KOČKY: Pokračování?

Náhlá ztráta našeho kocourka Darečka, nás zasáhla jako blesk z čistého nebe. I když vím, že se nemá nic plánovat, stejně jsem doufala, že odchod Klérky, který brzy nastane, nám Darek pomůže překlenout. Nu, osud vše zařídil jinak a my zůstali se stárnoucí Klerunkou sami.

 

 

 

V neděli jsme vyrazili všichni tři na procházku k jedné krásné staré, lipové, podzimní aleji za Blansko a při návratu zpět mě přímo udeřila skutečnost, že nás OPRAVDU nevítá před domem žádná kočičí postavička. Byl to úder tvrdý a tak jsem sedla k netu a začala šmejdit po stránkách blízkých útulků. Nu, nebudu napínat.

Za Slavkovem v obci Marefy, jsem v útulku Tibet objevila Darečkův klon, mrňavého bílého kocourka, který, jakoby Darkovi z oka vypadl a já věděla, že to je on, kocourek, kterého posílá Darek místo sebe.

Pánečkovi jsem ukázala fotku Darkova klonu a můj muž mne donutil okamžitě, podotýkám, že bylo půl osmé v neděli večer, zavolat na uvedené mobilní číslo. Moc a moc jsem se mladé paní, která útulek vede, omlouvala, ale ona nás pozvala hned na druhý den dopoledne, ať se zastavíme.

Ráno jsme v podzimní mlze mířili ke Slavkovu a dorazili do útulku. Při spatření kotěte pánečkovi uniklo: „Dareček!“ A tak to také zůstalo. Odvezli jsme si v přepravce za slunečného poledne mrňouska-Darečka, domů.

 

a

 

 

Dareček je kočičí miminečko! Nikdy jsme TAK malé koťátečko neměli, vždy už šlo o koťata alespoň čtyřměsíční. Tohle jsem odhadovala tak na dvouměsíční. Za další tři dny mi to potvrdil náš pan doktor, kterému jsme jeli Darečka představit. Maximálně 8 týdnů. Podle očkováku, kterým nás v útulku vybavili, byla už provedená zkouška na panleukémii, v útulku ho odčervili, ale na první očkování můžeme přijít až tak za dva týdny. Je to prostě mrňavka.

Mrňavka, ale za to akční. V momentě se nám obrátila celá domácnost vzhůru nohama, ale vesele. Během první hodiny se tak vyděsil Klérky, (ta si ho ani nevšimla), že zalezl pod kuchyňskou linku, tam se zabarikádoval a odmítal vylézt. Tak jsem z části skříněk odstranila obsah, páneček se vyzbrojil vercajkem a část linky demontoval, vytáhli jsme vzpouzející se, zaprášenou mrňavku, páneček opět dal skříňky dohromady, já jsem v nich vytřela, bleskově probrala a uklidila. Máme alespoň pořádek v mouce, rýži, cukrech apod. a nebudou mouční moli.

Od svého uvedení na scénu naší domácnosti už má na svých minibedrech hodně hříchů. Několikrát provedl revizi v krbu, takže má o pár černých skvrn víc. Šmánkote, jak odstranit saze z takového kočičího mrněte bez koupání? Páneček musel krb zabarikádovat, ale je jenom otázka krátkého času, než přijde na to, jak se tam zase dostat.

Je nesmírně podnikavý, šmejdivý, musí u všeho být. Neriskuji ho nechat ve velkém prostoru obýváku samotného. Ne kvůli Klérce, ale kvůli němu samotnému. Nesmírně ho zajímají veškeré káblíky! Takže stále všechny vypínáme, aby nebyly pod proudem, už za ně dostal i přes zadek. Dokáže nesmírně rychle běhat, je z něj jakási bílá rozmáznutá šmouha. Miluje hračky, dokáže myši nosit v tlamce, jakoby byly živé.

 

 

 

Ptám se, je to normální, aby takový prcek byl takhle akční? Často spí, ale po vyspání a najezení, se snaží doplněnou energii ze sebe rychle vydat. Překousal mi už šňůrku u brejlí. Donutil mne sundat záclony, ty pověsím až na jaře, až začne chodit ven. Napřed se na nich jenom houpal, ale během pár dní už po nich začal  šplhat…a trhat.

Okousal pánečkovi rohy manuálu k nějakému modelářskému zařízení, přivodil mi málem infarkt, když při prudkém trysku podklouzl pod zábradlím na podestě a spadl o poschodí níž. Začal brečet já ho pečlivě prohmatala, jestli nemá něco zlomeného. Vzápětí mi usnul na klíně a já seděla celá zkoprnělá a sledovala, jestli dýchá a probere se. Po půl hodině se probudil a řádil dál. Páneček mezery okamžitě zadělal papundeklem. Naše obydlí se začíná pomalu měnit v kotěcí hernu. Alespoň doufáme, že se nám podaří tohle mrně dovést až k dospělosti.

Dnes, kdy už je u nás týden, nemá žádný problém s Klérkou, dokonce si k ní už začíná lehat do jejího pelíšku. Jenomže ji kope, strká do ní tlapkami a ona znechuceně vstane a odejde.

Nejroztomilejším koťátkem se stává v okamžicích předspánkových nirváren. Osahává růžovými tlapkami obličej, prsty, které normálně drze okusuje, začne v polospánku olizovat. Má zvláštní způsob ležení. Dává si přední tlapky přes sebe, vypadá hrozně důležitě, ale legračně.

Pokud podniká nějaký průzkum, zvláštně si brble a povídá. Je-li odněkud vykázán, patřičně exekuci okomentuje, úplně slyším, jak nám spílá 🙂  Jsem zvědavá jaká kočičí osobnost z něj vyroste. Zatím je to maličký ksichtík jako lžička, ale lžička mazaná a chytrá.

Ano, kotě je solidní, nervy nám uklidní….

Darečku, děkujeme za krásný dáreček, za tvoje pokračování!

 

Další fotky najdete zde: http://dig.rajce.idnes.cz/Mrnavka_Darecek

 

 

Aktualizováno: 29.10.2012 — 20:13

133 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. To je pohlazení! Teď jsem tři dny lítala a zařizovala a dostavovala se a nervovala a podobně (abych finančně přežila zlom měsíce) a zejtra až na hluboký jihočech jedu na rovy předků…
  … a tady takový slaďoučký kotínek k sežrání. Muck!
  Alex, upozorňuji, že někteří kotíci, zejména Rozárky a Babetky, ale bílí Darečci s obočíčkama to mohou mít v krvi taky: neberou věk na vědomí, důstojnost je jim na hony vzdálena a i ve třech a vůbec všech letech řádí jako za miminkovska. Čili jako tajfun. Přijdu ráno do chodby a v ní leží převržený doubek jemně zhryzaný, v jeho hlíně stržený kabát z věšáku a shozená kabelka z botníku a na tom všem dlí sladké kotě s dojemným obličejíkem? Chceš znát odpověď?

   1. Rýsuje se obří PRD a nechtěj vědět, kolik lidí jsem oslovila jen za poslední týden, ale snad nastoupím na rekvalifikaci – zrovna mi prchají možnosti v muzeích kvůlivá nedostatečné schopnosti vyrobit plakát či brožuru. Pečovat památky bych levou zadní, střežit archivy též, umět napsat česky bych text uměla, ale ajťák přes tvorby a tisky halt eště nejsem. Ajťáci sice neumějí česky, ale vědí, kde je kerej čudlik a já kolikrát nevim, jak vypnout televizi… 🙁

    No ale přežila jsem další měsíc bez exekutora, už to je důvod k oslavě. Pět a osum sou třináct.
    (Díky)

     1. Vidím Tě, Brute, tak další písání až po návštěvě Želiva a tety Stáňy, ju? 😉

    1. Ale ale? copak, kapitalismus je zlej? Ono se to každému moc hezky kecá, jak je to fajn, když má práci a pravidelný příjem. Problém je v tom, že dnes nikdo neví dne ani hodiny. Takže poslední možnost je doplnění vzdělání, rekvalifikace, nebo předčasný a tudíž ubohý důchod. Ale můžeme jezdit ven a máme plné obchody banánů a hajzlpapíru a to to hlavni, tak to ma byt!

     1. Ty si trhni, zapšklíku, o práci a existenci jsem přišla i za totáče, to za prvé, a za druhé:
      bezpochyby změna režimu JE to nejhezčí a nejzajímavější, co jsem kdy zažila.

      Že já nána nešla hned v roce 90 aspoň dálkově studovat a že jsem i jinak nepodnikala jiné akce je jen má chyba.

      1. Abych ještě dojasnila: nebyla to chyba – bylo to rozhodnutí. Spíš než podnikání věnovat se veřejné činnosti.
       A víš co? Teď jsem pár minut přemejšlela – neměnila bych. Šla jsem dělat, co mne bavilo, a že to nic nevyneslo?
       No když jsem to dělat šla, na výnosy jsem nemyslela.
       Chyba byla nedostudovat dálkově v době, kdy to bylo snadné, nároky nízké a náklady mizivé.

 2. Jééé
  jéééé
  jééééééééé

  mám obří radost Alex, mám. A pak že Jéžišek nosí dárky jen o Vánočkách, což? Dáreček vám poslal skutečný Dáreček. Něco jako neřízená střela země-vzduch křížená s demoliční četou složenou ze samurajů (rofl) . Moc a moc si to užijte. (h)

 3. Ještě k aukci:
  1. už jsem to psala pod rajče, ale dám to i sem: Io, jiný Honzo a Krejgu, nechcete ode mne nějakou cenu útěchy, když jsem vám to tak vyfoukla na poslední chvíli? (tak trochu se za to omlouvám, ale v devět mi přišel na . :@ mail, tak jsem si musela nějak spravit náladu). Bohužel, jsem schopna udělat maximálně nějakou počítačovou grafiku (třeba pejskopuzzle pro Krejga (dog) 🙂 ) nebo fyzikální článek 😀 … tak jestli máte nápad, napište si.

  2. Děvčata zvířetnická, jste úžasně šikovná a mistryně jehly a nitě, ale nemohly by být v aukci i nějaké položky s časově omezenou trvanlivostí? Řada z vás se úžasně ohání nožem a vařečkou a píše takové mlsotníky, až z toho mám Pavlovův reflex 😛 a vím, že tuhle dobrotu nikdy neochutnám, protože nebudu mít čas si ji udělat 🙁 . Nemohla by se dražit i nějaká trvanlivější, krásně zabalená lahůdka? Co ty na to, Renato, nebylo by to znevážení aukce?

  1. Hele, on Jiný Honza mi na poslední chvíli také vyrval už téměř ukořistěný předmět. Takže má, ne že ne…

   1. Aha, tak to on to asi rozchodí bez puklého srdíčka (u) … a co vy dvě s Amálkou (jestli se nepletu?).

    1. Jsme v pohodě. Teď jdu za Amálkou, bude ráda, až budu doma. A já jsem také něco v aukci vybojovala, takže si neohu naříkat. (h)

 4. Doufám, že jste si užili lítého boje, bohužel tento termín a hodina mě vyřadily, tak snad příště. Blahopřeji úspěšným přihazovačům.
  Kocourek je kouzelný sladký rarášek!

 5. Aukce byla ukončena, doufám, že jste si to užili 🙂 Prosím, podívejte se zítra na Hady, budou tam instrukce ohledně předávání atd.

 6. A ještě jsem nepogratulovala k Darečkovi II. Tenhle bílý čertík je přesně to, co jste potřebovali. A Dareček I. se na vás dívá zpoza Duhy a je spokojený, jak to všechno zaonačil. Tak si užívejte (h)

 7. Fňňňuk, fňňňuk a ;( zase mě všechno sebrali a přehlasovali a já už s váma hrát nebudu :@

  KDY ŽE JE DALŠÍ AUKCE ? (happy) (happy) (happy)

  Třeba se jednou dočkám.

  1. Já to jsem (wait)

   Ta krabice mne normálně ignoruje, nechce si zapamatovat jméno a vůbec (devil)

 8. Tak a hotovo. Tedy aukce. Musím si trochu postěžovat, představte si, že se mi neobjevovaly komentáře, poslední příhoz se mi povedl jen náhodou, já napsal to doufám, aniž by se mi objevil Apinin příhoz…

  1. šjooo, tak to náš net nebyl ve formě. Šel jak z praku, až do samého konce. To obvykle nedělá 😀

  2. Jiný Honzo, už jsem gratulovala na rajčeti, ale toto byl vypjatý souboj, do poslední chvíle jsem tě neviděla a pak už bylo pozdě, ale bylo to hodně těsné. Ale jinak jsem spokojená.

   1. Myslím, že pokud to rajče máš už otevřené, tak se ty příspěvky nenačítají. Až když rajče zavřeš a znova otevřeš 🙂

 9. Renato poslusne jsem si sla tipnout, prihodit a pokochat se 🙂

  Alex co CD cini dobre cini (nod) Darecek Druhy je opravdu darecek od Darecka prvniho (h) a jsem moc rada, ze vas zas vita bila postavicka (inlove)

 10. Alex, máte super Darečka dárečka. S tímhle (cat) drobečkem se skutečně nudit nebudete. Dobře ho CD vybrala.

 11. Veľa šťastia a radosti. Dáreček vám poslal krásny „dárek“
  (h) Keď si spomeniem na malého Filipa, tak si viem predstaviť, čo si užívate 😀 A ak mu ti vydrží ako Filipovi, tak si užijete aj neskôr. 🙂 Hlavne radosti

 12. POZOR POZOR Tipovací soutěže v rámci aukce se zatím zúčastnily pouze čtyři tipařky! Zkuste to taky, šance na výhru je velká! POHOV

 13. Ach ach, ten je tak neodolatelně roztomilej! (h) Milá Alex, užívejte si to! A těch fotek může být příště klidně daleko víc! 😉

  1. No, Hanči, on je u nás teprve týden a navíc vyfotit ho, je problém 😉 . Jak vidíš, nejvíc fotek je klidových, protože v pohybu je neviditelný, jenom bílá žižlavá čára 😀 . Tak snad za nějakou dobu to bude lepší. Mně se zlepší pohotovost, nebo kocourek bude klidnější 🙂 .

   1. Taky souhlasím s klasikem, že se nejlíp fotí nádraží. 😉 Tím pádem budeš mít dva druhy fotek. Spícího kočičího andělíčka a pak bílou šmouhu. (chuckle) (cat)

 14. Teda takhle krásný akční kotě ti vysloveně přá…
  (io, mlčmlčmlč, CD nikdy nespí, mlčmlčmlč!)
  🙂

 15. Dobré zprávy, krásné počtení (rofl)
  Přeju Darečkovi hodně zdraví na lumpárny a celé domácnosti dobrou trvanlivost, aby to všechno přežila
  Těšíme se na další zpravodajství (wasntme)
  (wave)

 16. Hm, k Marefám jsem chodila na procházku s tetiným psem, když jsem byla malá a puboš na prázdninách u babičky. Už jsem tam dlouho nebyla, musím napravit.

  A kocourek kouzelnej, jak jinak, když je z Tibetu

   1. fraktální geometrie – to mi jednou přišlo mailem jako pps prezentace, kamrádce jsem z toho pak vytahovala ty obrazy, je to opravdu dechberoucí krása!!! (inlove)

 17. Alex, hladím po tlapce kvůli Darečkovi, který si za Duhovkou na tebe určitě rád mezi ostatními počká. Ale zároveň jedním dechem čtu, jaké dobrodrůžo si užíváte s jeho stopro plnohodnotným nástupcem. Útulek Tibet v Marefách znám přes příbuzné jeho majitelů a vím, že se dokáží víc než obětavě starat i o velmi nemocná a stará zvířátka. Tak ať je nový přírůstek hodný na Klérušku a ať se u vás ve zdraví rozkoukává a nenadělá moc škody sobě ani páníkům (chuckle) (y) (y)

 18. OT: Milí Zvířetnící, kdo máte zítra večer čas, zajděte do Moravské zemské knihovny na přednášku o fraktálech. Mandalistky a piškdámy tam najdou neskutečné inspirace (koukněte jen na ten zvací plakát) a jejich technické polovičky si budou moci projít výstavu technických patentů … zkusím to poslat s odkazem rozděleným na půlky

  http://www.mzk.cz/sluzby/akce/doc-paeddr-dalibor-martisek-

  phd-fraktaly-kouzla-geometrie-i-prirody#attachments

 19. HanoW, Maričko a ostatní, kdo jste za Velkou louží. Koukám na internetu na zprávy a moc na vás všechny myslím. Člověka se to nutně musí dotknout, byť sám nebyl zasažen; to je jako s našimi velkými povodněmi, dotkly se nás všech.
  Ovšem u vás to všechno má navíc ten americký rozměr. ;( (hug) (h)

  1. Vave, napsala jsi to i za mne. Celý den klikám na zprávy a myslím na všechny těžce zkoušené za velkou louží. A nemám zprávy od přátel ze Severní Karolíny. (hug) (h)

   1. Zprávy mám jen z internetu, ale ty výrazy superbouře apod. u mě vyvolaly víc než velké obavy o všechny Zvířetníky za velkou louží a samozřejmě i o všechny, kteří jsou tím bezprostředně ohroženi. Nezbývá než jim držet opravdu všechny (y) (y) (y) (y) (y) (y)

  2. Taky stále kontroluji nejnovější zprávy a to nejen proto že tam mám sestru a naše milé zvířetnice. Budou to teď těžké časy pro spoustu lidí. Díky přípravě, pohotovosti a evakuacím není zatím příliš mnoho mrtvých ale každého zmařeného života je škoda. Jak se voda – dárce života dokáže proměnit v zabijáka. Kéž mají všichni postižení dost sil vrátit se do normálního života! Držíme jim palce!!! (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y)

   1. Omlouvám se. Měla jsem staré zprávy, obětí té katastrofy je daleko více. Počet mrtvých se dramaticky zvýšil.

  3. Přílípnu se sem, také pečlivě a neklidně sleduji zprávy ze zámoří a moc držím palce, ať vše dopadne co nejlíp a škod je co nejméně! (h) (h) (h)

  4. Ano,ano, milá Vave, celý den sleduji na PC zprávy BBC a myslím na ně. Zvlášť když dobře vím, co jsou nelítostné živly. (h)

 20. Alex, gratulovala jsem už u fotek na zelenině, ale Dareček je tak kouzelný, že to udělám ještě jednou. Jen, (blush) kdybyste přivezli brášku, nebyl by plyšáček tak destruktivní, ale jen akční. A vy byste zažili bezkonkurenčně nejzábavnější období. Věř, že to ode mne není jen poťouchlost, k čemu tě tu navádím. Mám to vyzkoušené. Taky se nemají tendenci toulat, protože jsou jeden pro druhého. A co se týká výchovy, doporučuji dětskou pistolku na vodu. Lezeš na kuchyňskou linku? Zásah vodou do kožíšku. Ono mu dojde, pokud nemáte kočku vodní. 😀 Myslím, že je lepší, když není potrestaný tvojí rukou.

  1. Zdeno, mockrát děkuji za radu. To myslím tu dětskou vodní pistolku. Ještě mu dáme trošku čas, ať si užívá a potom nastane výchova, díky radě od Tebe (wait) . Přece jenom do jara, než začne chodit ven, je dlouhá doba na to, aby nám obracel domácnost vzhůru nohama (whew) .

 21. Alex … gratuluji k bezvadnému výběru Darečka II. 🙂
  Darečku II … gratuluji k výběru bezvadné rodiny 🙂

  Darečku I. … bavíš se, co? 😉 Ale zařídil jsi to úžasně! (chuckle)

 22. Kdybych neviděla, že se jedná o bílého koucourka, řekla bych, že jste právě popsala našeho Bonda 🙂 Teď je mu půl roku a snad se začíná trošku uklidňovat 😀

 23. Alex, ten je tak neuvěřitelně krásnej… (inlove) A ta „akčnost“ z něj přímo vyzařuje!!! Moc gratuluji a přávidím, ať se vám všem pospolu dlouho dobře a šťastně žije (h).

 24. Jezuskote, Alex, ten je krasnej. Rozverne male kote v dome, ano to je radost i starost. Ale kdyz ona ta kotatka jsou takova skoro az dojemna. Nase pani Holsteinova, v te dobe uz dobre zivena, nam za neco vic jak rok povila 11 kotatek.K nam do domu je nikdy nepustila, ale vzala zavdek verandou. A ja jsem u tech kotat sedela a koukala jak se kutali, poskakujou, zurive bojuji o jidlo, upadaji do spontanniho spanku, male ocasky jak bojove fangle, ouska jak plachty…. (h) Vsechna jsem je dala do dobrych rodin a pak jsme konecne trefili spravny cas odchytit maminu, ktera zrovna nebyla – zase – tehotna

 25. Jak Dareček I. kouká na ten řízek (rofl) Myslím, že Dareček II. už by ho někam vlekl.
  Jinak blahopřeji oběma stranám (handshake)

 26. Milá Alex, Dareček II. je moc milé akční koťátko a tak to má být!
  I náš Macíček občas zapomene, že už je velký, a blázní a běhá a číhá a loví a bafá na nás z poza dveří, jako kdyby byl kotě. Přitom už ho máme čtvrtý rok a když nám ho v útulku dávali, bylo prý mu pět. No, nevím – šediví a řídne mu bradička, dlouho spinkává a více se mazlí, možná bude i starší – ale to občasné blbnutí je moc milé a oba si ho s chlapem užíváme.
  Jinak srdečně zdravím všechny Zvířetníky – snažím se poctivě číst, i když v komentářích jsem jen zřídka.
  Ať se vám všem jen daří!

 27. Dareček je krásný malý kočičák. Tak ať Vám to spolu pěkně odsýpá.Ten malý nezbeda přišel v pravý čas a on to dobře ví.
  Pěěěkně se uměl nasadit. (chuckle) (inlove) (cat) (inlove)

 28. Dareček právě odeslal z noťásku mnou nedokončenou objednávku pro pánečka na nějaké modelářské záležitosti. Skočil na klábosnici… a pink už to bylo :^) .

 29. Alex, vždyť jsem to tenkrát psala a mám tuze radost, že to vyšlo. I když tohle bylo opravdu hodně rychlý… A jako konečný příjemce jsi dopadla mimořádně dobře. Dareček byl rozumný kocour s veselou povahou…a výsledek…? Výsledek máš doma 🙂 Ať žije Dareček II. !

 30. Dareček je nádherný koťátko (h) , přávidím. Obydlí jako kotěcí herna … co mi to jen připomíná? 😀 Darečkové to mají asi v popisu práce a je jedno jestli to jsou koťata nebo štěňata. Naše dráče má v skoro sedmi měsících přes 30 kg , řádí jak černá ruka a já občas lituju, že není čivava 😀

  1. Alimo, měla by jsi nám Tvůj nový přírůstek představit. Podle toho, že už jej máte usuzuji, že už jsi doma 🙂 🙂 . Kdysi jsi psala, že další pejsek, až už zůstaneš doma (dog) .

 31. Jak si tak znova čtu o Mimidarkových alotriích, tak opravdu nevím, čím jsem si zasloužila to, že mám tak hodná zvířátka! Škod nadělala minimálně (no ano, něco provedla, ale v porovnání s ostatními …). Například Zikmund nikdy nepreferoval výšky – v bytě i domku se vznáší do výšky okenního parapetu, po záclonách nikdy nešplhal (no, možná proto, že většinou jsem měla draperky – ale v obýváku byly do dvoutřetin okna, tam by mohl, kdyby chtěl) a z kytek sežral akorát dracénu a zlikvidoval africké fialky (dvěma šupanci na zadek jsem mu zavčasu vysvětlila, že ibišek NENÍ šplhadlo a drápadlo).

  Proto mne dost překvapilo, když po náležitém osmělení s přehledem šplhá po staré střešni, drátěném pletivu a stříšce sousedícího přístřešku. Doufala jsem, že mu bude stačit náš dvorek, avšak teď když zavolám, vždycky se přehoupne přes zeď sousedící zahrady. No – snad dál nepujde – z obou stran mají sousedi „přes jedno“ psy – sice v kotcích, ale přesto … ten náš trubirožek totiž neví, že někteří psi kočičáčky moc nemusí … on totiž zná jenom ty naše holky.

  P.s.: jak říkám, že JÁ mám hodná a nicneničící zvířátka, tak je to pravda. Pambůh nám to ale vynahradil na TERČINÉM zvířátku, které toho zničilo za pět středně zlobivých psů a koček a křečků a tchořů a vyder a a a … jo, a ten papouch, co nám vkusně ozdobil půlku knihovny (čti, že ji ožral tak, že některé knihy měly jenom poloviny listů a zbytek pos… jo, to udělal!) byl vlastně taky její (chuckle) (chuckle) (chuckle)

  1. YGO, že by platilo „vrána k vráně…“? Ne, že bych tvrdila, že Terka je schopná ozobávat knihy!

   1. Jo mudrce – debil to byl (fubar) . Přes léto bydlel na balkoně – jednou se mu podařilo uletět z klece a kam myslíš, že si to zamířil? Na vysoký topol? Mezi ostatní místní opeřence? Do modravých dálek? Houby – rovnou do ložnice na skříň (mezi skříni a stropem cca 5 cm) a setrval tam (k naší NESMÍRNÉ radosti) další čtyři dny. Ke konci této doby to vypadalo, že v ptačí kleci spíme my (tmi) !

    Když odešel do lepšího světa(cynicky doufám, že za Duhový most NEEEEE), tak přiznávám, že mi ani slza neukápla (když umřel křeček ve stařeckém věku šesti roků, dva dny se mnou nebyla řeč a bečela jsem jak najatá plačka na státním pohřbu). A to ne že bychom ho nějak zanedbávali – to jsme do něj tlačili ty nejlepší dobroty pro exotické ptáky, kdejaký vitamín a stopový prvek, z dovolené jsme mu dovezli pravou sépiovku (byl jediný z rodiny, který dostal dárek!), ale prostě (music) tys mi miláčku k srdci nepřirost (music)

    1. Jo, když jsem načetla chytrosti o andulkách, páč k nám jedna přiletěla a jako vždy zželelo se matce dítek svých a přijali ji blbci mezi své,čekala jsem kdy ji ochočím. Mrcha , mluvím na ni medovým hlasem, cpu ji samými předobrýmu tyčinkamai, ovocem, sepiovou kost má taky. Nemluví, řve, začíná snad i štěkat,klove mne do všeho a dělá kolem sebe neuvěřitelnej bordel. Jdu se podívat na net, kolika roků se dožívají. (chuckle) (rofl)

     1. Průměrně se dožívají asi 8 let, ale přidobré péči i více.
      Kamarádka měla od nás anduláčka Honzíčka a ten se dožil
      15ti let. Dneska už andulky nemáme, jenom kočky.

      1. 🙂 A proto už nejsou andulky 🙂 . Toužím po nějakém papouchovi (YGO nečti!), ale vzhledem k tomu, že máme vždy nějakou tu kočičí šelmičku, musím si chuť nechat zajít.

       1. Myslím, že by tito tvorečkové – andulky, různé druhy ptactva, křečci, myšičky a tak podobně – byli báječný enrichment pro Amálku. Jen nevím, co by z nich po chvilce zbylo. Ona by je nejedla, asi by nevěděla, co s tím má dělat, neb máma kočka ji to nemohla naučit, ale její lovecké instinkty jsou spíše pardálí než kočičí.

        1. Si to nemaluj, krasotinko 😉 , věděla a moc dobře. Garfielda jsme si dovezli jako mrňouska sedmitýdenního, někdy v pěti měsících si ulovil první myš, taky ho to nikdo nemohl naučit. A jak ji hrdě nosil po terase, hlavičkou narážel do trnoží od židlí, do noh stolu, byl úně v tranzu…

         1. Ale já si nemaluju ani tu kočku na zeď (chuckle) . Počítám, že Amálka by je dokázala bez problémů ubezdušit (teda když mi dokázala skočit až na lopatky a zakousnout se do krku nemohla jen proto, že přece jen mě loví větší šelmy) a před tím by si užila kopec srandy na úkor ptactva i hlodavců, jen ji nikdo neučil, že by to mohlo být také k jídlu.

       2. Mladé sladké andulátko byste museli holt pořád držet v separé, ale počínaje pubertou by byly šance více než vyrovnané. Ony umějí ten zobák používat fest, a co neuklovou, uřvou (chybí mi tu zobák nebo reprobedna 🙂 ). A papouši jsou ještě horší – stran zobáku či decibelů (a nezmiňuji nechutný zvyk mrskat po neoblíbených tvorech své exkrementy (blush) ). Rozvaž 2x, chceš-li opravdu papoucha (rofl) , a pokud ano, ber napřed tu „neškodnější“ andulku.

        1. Ja,ja, bab,ba. U nás máme kočky dvě. Čita a Mia. Mám je už hodně let od Dede,která si je tenkrát nemohla vzít do Norska a mně zrovna odešla za duhový most Ája I.
         Musím říct, že je Dede tak dobře vychovala, že si ptáka domácího nevšímají a ani když ho sundám z horní poličky na okno,zatím nebyl zaznamenaný žádný útok, jen čumí jak v kině. Pták se otočí k nim zadkem a dělá, že kočky vůbec neexistují. . 🙂

 32. Milá Alex, srdce se tetelí radostí při pohledu na ten dar od Darečka. Takže váš Dareček teď pokračuje v divočejší podobě. Užívejte si té bílé a trochu flekaté radosti. (inlove)

  Tak už nejde odeslat vůbec nic. Ale já jsem paličatá!!! (flex)

 33. (cat) Děkuji všem za dobré rady i přání, aby se miniDarek dožil dospělosti. Za další tři dny, od napsání článku dospěl ve své akčnosti k – levitaci. Fakt, dokáže běhat vzduchem! Už zvládá plné schody takovým fofrem, že má člověk dojem že se po nich řítí jakási bílá šmouha. Pokud narazí ve svém zběsilém trysku na Klérku, tak ji s brbláním přeskočí a pokračuje dál. Od dnešního rána začal zahradničit, takže jsem všechny nebezpečené kytky přestavěla jinam,kam zatím nemůže a ponechala jenom ty jedlé. Ibišek a aloe vera. Proto jsem se dostavila pozdě. Začali jsme být poněkud chudá domácnost na květenu. Bude-li to tak pokračovat dál, skončíme vybydleně (chuckle) . (cat)

  1. Ibišek je jedlý? A to jen pro kočky nebo i pro lidi? U nás snad už nikdo okusovat nebude, ale je dobré vědět (wasntme) .

   1. Vzhledem k tomu, že ibišek je základní ingrediencí každého ovocného čaje (kupovaného samozřejmě) 🙁 , tak předpokládám, že je jedlý i pro lidi (think)

    1. Můj vnuk bylo velmi akční děťátko. V roce se už hravě dostal všude. A kde nedoťapal, tam dolezl po kolínkách. A jednou nastal veliký povyk, když se mezi námi octl naprosto zelený bobek normální konzistence. Byli jsme v šoku do té chvéle, než jsme objevili, že chudáček ibišek má na odvrácené straně místo listů jen řapíky. Tím pádem mám ověřeno, že je ibišek jedlý. 😛 Ale pozor, těch jedovatých pokojových a parkových kytek a keřů je opravdu hodně.

 34. Krásně jste si zavařili, krásně! Darečku, tys to zařídil parádně. (inlove)
  Je to normální zdravé kotě, potvrzuju, znám to, od pěti týdnů to je vždycky demoliční komando. Užívejte si to, strašně rychle to uteče. (wave)

  1. Bubu, věř mi, že si to fakticky užíváme 😀 . Jak píše EvaŽ, to BUDOU veselé Vánoce! Už dnes uvažuji, Evo, o tom, jak upevníme stromek (chuckle) .

    1. upevnit pořádně, ukotvit a nerozbitné ozdoby nebo nezdobit..nechat ho přirozený bez ozdob…od té doby, co jich mám dom amoc, stromeček nepoužívám, ani umělý..jen na garniž připevním girlandu z Ikea..tam nedoskočej 🙂

    2. 😀 Karolíno, jedině na řetízek, protože jinak všechny jiné materiály kromě kovu, překusuje! 😀

    3. Od té doby, co máme Prašivku máme místo stromečku smrkové větve zastrkané ve velboudech (stojan na květináč, co vypadá jako 5 propletených velbloudů). Drží to dobře, je to dřevěné, tudíž nerozbitné, stojí to na zemi a pověsím na to malé plastové kouličky (skleněných mám hafo, ale ty čekají na velký strom a bezkočkovou domácnost) a korálkové ozdobičky a pár kovových zvonečků. Prašivka si chodí zapinkat a zazvonit a já občas vylovím stříbrné kouličky zpod gauče.
     Obávám se, že letos bude „stromeček“ stát na stolečku, jinak ho Róza rozebere na prvočísla.

   1. Mívali jsme borovici přivázanou k radiátoru a na ní papírové
    ozdoby, jiné by nevydržely, teď nemíváme žádný, při 20ti
    kusech je to náročné. Letos asi opět vyzkoušíme, možná to dopadne tak, že kočky budou mít zákaz vstupu ke stromku,
    uvidíme.

 35. Milá Alex (inlove) , obrázky miniDarečka jsem se kochala už před pár dny a teď jsem jen čekala na vyprávění, kterak k vám cestu našel. 🙂 A jsem moc ráda, že jsem se nemýlila, když jsem si říkala, že bez nového kocourka dlouho nebudete. 🙂 (h)
  Malý Dareček je moc krásný a je do určitě dáreček od velkého krásného Darečka za Duhou. Jen mě moc mrzí, že jsem si velkého Darečka nemohla v létě pohladit. (u)
  Přeju všem krásný den. (h)

 36. Alex, tohle hlásání mě snad konečně uzdraví z virózy, taková porce dobré nálady se nemůže minout účinkem. Kotě je tak neskutečně roztomilé a tak nádherné číslo! Strašně vám to přeju.

 37. Dareček je krásné koťátko a jak umí krásně spát.

  Naše Hepina k nám přišla taky jako takové koťatko.
  Honás už jako starší pan kocour.

  Míša

 38. Milá Alex – od včerejšího rána (kdy jsem nahlídla na Rajče) tady netrpělivě poskakuju na židli a čekám na hlásání. Tak jsem ráda, že je tu už dneska.

  Akční koťátko je to, co jste NUTNĚ potřebovali! Jsem přesvědčená, že mrně Dareček (inlove) byl přichystaný speciálně pro vás, ona ta CD dobře ví, co bude a proto ho už měla na skladě. Těším se na další příhody – ono se toho naskládá na další články a fotky a videa.

  P.s. – to, že byl Zikmund nejakčnější hned po baště, mne vždycky překvapovalo – jenom jsem doufala, že u koček není nebezpečí torze žaludku jako u psů a tudíž že až tak nevadí, když po spucnutí večeře se jal viset hlavou dolů či provádět přemety vpřed i vzad (a to téměř současně). Už je to pět roků, co se nám zabydlel v bytě a v srdci, ale poděs je to pořád. Ovšem – po přestěhování do domku s dvorkem přece jenom nějaká změna v jeho chování nastala – úplně přestal aportovat. Ale ukecaný je furt, psiny loví furt (pokud se to neobrátí a ony neloví jeho) a v noci po nás taky dupe furt – je to takový furťák (nod)

  1. YGO, tak tímhle jsi mne dostala (rofl) …. jal viset hlavou dolů či provádět přemety vpřed i vzad (a to téměř současně). ….. (rofl) , ale po týdnu s takhle akčním kotětem Ti to už i věříííím!

 39. já jsem mrňavku Darečka díky rajčeti objevila už včera, takže na dnešní článek jsem se moc těšila (inlove) … je to kouzelný prcek, moc mne pobavila zmínka o jeho „minibedrech“ (rofl) :*

  na tvoji otázku „je to normální, aby takový prcek byl takhle akční?“ odpovídám – ano, když byla vejškrabeček 😉 Zuzanka maličká, říkala jsem jí „atomové kotě“, důkaz viz zde: http://www.youtube.com/watch?v=STOxTUslzM8 (chuckle) (inlove) 8)

  přeji vám mnoho, mnoho společných krásných a šťastných let!!!!! (h) (h) (h) (h)

 40. Alex ten se vám fakt povedl! Je kouzelný a ty lumpárny mu z čumáčku koukají na první pohled.
  Tak ať se mu dobře daří, mrňavkovi mrňavému.
  Až vyroste a zklidní se, budete mít na co vzpomínat.

 41. Jo, je to normální kotě (h)
  Maminka nedávno vyšla na nákup a vrátila se taky s takovým čertíkem, Toníkem, jen má dlouhé chlupy – někdo ho musel na sídlišti vyhodit. Řádí úplně stejně, i ten pád ze schodů na chatě už zvládnul.

 42. Palcodržna pro Inku a audit u ní v práci..Držte palečky,prosím, ať to dobře dopadne. (h) (y) (y) (y) (h)

 43. čeká mi tu na schválení komentář, takže kdyby schválen nebyl: na idnesu v rubrice hobby je upozornění,že od 10 do 11 hodin dnes, můžete zadávat dotazy pro oftalmologa MVDr.Jirku Beránka (léčí i Karolínina Ríšu)…odpovídá pak on-line
  (clap)

 44. Je nádhernej mrňavka Dareček… já jsme malé kotě vlatně nikdy neměla, Polárka měla 5 měsíců, když k nápřišla, a Maceška byl už dospělá paní madam. Znám jen malá štěňata. Tak ať se vám dárek Dareček vydaří 🙂

 45. OT: http://hobby.idnes.cz/

  ——————————————————————————–

  V úterý od 10 do 11 hodin bude našim čtenářům on-line k dispozici MVDr. Jiří Beránek, který se přes dvacet let věnuje oftalmologii psů, koček i koní. Možná máte doma Jacka Russela, jezevčíka, pudla, kokršpaněla či jiné plemeno s predispozicí k očním vadám. Ptejte se, kde může číhat zrada.
  Zdroj: http://hobby.idnes.cz/poradna-psi-zrak-02v-/hobby-mazlicci.aspx?c=A121022_113634_hobby-mazlicci_mce

 46. milá Alex, mohla bys mu říkat: Lítej synáčku nízko a pomalu….
  CD se potutelně směje a Dareček za Duhou Vám dolů mává packou a je rád,že to tak krásně vyšlo…nezklamali jste ho…
  Potvrzuji,že aktivity a adrenalin koťata milují a provozují takové věci,nad kterými se nám tají dech…a věř mi ,že vím o čem mluvím, už od 9.9. mám doma osmý přírůstek-kočičí holčičku, která se sice ofiko jmenuje Majolenka, ale protože umí pískat jak hrnec na mlíko,říkám jí Píšťalko. Celá kočičí banda ji opečovává a nekriticky zbožňuje. Je to májová tříbarevka a narodila se 12.7. 2012… (h) (cat)

 47. Krása! Tohla ani na CD nesvedete, za tohle si můžete sami. Ale nedivím se vám, ani trochu, je krásný, roztomilý (aspoň na fotkách). Dareček je fakt dáreček. To budou veselé vánoce! Jo, za dva měsíce už bude po vánocích a skoro nový rok! Fuj!

  1. Ot – je nějaký babský recept na průjem u laktující feny? Podle veta má Fleur zřejmě silnou intoleranci k laktóze, vždy po porodu dostane průjem (letos ani nesežrala placenty, takže z toho to není) a má ho, dokud kojí (velmi pečlivě uklízí i po sedmitýdenních štěňatech (wasntme) ). Dávám jí živočišné uhlí, aspoň z ní nejde úplná voda, ale ideální to není.

   1. Ivo babskou bych měla: (radila mi to kdysi Naďa Jansová)syrový hovězí a smecta…funguje u koťat a koček, snad by to fungovalo i u Fleur… a přidala bych Probican (dog)

     1. Pro Ivu:
      na průjem nejlépe Smecta a Probican. Rozhodně ne mléčné výrobky (radši ani jogurt). Rýže jen pokud je zvyklá na maso. Pak ji lze míchat s kuřecím.
      Pochopila jsem, že fena je jinak úplně v pořádku, nemá problémy, jen průjmuje. Jde o to, zda je průjem jen klasický řídký, nebo stříkavý s hlenem nebo krví. Pokud je to jen řídká stolice, brala bych to jako následek porodu, stresu ze štěňat (jsou tam 3 feny, které se moc nemusí), možná i většího příjmu potravy. Proto bych u kojící ani moc nedávala dietu. Spíš rozdělit na víc malých dávek, případně zkusit jiné granule (ale s tím nemám zkušenosti). Fena má velký výdej energie, proto dieta je o ústo, mohla by ztratit mléko. Radši trochu průjmu, než nedostatečnou výživu. „Veselý“ průjem příliš neřeším. Psi se často takhle zbavují toho, co nepotřebují a pokud to nepřesáhne rozumnou mez, stačí to sledovat.
      Na přesnější rady bych potřebovala daleko přesnější údaje o tom, jak vše vypadá. Mail najdeš na našem webu

   2. Hmmmm … děckám se dávají zralá červená jablka (syrová i vařená), vařená mrkev, rýže (na slano jako rizoto nebo na sladko jako rýžový nákyp) a smekta (vypít nebo do jídla, v sladkém se dobře ztratí, má vanilkový šmrnc) … ale co z toho může pes, aby mu nebylo hůř …?
    S tou smectou to trochu trvá, než zabere, holt musí to bahýnko vevnitř zbobtnat …

    1. JJ, s pejsky je to stejné, už třicet let uvařím rozbleptaně rýži s mrkví, další den do ní cvrknu opatrně kuřecí nebo hovězí vývar. Zatím to vždy zabralo.

     1. Díky Alex, tak budu vědět, kdyby něco 🙂 . Už jednou jsem chválila Darečka I., že poslal krásného nástupce, tak teď to snad projde (inlove) .

 48. Jé, Alex, z Tibetu mám Šardu, mohla jsi tam pozdravovat. To by se divili, jak je nakonec svět malej.
  A mrňous je moje Malá jak přes kopírák, prováděla doma v tomhle věku hrozný věci. Naštěstí jak začala chodit ven, upustila část energie venku a už to nebyl takový masakr. Nicméně když venku usoudila, že se jí po mně stýská, přiletěla strašnou rychlostí, skočila přímo přede mě a oddaně se mi zadívala do očí. Že přitom stála v talíři s mým obědem jí bylo jedno.

   1. Chichi, děvčata (inlove) , takový kocour na fazolkách určitě bude výtečný. (chuckle) (rofl)
    Malá Mrňa je sladká a nevinná holčička, která se jaksi vždycky někde zcela nezaviněně ocitne. (chuckle) (h)

  1. Aleno, málem jsem zapoměla: Tvoje pozdravení v Tibetu vyřídím, ještě do Vánoc tam pojedu, zahájila jsem totiž sbírku starého, vypraného ložního prádla u nás na ulici. Já už jsem tam vezla hromadu, která se mi kupila v jedné skříni, když jsme jeli pro mrňouse a domluvila jsem se s mladou paní, že přivezu další. Je velmi obětavá, momentálně jezdí pomáhat do Holubic do dalšího útulku k jedné starší paní, které se to už vymklo z rukou a je u ní přes 200 koček!! Říkala, že jsou tam určitě i čistokrevné kočky. A to má mladá paní momentálně mimino, 10-ti měsíčního chlapečka!

 49. hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Krásný kočičák (inlove) Chicht – vaše klidná domácnost dostala, zdá se, akční prvek. Hodně akční (chuckle)

  Pohlaď Klérku, ať se babuša kníratá ještě dlouhé dny drží (inlove) . A prťouska pohlaď taky – tedy jestli se na chvilinku zastaví a nechá se ulovit na pohlazení(rofl)

 50. No to jste si zavařili sami! 😀
  Kdyby měl na zakusování a honění bráchu. tak tolik blbnout nebude. Ovšem, zase by by blbli dva, tak by se to vyrovnalo.

  Ale musím říct, že jste si zavařili krásně! (sun)

 51. Milá Alex, to je báááječnééé, že máte malého Darečka – ta podoba je vskutku úžasná. (h) (h) (h) Moc vám oběma tu radost z malého tvorečka přeji a z mini Darečka určitě vyroste krásný a milovaný kocour. A též ještě co nejlepší zdraví starušce Klérce.

  A potvrzuji, že takhle malá koťata jsou děsně akční ale při tom neodolatelně roztomilá. Naše Rusty k nám přišla také v tomhle věku a od té doby mám pocit, že nám domem lítá nízko při zemi velká černá moucha – místo kotěte se kolem mne většinou mihne šmouha, která dosedne na koberec až když už je vylítaná na padnutí.

  Držím palce všem na severo-východním pobřeží Států, televizní ukázky dopadu Sandy jsou dost děsivé a je to teprve začátek řádění rozbouřeného moře.

  Jirko, tvůj článek si přečtu až zítra, teď už na to bohužel nemám čas, ale zítra se ho vychutnám v klidu (tedy doufám).

 52. Alex, to je krásný (cat) . Gratuluji k přírustku, hodně zdraví, štěstí, dlouhá léta na společné cestě životem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN