KOČKY: O Dráteníčkovi (příběh jen pro silné povahy)

Dráteníček… Možná když uslyšíte tohle jméno, pousmějete se, jak je roztomilé. Jméno možná, osud tohoto kocourka, podle kterého jméno dostal, ale úsměvný není. Naopak, běhá z něj mráz po zádech, až se mi chce na začátek použít onu větičku ze zpráv, jež uvádí nějakou tu nechutnou zprávu, že není určen malým dětem a slabším povahám.

 

Možná by bylo nejsnazší před takovými věcmi zavírat oči a dělat že to člověk nevidí. Ale to by nebylo správné. Pokaždé, když se zamyslím nad tím, co musel Dráteníček prožít, se mi dělá zle a usidluje se mi v duši nepopsatelný vztek… a snad i nepochopení nad „lidským“ chováním.

Dráteníček se k nám dostal jako kocourek odchycený v Praze. Zvířátko, které bylo omotané drátem kolem svého tělíčka, popíšeme-li to přesněji, s drátem vrostlým do jeho těla!! Ano, jsme lidé, nebo doufám, že většina z nás je lidských v tom pravém slova smyslu. A tak samozřejmě hledáme logické vysvětlení této hrůzy. Napadá nás nejsnazší myšlenka, že se kocourek mohl chytit do oka.

Kocourek samozřejmě musel podstoupit velice riskantní a náročnou operaci. Po rozhovoru s veterinářem a bližším zkoumáním, jak byl drát na kocourkovi zamotán, byla vyřčena nepochopitelná pravda. Někdo musel drát na kocourka omotat úmyslně a patřičně zauzlovat, aby neměl pražádnou naději se z něj sám dostat… a to jako maličkému koťátku!

 

 

K nám a samozřejmě k veterináři se dostal jako dospělý cca 2 roky starý kocour. Jeho utrpení ze zranění, z neustále zarůstajícího drátu, který se nořil hlouběji a hlouběji do jeho těla, při tom jak rostl a dospíval, je nepopsatelné a strašné. Kocour o život bojoval i s utaženým drátem a bojuje dál. Díky našemu panu doktorovi, který má zlaté ručičky. Díky své obrovské vůli žít, to zatím vypadá, že svůj boj vybojoval.

A tak dostal jméno Dráteníček. V současné době by vlastně mohl už odejít do nového domova. Ale kdyby… Kdyby nebyl plašan, nebál se lidí a ve strachu nebojoval jako o život. Moc dobře ví chudák proč.

Momentálně žije v depozitu v Jílovém, a snaží se pochopit, že už mu nikdo neublíží. Dráteníček by kvůli své povaze potřeboval bydlet v domečku se zahrádkou, aby měl dostatek schovávaček a bezpečných úkrytů na půdě, stole atd. Věříme, že se za trošku lepšího krmení odvděčí jako nejlepší myšilov v okolí.

Je to nádherný, velký kocour s uhrančivýma očima. Celý jeho příběh si můžete představit díky fotografiím, které jsme pořídili.

 

 

Najde se nový domov pro Dráteníčka??? Dráteníčkova léčba byla nákladná. Pro ty, kteří chtějí nějakou korunkou přispět na vyrovnání účtu na veterině, nebo Dráteníčkovi jinak přilepšit, si dovolujeme připojit spojení na útulek pro kočky, kde se Dráteníček nachází http://www.kockyaumeni.cz/, jeho VS je 555777.

A mě jen napadá, pár slov na závěr. Kde se stala chyba? Kde došlo k tomu, že jsme my lidé přestali být tím, co nás dělá lidskými a proč mají někteří z nás tu touhu ubližovat, nebo dokonce týrat takto nemyslitelným a krutým způsobem?

Nenutím nikomu to, že musí milovat chlupaté duše jako já, ani že musí pomáhat. Ale prosím všechny, kdo je nemají rádi, klidně je nemilujte, ale žijte a nechte je v klidu žít.

Další informace najdete zde: http://www.kockyaumeni.cz/

 

Zdena Plachá, depozit Jílové

Aktualizováno: 22.10.2012 — 19:44

44 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Niečo pre ešte silnejšie povahy. Včera dávali v telke správu, že v obci neďaleko Levíc, dvaja 12 a 13 roční chalani utýrali 2 ročného kocúrika. Najprv ho udreli kameňom do hlavy, potom ho dokopali, následne zavesili za zadné labky ako králika, porezali ho nožom ( zrejme ho chceli odrať zaživa) a vytrhli mu varlatá. Neboráčik im asi nejakým zázrakom utiekol a z posledných síl sa dovliekol domov. Majiteľ ho okamžite vzal k veterinárovi, ale pre kocúrika bola jediným vyslobodením už len uspávacia injekcia.
  Vie sa, kto to spravil, pretože zasrani sa sami chválili po dedine. Sú si vedomí, že ešte nemajú trestnú zodpovednosť, teda nikto im za tento ohavný zločin nič neurobí.
  Majiteľ kocúrika sa vyjadril do televízie: – Kam to spejeme?! Dnes utýrajú kocúra a zajtra nám vrazia nož medzi lopatky??????

  1. Mám nepříjemný pocit, že udělat to mému zvířeti, tak se trestní odpovědnosti nedožijí.

  2. Neříkali co na to dědina? Něco ve stylu: a čo, ved´je to len mačka!
   Jak se neperu, tak bych na ně počkala za humny s bičem a konala. A konala velice řádně!

 2. Stejně mi to nedá a ještě se sem vrátím: „Ty nenormální člověče, protože hyenou Tě nazvat nemohu (hyeny jsou plny rodičovských citů a skvěle vychovávají potomky, jako všechny šelmy včetně koček), nemám pro Tebe slov.“
  Ale slibuji Tobě, Dráteníčkovi a všem bezbranným, že pokud se naskytnu u – nebo dozvím o – podobné hnusobě, zakročím. Udám, nafackuji, zveřejním, zachráním.
  Zkopu a přiškrtím, když to bude nutné.
  Zhanobím přede všemi s celou rodinou, pokud sliz jako Ty má vůbec původce. Ty silou? My taky!!

  Jak jsi jen mohl, smrade? Asi proto, že nejsi víc, než jen SMRAD!

  (Potřebovala jsem si odplivnout, soráč.)

 3. Chodí hlášení – konstatovali jsme s manželem, že toto je asi náš nejlepší vrh – štěňata neječí a spokojeně spí (inlove) . Usoudili jsme, že Fleur je už zkušená matka a my snad zkušenější chovatelé. Mě čeká několik náročných týdnů, protože štěńátka jsou váhově nevyrovnaná – tři macci mají přes 400 g, dvě do 400g, dvě kolem 300 g a dvě jsou malinkatá a váží jen čtvrt kila, takže budu muset dokrmovat, protože cecíků je jen šest použitelných a štěňat devět, takže muší váhy nemají moc šanci se dostat k baště. Už jsem vzhůru 39 hodin, takže mávám a jdu spát.

  1. Dobrou noc, máte nárok (inlove) .
   Ono se řekne: porod, hurá, už to máme za sebou, ale ta největší dřina teprve začíná (tak nejen s mopem, ještě i s flaškama (flex) ), budete mít brzo (angel) .
   Držte se a těším se na další chodí hlášení.

 4. Dráteníčku, kocourku milý, ať už je jenom líp. (cat) (inlove)
  Té zrůdě, která to udělala přeji takový život, jaký si zaslouží.

  1. On si někdo takový zaslouží být naživu? Když tak leda někde na uranu, aspoň kilometr pod zemí a na povrch nepustit, dokud nebude svítit jak halogenka.

 5. Z celého srdca dúfam, že nájde domov (h) a taký, aký si zaslúži. A v tom prípade to bude ten najlepší domov na svete. (h) (h) (h)

 6. Bohužel empatie a morálka nejsou vrozené, ty se učí (a někdy ani nenaučí) později. Usuzuji na pazvědavá děcka navíc s pochroumanou duší, která takto „posílají dál“ svoji pochroumanost většinou z rodiny – ubližuješ mi, ublížím. Tak to chodí. Děkuji záchranářům koťat. A pazvědavým děckám (?) je nutno bránit.
  Kocour je skvělý, pazvědavci ať si (flex)

 7. Přiznám se, že jsem měla obavy tohle vůbec začít číst a poté, co jsem viděla přiložené fotky (bylo jich víc a detailnější), tak mi bylo hodně na nic. Každé kotě je extrémně roztomilé a většina z nich je neodolatelně komická. Jak tohle někdo mohl takovému kotěti vůbec udělat? Jak potom bylo tomu ubohému rostoucímu zvířeti? Tentokrát jsem mimořádně ráda, že se našli lidé, kterým nebyl lhostejný a dokázali ho z toho mučícího sevření dostat. Takže moc děkuju všem, kdo se na jeho záchraně podíleli… (h)

 8. Velká gratulace krtečkům, ať se mají v životě jen dobře.

  Drátenífdrrrrrrrrrrrrfdrrrrrrrr – to byl Zrzínek!
  Dráteníčkovi přeji šťasný nový domov a Zrzínek mu vzkazuje: „Klidně vydrž pod tou postelí nebo ve skříni jak dlouho chceš. Ale až se přesvědčíš, že lidé neumějí jen ubližovat, ale také milovat, tak vylez a běž se mazlit. Já to tak už dělám skoro 2 roky.“
  A já vzkazuji novému páníčkovi: „Nic se nesmí uspěchat. Nechat kocourka, až přijde sám na to, že našel své doma a on už si pak poradí a bude se mazlit, protože si bude chtít ten deficit dohnat.“
  Takhle jsme to přesně měli se Zrzínkem. A dneska je z něj mazel nad mazly.

  1. K nám přesně takový Dráteníček nebo Zrzínek bohužel nemůže. U nás je chvíli klid, ale pak buď jedu do domečku, kde jsou Hujerovi nejlépe se psem nebo k nám domů najede banda Hujerů na návštěvu. Je to náročné i pro Amálku, která s lidmi nemá špatnou zkušenost. Bohatě jí stačil řev mého bratra, když neohlášený přišel spravit garnýž a nenašel připravené všechny potřebné šroubky. Nemá cenu komentovat, že se mohl ohlásit a předem říci, co přesně potřebuje nebo se nejdříve jen přijít podívat. Od té doby si Amálka velmi rozmýšlí, komu se ukáže a před bratrem se vyloženě klidí. Takového Dráteníčka nebo Zrzínka by tohle totálně děsilo a určitě by to nepřispělo k jejich klidnému životu.

  2. Tak tak. Přesně tohle je náš Čertík. Včera večer jsem šel vysypat bordelkoš a udělal jsem chybu, neřekl jsem mu kam jdu a že se hned vrátím. Po pár krocích po chodbě jsem uslyšel žalostný nářek opuštěného zvířátka, takže jsem se musel vrátit a Čertíkovi vysvětlit, že bordelkoš prostě vysypat musím a ven z bytu se mnou nemůže.

 9. Teda jak toto muze nekdo udelat zivemu tvoru???? 😀 Ten myslenkovej pochod si neumim predstavit.

 10. Je neuvěřitelné že Dráteníček takhle rostl a žil dva roky. To ho nikdy nikdo nezahlédl? Že to vůbec přežil je zázrak. A vypadá to že vnitřní orgány nejsou poškozeny. Snad ta pokřivená páteř ho nebude trápit. Teď jen zlomit ten jeho strach před námi.
  Jak někdo může tohle udělat. Stydím se že jsem člověk, že patřím ke stejnému druhu živočicha jako ten zločinec. ;(

 11. Panebože!!! A díky!

  Porodní bábě a matičce gratuluji k úspěšnému zakončení porodu. A krtečkům přeji at se dostanou do rukou bez drátů.

 12. Já se obávám, že tohle napadlo hloupé kluky. Chudáku, co ty jsi vytrpěl. Tak teď už jen dobré lidi a skvělý živůtek. (sun) (cat)

  1. Já jen doufám, že to byli jen hloupí kluci, nějací tvorečci bez rozumu a představivosti, a ne někdo, kdo chtěl týrat a ubližovat schválně (punch) … to by byla ještě naděje, že z toho vyrostou ;( .
   Kocourku Dráteníčku, doufám, že zase najdeš důvěru k lidem, fešáku (h) .

 13. Místo komentáře ocituju Milana Kunderu:
  „Skutečná mravní zkouška lidstva, ta nejzákladnější (uložená hluboko, že uniká našemu zraku), záleží v jeho vztahu k těm, kteří jsou mu dáni na pospas: ke zvířatům. A zde došlo k základnímu debaklu člověka, tak základnímu, že právě z něho vyplývají všechny ostatní.“

 14. a zas tu brečím – a vedle ruky mi sedí Zuzanka a tiskne ke mně svůj hedvábný kožíšek… taky se jí chtěli zbavit, ale její kotěcí dušičku to nestihlo poznamenat, její oči jsou plné důvěry ve mne (inlove)

  té zrůdě co to Dráteníčkovi udělala, přeju minimálně to samé, oko za oko!!!! :@ :@ :@

  a Dráteníčkovi aby našel nějaké své DOMA a snad také znovu důvěru v člověka – takového, který si to zaslouží, bude toho hoden a stejnou měrou mu důvěru a lásku oplatí (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h)

 15. já vám prostě nikdy nepochopím,jak se může někdo chovat takhle k malému bezbranému tvorečkovi.
  Z tohohle se mi chce brečet a zároveň bych dotyčného seřezala do krve. A to nejsem agresivní.

  Milý Dráteníčku přeji Ti už jen vše nej.
  A zkus uvěřit, že lidská ruka dokáže i pohladit.

  Míša

 16. (sun) (sun) Tak to máme za sebou, Fleur je hrdou matkou osmi chodských krtků. Roztřídění na holky a kluky bude následovat, až na to uvidím. MLP nakonec dojel ve dvě ráno, odrodila jsem to v podstatě sama, ale jistota je jistota. Kdyby nastaly komplikace, tak bych byla nahraná.
  A mám to za pět, počítat přes desítku bych asi nezvládla 😛

  1. Jsem první gratulant a tak hodně štěstí v životě, hodné páníčky, spoustu krásných her a jem to dobré

  2. Blahopřeju Ti k chodským krtkům. 🙂 (h) (y) Jste obě statečné a šikovné holky. (clap) (h)

   Dráteníček (h) je nádherný kocour a držím mu palce, aby našel své bezpečné doma. Fotku tělíčka s drátem nemůžu vůbec vstřebat, co to bylo za ne-člověka? (punch)

   1. Gratulace veliká! Jste obě šikovné holčičky (sun) (rose1) A krtečkům úžasné psí životy. (flex)

    1. Děcka, ta opice porodila ještě jedno, takže jich je devět a pokud jsme se dobře dívali tak šest kluků a tři holky. Ale vzhledem k tomu, že už jsme se u dvou vrhů spletli (šulda po třech dnech odpadl 😉 ), tak nic není jisté 😛

     1. Gratuluji psí mamině i její paničce. (y) Ať se mají miminka k světu. (inlove) (dog) (dog) (dog) (dog) (dog) (dog) (dog) (dog) (dog) (inlove)

      Aby se to potvrdilo mám 19, nejvyšší možný součet tady.

  3. Gratuluji k choďáčkům, přeji jim zdravíčko, tobě pevné nervy, hodné a vhodné páníky, kteří ocení milou povahu a učenlivost choďáků. CHODSKÝCH PSŮ NENÍ NIKDY DOST ! (h) (dog) (h)

  4. Milá Ivo, moc blahopřeju k tomu nadělení a k hrdé matce Fleur (inlove) Ať jsou všichni zdraví a časem se pro ně najdou bezvadní pánečci… (sun)
   Jo a poznámka pro osazenstvo – tatík štěňat má v rodokmenu Kazanova tátu, Freda na Barance…

   1. Tak to to budou fešáci a pohodáři páníkům pro radost. Milá chodská (dog) devítko, ať je vám na světě jen hezky a nechte trochu vyspat maminku a porodní bábu (sun) .

 17. kdyby se lidi chovali k sobě jako zvířata,bylo by na světě krásně….
  Dráteníčku,chlapečku pruchatej, co ty jsi musel vytrpět… už bude dobře…. (hug)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN