ČLOVĚČINY: Chodíte rádi do kina aneb jmenuji se Bond, James Bond…

My s manželem máme rádi staré filmy. Do kina chodíme ponejvíce na naší milovanou Meryl Streep. Vždy když něco natočí. Občas na kreslené filmy. Dnešní kino je paráda. Pohodlné sedačky, velké plátno, dobré ozvučení. S kinem mého mládí se to nedá srovnat. Tvrdé sedačky, ale zase byla plná kina.

 

 

Nedávno bylo 50. výročí Jamese Bonda. K této příležitosti uváděl komplex kin Cinema City Bondovku. Do poslední chvíle jsme nevěděli, co budou dávat. Mělo to být překvapení.

Naštěstí dávali remasterovanou a digitalizovananou první Bondovku Dr. NO. Byli jsme moc rádi, protože v těch prvních Bondovkách James Bond ještě přemýšlí a nepoužívá tolik super moderní techniku. Je tam méně střelby, výbuchů a randálu.

O to více je tam humoru. Ženy tam samozřejmě svádí, jen za tento film nejméně tři. Ale to k němu přece patří. Je to Bond, James Bond.

Bonda tam hrál mladý Sean Connery a milé dámy bylo se na co dívat. Jeho zjev byl věru mužný. I potrhaný a zašpiněný šat mu slušel. Oči mého manžela zase se zalíbením spočinuly na křivkách Ursuly Anders.

To víte, doma to nemá, já těmito křivkami vskutku neoplývám.

Ať se na mě Daniel Craig nezlobí, ale pro mě je synonymem Bonda Sean Connery, Roger Moore nebo Pierce Brosnan. Daniel Craig mi na něho až tak nesedí. Je to ale věc názoru.

Včera jsem si uvědomila, že by nebylo vůbec špatné, kdyby kina dávala tyto staré filmy. Italské filmy z let 50 a 60-tých třeba se Sophii Loren např. Včera, dnes a zítra, Horalka aj. Náš zamilovaný Prázdniny v Římě s Gregory Peckem a Andrey Hepburn. Francouzské filmy, ale i staré americké. Vždyť jsme tyhle filmy mnohdy viděli jen v televizi a vidět je na velkém plátně by stálo za to.

Vím, že my s manželem jsme v tomhle zvláštní. Máme rádi staré filmy i ty pro pamětníky. Ale myslím si, že kdyby kina třeba jednou za měsíc zavedla takové nostalgické okénko, že zájem byl. Co myslíte?

 

Míša alias

Aktualizováno: 14.10.2012 — 17:27

113 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
   1. To by se mělo udělat už v nějakém útulku, koťata nemůžou být ještě bez mámy a nemůže se riskovat, že všichni zmizí.

 1. OT: Jak o něco níže pravila JJ, i já děkuji všem účastnicím a účastníkům včerejšího dobývání hradu Špilberk za krásné nedělní odpoledne. Bylo pohodové, veselé a nabíjející klidem. Díííky a tadyhle jsem konečně dokončila album na Rajčeti. Fotili jsme oba s manželem, takže těch fotek byla fůůůůra :O .

  http://dig.rajce.idnes.cz/SPILBENI

   1. Chválím Matyldinu obětavost, dokonce i psí tlapky odstranila z fotky a dala žravým psinám na pospas pytel rohlíků (rofl)

  1. Jejda, to jste meli pekny vylet s nadhernym pocasim. Musim priznat, ze na Spilberku jsem byla jen jednou a to mi mohlo byt tak 12 let. A pak pod Spilberkem v na tu dobu moc pekne restauraci na nejake akci brnenske pravnicke fakulty. Akce to byla vecerni, dlouha a dobre zalita vinem, a tak tato vzpominka je jaksi mlzna. Ale ja mam na Brno docela smulu, skoro vzdycky, kdyz jsem tam byla, tak bud mrzlo, prselo, bylo tropicke horko, autobus se zpozdil…

  2. Alex – krásné fotky, moc jsem si s nima uzila. Já jsem svoje zatím ani neprohlídla, jenom jsem je stáhla do pocítace – mám ve fotkách velké resty, tady aspon výlov.

   http://yga.rajce.idnes.cz/2012_Vylov_Apolla

   Pak mám nachystaná dalsí tri alba, nez se dostanu ke Spilasu (a to nemluvím o posledním albu z Chorvatska + dalsí ctyri z Jeseníku (tmi) ). Nejak se mi poslední dobou nechce – mám dojem, ze zacínám zazimovávat.

  3. To mě tak strašně mrzí, že jsem se nedostala k té info, kdy tam půjdete, včas… 🙁 No co už, tak jindy. 🙂 Třeba v domku už budu fungovat jako člověk. 🙂 Zatím jsem na netu, když jsem ve škole.

 2. Světluška dneska byla u veta taky- na poangínové kontrole. Je ještě trochu zahleněná, ale jinak v pohodě. Co byste jí dali na doléčení? Borůvka měla čtyři, tak jí na mou žádost vet pečlivě poslechl srdce, abych měla jistotu kvůli šelestu- a je prý úplně zdravá, což jsme ráda, protože ohledně kavalířího šelestu jsem kapku paranoidní. Asi jako Xerxová ohledně torze 😉

  1. Vy jste někde chodily? A proč jste nic nenapsaly? Po nejasných náznacích jsem to hledala na Hadopasech, nikde nic. No, na druhé straně, stejně bych nemohla. Když už je jedna naše babička lepší, ta druhá si usmyslela pravý opak, takže vlastně jen čekáme na „takový ten“ telefonát z nemocnice. No, třeba to vidím moc pesimisticky a probere se, ale jak jsem ji dneska odpoledne viděla (den ode dne je horší), připadlo mi, že se s náma loučí.

    1. Hmm, tak jsem tu před cca hodinou odpověděla – a ztratilo se to. Takže: četla jsem, chápu, ozvu se.

 3. Zdravím vespolek. Jó, kina. Když jsme se s manželem seznámili, absolvovali jsme dost těsně po sobě několik kinoprojekcí. Výsledkem bylo rozhodnutí: Už nikdy do kina na blbosti. Hmmmm … od tohoto zlomu jsme byli v kině během cca jedenácti let cca desekrát (blush) .

  Stran bondovek taky končím u Brosnana. Connery, Moore, Brosnan, to jsou přece jenom fešáci s charismatem. A opravdu, jak bylo napsáno, ještě používají mozek. A autoři si v té době uměli dělat srandu i ze sebe a svých dílek.
  Pamatuji, jak v té první bondovce, do které obsadili Moora, to Bond zkoušel rozbalit na nějakou krasavici na pláži. Pleskla mu, zametla s ním písek a odešla. On se jen tak chytil za tvář a prohlásil: „Tak tohle by se Connerymu nestalo.“ 😀
  No a zvláštní kapitolou jsou parodie na Bondovky. Připomenula bych jen jednoho Bondova konkurenta, a to Jamese Coburna (ano, fešák Bernardo ze Sedmi statečných). Natočil dva filmy, Our Man Flint (1966) and In Like Flint (1967), a jeho Derek Flint je ještě bondovštější než Bond 8) . A sekne mu to za všech okolností.

 4. Do kina chodím strašně málo, radši si film koupím a pouštím doma (a i těch je s bídou na jednu polici). Kdysi jsme s kolegy ze školy chodívali do kina Art, tam člověk neudělal chybu, i když nevěděl, co zrovna hrají. Jenže to ještě bylo vstupné za míň než z advě večeře. 🙂
  Hmm… existuje ještě Art? 🙂

  Pejsci, všici marodní pejsci, ať vám to zas šlape!

  A ještě taková malá mandala s pohádkou: http://ioanna-ioannina.livejournal.com/82236.html

  1. Io,
   nevím, jestli je hezčí mandala nebo pohádka … asi obojí stejně (inlove) … ale … znamená to, že MÁŠ V RUCE KLÍČE OD DOMEČKU???? Mám radostně skákat a gratulovat???

   1. Jestli můžu radit, zásadně doporučuju nestěhovat se z Brna, za žádnou cenu. Většina mých známých, která tuhle akci v posledních cca 15-10-5 letech podnikla a pořídila si starší nebo i fungl nové, vlastnoručně vystavěné domky někde mimo, se už pokorně vrátila. Lepší malý byt tu, než velký dům „mimo“, zvlášť když je na město člověk pracovně navázaný. Mluvím asi o 10 konkrétních případech, ti lidi jsou jak svobodní, tak s rodinami, všichni jsou teď ale hodně rozčarovaní a vůbec netuší, co s tou nemovitostí „mimo“ udělají, vesměs je to neprodejné, nebo hodně pod cenou, i když jsou to opravdu krásné domky…

    1. Asi nebydleli v Husovicích, co? No, každopádně já jsem na venkově šťastná jako blecha, ale my jsme kapku atypičtí- můj muř pracovně pendluje mezi Brnem a Hodonínem.Já mezi Brnem, Šlapanicemi a naší vesnicí. Pouze do Brna jezdí jen děti. A ty kupodivu do Brna zpátky nechtějí 🙂

     1. Bydleli. Taky v Bystrci, na Starém Brně, v Julcu a já nevím kde všude. No, však počkej, jste tam jen chvíli, časem uvidíte. Ale pokud nejste na Brno pracovně vázaní, tak to tak horké asi nebude. Jen aby tam nechtěly děti, u jedné z mých kamarádek byly právě děti důvodem k návratu, přitom „ven“ chtěla hlavně kvůli nim, ne kvůli sobě.

      1. My jsme „ven“ chtěli kvůli sobě. A dětem se líbí hody, zábavy, divadla a jiné atrakce u nás v obci. Čas na dojíždění je stejný jako přes Brno. Je tu víc bývalých Brňáků. Zpátky nechce nikdo. 25 km není havárie a časově je to i autem stejně jako přes Brno. V Brně jsem do Šlapanic dojížděla mhd 50 minut. Odsud to mám 30 minut autem a je jen dobře, že jedu 30 minut sama v autě. Večer dojedu o dost snesitelnější, když už jsme vymluvená do bezvědomí. Mhd jsem večer měla jeden spoj za půl hodiny, kdy jsem čekala u hospody plné ožralců. Nelituji.

   2. Eště neskákej, eště nemám, mám ho jenom zamluvenej. Jakmile půjde byt, je domek můj!

    Aido: nemít sakra vážný důvody, nedělala bych to. Ale: jsem sama za sebe, nikdo mi nijak (ani finančně) nepomůže, takže v momentě, kdy znovu studuju a jsem z nějakých těch 15, 20 tis. na 5 tis./měs., musím koukat i na to, za jak draho bydlím. Na venku je to o polovinu levněji. Za další prostě a jednoduše potřebuju těch asi 150 tis., co mi po té transakci zbudou v ruce.
    Jestli se někdy do Brna vrátím nebo ne, se teprv uvidí.
    A o dětech stejně neuvažuju. V rodině se Zakázanou zónou je myslím docela nezodpovědnost přivádět na svět další maličký, který by se tím musely prokousávat tak, jako kdysi já.

    1. …hmmm…. nikdy neříkej nikdy, nevíš, co tě ještě čeká, dle George jsi zatím aspirantka na mladou matku (chuckle) , třeba ti pánbůh nadělí tohohle štěstí tuplovaně (h) … no a taky mohou dítky mít úplně úžasnou druhou babičku, prarodičů je naštěstí dvakrát tolik (inlove)

     1. No snad, nevím… ale k tamté babičce nejen že by se nesměly přiblížit, ona by se ani nesměla dozvědět, že nějaký vnoučata má, aby byly v bezpečí. Míra destruktivnosti je u ní velice vysoká. 🙂
      Dobrá věc na tom je, že pokud bude domek, nebude destruktivní živel vůbec vědět, kde mě hledat. (makeup)
      Po dvojitým nadělení jsem vždycky toužila – a pokud budu mladá matka dle George, asi bude nadělení dvojitý. 😀 Uff, když si představím barák s jednou velkou io plus stereo miniioanninkama…! (rofl) (whew)

      1. Nevíš, o čem mluvíš (chuckle) . Dvojitý nadělení ti dá prvních pár měsíců parádně zabrat :* … jak se pak už v noci vyspíš, svět bude růžovější. A jak povyrostou, jsou jejich skupinové kreace k zulíbání (pokud zrovna nejsou k zaškrcení (rofl) ). No a chlapa si k tomu doporučuju taky nechat, aby vás na to bylo víc (h) . No, uvidíme, co na tebe ještě čeká … (wasntme) .

    2. No, je každého věc, jak se zařídí, jen jsem chtěla napsat zkušenosti mých známých a kamarádů, jinak mi po tom samozřejmě nic není.
     Jiná věc je ale ta, že co se za bydlení v domečku ušetří, o to víc se prostaví a hlavně projezdí, zvlášť pokud se jezdí každý den do Brna. Navíc tam na té trati (směr Tišnov, pokud se podle náznaků nepletu?) bude teď několik let velká výluka, takže veselo. No, ale každý svého života a štěstí strojvedoucím, že.
     Já osobně bych z Brna nešla ani za nic, přitom kousek za Brnem máme krásný, veliký a hodně starožitný dům (jestli někdo znáte Besídku ve Slavonicích, tak skoro přesně takový – když jsem byla v Besídce prvně, všude jsem trefila, fakt je to tam jak u nás), ale opravdu jsem radši v Brně v malém bytě, hlavně kvůli tomu dojíždění.

  2. Milá Io – cekám na mandalu, která bude vypadat jako stocený had hospodárícek v teplé kuchyni.

   Ale mandala sesti klícu je krásná, avsak pohádka ji tentokrát desetkrát predcí (nod)

   1. Jó a to ještě nevíš, že si chci do kuchyně udělat na podlahu mozaikovýho hada. Ocas bude mít u sporáku (a do spirálky) a hlavu směrem ke vchodu, aby vítal. 🙂

   2. Žežral mě!
    Sem psala, že eště nevíš, že si chci namozaikovat do kuchyně hada hospodáříčka in natura, s ocasem pod sporákem a hlavou směrem ke dveřím, aby vítal. Bude mít tak asi 5 metrů na délku a už se v barvách vidím, jak normální kusy dlažby mám hotový za jeden den a mozaiku dodělávám další tři týdny – jako jsem to měla teď v bytě…

 5. U nás se chodívalo do kina Jas a kina Oko. V Jasu hrávali v sobotu odpoledne dětské filmy pro odrostlejší mládež,v neděli od 10hod. pak pohádky. Jablůňku se zlatými jablky jsme viděli asi 100x,museli jsme počkat a pak teprve dali něco zajímavějšího nebo nového. Ta sobotní odpoledne od 16 hod. byla o prvních nevinných láskách mládeže, pak v 18 hod. domů za uctivého doprovodu 10 metrů hoši za děvčaty.
  007 mám ráda taky ty dřívější, to byli frajeři s jiskrou dodnes.
  Mám ráda staré dobré filmy. nejlépe doma, zachumlaná v dece se zvířaty po boku a s něčím dobrým na okus. (chuckle) (wave)

 6. Já se taky hlásím mezi kino neoblibující (a i vím proč – sovětské válečné filmy se školou tak od třetí třídy, to nebylo nic pro mne – hrozně jsem se tenkrát bála…) Ale jeden nezapomenutelnej zážitek z kina mám – jednou jsem byla někdy v gymnaziálních letech na nějakým pořadu o V. Slavínském (rodák z nedaleké vesnice – Dolních Štěpanic) na jednom z jeho němých filmů, před plátno bylo přistrkáno staré piáno a pan učitel z hudebky (fantastický improvizátor – měli jsme ho hrozně rádi a asi jsme ho na těch naukách i dost terorizovali „pane učiteli, zahrajte nám vinetúa“…) se postaral o patřičný hudební doprovod (např. „věěěrné míííloováááníí“ do scény, kde on a ona procházejí ruku v ruce alejí apod.) opravdu úžasnej zážitek.
  Jinak všem marodům (y)

 7. RTG se nekonal, protože páteční „překlubování“ tlapek jasně ukazovalo na neurologické potíže a tam normální RTG téměř nikdy nic neukáže. A naši veti zbytečně peníze z lidí nevytahují.
  Protože tabletka zabrala dokonale (Beta je od včerejška úplně normální) , tak dokončíme tříměsíční kůru (1 tableta vždy po měsíci) a uvidíme.
  Asi se to bude vracet… doufám, že zase až po více než roce…

  1. Xerxová – tak tetkon nevim? Držela jsem palce dobře nebo špatně? Mám dnes zabedníno (no dobře, dobře, nejen dnes, ale dneska o fous víc než jindy 😀 ), tak z toho co píšeš nevím, ešivá je můžu pustit?

   1. klidně je pusť a drž jinde… (inlove)
    V pátek večer a v noci na sobotu to vypadalo hodně blbě (nemohla si vůbec lehnout a hlavně občas překlubovala při chůzi obě přední tlapky (průšvih velký) – ale zlom do normálu byl neuvěřitelně rychlý. To je dobře – je šance, že když se to bude v budoucnu opakovat (a prý spíš jo), že by stejné léky mohly zase pomoci.
    Shodně se na to tváří jak naši veti, tak dogařský pan doktor z České (chudák ordinuje nadálku a ještě zdarma… nemá říkat, že jsou to jeho děti – tedy Xerxes i Beta)

    Beta je podle sebe od včerejšího rána zcela zdravá… Večer jsem si ustala dole (nemocný pes znamená že opouštím ložnici (chuckle) ) a než jsem dostlala, ležela nahoře v ložnici, že si dole mám spát sama… To v sobotu se na schody ani nepodívala a i jindy se jí na schodech musí svítit a chodit opatrně s ní… včera je vyšvihla potmě a sama…
    Řádí snad ještě víc než jindy. Teď jsem ji chtěla zabít, neb si ze schodů házela tenisák a když se jí v předsíni zakutálel pod kočárek, tak to vypadalo, že se Františka bude muset rychle naučit chodit neb to ten kočár nemůže přežít… (devil)

    1. ……….. a než jsem dostlala, ležela nahoře v ložnici, že si dole mám spát sama…….

     ……..Řádí snad ještě víc než jindy. Teď jsem ji chtěla zabít, neb si ze schodů házela tenisák …….

     🙂

     tohle opravdu vypadá nadějně 🙂 (y)

     (a co to znamená, že překlubovala? :O )

     1. nenašlapovala na spodní stranu tlapky, ale přetáčela je polštářky vzhůru (a drápy dozadu) Asi to blbě popisuju, ale fakt se na to moc špatně kouká a je jasný, že to není normální kulhání…
      Znám od Xerdy – ten jednou u zablokovaných zad překluboval zadní – děs běs – ale naštěstí to předvedl jen jednou (v necelých 4 letech) a vícekrát neeee.

       1. Ona naštěstí nikdy nepřetáčela obě najednou, takže se vždy zastavila a špatně postavenou nohu odlehčila a nepřenesla na ni plně váhu. A naštěstí ten stav netrval dlouho – v soboru dopoledne již jen občas našlapovala „na drápy“ – jako chůze na špičkách – ale už je dokázala „stočit“ na správnou stranu.

        Nohy odřené nemá.

        Teď jsme přišli z lesa – standardní procházka, standardní praštěný létající čokl, standardní nastupování do auta… Kéž by to vydržeti chtělo (nod)

      1. ježiš, to musí být hrozný pohled, chudinka malá!! Takže prostě už se to příště opakovat nesmí a taky nebude, jako u Xerdy. tak!

    2. …včera je vyšvihla sama a potmě… což vypovídá, že před kolapsem už měla nějaké bolavé období. Je blbý, že oni neřeknou a my ne vždycky poznáme, že se něco připravuje. Jsem ráda, že je ted v pořádku, a doufám, že se vzpamatuje i Kazan!

     1. na Kazana myslím moc (inlove) .
      Schody do naší ložnice jsou u Bety potíž vždy – jsou „děravé“ a strmé. Má s nima problémy od malička, i když jiné schody chodívá normálně.
      V poslední době je chodila docela svižně a nic se netvářilo jinak než normálně. Naopak jsme si říkali, v jak dobré je kondici…

 8. Do kina nechodím. Ne snad, že bych nechtěla. Ale pokud už mě nějaký filn zaujme natolik, že bych ho chtěla vidět v kině, vždycky se rozhoupu až když už ho nedávají. Tímto způsobem zcela nenásilně ušetřím (rofl)
  Bondovky mám moc ráda, ale Craiga mám tak zařazeného jako padoucha, že jsem ani jednu bondovku s ním neviděla.

 9. děkuji všem za názory.
  My do kina také nechodíme pořád. Ponejvíce na Merylku, když něco natočí.
  Ale byli jsme i na Ženách v pokušení a na Mužích v naději.
  To také můžu.
  Míša

 10. Do kina jdu málokdy. Je to moc drahé a nesnáším příliš silný zvuk při dnešním promítání. Co mi pak pomůže měkoučké křeslo, no ne? Ale pár let jsem se chodila dívat na filmy (hlavně české) promítané na Filmovém festivalu tady v Göteborgu. Byla tam vždycky báječná atmosféra a možnost klást otázky tvůrcům.

  Jako malá holka jsem s tatínkem chodila do kina, no vlastně do Musea v Chrudimi, tam se totiž za války promítaly filmy v tom krásném sále kde se jinak pořádaly taneční a kam jsem později chodila na koncerty. Na Hudební pátky.
  S tátou jsem viděla Sněhurku. „Haj hou, haj hou a crpaslíci jdou…“ zpívala jsem nadšeně. Jak jsem přišla na crpaslíky nevím. A taky si vzpomínám že mne tatínek vzal i na film Muži nestárnou. 🙂 Seděla jsem na židli vedle tatínka a pod zadečkem jsem měla veliký polštář který pro mne sebou přinesl.

  Pak jsme chodili do malého kina kdesi pod Kopanicí, jak se jmenovalo už si nepamatuji. Vzpomínám si jen že nedovolili mé mladší sestře vidět Romea a Julii. To už jsem byla na DAMU tak jí bylo něco mezi dvanácti a patnácti. Marně jsem se tenkrát handrkovala se zabedněnou uvaděčkou. (envy)

  Nahoře na Žižkově byl malý biograf jenom kousek od Roháčovy ulice. Ani název toho kina si nepamatuji. Tam jsem chodila s malým Jindříškem na kreslené filmy.
  Vlastně nevím jestli budovy těch biográfků v Chrudimi a v Praze na Žižkově ještě existují. Asi ne. (think)

   1. Milá Hepčo, to je dávno, strašně dávno… to jsem ještě bydlela v Čechách tedy tenkrát v Československu a studovala v Praze na DAMU v letech 1955-1959. V rodné Chrudimi bydlela moje rodina i nejmladší sestra Consuela a já tam jezdila na prázdniny a na svátky. Do kina Mír jestli se tak tenkrát jmenovalo (Šárka je myslím ve věku mého syna) nepustili tenkrát asi tak čtrnáctiletou Consuelu na Romea a Julii. Děsně ji to tenkrát vzalo a proto si to pamatuji.

    1. Milá Hepčo vlastně Míšo, jak jsem stále z té fibromyalgie, bolestí a nevyspání vyčerpaná tak už opravdu blbnu. Teprve mi došlo že jde o vykání a konečně jsem pochopila otázku. Omlouvám se. Vystudovala jsem herectví.

   1. Milá Jano nevím. Vchod do kina byl z krátké uličky pod Vítkovem která ústila na levé straně Koněvovy ulice kudy jezdily tramvaje nahoru Na Ohradu. Roháčova je souběžná a my bydleli úplně nahoře v čísle 94 v prvním patře. Do kina to byl kousíček dolů po Koněvce.

    1. Jasně, tak to byl Tábor! Do té krátké uličky pod Vítkovem se vycházelo. Z Koněvovky se vcházelo a před vchodem byl pán a prodával tu děsně zelenou a žlutou limonádu. Ale jak byla dobrá!!

     1. Tak už kino Tábor Jindrovi neukážu. On v Čechách od našeho odchodu v roce 1968 nikdy nebyl. Já doufám že ho tam jednou dovleču, že to stihnu než umřu. Jen co s tou zvěří, nemám nikoho kdo by se o ně staral. Když odjíždím do Prahy hlídá je právě on. 😉

 11. Pokud by i vstupné bylo na úrovni doby tehdejší, (cca 10 Kč), tak určitě. Takhle je to o tom, že si to najdu nanetu, zdarma stáhnu, vypálím placku a pustím v TV místo keců našich pravicových politiků. :*

  1. Bondovky mám moc ráda, ale ty starší. Sir Connery a Brosnan to jsou mí frajeři :* (inlove) ! Do dnešních kin moc nechodím, je to moje lenost. Raději zalezu do křesla s knihou. Oba s MLP chodíme do kuřimské knihovny, je dobře zásobená, na netu se podívám co není zrovna vypůjčené, o co mám zájem, vyrobím seznámek a pak už chodím po regálech a sbírám 😉 .
   Za Betku jsem ráda, že se spravila a NEDĚDEK (wait) Kazan se určitě spraví také. Jrn to bude trošku déle trvat.

   1. Aniž bych sem chtěla míchat politiku, ale oni tihle elementi jsou jeden za 18 a druhej bez dvou za 20 bez rozlišení barvy partaje. Holt potřebujeme ještě pár generací k tomu, aby se tu lidi chovali normálně.

   2. Bude. Bolševici jenom nesměle přikrádali, hlídali jeden druhého a když někdo začal mlaskat, šel do báně! Tahle modrá svoloč krade veřejně a ještě se chlubí, kdo nakradl víc! Ale mají hošánci smůlu, krajské penězovody jim teď vyschnou a i v Plzni, kde modrý ksindl tzv. vyhrál, půjdou do opozice, protože na většinu nedosáhnou a nikdo s nimi nechce mít nic společného. A za to, jak tu přes dvacet let škodili, jim to upřímně přeju. (rofl)

   1. Jistě. Stačí jen vědět, kde. Ale od toho je strejda Google, internet od soukromého ISP, který necenzuruje, neblokuje a nebonzuje a Linux v počítadle.

    1. Krakonoši, tak já vám tu epulčinu otázku vysvětlím. Ona nechtěla vědět, kde to stahujete. Jen velmi slušnou formou poznamenala, že se dopouštíte krádeže.

     1. Ano, máš pravdu Renato.

      Velmi hloupě prezentujete svoje omezené jednání a dokonce se tím chlubíte. Potom nechápu proč poukazujete na nepravosti druhých. Že by zloděj křičel, chyťte zloděje ??

      1. Nejspíš si tím omlouvá vlastní krádeže. To je celkem oblíbené. Kradou voni, tak já budu taky. … „A Venca po tý zdi psal taky, mami!“ – „A kdyby skočil Venca z okna, tak taky skočíš?“

     2. Renato a reagující Epulko. Stažení z internetu ani shlédnutí není ani podle přísné unijní legislativy nezákonné. Krakonoš se tedy ničeho špatného nedopouští. Rozhodně ne tedy krádeže. Porušení autorského zákona je až nabídnutí ke stažení a shlédnutí dalším osobám k dílům ke kterým nevlastníte copyright.

  2. (fubar) krakonoši, krakonoši, chudák KRAKONOŠ se musí obracet v hrobě, když sleduje ty tvoje nádherné připomínky. (punch)

   1. No Krakonošovi z Krkonošských pohádek (nebo jak se ten večerníček jmenoval) bych to celkem přál.

 12. Bondovky miluju. Sean Connery je jediný a pravý Bond a Pierce Brosnan (můj oblíbený fešák) byl krásně britsky suchý a noblesní. Tomu jsem to taky věřila. Daniel Craig je sice moderní Bond, daleko míň macho než Connery, ale třeba mu to v nové bondovce už taky spolknu i s navijákem. A mně se líbil jako Bond i Timothy Dalton. Rozhodně víc než George Lazenby a Roger Moore.
  Ale mám ráda všechny bondovky a s chutí se na ně podívám znovu a znovu.
  Asi jsem staromilec, ale staré filmy jsou prima. Mám ráda i ty staré české, třeba s Pivcem.
  Jo filmy já můžu. V kině i doma.

  1. Bondy bych seřadila úplně stejně, já jsem se s Danielem Craigem ještě nějak nesmířila. A Timothy Dalton byl úžasnej taky v seriálu Scarlett, což je pokračování Jihu proti Severu.
   Do kina jsme chodívala hodně. Pak jsem přestala, s miminy se chodí špatně, a až děti odrostly, stala se z kina poměrně drahá rodinná záležitost. Teď bychom mohli chodit sami, ale přiznávám, že se mi většinou nechce. Mám kapku problém s úrovní hlasitosti(na mě to prostě moc řve) a dát ty prachy za film, který je mi kvůli hluku posléze nepříjemný, mi připadá hloupé.

 13. Sean Connery je jeden z mála herců, kterej není trapnej, když ve svém věku objímá mladou ženu.
  A tento za mlada – vau vau!
  I když ten Brosnan věru taky není špatnej. (wait)

 14. Tak ještě jednou, mám si kopírovat příspěvky, když se mi to vynuluje pro příliš mnoho odesilatelů.

  Pto pražské a mírně mimopražské nesnášeče multikin mohu dopuručit kino Evald. Je tam velmi slušný program, dá ve vybrat, nejsou to sice zrovna flmy pro pamětníky, ale je tam to, co se do multikin nevleze. Navíc pro důchodce tam jsou cca od 15 hodin v některých dnech slevy, což tu někoho může zajímat. Sama jsem tam ve velmi kultivované atmosféře (nikdo nechřoustá popcorn) viděla film „Václav“ a pak jsme s mámou šly na „Habemus Papam“. Slušný program (o něco komerčnější) bývá v Lucerně, také mají některé dny slevy pro důchodce – máma to docela často využívá. Lucerna má ten nádech starých časů, hlediště je jak v divadle (trochu vypucovat by se mohlo), jen je bohužel třeba projít zakouřenou kavárnou. Nevadí mi kavárna, ale ten kouř.

  1. Ten kouř mi vadí taky. A nejen kouř ale i to, že se v té kavárně krade. Měli jsme tam poslední dobou pár milong (tancovačka po argentinsku) a nejdřív zmizely dvě a teď v sobotu jedna kabelka. A to se většina lidí poučila a dává si věci do šatny obhospodařované multifunkčním dýdžejem. Trochu omezit to kouření se nám na milongy daří, ale úplně ne 🙁
   Už aby tohle fetování na veřejnosti zakázali. Když si někdo píchá, ničí zdraví jen sobě. Takhle ho ničí i všem okolo.

   1. No jo, u Václaváku co chceme, bohužel 🙁 Existencí nejrůznějšího typu tam jeden najde dost a dost. A při tom pohybu společně s kinem…
    Holt je lepší si kabelku důkladně držet nebo ji na dobu tance svěřit nějakému osobnímu bodyguardovi. I když ten se asi také účastní víru tance. Tak asi raději ta šatna

  2. Api já moc ráda chodím na Karláku do MATU, se zpožděním dávají to na co se mi nechce jít do velkého kina za 150, tak jsou lístky pořád ještě „do 100“ a často dávají retrospektivy. Třeba skoro všechny Almadóvary jsem viděla právě tam…

   1. Ještě, že jsi mi ho připomněla, tam už jsem nebyla ani nepamatuju. Musím to někdy napravit.

 15. Nejsem filmová, mnohem radši čtu. Filmy, na které se chci kouknout si dost vybírám. přesto jsem jako malá chodila do kina ráda – v mém pražském vinohradském rajónu to byla hlavně kina Flora, Květen a Bio Ilusion. Už proto, že si hodně vybírám, mám na kina většinou prima vzpomínky 🙂

  Jo, a pokud jde o Bondy, tak souhlasím s Connerym a Brosnanem, na Craiga si jen pomalu zvykám. U mě jde nejen o vzhled, ale i o to, kolik dokážou dát tvůrci filmu Bondovi humoru a jak moc se musí brát on sám vážně. Pouze tvrdí nerozbitní hrdinové mi příliš neimponují 😛 Marek ale říkal, že se v tomto směru poslední bondovky vylepšují, tak uvidím – možná se zase kouknu 🙂

 16. jé, kino! Přiznám se, že já mám ráda právě ty starý kina. Jako dítě jsem milovala být o prázdninách v Hradci Králové s tetou a strejdou v kině. Ty vůně! a jak se krásně klouzalo po těch obřích chodbách!! Teta byla v pokladně a strejda promítal. Joj, to byly časy.

  Hošíček si užil slavení a šulcového dortu. Pak to šel vyběhat do lesa, kde měl šichtu, protože ono se mu to lidstvo v tom lese hrozně rozbíhá a pánčička se furt ztrácí…. víte kolik toho musí jeden naběhat? A taky mi rozšlápnul hřiba, pakůň jeden. (Na druhýho jsem šlápla já, pssst (rofl)

  XERXOVÁ – DRŽÍM KOSATICI MOC PALCE (y) (y) (y) (y)

 17. Staré filmy mají půvab. Souhlasím, že se tam víc přemýšlí a méně dělají ohňostroje. Remake filmy nesnáším. le nejsem elký divák, spíš čtu a jen málokdy mě film uspokojí víc, než kniha.

  Jinak OT. Doufám, že marodům je už lépe. Beta podle hlášení vypadá slušně, co ostatní?
  A musím se pochlubit. My jsme si spravili chuť na výstavě v Českých budějovicích (po děsném Brně – nic proti městu, spíš panu rozhodčímu). Tia dodělala poslední titul CAC a je naší první Junior šampionkou ČR (tedy ještě není, ale má splněno a majitelka si o titul jen zažádá). Nádavkem dostala CACIB. Elwood dostal CAC a res. CACIB a má našlápnuto na šampiona. Derča už „jen“ res. CAC, mám trochu podezření, že panu rozhodčímu už bylo „blbé“ nám dát všechny tituly (a nemám mu to za zlé, u Derči je to nejvíc jedno, má čas a toho šampiona si nejspíš vyběhá jindy). Malá Derynka (Debora Tercius) dostala v dorostu velmi nadějnou 1. a líbila se a předváděla se dokonale. Takže sobota super úspěšná.

  1. Milá Evo, moc blahopřeju! Je to nádhera, jak ti ten chov kvete, co? jestlipak máš při tom na mysli onu takřka nekonečnou štěněčí šichtu s mopem? (inlove)

   Hlásání: Kazan se oproti velmi špatnému večeru maličko zlepšil, dokázal se sám dostat na zahradu a zpátky (noční odpočinek?). Ale pořád je to špatné. V poledne jedeme na obstřik, tak doufám (sun)

   1. Držíme palce Kazanovi, aby mu obstřik pomohl. Chudák děda Kazan a chudák Berry, která se s ním nemůže honit a hlavně chudák ty (h) Snad to ještě chvíli vydrží…
    Šichtu s mopem… No, zase si ji hodlám vyzkoušet. Ta se zapomene rychle. Nejhorší je, že ráno brzy řvou… To holky jsou už hodné a nechají nás spát.

    1. Chudák chromej děda Kazan – včera sotva lezl, ale kočku prohnat chtěl (fubar) 🙂 No, dokud on bojuje, my to nevzdáme (h)

      1. Dede, kolik je vlastně Kazanovi – že si vysloužil titul „děda“?????? :O :O :O

       já mu hrozně držím palce, ale zároveň ho mám zafixovaného jako ještě poměrně mladého psa – zaspala jsem dobu, nebo jak je to?

       1. Bedo, já to děda taky chtěla dát do uvozovek, já ho tak nevidím – vždyť není ani šedivý! Ale tabulka u veta mluví dost jasně – Kazan má 37 kg, je mu 11,5, což prý u takto velkého psa odpovídá 82 lidským rokům. On tak ale vůbec nepůsobí – o to hůř se na něj teď kouká.
        Jinak jsme se před chvílí vrátili od veterináře, Kazan má tři díry v kožichu: obstřik na záda, B-neuron (B1, B6 a B12) a nějaký nový typ léku, který mu vet píchnul do kyčle pravé nohy – to je především ta, která ho neunese a levá se potom bortí taky. Takže uvidíme.

        1. Dede, tak já palce nepůšťám a držím, ať je brzo lípějc.
         Podzim těmhle věcem nepřidává, cítím to na svým rameni 🙁

     1. Milá Dede, to mi připomnělo stařečka Baču. Na procházce šla před námi voňavá fenka a on se za ní rozeběhl. Tedy myslel si že se rozeběhl ale ve skutečnosti sice běžel celým tělem ale sotva se hnul z místa. Náš velký milovník Bača, Smålandských lesů pán.

    1. Na lidské artrotické klouby trochu pomáhá Darkovská sůl ve formě horké koupele. Ale na pejska bych se to asi zkusit bál. Možná, že by pomohlo GS Condro, nebo jak se ten kolagenový preparát jmenuje.

      1. Nejsme psí, i když nám pejsci nevadí, takže o Alavisu tím pádem nevím. A s kocourky jsme museli řešit problémy zcela jiného druhu, konkrétně selhání ledvin. Bohužel v jejich věku už přicházelo v úvahu pouze jediné řešení. A proti kloubním potížím je nutno bojovat preventivně, artrozou napadené klouby už se opravit nedají.

   2. Ellie se taky přes noc zlepšila, už napadá jen na jednu nohu, ale to jí nebrání v tom, aby se nervala s Airou o hračky. To dělala ovšem i včera, nevím jak moc by jí muselo být špatně, aby byla klidná. Loni se ještě v den porodu kousla s Airou o míček (headbang) . Fleur žere jak polský zájezd, břicho už má širší než hrudník, cecíky až po kolena (wasntme) . Jen nějak nevím, co s tím nadělením budeme dělat, oproti loňsku zájem o štěňata veškerý žádný.

  2. Eviiiii! (h) (y) Vždyť vy jste byli jako Hujerovi, ale v tom nejlepším smyslu. Paráda a obrovská gratulace. (clap) (h) (y)
   Jooo, a na hlášení zpoza mopu se těším už teď. (chuckle)

 18. No jasně Hepčo, já miluju kina. Jedno jaká, malá, velká… nesejde mi na tom, já jdu na film, tak klidně posedím i na trávě v létě. Staré italské a francouzské filmy můžu stále a dokola. Menší odstup už mám k americké staré kinematografii, ale i tam jsou samozřejmě perly perlovatý. Třeba James Dean…ááách. Ty úplně staré české filmy moc ráda nemám a i klasiku, kterou miluje každý, třeba Cestu do hlubin študákovy duše moc často vidět nemusím ( ale vysvětlit to neumím ). Meryl Streep, Julia Roberts, Hugh Grand, Tom Hanks, Bill Murray,Nicholson a Diane Keatona a samozřejmě Dustin Hoffman… bylo by jich ještě hodně. U nás se vždycky ráda podívám na cokoliv s Janou Hlaváčovou, Stelinkou Zázvorkovou Radkem Brzobohatým a kolikrát mi ani moc nevadí, když je film úplná blbost. Relaxuju, kochám se. Někdy jsem z filmu úplně vykolejená několik dnů. To když jsem viděla severský film Prolomit vlny, nebo Piáno… Ano biják miluju ( ale chodím do něj tak 3 x ročně) 😀 !

  1. Prolomit vlny byl film, u kterého jsem si uvědomila, že moje období „náročného diváka“ skončilo. Tuhle nálož citového vydírání jsem rozdýchávala hodně dlouho a od té doby se chci u filmů bavit.

   1. úplně Ti rozumím, protože jsem to cítila stejně. Co potom, ale smýšlíš o těch soft citových filmech jako je Cena za něžnost, Smažená zelená rajčata, Pravidla moštárny ? Filmy na který já hňup pořád koukám a přitom skoro pokaždý bulím.. a to nemluvím o filmech o zvířatkách. Kdysi jsem vzala Aničku – to byla opravdu malá na nějaký film o medvědech, ona se nudila a já brečela a brečela…

    1. Dojáky mi nevadí, nevadí mi ani filmy typu Hotel Rwanda nebo poněkud cynická Soukromá válka pana Wilsona. Trier už byl přes čáru a Troška je hodně pod čarou 🙂

 19. Do kina jsem chodila nejvíc coby dítě a pubescent, kdeže loňské sněhy jsou …
  Na obě naše kina jsem vzpomínala v Blues ukřižovaného města, teď už chodím málo. Nějak než se dohoupám k tomu, abych koupila lístky, film už nedávají, nebo jen někde na periferii na druhém konci města. A než se naděju, běží film v televizi. Dost často ale na to zapomenu a pak říkám: kdepak, teď se netočí žádné dobré bijáky, kdy já naposled něco kvalitního viděla? Jó, to když jsem byla mladá, to se točilo dobrejch filmů! 🙂
  Přeju všem krásný den. (h)

 20. Milá Míšo, existoval při kinech Klub náročného diváka..nebo něco na ten způsob…tam chodili jen fajnšmekři, myslím, že spousta starších lidí (ve věku cca 70-80 let) by za lístek v multikinu ty prachy prostě nedala, protože jim na to kino nezbejvá nebo si po něm nevzdechnou, raději opečovávaj zahrádku nebo si zdřímnou u TV.

 21. Staré filmy miluju. Onehdy jsme vzpomínali s bratrancem při procházkách starou Prahou na kino našeho mládí – Pilotů. Fantastická blešárna na pomezí mezi Vinohradami a Vršovicemi, ty nádherné filmy, téměř zakázané, co tam dávali! Takže starý film v tomhle kině i s nějakou tou bleškou a idylka je hotová

  1. Také miluju staré filmy, hlavně ty české. U některých už hercům napovídám, některé znám snad nazpaměť.
   Nesnáším multikina, byla jsem v tom zařízení jednou a nikdy více. Nostalgicky vzpomínám na naše malé kino vedle v ulici, kam jsme chodili téměř v pantoflích a někdy jsme na těch tvrdých dřevěných lavicích seděli sami jen s biletářkou. Ve dřevě se blešky moc nedržely, ale bylo tam krásně zatuchlo.

 22. No zda-li!
  Ony ty filmy mají nejen půvab nostalgie, ale měly to štěstí, že vznikly v době, kdy samotné „hejbací obrázky“ už ku pobavení dávno nestačily, ale technika ještě nemohla být sama sobě účelem.
  (sun)

 23. hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Kino nemusím. Od malička. Nevím proč.

  Betka v pohodě – uvidíme co nám řeknou odpoledne na veterině.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN