ZPRÁVA: Šperk & Kontrasty

Máte rádi šperky a dobrou kávu? Pak byste si neměli nechat ujít zajímavou výstavu.

 

 

 

Jde o společnou výstavu jedenácti šperkařek, které se v dnešním nesourodém světě setkaly, aby představily svůj pohled na současný šperk. Rozdílný věk, zkušenosti, rozdílný výtvarný názor a rozdílnost používaných materiálů vytváří napětí, nové souvislosti a vzrušující dialog, v němž hovoří nejen výtvarník k svému divákovi, šperk ke své nositelce, ale který je i záznamem dialogu jedenácti osobností mezi sebou.

Uprostřed zaprášené a rozkopané Letné v ulici Jana Zajíce 7 na Praze 7 se skrývá malá oáza klidu a pohody – Galerie Scarabeus se stylovou cukrárnou a Muzeem kávy Alchymista. Díky starosvětskému uměleckému ovzduší, ale i díky překrásné zahradě ve vnitrobloku ve francouzském stylu, se této lokalitě dokonce přezdívá „letenský Montmartre“.

Výstava se koná od 4. 9. do 7. 10. 2012, otevřeno je každý den od 11 do 18 hodin.

Zahájení – čili vernisáž – se odehrála 4. 9. v 18 hodin a setkat jste se zde mohli nejen s jedenácti autorkami osobně, ale i s trochou jazzové muziky a taneční performací, která předvedla šperky v rytmu argentinského tanga.

V duchu tématu je výstava doplněna i nádhernými černobílými portréty jednotlivých autorek od Anny Fixové.

Pozvánka v celém znění zde: http://www.fler.cz/magazin/za-krasnymi-vecmi-z-fleru-nazivo-857

Fotografie k vidění zde: http://www.fler.cz/fotogalerie/list?uid=87618

 

 

 

Aktualizováno: 6.9.2012 — 21:10

21 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. je, tak krasne popsane misto neznam, vypravim se a tesim s enavystavu!! Tak trochu Prahu zase objevuju, takze dik za tip. Sperk je moc rasny, osobity….

 2. Milá Blážo – tvé „kameny na žebřících“ jsou nepřekonatelné. Škoda, že „do Prahy je cesta dlouhá, kdo nevěří, ten je trou…bili hasiči do pochodu … atd. atp.“

 3. Moc se těším, až tam nakouknu. Blážo, moc ti to na fotkách sluší!
  Občas se u Alchymisty stavíme cestou z Prahy k nám na kopec – v praxi to znamená vylézt od Vltavy nahoru na Letnou, pak dolů do Stromovky a zase nahoru do Bohnic – to si pak jedna ani nemusí ten dort vyčítat (chuckle) .
  Na pražení se mi to nezdá úplně ideální místo – jednak je to docela z ruky, druhak existují i lidé, co sladké nemohou nebo nemusí. Takže je mi líto, ale pražení – aspoň pokud někdo nesežene něco lepšího – bude 21.9. ve Ferdinandě – viz Nastěnka (beer) .

 4. Jejda, to musí být moc hezká akce, ale pro mě přece jen hodně daleko…
  A ještě musím pochválit paní fotografku – moc se mi na té černobílé fotce Bláža líbí, je to hotová modelka… (rose1)

  1. Alčo, paní fotografka byla opravdu šikovná a sympatická a naše portréty jsou velmi lichotivé (inlove)

  1. Sempervivum, to máš teda mezery (chuckle) . Alchymista vaří moc dobrou kávu a dorty taky stojí za hřích. A ta zahrada ve vnitrobloku je vážně krásná!

 5. Jedu v říjnu do Prahy s vnučkou, určitě zajdu podívat. Termínově bych to měla stihnout.
  Moc se těším. Všimla jsem si nejen šperků ale i krásného prostředí a čišela z fotek bezvadná atmosféra. (h) (wave)

 6. Ještě jsem zapomněla dodat, že tam vaří opravdu výtečnou kávu, to se jen tak někde nedostane! Mají vlastní pražírnu kávy 🙂

 7. Díky za pozvání. Třeba se tam dostanu.
  Tvoje šperky jsou moc krásné,jenže pro člověka jako já je jich škoda (smirk) několikrát za den se přévlékam do pracovního, do sportovního, na doma.Zároveň bych musela nadávat a sundavat šperky :^)

 8. Zahrada i výstava samozřejmě stojí za shlédnutí 🙂 Dozvěděla jsem se, že zahrada je postavená na teplovodu a tak není nutno ani v zimě vyndavat hlízy jiřin, což mě dostalo! (inlove)

 9. V zahradě bylo krásně, všichni se usmívali a vychutnávali si letní podvečer s velkou dávkou krásy a nápadů. To, že jsem si nic nekoupila je jenom důsledek velkého přemáhání se, jenže tam ještě půjdu s kamarádkou… Doporučuji všem. A co takhle spojit s Pražením – odpoledne šperky, navečer přátelské popovídání.

 10. Blažolenkoooo děkuji velice za zajímavé pozvání – nevím sice, zda se do skončení výstavy do Prahy dostaneme, ale aspoň fotečky :-)a na Vánoce bych si moc ráda ( budou-li finanční okolnosti tomu příznivy) od tebe objednala nějaký krásný kousek – myslíš, že bych ti už teď mohla poslat fotečku kamene, který jsem ulovila, jestli tě nějak osloví a máš nápad, jak ho zapracovat do mědi, cínu…nevím? (rose1) (f) (cat)

  1. Milá Evo, jelikož připravuji další výstavu, nevím, kde mi hlava stojí, takže se omlouvám, ale zakázky teď opravdu nemohu zpracovávat.

 11. Už jsem přeposlala link „svým“ Pražákům a moc mě mrzí, že budu ve druhé polovině září mimo, takže výstavu zřejmě nemám šanci stihnout 🙁

 12. Místo znám – švagrovka bydlí vedle. Jen nevím, jestli se stihnu do Prahy v tom nabitém podzimu dostat.

  Blážo, každopádně dík za zajímavou pozvánku

 13. Je to nejen krásné místo, jak píše Hana, ale i krásná výstava. Není rozsáhlá (každá autorka má jednu vitrínu a Bláža tu nejhezčí), ale našla jsem si tam ještě jednu favoritku. Její jméno jsem sice okamžitě zapomněla, ale dělá vinuté perly či jak se to jmenuje. Zkrátka skleněné šperky. Sice si moc nedovedu představit, že bych je nosila, ale líbily se mi moc. A Vílu okouzlila další autorka, pro změnu s materiálem fimo.
  Varování: dorty v kavárně jsou famózní a mohou posloužit i jako oběd (rofl)
  Pošťouchnutí: určitě nevynechejte zahradu a zkuste spočítat, kolik druhů rostlin v tom miniaturním vnitrobloku najdete.
  Bonus: v zahradě bývají i klece s papoušky.

 14. Blazo, to je moc pekny misto. A ten sperk na tve fotce je krasny – je v tom osobnost. (inlove)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN