

  Míša

 10. Milý Astere, Fredy má pevný kořínek a hlavně má vás (inlove) Dokud se snaží, je dobře – tak ať vám to ještě chvíli vydrží (sun)

 11. OT – naše ZOO opět boduje. Jejich bezpečnost práce je nějaká podivná. Před časem dva lvi zabili bílou tygřici. Chybička se vloudila. Věřím, že se stát omyl může. Ale že na stejném pracovišti tygr napadne chovatele !! To nějak nechápu. Protože tyto kočičky jsou o dost větší, než Amálka… a fakt se musí chovat bezkontaktně…

  1. Taky mě to napadlo – zrovna to říkali ve zprávách. Napadlo mě, že zrovna nedávno jsem psala o kultuře bezpečnosti – asi by si o ní měli v zoo taky promluvit… (wait)

  2. Tady ve Švédsku, nevím už v které ZOO. před nedávnem zabili vlci mladou ženu. Šla k nim sama, což byla chyba. Ošetřovatelé mají být vždycky dva.

  3. Úplně mi stačí, co dokáže provádět 5kilová (no možná už trochu těžší (chuckle) ) Amálka. Nechtěla bych se dostat do kontaktu s tygrem, tyhle kočičky jsou váhově mnohem vyšší kategorie a tudíž nechápu, jaká mají v Liberci zabezpečovací zařízení, že se vůbec ošetřovatelé a tygr mohli dostat k sobě a tygr následně ještě na volnou procházku po ZOO, zvláště když to ještě ke všemu nebyl první případ – a podobně přišli o tygřici.

 12. Mohu se sem lipnout s velkou prosbou o palcodrznu pro Pudlikovou??????? Dnes k ranu se zrejme rozjel vlak, ktery nelze zastavit a ja nemam od 5 hodin zadne zpravy a jsem nervni jak jak…… No proste hrozne moc. Tak, kdybyste nasli palecky, at je Tobias co nejdrive na svete s co nejmene komplikacemi, byla bych vam opravdu moc vdecna! Proc? Protoze zviretnicka palcodrzna FUNGUJE!!!!! (h)

   1. To bude pro mne náročné, si pamatovat. Já nevím proč, ale nejméně rok jsem Pudlíkovou a Heduš považovala za dvojčata. Měla jsem docela problém je pojmenovat, pokud si zrovna Pudlíková s Toníkem a Jimíkem necvičili pořadová (sun)

 13. Já dnes s dovolením jen proběhnu, abych dala krátké info, že na Hadopasech je nové info o kastraci dvou fenek s odkazem na fenky a poděkováním.

  Aster – stáří našich zvířecích přátel je někdy moc smutná věc.

 14. OT: prosím někoho z fóra, kdo rozumí softvérům, hardvérům a spol. Už několik měsíců se mi po zapnutí počítače nutí cosi co má koncovku .exe (už se to bojím i napsat dohromady jako celý název) a co má před sebou ikonku AVG, aby si to nainstalovala. Vždy to se šimráním kolem žaludku zamítnu, ale už mě to unavuje. Jmenuje se to jucheck, a protože mi název silně připomíná, že si chce hecker juknout, tak volám HILFÉÉÉÉÉ! AVGéčko si instaluje věci samo beze mne, nééé??? Tak proč najednou tohle??? Už trpím stihomamem!!!

  1. AVG je antivir – ten by teda NEMĚL nic instalovat! a bez tebe teprv ne!!!

   když to má .exe tak na to určitě neklikej, to děláš dobře… co tam teda máš, že to zavřeš? nějaké storno?

   bohužel neporadím, odkud se ti to tam vnucuje, což bude asi třeba zjistit, aby se mu to mohlo zatrhnout

   na netu jsem dohledala tohle:
   Červ nebo Java UpdateChecker. Máš zapnuté Java Update?
   Dá se vypnout, když ti vadí. Ovládací panel s hrníčkem, druhá záložka zleva.
   Tento počítač, ovládací panely, ikona s hrníčkem kávy, klik a tam se porozhlédnout. Je tam zatržítko.
   ANEBO
   Nabídka START -> Spustit -> msconfig
   Záložka vpravo „po spuštění“, tam odděláš fajfku od toho jucheck.exe a budeš mít klid.

   tak to zkus takhle vypnout a uvidíme (inlove)

 15. Astere, vím o čem píšeš, my bojujeme už druhý rok, po mrtvici není, je jí 15 let pryč, ale při hluchotě a slepotě klekla psychika.

 16. Moc zdravím, Astere. A veliký pozdrav Freďákovi. To je radost, že vás čtu (inlove) Kašlete na neduhy. Oba. A užívejte společného času. (sun) Já to taky dělám. (hug)

  1. Lepe bych to nenapsala, tak se pripojuji a proste drzim palce, at jste spolu co nejdele to jde…:) (y)

 17. všichni vám dnes asi budou psát to samé, protože tady to prostě platí – bojujte, dokud se vám chce a máte sílu, a užívejte si jeden druhého (h) (h) (h) … a až přijde konec, kéž ho zvládnete (inlove)

  ta poznámka s cukrovkou – to Fredy má cukrovku? můžu se zeptat, jak dlouho?? zajímá mě to, protože mám doma kočičku s cukrovkou – je to teď někdy na podzim rok

  1. Cukrovku mám já, Freďák už toho má tak dost.Cukrovku měl ale náš předešlý jezevčík a ve čtrnácti mu odešly ledviny. Zvěrolékař nám už nedovolil déle ho udržovat a uspal ho.Fredy je ale citlivka, když mi je blbě, tak se ke mně připajdá čučí co jako je. Když řeknu že pohoda, tak u mně sedí a hlídá. Ať mi někdo bulíkuje, že psi jsou jen „puďáci“. Kam se hrabou v citlivosti a porozumnění lidi.

 18. hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Jééé, Aster se přišel podívat (nod) A stále ještě doprovázen pitím dědulou (inlove) Stáří a nemoci nejsou nic krásného, ale k životu patří. Tak chlapi, bojujte za každý spokojený den (wave)

  1. Sem se lípnu, Xerxová (inlove) to všechno řekla. (nod)
   Astere a Fredy , držte se. (y) (h) A hodně sil, Astere, až nadejde ten čas.
   Přeju všem krásný den. (h)

 19. Bojujete oba s časem, každej po svým…a oba vůlí…přeju Vám, abyste ten boj dobojovali se ctí a láskou, abyste se vůlí toho druhého netrápili a měli pro sebe ještě spoustu toho času…. (hug) (h)

 20. Bojuj co nejvíc, gerontíku Freďáku! A až přijde ten čas, kéž máš svoje lidi u sebe a kéž oni zas mají někoho, kdo by byl s nima…
  To courání za člověkem Penuša dělá taky. Víc než dřív. Přijde, stoupne si, postaví si přední tlapku trochu šejdrem, jako by se opírala o loket, a čumí. Povídám, co chceš? Nic, čumí. Granule? Máš, ne? Má. A stojí a čumí. Čtu si, no a? Pojď si teda lehnout vedle mě, budu tě drbat. Ne. Prý to není ono. A stojí a čumí. Tak mám jako podle tebe jít spát? OK, budu si číst v posteli… Jdu se umýt a za mnou nespokojený pes, nakukuje mi do koupelny, tlapku zapřenou tak šejdrem, jako by si opírala loket o vzduch, a čumí. Až když jí nadzvednu deku, pojď do tepla, to máš na ty svý klouby lepší, tak se stulí a zafuní: teda, ty jseš ale tak strašně nechápavá, člověko…
  A nebo někdy přijde, očka jí hrají rošťáctvím, a prý: něco jsem chtěla provádět a bylo to určitě strašně super, ale nevíš, co to bylo? A pak si vzpomene: Ajó, já ti vlastně chtěla donést pískací myš. Na!

  1. Jak jsem viděla na posledním Brnění, tak Penuška rozhodně na stařenku nevypadala!
   Tak ať se jí daří stále tak dobře. (h)

   1. Rozdíl je znát jenom tehdy, když si ji pamatuješ jako Fotonku Fplnésíle. 🙂 Jinak, ona na mě moc spolíhá. Vy jste si toho nejspíš nevšimli, ale ona se mě ikskrát za večer ptala, co má dělat a jestli furt ještě dobrý. To jenom když kolem ní nesou tatarák, tak se všechny mozkový buňky přestěhujou do čenichu a je vidět pejsek náměsíčně sledující Nosič(e) Tatráku. Ať už je to talíř, nebo číšník. 😀 (Samozřejmě pokud mluvíme o Fotonce, i náměsíčné sledování zahrnuje poskoky, výskoky a piruety…) (chuckle)
    Děkujem, holky, budem se snažit.

  2. Astere , ioanino a další, i náš 17 letý staříček Hokinek za mnou všude chodí jako stín, pelíšky už má v našem pidibytě celkemm tři a nikde nemá stání.Venku už ho při tom hnusným vlhkým počasí a inverzi raději jen kratičce vyvenčím, pak ho naložím do kočárku a jedem někam, kde je měkký a travnatý podklad, aby zde mohl dobře vykonat potřeby.Už hodně dlouho Hokinek nezvedá nožku, ale čurá „na holčičku“ a už jsem si taky všimla bolestného třesení ocásku a taky celého vyhrbeného hřbetu, když se opes musí vykakat. Cpu Hokina Gelacysem od Karolíny a práškama od veta,ale zatím žádná okem viditelná změna nenastala.Snad ještě nějakou dobu nebude potřeba našeho zásahu.Hokin je už kmet a bylo by nám bez něj smutno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN