ROZCESTNÍK: Z českých luhů a hájů (4) Píšťany, České středohoří

Ano, připouštím, je to ostuda. Tvářím se, jak mám tuzemské hory prochozené, ale v Českém středohoří jsem nebyla (no, dobře, na Řípu). Tak jsme letos doháněli.

 

 

 

Krajina je to zvláštní – rovina, tak kolem 170 m nad mořem. Pole, chmelnice nebo ovocné sady, eventuálně vinice na úpatí kopce. A ty kopce jsou vysokánské a příkré… tedy, ono to nevypadá, dokud se díváte jen na mapu a tam je napsáno výška čtyři sta, pět set metrů. Maximálně osm set. Jenže odečtete těch sto sedmdesát a zjistíte, že budete stoupat (a sestupovat) minimálně jako v Krkonoších. Ty kopce byly kdysi sopkami.

Začali jsme Lovošem – je docela známý, jeho dva vrcholky nad Lovosicemi jsou vidět zdaleka. Navíc jsme na něj koukali přes vodu z okna penzionu. Moc to nevypadalo, že měří jen 570 metrů, však taky z toho čtyři stovky poctivě vysupíte po kamenité cestičce, chabě kryté roštím. V okolí Litoměřic jsme ostatně vůbec nepotkali les, zato neprostupných houštin, kde šípek a černý bez prorůstá zplanělé jabloně a dole to jistí ostružiny, těch je tu dost. Moc stínu od nich není.

 

 

Pak bylo takové vedro, že jsme uznali, že do kopce to vážně nepůjde. České středohoří je ale také krajem hradů a zámků. Více či méně zachovalá zřícenina trčí téměř na každém kopci, ale v největším vedru je lepší držet se zámků – ty najdete na rovině. Tedy doslova, řekla bych, že je asi šikovnější je objet na kole, pěšky mezi poli to bylo dost úmorné. Na rovině je taky krásný hrad v Budyni nad Ohří, který je zajímavý tím, že je sice vodní, ale bez vody. Takže spíš příkopový, protože příkop tam je.

 

 

Zámek v Ploskovicích má zase grotty, umělé vodní jeskyně, v suterénu. V tom vedru byly naprosto úžasné – vlhký chládek. Ale i při mizerném osvětlení bylo vidět, jak jsou sešlé… Jo, taky tam mají pávy a ti pávi, spíše tedy pávice, měly kuřata 🙂

 

 

Pak se trošku ochladilo (tak na 30 stupňů), takže jsme zdolali nižší kopečky – Hazmburk a Radobýl. Z obou, resp. ze všech kopců tady, je úžasný kruhový výhled. Na Hazmburku je navíc i rozhledna v jedné z věží (v té ze dvou černých, co se jmenuje Bílá).

Radobýl je kopec, zachráněný na poslední chvíli – kamenolom ho ukousal skoro polovinu. Taky lze připomenout, že je tím místem, odkud Karel Hynek Mácha uviděl požár Litoměřic, jehož hašení ho stálo život.

 

 

Vzhledem k tomu, že Milešovka má přes osm set metrů, rozhodli jsme se, že až příště… a místo ní se vydali do Úštěku. Ten můžu opravdu doporučit, je malý, kompaktní, historický, památky nově opravené (nebo právě opravované), dost restaurací, cukrárna… A kousek vedle, ovšem opravdu citelně do kopce, jsou v obci Ostré na kopci Kalvárie krásné barokní kaple – jak jinak – s úžasným výhledem do kraje.

Sopečná krajina Českého středohoří stojí za vidění. A tu Milešovku musíme dohnat!

 

Fotky: http://1234zana.rajce.idnes.cz/Ceske_stredohori%2C_Pistany_-_srpen_2012/

 

 

Aktualizováno: 7.9.2012 — 18:46

84 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Joj České středohoří, také jsme zatím jen nakoukli – přes Milešovku, byla to naše první dovolená, když byl Ešátor tááákhle malinkej pejsek 😀 . Zbytek plánujeme, až zase bude staršího věku a dovolenou budem trávit na chalupě, jako tehdy a budem odtama pořádat výpady do vzdálenějšího či bližšího okolí.

 2. Heduš přejeme vše krásné pod novým jménem, Renatě držíme palce a všechny zdravíme z vřesem porostlých dun. Zatím se stíhají vywebit jen Vilíka fotky, ale je vidět, že si to užíváme všichni včetně Kosatice.
  Zatím počasí drží, i když předpověď dobrá není.

  Dnešní fotky pokračují pod včerejším dílem… odkaz je někde dole.

  1. Jste vzorní, milá Xerxová! 🙂 Fotky jsem viděla a moc se mi líbí – hlavně ty s Vilíkem na trampolíně (a foceno přes Betinu hlavu (chuckle) ) Tak ať se počasí nechmuří a můžete se dál bavit bez pláštěnek a deštníků (sun)

 3. Prosím o přidržení palečků na pondělí dopoledne – pracovní pohovor. Mockrát děkuji (h)

  1. Spolehni se – určitě uděláš skvělý dojem, tak ať vyjde i všechno ostatní (inlove)

 4. Tak tenhle kus země znám jen z obrázků, konečně jsem si ho s Tebou, Zano, aspoň trochu prošlápla. Fotky úžasný, jako noumálně.

 5. No, na Milešovku jsem vystoupala jako dítko školou povinné v rámci školou povinného výletu, (whew) , ještě teď se mi zamlžuje zrak, když si na to vzpomenu. (wasntme) Jestli se na ni fakt chystáš, tak před Tebou hluboce smekám, milá Zano. (inlove)
  Jak se píše níže, všude v Čechách je krásně, i když přiznám, že mému srdci je nejblíže Sedlčansko, Lužické hory nebo Českomoravská vrchovina. Prostě malé útulné hory. 🙂
  Ale s Tebou cestuju ráda všude, protoře píšeš i fotíš krásně a já se u Toho vůbec nezadejchám. 🙂
  Přeju všem krásný zbytek dne a víkendu (h) .

  1. Však jsem byla trochu ráda, že letos nám v lezení na Milešovku zabránily okolnosti (chuckle) .

 6. Hlasim, ze včera proběhla krásná svatba, ještě hezčí následná zcela soukroma zahradní celodenní/noční akce – jen 13 lidi a dva pudlici samozřejmě 🙂 takže já už nejsem původní já, ale nova já a mám manžela a manžel ma manželku 🙂
  Povedlo se neskutečné počasí a noc plna hvězd už vse jen korunovala… Bylo to moc fajn.

   1. Fotky budou casem urcite! Dam je pak na rajce. Jen ofiko fotograf na to ma mesic a ostatni fotici-uvidime jak to zvladnou 🙂

  1. Hodně krásných společných chvil vám přeji. Ať to vydrží co nejdéle, nejlépe na „furt“ (inlove) (inlove) (inlove)

  2. Heduš (inlove) , blahopřeju Ti a přeju vám hodně lásky a tolerance a neutuchající smysl pro humor, protože s ním jde všechno líp.
   🙂 (h) (sun) (h) 🙂

  3. tak Hedušovic, přeju Vám, až budete slavit nějaký 2otý výročí..abyste byli k sobě stejně pozorní a citově vázaní,jako včerejší noc…ba ještě více…. (h) (sun)

   PS: a mám to za deset, takže je to kovaný!!!!

  4. Hodně štěstí, milá Heduš (inlove) ať vám to pěkně klape – teď ve dvou a brzy ve třech (h) (f) (party) (rose1) (rose1) (rose1)

  5. Děkuji moc všem za praní!!!!!!!
   Já včera odpadla děsně brzo, tak reagují až nyní 🙂

 7. Zano, moc ráda s tebou cestuju! Koukáš na stejné věci, na jaké bych koukala já a jsi to ty, koho z těch výprav bolí nohy 😀 A díky za fotky, zase jsem si je užila… (inlove)

  1. Určitě koukáme podobně, já se na tvoje fotky taky ráda podívám – doufám, že se zase brzo nějaké najdou :*

 8. Milá Zano, dík za procházku. Docela jsem se zahřála, pro tebe bylo moc horko ale pro mne ta představa horka byla báječná.
  Nikdy jsem nejezdila a neobjevovala země české. Jenom v dětství jsme vyráželi s tatínkem v naší Tatře. Pro mne jsou tvé výpravy opravdovými objevy. Dík, dík, dík!!! (bow) (handshake) (h)

 9. hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Vše o.k. Hezky, cesta bez jediné slzičky. Jdem výletit

  1. Ahoj Xerxová, to je prima, že máme tvůj denní pozdrav, byť se touláte po dánských plážích (inlove)
   Schopnost Vilíka časně vstávat, vydržet pekelné jízdy a náročné výlety mě nepřekvapuje – vždyť je váš! (nod) (h)
   Užijte si to, hezky foťte a piš si deníček – ať máme bezprostřední zpravodajství 🙂

    1. Jé, kolínka s rajskou byla taky hit mýho dětství :* . Dokonce jsem v tomhle případě ani netrvala na mase, i když obecně jsem byla spíš masožravá 😀

   1. odkaz na Vilíkovy zápisky a fotky se ztratil – hledej. I Betí týdeníček vyšel – zatím nefunguje odkaz na Jizerky z minulé neděle.

 10. Ano potvrzuji, že u nás je taky krásně. Jen to neumím tak krásně popsat, jako zana.
  Za Přemyslem se stále chodí (nod)
  Řekla bych, že životní prostředí se tady moc zlepšilo,ale jedna věc mi vadi nebo spíš mám dilema. Když vyjedu někam mimo svůj kraj ,tak poslouchám komentáře typu “ no fuj tam bych teda nechtěl/a bydlet“
  Všichni chceme bydlet v krásném čistém prostředi, nedotčeném průmyslem, civilizací nebo tůristama.
  A všichni chceme elektřinu, teplo,světlo, benzín,naftu….a jezdit za památkami a zajímavostmi atd
  Ale, ať se to vyrábí jinde a tůristi ať jezdí někam, kde nebydlím zrovna já….

  1. zavděčit se všem nejde…koukni třeba Pardubice, je tu Paramo,chemička, bouchavky..pořád se tu něco děje,pořád tu hoří nebo něco bouchá..a do toho nám sem chtěj postavit spalovnu…do 20 km máme dvě elektrárny…spalovnu jsme odmítli a stejně to vypadá ,že ten boj s byrokratickejma ouředníkama a rakouskou společností,co nám to tu chce stavět, prohrajeme…tak přemejšlím, jestli není na čase se zase vrátit ke kořenům – do Děčína!

   1. No vidíš, to je nápad (wave) tam je taky hezky.
    Já jsem tady zvyklá, ráda se jedu podívat někam jinam, ale doma jsem tady. Já mám ale problém s MLP- ekologickej.
    Když ho hlodne nějakej hmyz tady, tak dobrý. Jak vyjedem za hranice všedních dnů a hlodne ho nějakej biohmyz, tak mi opuchá (rofl)

   2. U nás kolem Ještěda je taky moc hezky a sice říkají, že se tu uran těžit nebude, že je to jen průzkum. ALE lidé nevěří, že nám to znovu nezdevastují.

  2. Tyhle řeči znám. Ve Středočeským kraji je to hnusný a na severu samá chemička, hory jsou tu nízký, voda zelená… prostě dost lidí má jasno: všude jinde je to lepší.
   Já bych naopak řekla, že hezky je v týhle zemi skoro všude, jen se umět koukat.
   Když vylezu z práce, brodím se Japoncema (whew) (chuckle) . A co se dá dělat – taky jezdím tůristovat.

   1. Tedy někdy bych se asi raději brodila těma Japonce, než tím čím se brodím já :S :S
    Mne třeba facinuje, když přijedu v zimě na vesnici,kde se pyšní tím ,že maj ten „čistej vzduch“. A nedá se tam dýchat,protože topí tím uhlím z „hnusnýho severu“ a navrch dalšíma srágorama, co se doma najdou :@

    1. Bydlíme na vesnici, která je součástí Přerova. Když jsme se před dvanácti lety stěhovali, v celé dědině kouřilo cca 5 komínů na uhlí. Během těch dvanácti let se několikanásobně zvýšila cena plynu a většina lidí přešla zpátky na uhlí, dřevo a „bordel“, který nashromáždí přes léto, tj. Pet lahve, krabice od mléka, letáky, staré škrbály…A na podzim to začnou pálit 🙁 . Z Přerova k nám vozí lidi děti do školky – prý zdravější prostředí než ve městě, no nevím kdy – přes léto je školka zavřená, v září se tedy ještě moc netopí a pak to začne a trvá podle počasí do půlky května. Takže dětičky si užijí saze, kolem jsou pole a protože tu moc neprší a skoro pořád fouká (jo, tak vznikly ty spraše v okolí), tak se tu i dost práší, na jaře kvete spousta stromů, obilí, řepka, trávy a další alergeny. Opravdu zdravé prostředí.

 11. Zano, krasa, uz se tesim na vylety! Ze mi poradis? Zabydlujeme se. Mikes uplne ozil, je to najednou stastny kocour..a s prominutim neblije…kdepak NY, Praha je mesto zaslibene :). Ale vazne, ze by ten balkon??? Fakt je jak vymeneny. Ja zatim vaham, ale nakonec jsem take happy 🙂

 12. OT: dotaz pro Matyldu:
  Matyldo, takový překladatelský bonbonek: jak bys přeložila nebo vyložila příjmení Lightoller ? Pokud odepíšeš, díky.

 13. Zano, tak jsem se podívala do kraje, který jsem sice párkrát viděla, ale jenom z auta, když jedeme do Teplic nebo tam tím směrem. Ty špidlaté kopce jsou vždy zajímavé.

 14. Zano, turistko telem i dusi. (h) Dik za priblizeni vsech mist, ktera jste s Frantou prochodili. A ty spidlate sopecne kopce se mi moc libi. Moc to tam neznam – parkrat jsem jela kolem vlakem nebo autem. Tak mne napadlo. Jizni Karolina je velika priblizne jak Ceska Republika. Je to hezky kousek zeme. Na vychodni strane ocean, na zapade zacinaji Apalacske hory. Krasna mista. Problem je to mezitim. Placka plackovita monotonni. Zatimco v te ceskomoravske zemi jeden vyleze za humna a uz je na co koukat (a to nemluvim o mestech – to je rozdil historicky). I kdyz jsem se narodila na placate Hane, tak z okna naseho domu jsem videla Svaty Kopecek a zacatek Nizkeho Jeseniku. Kdyz jsem se koukla ze Sv. Kopecku dolu, tak pres placatou Hanou uz jeden vidi Drahanskou Vrchovinu. Mam rada Alpy, ale zas zeme cela kamenna, pravda, ohromi, ale chybi tomu nejaka vrelost. A to se mi prave libi na ceske krajine – je prevazne takova pratelska.

  1. Taky jsme tudy vždycky někam jeli. Jsem ráda, že jsme se zastavili, ta hnědavá krajina zoraných polí a špičatých zelených kopců je vážně fajn.

   1. Milá zano, díky Tvému cestování jsem se vrátila do dětských a mladých let,kdy jsem žili v Mostě. S rodiči jsem prochodila za ty roky nejen České středohoří, ale velmi blízké hory Krušné.Z paneláku, do něhož jsme byli odstěhováni ze zbouraného Mostu, jsem z jedněch oken vzhlížela přímo ke krušnohorským kopcům, druhá strana bytu mi dovolovala pohled na blízké vyhaslé sopky.Bořeň, Zlatník Raná ,Milý a ještě spousta dalších v nejbližším okolí to jsou moji velmi dobří známí. V Poohří jsem znala spousty nádherných míst a nemohla jsem se tam vynadívat hlavně zjara, když se všude při Ohři rozprostřely nádherně bílé a nekonečné koberce sněženek a bledulí. Milešovku jsem zlezla mnohokrát a dokonce několikrát i v noci. Z Ústí nad Labem se totiž na Milešovku každoročně pořádaly noční pochody ještě za dob mých VŠ studií. Takový výšlap a noční výstup nebyl jednoduchý a pochod byl i dost náročný, ale byla jsem mladá, plná sil a hlavně jsem ještě viděla jak rys.Dnes bych tohle absolvovat už nemohla.
    Házmburk mi učaroval taky už dávno a byla jsem tam mnohokrát. České středohoří je vážně nádherný kraj, který však taky velice utrpěl těžbou uhlí. Veškerá krása přírody se tam skrývala pod silnými nánosy prachu a popílku a byla vžda tak zaprášená, že se tam ani pořádně nedalo chodit, aniž by člověk neměl plíce plné prachu a exhalací. Ale stejně se tam občas vracím a s Tebou jsem svů rodný kraj procestovala ráda. Středohoří jsme měli doslova za humny Mostu a do Krušných to bylo taky kousíček.A oklí Stadic je nádherný kraj taky. Už jako malou holku mne ty mylinkaté sopečné kopečky kousek od Mostu vždy lákaly ke zlézání. Mí rodiče měli pochopení, takže mnhokrát jsme třeba při jízdě s naším wartburkem do nedalekých Loun zastavili pod některým bezejmenným a už jsme na něj šplahali. ty kopečky bývaly porostlé takou hustou suchou a ježatou trávou a bávala na nich velká spousta mateřídoušky a taky jahůdek, kterým se u nás říkalo truskavce, a které byly velice sladké. taky šípků, trnek a všejijakého býlí tu byvávala množství. jen se kvůli exhalacím příliš sbírat a využít nedaly. Dnes už jsou okolí Mostu , Středohoří i Krušné daleko čistější, ale pamatuji se velice dobře, jak jsme při výstupu na Lovoš zírali přímo na lovosickou chemičku, z jejíchž komínů se valila obrovská oblaka doslova oranžového dýmu.No, ty časy jsou minulostí a jsem ráda, že dnes žiju v jiném a zdravějším kraji. V Bělé jsme letos už neuvěřitelných 22 let, ale na krajinu kolem Mostu, Litoměřic a Loun stejně nezapomenu.Doufám, že se tam vrátíš, zano ,a zas mi připomeneš další koutky tohoto kraje.Je tam nádherně hlavně zjara. Takové Opárenské údolí s nekonečnými sady růžově rozkvětlých jabloní stojí zato procestovat.A kdo by neznal aspoň název Stadice, nemůže být rodem Čech.Mávám Tobě, cestovatelko, a zdravím všechny přítomné. Odběhla jsem na chvíli z kuchyně,jdu zas zpracovávat rajčata.Zavařuju je ve vlastní šťávě podle Tebe, zano,suším je podle Hany W. Dnes jsem se sice snažila nepsat verzálami, ale časově to vyšlo na dvojnásobnou dobu a překlepy tam budou jistojistě taky. Bohužel chyby ve vlastním textu nevidím, což je velmi smutné vzhledem k mé býbvalé učitelské profesi.Mějte se tu krásně a užijte si zbytek víkendu podle svých představ.

    1. Lenko, díky, udělala jsi mi radost (inlove) .
     Chceme se tam určitě vrátit. Když kvetou všechny ty jabloně, musí to být krása.

     1. Zano, ta radost je oboustranná. Ano, fakt Středohoří a hlavně kolem o Opárna je nejkrásnější právě zjara, kdy kvetou jabloně.Nevím, zda se ještě pochody konají, ale pořádával se pochod Za Přemyslem Oráčem, který vedl hlavně tím krajem kolem Opárna. A konal se vždy právě zjara, kdy tam jabloně rozkvétaly. Nejen něžná růžová barva, ale i vůně jablońových květů byly fakt pro tu dobu příznačné.I když žiju víc jak 22 let jinde, stále poočku svůj rodný kraj sleduju. Vím, že se po sametovce mnoé změnilo, ale nějak stále nedůvěřuju tvrzením zdejších lidí, že se velice moc změnily poměry v ovzduší. Bohužel stačí, že jen vystoupím z vlaku a už tu síru a sirné zlpodiny ve vzduchu cítím. I když jsem na vlastní oči viděla, jak s se Krušné hory i Středohoří kionečně zelenají,mám v paměti ty hrůzy, co sw s přírodou děly za komančů. a některé podniky a hlavně tepelné elektrárny v tom nešťastném kraji jedou dál. Osobně se velice obávám právě o osud celé mostecké pánve a taky středohoří, pokud se zas otevřou povrchové lomy a obnoví se těžba uhlí na i pod povrchem.Vím dobře, jaké důvody mám k těm obavám. Celý masiv, který se tyčí právě nad touhle pánví, je z deskové břidlice, jejíc ž vrstvy jsou naskládané směrem dolů, do pánve. Moc lidí bohužel netuší, v jakém rozsahu se tady těží. Ne na povrchu, ale hluboko pod ním ten masiv hrozí sesutím. kdo zná kraj, zná i pojem zámek Jezeří.Když jsem byla malá, býval tam překrásný a velice cenný park- vlastně prastaré arboretum. To vše je dnes zničeno právě sesuvy a propady země v okolí.Jeden můj dobrý známý tohle sleduje už celá desetiletí.trnu hrůzou, když si jen představím sesuv břidlice do údolí pávne. Byla by veta i po Středohoří…. Raději nedomýšlet. A to, že je v tomhle kraji fakt nádherně, Ti potvrdí určitě Pů, Louk, akden a další zvířetníci, kteří se k tomuhle kraji zatím příliš nehlásí nebo už sem ,na NZ, přestali chodit či ani nevědí, že existuje pod jiným jménem My tehdy s dětmi z Mostecka prchali . Nebylo jasné, jak se bude celá situace kolem ovzduší v kraji vyvíjet a nám tehdy obě děti příliš těžce stonaly,takže váhat fakt nešlo.Všechny opravdové přátele mám stále v Mostě a v okolí. Tady jsme já ani nikdo další z rodiny zakořenit nedokázali.Vím, že jsme se s Jiřím rozhodli ku prospěchu našich dcer, ale šťastně naše rozhodnutí nedopadlo. To je však už jiná kapitola . Doporučuji Ti vřele, abys se tam vrátila a kraj pořádně provandrovala. Jistě se pak shodneme, že má půvab a kouzlo, které jinde nenajdeš.

      1. Lenko, máš pravdu, je to úplně jiná krajina. Doufám, že vydrží – a fakt se mi zdálo, že je tam i vcelku zdrávo.

    2. 🙂 (sun) Lenko, ten oranzovy dym kolem Lovosic si pamatuju, kdyz jsme jsme jednou jeli kolem s nasima na Balt. Naprosto krasny slunny den, a naraz jak mlha. Puvodne modra obloha byla pryc, nahrazena cimsi oranzovo zlutym. A smrdelo to jak zkazeny vejce. A takovy uzky kominy vypousteli neonove barvy. Takova krasna krajina a tak byla zdevastovana. Takovehle ekologicke hruzy se dely i v Americe. Pamatuju, jak jsme jezdili z Michiganu do Chicaga a autem se muselo pres mesto Gary ve state Indiana. tam taky i za jasneho dne byla barevna mlha a pachlo to na kilometry. Chudaci lidi, co tam zili.

    3. MILÁ LENKO S, PIŠ JAK TI TO NEJLÉPE VYHOVUJE A MY SE PŘIZPŮSOBÍME. VÍM JAKÉ TO JE KDYŽ ČLOVĚK ZAČÍNÁ BLBĚ VIDĚT A NEBO ŠPATNĚ SLYŠET NEBO KDYŽ SE NEMŮŽE RYCHLE POHYBOVAT. MYSLÍM ŽE SE PATŘÍ MÍT OHLED K POTŘEBÁM DRUHÝCH A VYJÍT JIM VSTŘÍC. NEJSOU NA SVĚTĚ JEN MLADÍ A NAPROSTO ZDRAVÍ. TAKŽE TAK!!! 😉 (h) (wave)

  2. Hani, písni mi prosímm kratičký emílek. Se změnou pc se mi ztratila spousta emailovývch kontaktů a tvůj email zmizel taky. Díky

 15. V Úštěku jsem byla v prehistorii na chmelu a s potěšením vidím, že zašlé barabizny, které jediné mi utkvěly, se vylouply do krásy. Ta krajina byť jen na fotkách mě jaksi bere a dojímá. Děkuji, Zano 🙂

  1. Liko, vždycky jsem moc ráda, když se někomu trefím do vzpomínek. A Úštěk je vážně moc příjemný místo 🙂 .

  2. Liko,Úštěk se začal opravovat už za dob mých VŠ studií. Domy na náměstíčku se mi vždy moc líbily. Byli jsme v okolí Úštěka na malířském kurzu a bylo to cca v roce 1975 nebo6.Ty domy jsem malovali, takže vím, že se opravovat začaly už tehdy.

 16. Zano, tradičně krásné fotky, užila jsme si 🙂 Naprosto chápu, žes v těch vedrech nelezla do kopců- u nás na ÚJM byla vedra taková, že se děti odmítaly přeplazit i přes ves na koupaliště.
  Dneska tak nějak funguju doma, ale za chvíli pojedu pryč a nechám tu do zítřka Kubu se psy- jednak aby se nebál, druhak psy modely letadel moc nezajímají 🙂

  1. Tak my ne na letadýlka, ale na autíčka – za veterány na Zbraslav. Moc krásný autíčka tam byly a bylo jich mraky (happy) .
   Doufám, že už i u vás se aspoň přes noc dělá chladno.

 17. hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Jdu budit zbytek – mějte se tu krásně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN