AUKCE: Tři, dva, jedna – aukce začíná!!!

Začínáme právě teď! A kdy končíme? V úterý 30. 10. v 21.30. Děkuji všem autorům za krásné příspěvky a vítám nováčky, kteří se letos osmělili poprvé. Díky nim se opět rozšířila nabídka, mnohdy nečekanými směry. Však uvidíte. I přes nečekané zkrácení termínu všichni všechno poslali včas. A kdo fotil v úterý v noci? Já.

 

 

Dražební položky naleznete ve fotogalerii rajče.

 

Podrobný návod k dražbě je zveřejněn na fóru Hadopasi v neveřejném tématu. Letos jsem zjednodušila přístup, postačí vám aktuální přístupové jméno a heslo, uvedené na Hadopasi. Uživatelé, kteří mají svůj účet na Rajčeti, draží stejně jako v minulých letech. Neregistrovaní uživatelé mohou vkládat komentáře také, stačí vyplnit políčko „zadejte svoje jméno“ a můžete komentovat. Vše se dočtete v Cestě k pokladu 2012.

 

Dražíme opět pomocí komentářů k jednotlivým položkám, příhozy i přípisy od organizátorek před začátkem aukce jsou platné a slouží i jako návod. Přihazujte pod jednotlivé fotky, nikoliv pod celé album!

 

Stručný princip aukce: pod dražební položkou je zobrazena vyvolávací cena. Minimální příhoz u položek s vyvolávací cenou 100,- Kč a výše je 20,- Kč. Váš příhoz znamená, kolik jste za věc ochotni zaplatit.

 

Příklad: předmět 01 – vyvolávací cena 120,- : příhoz AB 150, příhoz CD 175, příhoz EF 190 – neplatný, příhoz GH 195 – platný. U předmětů s vyvolávací cenou nižší než 100,- Kč je příhoz libovolný v celých korunách. Přesný čas příhozu můžete zjistit přidržením kurzoru u komentáře.

 

Novinka: pokud by se v posledním okamžiku aukce, tedy ve 21:30:00, srazili dva zájemci se stejným příhozem, dražba této položky pokračuje mezi těmito dražiteli do 22:00:00, případně po půl hodinách i déle.

 

Vydražené předměty budou předány na Mikulášském venčení (přihlášeným účastníkům) nebo zaslány poštou, po dohodě i jiným způsobem. Za vítězné zvíře předmět přebírá obvykle chovatel.

 

A kam bude směřovat výtěžek Aukce? Už delší dobu podporujeme kastrační programy, převážně volně žijících koček, a tak i tentokrát míříme tímto směrem.

 

Stejně jako vloni máme Předměty Zvláštního Určení, poputují opět sem. ZU vyrobily naše piškdámy a máte možnost zúčastnit se tipovací soutěže. Jako obvykle se ZU nedraží, ale vykupuje, tzn. svým přípisem vyjádříte sympatie autorce nebo celému projektu ZU. Na konci aukční fotogalerie je pět snímků produktů jednotlivých autorek a snímek šestý, kde jsou všechny výtvory plus jeden bonus. I pod touto šestou fotografií samozřejmě můžete připisovat. Připsané částky se SČÍTAJÍ.

 

Tipovací soutěž: Tipujte pod pěti fotkami ZU autorky! Autorek je pět, na každé fotografii jsou díla jedné z nich. Propozice: Pod KAŽDOU z pěti fotografií ZU do komentáře napište svůj tip na autorku. Tipovací soutěž nemá žádnou souvislost s přípisy na ZU. Tipovat a vyhrát můžete i v případě, že na položky ZU nepřipíšete nic, např. „ZU 1 – RenataE, autorka xyz“.

Na druhou stranu – pokud chcete připisovat i tipovat, můžete tak učinit v jednom komentáři, např. „ZU 1 – RenataE – 30,- Kč, autorka xyz“. Vítěze tipovací soutěže nemine odměna, která bude vyhlášena a předána na Mikulášské (případně zaslána poštou či jnak předána). V případě rovnosti hlasů bude vítěz opět vylosován některým zvířetnickým neviňátkem. Tipovací soutěž končí stejně jako aukce 30. 10. v 21.30, autorky ZU a fotografie odměny budou zveřejněny neprodleně.

 

Tak do boje!

 

RenataE

Aktualizováno: 24.10.2012 — 15:48

74 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Děkovala jsem Renatě, chválila Stvořitelky ručních prací. Přála jsem Ivě ke štěníkům, oslavenkyním také.Psala jsem co mne potkalo, vše je pryč, jakož i před tím,atd. Já vím, že je to problém, co je složitý ale nemůžu tu být věčně a zkoušet štěstí. Je mi to líto.
  I tak díky za všechnu tu mravenčí práci,moje vlky plky nejsou důležité. (sweat) ;( (wave)

  1. Úmorné, že? Zrovna když chceš odeslat jen jednu jedinou větu o třech řádcích, třeba s jediným odkazem, nebo žádným –

   – a šup a jsi v klatbě a není z toho ven. Teď kolik toho napsat do dalších poznámek, abys nebyla jak mamut zmatenej… a čím víc člověk opravuje, tím méně se objevuje a máš recht: štěstí skončilo, máš jen pech.

   Vsaď se, že tohle plkání projde celý a udrží se tu ROKY!!

   1. Taky jsem zkoušela mizící komentáře „sichrovat“ tím, že si na ně odpovím. Nemá to cenu. Když se udržet má, tak se udrží. Když ne, tak ne. A když člověk odešle rychle po sobě pár odpovědí sobě samýmu, antispam nazná, že je to spam všechno – a jseš tam. 🙂
    Takže teď si komentář před odesláním zkopíruju, tak 10 minut počkám (obvykle stačí do dalšího reagujícího kdekoli pod článkem v kterýmkoli vlákně), když se neudržel, vložím znovu… pokud naznám, že to stálo za to a nebyl to jenom kec. 🙂
    A když zapomenu zkopírovat a komentík se jak na potvoru ztratí, kňučím u Dede, že sem ztratila děsně ftipnej… atd. 🙂
    Ale radši aby nás tu takhle žral antispam, než aby tu byla diskuse zaplevelená spoustou spamů, říkám si.
    A Dede za to dohledávání, kde nejde použít vyhledávač slov, ozlatit až po lokty a narazit jí svatozář. (angel)

    1. Jo,Io, taky to tak delam, ale Dede s tim nezlobim. Ono to vetsinou projde, akorat, ze je to pak obcas nadcasove (chuckle) . A souhlasim, Dede zlatit ruce. (h) Mimochodem, podivali jste se nekdy zpatky na komentare pod starsima clankama a videli, jak je to neuveritelne zasvineny spamama??? 😀

 2. Zkusím napsat něco, co projde. Telecím jazykem. Dala jsem sem video. Zmizelo. Opravila jsem komentář pod videem. Zmizel. Doplnila jsem komentář pod komentářem. Zmizel. Fungl nový komentář. Zmizel. Informace k fungl novému komentáři, protože NĚCO tu konečně visí, jenže mate čtenáře.
  Zmizely.

  Nebude nejlepší se neexponovat?

 3. Jak u blbejch a balím to: nemohu posílat odkazy na zviřátka; pokud odešlu a přežijí minutu – nemohu je komentovat. Nemohu komentovat vlastní komentáře. Neokomentuji ani sama sebe ve fungl novém komentáři.
  Všechno zaplouvá do Atlantidy, asi do té nově nalezené…

  Takže rubriku OT znovu neotevřu: to nestojí za ty nervy ani mně, ani Dede.

 4. Pochopitelně jsem nejdříve poslala video a pak dovydodala vysvětlivky a až PAK jej (první příspěvek) místní šerif zabásl.

  Zdá se, že nebude jednoduché vnášet avíza ze zoosvěta, chm?

 5. Žiš, já dala iný video. (chuckle)

  Tak prosím pěkně: zde máte studii zvanou Efektivní úkony jedince Gorilla beringei graueri potřebné k zajištění existence a diverzifikace jedince v rámci domestikace, oblast 2.0021 Vyměšování + recyklace.

  Vy na mne rekvalifikace? Já Vám taky!

 6. Krásný kousky, pravda. Oko spočinulo potěšeno.
  Letos se neúčastním, něma chechtaka, i kdyby měla, eště by se to mně do sem muselo posílat poštou. Tak jsem aspoň vrhla pár DMS na nový kočičí domov, to si nějak s provozovatelem mého mobilu v příštím měsíčním vyúčtování buď zodpovím. Nebo nezodpovím.

  OT. Byla jsem pokárána, že málo zpravodajstva ze zvířecího světa, začnu tedy napravovat a začnu Kibískem, který ještě netuší, že za chvíli bude velkým bráchou (Kičinka bude rodit asi v prosinci, asi kolem Vánoc) a posléze i velkým strejdou (Mojka bude rodit snad kolem Velikonoc. Nevím teď odhad data z hlavy a stejnak je prvorodička, tak vše může být jinak.)

  Zrovna na tomhle videu je Kibís celej brácha Tatunek. Zamlada, zaujatý, zvídavý. Jó, to když eště žil…

  http://jdem.cz/wqdy2

 7. Renato díííky !!!! (handshake) (y) (h)
  Úžasné práce, všem patří obdiv a díky za čas . (inlove)
  Zítra nasazuji ostré tempo neb nutně potřebuji třeba ty brýle. 8)
  No, nejsou nááádhernéé ?!! (inlove)
  Potřebuji nějakou morální vzpruhu, přišla jsem o klíče, přednostu málem chytl amok, taky jsem přišla o foťák samo i s kartou. Zloději nám obrali sad,našli jsme taky kanystry od pančovaného chlastu , hozené do obecního křoví, jsme totiž velmi blízko těm paličům. A tak mně tak strašně vyhovuje termín dražby , asi si na ní vylepším náladu, ať to stojí co chce. (chuckle) (wave)

  1. Dočítám rychle včerejší články a s údivem čtu :
   ..přišla jsem o klíče, přednostu…
   Ty ztráty mi přišly hrozné, zarazilo mě jen jejich pořadí, až pak jsem přeskočila na další řádek… 😀 😀 😀
   Promiň, Jenny, vím, že potřebuješ morální podporu, ale nemohla jsem odolat. Svrab a neštovice na ty zloděje zlodějský!

 8. Ivo, gratuluju k nadílce, jsou krásní!!! přeju hodné a zodpovědné páníky!!!

  všem potřebným (y), Honáskovi a všem marodům

  hezký večer

 9. Všem vám děkuju za auditové palce, pomohly. (f) (h)
  Ivo – máte krásná miminka. (nod) (h)
  Hepčo – držím palce Honáskovi. (y) (h)
  Inko – všechno nejlepší k narozeninám. (^) (d) (h)
  Hanýsku – děkuju. Moc jsi mě potěšil a povzbudil. (hug) (inlove)

 10. Milá Renato, klobouk dolů za organizaci (inlove) a vřelé díky těm, kdo přispěli svým uměním. jsou tam opravdu nádherné věci (party)

 11. Všěm vám děkuju za auditové palce, pomohly. (nod) (f)
  Ivo – máte krásná miminka. (h)
  Hepčo – držím palce Honáskovi. (y) (h)
  Inko – všechno nejlepší k narozeninám. (^) (h) (f)
  Hanýsku – děkuju. Moc jsi mě potěšil a povzbudil. (h)

  1. Jsou kouzelní, tak ať se jim daří a všechno zvládnete, no a pak zodpovědné páníčky!!!

  2. Kam se jí do bříška všichni vešli????
   Jsou kouzelní. (h)
   Tak ať se jim dobře daří a dobře prospívají a časem – pevné nervy! (y)

  3. Ivo, jsou krásní! (inlove) A maminka Fleur vypadá tak trochu zadumaně, něco jako: jojo, krásný dětičky, ale jak já to všechno uživím??? Už vím, je tu panička, ta se postará! (rofl)
   Bude to spousta práce, ale taky radosti 🙂

   1. choďáčci jsou krásní (inlove)

    Dede, Berrýšky oblíbené (chuckle) modré dogušky mají taky „krtky“. Osm krtků. Za pár týdnů nebudou chodit na procházky jen 4 velké… ale i smečka miminek (wave)

  4. Devět nových životů, to se myslím mylně říkalo o kočičkách že mají devět životů. Těchto devět zatím patří Fleur (nevím jestli píši správně její jméno) a pak budou patřit čím dál tím víc paničce.
   Že vám vůbec vystačily barvy „obojků“….. :O (happy)

   Vzpomínám na buřtíky před pěti a půl roky, kde jsem se mezi třítýdenními štěníky snažila nalézt toho svého před odjezdem do Čech. Taky nesmysl hledat mezi ještě slepými, jen tři koukali a jeden z nich u mne usnul. A to byl on, to byl ten můj. A stejně podezřívám že toho jsem nedostala ale že to byl ten bojácný který chovatelce po třech měsících zbyl. Dobře mi tak. A toto poučení mi už na nic není, víc pejsků už v mém životě nebude. Jedině kdybych Garyka vyměnila. Ale copak mohu? Jen se modlím aby se jeho strach dál neproměňoval v agresivitu. Alespoň to ne když už to je jak to je. (shake) (whew) Lehké to není ani pro něho ani pro mne. 🙁 Moje poděšení, můj Houdini. (inlove)

 12. (OT) Pokud by náhodou měl někdo chuť, zítra je v Baráčnické rychtě (Tržiště 23/555, Praha 1 – Malá Strana) koncert argentinského orchestru Ciudad Baigon : http://www.baracnickarychta.cz/cz/kulturni-akce/26102012
  Bude se tam samozřejmě i tancovat, ale to není povinné 😉
  (Ta nižší cena pro včas příchozí je nasazená, protože tangueros se obvykle schází jak švábi na pivo, a jinak by dorazili až tak v deset.)

  1. Hmm, hmm, Baráčnická rychta. Tak ta má atmosféru. Kdysi jsme tam byli se synem na oběd, za slušný peníz, dobré jídlo a obdivovala jsem „Spolek“ . Tak ať se to vydaří v té dobové hospodě, co má alespoň jako jedna z mála, ducha Prahy. (y)
   (wave)

   1. My jsme tam kdysi měli firemní vánoční večírek. Jeden z těch lepších.
    Každopádně dneska nejdu, něco na mě leze a ženská to neni a zítra učím, tak bych rád byl schopný promluvit.

 13. OT – máte někdo nějakou zkušenost s pračkou od značky Electrolux?????

  už se v pračkách hrabu kolik týdnů, zkoumám recenze od zákazníků, čumím po parametrech a pořád se nemůžu usnést… ale stará už klepe, resp. spíš bouchá z posledního, takže je to nutnost, byť ne dnes, včera bylo pozdě

  teď mají v akci tuhle
  http://www.electroworld.cz/product/velke-spotrebice/pracky/EWF126410W/electrolux-ewf126410w-pracka

  potřebuju přední plnění, není nutných moooooc kilo náplně, bo jsem na to sama, požaduju samostatně nastavitelnou tepotu… no a pak už „jen“ potřebuju, aby se neporouchávala chicht (chuckle)

  1. Bedo já od Elektroluxu mám pračku s horním plněním a jsem s ní absolutně spokojená. Dobré programy i na malé množství. Pere dobře.

   Míša

  2. Také mám pračku Elektrolux s předním plněním, starší model, slouží už 18let bez poruchy a bez problému. Takže úplná spokojenost.

  3. My máme pračku Electrolux (s horním plněním) už asi šest let a jsme naprosto spokojení. Je to dobrá a kvalitní značka, i sporák (kombinovaný) jsme si vloni koupili – a taky naprostá spokojenost.

  4. my měli smůůůlu – pračka této značky si co dva roky pořídila velkou poruchu (pokaždé jinou) – i opravář říkal, že to musel být extrazmetek – u této značky neobvyklý… Po třetí velké poruše jsme si koupili jinou.

   1. Zažila jsem to samé s „Top modelem“ Whirpool, taky extra zmetek, speciálně pro mne vyrobený. Ta „šla“ taky velice brzy a ještě jsem do ní s chutí kopla. Asi taky záleží na štěstí…

 14. OT – něco napráším 😉

  dnes má narozeniny Inka – přeju vše nej nej nej, hlavně zdraví pro tebe i celou tvoji smečku!!! (inlove) (h) (cat) (dog) (d) (^)

  1. Všechno nejlepší, milá Inko (inlove) Ať vám to s Majdou a kočičákama báječně vychází, jsi zdravá, milovaná a milující (h) (^) (d)

  2. Milá Inko přeji ti všechno nejlepší k narozeninám. (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

 15. Omlouvám se za O.T.

  Včera jsme byli s Honáskem u veterinářky.
  Nějak hubne, přestože žere jako prokopnutej.
  Vím, že je mu už 16 let, ale přesto jsme raději zašli na preventivku.
  Vetka mu nabrala krev.
  Prý to můžou být ledviny,zvýšená činost ŠŽ nebo cukrovka.
  Držte nám palce, výsledky se dozvíme dnes až v 17 hod.
  Snad to bude dobré.

  Míša

   1. moc děkujeme všem za držení palců Honáskovi.
    Dopadlo to dobře, ledviny, ŠJ i cukr v pořádku.
    Jen mu haprujou jaterní testy,ale dle slov veterinářky žádná tragedie. Veterinářka nám poradí jak na to. Zřejmě nějaká dieta.
    Sama veterinářka byla ráda, že je to v pořádku. Říkala mi, že se bála, že tam bude problém s ledvinami.

    Spadl mi kámen ze srdce.

    Míša

 16. Ví se složení letošního pišktýmu, nebo prostě tipujem? Předměty jsou nádherné…
  GRRRR, proč mi Zvířetník pokaždé při odesílání PRVNÍHO komentáře napíše že odesílám příliš rychle???

  1. Složení pišktýmu je tradiční: Vave, Ri, Matylda, Dalmi a Bubu.

   A sešly se krásné věci. To bude boj! Renato, dík.

 17. Milí Zvířetníci, vy jste tak úžasně šikovní! Myslela jsem, že odolám a nebudu dražit, ale neodolám … takové krásy vůkol (h) … musím to aspoň zkusit.

  Díky moc Renatě, je to poklad největší a se mnou měla přímo (angel) trpělivost (a (devil) nápady na vylepšení prezentace předmětů (chuckle) ).

  1. Ahoj Alčo (wave) , napiš na arolf tečka 07 zavinutec gmail tečka com, pošlu Ti heslo. Nebo se registruj na Hadopasi, nic to není. 🙂

   1. Alčo2, pokud se budeš registrovat, účet musí schválit admin… prosím tě, dej si nějakou normální přezdívku!!!! pokud to bude nějaké „befeleme“, hrozí že to smažu (denně se registruje několik desítek spambotů)

    díky za zájem (inlove)

 18. Kochala jsem se a rochnila v albu – letos jsou tam opet poklady! Kdyz pominu tradicní piskpolozky (polstárky jak drazené tak vykupované jsou jedinecné, chnapky a podlozky nemají chybu a je skoda je v kuchyni vubec pouzívat a tasky! výborné nápady), tak mne uchvátilo puzzle s kocickama (ovsem, JJ – není na takový „jednoduchý“ obrázek stodeset kousku malo?! (chuckle) (chuckle) ). Jinak bych rekla – co polozka, to krása – rybickový kalendár a mandaly a ozdobicky a vobec!

  Fakt se tesím na tu záverecnou rez (hácky nad souhláskama), to zas bude masakr (nod)

  Poznámka: tak mne napadlo – pro príste – jak vzdycky píses, ze model není soucástí drazby – co drazit i modely?! Trebas taková vecere s Denisem ci noc s Alfíkem by byl zázitek na celý zivot (o dvounohých manekýnech ani nemluve!) (chuckle)

  1. Kupodivu všechny přihlášené položky přišly s výhradní doložkou, tedy že model/ka nejsou předmětem dražby (rofl)

   1. Já to na něj prásknu, není o co stát. Je bojovej a používá zuby (drápy kupodivu ne) (rofl) (rofl)

    1. Chichi, příště musím vyzkoušet, zda bude zájem o noc s Rozárkou. Zn. květináče zapůjčím zdarma. (chuckle)

     Věci v aukci jsou krásné. Děkuju autorům a autorkám i ředitelce Zvířetnické dražební síně (h) (f) (f) a přeju všem krásný den. (h)

     1. noc s Rozárkou. Zn. květináče zapůjčím zdarma.

      auuuuuuuuuuuuuuuuu, Vave, tys mě zabila (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (h) (inlove)

      1. Nene, ty se pleteš, tím květináčem tě přivede do hrobu až Rozárka (rofl) (rofl) (rofl)

       1. A kdyby nestačila Vaví Rozárka, zapůjčím naši Rózu. Květináče má na svědomí tento týden už dva. Nejdřív klívii doma (květináč s krajkovým vzorek, klívie ve stádiu pórku, hlína v celém obýváku) a včera vítací květináč s maceškama. Ale zase se nenudíme.
        Nehlaste se všichni….

        1. Květináč? Maličkost, naše milá Cindinka usoudila, že podzim pokročil a opět začala MLP zakracovat růže – ideálně na 10 cm od roubu… (devil) Já ji varoval, že ji vrátíme do útulku, ale ona si myslí, že kecám. (chuckle)

     2. Hvězdo má, příbuzná! (rofl) (rofl) (rofl)
      Jinak musím říct, že tvé 105ky jsou moc příjemným pohlazením na duši.

  2. YGO,
   je jich až moc (chuckle) . Samozřejmě, jak jsem to nesla z kopírky, myslela jsem, že donesu v celku (tedy: ve dvou půlkách) a co se nestalo? Vysypalo se mi celé puzzle do kabele a kousíčky mi zalezly mezi jiné papíry, co v té tašce byly. Takže jak ověřit kompletnost (think) ? Jedině složením (rofl) . Po půl hodině jsem měla dojem, že se mi všechny ty usměvavé (cat) vyšklebují … ale jak vidno, složit to jde, i když nejsem žádná zkušená skladatelka (hug) .

   Díky moc Renatě E., že tam ještě po termínu vyměnila fotku, tahle prezentace je mnohem lepší.

   P.S. Ono už v aukci nějaké puzzle bylo? My začátečníci nemáme historii tak zmáknutou…

   1. No právě že za a) nebylo
    a za b) je mi jasné, že po pár minutách musí člověk s tolika kočiček šilhat (chuckle)
    a za c) tomuto nápadu a provedení tleskám (clap) (clap)

    1. Díky (blush) .
     On to měl být původně trochu jinak vypadající plakát, ale po článku od Matyldy o Puzzleti a po mailu od Renaty, že věc přesouvá ze záloh do aukčních položek, z toho puzzle vyplynulo přirozenou cestou. A je to tak lepší.

     Renata tvrdila, že je to složitelné, a prý celkem snadno. Já už si nemyslím, že snadno (whew) (to máte hledání půl modrého oka bez čumáku, půl modrého oka s čumákem, aby na tom byl ještě oranžový kočičí ocas …. zkrátka, kdo si to koupí, ten si to ozkouší 🙂 ).

     1. grrrrrrr, zas mě to smazalo 🙁

      ad „Po půl hodině jsem měla dojem, že se mi všechny ty usměvavé (cat) vyšklebují“

      JJ, to už mě dneska podruhé málem sklátil infarkt uchechtáním se (rofl) (rofl) (rofl)

  3. Já bych spíš doporučila den s fóglem, noc nemá ty správné grády. Špunty do uší s sebou (chuckle) .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN