ZPRÁVA: Vánoční dárky, které v obchodech nenajdete

Co v obchodech nenajdete? Přece to, co nabízí zvířetnická Aukce! Tvůrčí Zvířetníci měli celé léto na výrobu svých aukčních položek a teď je čas ty krásné věci do aukce přihlásit.

 

 

 

Určitě jste celé léto pilně vymýšleli, čím zamotáte hlavy dražitelům v naší letošní předvánoční aukci. Mám skromné zprávy ze zákulisí, mám už několik existujících předmětů. A teď jste na řadě vy ostatní. Zatáhněte poslední nitky, dopleťte poslední očka, zadejte do fotolabů finální verze, zamluvte si keramické pece, naplánujte si adrenalinové focení výrobků – a pak mi to všechno pošlete! 🙂

Letos opět rozšíříme sortiment. V nabídce bude i krásná mandala, podivuhodné šály (netuším, jakou technikou jsou vyrobené), poprvé také nabídnu instantní bytový doplněk. Exkluzivní položka pro všechny hravé Zvířetníky přišla ze Štatlu, přizvěte k dražbě i mládež!

Milí Zvířetníci, napjatě očekávám vaše přihlášky. Aukční položky přihlašujte do 31. 10. na moji adresu renata.eremiasova@volny.cz

 

 

Aktualizováno: 24.9.2012 — 14:39

82 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. OT pro všechny tvůrčí lidi – nemáte někdo návod na čepici tzv. debilku? V půli sedmdesátek to nosila každá holka, mělo to ohrnovací okraj a trochu to vypadalo jako oloupaný pomeranč svrchu 🙂

  1. Debilka se neplete podle návodu, ale vod voka, za stálého míchá … eh, zkoušení. 🙂 Prostě si usebereš šířku, pleteš rovně i s ohrnutím, no a pak to umně na cca šesti místech začneš prudce zužovat, opět za stálého zkoušení. 🙂

    1. To není ta správná debilka. Hledala jsem fotku a nenašla. Debilka byla pletená přibližně vzorem pět hladce a tři obrace (to umím). Neumím to ubírat tak, aby vršek čepice byl kulatý a plastické pruhy, které tvoří hladká oka, se plynule zužovaly až do konce. Nikdy jsem neupletla nic složitějšího než svetr, sestávající z obdélníkových dílů (rofl)

     1. nemůže to být ona debilka, protože ta moje je háčkovaná.
      Renato zkus nějaké časopisy pro pletařky, nevím jak se jmenují, tam určitě návod najdeš

     2. Já vím, co myslíš. My nosily (jen holky) i háčkované. A pak jsem toho měla dost a na hory jsem si upletla ke svetru kulicha, který měl vycpávku, aby byl dlouhý a umotala jsem mu obrovskou bambuli. V Polabí jsme čepice nenosily. (dance)

     3. Aha, tak tu jsem taky kdysi pletla, ale už si to nepamatuju. Já jsem teď popisovala takovou pružnou hladce obrace.
      Myslím, že ta pruhovaná se ubírá uvnitř pruhu, aby kraje byly pěkné. Jde to docela hopem, neb hlavinky bývají obvykle kulaté. (chuckle)

     4. Renato, fígl je v tom, že se to celé ze začátku plete jako hadice na 4 (vlastně 5) jehlicích tím vzorem, co píšeš, pak se to (před ujímáním i při něm) plete jen hladce. Teda – aspoň já jsem to takhle dělávala. Zkusím pohledat nějaké návody a pokud je najdu, dám sem odkaz.

  2. Renato, poslala jsem Ti dva návody. Anglicky umíš, text je velice jednoduchý, tak by to neměl být pro Tebe problém.

  3. Renato, ty myslíš takovou z pootočených dílků? Musím se podívat, jestli jsem to při poslední debordelizaci nevyházela.

 2. Milá RenatoE,
  díky za všechno, co jsi pro aukci udělala 8) a ještě uděláš. Moc se těším (h) .

 3. Eeee…
  Bych se asi měla zamyslet 😛 .
  Jinak se těším, fakt, i když s tím mám nějakou práci, ale je to taková fajn akce :* .
  Renato, díky, že ses odhodlala i letos.

  Letošní kalendář mi přijde dobrej – vidím to nějak jako Jenny (chuckle) , navíc se mi i kvalita zdá dobrá, ono za dvě stovky takovej leckdy z krámu není (nesnáším ty řvavý přepálený barvy).

 4. Tak aby bylo jasno – na aukci se moc tesím, i kdyz jako drazitel jsem dost na baterky, vetsinou mi to, co moc chci, nekdo tesne pred koncem drazby vyfoukne. Ale co, vsak já se letos pochlapím a uvidíte …

  Renate drzím palce, at dalsí drazební kolo ustojí v pomerné dusevní pohode (jde-li to 😉 ). Jsem zvedavá, na koho bude muset delat nejvetsí Renatu (chuckle)

  1. Hezkýýýýý! (y)
   Koukám, že ani letos jsi neodolal 🙂 . My koukali jen na letadla ve vzduchu – většina přilétala nebo se točila přímo nad námi 😉
   Pošlu link Jirkovi 🙂

   1. S mladým jezdíme každý rok, letos dokonce v pátek i neděli. Vše vyfotit, takové ty technické jsem nevěšel. Ale zato tam mám všechny radarové auta, které tam byly. (rofl) A osahali jsme všechny zbraně, conám půjčili (a rozbili jim jeden těžkooděnecký štít. (chuckle)

    1. Pěkné album (y) Dívala jsem se oba dny v televizi, bohužel jsem neviděla toho Turka. Škoda, že to máme do Ostravy moc daleko, v TV zásadně chybí ten zvuk.

     1. Tak to mě až tak nebralo, ale pohled na prolétající B-52 je neuvěřitelný – jakoby kolem tebe letěl panelák. A naprosto úžasná byla i B-25. Zvuk starých pístových motorů je fantastický. A nahazování, kdy střílí do výfuků…

      1. Jo, B-52 naživo bych taky chtěla vidět. Hezké přirovnání – jako by kolem letěl panelák 😀

       1. B-52 máme s dcérou rády na pití, taky je to dobré. Na ta letadla jsou spíš naši pánové. 😀

 5. Když se tu mluví o aukci, budou v aukci ty ponožky, co byly před nějakou dobou slibované? (think) (think) (think)
  A jo, těším se moc, i když se neúčastním lítých bojů o exkluzivní exponáty, neboť čas na sezení u PC není a není …. ale třeba o „chňapky od Myši“ se lítě nebojovalo a já z nic mám už skoro rok ooooobrovskou radost, neb jsou bezvadně funkční a kromě toho opravdu zlepšují náladu 🙂

  1. ANO!!! Ponozky na nozky od Bozky … ech, ne od Bozky, ale od Marie. Bude to taková „valentinská sada“ ON a ONA (ale jeste nevím, jak budou ve skutecnosti vypadat, neb pletarkou je moje maminka).

  2. brala bych velký plátěný skladný tašky na nákup s ušima ,co se dají dát přes rameno…doufám, že v aukci budou…. 🙂

 6. O.T. jen se zeptám-co se dělá, když si jedna šikovná způsobí díru v jazyku? Je cca 1 cm dlouhá a vypadá to, že je durch. Aňa si zkousla, když hópla z postele. Krvácení jsme zlikvidovali hráškem a zmrzkou. Nemá to naše děvče smůlu?

   1. Tam se právě nemůžu dovolat, tak to zkouším tady. Ona je Anče trochu kopyto. V sobotu si rozbila huběnku, když spadla nosem na hranu schodu. Nemá naštěstí zlomený, ale moc jí to nesluší. No a dnes k tomu ten jazyk.

    1. Taky znám jednoho s přišitým jazykem-bratránek si ukous velkej kus, když jsme prchali ze školní zahrady, kde jsme byli kontrolovat třešně. Ten kus jazyka mu vypadl na trávu, já jsem ho pak musela najít a sebrat a dopravit domů, aby ho teta mohla vzít do nemocnice.

     Jinak jsem ulovila kamaráda doktora-prej když to nevisí (nevisí, je to uprostřed jazyka) a zběsile nekrvácí, tak by se to mělo opravit samo. Tak mu budu věřit a nikam nepojedu. Ferda je totiž fuč a já bych musela na pohotovost táhnout celou skupinu. A to se m i fakt nechce, ani trochu

      1. Držím Aně palce. (y) (h) Je můj blíženec, cca v té době jsem si taky rozsekla nos, mám jako důkaz fotky. (nod) Eh, obličejových úrazů bylo pak víc: rozsesknutá brada na schodech, rozseknutá tvář na obrubníku, rozseknutý horní ret bruslí, roztržený nos zevnitř o plot, dvakrát kvočna do oka a jednou do oka klacek, to už bylo na operaci. (tmi) (whew) Ale v životě jsem neměla nic zlomenýho, to zas ne! (shake) (chuckle)

        1. No co co, vlastní ret vlastní bruslí jsem uměla taky. Ale vrcholem mých vlastnoručně způsobených úrazů bylo, když jsem se vlastnoručně střelila dědovou vzduchovkou do svých vlastních zad. Důkazem tohoto je jizva mezi lopatkama a diabolka vyjmutá po několika mnoha letech

        2. jsi neviděla Tankovej prapor? Tam si vykopl Jasánek zuby krumpáčem, co s ním pracoval 😀

        1. Chichi, YGO. 🙂 (y) Při bližším pohledu je to vono. (nod)

         A ta brusle byla cizí, přede mnou padalo nějaký nemehlo na hústa a vyletěly mu nohy nahoru. A jelikož já se zrovna ladně snášela dolů k ledu, setkala se moje huba a jeho brusle v nesprávný čas na nesprávném místě. (tmi) (chuckle)

     1. Chudinka malá, napřed nos, pak jazyk … u nás je takové přísloví o nečistém nešťastníkovi a záchodu, no nebudu citovat (blush) … ať se děvčička brzo zahojí a moc ji to nebolí … doufám, že ji za pár let nepopadne rapl a nenechá si v tom jazyku dělat díry schválně (devil) 🙂

  1. Jéééé, já mám jazyk sešívaný, chichi, coby pididítko hopsající s rukama v kapsách a s vystrčeným jazykem jsem si tento skoro ukousla. Další dírku mi tam procvikl vzteklý doktor, páč jsem ho při pokusu prohlídnout mi jazyk kousla, tak mi ho pak přidržel zostra nějakými kleštičkami. A měl špinavou ruku, protože jsem dostala infekci. Byly mi ani ne čtyři a pamatuju si to dodnes. (whew) Sešitý jazyk v hubě nic moc, ale doktora by to asi chtělo.
   Držím palce sestře v triku. (y) (h)

  2. Tady je jasná jediná odpoved (wait) – okamzite tam vsadit pirsink (jiní za to platí). (nod)

   Delám si srandu, neb jsem si precetla, ze pandr tvrdí, ze to bude v porádku – a kapacitám se má verit. Akorát ted bude Anulka chvilku spatne papat – prece jenom s takovým bolákem v jazyku! Drzím palce, at ji kousanec prestane co nejdrív bolet (a taky ten rozbitý nos) (y) (inlove)

  3. Já sem uz pred chvílí psala, ze do do díry v jazyku lze vsadit pírsink (a más to zadarmo!), ale pozíraci diskusí se toto resení zdálo asi velmi revolucní (think) , tak mi komentár sezral (chuckle) .

   Ale ted vázne, drzím Anulce (inlove) palce, at se rychle zahojí a uz ji nic nebolí – ani jazyk ani nosík (y)

  4. Naše děcka si jako malí prokousli při různém dovádění jazyk oba, srostlo to bez problémů. Horší je dcéřin bývalý piercing (taky v jazyku), už to má víc jak rok venku a pořád to nezarostlo.

 7. Renatě a všem šikulkám i šikulům předem děkuji a těším se. Vždyť už to je tradice, k vánocům patří aukce, a pak nějaký ten adventní věnec, cukroví, stromeček…
  a taky kalendář. Ten první byl sice nepříliš kvalitní, ale stejně pro nás má velkou cenu – odstartoval další kalendáře a ten pro letošní rok mně nepřijde špatný a moc si pochvaluju ten maličký, pro mě naprosto vyhovující (dnes na mě třeba kouká veverka od Maričky). A to, že v obou kalendářích jsou zvířátka, která znám buď osobně nebo z vyprávění od autorů, které také znám, je k nezaplacení a naprosto vyváží případné nedostatky v kvalitě, které navíc já moc nevidím 🙂

 8. Holky, šikovný, rukodělný!! Tvořte, tvořte, ať je na co koukat!!!
  Renato, přeji silné nervy a duševní zdraví až to vypukne.

 9. Díky, milá Renato, za organizaci (inlove)
  A teď k ostatním – byla bych ráda, kdybyste nějak dali najevo, že vás aukce zajímá – tvůrci věnují výrobě artefaktů plno práce, tak aby měli pocit, že mají pro koho tvořit (nod) (h)

  1. Trochu jsem nepochopila, co bylo míněno tím dát najevo, že mne zajímá. Podle výsledku posledních dvou aukcí je jasné, že nás to zajímá, není snad nutné k tomu psát komentář jak se těšíme. Já jsem bohužel ani jeden rok neměla štěstí a vybrané artefakty mi byly přehozeny v době, kdy jsem spala spánkem spravedlivých vstávajícího okolo páté a dříve. Nicméně jsem si z osobních důvodů projela obě aukční alba – jsem zvědava, čím nás letošní ročník překvapí.

   1. Milá Inko (inlove) , píšu to kvůli Renatě a tvůrcům – jako pobídku, ne výčitku. Minimální odezva v komentářích vzbuzuje pocit, že lidé o ty věci nemají zájem – a organizátor to cítí jinak, než my ostatní, kteří si řekneme – fajn, už se těším.
    A pokud jde o ukončení aukce, tak to klidně může být třeba v neděli v sedm večer, aby k tomu mohl každý, to je jen otázka dohody. 🙂

  2. no já myslím, když se podívám na komentáře na rajčeti u oředchozích aukcí, že zájem je 😀

  1. Ano, je to tak. před chvílí jsem koukal na útržek nějakého diskusního pořadu na STV2, kde se dožadovali povinného kynologického cvičení pro majitele :O

 10. Neusnul nám projekt Kalendář? Nebo jsem mimoň a prošvihla jsem to?
  Já jen, že Junior mi vnucoval nějaké zvíře v pohybu a já odpověděla velmi květnatě ač poněkud ústnatě, jelikož jsem měla momentálně plné ruce práce při krocení zvířete věčně v pohybu – ó ano, mám na mysli Rózu nepokojnou, druhým jménem Poděs Poděsovič Poděsenko. :O

  1. ještě úplně neusnul, ale dost dříme |-)

   Dozvěděla jsem se, že kalendáře nebyly vůbec kvalitní a že takové nemá cenu dělat. Takže změna…
   A já si naivně myslela, že budu mít o prázdninách čas na hledání nové lepší tiskárny. Situace ve škole se bohužel nešťastně zkomplikovala a já se ještě nestihla zastavit. Obrazně zastavit, ani v tiskárně zastavit. A semestr začíná v pondělí…

   Zdena b.p. – moje vrchní druhá ruka mě už uhání, plán časový lze stále stihnout. Jen musím do tiskárny (zítra???) a nebo bez potíží zůstat u staré blbé kvality (včetně možnosti velkých nástěnných i malých stolních)

   Takže ještě úplně nespííííme (wave)

   1. Ale blbá kvalita byla snad hned u toho prvního kalendáře – je měla za to, že ten poslední je již dobrý?! Nebo mám oko z kašparový krávy? (think)

    1. Mně teda ten aktuální visí zrovna v zorném poli a nemám pocit, že by byla blbá kvalita…
     A děkuju, Xerxová, že se staráš. Já jen abych neprošvihla uzávěrku.

   2. Není na světě člověk ten aby se zachoval lidem všem-zrovna tak je to i s kalendáři. Kdyby se líbila všem jedna věc, to by se strhla mela. Ani pes od jedné rasy není stejný.

   3. Xerxová,z kalendářů mám radost a to proto že, to jsme my,naše zvířata a naše zážitky. Myslím, že na kvalitě tiskárny sice asi záleží ale tak moc aby to otrávilo tvůrce, to zase nééé.
    A kdo nic nedělá nic nepokazí. Kdo chce profi výkon ať si koupí Pirelli.
    My máme doma Vánoce z každého Zvířetníkového kalendáře a fotek v něm. Dííky Ti a všem fotografkám a fotografům. (wave)

    1. Taky se přidávám k Jenny, mám z kalendářů velkou radost, kvalitě asi nerozumím, mě stávající kvalita vyhovuje a vyhovuje mi i ten malý, zavrhovaný.
     Jó a ještě musím napsat, že se moc těším i na aukci, nikdy se mi nic vydražit nepodaří, ale těším se moc, třeba se to povede, všechny tvůrce obdivuji, já na to jsem asi nešikovná a nemám trpělivost.

    2. Mám kalendář na letošek a moc se mi líbí. Ano, můžeme si nechat vytisknout luxusní kalendář s maximální foto kvalitou, ale zaplatíme to? Z dovolené v Rumunsku dělal manžel taky kalendář, zhruba stejné kvality – ano, jsou i lepší kalendáře, ale tady přece nejde o nejvyšší kvalitu, ale o fotky od lidí, které známe a za přijatelnou cenu. Kolik z nás si koupí kalendář vydaný v malém nákladu třeba za tisíc korun? To za tu tisícovku raději zase koupím granule a dám je u nás do útulku.
     A na aukci se těším. Sice se mi nedaří něco vydražit, protože v hlavní okamžik spím, ale zbožňuji, jak zvířata draží, nemilosrdní byznysmeni…

     1. Proto to dělám: „ale zbožňuji, jak zvířata draží, nemilosrdní byznysmeni…“ (y) 🙂

   4. Mně taky kvalita nepřijde špatná, pokud má někdo problém, ať si pořídí kalendář jinde, myslím, že poměr kvalita / cena je tak akorát. A navíc je náš kalendář super dárek, který opravdu udělá radost jak dárci, tak obdarovanému.

   5. já jsem si taky říkala,že jsem to asi prošvihla hle dobré:) takže lítací Terry stále čeká 🙂

  2. Na kvalitu kalendářů koukám v případě, že se jedná o prezentaci firmy. Ta by asi měla být perfektní. Zvířetnický kalendář vnímám jako milý doplněk domácnosti, kde spíš, nežli kvalita fotek, mě zajímá to, že toho pejska znám, tuhle kočičku znám………
   O tom to je!
   Takže klidně oželím dokonalé fotky a dokonalé zpracování, ale budu vědět, že je to Zvířetnický kalendář!

 11. Moc se těším a děkuji všem organizátorkám za úžasnou práci a všem tvořitelům přeji hodně kreativity při kutění. Díííky !!!
  (h) (handshake) (wave)

 12. Letos jsem docela hujer, a tak mám hotovo. (nod) Vlastně ne! (fubar) (blush) Jednu věc jsem nakonec vyhodnotila jako nevhodnou do aukce a budu dělat náhradníka, na kterého se těším. (nod)
  Děkuju Ti, Renáto, že ses opět ujala organizace aukčního šílenství. (wasntme) (y) (h)
  Přeju všem krásný den! (h)

 13. Polštářky do hospicu jsou z poloviny hotové a aukční zboží je vymyšlené. Jdu na to!

  1. Bubu, ty mi uděláš vždycky takovou radost, když napíšeš „hadry“ – aspoň jednomu slovu tak v těch vašich piškvůrkových debatách rozumím 😛

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN