PSI: Adoptivní pes

Všechno začalo smutnou událostí, když náhle a předčasně zemřel náš soused, majitel vinařské firmy a tatínek těžce postižené Moniky. Osiřela nejen Monika, ale i labradorka Beky, krysařík Alan a šest kočiček různého pohlaví a stáří. Rodina se teď samozřejmě musela starat sama o sebe a na zvířata nezbýval čas, takže psi, kteří byli zvyklí denně být se svým pánem dlouhé hodiny ve vinohradech, zůstávali doma v malé zahradě.

 

Jednou přišla Lenka s tím, že bychom mohli zkusit vzít Beky na vycházku s Ginou. Procházkovi souhlasili, a tak jsme jednoho sobotního odpoledne vyrazili. Gina je těžký závislák na mně, proto jsem si ji vzala na vodítko já, a Lenka zazvonila u Procházků. Beky s nadšením vyrazila ze dveří, skočila na Lenku tak, že ji málem shodila ze schodů, vrhla se ke mně, no a Gina zkoprněla v nevěřícném úžasu: „ Co to jééé, ten hnusnej, žlutej, tlustej, vlezlej pes, a skáče na MOJE paničky!!!“

Vytrhla se mi z vodítka a hop Beky na hřbet, aby jí dala jasně najevo, že teda takhle nee. Zpacifikovala jsem ji a uklidňovali jsme Beky, která se bojácně choulila u mých nohou a nevěděla, co dělat. Rozplantaly jsme vodítka, každá vzala jednu psici, přešly jsme hlavní silnici a mohly je konečně pustit.

 

 

Situace se opakovala, Gina okamžitě skočila Beky na hřbet, Beky se schoulila a odmítala jít dál. Vynadala jsem Gině, Lenka uchlácholila Beky a pokračovaly jsme. Šlo to pořád stejně, jakmile se Beky rozběhla dopředu, Gina se na ni okamžitě vrhla, já na ni zařvala, jenže, schoulila se ne Gina, ale Beky, a tak jsme kolemjdoucím musely připadat jako vyšinuté, protože to vypadalo asi takhle:

„Gino, fuj, nesmíš, Beky to není na tebe, ty jsi hodná, Gino padej, Beky, hodná, pojď ke mně, Gino, nech toho nebo dostaneš, Beky, neboj, běž, volno,“ atd. Pohladit Beky šlo, jen když byla Gina zaujata nějakou zajímavou pesemeskou, případně hodně voňavým kadaverem. Dát piškot? Ani náhodou, to mi šla Gina u nohy s hlavou vyvrácenou směrem k mojí kapse a hlídala, co vytahuju a komu dávám.

No, co dodat, vrátily jsme se s nervy v kýblu všechny čtyři, ale říkaly jsme si s Lenkou, že musíme vydržet, ta naše žárlivka musí pochopit, že v Beky nemá sokyni, ale kamarádku, Beky si musí zvyknout na nás, na Ginu, získat důvěru, sebevědomí a stát se plnoprávnou členkou smečky.

 

 

Druhý den jsem šla sama s oběma a vrátila jsem se totálně morálně zničená, protože to naprosto přesně kopírovalo předešlý den jen s tím rozdílem, že jsem na to byla sama. Přes dědinu mě Gina táhla za levou ruku dopředu, Beky za pravou dozadu a já jen čekala, kdy mě roztrhnou vejpůl.

Ale vydržely jsme. Nevím už, za jak dlouho jsme začaly pozorovat změnu. Nejdřív si Gina přestala Beky všímat a už jí nevadilo, když ji venku Beky předběhla a šla si po svých, jen přiběhla zkontrolovat, jestli náhodou Beky nenašla něco lepšího na prozkoumání, případně sežrání. Když se Beky přiběhla pomazlit, přiběhla i Gina, ale už ji nenapadala. Beky se sice stále chovala vůči Gině podřízeně, ale už tam nebyl znát ten prvotní strach.

No a zhruba po půl roce společných vycházek se z bývalých sokyň postupně stal tým. Kam jedna, tam druhá. Přineslo to s sebou také komplikace. Beky je velmi kontaktní, laskavá a spontánní. S nadšením se vrhá vstříc každému dospělému člověku, dítěti, psu, samozřejmě bez jakýchkoliv postranních úmyslů, jenže, to ti dotyční nevědí.

 

 

Gina je zdrženlivější, dětí si nevšímá, za dospělými běhá jen málokdy, ale za psy se dokáže rozběhnout. A jakmile vyběhne Beky, vystartuje i Gina. Můžu říct, tedy napsat, že už jsem vytrénovaná. Jakmile vidím na dohled lidi nebo psy, okamžitě chytám Beky a připínám ji na vodítko. Pokud to nestihnu a Beky vyrazí, mám smůlu, protože za ní vyrazí i Gina a mně zbývá jediné: sprintovat za nimi a řvát na celé kolo: oni jsou hódnýýý!

Beky je jinak velice poslušná, na vodítku netáhne, chodí i na volno pěkně u nohy, ale jakmile se jednou rozběhne, nedá se odvolat. Ať jsou to lidé a psi ve vinohradech, koně v ohradě nebo zvěř na polích. V případě té zvěře je to obzvláště tristní, protože to Beky zmizí v porostu, já můžu hulákat jak chci, a ona se objeví tak po čtvrt hodině, běží mi zdaleka naproti, celá šťastná, uhnaná, s jazykem až na zem.

V létě, když jsou vedra, tak jezdíváme s Ginou k rybníku, protože ona velké teplo nerada, zato miluje vodu a ráda plave. Tak jsme to zkusili i s Beky, přestože jsme byli upozorněni, že v životě neplavala. Labrador a neplavat? To nám připadalo divné, ale jakmile Beky vlezla po kotníky do vody, bylo nám to jasné.

 

 

Koukala na nás, jak postupně mizíme ve vodě, a teď nevěděla, co dělat. Strach jí bránil jít za námi a přirozený pud ji za námi zase hnal. Pud zvítězil. Jakmile už nestačila, zkusila plavat, jenže nastojato.  Předníma nohama začala plácat do vody, tím si tu vodu akorát tak cákala na hlavu, a zadníma hrabala někde v hloubce. Snažili jsme se jí pomoct, já jí nadzvedla tělo, přední nohy jsem jí stlačila do vody, ale vysloužila jsem si jen škrábance na stehnech a později na zádech, kam se mi Beky v panické hrůze snažila vylézt.

Posléze se pokusila utopit Ginu, když jí lezla na hřbet. Nejhůř dopadl MLP, který se snažil naučit Beky plavat u břehu, tomu podrápala hrudník tak, že vypadal jako by provozoval sexuální hrátky typu sadomaso.

Po tom stresu, kterému jsme ji vystavili, se rozložila na dece a střídavě se vnucovala do mojí a MLP pozornosti tak, že se nám doslova plazila na klín, takže Gina vyklidila pole a zhnuseně přihlížela zpovzdálí.

 

 

Nicméně byli jsme ve výcviku úspěšní, protože po třetí vyjížďce k rybníku Beky zvládla techniku i styl a moc se jí to zalíbilo, teď je první z nás ve vodě a netrpělivě čeká, kdy už půjdeme za ní.

Ale tady musím zcela sobecky napsat, že na Ginu nemá. Ač je jí dvakrát tolik co Beky (Gině bude 12, Beky je 6 let), Gina plave naprosto perfektním stylem, připomínajícím užovku. Z vody je jí vidět jen čumák a oči, plave velmi úsporně, rychle a potichu, zatímco Beky funí, prská a plave hodně silově. Ale nám to nevadí, hlavně, že se jí nová zábava zalíbila a obohatila si tak svůj život.

Jako my. Už si neumíme představit, že bychom šli ven jen s Ginou, všichni automaticky míříme k Procházkům, zazvoníme domluveným signálem (kvůli Monice, aby věděla, že jsme to my) a čekáme, až Beky s nadšením vyrazí ze dveří. A když ji vidím, jak je šťastná, hřeje mě to u srdce.

Tak teď nevím, adoptovali jsme ji my, nebo ona nás. Ale záleží na tom?

 

Další fotky najdete tady:

 

http://tmilada.rajce.idnes.cz/Zima_12_v_Pavlovicich

http://emteska.rajce.idnes.cz/Vodni_hratky/

http://emteska.rajce.idnes.cz/Beky_a_Gina/

http://emteska.rajce.idnes.cz/Hrabosky/

 

 

 

Aktualizováno: 17.10.2012 — 21:45

57 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Po dosť náročnom dni taký nádherný pozitívny článok o šťastnom psíkovi a zlatých ľuďoch. Hneď mám dosť enegie. Vďaka za seba a hlavne za Beky

  1. PROMIŇ, EMTESKO MOJE MI OT.
   EDIT, JSEM RÁDA, ŽE TĚ VIDÍM. OZVI SE MI NA MŮJ MAIL NA CENRTUMU ČESKÉM. NĚJAK TI NEDOCHÁZEJÍ MAILÍKY A MÁM PRO TEBE NOVINKY OHLEDNĚ NAŠÍ SPOLEČNÉ ZNÁMÉ JARKY KAC.NEMŮŽEME TĚ DOHONIT. MAILY NÁS OBOU SE VRACEJÍ.

 2. To je nádherné vyprávění. Jste úžasňáci a holky hafuší se maj, ani to netušej (inlove) Pozdravuj Moniku. Taky si její povídání o zvířátkách pamatuju. (sun)

 3. OT.
  K takhle optimistickému článku si dovolím přilepit ne tak optimistickou prosbu aneb nevíte někdo, kam by šel upíchnout stafordšír? Vábek se jmenuje. Je mu něco přes rok, zdravý, milý, přiměřeně až nadstandartně potrhlý pes. V útulku poblíž Pelhřimova je čtvrtý měsíc. Při příchodu nikdy neslyšel o tom, že by pes mohl taky občas poslouchat, nicméně nějakou základní školu dostává. Samozřejmě budoucí majitel musí vědět, co je taková příšera zač (flex) (inlove) (flex) . Větší děti vítány, menší převálcuje.

  Základní problém je v tom, že v dotyčném útulku „rodinného typu“ se na procházku chodí kolektivně s kočárkem, čehož se Vábek nemůže zúčastnit, protože lidi sice miluje, ale ostatní psy žere. Čímž totálně rozvrací denní režim, protože to znamená procházku navíc; že to neznamená pět minut na dvorku jistě nemusím vysvětlovat. Jednou už se ho pdařilo umístit, ale druhý den byl zpátky, protože jeho vlastnosti sice byly barvitě vylíčeny (paní majitelka je realistka), ale setkání s realitou, kdy to pometlo svou novou paničku rovnou porazilo a pokusilo se ji slízat z povrchu zemského, rodina nějak neunesla.
  Podrobnosti a kontakty http://azyldejpac.sweb.cz/psi_k_adopci.htm.

  Děkuji za pozornost

 4. Paráda! Další pejsek, co to nemusel zabalit a smutnit a má normální život, i když to tak zezačátku nevypadalo. (y) (dog) (dog) (y)

  1. Ahoj Io,
   vzpomněla jsem si na tebe na obědě, slyšela jsem tam úžasný novotvar: genitiv kladový zživotnělý 8) . Znělo to: „Drž mi fleka, než si postavím kufra.“ Jazyk se holt vyjíjí … jauvajs, jauvajs, tohle bolelo (doh) (wasntme) .

   1. Akuzativ, tohle bude akuzativ zživotnělý. 🙂 (Právě proto „zživotnělý“, páč u životnejch je genitiv a akuzativ stejnej, zatímco neživotný se chovají jako neutra, a tak mají stejnej nominativ a akuzativ.) (think) (clap)
    Taky jsem na tebe myslela, ale jsem přízemní a praktická, a tak mě zajímá, jestli budeš mít zejtra u sebe ve škole foťák a jestli tam máte nějaký dobrý barevný stromy. 🙂

      1. No spíš až se budou všichni ve škole povinně učit naše termíny, ať už jim k něčemu jsou nebo ne …
       Každopádně filipika naší milované češtinářky proti používání cizích slov v češtině následovaná výkladem plným epanastrof, synekdoch a čert ví jakých dalších nesmyslů byla celkem vtipná. Vzhledem k všobecně známé absenci smyslu pro humor vlastní většině češtinářů jsme ji na to ovšem radši neupozorňovali.

       1. A proč by se měli lidi na základce učit termíny, který budou za dvacet let zase jinak? 😉
        Spíš bych ráda viděla, kdyby se zase učilo jako trivium ( = základní vzdělání bez kterého nelze dál) gramatika (ne pravidla pro i/y, ale opravdová gramatika, čili „jak ten jazyk funguje“), rétorika (čili „jak mám vyjádřit to, co chci vyjádřit, a jak mám argumentovat, aby to mělo hlavu a patu“) a logika (tenhle pojem naštěstí přežil nepřekroucen 🙂 ). Jenže to bychom si snad mohli začít i rozumět a odhalili bychom, kdyby někdo jenom tak planě žvanil (třeba ti v televizi a jinde), a to je nepřípustné. 😀
        Češtináři nemají smysl pro humor? Vždyť jsou to lingvisti! Pravda, obvykle nejupracovanější ze všech lingvistů, ale pořád ještě lingvisti, tudíž lidi se sklonem dělat slovní a podobné srandičky.
        Nebo jsem měla nějaký nadprůměrný češtináře, teda. 😀

        1. Io, nad timhle komentarem ja to teda konecne reknu. Si myslite, ze jsem nudnej/protivnej/ ukecanej/bez idei/osklivej pravnik? Nebo neco tak, co si lidi o nas pravnicich mysli? Ale nez jsem sla na prava, tak jsem studovala na PFUK sanskrt a hindi a nejakou tu k tomu prihozenou anglictinu. A lidijove, sanskrt – to je jazyk! To je tak neuveritelne logicky, skoro jako matematicke rovnice – ktere jsem nikdy neumela, ale v tom lingvistickem prostredi mi to davalo smysl. Zrovna jak to pismo. No jo, jenze jsem videla ty indology a sinoloy a jine 🙂 , co meli po promoci vabna zamestnani jako ridici tramvaji nebo nocni hlidac v UmPrum… 😀 No ono konecne, kolik takovejch odborniku mala zemicka potrebuje? Tak jsem si rekla – Nezval i Slitr byli taky pravnici… ,tak i Hanci se treba uplatni. Tak jsem pak jeste dva dalsi roky studovala prava a indologii dohromady. A cetla vedy v originale. Kam to vsechno odeslo – do haje. Dnes z tech jazyku neznam temer nic – par slov sem a tam a princip, na kterym to pismo funguje.

         1. Pod „vedy“ jsem mela na mysli „védy“ – stare indicke baje a povesti a tehdejsi, tisiceleta znalost a porozumeni sveta.

        2. A proč by se měli učit termíny, které jim na nic nejsou ani na té škole a jediný kdo je kdy potom použije bude další generace češtinářů, kteří s nimi budou prudit další generaci studentů?
         Ano, měla jsi neskutečné štěstí na češtináře. Jistě, bylo by dobře kdyby se učila skutečně gramatika. Jenže kdo by to učil? Většina češtinářek by to učit nemohla, protože na to inteligenčně prostě nemá. Opakovat nabiflované poučky a co kdy který spisovatel sepsal a co je v podkladech napsáno, že tím myslel, to je maximum možností.
         Uvědom si, že učitelství je už dávno „odpadový obor“. Mizerný plat, nulová prestiž. Tedy ten kdo se nedostal jinam nebo se neodvážil opustit známé prostředí škol, ten šel na pedák a učí. S vyjímkou sem tam některého nadšence, ale ti to nevytrhnou. A speciálně na češtinu se rozhodně nebudou hlásit lidé schopní pochopit a vysvětlit jak ten jazyk funguje, ale spíš ty oblíbené studentky co je bavilo cpát si do hlavy spisovatele.

    1. Díky za zobecnění, já o tom přemýšlela a taky mi to tak vycházelo na konkrétních příkladech 😛 .

     Stromy tu jsou, barvit se teprve začínají, ale je tu (dog) víno, foťák tu možná bude, ale já určitě ne. Jak mám ten částečný úvazek, chci toho využít a jet s klukama na výlet. (inlove)

     1. Škoda, škoda, tak si zařítím nafocení Výtvoru na Poslední Chvíli jinak, no. 🙂 Užijte si výlet!

 5. Paráda! kéž by takových příběhů bylo co nejvíc!

  A díky za báječné slobvo „pesemeska“ – pořád se tomu musím smát (clap)

  1. Slovo pesemeska je zvířetnický terminus technicus, ani nevím, od koho jsem si ho přivlastnila, zrovna jako psabsťák. (rofl)

   1. a taky psombudsman, coby příjemnce psích stížností a psikipedie, kterou jena vycházce nutno řádně prostudovat a občas doplnit článek…

 6. Beky měla štěstí. Je fajn, že Gina dostala rozum a zvykla si, aspoň má kámošku.
  Hezký a pohodový článek, i přes ty mrtvičné stavy ze začátku 🙂

 7. Velké OT a velká prosba o pomoc:
  DOPRAVA Brno – Hradec Králové.
  Prosím, velmi nutně, naléhavě a rychle sháníme převoz posledních dvou peršanů z Brna do Hradce Králové. Paní, která o nich rozhoduje, je jinak z ruky nikam provizorně nedá, bojím se, že je nachystána injekce už i pro ně. PROSÍM, POMOZTE. Hanka Smejkalová, Kočičí naděje, srnka@seznam.cz, tel.773535128

 8. Milá Emtesko, tak tohle se vám krááásně povidlo. Přeji ještě moc a moc vydařených procházek s plavou a černobílou kamrádkou. Díky za sousedovic pejskovou. (inlove) (wave)

 9. Emtesko, paráda! Myslím, že cestu do nebe máte už zpoloviny vyšlapanou. Z fotek čiší radost ze života – u všechnohých (happy) .

  Trochu mi visí otazník nad labradorkou Beky. Její užší hlava patří zlatému retrívru, delší nohy také, ovšem zavalitější tělo a krátká srst jsou určitě labradoří. Jestli je to kombinace těch dvou, tak máte co dělat s radostným psem a jásám, že jste se ji procházkově ujmuli.

  1. Labradorů je několik typů. Momentálně je v módě ten těžký s hlavou jak stodola. Ale původní pracovní labrador je lehčí a pohyblivý. Standard je jeden, ale jeho naplnění se trochu různí. Takže i tohle může být labrador.

    1. Jé, ten vypadá jako labradoři, které jsem potkávala v Anglii. Lehčí, s delšíma nohama… taky jsem ze začátku váhala, zda to jsou labrouši, ale pak jsem si na jiný standard stejného plemene zvykla 🙂 Lamo, máš moc hezkého psa – napiš o něm něco… (inlove)

     1. Není můj, fotku jsem ukradla z netu. Ale je v Čechách, je to import z Německa. Podobného plánuju (respektive fenku), potenciální mamina je momentálně ve třetím týdnu po krytí, tak uvidíme, jak to dopadne 😉
      Jo, v Anglii je jich spousta. Koneckonců je to země původu jak samotného plemene, tak i téhle jeho pracovní „varianty“ 🙂

 10. ….Ale záleží na tom?…..

  NEEE, NEZÁLEŽÍ, NEZÁÁLEEEŽÍÍÍ!! Hurá, to se krásně čte Emtesko, moc krásně. Jste prima tým všichni. A za Beky díky. A Gině pěkný podbrání, že se taky ujala kámošky. (y)

 11. Milá Emtesko, tohle se moc krásně četlo – jste skvělí, že jste to nevzdali. (inlove) Pro Beky je to zatracený rozdíl v kvalitě života a určitě je to úleva i pro její paničku, která toho teď má až nad hlavu. Pozdravuj Moniku a ať zase napíše… (h) (sun)

 12. To je proste krasa a radost ze zivota!A take velky hlubokosklon za nevzdani situace a vydrz. Rozsvitil se mi zacatek dne ( ano, ehm mam kratkou dovcu….) (inlove)

 13. Video jako na objednávku k dnešnímu článku
  http://hobby.idnes.cz/aportujici-pes-v-pohybu-video-d29-/hobby-mazlicci.aspx?c=A121017_113424_hobby-mazlicci_mce
  Jinak mám za sebou „noc plnou vášní“. Večer se mi zdála Fleur divná, ležela na boku, namáhavě dýchala…, celá vyhukaná jsem nachystala vše potřebné, co kdyby už dnes… O půlnoci jsem ji vyvenčila, nařídila budíka na čtyři, abych ji vyvenčila znovu. Nicméně jsem spala na půl oka a tak jsem se na ni šla podívat ve tři ráno – porod nic, zato terasa celá podělaná, asi měla večer nějaké bolení. Takže jsem ve tři ráno lítala s mopem a uklízela, do postele jsem se dostala ve čtyři a v sedm ten zatracenej budík vyřvával, že mám vstát a jít vypustit zbývající baby z kotce. Doufám, že ty prcky vyklopí už o víkendu, když bude doma páník.

  1. Milá Ivo, držím palce, ať to dobře dopadne a Fleur má krásná zdravá štěňata (inlove) Jsem strašně zvědavá na to, kolik jich bude a kolik holek a kluků… Doufám, že podáš zprávu jak budeš moct 🙂

   1. Nó, na ten počet jsem zvědavá taky – má bříško úplně tvrdé, když leží, tak je vidět, jak se v ní prcci melou, hýbe se jí srst (blush) . S rozdělením pohlaví je to nějaké zvláštní – loni jsme jako jedni z mála měli u obou holek převahu fenek, některé stanice mají už kolikátý vrh po sobě převahu kluků. By mě zajímalo, na čem to závisí.

    1. Hm… existuje teorie, která tvrdí, že v situacích, kdy jsou rodiny ve stresu, se rodí synové, zatímco pohodářům a pohodářkám dcéry. Tak to mají u tebe asi holky nebe na zemi (h) (aby ne, takhle je opečovávat i v noci, nepochybuji, že bys dočista vydrhla nejen terasu, ale i fenku, kdyby to bylo potřeba). Tak ať se brzo podaří a jsou na světě krásná štěňátka (ale o víkendu to určitě nebude, zákon schválnosti říká, že chlapi přijdou vždycky k hotovému …). Držím (y) (y) (y) (y) .

     1. Jo, taky bych chtěla být psem u nás 😉 , jen na noc do kotce by se mi nechtělo. Jinak mně dneska z těch zvířátek hrábne – teď jsem prala koberec zátěžák, protože ho to blbý kocouřisko Jamie počůralo. Asi půjde na převýchovu do útulku, tak jak to Karolína slibuje Meldovi.

  2. Tak to jsi statečná žena, já prostě tohle na lačnej žaludek nejsem schopná uklízet a ve tři ráno už vůbec ne! 😀

   1. Lepší s prázdným žaludkem, s plným bych mohla uklízet i po sobě…Do rána to nemohlo zůstat, stejně by to za mě nikdo neudělal.

 14. To je krásné vyprávění, Emtesko. (inlove)
  Beky měla ohromné štěstí. (h) Na fotkách vypadají obě úžasně, moc jim to sluší a ty červené obojky to ještě podtrhují. 🙂 (y)
  Prosím, pozdravuj Moniku, a ať zase něco napíše. (nod)
  Přeju všem krásný den! (h)

 15. A ještě OTéčko
  Dnes je u nás krásný podzim – modrá obloha, sluníčko, zlaté listy na stromech a teplo.
  Ale kdo by se chtěl ještě víc zahřát, tak tady je předposlední album z Chorvatska – je trošku jiné, než klasické fotky moře (i když to tam taky je). http://yga.rajce.net/2012_Nad_Sparadici

 16. Milá Milo – to je tak krááááásnéééé povídání. Ty začátky vidím v živých barvách – jedna hot a druhý čehý (chuckle) (chuckle) (jako u nás, Brůča chce vyrazit za dobrodružstvím, zato Tojenka potřebuje nutně přeznačkovat ten již třikrát označený trs trávy a já vypadám jako strážník na křižovatce s rozpřaženýma rukama (fubar) ).

  Jsem ráda, že jste vydrželi a teď máte dvojnásobně krásné vycházky.

  Zaujala mne fotka u myší díry – tak to by u nás nešlo. Jak je Brooke v díře, nezná bratra ni sestry – ač většinou vůči psům spíše nevšímavá, tak když se jí narve do JEJÍ nory cizí pes (Toyu neřeší, neb ví, že ta není hrabavá), tak na něj vyletí s výrazem „DO MOJÍ DÍRY SE NESE … NECPI!!!“ (chuckle) (chuckle)

  Jo a tu vodní fotku bych taky nemohla udělat – Brooke ve vodě líta jak šus (leč neplave), takže většinou jen šmouha a pro Toyu je voda fialovým hnusem (wasntme) – tam se neleze.

  Tak ať máte před sebou hodně společných procházek. A Monču taky pozdravuju – třebas zase něco napíše?!

 17. Milá Emtesko,
  to je úžasné čtení, klobouk dolů, máte tedy trpělivost. Ale vyplatilo se (h) , takhle spokojenou smečku jsem dlouho neviděla. A jak tak koukám na fotky, obě chlupatice páníčka milují, což? Za tohle budete mít všichni v nebi místo jisté (sun) .

  P.S.: Vyjdou někdy Vzpomínky drsné veterinářky? Tohle čtení mě navnadilo, moc pěkně píšeš a vzpomněla jsem si, že jsi na Brnění něco takového naznačovala ….

  1. Milá JJ, v hlavě ty vzpomínky vysloužilé zootechničky nosím už dlouho, jen je namlátit do počitače. (sun)

   1. Ech – tak když se teď tak zbůhdarma povaluješ doma (do hlavy ne-e (chuckle) ), tak co ti brání?!

    Na to povídání se moc těším.

   2. Promiň, takže zootechničky. Prosím prosím napiš, moc ráda si to přečtu a určitě nebudu sama (h) (sun) .

 18. Vy jste naprosto úžasní (h) . Je jedno, kdo koho adoptoval, Beky jste vrátili radost ze života. Ten začátek se dal čekat. Je štěstí, že je Beky mladší a labrador, snadno se podřídila a vše se v dobré obrátilo. O zvěř se nebojte, labrador ji neuštve (dalmatin by mohl). Ona Beky prostě hledá – je lovecký pes na vyhledávání zastřelené zvěře. V plavání se Beky zdokonalí a bude hodně rychlá i když ne tak elegantní. To spíš Gina je mezi dalmatiny výjimka, většinou moc vodu nevyhledávají (náš Nick dokonce neuměl plavat).
  Je to úžasné, dojemné vyprávění. Moc dík za Beky a pozdravuj Moniku.

  1. Je to přesně jak píšeš, Beky slídí a hledá, a pokud nějakou zvěř najde, s rozkoší ji vyplaší a prožene.Gina se za zvěří také rozběhne, ale už má přece jenom roky a dělá to spíš symbolicky. (wave)

 19. Mo a moc přávidíme, my bychom takovou kumpánku potřebovaly. Majda je silně kontaktní, lidi, děti, psi, všici jsou kamarádi. Její hry jsou ovšem spíše brutální a při váze 50 kg si nemůže hrát s každým pejskem. Máme kamarádku salašnici, kámoše obřího labíka a několik velkých kříženců. Nově dva kumpány – staforda a jeho bratra jorkšíra. Bišony a podobné zbožňuje, ale hňancá si je pod sebe.

  1. To by byla pro Ginu ideální parťačka, ona musí nerozbitné psy, protože ty hrátky jsou někdy drsné. A ze setkání s malými psy mám strach, protože Gina má také tu tendenci si je štrachat pod sebe.Beky na psy neskáče, jen je obíhá a případně honí. (sun)

 20. hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Jste správní sousedi (inlove) Pozdravuj Moniku, na její články o kočičích i psích kamarádech si pamatuju (wave)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN