105×148: Hodiny

Musím s hanbou přiznat, že nebýt občasných školení a společenských akcí, nedostanu se do centra Prahy, jak je rok dlouhý. Když už tam ale musím, vybírám si z několika možností jako dopravní prostředek zásadně tramvaj. Kus cesty jedu podél Vltavy a doktorsky se kochám vším, nač dohlédnu, bez rizika charakteristických dopravních přestupků a nehod.

 

Minulý týden jsem si takhle všimla pouličních hodin, stojících na nábřeží poblíž Palackého pomníku. Zaujaly mě, ciferníky vypadají z boku tak trochu jako dávné nádražní ampliony. Přemýšlela jsem nejdřív nad tím, zda se mi to líbí, nebo ne, a pak jsem si uvědomila, že už jsem dávno žádné hodiny na ulici neviděla.

Má to svou logiku, ty tam jsou časy, kdy se lidé v čase orientovali hlavně podle sluníčka a odchylky v odhadu korigovali prostřednictvím klekání či troubení ponocného. A dokonce je ten tam čas pouličních hodin, u kterých se tak často čekávalo na vyvolenou či vyvoleného, a to zdaleka ne jen ve starých černobílých filmech.

Dnes má každý na ruce hodinky – vlastně ani to už ne! Každý si nosí přesný čas v mobilu, a mobil také slouží jako dobrá sekretářka, která nedopustí, abychom zanedbali důležitou schůzku či něčí narozeniny. Pro člověka tak chaotického, jako jsem já, to je k nezaplacení.

Přesto se mi zastesklo po hodinách, které jdou na jednom rohu ulice o pár minut jinak, než na rohu druhém. Zastesklo se mi po časech, kdy čas byl jiný. Hebký, snivý a konejšivě hladivý, jako řeka v nivě. A tak nekonečný!

Pak tramvaj cinkla a já si všimla na světelných hodinách uvnitř, že už zase nemám žádný čas a zase budu dobíhat začátek školení. Asi je načase, abych ten nový čas začala brát vážně a přestala doufat, že se můj čas časem opět zpomalí. Protože časy pomalého času už jsou dávno v nenávratnu.

 

 

Aktualizováno: 14.11.2012 — 20:34

108 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. OT!!

  Opět krmíme – tentokrát pejsky – na spechato.cz.

  Kdo se zaregistrujete, můžete každý den kliknout na všechny. Je to méně přehledné, než minule u kočiček, ale kdo obětuje denně 2 minuty, pokrmí. 🙂
  Mezeru pro jistotu činím mezi www. specháto
  – čili za tečkou.
  Tak hup hup!!

  http://www. spechato.cz/naplntemisky/canis-centrum

  1. už taky krmím už druhý den… škoda že není vidět už na přehledu, kolik procent který chlupáček má… tak krmím všechny

   1. Ve chvíli, kdy odhlasuješ, se u dotyčného chlupáčka objeví číslo – dneska měli od zhruba 30 přes 50 %.
    Krm všecky, sámo, kolik jich bude nakrmenejch, tolikrát měsíční dávka krmiva bude získána.

 2. Asi pře 1č dny jsem taky jel tramvají. Dával jsem auto do servisu (poblíž Klamovky, Praha) a potřeboval jet na Václavák. Odpoledne mělo být auto opraveno, tak jsem ani nedostal náhradní. Poradili mi, že mám dojet tramvají k Andělu a pak metrem. Metrem to znám. Sice když jsem naposled jel metrem, vedlo z Florence na Kačerov a z Dejvic na Náměstí Míru, ale třeba to pak nějak otočili na Smíchov. Ale co s těmi turnikety. Tam se přeci hází padesátník a ty už zrušili. Tak jsem radši jel celou cestu tramvají. Bylo to stejné jako když jsem s nimi jezdil ještě za studií, jen dnes mají tramvaje dveře na obou stranách. Takže nakonec úspěch. 😀

 3. Kdyby na jednom a na druhým rohu – u nás jsou hodiny, co jsou čtyřhodiny. Jedny mají letní čas, druhý mají zimní čas, třetí jsou něco mezi prvníma a druhýma a ty čtvrtý nejdou vůbec. Jelikož jsem si odjakživa myslela, že to je jeden stroj na čtyři ciferníky, považuju je za nadpřirozený přírodní úkaz. 😀

  1. Každý ciferník má kompletní vlastní strojek, společné je jen napájení. Je to totiž konstrukčně jednodušší, než mechanická vazba.

 4. OT,
  prosím, jestli můžete pro mé ubohé rodné město něco udělat, je možno hlasovat na
  http://www.alejroku.cz,
  pro č. 29
  pro zachování nádherné aleje stromů,kolem úžasné řeky Bečvy, kde odjakživa po dobu mnoha let let chodí generace lidí na procházky za přírodou. Stromy jsou udržované a opečovávané a občany milované.
  Prosím hlasujte pro č. 29, díky všem , co zkusí záchranu stromů.

  1. Jenny (inlove) , hlasovala jsem. A prosím Tě o adresu, písni mi ji do mailu, potřebuju Ti poslat vydraženou tašku. (nod)

   1. Milá Vave děkuji !!! Přijedu na procházku 1.prosince, do Prahy, tak kdybys ji vzala sebou,pokud Tě to nebude obtěžovat. Pokud nejdeš, neposílej,nestersuj se k vůli tašce, vyzvednu příležitostně, třeba při Pražení.

   1. YGO, taky tak. A to ještě znám pěknejch pár dalších, co tady nejsou. Ale hlasovala jsem (handshake) .

 5. Vave, moc hezký, taky jsem zastánce hodin – jenom u nás v Bohnicích jsou troje 😀 (i když jedny jsou možná už v Troji). Mám hodiny ráda 🙂

  1. na jednu čtvrť troje hodiny? Být tam resident, tak bych se z toho zbláznil… 😀 (party) (dance)

 6. smutné OT: Je dobojováno, FIP zase zvítězila, ale jednou tu válku vyhrajeme ! (flex)
  ;( Šmihulák Ušák už došel za Duhu….. (u) (rose2)

  1. Věruško, Dane, Sharko – to je mi líto (u)
   Byl to krásný kocourek.
   Už je mu dobře a nic ho netrápí. A bude tam mít spoustu kamarádů. (rose2)

 7. Děkuju vám za laskavé příspěvky, věcné informace i za milé vzpomínky na nejrůznější hodiny i autolakýrníky. 🙂 (h) (f)
  Leny-aewyn (inlove) , to jsi mi dala! Že je tolik hodin po cestě? Příště si jich musím všimnout. A vůbec jsem ráda, že hodin neubývám, jak mě ujišťujete. Takže závada bude na mém přijímači. (blush)
  Heduš (inlove) , máte krásné fotky ze svatby. A taky mě zaujalo vaše svatební oznámení, na které jsem se drze koukla. Takové cestovatelské jsem viděla poprvé. (nod) (y)

  1. Vave díky! to svatební oznámení mělo neskutečný vývoj….nesnášíme takové ty klasické…tak jsme vymysleli nějakou společnou cestovatelskou fotku, přes kterou bude oznámení…a když jsem se hrabala ve fotkách uvědomila jsem si, že jak jsme často v těch pustinách sami, tak se vždycky fotíme mobilem nebo fotoaparátem jen tak – jen ty naše tváře (a že vždycky vypadáme skoro stejně – kromě zubu času tedy), tak jsem začala prolézat veškerá alba a cesty a byl z toho skoro 1,5 měsíční maraton práce 🙂 Udělali jsme z toho fotoknihu, takhle to vypadalo, když to šlo do tisku. Ta první fotka je obálka – moře na začátku a hory na konci, tak jak to máme rádi 🙂

   1. To se mi právě moc líbilo, že od první do poslední fotky vypadáte stále stejně šťastně a zamilovaně. 🙂 (h)
    Úžasná je svatební fotka u zdi, má v sobě neobyčejné kouzlo. (sun)

  2. Díky Vave, o času bych něco věděla. Opravdu moc zajímavá stopětka.
   Heduš, jsem tu dost pozdě, ale třeba se ještě koukneš. Vaše svatební fotky jsou skvostné. Takové pohodové, jako vy oba. Přeju vám, ať vás pohoda a láska neopouští a přidá se k nim i zdraví pro vás i pro mimi. Prosím, že nám dáš vědět, až vás bude víc (sun) Třeba na Hadopasi (inlove)

    1. Hihi, Heduš (inlove) , já myslím, že spolu můžete hrát, i když Pudlíková není pejsek – dělaly jste ostatně už dávno. (nod) Jen musíte vymyslet nějakou méně divokou hru. A taky aby vám nic nepadalo na zem, s těmi bříšky byste měly potíže to sebrat. (chuckle) 🙂 (h)

  1. No teda, vypadáte fakt úžasně šťastně. Tak ať vám to vydrží. A kdy se vykulí mimčo? Děsně ti to tam sluší i s tím melounem pod šatama. MLP tomu říká sexy bříško :).
   Sem setřela slzu, jsem dnes nějak sentimentální. To bude tím nevyspáním, Rysinka je zase nějaká nastydlá a už by konečně mohly být ty zuby všechny venku, je to nějaké náročné. Jdu si radši umotat něco z korálků, dokud můžu.

   1. on to byl tehdy skutečně mimořádně povedený den 🙂 …všechno bylo moc fajn…

    Co se nevyspání týče – dneska byla zvláštní noc (potvrdily i ostatní těhotné kamarádky) já byla na WC ve dvanáct, poté v půl třetí a od té doby jsem nespala. V půl páté mne mrňousek vykopal z postele hlady, pak jsem měla termín v Podolí na kontrolu. Od příště na monitor. Oficiální termín vykulení je za 21 dní….tak uvidíme 🙂

      1. Nejlepsi byli pudlici, protoze se zvedli od stolu a chodili vesnici s nami (a fotili se s nami) a i kdyz jsme jim prikazali sedni a zustan, tak jsou na vetsine fotek proste soucasti obrazu 🙂 jsou to proste „nasi“ milovani pudlici 🙂

  2. No tak ty jsou opravdu parádní a krásné drůžičky. Tak hodně štěstí i když vám svítilo slunce

   1. Pudlí gentlemani byli úžasní. Motýlky jim vlastnoručně vyrobila Pudlíková, byli na gumičku a vydrželi na pudlích krčcích celý den (a noc), navíc byli čerstvě oholení a vyšamponovaní :)) prostě pudlí krasavci každým coulem (kam se hrabe Daniel Craig 😉 )

    1. Za motýlky mají můj soukromej obdiv. Nevím nevím, jestli by jistá místní potrhdíla, co mi teď spí na klíně, nějakýho motýlka vydržela. 🙂
     A fotky jsou krásný. Hlavně zeď.

  3. Vy jste jedním slovem NÁDHERNÁ ! Vypadáte (a jistě jste) všichni včetně pánů psích družbů tak uvolněně. Je vidět, že to byla jedna velká radost. Tak hodně štěstí ! ( ale znáte to, jaký si to uděláte, takový to budete mít…tak to prostě je ) 😉

   1. Dekuji za pochvalu, ale dobry make up a endorfiny toho dne delaly sve 🙂 normalne byste me ani nepoznala 😉 a navic fotograf retusoval a dobarvoval a mel s tim vsim opravdu dost prace 😉

  4. …no, my hlavně pořád přemýšlíme, jak bude vypadat výsledek křížení našich obou frňáků. To nebude frňák, to bude oobrfrňák 😀

   Nicméně se to brzo dozvíme 😀 Aby porod nevypadal stylem – maminko, to není ještě hlavička, to nejdřív kouká nos :)))))

   1. ty naděláš, víš jak byl Cyráno slavnej??? (chuckle) a velký nos, velkého ducha značí (i když Pinnochio moc velkej lumen teda nebyl ) (angel)

    prosím nebít….. (tmi)

    1. :)) tak tedy tento dřevěný nosatý chlapíček nás ještě nenapadl, ale možná až uvidíme našeho mimouska, tak tam ta myšlenka taky bude 😀 rozhodně si budeme jisti, že je nááááš :)))

     1. Hmm, a co takhle princezna Bosana poté, co snědla hruštičku z frňákovníku? Nebo že by to bylo jablíčko?
      Ale co, hlavně aby byl prcek zdravej.

       1. Tak u nás doma jme z toho udělali „rodový nos“ a jsme na něj pyšní neb je to nos osobitý a tvoří celkový unikát.
        Moje maminka, která byla na rozdíl ode mne krásná mi říkala, ty Tvoje kamarádky si nemůžu ani zapamatovat, jsou tak tuctový s těmi obyčejnými nosy. (chuckle) (rofl)

        1. No praveze rodovy nos maji obe nase rodiny : D ale ono to s tim frnousem nejak dopadne, jen jsme napnuti JAK 🙂

   2. Pokud lze miminku domluvit, tak ať to po frňáku radši nebere – obličejová poloha se většinou rodí blbě (když se o ní ví, tak radši císařem), tradiční záhlaví je nejlepší…
    Moc držím palce, ať to má miminko (i u Pudlíkové) dobře spočítáno, co se týká vhodného času i všeho ostatního (h)

   3. No Hedus! Náhodou jsem si ríkala, jak jste si panem manzelem podobni a jak vám to spolu moc slusí. A vobec, podle nosa poznás kosa (já ho mám zase dlouhý, nase Terka siroký, akorát ten bystrozraký nás minul (chuckle) ).

 8. Veřejné hodiny mám ráda a nemám pocit, že by jich bylo málo. Teď znám dobře Prazhu 4 a mám pocit, že nikde neubyly, naopak. Na velkých křižovatkách pořád jsou 🙂 jo jo, to byly vždycky stresy, že to nestihnu do práce/na jednání/ na schůzku/na úřad 😀 když jsem chodila do práce, tak byl čas velmi přesně rozplánován, v diáři, v mobilu, všude. Teď jak jsem doma – uplynou dvě tři hodiny a ani nevím jak, je večer :))

 9. Moc hezká stopětka milá Vave.
  Hodiny mám tak nějak v hlavě. No jistěěě , v mobilu taky. pro kontrolu. (rofl)
  Mnohá léta jsem divadelním kukátkem kontrolovala čas na hodinách Městského domu z chodbového okénka bytu v mém rodném městě, naproti pak byl a je dosud kostel s hodinami ve věži a podle těch jsem zase kontrolovala dobu mého usilovného úprku od babičky k rodičům. U kostela jsem musela být za 5 minut a pak 5 min. domů.
  Otec trval na přesnosti na vteřinu, což mi vyvolalo celoživotní stres z času.
  Čím více mám roků, tím více se mi však čas ztrácí. Za mlada jsme jeli lyžovat, přijeli jsme v 18:00 a ještě stihli rande a ples. Dnes jsem ráda když stihnu to, co jsem si naplánovala na minulý týden. (chuckle) Tož tak. (wave)

  1. To je básnička o tobě? 🙂

   Jsem ze šetrné rodiny.
   Náš táta prodal hodiny,
   hned co zdědil po dědovi
   dalekohled. Skoro nový.
   Tím teď vidím z pokoje
   na ciferník orloje.
   🙂

 10. Jelikož jsem nikdy nenosila hodinky, mívala jsem po Praze naučenou soustavu hodin, podle nichž se bylo lze řídit.(Mimo Prahu jsem s sebou vozila budík.) Nezdá se mi, že by jich nějak rasantně ubylo. Ale možná, že je v době mobilové a vkaždotramvajní už tolik nevnímáme.
  A máš pravdu, Vave, ten čas plyne nějak jinak.

 11. Pouliční hodiny, pokud ještě někde jsou, jedou většinou na DCF signál, čili jsou řízené radiem, systém je navíc konstruován tak, že samočinně přechází z letního na zimní čas a naopak. Bohužel, jako obvykle, nejsou peníze na údržbu, takže se často stává, např. na společné zastávce MHD Kobylisy, že ukazují nesmysly, nebo vůbec nic. ČD jsou konzervativní a na větších nádražích stále používají systém Pragotron, ovládaný dvoudrátovým vedením i když zdroj impulsů je už elektronický, čili radiem řízený také. Pro technicky zdatnější: řídicí signál se vysílá na dlouhých vlnách (77,5 kHz) z Mainflingenu u Frankfurtu, zdrojem jsou cesiové atomové hodiny, údajně přesnější, než otáčení zeměkoule. Signál je dosažitelný na většině plochy Evropy a lze ho použít k přímému řízení, nebo k pravidelné korekci časové jednotky; už existují i náramkové hodinky, které si čas podle tohoto signálu jednou za 24 h. automaticky korigují.

 12. Článek mi připomněl trochu jiné hodiny – ty, které visely uprostřed chodby na každém patře gymnázia, kam jsem chodila. Vázala se k nim taková pověra, že kdo pod nimi prošel, tak toho čekala pořádná dávka smůly, nejradši nějaká mizerná známka. A co teprve když nad člověkem tikly…
  To se pak o přestávkách daly pozorovat hloučky pověrčivých studentů, plížících se hezky v bezpečí při zdi 😀

  1. My jsme měli na chodbě bronzového Jana Ámose Komenského a vázala se k němu pověra, že kdo mu šáhne neviděn na nos, hezké známky se dočká (vidíš, Heduš, k čemu je výraznější nos dobrý, moc Ti to na těch fotkách sluší (h) (h) (h) ).
   Pedagogický dozor bystu bedlivě střežil, protože začala vypadat dost divně: vyleštěný zlatý nos na matném bronzovém pozadí (chuckle) .

   Vave, moc pěkná 105 (inlove) . Bohužel, v poslední době se nepodívám na hodinky, abych neřekla: aj klatě 🙂 , už mám mít hotovo. 🙁 8)

 13. Tak Vave trochu techniky… na té trase ( většinou jezdím 17tkou) je přesně šestero hodin. Jedny jsou už v Modřanech, v Podolí, pak na Výtoni, na „Palačáku“, na „Jiráskáči“ a v „Kaprovce“ – tam vystupuju tak úplně nevím jak to pokračuje. Většinou jsou hodiny plus mínus tak nějak s dobou. Tzn., že dopoledne ukazují dopoledne a navečer většinou nějaké to odpoledne. Hodiny nejsou unifikované, což se mi od magistrátu moc líbí i když to jistě nebyl záměr. Pamatuji si dobře jak mě jako malé holčičce čas běžel velmi pomalu, už aby byly vánoce, říkala jsem si, už aby mi bylo třináct, už abych měla občanku…bylo to dlouhé utrpení. Pak se čas zrychlil, už jsem maturovala, už promovala, už se vdávala už rodila. Čas byl jak žíznivá čára, jak formule, jak tryskáč. A teď pozoruju, že už zase začíná povolovat, někdy už to není strašně rychle, ale blaženě fajn pomalu. Víkendy už mi tak moc neutíkají. Pravda nestíhám všechno co bych nejspíš měla, ale nemám kvůli tomu nervy. Tím to bude ! Už nemám nervy, když je času málo. Paráda !

 14. Pro mne už zbývá jenom : „to všechno vodnééés čááás…….“
  A nějak jsem ztratila pojem času vůbec, už neodhadnu co mi jak dlouho trvá a to mi komplikuje život. V tom mi ovšem všechny hodiny kolem mne nepomohou. Čím jsem starší tím rychleji se čas řítí což mne nadmíru překvapuje, nečekala jsem to.

  Taky se mi zdá že hodin v Göteborgu za těch 44 let ubylo. Ukazovaly nám nejen čas ale byly i orientačními body ve městě.
  (o) (o) (o) tik tak tik tak tik tak…….

 15. v té záplavě nevkusnejch reklam, na hodiny není vidět nebo je město dalo odstranit…je to škoda..já je mám ráda a ještě víc ty v parcích,z kytek nebo sluneční…ale sloupové mi taky moc chybí,ty staré s ručičkama..ty digi mě neberou…

 16. Hodiny na ulicích jsou. Na jedny vidím z okna koupelny, pěkně trojité aby byly vidět ze všech stran, další jsou kousek pod zastávkou autobusu, ze které jezdím, když se mi cestou z práce nechce šlapat do kopce.

 17. no to je dost, že vyšla 105-ka!!!!!! chtěla jsem to včera reklamovat, ale pak jsem na to nějak zapomněla

  Vave, u nás Jižním Městě na rozích pouliční hodiny jsou a třeba v zimě, kdy je docela problém vysoukat zápěstí z vrstev bundy a svetrů, tak na ně ráda koukám

  a co teprve ty uvnitř v dopravních prostředcích!! na ty jsem tady v Praze ve všech fakt zvyklá a když jsem u táty v Hradci a jedu tam autobusem, až fyzicky cítím jejich nepřítomnost a opakovaně mi na to místo míří zrak – přece tam sakra ty hodiny MUSÍ být!!! tam patří!!!! je to skoro jako by mi chyběla ruka nebo noha :O 😀

  ale dyť já vím, že vlastně píšeš o něčem jiném 😉

 18. Nevšimla jsem si, že by hodiny nějak mizely. Třeba tady u nás na křižovatce jedny jsou. Mám ve zvyku na ně mrknout, když jdu kolem, i když mám přesný čas s sebou. A dneska ty hodiny na ulici jdou přesně, pokud jdou.
  Já taky nejradši jezdím tramvají. Měla jsem to dobře zařízené, že mi jedna tramvaj jela k mamince a druhá k babičce. Co na tom, že metrem bych tam byla dřív. Za prvé s kočárem a druhým dítětem k tomu se fakt super nastupuje do metra (nejbližší zastávky nemají výtah) a za druhé, z okna je toho tolik vidět. Můžu si s dětma povídat o tom, kolem čeho jedem. Od té doby, co změnili v Praze jízdní řády, jsem k mamince městskou nejela. Nemám už přímé spojení a k mámě většinou jezdím na víc dní. S kočárem naloženým jak to jen jde, dvěma dětmi a batohem na zádech prostě nepřestoupím. Bojím se. Byla bych ochotná přestoupit jen z nízkopodlažní tramvaje na nízkopodlažní tramvaj, ale v dobu, kterou potřebuju, bych musela na přestupu čekat 3/4 hodiny. Sice na mateřské nespěchám, ale to je i na mne moc. Zvlášť v tomhle počasí. No tak jezdíme radši autem, jak ekologické!

  1. Obvyklý výsledek „optimalizace“. Ty nové jízdní řády někdo evidentně vymyslel přímo hlavou.

   1. V Norsku mají také hlavy a ty, v rámci zachování svých pracovních židlí, zamíchaly s celou sítí Metra. Mě se to moc netýká, ale i tak. Mám svého autolakýrníka kterého si živím (a musím říct že uživím – jsem trochu hr hr) a stačilo na jedné straně nastoupit, na druhé vystoupit, odevzdat, převzít a bylo vymalováno. Tedy nalakováno. Ted musím přesedat a všechno trvá dýl.
    Ta rošáda s dopravními prostředky – není ono to nakažlivé?

    Vave, promin, jsem daleko od hodin, ale to se člověk zaplete jednou větou a už nad tím nemá kontrolu. Ale tvé stopětky ráda čtu a obdivuji, že najdeš vždycky neco nového k zamyšlení.

   2. Jo, Jeníčku, co jsme si zvolili, to máme. Když voli volí voly, dělají se voloviny, hlavně že cestující a daňový poplatník, (MHD je, ač akciovka, dotována!) to zaplatí. 😀

     1. Pro některé, zejména pravici volící jedince, by bylo velmi vhodné účast ve volbách alespoň omezit, zejména pokud se u dotyčného zjistí nízké IQ, nebo poruchy paměti, jenže kdo by potom pravici volil, že? A s manželkou k volbám chodíme, někdo už to pravicové řádění musí zarazit, takže se snažíme. 😛

      1. O jaké pravici to mluvíte? ODS ani TOP09 není pravice ani náhodou. TOPka nebyla nikdy a ODS už není pěkně dlouho.
       Ale chápu, pro pravověrného komunistu je pravice kdokoli kdo nejde s nimi. Ale co čekat v zemi, kde novináři označují Dělnickou stranu za ultrapravici.

     1. Volíme. Ale pouze KSČM! Všechno ostatní jsou právě ti volové, a to je ještě hodně mírně řečeno.

      1. PANE BOŽE!!! Krakonoši!!!!!/snáď ste nezabudli -ak ano Ginko Biloba max to istí-podľa reklamy-po prvé si to musíte ešte napísať….

      2. Nebudete tomu věřit, ale všichni jsme si to už dávno domysleli. Takže byste už mohl jít do pryč, na věčné časy a nikdy jinak.

       1. Nerad, ale musím.
        Pro názory bych prosil nikoho nevyhazovat. Nemáte na to puvoár.
        Jinak čemu se divíte? Vždyť komunisti ani nemusejí dělat žádnou kampaň. Obstarají to za ně ti ostatní. Ono by stačilo, aby se ostatní nechovali tak, jak činí a nikoho by nenapadlo komanče volit. Ale když to lidi vidí tak je napadá : “ Než tohle, tak to radši komunisty!“. Já taky volím ty svoje jen s nejhlubším sebezapřením abych se neposunul úplně na levý konec spektra. A to jsem sociální demokraty volil už v r. 1992.
        PS Jaký je rozdíl mezi voličem ODS a KSČM ?
        No ti co volí KSČM se už za to nestydí.

        1. Tak ti se za to nikdy nestyděli. Ať si každý má své přesvědčení, je to jeho věc, ale nemusí nám svůj světonázor nutit v diskuzi pod každým článkem. Nebo se chlubit, jak na to vyzrál, že jezdí nakupovat do Německa. Za vlády jeho oblíbenců by si o tom mohl nechat jen zdát…

 19. To je zase moc hezké zamyšlení. Taky pozoruju, že časy pomalého času jsou pryč, ale pořád nějak nevím proč. Co se stalo, že musíme tak spěchat? A kam se to ženeme? Doběhneme tam někdy?

  1. Životní rytmus organismu se s věkem zpomaluje. Takže čas, ač stále stejně ,,rychlý“, rychleji ubíhá. Nvíc s postupujícím rokem se zkracuje den, takže tento jev je na podzim zvlášť markantní. K tomu ještě přidejte ubrečené počasí…

 20. Ach ano, hodiny bývaly důležité- a třeba ty kostelní byly prima v tom, že byly z daleka vidět. A ty, o kterých vím, používám ke zběžnému zkontrolování času (tedy kolik ho ještě mám na dojetí na určené místo) dodnes. Nerada chodím někam pozdě. Ale tak nějak mám dojem, že dřív jsem se tolik nehonila?

 21. hezký pátek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Zase krásné Vavísovské rozjímání (inlove)
  Dneska u nás čas poběží svižně – ve Vilíkovském tempu s Fanynkovským doplňkem (chuckle) Jdu rychle dodělat oběd 😛

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN