KOČKY: Kamýk

Tak si vám tak pohodově, polehoučku, pomaloučku vyťukávám půlroční hlášení o hostivařské smečce (které díky mým nechvalně proslulým dodacím lhůtám nakonec může být i roční 😉 ), vybírám, které z mnoha příhod a historek použiju pro popis prvotního sčuchnutí, postupného sžívání a teď už všedního každodenního soužití puberťáka Kulicha a kosích bratrů, dávám si pravda načas, protože se v naší smečce vlastně každý den něco děje a hlášení je tak delší a delší… no, až se někdo někde pořádně naprdnul a šlus – opět konec krásnému pohodlnému nudění se. Stopnul si nás Kamýk…

 

To bylo tak.. Po pracovně zaměřeném výletu kvůli opravě střechy ke kamarádce do Ústí, který místo v plánovaných cca 9 večer končil skoro ve 2 ráno (a opravdu se pracovalo, po setmění za romantického svitu baterky a už méně romantického vytí na měsíc árie z Rusalky, páč mi z toho už trochu hrabalo…) jsme se vraceli do Prahy ve značně uondaném fyzickém a duševním stavu a tedy jsme veškeré své naděje na šťastné dojetí domů svěřili do rukou navigace.

Obecně si o tomto vejmyslu nemyslím nic hezkého, je to potvora zákeřná, nevypočitatelná (i když imrvére přepočítává) a s dost přiblblým smyslem pro humor ve chvíli, kdy to fakt nejmíň potřebujete… Ale v tuhle chvíli nebyla kapacita ani na sledování cedulí ani na nahlížení do map. Prostě rychle na dálnici, do vany a do postele, už abychom spali!!!

Až po chvíli jsme si všimli, že nás krabička směruje poněkud jinou trasou, než kterou jsme přijížděli, tlačila nás nelogicky zbytečně moc vlevo, tedy na východ. Nechápali jsme, ale jelikož jsem na tento pocit v souvislosti s navigací bohužel vcelku zvyklá, smířila jsem se s nějakými kilometry navíc a odmítla se s tím sympatickým hlasem hádat. Noční silničky docela ubíhaly a za poslední vesnicí Kamýk jsem už v dálce viděla slibná světla Litoměřic.

 

 

Najednou šmouha přes silnici, automaticky dupu na brzdu a sakruju, Kulíšek se vzadu dokonce i probudil (což po celodenním zápřahu a pobíhání po krpálovitém pozemku byl od něj heroický výkon), přítel se s chrupnutím probral taky a už mžouráme oba před nos auta, kde právě přebíhá a v trávě mizí světlá kočka. Jenže… na naší straně silnice, kousek před autem, se choulí a do světel mžiká malá bílá kulička.

Poprosila jsem přítele, aby vyskočil a kotě odehnal, aby nám při rozjezdu třeba leknutím nevběhlo pod kola, už jsem tohle kamikadze chování viděla u mladého zajíce a jsem trochu paranoidní. Přítel vylezl, zamířil si to k prckovi a ten naprosto suverénně vykročil proti němu a během 2 vteřin si milého Káju adoptoval. A sakra. Prakticky mu vylezl do náruče.

Karel tam stál jak tvrdý Y, očividně nevěděl co dělat, já se asi moc nadšeně a vstřícně netvářila 😀 a kotě se ho odmítalo pustit. Nakonec jsem na něj zavolala, ať si s ním sedne do auta, že se pod lampičkou podíváme, jestli mu něco není (teda tomu kotěti, Kája byl až na spánkový deficit a diagnózu chlapa docela ok). Chlupatá kulička se na jeho ruce mezitím docela zabydlela, auto pro ni taky nebyl žádný problém, a když se mezi předními sedadly vynořila Kulichova obrovská zvědavá černá hlava, aby se mrkla, co to páníček přinesl, kotě Kuldu zběžně očuchalo a olízlo mu nos. A pak usnulo.

První dojem, že je to domácí kotě (a proto tak totálně oprsklé a nebojácné) vzal za své hned po prvním omrknutí. Tvoreček byl zoufale špinavý a zanedbaný, samá lopuchová kulička, klíště a desítky a desítky blech, u kořínků srsti všude po těle vypadal jak posypaný mákem 🙁 Velké tvrdé bříško ukazovalo na obrovské začervení, jinak to byla skoro kostřička.. kostřička při probuzení zoufale se držící Kájovy ruky, kulící na mě modré oči (kupodivu nezalepené) a lehounce pískající.

Mňoukání se tomu nedalo říkat ani náhodou. Seděli jsme ještě asi deset minut v autě, kdyby se třeba vrátila ta větší kočka (možná máma?) a mezitím si užívali deja vu pocit při rozhovoru, který byl až směšně podobný tomu lednovému.. „My nemůžeme mít kotě, další kočku! Měj rozum, kosí braři jsou sice splachovadla, ale naservírovat jim půl roku po Kulišákovi kotě?? Vrátíme ho zpátky na silnici…“

 

 

Aha, tak nevrátíme, i když chrápe, tak se drápkama pevně drží předloktí, a zas tak silní, drsní a okoralí nejsme ani jeden.. „Ty už ho asi nedáš viď?“ ptám se napůl rezignovaně a napůl pobaveně. Karel trochu provinile zavrtěl hlavou a usmál se na vibrující kuličku v ruce, mezi nimi fakt něco proběhlo. CD se opět vycajchnovala 🙂

Doma bych vám přála vidět tu šou.. My, kteří se už od setmění zoufale těšili na postel, jsme ve 4 ráno po příjezdu domů (a po konzultaci s noční vet pohotovostí, kde nás ujistili, že opravdu stačí přijet až dopoledne 😀 – no jo no, když my byli fakt unavení a zblblí…) do svítání odblešovali ve vaně protestujícího Kamýka. Ve dvou vlnách jsme dohromady odchytili a v umyvadle utopili přes 50 blech.

Vetka druhý den nevěřila vlastním očím a až z fotek poznala, že jsme fakt v noci s bleším zamořením nekecali. Kotě bylo totiž v ordinaci už zcela blechoprosté a spot-on jsme dostali spíš pro formu.. Mezi odblešováním jsme k ránu chlácholili a krmili vystreslého tvorečka a dost jsme se báli, že na nás po těch procedurách zanevře. Ale houbeles, už při sušení ručníkem přešel z frfňání plynule do předení a tulení se k rukám a když jsem mu vlhkou dlouhou srst kartáčovala, tak už byl opět v limbu.

Ještě před vanou jsem mu nabídla i záchůdek, do kterého si chtěl nejdřív lehnout a pak nechápal, proč mu v něm hrabu packou, ale později za přítomnosti páníka ho ukázkově použil podobojím, tedy oběma způsoby 🙂 a tudíž byl prohlášen za správňáckýho génia.

V sedm hodin, za krásného slunečného rána, zpívání ptáčků a protestujících kosích bratrů ve vedlejší místnosti, jsme konečně uléhali do postele s vymydleným, napucnutým a spokojeným kotětem, ze kterého se po vydrhnutí vyloupl nějaký minimálně napůl „fon“ se smetanovou srstí a zbarvením seal point nebo lila point, na to se názory vetů i kamarádů-expertů různí (a já tomu prdlajz rozumím).

Ovšem po popisu, vyprávění a fotkách se všichni shodují, že tohle kotě v životě nevidělo jak lidi, tak psy (proto se vzrostlého Kulicha ani nebálo) a stoplo si nás v čistém pudu sebezáchovy. Začervený je tak, že by prý bez pomoci během týdne zkolaboval a umřel. I teď ho odčervujeme postupně a mírně, aby se neucpal.

 

 

Kamýk zůstává v karanténě v naší ložnici, je to sluníčkové pozitivní kotě, které se potkává s kosími bratry zatím jen přes sklo okna na balkon. Nejradši by se k nim skrz okno procpal… Kluci tam teď popravdě vysedávají krom doby krmení pořád, a jejich nevěřící výraz se pomaličku mění spíše ke znechucenému se špatně skrývanou zvědavostí 🙂

Prcek mezitím řádí po pokoji, kupodivu nic neničí, krásně si vyhraje s chlupatou rolničkovou kuličkou i s kouskem provázku, fascinovaně celé hodiny pozoruje ložnicové žabky drápatky a šneky v akvárku a den za dnem přibírá. Už mu nelezou ven všechny kostičky, už se necpe tím příznačným zoufalým hltáním, už věří.

Nesnáší, když odcházíme z pokoje ven, a řeší to leháním si na nohy i během chůze 😀 což přináší docela vtipné situace. Tuhle jsem s ním omylem vyšla i z ložnice ven, je pořád tak lehoučký.. Přilepil se mi totiž na crocsku, kterou mimochodem velice oblibuje, páč materiál při žvýkání krásně vrže a je tak lehký, že i botu větší než je on sám si odnese po psím způsobu pod postel a my se pak krásně rozčilujeme…

Je to rarášek, který si snad z ne zrovna bavlnkového startu do života neodnese žádný nezhojitelný handicap, a jak to tak vypadá, tak minimálně pro Kulicha bude výborným parťákem. Fredik s Georginem, jen co rozdýchají potupnou ztrátu svého výsostného postavení dvojjedinečnosti, se snad s chlupatým bratrancem sčuchnou taky a pak už se nebudeme nudit asi nikdy… Chjo 🙂

Jo, a abych nezůstala dlužna slibovaného hlášení o Kulíškovi a dvojčatech – naše černobílé trio se propracovalo za poslední měsíce do stádia, kdy Fredík chodí ke Kuldovi pro pomazelní téměř každý večer, tulící se hlavičkou mu nadzvedává a otvira hubinu a vypadá jak přepečlivý dentista, když mu očuchává tesáky 🙂

Kulich se pro změnu naučil při těchto výlevech sympatie ze strany drobného kocourka zůstat víceméně bez pohybu a jen si to užívat, protože pokaždé, když mu to chtěl láskyplně oplatit, odpinknul Freda z gauče/stolku/taburetu/parapetu a tento mu pak dost nevybíravě nadával. A protože oba tohle mazlení očividně baví, vyladili ho ke vzájemné spokojenosti. Jak je vidět, rozdíl 3 a 44 kil není při troše dobré vůle na překážku 🙂

Georgino, věrný své povaze, se bez tulení s Kulihrachem obejde, zato se neobejde bez fackování a plácání ho po zadku. Je to každodenní rituál, kdy si musí aspoň jednou do někde pod ním procházejícího černého telete ťafnout a pak, když se Kulda rychle otočí, dělat naprosto nevinného kocourka, který právě objevil něco absolutně fascinujícího na stěně nebo na stropě.

Jejich scénky na balkoně, kde po večerech svorně studují přílétající broučky na dlažbě, můry na omítce a komentují dole procházející cizí psy, už jsou krásnou a nedílnou součástí života naší smečky. Kluci spí běžně v Kulichově velkorysém pelíšku (a občas ho tam i na kousek pustí), Kulda je tahá po bytě v prázdných krabicích (a když chce krabici nakonec rozdrbat a zavraždit a kocour tam příliš dlouho oxiduje, prostě ho začne Kulich vehementně mýt) a uzené uši už se naučili zpracovávat kolektivně z obou stran, prý je to tak efektivnější. Sehraní jsou bohužel i při lovu jídla z kuchyně, tady bych ráda ovládla umění rozděl a panuj, ovšem bez šance.

 

 

Kulíšek nám roste jak z vody (no spíš jak ze steroidů…), zatím je to pořád usměvavé štěndo a povahou bambula a sobecky doufám, že mu to co nedéle vydrží. Odhadem 15-16měsíční puberťák je pořád závislý na házecím talíři, jak někteří z vás zažili v Podmitrově, ale snažíme se drogu omezovat a nabízet substituční léčbu jako třeba háravé fenky, kmeny menších stromů apod, občas i se skromným úspěchem 🙂

Kuldova kmotřička pro něj vymyslela označení antidepresivní pes, což naprosto vystihuje jeho až nechutně pozitivní povahu. A až se přestane bát yorkshirů, volně ležících igelitových pytlíků, čivav a šneků, bude to už úplně v cajku 😀

 

 

Doplnění

Věrna své pověsti ohledně zoufalých termínů musím trochu aktualizovat celý článek, dva týdny starý, bo se mi ho už nechce předělávat 😀

Takže – Kamča je „dávno“ venku z karantény, po prosyčeném ani ne týdnu u nás vypukla těžká pohoda, kdy agresor Georgino konečně! objevil parťáka pro své gladiátorské bitky a něžný Fredík jim to jen spokojeně píská. Kulda všem myje šošolky a zadky (ne nutně v tomto pořadí a naštěstí také jen jim) a nechá se od Kamýka pravidelně fackovat, okusovat a jinak napadat. Většinou proto, že to ani nezaznamená… 🙂

Kluci přijali modrookého záprtka až překvapivě, jsou splachovací jak geberit. Povahu samozřejmě nezapřou, takže se s tím každý z nich vypořádal po svém – Fred se na chvíli uraženě přestal mazlit a o to víc si teď ten absťák vynahrazuje, Georgino přestal na blažených pár dní terorizovat vše živé v dosahu a taktéž to teď dohání.. a ke Kamčově velké radosti se realizuje právě na něm.

Prcek roste před očima, už je minimálně dvojnásobný a to ho máme třetí týden. Zapadl do smečky jak puzzle, až se chvílemi ptáme jeden druhého, jak to ti kluci černobílí dělali dřív :)) no Fredík oddaně trpěl pod Georginem a ten shovívavě přehlížel, že je brácha bačkora neprací. Teď mají ten chybějící mezikus 🙂

Kulíšek je z další živé plyšové hračky nadšený, jen je zatím nenecháváme samotné spolu bez dozoru. Tuhle jsem je našla na zasíťovaném balkoně v zápalu boje, kdy Kulich šťouchal do záprtka vuvuzelím čumákem a olizoval mu bříško, ten se ho držel všemi čtyřmi packami okolo kebule a nadšeně mu okusoval nosní dírky, to všechno pod zábradlím, kde sice síť je taky, ale na ocelovém lanku a s kotvičkami dál od sebe a kdyby se Kulda jó zapřel, tak prcka vytlačí čtvrt metru od dlažby balkonu do prostoru jen v síťový kapse.

Byla jsem označena za paranoidního katastrofika, ale radší fakt počkám, až Kamýk povyroste a nebude tak rozbitný a protlačitelný každým otvorem 🙂 Zatím mu holt musí přes den stačit kosí bratři. A prolejzačka. A celý byt 🙂

Zpětně si velice gratuluji k nákupu kočičího stromu, s příchodem modroočka teprv vidím, jak málo z jeho potenciálu dvojčata zatím využila 😀 Už jste někdy viděli kočku ručkovat? Ne? O moc jste přišli! A viset za zadní nohy, zcela účelově, zatímco předníma loví v úrovni stolu špičku psího ocásku? A když se před ním místo ocásku objevila psí tlama, vyzubená a vysmátá, popřel veškeré fyzikální zákony a za ty zadní se přitáhl nahoru, ouplnej Matrix.

Taky umí bezvadně slaňovat bez lana, občas mi připomíná chápana, zvlášť když cestuje ze stromu na závěsné houpací proutěné křeslo, další oblíbené stanoviště a místo hrátek. Kinetická energie kluky fascinuje a popravdě neustále překvapuje 😀 takže padají… Styl shnilá hruška je čím dál vypilovanější a propracovanější (čti hlučnější a srandovnější).

No a to je asi tak všechno, poslední tři týdny utekly jako tři dny a zážitků máme jako za tři roky 🙂 ale to asi všichni znáte, když do smečky přibude nový člen. Pořád fotíme a smějeme se šmouhám a rozmazaným končetinám, které mizí ze záběru, ty jejich neuvěřitelné kousky prostě nejsme schopní zachytit. Pár fotek ale přikládám a zbytek jsem poctivě vyrajčila zde 🙂

http://evap.rajce.idnes.cz/Kamyk/

 

Krásný zbytek léta přeje hostíkovská smečka! 🙂

 

 

Aktualizováno: 31.8.2012 — 15:28

83 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Páni, to je neuvěřitelný! On si ten mrňavec vybere ten nejnevhodnější čas a nejmíň frekventovaný místo ke stopování a vyjde mu to – on si prostě stopne báječnou Boxíkovou! (h) Kamýku, ty jsi třída! 🙂

 2. takže CD využívá i novodobou techniku, aby doplnila smečku tím, co potřebovala. je skvělé, že prcka přijali jak Kosí bratři, tak Kulíšek – to je stejně krásné jméno pro hezkého hafíka (černý pes = krásný pes 😀 )

 3. Kocour Kuliferda zdravi hostivarskeho psiho kolegu Kuliferdu. (h) Kuliferdova story sice neni tak dojemne dramaticka jako Kamykova, ale v necem je podobna. Jednoho dne navecer se na terase zjevilo kotatko. Kotatko primo vzorne. Predpisovy posez – predni packy v lajne a ocasek ozdobne zatoceny k prednim packam. Zpusobne mnoukal vysnoreny jak na job interview. Akorat ze byl zableseny a bricho jak buben. Pres jiste pochyby s nim Chet jel dalsi den na veterinu a odblesene a odcervene kotatko se rozradostnilo. To kote levitovalo – vskutku se bez rozbehu z postoje zdanlive neuveritelne zvedl vysoko do vzduchu, ve vysce hodil salto, pristal o kus dal, oliznul se a hodil na nas okem – sem frajer, ze jo? Po nekolika dnech jsem nad nim spekulovala, jak mu teda budem rikat. A zas zalevitoval a zasaltoval, coz mne moc rozesmalo a rikam, vzdyt ty si takovy, takovy, nooo… Kuliferda!! A jak mi to z pusy vypadlo, uz mu to jmeno zustalo. Coz je dost sranda s Chetem, ktery to vyslovuje Kůli – pauza – Ferda. Takze na veterine je kocour zapsan jako Cooly-Ferda.

  Kamyk s Kuliskem jsou krasna dvojka. Opravdu z toho musite mit radost. (h)

  1. Cooly-Ferda je naprostej lingvistickej skvost! 😀 😀 😀

   Vzpomínáte, jak jsem kdysi jela s mouratým Ťíťou na umísťovací výstavu a prosila o radu, jak ho oficielně nazvat?
   Lámali jsme si tu všichni hlavy a nakonec jsem ho prezentovala pod jménem Titus. Líbil se a odvezl si ho pán pro svou maminku až do Trenčína. Když jsem mu ho předávala, tak mi přece jenom nedalo a opatrně jsem špitla: „My mu říkáme Ťíťa.“
   Ťíťa!“, zvolal pán radostně. „To je hééézký! To mi mu tak taky budem říkat!“ 😀

    1. Než mi docvaklo, že se jedná o opravu, minuta na mne není zas tak špatný čas, zauvažoval jsem, že Cifix taky není až tak špatný jméno. 🙂

 4. Perfektné. A pretože som nečítala diskusiu, tak tuším, že nebudem prvá, ale z fotiek mi jednoznačne vychádza birma, teda posvätná chrámová mačka. Tak sa vôbec nečudujem, že CD zariadila, aby vás navigácia hnala tam, kde to bolo potrebné. 😀 😀

 5. Hlásím, že vyúčtování za srpen je na Hadech 🙂 .

  Mám problém: 1 + 2 = 3. Na tom trvám. Antispam trvá na tom, že ne… :O Musela jsem obnovit stránku (think)

 6. Krasnou nedeli (y) a dekujeme za Kamyka a za pochvaly, on je hlavne uzasny povahou, ten roztomily xichtik to uz jen dokresluje 🙂 zrovna si tu klucik vrazdi vlastni zadni nohu… (chuckle)

  1. týýýýývado, takže je jich PĚT!!! (inlove) … ale jsou krásní, do jednoho – už jsem to tu psala a asi ne jednou, ale vždy se mi stáhne hrdlo, jak je to nespravedlivý ke všem těm úúúúúžasným kočičkám, které se narodily v „obyčejné“ barvě kožíšku, třeba černé nebo mouraté – že jsou méně žádané… když se dobře zainzerují, tito by neměli mít problém najít domov (ne, nemám místo, ale třeba to bílo-zrzavý je kouzelný i pro mě)

  2. Jé já chci zrzavou číču a nebo tříbarevnou, zkrátka něco extra vedle těch „obyčejných“ černobílých princezniček. Misky mají teď plné a tak si nechodí vymazlovat papu. Když se Tindra chodí hodně mazlit a Daisy lehá v mé blízkosti tak jdu okamžitě kontrolovat misky. 😉 🙂 Takže žádný křik, už zjistily mou nedoslýchavost. Ducání hlavičkou do mé brady a zatínání drápků do mého ramene je spolehlivější prostředek k získání potravy. (chuckle)

   1. Lázně Bohdaneč, zahradní chata…narozeny 12.7. 2012….k mání jsou 3 zrz a 1 bílozrz…. (cat)

  3. Vidíš Sharko, já zrzundy vůbec nemusím, mám raději Mourky nebo Černé. /to asi, že máme Zrzka, nebezpečného a nepříjemného souseda / a náš pes jak vidí zrzavého kocoura tak šílí. Mourky nechává na pokoji. A CD Mourka nepřidělí….

   1. miluju mouraté-pruchaté, mám jich 5 a 2 želviny..ale většina lidí,co nabízí kočky říká,že nejhůř se udávají právě černé a mouraté….. (h)
    a mám to za 10….tak snas se z Vás někdo zblázní a CD pomůže.. (angel)

    1. Uvažuji o tom bílozrzavém. NEMŮŽU MÍT KOČKU NEMŮŽU MÍT KOČKU nemůžu mít kočku. Nebo jo? Co by na to řekla smečka?

      1. A vůbec se nebude bát 65 kilové zubaté princezny Norinky malého histerika Kučafíře bezzubého? 😀

  4. Vidíš Sharko, já zrzundy vůbec nemusím, mám raději Mourky nebo Černé. /to asi, že máme Zrzka, nebezpečného a nepříjemného souseda / a náš pes jak vidí zrzavého kocoura tak šílí. Mourky nechává na pokoji. A CD Mourka nepřidělí….

   1. Tak to bych, prosím dva mourky měla k přidělení. Když se švagrové černý kocour Hanýsek odebral za Duhový most, šla nahlédnout mezi do kravína, kde se vždycky vyskytuje pár bezprizorných kočenek. Ujala se toho nejmenšího a nejubožejšího koťátka se zalepenýma očičkama. Po troše péče a výkrmu se ukázalo, že jedno očičko chybí a na druhé vidí velmi málo (občas netrefí hračku, nebo klopýtne o misku). Kočenka byla poměrně plachá, ale ne zas úplně, takže asi před dvěma měsíci povila čtyři mourky (2+2)různého odstínu šedi a různé délky srsti. Jeden kocourek už je určitě zadaný, u dalšího koťátka se zvažuje, takže minulý víkend byla dvě koťata určitě volná. S chutí bych si jedno vzala, ale synek je proti a bojím se, že Kora by též nesouhlasila (sousedovic Vikinku nemůže ani vidět). Takže pokud by byl skutečně zájem … (cat)

 7. Dobrý den,
  včera jsem se nedostala k PC,tak dodatečně děkuju za gratulace (wave) – i když k tomuto věku by se hodily spíš kondolence (chuckle) …
  Neděli mi rozjasnil článek Boxíkovic smečky,krásné kotě a popis soužití všech jejich zvířátek (clap) .Teď si dopřeju i další potěšení – Betí týdeníček (y) .
  Přeju hezkou neděli všem!

  1. Fallowo, ještě dodatečně všechno nej (inlove) (rose1) – kondolence neřeš (chuckle) a měj se co nejlíp (^) .

 8. hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  je mlha, vlhko, zima. Ideální čas vyrazit do hor. Budeme tam sami a obávám se, že hory už budou v podzimním kabátě

 9. Sem to sem včera nechtěla dávat, abych nekazila atmosféru…
  Jela jsem ve čtvrtek do Tábora a za jednou vsí koukám – po silnici běhá zmateně pejsek a plete se mezi auty. Tak jsem zastavila.
  Pejsek byl střední, černý, hladkosrstý a zřejmě už postarší, protože bradu a čenich měl už šedivé.
  A zřejmě ho vyhodili z auta těsně před tím, než jsem tam dojela, protože byl celý dezorientovaný a hlavně přesvědčený, že páník tam přece někde musí být. Vrhal se ke každému autu, které přibrzdilo a když jsem vystoupila, to zklamání bylo hrozné.
  A jak byl zmatený, nechtěl nastoupit do auta. Myslela jsem, že bych ho rovnou vzala do Tábora do útulku, ale on utíkal po silnici hledat pána a já neměla šanci ho chytit…
  Já to hovado, co mu to udělalo, dostat do drápů … (punch) (punch) (punch)

  1. :@ Rputi a zavolat policajtum, aby tam zajeli, nez nekdo zajede jeho…? 🙁 tohle je desny, takova zrada…

   1. Jsem volala městskejm, slíbili, že zajedou. Když jsem se vracela zpátky, už tam nebyl. Kdyby ho něco přejelo, tak by asi ležel v příkopě – koukala jsem. Takže buď ho vzali cajti nebo snad některé s projíždějích aut. 😐

    1. Dekuju za nej… kdyz jsou mestsky lidsky, nebo spis teda psi, tak je to prima. Zazila jsem ale i opak, kdy nalozili toulavyho pejska a za rohem ho vylozili, koncila jim asi smena a nechteli papirovat, vsak on zas nekdo zavola jejich kolegum.. (fubar)

 10. Krásná smečka a krásně se má 🙂 . O to hůř se mi sem umisťuje moje OT, ale musím se podělit. Občas si koupím nějaký psí časopis, teď padla moje ruka na Pes přítel člověka č. 9. Na str. 4 je článek o irském zákoně o psech a konkrétní příklad pejska Lenoxe, kterého použití toho zákona a nechutná byrokracie stála dva roky utrpení a pak smrt. Pokud se k článku dostanete (na internetové verzi Psa jsem ho zatím nenašla), ke čtení seberte sílu, já jsem dvě noci skoro nespala. Je tam taky seznam nebezpečných plemen, který obsahuje m.j. retrívry, bernardýna, novofundlanďana a jiné dobráky. Byla snaha něco podobného prosadit i tady :@ (headbang) ,je tomu asi 15 let, co jsme se synkem byli proti tomuto nesmyslu v Praze demonstrovat a ono je to tu zase, zase se v nějaké chytré poslanecké lebeni vylíhl nápad vytáhnout tu hrůzu na světlo (viz zmíněný článek) (headbang) .

 11. Milá Boxíková, jste super bezvadná smečka. Přejeme hodně krásných prožitků s malým Kamýkem. Moc hezké kocouřisko, spolu s ostatními zvížaty tvoří tu pravou domácí pohodu.
  (chuckle) (h) (inlove) (y) (wave)
  Líp to ani nemohlo dopadnout !!!

 12. Milá Boxíková, koukám jak CD dokázala použít vaši nagivaci k tomu, aby do Tvojí smečky přibyl takový fešák kočičák. Má krásné modré oči 🙂

 13. Teda Boxíkvá, vy se fakt nenudíte! To je nádhernej pidižvík (inlove) . A Kulicha prostě miluju a pořád vzpomínám, jak krásně běhal s koníkama! No, i když nevím, jestli je to u nás lepší… Na klíně se mi teď právě povalujou dvě mangusty a nutně mě potřebujou ke svým hrám, na rameni mi sedí Frodo a oždiuje mi ucho, Drákulka se koupe ve vaně s Péťou a z křesla na mě pokřikuje opičák Barnabáš, že má hlad (dneska jsou mu tři týdny a už váží 75 g) 😀

  1. Lucko jeee vy uz jste sehnali dentistovi druhou puli??? (nod) to je supeeeer! Kdy a kde a jak??
   A Barnabas se vyskytl prosimte jakym zpusobem 😀

  1. Tak s tou houbičkou na fotce už mne nenamíchneš. S houbama jsem to už vzdala, houby prostě neexistují!!!
   Ale slepejše máte krásně zlatavé. U nás jsou do šeda.

   1. jestli tě potěším, tak dneska na horách ani houba… Borůvek málo, brusinek víc.

   1. Vilík je v Praze a „kolo“ v Liberci (rofl) Teprve v úterý jsem koupila ty nástavce na snížení sedla, takže pořádnou premiéru bude mít „jezdec“ až příští pátek.
    Dnešní Jizerky se povedly. Příjemná teplota na výlet, nepršelo, ale vody na Betí napájení všude dost. Dali jsme okruh ze Smědavy na Zelený vrch a přes Čihadla a Knajpu zpátky na parkoviště.

 14. Nádherný příklad práce C|D, jak to jen umí zapojit toho správného dvojnožce. Před rokem u nás se zachovala naprosto stejně, dodnes je to tatínkův mazánek. Tak přejeme všichni hodně krásných zážitků

 15. (cat) Když už jsme dnes u těch kočičáků, milášků (cat) . Pořídila jsem minulý týden sérii fotek našeho čtrnáctiletého Darečka, který momentálně prodělává kůru s ATB injekcemi. Poslední dny nosí stále nějaké myši, tady je důkaz (wave) ! Už jsem i vznesla dotaz u pana doktora, zda do těch antibiotik něco nedávají navíc. Na lovení myší 😀 ?

  http://dig.rajce.idnes.cz/Lovec_a_obet

 16. Nádhera plyšátko. A hezky jste si ho odbreberkovali 🙂 Hodně zdraví a srandy ve smečce (cat) (cat) (cat) (bat) :*

 17. Culím se tu od ucha k uchu, jak to CD umí pěkně zařídit!
  Překrásné koťátko, taky bych neodolala. A jak jim to dohromady všem sluší, to je krásný pohled.
  Tak ať se dobře daří všem čtvernožcům a dvounožcům taky.

 18. cákryš, odpovídala jsem pod tím odkazem Rputi na khmérské kočky, ale ono to tu nejni, GRRRRRRR

  tak znovu, ještě že kopíruju:
  no oni tam píšou, že „mají tělo peršanky ale atraktivní zbarvení siamských koček“… sama jsem chtěla napsat, že mi Kamýk přijde jako chlupatější siamka (inlove) … akorát teda čumáček neodpovídá popisu tam, protože není spláclý

  Boxíková, máte nádhernýho kočičáka (h) (h) (h) (h)

  1. Dyk píšu, že kříženec z Evropskou. Pravda, i Ragdol by v tom mohl mít prsty. Pokud se to vůbec kdy zjistí, tak až bude větší.

   1. TSSSS, prsty??? Rputi, při tvém vzdělání (rofl) 😉 (h) (sun) Píšu to sem už podruhý, ale musím, protože jsi mi prozářila uplakanou sobotu 🙂

    1. No no! 😉 😀
     Ono třo zhusta probíhá tak, že si panička vyjede s kocourkem ven a on zdrhne, nebo, že si někdo pořídí něco extra.
     Tady např. byl dva roky vídán obrovitý modrý briťák, který brázdil zahrady a ulice a mermomocnil všechno, co bylo v dosahu. Až panička smradem nevydržela a udělala z něj kočkoura 🙂

     A za dalších 10 let tu někdo najde modré kotě a bude se ukrutně divit…

 19. Ivko (inlove) , to je ale krásné kůtě! (y) (h)
  Eh, já si myslím, že navigace vůbec nezabloudila, naopak jela přesně a byla dokonale načasovaná, stejně jako kočičí maminka, která své kotítko dovedla na schůzku na chlup přesně. (y) (clap)
  Mám pocit, že Kamýk časem kosíky přeroste – možná bude za oba dva? 🙂
  Děkuju Ti za hlásání o Tvé mile se rozrůstající smečce. 🙂 (h)
  Přeju všem krásný den. (h)

 20. Navigace byla přeprogramována ze strany CD. Protože CD je naprosto všemocná a pro umístění prcků hackne i navigaci. 🙂
  Gratuluju CD, Kamýkovi i smečce!

  1. no oni tam píšou, že „mají tělo peršanky ale atraktivní zbarvení siamských koček“… sama jsem chtěla napsat, že mi Kamýk přijde jako chlupatější siamka (inlove) … akorát teda čumáček neodpovídá popisu tam, protože není spláclý

   Boxíková, máte nádhernýho kočičáka (h) (h) (h) (h)

  1. Milá Fallowa, všechno nejlepší k narozeninám ! (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

  2. Mila spolujmenovkyne Fallovo, preju vsechno nejlepsi k narozeninam. Kousek stesti, zdravi a pohody. (h) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

  3. Milá Fallowa, někdo ti tu polyká naše přání k tvým narozeninám. Ale třeba se sem vrátí a pak budeš mít přání tuplovaně. 🙂
   Tak ještě jednou všechno nejlepší !!! (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

  4. Ale ano, ono je 1. září! Tak to má narozeniny Fallowa a taky Anežka Šibalová-Šejbalová, která tu už dlouho nebyla.
   Milé dámy (h) (h) , přeju vám všechno nejlepší, ať se vám dobře daří a jste zdarvé a veselé.
   (f) (sun) (^) (beer) (d) (music) (f) (sun)

  5. Milá Fallowo, já ti přeju 3 fůry. Jednu plnou zdravíčka, druhou vrchovatou pohody a třetí, na které jsou milí a zábavní přátelé a ti nejmilejší (sun) (inlove) (rose1) (rose1) (rose1) (^) (d) (coffee)

  6. Už je skoro pozdě,ale ještě chvílka chybí do konce dnešního dne,tak dodatečně, všechno nej, nej, nej a hodně zdraví.
   (h) (f) (rose1) (handshake) (d)

  7. No to jsem z toho lesní zvíře parohaté. V mém přání nebyl žádný odkaz a neposílala jsem po něm žádný další příspěvek. A stejně mi přáníčko sežral velký NET.
   Milá Fallowo, hodně, hodně zdraví, pohody a spoustu báječných, milujících a zábavných lidí okolo tebe (rose1) (rose1) (rose1) (^) (d) 🙂 (inlove)

 21. Boxíková, nevěřím, že v tom popůlnočním cestování byla v navigaci JENOM obyč navigace! Kamýk měl óóbrovské štěstí, že byl v té správné vteřině na správném místě! A kdo Vás na to místo přivedl …? To nevím, ale samo sebou to není!! Přeju další dny plné štěstí a legrace.
  Správně děláš s odvykáním Kulíška na házecí talíř. Klérka byla takhle závislá na balonku na šňůrce, tak vím, že to není zase až tak výborné. Také jsme museli odvykat 😛 .

 22. Teda Boxíková-to nemohla byť náhoda s navigáciou.Keď sa dozvedám takéto príhody,tak verím na osud alebo niečo podobné.Pú by už mohol napísať nejaký príbeh o tajomne a aj k tomuto sa vyjadriť.Inak,pochválim sa,som pobalená,byt uprataný,chystám sa na rýchlik do Blavy,odkiaľ odlietam na dovču.Bude absolutne oddychová,knižky,spánok,more,klebetenie.Beriem si so sebou nový román syna Francisa a sériu o Merde a Paríži-veeľmi vtipné,autor St.Clarke/po návrate to bude makačka prečítať resty,ale aj na to sa teším.Opatrujte sa tu.

  1. Milá verenko, krásnou dovolenou, pořádně se zrekreuj a naber sil!!! (flex) (sun) (h)

 23. Jé, další čtyřnohé miminko a jaké krásné. Plno radosti pro Zvířetníky ale nejvíce pro vaši smečku. CD se zase jednou vycajchnovala. (y) Tak si s mimíšem užívejte. (inlove) Gratuluji!!! (handshake) (h)

 24. Páni, vy se rozrůstáte (clap) ! Krásný kotě a je bezva, jak k vám zapadlo.
  Máte červenej puntík v žákovský (inlove) .

 25. Gratuluju k nádhernýmu kočičákovi!
  Jak tak na něj koukám, řekla bych, že se jedná o khmérskou (nebo taky himalájskou) kočku skříženou s evropskou mouratou.
  V každém případě je nádherný a to jméno celkem přiléhavé Kamýk – barva Cameo, jako stará kamej 🙂
  Odkaz sem dávat nebudu, aby trpajzlíci nesežrali, ale na webu se dají informace snadno najít.

 26. Ten je krásný!! Navigace věděla, kudy máte jet, vždyť jste ho zachránili. To teď máte veselo, to vám závidím!

 27. Milá Boxíková, gratuluji ke krásnému přírůstku . CD, za pomoci navigace 🙂 , přidělila potřebného kocourka do náruče láskyplné smečky. Kočičák má krásné modré oči

 28. hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Jéééé, Kulíšek má novou hračku (chuckle) Ten se má. Gratuluju k přírůstku, je to moc hezký kočičák (inlove)

 29. Jémináčku milá Boxíková, je tu další „najdušík“ (inlove) (inlove) …a takový krásný. Navigátor s vámi správně zabloudil, protože tohle kotě nutně potřebvalo zachránit, chuděra malý, měl na kahánku. Zato teď už si užívá s plným bžuchem a čisťoučký ve společnosti kosích bratří a Kulíška. Prostě nádhera a díky vám oběma.
  Předpoklávám, že je to kluk – přesně jsi ho v článku nedefinovala. Na to, aby byl peršan má podle mne málo splácnutý čumáček (to by přesněji odhadli Terrovic). Já bych se spíše přikláněla k norské lesní (také pěkně mohutné kočky) nebo i k té mainské mývalí jako má Apina. Ať je to jak je to, Kamýk je kouzelné kotě. A to co s ním tyto dny prožíváte se děje i u nás s Rusty. A je to úžasná radost, což???? (h) (h) (h)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN