PSI: Sissi

Tak už dlouho přemýšlím, jestli mám sepsat povídání o dalších kouscích naší císařovny Sissi. Říkám si, že to není žádný zázrak, obyčejné bláznivé štěně, které dokáže dělat strašné skopičiny, jak je kníračům dáno do vínku, někdy je k zulíbání a někdy k připozabití. Každý známe svého miláčka dokonale. Nakonec jsem si řekla, že už vám Pů Sissku představil, tak byste asi mohli znát i pokračování.

 

Musím říct, že můj život se rapidně změnil z poklidného toku života bez vzruchů se stařenkou Linduškou v bláznivý let s neustálým adrenalinem a se Sisskou neustále za patama. Linduška se už pohybovala rozvážně, poslední rok už skoro neviděla a neslyšela, takže jsem se snažila dodržovat stejné trasy procházek, doma nic neměnit, aby s tím neměla problémy, přivolávala jsem jí tleskáním. Ona mi to oplácela do poslední chvíle spoustou lásky a věrnosti. Prožily jsme spolu nádherných sedmnáct let. Samozřejmě byly starosti a trápení a bylo mnohem víc radosti a porozumění.

Nemusely jsme mluvit a já i ona jsme věděly, že k sobě prostě patříme. Linda poznala, když mi bylo bídně a věděla, jak mi pomoct a já jsem se jí tuhle obrovskou lásku snažila do posledního okamžiku vracet. Když mi umřela v náručí, věděla jsem, že žádný jiný pes už nebude jako ona. Druhá věc, kterou jsem věděla, bylo, že nezůstanu dlouho bez psa. No, že to bude tak brzo a taková velká změna, s tím jsem teda nepočítala. Chtěla jsem malého psa a pořídila jsem si malého koně. Kterak se Sisska dostala do mé rodiny, už víte.

Dneska je Sissince už 8 měsíců, vyrostla a zmohutněla. Váží asi tak 18 kilo, v jejím vzhledu se objevují i znaky českého fouska, už nevypadá na čistokrevnou knírajdu (taky proč by chovatel uvazoval v lese ke stromu čistokrevná štěňata, že???), ale mně je to srdečně jedno, protože je to moje černý chlupatý sluníčko.

 

 

Poněvadž nastaly nějaké potíže, musela si Sisska rychle zvyknout být dopoledne doma sama. První týden jsem se domluvila s paní ředitelkou (máme novou, heč), že si budu smět pejskovou během tělocviku nebo prvouky s dětmi vyvenčit. Bylo to moc fajn, protože jsme jí brali na hodinové procházky, Sissinka i děti se důkladně vylítaly a pak jsem jí zase mohla na další dvě hodiny nechat doma. Což ovšem neznamená, že domácnost nenesla stopy její pomsty za samotu.

Ze školy domů jsem vždycky šla se sevřeným žaludkem hrůzou, co mě čeká, až otevřu dveře. A většinou čekalo – jednou to byla ohlodaná knížka, kterou jsem měla půjčenou, vysypaný mletý kokos po větší části bytu, kterého víc jak polovinu to malé čuně sblajzlo, druhý den se jí znelíbil vánoční kaktus, tak ho v posteli na dece vysypala z květináče a rozhlodala a aby toho nebylo málo, rozcupovala lepící váleček a kousky vlepila pečlivě do deky.

Další den nebyly velké katastrofy dopoledne, ale odpoledne jsem byla nějaká ušlá a usnula jsem v křesle a Sissa na mně, když jsem se probrala po půl hodince posilujícího spánku, na kožešině na gauči bylo vysypané a rozhryzané dendrobium. A další a další. Přiznám se, že ve čtvrtek jsem byla na pokraji duševních sil a musela jsem s ní jít na dlouhou procházku, aby mě přešel vztek. Na té prochajdě jsme se potkaly s pánem a jeho roční zlatou retrívřicí. Prý ať psinu pustím, že si holky hezky pohrají.

No, měla jsem strach, ale vypustila jsem jí a pak už pozorovala jen černou a bílou šmouhu. Nesměle jsem Sissku přivolala a stal se zázrak, protože najednou se přede mnou zhmotnila vzorná pejsková a hleděla na mě šibalsky. Pak už to fungovalo dokonale – zavolala jsem a přede mnou seděly dvě čuby, dostaly odměnu a vystřelily jako rakety. Pán jen naříkal, že k němu si sednout nepřijdou.

 

 

Dneska už jsou domácí maléry jen minimální (doufám, že si to Sissi nepřečte, aby se zase nesnažila zpestřit mi život), někdy odcházím do školy a musím se se Sisskou prát, abych mohla odejít a ona pak pláče za dveřmi a jindy na mě jukne z křesla, ať si teda jdu, když musím. Vstáváme před šestou, provedu nutnou hygienu a v šest už jsme za každého počasí na pořádně dlouhé procházce. Snažím se vybírat takové trasy, kde se může vylítat na volno.

V sedm jsme doma, udělám nám oběma k snídani chleba – Sisska ho má ráda s taveňákem a kouskem šunky, hezky nakrájený na „kuřátka“, vzorně si sedne ke stolu a nechá se nakrmit. Potom se nutně potřebuje pochovat v náručí (podotýkám, že už má 18 kilo), tak jí pochovám a pak dopije trošku kafíčka, co jí nechám v hrnku. No a pak už metelím do školy.

V pondělí a ve středu, když mám do jedné hodiny, mi Sissku venčí moc hodná sousedka. Když mi skončí vyučování a děti odejdou, dojdu si pro ni. Ve třídě si zabavila velké křeslo a je tam se mnou do konce pracovní doby, ze školy hodíme batoh domů, převleču se do venčících džín a merinového trika a vyrážíme zase na pořádnou probíhačku.

Musím říct, že ač jsem neposlechla rady zkušených a odmítla jsem s tou naší bláznivkou chodit na cvičák, ani jsem jí nekoupila stahovací obojek (nemám ráda ani jedno, ani druhé), výchovu jsem pojala s láskou a důsledností (stejně jako u dětí). Na císařovnu už je spolehnutí – může lítat bez vodítka a nechá se přivolat, když je třeba. Pomalu jí odnaučuju čenichat ke každému člověku, skákat na lidi.

Samozřejmě ve městě je na vypouštěcím vodítku, jakmile jsme mimo, může lítat, jak se jí zlíbí. Její plavné skoky na poli, tryskový let a plápolající ušiska mi vždycky zvednou náladu. Neustále si mě hlídá a chodí si mě kontrolovat, a když se začuchá a je moc daleko, hvízdnu nebo zavolám a většinou přiběhne.

Samozřejmě když prudím moc často a ruším jí v čichacích činnostech, hodí po mně oko a dělá hluchoně. V tom případě použiju hnusný hlas a zařvu a tak na podruhé až na potřetí přiletí, co jako že mám tak důležitého. Jinak poslouchá na povely potichu a klidně pronášené, protože chodíme ráno brzo a nerada bych budila větší část místního obyvatelstva.

 

 

Když jsem to po sobě přečetla, vypadá to, že vzornějšího psa není, ale to by byl velký omyl. Pořád se máme co učit a naštěstí nás to obě baví. Doma některé věci uklízím vysoko, aby na ně ten náš drobeček nedosáhl. Většinou nemám byt, ale psí boudu. Musela jsem se odnaučit přijímat neočekávané návštěvy, protože vždycky nejdřív musím uklidit byt od hraček, vytahané vycpávky ze zavražděných plyšáků, rozcupovaných krabiček (oblíbená hračka), vyčesat kožešiny a vytřít podlahu od vystlaných chlupů, aby aspoň chvilku to vypadalo jako u lidí. Vydrží to fakt jen chvilku, ale nakonec, komu to vadí, víckrát nepřijde.

Tak nevím, asi plácám páté přes deváté, napíšu tedy už jen jediné – jsem šťastná, že tu potvůrku chlupatou mám, je nám spolu moc a moc dobře. Je mi jasné, že spoustu věcí jí poradila Linda a teď se mi směje, jak se potím, abych ze Sissky vychovala prímovou čubilku. Myslím, že s Linduškou nebylo zdaleka tolik práce, ale možná už jsem hodně zapomněla. Prostě jsou holky každá jiná a jinak krásná, ale obě moje.

 

 

Aktualizováno: 14.11.2012 — 20:16

100 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Aido, dlouho jsem tu nebyla – přijmi, prosím, upřímnou soustrast a hodně síly přeju. Dopadlo to všechno nejkrásněji, jak mohlo. (h)

 2. Aida,teraz som to našla.Hladím ťa,myslím na Teba.Nevedela som,že ste mali nejaké problémy,som rada,že ste sa zmierili.Vieš, mama je jediný človek na svete,ktorý vie o všetkých našich nedostatkoch,ale napriek tomu nás miluje nezištnou láskou,len niekedy to nevie presne prejaviť.Spomínaj na to pekné,čo Ti dala,čo ste spolu prežili.

  1. Aido se zpožděním se s dovolením připojím k Verence.
   Upřímnou soutrast Tobě i celé Tvé rodině (u)

 3. Zcela OT – mamka dneska večer zemřela. Všem, co mi drželi palce moc děkuju. Jsem ráda, že jsme se nakonec opravdu usmířily, při poslední návštěvě jsem ji celou dobu držela za ruku a měla jsem pocit, že je ráda.

  1. Aido, mám velikou radost, že jste k sobě našly cestu. Smrt nás čeká všechny, ale odpuštění a smíření, jen některé z nás. Objímám tě.

   1. Aido, je mi to moc líto (u) (u) (u) … a lepím to pod Zdenu, protože to napsala naprosto přesně (h)

  2. Upřímnou soustrast, Aido. (u) Vaše smíření Ti pomůže ke smíření se s jejím odchodem a projasní vzpomínky. Je dobře, že jste to dokázaly. (rose2)

  3. aido (hug) (rose2)
   Máš za sebou hodně těžkou dobu a jěšte ji máš kus před sebou. Je dobře, že jste se stihly smířit. Stále na Tebe (i celou rodinu) myslíme. (hug)

  4. Milá Aido, je to moc líto, ale zároveň jsem ráda, že jste to s mamkou zvládly. Je to strašně důležité a až přejde ten první šok, budeš ještě radši. Mamka ti bude moc chybět, a nebude v tom hořkost (h)

  5. Milá aido, upřímnou soustrast. Mamince se jistě klidněji odcházelo když jste se znovu navzájem našly. A tobě to dá sílu tu ztrátu a žalost unést. (u) (hug) (h)

  6. Aido, je mi to moc líto. Už je to za vámi. A je dobře, že jste se smířily. Myslím na tebe (u) (hug) (hug) .

 4. Ahoj, Myško, nejsem sice vůbec znalec psích plemen, ale vave má fakt pravdu s výraznou Sissčinou podobou jejich Ance. Kvůli tomu jsem se vrátila na hlášení ze zvířetnických coursingů a vizáže Sissi a Anky jsou hodně podobné, ne-li totožné.Moc zdravím a prchám za buk. Jen se Ti ještě omluvím za jedno dost důležité OT PRO PANIČKU včera nebo předevčírem představeného PEJSKA VAŠÍKA. Psala jsem emílek přes hadopasy ohledně oblečku pro Vaška, ale netuším, zda došel.Přeju klidný večer všem přítomným a hlavně Tobě, Myško.

 5. Krásně jsem se bavila (sun) Myško a Sissi, tak vám přeju dlouhé roky plně lásky a zábavy (inlove) (dance) (toivo)

 6. Žjúúúva, Myško, to je dobře, že jsi o Sissi napsala. A zvlášť když je taková hodná 😀 a ty to umíš tak od srdce popsat (y) .
  Dobře ti ji Linda vybrala (inlove) .

  1. Nevím, čím jsem se proti Lindě provinila, že mi poslala tohle bláznivé potrhdílo a ještě mu našeptala všechny lumpárny, které sama užívala. Ale je to moje štěstíčko, jen mě občas přivádí k šílenství.

 7. (wave) Zdravíme do Myšího doupátka.Máme dojem,že tu svatozář budeš potřebovat Ty.Ne jen jednu, ale tři. (rofl)

  1. Jovásci, svatozář rozhodně nemám, spíš se mi připisují hříchy za ne zrovna slušné vyjadřování, když celý den vyrábím z „psí boudy“ byt a během půl hodiny mám zase psí boudu 🙁

    1. No, já nevím, ale bydlet místo v bytě v psí boudě vystlané nejen chlupy, ale i rozhlodanými hračkami, papíry, ohlížet se, kam si sedám, protože zrovna na to místo si hbitě sedne Síssule a já pak dosedám nechtěně na ní, nemoct si pozvat žádnou návštěvu, protože by si každý hned myslel, že jsem čuně, když v tomhle žiju… a já mám tak ráda pořádek!!!

 8. Myško, jenom prolétám. Sissi je knírač jako vyšitý, alepoň podle popisu jejího chování. Já jsem spojila svůj život před třiceti lety s fousatými potěšeníčky a mohu Ti říct, že bych nikdy neměnila. Sissi je ještě mlaďoučká, aby už měla vyhraněnou osobnost, ale zatím je to dobré. Jakmile Tě poslouchá na přivolání, tak máš z půlky vyhráno. To je u kníráků největší problém. Lítačky se stejně starými psy ber a nebo si je domlouvej. To z ní dostane hóddě nashromážděné energie.
  A co se týká Tebe? Hi, hi, Sissinka Ti utvrzuje zdraví, to už jistě tušíš, ne?

  1. No, Alex, co mi nevytrénovaly děti ve škole a puberta mé dnes už dospělé dcery, tak to dorazí Sisska. Nervy jak lodní lana a trpělivost až za desatero kopců. Ale přivolání fakt většinou funguje a to i v rozjeté hře. Právě mě zarazilo, když jedna paní prodavačka v majetku dvouleté knírajdy říkala, že jí nesmí vůbec pustit z vodítka, protože už by jí neviděli a na povely nereaguje. Obdivovala Síssu, jak poslouchá a to mně připadalo, že se chová jak dokonalý blbštajn.

   1. Zdravím.Mám potřebu se zastat kníračů.Mám knírače od roku 1967,první byl velký knírač a potom již kníračky střední.A právě střední knírači mají pověst tvrdohlavců.Ale neměla jsem s poslušností nikdy problém,přivolání a ovladatelnost spolehlivé.Nejsou to psi na dril,ale mají-li správný vztah s páníčkem,jsou to zlatíčka.A podle popisu Myš to vzala se Sissy za ten správný konec.A chce to čas aby pejska dospěla.

 9. Moji milí Zvířetníci, ani vy mě nešetříte a přemýšlím, jestli se mi poštěstí, aby Sisska v těch třech letech opravdu dospěla. Vzhledem k tomu, že v moudrých knihách o kníračích píší, že jsou to celý život kašpaři, myslím, že nudit se rozhodně nebudu. Ale je na druhou stranu pravda, že nuda by mě spolehlivě zabila a Sissčiny lumpárny působí léčivě na nemocnou sestru, takže se s chutí zasměje a pídí se, co zase to naše chlupeté pometlo provedlo.

  1. Milá Mysko – náhodou, lepsího pejska nez knírace jsi si vybrat nemohla – ten ti vzdycky prozene mozkové bunky. No fakt – zeptej se trebas Miki nebo Alex nebo Pitrýska nebo me 😉

 10. Sisinko nekde v predcich budes mit urcite spolecne geny s Kulichem (chuckle) tohle je hooodne podobne… a s jeho prazdnou mozkovnou a temer 50 kily jeste o neco vice devastujici… a vysvetlujte mu porad dokola, ze se nemuze mazlit jako kocourkove…ze pak vypada panicka jak obet domaciho nasili a byt jak po utoku komanda… jojo 🙂 Mysko ale je to krasa coz 😀

  OT – Mikulasske venceni!!! Prosim nezapomente se prihlasit zde
  http://forum.hadopasi.org/viewtopic.php?t=2003

  1. Ivčo, na chvilku jsem přemýšlela, jak by to vypadalo, kdyby se Kulich se Síssou dali do hry. Kulda má jasnou váhovou převahu, takže bych asi měla zašlápnutou císařovnu. Bojíííím.
   Ale Sissčiny láskyplné projevy na mě taky nechávají dlouho viditelné stopy – škrábance a modřiny. Naštěstí už nehryže, už jen něžně ožužlává a občas dumlá.

 11. Jako by se ten článek a komentáře psal o naší Mařce, ach jo, my asi nedospějem. Budou jí za měsíc tři, ale je to stále horší a horší. A těch neuvěřitelných rituálů co si vytvořila, kdyby stejně dobře poslouchala ona mne jako já ji, to bychom si oddechli

 12. Sissi je hezká a roztomilá puboška- to se mi to říká, když ji nemám doma. I když… Světlušku puberta ještě nepřešla- dneska v noci mě probudilo mlaskání u hlavy, Světluše vydolovala zpod polštáře moje poskládané kalhoty od pyžama a zamyšleně je přežvykovala. Když jsme před polednem dorazila domů, tak na zemi louskala ořech (skládala jsem skořápku jako puzzle, jestli byl jen jeden a kolik toho už případně sežrala), v ložnici měla pelech vystlaný mými džínami a před chvílí byla přistižena, že rozžvýkala brko z volavky, co měl Kuba v pokoji a hodlal ho instalovat na šermířský klobouk (netuším, kde ho vzala). Ale má už rok a půl, takže i my se blížíme k té metě, kdy dostane rozum…

 13. Minulý týden jsme se Sisskou potkaly pána s velkým černým kníračem. Nastalo oboustranné okouzlení – já obdivovala nádherného Pana Psa a oni obdivovali naší císařovnu, tak jsme se dali do řeči. No, nepotěšil mě pán, fakt nepotěšil. Dandovi je 5,5let, váží 43kilo a hlavu měl nad mým pasem a teď si představte, že tenhle drobeček se tryskem řítí bytem 2+1 v paneláku, skáče na gauče a křesla. Tohle je oblíbená zábavy Sissky – dá si tři trysková kolečka všemi pokoji, přes všechny postele, gauč a křesla – do těch metá kotrmelce, a pak padne na koberec a okamžitě usne. Bláhově jsem si myslela, že to přejde. Nikoliv, Danda to dělá furt, prý tomu říkají náhlé šílenství. Ale prý ve třech letech se hodně uklidnil. Prosím vás, proč až tak dlouho, proč???

  1. Chichi, tohle si musí přečíst JanaBa – u jejich Scotta tomu říkají rapl a prý přitom i běhá po stěnách (rofl) O díky za moji hodnou holčičku Berušku, která po stěnách nikdy neběhala! 😀

   1. Dede, nech si toho, jo!!! Ještě aby po stěnách lítala, ono tohole bohatě stačí. Zatím se to odbývá bez přemísťování nábytku, ale až doroste do dospělácké velikosti a váhy, nemusel by zůstat kámen na kameni.
    Je úplně vidět ale, jak moc jí to baví a že to v podstatě dělá pro mé pobavení, protože lupne do křesla kotrmelec a hodí po mně očkem, co jako já na to a jestli výkon náležitě oceňuju. (devil)

     1. Pcháá – Brooke lítá v prostoru a delá kotouly a provrtává se gaucem vzdy po „vycerpávající“ procházce – vycerpané jsme my tri (já, Terka i Toya), ale Bruca si musí dát jeste pár kolecek skrz barácek i dvorek (samosebou pres stoly, sedacky, zidle i steny). A to jsme presvedceny, ze puberta u ní jiz odeznela – to je ta její radost ze zivota (chuckle) .

   2. Cetla jsem, četla, potvrzuji. Když ho chytí rapl, hledám rychle úkryt. Dneska venku našel palčák, děsně si ho považoval a svištěl kolem mne v kruzích asi čtvrt hodiny. Byla jsem bezmocná, nedal se chytit a až když uznal, že bych si s tím drahoceným palčákem také mohla dát pár koleček, složil mi ho k nohám. Ale měl tlamu od ucha k uchu, tak radostnou, že jsem ani nenadávala.

   3. dámy, utěším vás – dělají to i kočičky… u nás tomu říkáme, že „má „roupiky“ (blush) 😉

    NESNÁŠÍM ty spamy – už počtvrté mi to tvrdí, že píšu moc rychle, grrrrrrrrrrrrrr… ještě že kopíruju

  2. U nás se právě zbláznili dva kocouři – Melíšek s Ríšou.
   Levitují prostorem, honí se, vydávají šelmí zvuky a mám pocit, že vysunou křidýlka a budou lítat až na lustr.
   Nevím, co to do tak jindy klidných zvířátek, vjelo.
   Občas to mívají a je to docela zábavné je pozorovat, akorát o strach, aby na sebe něco nezvrhli – např. vázu po tatínkovi. Ovšem vázy po tatínkovi už došly.
   I ten napůl slepý Ríša teď trůní nahoře na knihovně. Jak se tam dostal, to teda fakt netuším. Nestihla jsem to vypozorovat v tom fofru.

   1. Kočky se dokáží přenášet v prostoru a čase, ale vždy si vyberou chvíli kdy se nedíváme. 🙂

    PS: Šmihulák Ušák je na tom hodně špatně, zítřek rozhodne… 🙁

 14. Huhu, konečně jsou řemeslníci z Domu a já můžu zaskočit 🙂 Myško, četlo se to krásně – hlavně, když to nejsem já, kdo musí ty lumpárny řešit – kdo se může jenom smát (inlove) Sissi je krásná holka a připadá mi podle tvého líčení taková průzračná studánka: „Kdo já? (wasntme) Ono se to tak nějak stalo samo… ale já tě mám tak ráda! (blush) “ Právě na to nás ty naše psí zlatíčka utáhnou 😀

  1. Jojo, Dede, ten svatý pohled umí Sisska dokonale a já jí to vždycky spolknu. Linda to měla vypilované ještě líp, ta se totiž vždycky otáčela a koukala, na koho že to ječím. Pokud byli přítomni ostatní členové domácnosti, ulpívala pohoršeným pohledem na nich, proč mě tak vytáčejí. Tohle ještě Síssa neumí, naštěstí! :O

  2. tobě odešli řemeslníci, mně za chvíli dojedou „nájezdníci“ (inlove) Sice musím zítra na chvíli do školy, ale jinak mám dovču. Je krásně (sun) svítí, podzim parádní

 15. Čas psí puberty není nekonečný. S tím vědomím se vše unese a odpustí. 😉 Zvlášť když je to láska nebeská, viď Myško? (inlove) Tvoje Sissi je krásná pejsková. Tak ať vám to i nadále klape. 🙂

 16. Když mohl být kdysi kůň senátorem, proč by Sissinka nemohla být svatá, že, jó.?! (dog) (angel)
  Krásné počteníčko. Tak ať Vám to spolu dobře klape a užívejte si! (dog) (inlove)

  1. Úmyslně porušuji své pravidlo, že : „Politiku sem netahat!“. Ale k poznámce o Kaligulově koni, jako senátorovi, když se tak rozhlédnu po našich zastupitelských sborech. tak takový koník by tam nadělal minimální škody. Rozhodně by tolik nekradl.

 17. To se to krásně čte!! Huráá, nejsem sama! Jsou i jiní, postiženi bláznivým psím pubertákem!

 18. OT – milí zvířetníci, čtu Vás pravidelně a dnešní den mě donutil vyjít z poza buku. Otvírám okno a zdá se mi, že slyším to, čeho se bojím každý podzim. Zoufalé mňoukání. Ano, jako každý rok, zase někdo vyhodil malá koťátka. Dvě, tak dvouměsíční, běhají po dvoře. Zastavuji psy, kteří chtějí ven a odnáším číči na zahradu do bezpečí. Nakrmila jsem je, mňoukání ustalo a prckové se uvelebili v pelíšku našich kocourů. Nemůžu si je nechat, každý rok jsem se nějakého sirotka ujala, ale už mám plný stav. Mám svou početnou směčku – 2 bígly, 2 kocoury, kočičku a zahradního kocoura. Co teď, venku zůstat nemohou, nepřežila by mrazy. Napadá mě útulek, nemám to daleko do Sezemic, tam tuším nějaký je.
  Prosím, nevíte někdo, zda je tam možné koťátka umístit a nemáte kontakt na provozovatele? Děkuji za pomoc.

  1. cymb zavináč seznam.cz je mail na depozitum v Sezemicích….zkus se domluvit přímo… o zviřátka je tam postaráno dobře…..pokud sebou vezmeš nějaký krmivo a nebo starý ručníky,,deky,prostěradla,kapny…. nebo přispějěš na jejich odčervení a prohlídku u veta….určitě se domluvíš….

  2. Zde přímo Sezemice 🙂 – vzhledem k tomu, že mám naprosto plno by bylo jediné řešení. Koťátka nechat naočkovat základní vakcínou a nechat je někde u Vás v uzavřeném prostoru prodělat karanténu – pak bych je vzít mohla ….

   1. Dobře, a karanténa po očkování trvá jak dlouho? Ještě zkouším známé, jestli by o ně neměli zájem.

    1. Dva týdny – je to za a) karanténa kvůli infekčním nemocema za b) doba kdy se již začnou tvořit protilátky po očkování – zjednodušeně řečeno :).

 19. Ještě se přiznám, že když má svůj svatý den a hezky si běží přede mnou, kluše jako koníček a srst se jí čertovsky leskne, jsem na ní hrozně pyšná! Hodně si mě hlídá a obzvláš´t mojí levou kapsu, ve které je játroví. Už jsme s ním tak známé, že automaticky k levé kapse letí i Čipánek, Ejminka, Sandy, Sam a další kamarádi, které potkáváme na prochajdách a kteří okusili té dobroty 😀

 20. ……jsem šťastná, že tu potvůrku chlupatou mám, je nám spolu moc a moc dobře………

  tohle je to nejdůležitější. Všechno ostatní jest podružné. Jsem ráda, že jste se s císařovnou našli.

  Na nudu a demolišn akce můžu doporučit moje krabičkové „pastičky“ neboli papírové krabičky naplněné nějakou dobrotou, nebo hračkou. Aby se k nim musel pesan „probojovat“ a klidně jich může být několik v sobě, jako ruský bábušky. Tohle cílený demolování Ešus miloval a dodneška miluje, protože i dneska mu občas při odchodu dám v předsíni třeba krabičku od čaje nebo od vajíček a do toho dobrotu. A vzít si to smí až když jsem mezi dveřmi.Těší se pak, ať už konečně vypadnu a on se do toho může pustit. Odzkoušeno nejen u nás, ale u každého komu jsem svůj výmysl poradila 🙂
  Sisska je bombová, moc roztomilá a hlavně šikovná, mooc šikovná. Obě jste šikovný.

  1. Peťo, s tím je drobet problém. Koupila jsem jí interaktivní hračky(stejný princip), dostává ucho nebo bělené vepřové kosti. Ale Sisska je stejná jako Linda, když nejsem doma, nevezme si nic, co by mohla sbaštit, přijdu domů a vrhá se na kost, na hračku, na ucho, prostě na to, co jsem jí na zabavení v době samoty připravila. Linda dělala to samé. Vždyť říkám, že se holky domluvily.

   1. to je zajímavé, miciny právě naopak – nachystanou třeba i zásobu snědí IHNED… jako by říkaly – když to všechno sním, tak se vrátíš??? (inlove)

 21. Psí puboška? To známe… Zlatíčko, miláček, ale taky vopice voprsklá na zabití.
  Poslední její akce by se dala nazvat „Vítací“. Od branky ke dveřím domu vede chodníček a je tak nízká zídka, na kterou se dá posadit, v létě u nís stojí dřevěná lavice a na zídce bývá několik květináčů s kytkama – vítací květináče. Dřevěná lavice je už uklizená, ale květináče s azalkou, maceškama, petrklíčema (co se zbláznily a kvetly) a skalničkama s minilistopadkama stále vítaly příchozí. Koza Róza se rozhodla, že dosť bolo vítacího kvítí. Nejdřív zrušila macešky. Prý vyzývaně čuměly. Pak azalku. Vytáhla ji z květináče a rozchroupala. Květináč hliněný přežil. Pak zrušila petrklíče, mají kvést na jaře a podzimní květy jsou drzost, co musí být ztrestána. A v úterý došlo na poslední květináč – skalničky se zakrslýma listopadkama. Na plastovém květináči navíc vytvořila krakový vzor. A nakonec se posadila na místo, kde původně stál květináč a vítala sama. Prostě se rozhodla, že ona obstará vítání příchozích daleko lépe, než nějaké lupení.
  Koukněte sem http://bubusa.rajce.idnes.cz/Ruzofka#kvtin.jpg
  Na snímku z kamery je vidět Baruška na rohožce se svatozáří a Róza na zídce s viditelným pocitem dobře vykonané práce.
  Jo a naše maličká pejsinka má 26 kg.

  1. Prohlídla jsem fotku a něco ti řeknu – mne by vítací Rozárka určitě víc potěšila než nějaké to pýří. Navíc – nemusíš přemýšlet, kam na zimu uložíš květníky, Rózička to vymyslela za tebe.

   1. A jak krásně byly čitelné. Když jsem přišla domů a spustila na ně „kdo to byl?! přiznejte se, kdo to tady zprasil?!“, Bára se šmrdolila okolo s hlavou zdviženou a ocasem rozmávaným a celým tělem říkala „já nic, já jsem hooodná a vzorná, to všechno Vona!“ a Róza byla přikrčená, ocasem zametala, hopkala okolo, ale koukala jen úkosem, hříšná byla „nojo, jsem to byla já, ale to ten květináč za to může, seděl mi na místě a pak už se to vysypalo samo… já za nic nemůžu, ale budu vítat místo toho květníku, jo?! koukni jak to umím“

    1. (rofl) (rofl) (rofl) Bubu, miluju tyhle tvé zvířecí historky – nebuď líná a zase pro nás něco napiš! (inlove)

 22. bože, ta fotka se svatozáří nemááááááá chybu (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) … nemůžu to rozluštit – to je dokreslené? nebo co to je?

  jinak, „rozcupovala lepící váleček a kousky vlepila pečlivě do deky“ mě odbouralo, chleba „hezky nakrájený na „kuřátka““ (u nás se říkalo na ovečky) taky, nemluvíc o zapití kafíčkem – auuuuuuuu (chuckle) 😀

  a vůbec celé povídání je krásné, prodchnuté láskou a taky věřím jak už tu kdosi napsal, že časem budete stejně stmelená dvojka, co si rozumí i beze slov, jako jste byly s Linduškou – moc vám to přeju (h) (h) (h) (h) (h)

  1. I u nás začíná den namazaným krajícem či rohlíkem, nakrájeným na kostičky (u nás se to zase zove hostina) a postupně předávaným psím hubičkám (nod) (kocourovi ne, neb ten chleba nežere a podávanou hostinou pohrdá). Naučil si je tak Jenda, takže teď, když ráno vstává, dupou za nim po schodech i holky. Jenže už to nestíhá, tak ranním rozdělovačem hostiny jsem já (zase). A dnes jsem nestíhala ani já, tak se musely spokojit jen s piškoty – chudinky malé (chuckle) .

  2. Bedo, s fotkou si pohrála Kačka ve Photoshopu. Jen tam měla přidělat i čertovské růžky, ty by tam taky měly být.

 23. Jo jo, nedávno na superprochajdě kolem dokola lipenské přehrady se mi scvrkl žaludek když se Sisska míjela s cyklistou asi tak o metr a podruhé když předvedla střelu s plochou dráhou letu těsně nad vytrčenými klacky. Extrémní hodnoty v grafu chování císařovny ještě sem tam jsou, ale povětšinou je fakt zlatá stříbrná platinová a poslušná.

 24. Kdo zná Anku, musí mi dát za pravdu, že Sissinka vypadá jako její rodná sestra. Až na to, že Ančiny oči na fotkách vypadají modře nebo lehce zakaleně (ve skutečnosti jsou ale stejně hnědé, jako Sissčiny).
  Proto mi je úplně jasné, jaký kníračí dáreček máš doma, milá Myšičko. (whew) (chuckle) (h) A že bys ho nedala, protože … no, tuhle povahu si musíte zamilovat, jak praví kalsik. (chuckle)
  Bezvadné povídání, Myško. (inlove) (y) Je jasné, že v pubertě přibude krve, potu a slz, ale nakonec budeš mít tu nejlepší kamarádku – stejně tak dobrou, jakou Ti byla Linduška. (h)
  Přeju všem krásný den. (h)

 25. Milá Myši – tak Sissi je opravdu krásná princezna a ty o ni moc hezky píšeš. Je vždycky radost si přečíst takové laskavé povídání.

  „Žádný pes nebude jako ona.“ – no bodejť, Linduška byla jedinečná a Sissi je taky jedinečná – obě jsou neopakovatelné (tak jako všichni naši pejsi). A neboj, ta vzájemná symbioza a dorozumívání bez řečí, tak to se časem zase dostaví.

  Trošku jsem se – a přiznávám, že škodolibě – usmála při tvých slovech, kde si libuješ, jak Sisska už poslouchá (chuckle) ! Jojo, teď jo, ale právě vchází do jedné zvláštní etapy v psím životě (no, ona ta etapa je i v lidském), kdy velitel tlupy mlátí hlavou do zdi (headbang) a zapřísahá se, že pejs pude okamžitě z domu (do útulku, popelnice, k bezdomovcům …. dle povahy vůdce a vyvedené rošťárny podřízeného). Bať, mluvím o pubertě. Ale (wait) třebas jsi natrefila na andílka mezi pejsky, která tímto obdobím propluje bez ztráty svatozáře (a tvých nervů). V každém případě ti přeji hodně radosti (h)

 26. Chjo, zase mi to sežralo komentář! Moc vám děkuju za reakce. Sisska prochází pubertou, tak si dovedete asi představit, co prožíváme. Není den bez maléru. Ale abych jí nekřivdila, jsem nějaká chcíplá a ona to nejspíš poznala, že už na její běsnění mi síla nezbývá, tak byla včera naprosto vzorná. Však si to minulý týden vybrala na rok dopředu. Její poslední výstřelek, který se jí povedl v sobotu večer stál za to. Soused ukládal cosi na zadní sedačky auta a vepředu měl otevřeno, tak naše madam tryskem nastoupila na sedačku spolujezdce a že pojede taky. Jenže jak jsem na ní řvala, počůrala se na sedačku. Naštěstí mají vyndavací podsedák, tak jsem si ho vzala domů vyprat a omlouvala se jak divá. Miluju svoje sluníčko!!!

  1. Myško, nic si z toho nedělej. My byli s Žolíkem na návštěvě. Choval se celou dobu vzorně, až na jedno. Očuchal obývák a na rohu zdi zvedl nožičku rychleji, než tomu mohl kdokoli zabránit. Měla jsem tendenci se zahrabat pod parkety… 😀

  2. Taky mohla sousedovi skočit zezadu na hřbet a způsobit mu krvácení z nosu nárazem ksichtu na podložku. Tohle dělá ta naše koza Róza divoká.

 27. Milá Myško,
  to se tak krásně čte (h) . Je vidět, že se máte rády a jedna pro druhou děláte maximum. Dost mě rozesmála představa fenky, která vzorně stoluje chlebíček na kostičky, zapíjí to kafíčkem a nechá se houpat v náručí (inlove) .
  A nepřehlédla-li jsem se, mohu doufám pogratulovat i k nové paní ředitelce. Ať spolu vycházíte co nejlépe a je ti oporou v práci (nebo proboha ať aspoň není překážkou).
  Budeš-li mít náladu nebo nějaké plány, ozvi se (e) .
  Jinak se těším na další hlášení, ať už o sv. Sissi nebo o Myšátkách.

  1. Jasně, ozvu se. Včera jsem byla úplně na odpis, takže jsem to ani neprojednala s paní ředitelkou. Ona je fajn, takže si myslím, že by šlo něco domluvit. Moc děkuju.

 28. hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Krásně se to čte (nod) Jen je psina, jak je velikost relativní. Velká psice :O a má osmnáct kilo (wasntme) Betka, jak já říkám malá dozí fenečka měla v tom věku pětapadesát (chuckle)

 29. Milá Myško, takhle píše lidské srdce plné lásky ke svému čtyřnohému miláčkovi. Takové, které šíp, smočený v „psím jedu lásky“ trefil přímo do středu. A jak nádherně se to čte, měla jsem rty stočené do půlměsíčku od začátku do konce.Sissi je moc hezká a ta poslední fotka se svatozáří mě rozchechtala. (inlove)

  A pokud jde o kokos – tak naše Trixie ho děsně miluje. Když jí někdy chci „přichutit“ granule, posypu je tak lžící kokosových rašpliček (moučka tady není). Zblajzne to, snad ani nestačí polykat.

  Měli jsme tu kamarádku a stíhala jsem jen nakukovat. Tak dodatečně gratuliji k radostným událostem a zprávám, držím palce potřebným nemocným – lidem i zvířatům. Smutním a slzím nad těmi žalostnými – nad Tygřikem od Jitči, nad Daisy od Lili, Šmihuláček a Majolenka od Dana a Sharky. Nahromadilo se jich víc než dost. Přeji Báře nové hodné pány a Vašíkovi od Patry život plný už jen samého dobra.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN