ROZCESTNÍK: Beta a Vilém u vrtuláků

Beta s námi už nějakou tu dovolenou prožila. A bylo jí vcelku jedno, jestli to bylo zelené Skotsko, památkami oplývající Burgundsko, či horká Itálie. Tahle dovolená však byla úplně jiná. Protože tentokrát s námi jel Vilém…

 

 

Už poskládat věci do Yarýska nebylo snadné. Sice byly řeči, že sedačka s Vilémem nezabere tolik místa jako jindy spolucestující kytara, ale když se mají navíc vejít i tak neskladné věci jako je nočník, kyblíček, hračky na pláž, dětské minikolo a přilba… No – nakonec se to všechno vešlo a mohli jsme vyrazit.

Cesta pohodová – už u Žitavy Viléma překvapily stožáry větrných elektráren a od té doby hlásil každý vrtuláááák  :o)  A že jich bylo. A celý týden ho to neopustilo. Nekomentoval stáda kraviček a koníků, ale vrtulááák mu neunikl snad žádný. Dítko i pes se celou dlouhou cestu chovali vzorně a po 10 hodinách jsme dorazili do Dánska, do Bjerregaardu.

 

 

Bjerregaard je vesnice tvořená snad stovkou prázdninových dřevěných domků umístěných mezi zelení porostlými dunami. Některé domky mají střechy ze slámy, všechny mají proti větru kryté terasy a taky krbová kamna. Není zde veřejné osvětlení, ani žádná hospoda. Jen u silnice dobře vybavený obchod a dětské hřiště s obří trampolínou. Přestože je po letní sezóně, skoro všechny domky jsou obsazené. Hodně důchodců i rodin s malými dětmi. Rybáři, cyklisti, pejskaři.

Bydlíme na úzkém pásu písečných dun, které odděluje pobřeží divokého Severního moře od velikého slaného „rybníku“ – Ringkobing Fjordu. Ten uzoučký pás dun a pláží měří zhruba 30 kilometrů… Větších prázdninových osad je málo a tak najít parkoviště (značené a udržované a zadarmo) v místě, kde zrovna nikdo není, bylo snadné.  Protože těch parkovišť byla spousta. A pak jsme sdíleli patřičný úsek pláže jen s racky (tuleně jsme nepotkali, prý se zde občas vyvalují) a Beta si mohla užívat lítání na volno.

 

 

To fjord měl moře mnohem klidnější, stále foukající vítr udržoval ideální vlnky a podmínky pro surfaře. Okraje fjordu halil les rákosí – ráj pro hejna vodních ptáků a taky pro rybáře. Obojího bylo mnoho. Krajina placatá, ale kopečky dun porostlé tvrdou vysokou trávou, šípkovými růžemi nebo vřesem byly neobyčejně krásné.

Neustále funící vítr honil mraky po obloze a případná přeháňka byla opět rychle nahrazena ostrými slunečními paprsky. Počasí bych nazvala fotogenickým :o)  Moře nebylo až tak ledové (zhruba 18 stupňů), ale velké vlny a ostrý vítr žádné velké cachtání neumožňovaly. Zato klouzání po dunách, bábovičky a hrady z písku na obřím „pískovišti“ byly k dispozici každý den.

 

 

Najezdili jsme na nás málo kilometrů – tohle nebyla pro nás obvyklá poznávačka, to byla dovolená vnoučkovská. Takže každý den moře, duny, kolo, trampolína, pískoviště a houpačka… a k tomu odpolední spánek a pravidelná strava. Vilík byl jednička – výborně jedl (až bych řekla, že byl jak kyselina) a výborně spal (od osmi večer do sedmi ráno a k tomu zhruba dvouhodinový šlofíček poo). S úsměvem vstával i chodil spát. Jediný nepřítel byla sprcha…

Delší výlety byly jen dva. LEGOLAND v Billundu je úžasný. Pro prťavce i pro dospěláky. Beta jako jediná z výpravy nadšená nebyla – vodítko na krátko, žádné čmuchací prostory a navíc tam páník či panička s Vilíkem pořád lezli do nějakých jí neprověřených vozítek, vláčků či lodiček… Po odchodu z areálu nás překvapil přívalový lijavec. Během pár minutek (opravdu jsme parkovali nadohled) na nás nebyla nit suchá. Vilíka jsem převlíkla v autě (jeho výbavu jsme měla vždy v záloze) , my holt museli vydržet až „domů“.

 

 

Druhý výlet byl do Givskud ZOO. Celá ZOO se projíždí vlastním vozem (nebo autobusem). Jednotlivá Safari oddělují tři velká parkoviště, kolem kterých je „normální“ ZOO. Vilíka nejvíc zaujala technika. Ne zebry a žirafy kolem Yarýska, ale čištění napajedel technikou. Ne lví smečka trhající koninu či lvice válející se na silničce před Yardou, ale pruhovaný autobus, který jsme dojeli… A hlavně – cestou bylo tolik vrtulááákůůůů  :o)

Nesmím zapomenout na psy. V každém domku byl alespoň jeden. Spíš dva nebo tři. Velcí, malí, chlupatí, hladkosrstí, čistokrevní i vořeši. Takovou „psí“ dovolenou jsme nikdy nezažili. Všichni mezi domky chodili na vodítku. Nikde se naválel žádný bobek. Vše vzorně uklizeno. Na plážích a v dunách psi řádili a lítali svobodně. Pes může do Legolandu a neplatí. Pes může do ZOO a neplatí. (Výjimku tvoří jen lví Safari – tam jsme Betku odložili do čistého vykachlíkovaného kotce). Psí dovolená –  cestovat se psem po Dánsku je prostě úplně normální a pes nikde nikoho nepřekvapí. A to ani Betích rozměrů.

 

 

Vilík je ve věku, kdy se nedá spustit z očí. Je to rarášek, který neposedí a moc věcí si ještě vysvětlit nenechá. Byli jsme zvědaví, jak to zvládnou s Betou. Skvěle. Oba na jedničku. Pravda – po mé úvodní přednášce, že se k Betě, když jí, nechodí – ihned Betce z pod huby ukradl dvě granule a šel mi je donést. Když jsem houkla „Viléme, to se nesmí“, tak jí je tam zase pod tu hubu vrátil…

A Beta?? V klidu stále žrala dál, odběr i vrácení se jí vůbec netýkalo. Večer i v poledne chodili spolu spát. Děda jim přečetl pohádku a bylo. Na podvečerní trampolínu jsme chodili bez Bety. Mladík vždy natahoval, že trampolínu opustit nechce, ale když jsme řekli: „Betuška přece čeká“, tak se rozeběhl domů. Protože Betuška čekat dlouho nesmí (ta spala jak zabitá a byla ráda, že má klid).

Týden utekl jako voda. Před odjezdem jsme byli oba vzvědaví, jak tohle dobrodružství dopadne. Doufali jsme, že Vilík dovolenou bez rodičů, v cizím prostředí a obě dlouhé cesty přežije v pohodě. Že to však bude taková radost se stále usměvavým človíčkem a spokojenou psicí jsme si ale představit nedokázali. Opravdu – dovolená bez mráčku :o)

 

 

Aktualizováno: 29.9.2012 — 08:16

79 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Pro Ri : Ch.s. kolií byla u pana Čihuly, poslední nebo předposlední domek /hospodářství/ po levé straně při silnici na Bošín. Teď se tam něco v polích stavělo /asi ne vrtuláááky /. Měli jsme ze Sovenic dva psy. To jste tam ještě nebydleli, to jste možná ještě pásli někde mravence. První pes byl v r.82 a druhý r.95. Asi se tam budeme muset podívat, možná, že už nikoho nenajdeme. Známá měla od Čihulů psa před deseti lety.

  1. Díky za informaci. Zkusím se poptat, ale myslím, že chovná stanice už neexistuje, smečku kolií je těžké přehlídnout 😀

   1. Myslím si, že neexistuje. protže není nikde uvedena /z Rudých růží/ oni ti Čihulovi byli starší, v r.95 byl pán nějak před důchodem. Nevím, ale asi nikdo v tom nepokračuje. jen je možné, pokud žijí, že by měli kolii jen pro radost. Sovenice č.p.50?

 2. Hlasim se na znacce. 🙂 Nechali si mne v tom spitale trochu dyl,nejak jsem se jim kratce propadla na anestezii. Chvili jsem se zalibenim pozorovala zezhora, jak kolem mne ti zdravotnici kmitaji.A byli dobri. (h) Pak jsem prospala patek noc a s prestavkama na tekutou stravu celou sobotu a nedelni rano. Odebrali z krku zanicenou lec zcela neskodnou cystu, ovsem taky nejake tkane na biopsii. Dekuju za palecky.

  1. Hani to je dobře, že jsi to absolvovala v pohodě.
   Teď už bude jen líp!
   Ale pro jistotu: (y) (h)

  2. Hani, tenhle stav taky znám a moc dobře. To je moc prima, že dři neselhali jako tvoje tělo a jsi stále mezi námi. A koukej tomu svýmu tělu pořádně domluvit, aby přestalo blbnout. Celková anesteze je svinstvo a já zkolabovala vždy, když dři neuvěřili, že fakticky kolabuju pokaždé. Bohužel některé operace nelze udělat jinak nežli v celkové anestezi.Raději už žádnou anestezi. Pod kytičky se jistě nechystáš, a já taky ne, že?Dlužíš nám nějaké slibované receptíky,takže prosím piš hnedle, jak to bude jen trošku možné a bude Ti líp.

  3. Milá Hano, to jsem ráda že to máš za sebou. Tak jen dál nabírej síly a ať je všechno v pořádku. Opatruj se a nech se opatrovat!!! 😉 (y) (y) (inlove)

  4. Hanko! (inlove) Ty si ale umíš užít, co? Vždycky na plné pecky a nic polovičatě 🙂 Tak už si dej pokoj s nemocema, hezky se kurýruj a nech se rozmazlovat. Doufám, že teď už bude jen líp (h)

  5. no ale brrrrrrrrrrrr :O … ještě že to dobře dopadlo!!!!! dál držím palce a nikam nahoru už se prosím tě nevznášej!!!!! (inlove) (h) (y) (h)

  6. Haninko, to je dobře, že už jsi zpátky mezi námi.
   (f) (f) Vítej a buď brzy fit (f) (f)

 3. Xerxová, až teď jsem si přečetla článek a nabyla dojmu, že jsem se špatně narodila, nechcete mě adoptovat???

  taková skvělá babička a děda a ještě se psem!!!! to se někdo umí narodit….

  tak až někdy nebudu vědět kam co, tak pojedeme do Dánska!!!

 4. ještě jsem si vzpomněla na jednu drobnost. Součástí domečku jsou „oficiální“ desky s návodem „na použití“ nemovitosti a nejbližšího okolí. Setkáváme se s tím v každém pronajímaném objektu (a že jsme jich už poznali dost). A poprvé mezi nouzovými telefonními čísly byl telefon na nejbližší veterinu a taky číslo veterinární pohotovosti patřící „nemocnici“ v Rongkobingu a sloužící 24 hodin denně.
  Prostě je vidět, že psí hosté jsou častí…

 5. Gratulujeme Páje k CAC, Světluška je pěkná, tak výstavu uvaž, když ji máš „za humny“.
  My byli v Brně také. Ale změnili nám rozhodčího a my jen zírali. On NEJDŘÍV dal pořadí a pak teprve feny v pracovní třídě posoudil (takže kdyby první měla vylučující vadu, stejně by jí CAC musel dát!!!). Takže nás porazila fena, o které ani nevím jak vypadá, protože celou dobu předvádění připomínala nezkroceného mustanga. Snažila se vyvléci z vodítka a utéci, vzpínala se nebo se bázlivě krčila. Derča se předváděla hezky, přestala být nervózní. Tia se předváděla o něco hůře, neustále se dobývala na pamlsek 🙂 . I když u obou jsme měli velkou šanci (vzhledem k počtu a ke kvalitě konkurence), nakonec jsme nezískali titul žádný. Vzhledem ke zmatenosti posuzování není divu. I to je výstavní svět :O Holky jsou pěkné a učí se předvádět. U Tii jsme doufali, že by mohla dodělat Junior šampiona, chybí jí jediný titul. No, on se svět nezboří.

  1. Ale stejně máš nádherné psice a když je celý svět zmatený tak rozhodčí se nechovají jinak.

  2. Evi, bohužel i toto se děje….i tak gratuluju ještě jednou, děkuji za gratulace a těším se v Praze!!!

   držím palec do dalšího výcviku, já jdu s Terrym 21.10 na ZPU1 a další týden na IPO VO, já na IPO!!!! neuvěřitelné!!! ale Terry je momentálně úžasný tak se to musí využít 🙂 doufám, že ukáže co umí!!! a nebude zatmění mozku….

 6. Dneska dopledne jsme se byli jen tak podívat na výstavě v Brně. Paní chovatelce se Světluška líbila, fotila ji dokonce s její matičkou (ta byla úspěšná, jak dopadla dál nevím, už jsem tam nebyla), chlupatky okoukly velký svět lidí a psů- socializace je potřeba, obzvlášť je Světluška je prostě „venkovská nanynka“. A na výstavě jsem jim koupila novou hračku- plyšovou kachnu, která nepíská, ale kváká. Borůvka doma během pěti minut vymakala to, jak kachnu tejrat, aby kvákala co nejvíc 🙂

  1. no tak šup šup a na další Brno přihlásit, ne?? 🙂

   ty hračky znám, já jsem koupila žábičku a Nastěnce trvalo asi minutu než žabičce prokousla kvákadlo 🙂

   já vím, že musím být trpělivá 🙂 a ono to jednou přijde a když ne tak se taky nezblázním ale bylo by to fajn 🙂

 7. Dříve, než odjedu na vernisáž výstavy prací bývalého kolegy a téměř spolužáka Karla, chtěla bych Vám poslat několik fotek z minulé neděle (dřív to nešlo, protože jsem byla pryč). Spolu s Aničkou, kolegyní a sousedkou, jsme byly na krásné akci v rámci Dnů evropského dědictví. Bylo to moc zajímavé. Tak se také podívejte, co tady, na úplném jihu Moravy máme:

  http://pitrysek13.rajce.idnes.cz/Dny-evropskeho-dedictvi-2012-Breclav

   1. Dede, děkuji! Musím se zeptat synátora, proč mi program dělá takové schválnosti. Možná bude stačit nějak pročistit programy. To přece nejde, přidávat Ti práci. To bych, raději, zase zalezla za buk. (wave)

    1. Pitrýsku zlatá (inlove) , neblbni s bukem – tohle není chyba na tvém vysílači, ta je u nás. Když nemáme antispam nastavený doslova paranoidně, tak nás spamové komentáře úplně zahltí. Což ovšem znamená, že antispam tu a tam sežere i co nemá. Já se potom snažím ty správné, omylem sežrané komentáře vyhledávat mezi těmi podezřelými. Jenže když jich je přes 1000 denně, tak některé prostě přehlídnu, nebo hledám v době, kdy je antispam teprve přežvykuje a to pak není ani na stránce ani ve skladu podezřelých. Tož asi tak, prostě si to neber osobně 🙂

  1. Pitrýsku (inlove) , tentokrát to nesežram antispam – hledala jsem. Chyba nastala někde jinde (bat)

   1. Ahoj milá Dede. O nic nejde, absence mého názoru neshodí svět z nohou. Ale komentář v hospůdce byl a pak zase zmizel. To se mi stává u NZ dost často. Myslela jsem, že když se už jednou uchytí, že už tam zůstane. (handshake)

 8. hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

 9. Podle fotek je to moc pěkný kraj, kde jsme taky ještě nebyli. Ale třeba to napravíme, když tam mají kempy pro karavany 😀

 10. Xerxová, to musela být úžasná dovolená! (inlove) A Vilík se mi strašně líbí, připomíná mi malého Andyho – ten byl taky cestovatel se slabostí pro stavby a techniku (zejména kolejová vozidla 🙂 ). Z historicky první vycházky do zoo si pamatoval jenom komín 😀
  Jen mi prosím řekni, že jste měli střešní box? Že jo? Jinak to není možný! A pokud je, měli jste to vyfotit a poslat na ředitelství Toyoty – třeba by vám za dokonalou reklamu dali ještě jednoho Yardu 😛

  1. vše se vešlo. Muselo. Vilík má superbezpečnou obří sedačku, která má „navíc“ nohu. Takže se pod něj nedá umístit třeba velká taška, ale noha se musí obestavět igelitkama…
   Hodně věcí se vešlo pod Betu. Normálně se vozí v kufru na vysokém pelechu, tentokrát pod ní byl „textil“ (vozím vlastní povlečení i prostěradla) a na něm měla do své deky potaženou ustřiženou karimatku (aby to neměla hrbolatý)
   No a sedadlo vedle Viléma bylo zarovnané věcmi (ale jen v jedné vrstvě (chuckle) nic nehrozilo zřícením…

  2. Dede, ty mi čteš myšlenky. Včera jsem v pozdní večer prohlížela všechny dostupné odkazy s Toytou a bádala nad systémem uložení všech Xerxových do Yardy,včetně nutné výbavy. A to i přesto, že vím o nenáročném obutí Xerxové, (rofl) je mi záhadou jak to tam všechno vmístli.
   Neuvěřím dokud neuvidím. To přece není možnýýýý!!!!
   (chuckle)
   Chci foto vidět na vlastní oko. (tmi)

   1. tssss – náhodou jsem měla botasky a sandály. Dvoje boty snad na týden stačí. Pravda – Vilík měl bačkůrky, sandále turistické, sandály levné do vody, botasky kotníkové a holínky…

    Prostě musíte umět balit (wave) Pak se vejde všechno (i tři litry červeného vína na klidné večery (chuckle) )

    1. Chachá, svatá pravda, člověk musí umět balit. A když zjistí, že to, co si zabalil, musí taky unést, tak najednou balí kreativně a úsporně (chuckle) .

      1. jako nočník kreditka nic moc (chuckle)
       Jinak souhlas – dokoupit se dá všechno. Jen při dánských cenách se ukazuji jako „drobný“ škudlil a i to červené víno si raději zabalím (rofl)

 11. ještě nejaké ty komentáře zmizly – asi malé pauzy…

  Ale je to jedno – prostě bylo tam krásně. Dánsko je drahé, ale stálo za vidění. Já tam byla poprvé, Pepa tam byl několikrát služebně a pak před asi tak 20 lety s Lídou, neteří a synovcem (hurááá akce – tři děti, nezajištěný nocleh, Legoland, Kodaň a noční přejezd domů – vzpomínají na to všichni).
  Podivná placatá krajina, divoké moře s nekonečnými plážemi, spousta mořských ptáků. Čisto. Upraveno. Příjemno. Málo lidí, málo aut na silnicích… Klid.

 12. Hlásání z dnešní brněnské výstavy: Nastěnka ve mezitřídě CAC, na BOBa to nestačilo prý se ještě musí dodělat říkala paní rozhodčí, pro mě je to překlad: raději to dám feně v šampionech protože když je šampionka tak je asi hezká

  jinak Nastěnku předváděla kamarádka a konečně jsem ji viděla a jelikož jsem to viděla tak mě ten výsledek mrzí protože hezky se předvádějící mladá fenka má na to, aby porazila unylou ospalou unuděnou šampionku, ach jo

  a jsem moc ráda, že jsem se viděla s EvouŽ!!!!

  1. Milá Pájo,
   tak BOB pro Nastenku mne mrzí, ale príste to urcite dopadne. A k CACu blahopreji.

  2. Pájo, asi tě to mrzí, ale příště to vyjde. Pokud jde o unuděnou šampiónku… Světluška by jim vystřihla ukázkovou unuděnou mladou fenu. Nějak nám výstavy nepřirostly k srdci a zítra jdem na výstaviště se jen ukázat paní chovatelce, která bude vystavovat své feny. Doufám, že Světlušce už splaskla ta díra v uchu, co jí drápem dneska vyrobila kočka, když jí Světluše mermmocí cpala hlavu do myší díry a nenechala si pár fackama vysvětlit, že už to teda přeťápla…
   Takže jdeme ukázat, že Světluše je ušatá, strakatá a pořád hopsá jako gumový kamzík. Borůvce jsem konečně vyčesala ze zadku zbytek střapatých chlupů, a tak nebude dělat ostudu 🙂

   1. já jsem tě hledala v katalogu jestli se náhodou nebudete vystavovat 🙂

    no mrzí mě to protože vím, a není to jen můj názor, že Nastěnka už je lepší než ta fena….jenomže on jezdí po výstávavách furt tak ho rozhodčí znají…když je v konkurenci tak fena už nevyhrává…..ale prý přístí rok jezdit už nebude….tak to se uvidí když člověk vyhrává tak se pole neopouští…..

    za gratulace děkuji a jsem ráda,že se nám daří a Nanynka se líbí a jí se začíná líbit být vystavena i když Terryho nadšení asi nikdy mít nebude…..

    1. My už jsme s Ellie vystavování vzdali – všem lidem se líbí, ale je velká a mohutná a tak dostává „jen“ výbornou bez pořadí, protože s ní se ostatní nedají srovnat, takže z kruhu fičíme po VD jako první, aby mohli porovnat ty prcky, no. Takže je to ztráta času, peněz, nervů….možná bude mít šanci za čtyři roky ve veteránech, těch už se vystavuje málo 😉

     1. Fakt nechápu, proč dělají z choďáků trpaslíky – jsou to přece ovčáci a hlídací psi. Daník nebyl velký a to byl na horní hranici standardu. Mně se líbí psi jako Kazan (62 cm a cca 36 kg) – nejsou zbytečně velcí, ale už je lidi jako hlídací psy berou. Jenže dnes mi ti psi připadají ještě menší, než býval Daník! A věřím, že lidé mají zájem právě o ty větší, jako je Ellie, ale poradci chovu to nějak nevidí.

      1. Dede, Tví choďáci byli nádherní a Kazánek (h) pořád je. Krásně vybarvení a ten šťastný kukuč a huba. A je asi módou, že jsou psi menší než dříve, náš první koliák Fanfán byl asi největší. Don byl menší a kdekdo se ptal jestli to je fenka nebo pes. Luxík malý není má v kohoutku asi 58-59 on se strašně bojí metru a nechce vydržet měření.

       1. Moje první dvě kolie Bača a Brumla byli o moc větší než moji dva poslední psi. Něco mezi 30 a 35 kg. Centimetry si nepamatuji. Einstein už měl jen 20 kg a Garyk ještě méně, naposledy vážený 18 kg. Každý myslí že on je fenka.
        Vypadá to že se více druhů psů zmenšuje. :O

         1. Luxík má asi 26 kg a začíná to být pořádný pes. Ale nám takoví pejsani stačí. My jsme srdcem koliáčtí a hned potom choďáčtí /to přes kamarádku/ a vůbec Ri, naši první psi koliáci pocházeli od vás ze vsi 😉 tak nevím co můžeš mít proti koliím / nemůžu najít vhodného smajlu na odlehčení, / (mm)

          1. Tak tomu říkám záhada :O To už jsi druhý člověk, který mi tvrdí, že tady je chovná stanice kolií.To bych při počtu trvale obydlených domů přece nepřehlídla? Fakt? A kde? Nebyl by odkaz?
           Jinak náš koliák Award byl mohutný trikolorní pes, sesbíral nějaká ocenění a pocházel od Vsetína. Myslím, že ta stanice už neexistuje. A tak máme teď dalmatiny. Ale až najdu tu správnou chs, určitě se ke koliím vrátíme 🙂

      2. Já ti taky nevím, proč se to snaží tlačit do „lištiček“, snad aby se CHP odlišil od NO. Na té poslední výstavě jsme byli v kruhu hned vedle asi nejmenší fenky, která byla v třídě otevřené. Ellie by ji sežrala po večeři jako zákusek, ta fenka byla snad o deset kilo lehčí, a to jsem jí asi ještě přidala a tak o osm centimetrů nižší. Tak velká byla Ellie v necelém půlroce 😛 . Ellie má „poctivých“ 54 cm, Aira 52 a Fleur 51 cm, všechny jsou dobře stavěné a když se s nimi ukážeme na nějaké akci, tak vzbuzují pozornost – „jé, oni jsou ještě velcí choďáci?!“

       1. Asi to bude chtít se trhnout a zaregistrovat si další rasu. Chodský velký versus chodský pes jednohubka.

        1. Dneska jsem se na výstavě hodně rozhlížela po přítomných kavalírech- Borůvka je vysloveně mohutná a Světluška je z těch větších, prosazují se menší typy psů. Poněkud mě to děsí, protože pidižvíci se mi nelíbí a psa do kabelky napotřebuju. Že by zmenšování ras byl všeobecný trend?

  3. Milá Pájo, u Nastěnky je to jen otázka času, kdy BOBa dostane (inlove) prostě nebuď netrpělivá, no! (wait)

  1. nezmoknul – ale nefoukalo, takže draci lítali jen když člověk utíkal. „Babiiikooooo, utiiikeeej“ je dost dobrá pobídka (rofl) Už dlouho jsem si tak pěkně nezaběhala… Lítali jsme všichni – od kojící matky až po Betku

 13. Xerxová, to se tak krááááásně čte! Moc Vilíkovi přávidím takovou krásnou „dovolenou“ (vám samozřejmě taky). Vilík má obrovské štěstí, že má skvělé aktivní prarodiče, kteří ho vezmou na dovolenou (nebo na prázdniny):)
  Minitosca s Minitigerem mají v tomhle směru smůlu.
  Je bezvadné číst o místě na dovolenou, kde se počítá jak s dětmi, tak se psy. Ten kotec u safari mi připoměl, že jsem při poslední návštěvě ostravské ZOO přemýšlela, že by tam měli mít takové kotce taky. Ne každý návštěvník z větší dálky má kam psa dát, když se chce kouknout do ZOO, a nechat ho v autě na parkovišti je zvlášť v létě víc než nevhodné. 🙁
  Jo a Beta je skvělá, jak ustála odebrání a vrácení žrádla 🙂

  1. Beta je při žrádle i u hraček úplně klidná. (takže i my Betu u dětí neřešíme – jen stále „monitorujeme“) . To „školení“ Viléma je zcela preventivní. Jen ten mrňavej prevít to hned musí zkusit, jak moc se babička vytočí… (chuckle)

   Je pravda, že jsme byli docela odvážní, když jsme dovolenou objednávali – v lednu!! To jsme se rozhodli, že Lídě v šestinedělí „pomůžeme“ a v té době jsme nemohli tušit, jak Beta vezme Vilíka po roční nepřítomnosti, jak on se bude tvářit na cestu bez maminky… a tak.
   Dopadlo to výborně (nod)

 14. Skvěle se to četlo. Vilík je optimistické (sun) a Batka? Ta je náramný pohodář. (inlove)

  1. Jsem ráda, že se to hezky čte. Ono se to hlavně hezky prožívalo. Přiznali jsme si oba dva, že jsme měly obavy, jak to dopadne… A oba jsme se shodli, že to fakt byla nejhezčí dovolená (sun)

 15. Vrtulááák- to mi připomíná ani ne dvouletou Káču, kterou na cestách fascinovaly kostelní věže. Jelikož jsme bydleli u kostela, věděla, že je na kostele zvon a dělá bimbam- no a na cestách hlásila každý bimbam. Nikdy bych neřekla, že je po českých zemích tolik kostelů a kapliček, ty se počítaly taky 🙂
  Je prima, že Dánsko je taková přátelská země. Česká kotlinka se taky lepší, ale zase lidi často po psech neuklízí.
  A je fakt, že cestovací děti bývají vyrovnanější- snáší líp změny a nejsou takoví závisláci (že by nějaká podobnost se psy?) 😛
  Vilík je pohodář (inlove)

  1. bimmmbammm v krajině české může být stejně nekonečné jako vrrrrtulááák v Dánsku (chuckle)
   Mimochodem – když mu děda ukázal první maják – štíhlý, elegantní… tak Vilík moudře pohleděl nahoru a pravil „vrtulááák – a nefunguje“ (rofl)

   1. Skvělá hláška. Jste všichni úžasní od nejmenšího po největšího (h) … takhle pohodovou dovolenou bych si taky dala líbit (inlove) .

 16. parádní dovolená (clap) (y) … a Vilém, zdá se, je vyloženě technicky zaměřené dítko (inlove)

  co to, že tak málo fotek??? :O

   1. ano – v Betím deníčku je odkaz na Vilémův deník (plněný fotkama průběžně, aby zbytek příbuzných nebyl bez informací), pak je tam i odkaz na Betí dánské album a úplně na konci příslušného týdne i alba krajinková a kýčovo sluníčková…
    Takže fotek zase nějaké ty stovky jsou (chuckle)

    Nejfotogeničtější byla stejně babička na trampolíně (rofl) – už dlouho jsme si tak pěkně nezaskákala

 17. Xerxová jistě promine. Viléma s Betou si dám za odměnu po slušně odvedené práci (sun) Jen tu teď mobilizuji palcodržnu pro Hanu W. Jestli se nepletu, tak ji dnes čeká operace. (h) (y) (hug) (flex)

  1. Myslím na ni od včerejšího rána, co to napsala. Potom jsem tady až do dneška nebyla – držííííím (y) (h) ! Díky Zdeni!

 18. I když už jsem něco z toho od tebe slyšela, je moc hezký si to znova přečíst. Kampak pojedete příště?

  1. fakt zatím nevím… Asi zase nějaké moře – pro děti je to fajn a i zdravotně moři věřím, že jim „bodne“

 19. Takže už máme zvířetnického Viléma Dobyvatele. Nádherné vyprávění, pánečkovi tady čtu některé pasáže a komentuji fotky. VELMI mne zaujala hned počáteční pasáž, jak jste balili Yardu, protože tehdy jsem opravdu dumala, jak to všechno nabalíte (chuckle) . Krásná fotka je s človíčkem stojícím na cestě, v pozadí vrtulák a JEDNIČKOVÁ (y) fotka „dva zezadu na cestičce dunami“ (h) .
  Tahle civilizace – je moje zvířetnická krevní skupina !!!

 20. Musím opět žasnout nad vaší odvahou a nomádskou krví 🙂 , milá Xerxová (inlove) , tu my nemáme a tak se šmrdolíme s chlapečky vlastně jen kolem Prahy. 8-|
  Parádní dovolená, Vilém udatný (h) je prostě vodní skřítek do nepohody a Betynka je skvělá odjakživa. (nod)
  Přeju všem krásný den. (h)

  1. neboj, dítka vydrží víc, než si myslíš (chuckle) A Vy dva taky vydržíte víc, než si myslíte (chuckle)

 21. Nádherné.
  Tyhle severní kraje a severní civilizaci miluju. Aspoň v létě. Tak koukám na fotky a přávidím 😀

  1. Fakt jsme si tam na Vás několikrát vzpomněla. To když se na cyklostezce v dunách mezi vřesovišti objevil nějaký ten zapřažený štěkavec… Pro cyklisty ráj. A kempy pro karavany tam mají taky (nod) – ale domeček je domeček…

   1. 😀
    vida, dostala jsem odpověď na otázku, kterou jsem se teprve chystala napsat 🙂
    A jo, domek je domek, proto ho taky taháme sebou 🙂

 22. hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Tak ještě jednou ranní pozdrav (wave)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN