ROZCESTNÍK: Víkend v Piešťanech

Jak je naším zvykem, vydali jsme se v říjnu na krátkou lázeňskou dovolenou. Mušketýr mě tentokrát překvapil víkendem v Piešťanech. Sama jsme byla zvědavá, jak slavné lázeňské město vypadá. Překvapilo mě jako město kontrastů.

 

 

Ubytování jsme měli v hotelu na okraji Piešťan –  vlastně už patřil do katastru obce Banka, která se odtrhla před 17 lety od Piešťan. Hotýlek byl příjemný, personál pozorný a snaživý. Recepční i servírky byly oblečené ve zjednodušené variantě uherského kroje – bílá halenka, dlouhá černá sukně a tmavě červená vestička, zástěrka. Působilo to zajímavě, sukně po kotníky je v pohybu nijak neomezovala – jde to i bez obligátních černých sukní někdy neuvěřitelně mikroskopické délky.

Odpoledne jsme vyrazili na Kúpeľný ostrov do doporučeného hotelu do termálních koupelí. Jsou veřejně přístupné, ale klasické termální koupaliště Piešťany nemají. Vnitřní bazén mívalo koupaliště Eva, ale ten je mimo provoz. Hotel měl vnitřní i venkovní bazén, v tom venkovním plavaly kromě nás jen dvě rusky hovořící dámy. Ostatně ruštiny bylo všude slyšet dost.

 

 

Ve vnitřním bazénu se jednou za půl hodiny pustilo pár vířivých proudů, na které lidé už čekali. Pokud jde o věk, byli jsme spolehlivě nejmladší. Bazén byl málo obsazený. Vraceli jsme se za tmy a cestou si prohlíželi osvětlené hotely – vypadalo to báječně.

Druhý den jsme se po nepříliš vydařené masáži v hotelu vydali nejdřív na procházku po okolí hotelu. Nacházel se kousek od břehu jezera Sĺňava. Tady jsme zažili asi nejhorší šok. Původně tu zřejmě stála rekreační střediska různých podniků. Některá byla odkoupena a zrenovována, jiná byla ponechána napospas času a zlodějům kovů. V pořádku bylo zhruba každé druhé. V sousedství upravených hotelů tu ruiny působily o to depresivněji. Naštěstí zarůstají stromy a ty je časem milosrdně zakryjí.

 

 

Stejný osud potkal i další vyhlášené místo. Při procházce nám něco modře blesklo ve křoví, tak jsme tam samozřejmě vlezli. A našli zničený opuštěný areál velkého koupaliště. Později jsme se dozvěděli, že to bývalo vyhlášené termální koupaliště Sĺňava, kam jezdili lidé z široka daleka. Areál odkoupila firma, která tam slíbila postavit aquapark. Zloději kovů opět zapracovali a z uzavřeného koupaliště ukradli ploty a všechno, co se dalo odnést. Zbyla jen ruina, která je pro mě zosobněním světa po apokalypse. Kdo ví, jestli někdy znovu ožije…

Pak jsme se vydali do centra a byli příjemně překvapeni. Na pěší zóně byly krásné secesní domy opravené, navíc Piešťany jsou městem parků a plastik.

 

 

Pro mlsné lidi bych ráda podotkla dvě věci. Za prvé, zdejší nejznámější dezert je „štrúdla“. Závin plněný kousky jablek, tvarohem, mákem, ořechy, někdy kombinací těch ingrediencí. Podává se třeba taky s vanilkovou omáčkou. Lepší jsem ještě nejedla. Do kavárny s nápisem „upiekli sme pre vás čerstvú ťahanú štrúdlu“ jsem pak zamířila okamžitě. Podávali horkou a byla báječná.

Na pobyt jsme přijeli v čase dýní. Nebyly jen ozdobou, snad všechny restaurace nabízely v menu jídlo s „tekvicou“. Polévka, jako příloha… my jsme vyzkoušeli kuřecí steak s dýňovými plackami a česnekovým dresinkem. Všechno bylo čerstvě připravené a chuťově vynikající. Kdy se i jinde naučí využívat sezónní ovoce a zeleninu?

Pak už jsme jeli domů. Odjížděli jsme v lijáku a po pravdě řečeno nevím, co by se dalo v Piešťanech v dešti podnikat, pokud se zrovna nechcete koupat v termální vodě. Ale to je nejspíš problém všech menších lázeňských měst.

 

Na fotky se můžete podívat tady: http://malcka.rajce.idnes.cz/2012_Piestany

 

 

Aktualizováno: 6.11.2012 — 22:26

124 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Milá Dede.
  Dell – ká sú ve%lmi dobré PC-čka. A mojim najobľúbenejším je Erik Delko z CSI miami. 🙂

 2. Milí zvieratníci.
  Budem veľmi rada, keď tento rok už skončí. Lebo čo sa mi zlého mohlo stať, to sa mi tohoto roku stalo: zomreli Lída, Jirka a kamoš Viktor (29-ročný chalan), strávila som niekoľko týždňov v nemocnici, manžel sa so mnou rozviedol (to ľutujem najmenej) a aby som mohla pracovať v zahraničí, musela som svojich kočičákov zveriť staršej panej, ktorá má miniatúrny domček. Chodím ich navštevovať, ale tí zasrani už na mňa takmer zabudli. Darmo je, mačka nie je pes, neviaže sa na človeka, ale na miesto.

  1. Milá Yetti, zkus to brát tak, že o moc hůř už být nemůže, takže následující změny, které tě čekají, už musejí být k lepšímu! (h) Netrap se ani kvůli kočkám – udělala jsi pro ně vše, cos ve své situaci mohla, a jim je dobře. A věř mi, že už někde čeká dušička, která tu bude jen pro tebe (inlove) Prostě příští rok na tebe čeká výhra! (sun) (f)

  1. Tož Dedellíku vítej mezi Zvířetníky, všichni se těšíme na Tvé výtvory.
   P.S. Cos provedl s tím zbytkem stáda??

  2. Milá Dede, včera jsem se nedostala k počítadlu a tak teprve dočítám.
   Moc Ti přeji pěknou práci s novým Dedellikem, ať Ti přináší jen radost, tak jako nám přinesl potěšení z možnosti Ti přidělit starosti s novým manuálem, krmením sobů,úvahou nad tématem „Kam s ním“ a kam s krabicí. Užij si to. (inlove)

   A všem co zajišťovali PC, rady,zabalení, přesun, Velké díky !!!!! (y) (handshake) (inlove)

 3. Šiš ,já nemohla celý den k počítači a tak jsem byla napnutá jak guma od trenýrek (wait)
  Hurá všici dorazili, sobové, babičky, beranice, celej zvěřinec a hlavně písídellová krabice. Všichni to přežili, včetně Dede a Martin dostal i véču.
  Uff, jsem z toho urvaná jak švestka. Já snad v práci i usnu. :O

 4. Mrkněte pod článek Evy Ž z 31.10., je tam prosba o pomoc, hledá se nový domov pro fenku Báru.

 5. Milá Matyldo děkuji, tak jsem se konečně podívala do Piešťan. Maminka tam byla kdysi dávno na setkání tanečních mistrů. A chtěla nám dětem koupit na trhu ořechy ale ostatní nakupující měli něco proti „čehunům“. 🙁 Ono je všude něco. :S

  1. V práci mi říkali, že mám nějakou kliku, ale já si to nemyslela. Přes 20 let jsem jezdila na stavby po celém Slovensku a na problém s národností jsem opravdu nenarazila. Asi proto, že jsem ho ani neočekávala. A to jsem tam pracovala i 4 měsíce v kuse.

 6. Matyldo, dík za článek a fotky. Také jsem šokována z těch kontrastů. Škoda. Věřme, že se hyzdící ruiny buď odstraní, nebo znovu stavby ožijí.
  Jo a je fajn, že máte s Mušketýrem zažité lázeňské rituály.
  Pozdravuj ho.

   1. zano, a víš že se mi potom tihle i vybavili? – ale nešli najít, páč to nejsou sobi, ale koně!!!! (rofl) (rofl) (rofl)

 7. MAtyldo, prima povídání. Nikdy jsem v Piešťanech nebyla, přestože je tam spřátelený výzkumáček. Ale vím, že byli v mnohem horší krizi než my už tak před 18 lety, kdoví, jak to válčí dnes. Mám moc ráda takové zprostředkování poznávání – když to jeden vidí svýma očima – krásné, i to smutnější. A třeba se tam někdy dopravím…

 8. Matyldo, moc hezky jsem si s tebou lázeňsky užila 🙂
  Dede, vidím, že už je hotovo, to je príma (inlove) !

    1. Si piš, že se instaluje! (dance) (dance) (dance) jsem zvědavá, co dám Martinovi k večeři – asi office! (chuckle)

     1. No, když se sečte miminko a beranice, tak to vypadá na Vánoce. 🙂 A když jsou Vánoce, drží se půst, aby se vidělo prasátko (to nám tam včera chybělo, chichi).
      Když to takhle Martinovi podáš, určitě to vezme. (wasntme) (chuckle)

     2. to zvládneš – stejně pracuješ v kuchyni. Já taky právě dokrájeli cibuli a maso na gulášek, co bude zítra k obědu… A jdu upíct jablečnou buchtu.

      A vlastně navíc máš na tu instalaci lidi (chuckle)

      1. Nedokážu se soustředit na něco tak přízemního, jako je krájení cibule!!! (party) (party) (party)

       1. Hi, hi, Dede, jsem fakticky zvědavá, čím se dnes Martin nasytí. A co Beruška s Kazanem? Nepřijdou chudáci také zkrátka v tom vánočně-narozeninovém-tříkrálovo-revolučním dárkovém zmatku?

        1. Kdepak! Jak padla šestá (už si přetočila čas (chuckle) ), tak Berry přišla a začala významně hledět a tahat mě k přístěnku. Takže psi jedli načas 😀 Ovšem Martin nějak granule nerad… (whew)

       2. To mi povídej, Dede (party) , taky asi nezasednu k pořádné práci, jakou mám radost. A co Martin, stačil tě natočit, jak se o tebe pokouší Josefinka? Nebo jsi vyskakovala výš než Beruška? A pochlubíš se fotečkama či videjkem? (h)

        Johohohoho…jupííí (dance)

   1. (y) (party) (wasntme)
    Tyjo, ale vyhrabávat ve spamech vlastní jásavej komentář… (devil)

   2. Jen buď vedle a hlavně, ať noťásek šlape. A doufám, že jsi byla správně napnutá…
    A hlavně mám radost, že máš radost.

    1. Je úžasnej! teprve teď vidím, jak třeba na mém víc než šestiletém stařečkovi bylo blbě vidět na monitor… o rychlosti ani nemluvím. Dedellík je prostě jednička (inlove)

 9. Milí Zvířetníci, já nějak nemám slov. (h) Prostě… vůbec, ani ve snu by mě nenapadlo, že něco organizujete a když došel mail, tak jsem myslela na naše piškvorkové dámy… a pak přijeli sobi (Rudolf byl kliďas – když jsem se ptala, proč nevolali, tak pravil, že to risknul :S ) a pak jsem viděla krabici a pak jsem nevěřila vlastním očím… a pak jsem se musela vydýchat a pak jsme to začali s Markem rozbalovat… (h) Čekala jsem ledacos, ale notebook a navíc Dell… prostě nemám slov a jsem velmi, velmi šťastná a mám radost a mám vás ráda (h)
  Děkuju z celého srdce (inlove) (h) (f) (f)

  (party) (party) (party) (party) (party) JUPÍÍÍÍÍÍ

   1. Jotááák, už vím, jaký je rozdíl, když vofčí babička je vožralá, nebo sežralá. Neflákají se tam někde ti vlci? (party) (party) (inlove) (dance)

   2. Pletací babička sedí za kamnama, pije kafe na kocovinu a vypráví beranicím pohádku o zlých vlcích a drbe Kazana a Berry za ušima a já začínám kopírovat soubory (party) (party) (party) (rofl)
    To je úžasné! Marek mi povídá – na tom ti pojede i photoshop a já povídám, jsem úplně vedle z toho, že vůbec něco pojede… poslední dobou už to bylo dost zoufalé
    to je prostě paráda!

    1. Noooo, právě proto to máš už na VŘSR, a ne na narozeniny. Baty prohlásila, že kdo rychle dává… a my si uvědomili, že je škoda každé minuty, kdy budeš dřít na starém žentourku :* (sun) (f)

 10. OT – Beta si opět zařídila „klidový režim“ po svém. Na „Cvičáku“ jsme potkali ovčáka. Kámoše, který bydlí naproti a chodí se venčit sám. Takže trysk a smyky a stavění se na zadní… samé ortopedy a neurology doporučené psí pohyby. Když jsem ji odvolala, tak se přiřítila (tryskem), zakousla mě a oslintala rukáv (úlovek za odměnu, že poslechla) a ihned zdrhla za kámošem dát ještě jedno kolo. Asi jí brzo přetrhnu…
  Páník spokojen – má hodně akčních fotek do deníčku…

   1. nojono, trošku mi ty věty pokulhávaj (tmi)
    Ona má mít klidné procházky – nejlépe na volno, má se kochat, jít vlastním tempem (chuckle) … Tak se kochá po svém – jak ji odepnu, dá si několik koleček tryskem…

     1. no páník to taky říká a já už si zvykám… Jen nevím, jestli jí má cenu dávat ty drahé léky… Máme nakoupeno na tříměsíční kůru, aby se vše doléčilo a zklidnilo (tmi)

      1. Hele Xerxová, nepotřebovala bys ty léky na zklidnění spíš ty? (chuckle) Betuška prostě chodí na procházky svým tempem, jak Ri správně poznamenala… no a utužuje si svalovou hmotu, aby jí nepajdaly nohy. Tak co vlastně chceš? (inlove)

       1. Já vím, proč Xerxová žbrblá. 😉 Protože Betuška má lepší fyzičku a Xerxování jí nestačí. Ale pššššt, ona to nerada slyší. (wasntme) (h)

        1. pche – pokud svůj kotníček stáhnu do vysokých botek, tak vůbec nezlobí. A náhodou dneska jsem ty blbce neposlušný doběhla (wait) , plácla symbolicky psíka po pozadí, ať laskavě kráčí domů (on je moc hodnej, tak si to dovolím (chuckle) ) , Betku jsem plácla, že poslouchat se bude i když prší a nikde nikdo není… a pokračovali jsme v procházce. No spíš to obrátili a šli domů, neb psík byl vysportován snad dostatečně…

 11. Matyldo, díky za nastartování vzpomínek. V Piešťanech jsem byla jen na jednom víkendovém výletu. Byl krásný letní den, konal se zajímavý trh s protěným a dřevěným zbožím. Ulice byly plné lidí a květin. A já si koupila KLOBOUK. Nelžu. Ještě ho mám schovaný (sun) (f) 🙂

 12. Pěkný víkend, škoda, že přednosta nerad. A s cizím chlapem mě nepustí, chudák já 😉

 13. No neporazí ma ??? Slovenský parlament chce zakázať chov 14 plemien psov (medzi inými aj Kavkazákov, chúďa Lída sa musí v hrobe obracať), pretože v minulom roku niekoľko psov pohrýzlo ľudí.
  A.) nezodpovední sú majitelia, nie psi.
  B.) boli to ponajviac cigánčatá, ktoré liezli na cudzí pozemok, aby tam niečo čmajzli.
  Ale ľahšie je potrestať všetkých majiteľov psov, ako vyhľadať tých, naozaj zodpovedných.

  1. Ježkovyvoči! Milá Yetti, tady zase někdo přemýšlel přímo tím… kolenem asi :@ Kdy už konečně příslušní čunitelé pochopí, že v takových případech je jen zřídkakdy vinen pes. Je to buď chyba ve výchově, pak za to může majitel. Nebo dotyčný pokousaný lezl kam neměl, pak si za to může sám, protože pes dělal svou práci (hlídal) a dělal ji dobře. V krajním případě je to něčí nevhoné chování nebo navozená situace z neznalosti, protože spousta lidí neumí signály zvířat „číst“, a to bohužel i majitelů…
   A propos – jak se vede kocurům?

   1. ten zákon je v návrhu už asi měsíc… Jen mě pobavilo, že si tam zařadili i národní plemena – třeba čuvače. To překvapí.

 14. Matyldo (inlove) , to je prima, že se s Mušketýrem takhle lázníte. (nod) Alespoň se projdu po nejrůznějších kolonádách bez nutnosti kupovat si klobouk. 🙂
  Protože dámský klobouk k lázním bezpochyby patří (nod) – chtěla jsem sem dát ilustrační foto jisté dámy s psíčkem na Kolonádě, leč nenalezla jsem ho. Škoda. (chuckle)
  Přeju všem krásný den! (h) A přidám obligátní modřanskou kletbu: zatracení sobi! To jsou zase nervy! (whew)

  1. A co? Zasekli se za polárním kruhem? Tak si říkám, jestli LOSI nejsou spolehlivější?!

  2. Ufff, říká se sdělená starost, poloviční starost, sdělená radost, dvojnásobná radost… no a ty zmíněné nervy (způsobené soby-doručovateli) jsou přinejmenším umocněny – ale ten exponent je hoodně vysoký (whew)

  3. Vidíš, a já jsme tentokrát klobouk ani neměla- a v Piešťanech ho nikdo nenosil! Měli by se poučit, v tomhle jsou Luhačovice daleko lázňovitější 🙂

   1. Nojono (blush) , to je tak, když musíš odvézt nečekaně kolegyni k dochtorovi. :S Omlouvám se a děkuju. (f)
    Ale klaplo to a už jsem se kochala, ááách. (y) Přemýšlím teď, jak to zaonačit, aby princezny nepřišly na to, že o něco přišly. (chuckle)

   1. JarkoF., to je úžasná, dokonale elegantní dáma s psíčkem. Elegance podle mého (hydrogeologického) gusta…

   2. No jasně, a proto se mi nedařilo Jarku vyfotit – neměla totiž klobouk a psíčka a ještě to nebylo na kolonádě (chuckle) .

   3. Dáma je úžasná! Hlavně se kochám elegantním držením vodítka, na jehož konci je pes jak tele. V případě mém a mého psa bych měla ruku vytrženou z kloubu a vodou zachranitelkou byla zcákaná od hlavy k patě.

    1. (rofl) dáma je úžasná (rofl)

     K tomu vodítku. Co jsem svoje milované měkké vodítko zapomněla v Jizerkách u potoka daleko od civilizace, koupila jsem si nové – dlouhé, tenké, skladné. Pravda mělo malé karabinky, ale oko od obojku prošlo a daly se zaklapnout. Až doma jsme zjistili, že je doporučeno pro malá plemena psů, např. jork, jezevčík, rasl… (chuckle)
     Beta se neurazila, vodítko na XXS velikost jí slouží (chuckle)

     1. Jarko, dáma na fotce je skutečně dokonalá. Bych chtěla být muškou na stěně a vidět okolojdoucí. To musel být nehynoucí zážitek (clap) (rofl) (dance)
      hecheche, proč by měla mít Beta vodítko jako na lanový most, když se může pohybovat u paničky, kterou si kdykoli zakousne (rofl)

    2. Já bych též zdůraznila předpisově vytrčený malíček na ruce pravé, zcela dle Gutha-Jarkovského.
     Jako reklamní foto na Kamzíkovy Vary dalo by se použít na bilbordech, kterými bych navrhovala posít celé naše království i příhraničí.

     1. Cheche, já bych tím plakátem vydekorovala hlavně Kamzíkovy Vary. A k tomu hodně českého textu,aby si děěěvočky i molodci početli (dance)

     2. Chichi, TAHLE dáma s psíčkem je zcela podle mého gusta 😀 (inlove)

      Jinak hlásím, že jsem doma, leč sobi nejspíš v dešti zabloudili a provázejí babičku s medvědem Nikohozatímještěnesnědem někde úplně jinde… 🙁 Chudák nedočkavá já! (angel)

      1. chudák ty???? a co třeba já, mě tu už rovnou klepne (headbang) (headbang) (headbang) … aspoň že tentokrát se do toho nebudou montovat ještě celníci – hm, aspoň doufám, tady člověk nikdy neví 8)

       hm, ani tamtamy nerozezněli, sobi mizerní???

        1. Jestli by nebylo pomalu od věci vybrat do spřežení nějaký jiný zvíře než soba? (think)

 15. Na Slovensku sa doj….. veľa vecí, ktoré predtým veselo fungovali. Tie najvýnosnejšie predali vlády (to je jedno ktorá) kvázi podnikateľom, ktorí len vytunelovali prachy a teraz sa niekde opaľujú v daňovom raji. Alebo ako je možné, že súťaž na stavbu diaľničných mostov vyhrala firma, ktorej spadol jeden most v Nemecku, druhý v Čechách – pre istotu rovno pred rýchlik, však áno, a teraz tretí na Slovensku ( 4 priamo mŕtvi, 1 zomrel v nemocnici, 11 ťažko zranených). Teraz bude treba prekontrolovať viac ako 30 dialničných mostov, ktoré už firma postavila. A kto to zaplatí? No jasné, predsa občania. A čo by sa asi stalo, keby sa zosypal most za plnej prevádzky???

 16. Jo, a ještě jedno upřesnění – to, co jste viděli na protějším břehu (fotka č. 8), nebyla plážička s dohlížecí budkou pro plavčíky, ale areál jednoho z mála slovenských veslařských klubů – VK Sĺňava Piešťany (na Slovensku jsou veslařské oddíly jen asi 4, na rozdíl od ČR, kde jich máme cca 36) a ta budka je rozhodcovská věž, používaná při závodech: http://www.veslovanie-piestany.sk/Naševybavenie/Navoľnýčas/tabid/169/Default.aspx

   1. No, my se s nima (teda s piešťanskýma veslařema) trochu známe, jezdívají k nám na veslák na jarní regatu mládeže a juniorů a jsou moc milí a přátelští; já tam vždycky pomáhám, tak o nich vím, nic jiného za tím není. Nechtěla jsem Tě nijak nachytat nebo tak něco, to ani v nejmenším. Jen jsem prostě už viděla hromadu veslařských kanálů a drah po půlce Evropy, tak to vždycky poznám, no. Jestli jsem se Tě nějak dotknula, tak se moc omlouvám, neměla jsem to v úmyslu.

    1. To rozhodně ne, já jsem se totiž v hotelu a všude možně pídila, co to je, ale nikdo mi to nebyl schopen říct. Tudíž mě překvapilo, že místní nevědí, ale v Brně se to ví 😉

 17. Díky za reportáž, v Piešťanech jsem nikdy nebyla. Prý je tam spousta architektonických památek, jak starších, tak novějších – hodně o nich psával apíše arch. Lukeš. Krátký přehled jsem našla zde, pokud by to někoho zajímalo: http://www.piestany.sk/index.php?id=260 – jinak (ty modernější) na stránkách Z. Lukeše.

  1. Myslím, že většinu z nich jsme viděli. Ono oběhnout centrum města v Piešťanech zas tolik času nezabere… a některé jsme asi viděli tehdy, když jsme se zamotali při procházce někde ve vilové čtvrti a došli pak z úplně jiné strany.

 18. doplňam:farba mrtvého lístia/couleur de feuille morte/takú farbu vlasov mala Irena Forsytová a celý život takú tužim mať-len kaderníčky buď nevedia francuzsky,buď nečítajú,alebo v jeseni nechodia do prírody

  1. I tihle sobi jsou moc hezcí, ale nepamatujete si někdo takové ty soby, jen kreslené černou linkou, kteří tak strašně srandovně zpívali? Chodilo to po netu před několika lety a já jim propadla (chuckle) Jenže pak po nějaké přeinstalaci jsem ztratila link…

 19. Matylda,jednak Ti to veľmi sluší v tom romantickom prostredí s farbami mrtvého lístia,po druhé vďaka,že nepíšeš“Píšťany“-to ma teda vie rozzúriť do biela.Do Piešťan sme za synovcom jazdili každý rok v máji-boli tam a asi aj sú- vodácke závody.Po prevrate bolo poznať ako sa divoká privatizácia prejavuje.mnohé objekty strašne chátrali a na fotkách vidím,že devastácia úspešne pokračuje.Kúpele a Kupeľný ostrov sú okupovane Arabmi.L.Mňačko vo svojich reportážach o nich písal veľmi nelichotivo.Dúfal,že sa do Piešťan vráti lesk monarchie.A.Mucha daroval kúpeľom veľký obraz/na celú stenu/ako poďakovanie.Uhádnite,čo sa s ním stalo.Správne :ukradli ho.Proste zvesili zo steny, odniesli a zmizol.
  No a perlička:V piešťanoch som bola splodená v hoteli Eden.Pekný začiatok života,nie?

  1. Nejen Arabi, hlavně spousta Rusů. Arabi se soustřeďují jen do určitých hotelů. Ale na Kúpeľnom ostrově jsme slyšeli jen ruštinu, slovenštinu místních a češtinu ani jednou. Na divokou privatizaci to teda vypadalo všude kolem.

 20. Zrovna včera říkal Jenda, že bysme měli taky vyrazit na prodloužený víkend do lázní – a vzpomínal Piešťany. Tak uvidím, bude-li to pravda.

  A zde si můžete prohlídnout Lázně Jeseník (i jeskyni Na Pomezí). Je fakt, že ruiny jsem tam nezaznamenala.

  http://yga.rajce.idnes.cz/2012_Jeskyne_a_Jesenik/

  V Lázních Jeseník se též nelibě dívají na psy. I když tady se nedivím – oni jim čurají na trávník, kde vyznavači Prietznice chodí bosi (chuckle)

 21. Milá Matyldo,
  moc vám přeji krásný výlet, doufám, že o něm ještě něco uslyším na Brnění (nu, taky bych tam chtěla něco probrat i pracovně 8) ).
  Je prima, že si umíte tak užívat (inlove) .

 22. Milá Matyldo, díky za reportáž 🙂 Mamina znala Piešťany dobře, ale já mám dojem, že jsem tam nebyla – a pokud ano, tak už je to tak dávno, že jako by to nebylo 😛

  Je to skvělej nápad, dát si prodloužený víkend jen ve dvou, lenivě se poflakovat a udělat si čas na sebe. Někdy na to přezaměstnané manželské páry zapomínají, což člověk pochopí, ale dobře to není. A moc vám to na fotkách sluší (inlove)

  1. Před pár lety jsme objevili kouzlo krátkých dovolených v lázních a každoročně si je užíváme 🙂

 23. hezkou poštovní středu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Do lázní nemůžeme, psy tam nevidí moc rádi. Takže navštěvujeme častěji jen Lázně Libverda. Kolonádička pěkná, ale nad ní se tyčí severní strmé svahy Jizerek (chuckle) to je naše lázeňské vyžití

  1. V Piešťanech jsme viděla spoustu psů jako v jiných městech a nevzpomínám si, že bych zahlédla cedulky ohledně zákazu vstupu psů, jaké jsou kolem celého lázeňského parku v Luhačovicích. V hotelu byl poplatek za psa 7 euro za noc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN