ČLOVĚČINY: O komunikaci

Jak nevinně může jedno zcela neškodné téma přejít na téma silně výbušné? To asi každý zná, nic nového pod sluncem. Nám se jedno velmi úsměvné přeskočení podařilo v sobotu.

 

 

 

Většinou nejsou oba partneři naprosto shodní v tom kolik a jakých zvířat rodina bude mít, eventuelně kolik jich bude ten či onen přikrmovat. I když Bimbo chápe, že ke svénu životu nějaké ty tlapičky a čumáčky potřebuju, o počtu zvířat není zcela přesvědčen. Tři kočky a Majda je počet, který v jeho očích plně dostačuje pro několik rodin.

Sousedovic kočky bušící na okno, řvoucí za dveřmi a prosící na parapetu eventuelně strkající tlapičky do okna ho celkem nechávají klidným. A to je spíše kočičí člověk a kočky ho milují. Nicméně mlčky trpí záplavu zvířat, která opanovala naši domácnost a postupem času si nejen zvykl na psa v posteli a kočku na jídelním stole.

Byla jsem moc ráda, že si splnil jeden sen a v 55 ti letech si koupil čtyřkolku. Ta se dělí s Majdou o průjezd a nám zbylo najít místo na odkládání helmy. On to je dost velkej a neskladnej bazmek a navíc jsem to nechtěla mít někde v obýváku. Jedno místo jsem měla, ale tam sídlily kočičí zásoby. Bimbo na nás s Katkou chvíli koukal, jak nosíme a nosíme a začal:

 

* Prosím tě, ty kočky čekaj třetí světovou?

* Ne ale, když chci pořídit levněji, tak musím nakoupit za 2500 Kč.

* Jo a proč prosím ě, když kočky jedí kuřecí prsa a hovězí zadní a krůtí?

* No ale druhou dávku mají kapsičky, nemám tolik masa

* Prosím tě, tady je to jako nějakej kočičí Mac Donald, ať mi někdo netvrdí, že spolu zvířata nekomunikují!  Dyť včera soused povídal, že viděl Miškovcovic mladýho (rozumějte kocourka) jak vyblizuje misky. Voni si prostě řeknou, že u Vokřálů je takovej Drive In, 24 hodin denně, stačí zaklepat na okno nebo zařvat za dveřma, a někdo ty misky naplní. Neříkalas náhodou, že těm venkovním dáváš to, co ty naše nesnědí? Když my máme doma tři a venku je jich teda s tím Miškovských pět?

 

A jak jsme se dostali od těšení se čtyřkolkou až k debatě o komunikaci mezi zvířaty? Asi je to i o partnerské komunikaci a porozumění.

 

PS:

A nejlepší je na tom, že Majda dostala svůj vlastní mrazák od Bimbovy kamarádky, která se stěhuje do Děčína. Takže toho místa na konzervičky a kapsičky nebudeme potřebovat tolik, ovšem zase nevím, jestli postačí kapacita mrazáku. Aby se nám nevrátil leta vzpomínaný dialog o krmení psím:

 

* To hovězí si můžu vzít s hořčicí, nebo s tím budeš něco dělat? (pravil Bimbo při pohledu na dvoukilový balvan vařeného libovoučkého masa)

* Ne, to je pro Bohouška

* Co teda máme k večeři?

* Palačinky!

…a stále žiju…

 

 

 

Aktualizováno: 23.8.2012 — 19:19

74 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. OT od psí bedny. Zdravím všechny a hlásím, že štěničky dnes prokoukly. Odpoledne jsme měli 3 očička na 6 štěnic. Teď večer to už mžourá všechno. Zatím asi moc nevidí, ale reagují na světlo. Musela jsem zhasnout, velmi důrazně protestovaly. Krásně rostou a přibývají, Aurumka je naprosto vzorná mamča, takže jediná moje starost je měnit jim „povlečení“, když ho mají moc ušmudlané od Aurum. Ovšem neskutečnou spoustu času trávím vedle bedny, většnou s jednou štěničkou na klíně…

 2. Dnes jsme jeli na chatu. Cestou jsme v řeznictví koupili půl kila syrového libového zadního hovězího, až pojedeme v pondělí po obědě domů, bude spapané. Je jistě jasné, že my si k němu ani nečuchneme. A náš šmudlínek sice vždy pečlivě kontroluje, co mám k jídlu, (co kdyby panička, potvůrka dala pánečkovi něco lepšího, než kocourkovi?), ale vařené Naše Výsost nepapá, takže očuchá, broukne a jde vylizovat mističky.

 3. Našeho kocourka sice miluji, stejně, jako on mne, ale dvoukilový kus masa pro kocoura a palačinky pro mne… U nás by něco takového absolutně nepřipadalo v úvahu! Kocourek kilo a tři čtvrtě a páneček zbytek, jinak nehraju! 😀

 4. Jo podělit se o jídlo s domácím mazlíčkem. To bych musela i já křoupat granule, Garyk nic jiného nesmí, ani psí mňamky. A princezničky? Nikdy se nezajímaly o nic jiného než své granule a někdy ani kapsičky ne, to jen Tindra sblíže želé. Tindra se přijde podívat co jím a málokdy ochutná malé sousto. Vzpomínám na Puňťu jak mi vyjel po zádech když jsem otevírala ledničku. Miloval syrové masíčko a ryby, ochutnával všechno co jsem jedla. Ani Laila se nezajímala. Jsou moje kočičky zdegenerované?

  Jedno OT. Vzpomínáte na papilončata a pokousanou maminu Chiki? Zítra se bude loučit s posledním synáčkem Donovanem, Vánkem. A on odjíždí kam? No do BRNA. (clap) Předposlední odcházel Démonek na Slovensko do Košic a bude se jmenovat Oříšek ale po Korejsku. Chtěla bych slyšet jak jeho jméno v korejštině zní. 🙂 Tak Chikince odešla všechná miminka z domu do svých nových domovů. Šťastný život pejsánci!!! (inlove)

 5. No, už dávno sa môj muž tak nepobavil, ako nad palacinkami na večeru. Ale to bude určite tým, že nie je sám takto postihnutý, teda zaťaženou polovičkou … 😀
  Mrazák síce nemajú svoj, ale ten náš je plný ich mäsa a na konzervy a kapsičky sa chodí do Hainburgu a za chvíľu sa tam bude nakupovať aj Royal Canin, až nám dôjdu zásoby originál francúzskeho a v SR bude dostať len vyrobený v Poľsku. Ešte že máme šťastie a z Dúbravky je to bližšie ako na druhý koniec Bratislavy.

 6. Jj, u nás se vařila štěňátkům krupicová kaše z mléka z mlékomatu, když to můj otec vykládal synovcovi, tak ten prohlásil – dědo, u nich bych chtěl být pes.
  OT – pokud se zadařilo, tak budeme mít za dva měsíce nové žrouty kašičky.

 7. Cheche, náramně jsem se pobavila jídelníčkem zvířetníků. (inlove) U nás se záměna nekonala, ale zásadně kupuju tak ob týden kuřecí skelety u oblíbeného řezníka. Není „krkoun“ a nechává kostičky obalené. Uvařím v papénově hrnéčku, nechám vychladnout a oberu masíčko, které zaleju nesoleným vývarem. To je pro čtyřnožce. Pro mne zbytek vývaru na polívku, nebo zeleninový rizoto. 😛 Častěji nesmím. To by se kočenkám přejedlo. (angel) Potvory zmlsaný.

 8. Jo, u nas si taky Chet obcas stezuje, ze nejak ty kureci zaludky na nej malokdy zbydou. Ovsem narozdil od nej, zverinec to basti bez omacky, jen tak ovarene.

  Pekny clanek, rozverna diskuze.

 9. Je to možná poněkud OT, ale s komunikací to má též co dělat. Byla jsem na kontrole kuřat, která půjdou na naši porážku příští týden. Všechno OK, kuřata pěkná, ale před halou se ve stínu velkých hal na obilí povalovalo stádečko asi 30-ti ovcí. Ani jedna z nich neměla povinnou ušní známku.Bylo 34 stupňů, nádobu na vodu jsem nikde neviděla, tak jsem popošla k ovcím podívat se v jakém jsou stavu.Jedna ovce vstala a klopýtavě poodešla, ostatní naprosto apaticky ležely.Ošetřovatelka kuřat vyběhla a začala mi vyprávět dosti hrůzostrašnou story. Prostě majitelé jsou nějací španělští cikáni, ovce nekrmí, ty si hledají potravu, kde to jde, žerou i vyhrnutou podestýlku od kuřat, kupují je od nich nějací Arabi, kteří je přímo tam podřezávají a maso vozí do Brna do arabské restaurace, případně do prodejny s tzv. halal masem. No, mně to stačilo. Druhý den ráno jsem začala žhavit dráty a volala na státní veterinu do Hustopečí. Zkrátím to – výsledek – naprostý nezájem, zájem měli jen o mě,co jsem, kde bydlím a co dělám, a to tam, prosím, znám poměrně dobře všechny doktory. Potom mi slečna, která dělá spojovatelku, informovala, že věc předávají do Brna na krajánky a zda chci být informována o výsledku šetření. Řekla jsem, že samozřejmě ano, s podmínkou, že nechci, aby se případný majitel dozvěděl, kdo podal podnět.(Mám 2 dcery a lpím na životě, cigánům o nic nejde.)No, váhavě mi slíbila, že to dá do hlášení.
  Uvidíme.Tyto nadprůměrně placené lidi platíme ze svých daní,90% z nich je na svých místech zbytečných.

  1. Emtesko, určitě šlo jen o nedorozumění a nějak se to vysvětlí, zlou vůli bych za tím neviděla, určitě ne. A pokud jde o ty platy, určitě nejsou nadprůměrné, to mi věř, něco málo o tom vím. 😉
   Kdyžtak mi prosím pošli přes Hady SZ s kontaktem na sebe, nebo si vezmi od Ygy moje číslo a brnkni, uvidím, co se s tím dá udělat.

  2. Asi je to o lidech. Když jsme našli Áju II., zavolala jsem na příslušnou vetrinu, paní doktorka přijela na druhý den, psa nafotila ze všech stran a zahájila řízení. Tak potud je to bezva.Zjistí li se přestupek, musí se vážně postarat obec a pak vymáhat právo po zjištěném vlastníkovi zvířete. Po určité době pak propadá zvíře obci.
   To už je horší.
   U těch rumunů bych ale nesázela dovolání se práva. Většina nemá právo pobytu a při potížích zmizí.

 10. OT : k fotoalbu o Brnu, AIDO: díky za upozornění, už jsem opravila přehodila jsem směry (chuckle) . Ráno už jsem dostala upozornění hned přímo z Klokánie (chuckle) na zmatek v názvech kostela. V úvodu jsem to popletla, pod fotkou měla dobře. Tak nevím (fubar) co se se mnou děje, asi vedro. Před chvílí to sypalo 30°! Fuj!

  1. To je v pohodě, myslela jsem si hned, že je to nedopatření. A určitě to bude tím počasím, je opravdu dusno.

 11. My s Penynkou nemáme potíže se stěhováním žrádla, zato komunikujeme stylem: „Nemůžeš mi sežrat mou ovesnou kaši, máš granule. Já vím, že je ovesná kaše chutnější, ale za prvé, v granulích máš víc tuku a vitamínů a za druhé, já je nežeru. No tak dobře, dám ti zbytek, ale jenom žličku, ty nenažero.“

  Jo, ze dneška máme parádní úlovek. Kdosi nabídl k volnýmu rozebrání tašku plnou plyšáků, Fakt hezkejch plyšáků, neorvanejch a čistejch. Tak jsme se shodly, že berem vopici, páč se dobře tahá za ty dlouhý ruce, a navedly jsme ještě jednu paní pejskařku, aby tam odtud taky vzala plyšáka trhana. Penny si nesla vopici hrdinně přes půl města až domů.
  (Ona totiž se mnou ráno absolvuje asi patnáctikilometrovou štreku s roznáškou novin. Tak se jí to dneska konečně vyplatilo. Teda Penny ji absolvuje, vopice dneska urazila jenom poslední asi čtyři kilometry jsouc nesena za ruku a občas oválena v písku.)

  1. Před Pennynkou hlubokosklon, v jejím věku takový každodenní výšlap a ještě s hračkou v hubě. To Klérka je na tom hůř, v tomto týdnu dostala dnes ráno už druhý obstřik bederní páteře. Bolí jí záda! A za chvíli jedu s kocourem Darečkem na ATB injekci. Už přišly výsledky krve, má v těle nespecifikovaný zánět. Jsem poslední dny u pana doktora jako doma 🙁 . Už jsem k němu objednávala i Jiřího, toho bolí kolena (chuckle) !

   1. Chjo, když se daří, tak se daří 🙁 Kéž je čtyřnožcům líp. Ale jestli pan vet pomůže Jiřímu, tak bych si s dovolením také vzal 😉

   2. Líty, líty, nemáte to jednoduchý, tak se držte, ať drvet pomůže všem potřebným (y) .

    Jestli potěší cizí neštěstí: Nejde mi (e) , ale to je jen třešinka na dortu, hlavní je, že včera mě synek majzl svou palicí do mojí nadočnice silou pneumatického kladiva. Výsledkem byla boule jako černá třešeň co do velikosti a barvy. Ta se roztekla okolo oka, takže se mi dosti zavírá a nedobrovolně. Vybarvení osciluje, přes fázi černá k rudá, fialová, modrá, zítra čekám zelenou (chuckle) . Vypadám, jako bych někomu naběhla na pěst a nemůžu se na sebe podívat, protože se nemůžu smát (chuckle) . A jestli pánbůh dá, odjíždím zítra z divočiny mezi lidi s manželem po boku … neměl by drvet něco i pro účastnici hospodské rvačky? (rofl)

    1. kdyby sis hned po úderu na to oko připlácla hovězí steak,pěkně vychlazenej …bylo by to lepší 😉

   3. Jejda, Alex, to se to na vás nějak sesypalo! Tak ať se to co nejrychleji odsype. (h)
    JJ – ty jsi neskutečná! Vyhráváš cenu o nejnezabitelnější ženu Brna a okolí! (f)

 12. A ještě jsem vzpomněla na jednu perličku.
  Maminka si vařívala odvar z bylinek – kopřiv, lopuchových kořenů a nevím, co v tom ještě bylo, na vlasy. Byla to taková hutná kaše, kterou si pak potírala hlavu, nechala to zapařit a pak umyla, mívala moc krásné vlasy. Bylo s tím děsné práce, než to pak propasírovala, když se to vymacerovalo atd………
  No a mívala to v kameninovém džbánu ve sklepě.
  Tatínek jednou usoudil, ještě před tím pasírováním, že to vypadá moc dobře, protože vařený špenát měl rád. Akorát se mu zdálo moc vody. Tak to pěkně vymačkal, vhodil do rendlíku, přidal česnek, vajíčko, ohřál si k tomu páreček a pak už jen běhal kolem chalupy a vykřikoval nepublikovatelné hlášky. A maminka? Ta mu vynadala, že jí zničil týdenní práci s kopáním lopuchového kořene, strouháním a sbíráním dalších zelených natí.

 13. Jakožto zvířatprostá domácnost u mých rodičů jsme měli jiné laskominy, připravené na tatínka!
  „Mařenko, ta cibule, co jsem si dal na tlačenku, byla nějaká hořká, neměla bys s tím něco udělat a kupovat jinou?“
  „Jaká cibule, kde jsi jí vzal?“
  „Ve špajzu v takovém dlouhém košíku, vzadu za kompoty.“
  „No, tak to sis dal na tlačenku tulipány.“
  Nebo: tatínek si vaříval čaj z různých bylinek na noc, taková krásná starodávná konvice to byla. Mamince vadil ten černý povlak, na který tatínek nedal dopustit, takže jednou do konvice nalila vodu s jarem a nechala to odmočit, že to pak kartáčkem vyčistí. Zapomněla. Tatík si odklopil pokličku a zjistil, že má „čaj“ připravený, tak si ho pěkně dal na stolek k psacímu stolu a nalil si plný hrníček. Bylo teplo, tak ho do sebe pěkně hodil na ex. Bubliny vypouštěl ještě ráno.

  1. Karolíno, bojím se zeptat, kudy… (chuckle) Ovšem jedna storka výživnější než druhá (y)

 14. Nemyslím si, že co se dnes prodává pro zvířata by nemohli lidé. Minule, když přivezli maso mi ta paní povídala, že je to všechno v lidské kvalitě a můžem to klidně i my. Akorát když vařím dršťky – ty Majda stejně jako kuřecí žaludky odmítá syrové – tak to Bimbo neškemrá. Jinak když Tjů snídá na stole bezpečně před psama a náhodou snídá i pán domu, vždycky to omele. Chudák kocour je tak zaměstnanej, že se ani nenažere a když už vyšetří chvilku, tak musí poslouchat ty řeči o tom, co má, jakej sejra a proč to nežere…..

 15. Inko, zdá se, že by nebylo od věci být u Vás zvířetem,tak jakož i u dalších zde. (chuckle)
  Vždy mne potěší když vidím, že v tom nejsme sami. (clap)

  Už jsem to tady jednou psala. Bohouš ztláskl tlačenku a doporučil mně už tohoto řezníka nekupovat. Prý byla nějaká planá. No, jo byla. Psům se nesmí moc kořenit. (rofl)

  1. My doma zatím máme akorát andulku a jak je známo, ta je vegetarián (skoro úplně a většinou (chuckle) ), takže boje o dlabanec nehrozí (angel) .

   Ale kolega jednou hlídal synovce, přišel a oni hlásili, že sežrali již vše, co bylo v lednici připraveno k večeři a že kdo pozdě chodí … tak se šel podívat do lednice, našel rizoto a zdlábl ho půlku bez ohřívání přímo z kastrólku. Nadával jak špaček, že do toho švakruše natloukla nějaké škořápky nebo co mu to vrže mezi zuby, taky mohla dát víc soli a nějaké koření, že se moc pohoršila od doby, kdy byl u nich naposled. Za chvíli zavolala dotyčná kontrolní telefonát a potomek jí hlásil: „Všecko dobrý, mami, akorát na strejdu nezbylo jídlo, tak sežral půl kastróla večeře psovi“ (rofl) .

 16. Inko, myslím že si děláte čárečky někde tam nahoře a zvěř se u vás má opravdu dobře – díky za článek (h) (h) (h)

 17. a ještě perlička: Odkud byly ty polomáčený sušenky,co ležely ve špajzu? Byl tu na návštěvě Uwe s manželkou a moc jim chutnaly. Zeptal se kdysi můj bývalý manžel. Došla jsem ke špajzu,otevřela ho a odpověděla – Ze Zverimexu. (byly to sušenky pro psy) (chuckle)

 18. Včera při večeři jsem se zase zapoměla a s mladou našeho Kuby zapředla debatu o krmení. Neboli já ráno připravím maso psům a kočkám, kočkám ho šoupnu na skříň a psi ho dostanou až po procházce. No a protože Linetce teklo z očí, měly jsme obavy zda to nebylo z kuřecího masa. Takže jsem jí u večeře sdělila, že nemusí mít strach, Lin dostala hovězí a krůtí zatímco Majda kuřecí krky a žaludky. Bimbo chvíli přežvykoval obalované filé a pak procítěně pravil: proč já musím žrát pochybnou rybu a ty dvě potvory mají k snídani krůtičku a hovězí?

  1. A sežeň mi ty dobrý rybičky,jako minule, dělá má matka. Konečně rybí kousky,co nejsou rozhňácaný,přesolený a pálivý a v oleji. Tyhle byly tak dobrý…Zbystřila jsem. Jak vypadala ta konzerva? Kulatá, zelenej pruh černý písmena,modrobílej emblém. A nepamatuješ si mami název? Zlatej mořan! A měla jsme jasno. Přehmátla jsem konzervy a matce nebohé dala Cosma konzervu, co jsem měla pro kočky. Neměl ajsem doposud odvahu,se jí přiznat a tak se jen trapně vymlouvám, že ty konzervy nikde nemaj… (whew)

   1. sharko, ale zejména ty Cosma kapsičky a konzervičky, a taky ještě Shiny Cat – to je klrásné čisťounké masíčko v lahodném želé, myslíš že by to mamince vadilo? já se vždycky mám ro držet, abych to těm svým potvůrkám neujídala, žerou si fakt líp než já 😉 (blush) (inlove)

    1. Jo a pak se o mě bude psát ,že nebohé důchodkyni dcera dávala na jídlo kočičí konzervy. A už nikoho nebude zajímat,kolik stály a že byly možná kvalitnější,jak ty pro lidi…. ;(

     1. Možná? ty kočičí naprosto zaručeně! Zkuste píchnout cokoli od Hamé a vyklopte to na talíř. Co objevíte? mouku, vodu, koření, (čím pálivější, tím lepší), kus flaksy, kterou by ani hladový pes nechtěl, nebo nějakou ubohou napodobeninu uzeniny; prostě odpad, který by byl jinak neprodejný. To kočičí konzervy, to je jiný kafe; jsou nejen kvalitnější, ale i chutnější a levnější. Já sám je sice nejím, ostatně když máte doma kocourka, který zblajzne denně čtyři stogramové kapsičky už by na mne stejně nezbylo, ale poblíž žijící komunita homelesáků je dostatečně věrohodným zdrojem informací; mají jednoduchý život. Pár krabicáků, pár kočičích konzerv a jsou spokojení a my také, protože okolí je vzorně uklizeno a pokud ke kontejnerům odložím cokoli, co se dá zpeněžit, je to během chvilky pryč, takže se s tím nemusím nikam vláčet. Vysloužilá televize zmizela za tři minuty, automatická pračka za dvacet minut.

   2. Jo,jo, potvrzuji, že Cosma konzervy jsou fakticky jedlé, schválně jsem je zkusila. Jenomže Darek poslední dobou nic nežere, už čekám na výsledek krve, jak dopadne, bojím bojím, co tam bude 😐 .

    1. ale ne! můj miláček Dareček???? držím moc palce, písni potom, Alex, až budeš mít výsledky, ju? (inlove)

   3. Kdykoliv vybírám lžičkou obsah gourmet konzervičky do misek, olizuju zbytky! Klidně bych si to na chleba namázla.
    A ty cosma masíčka, co ti mí mlsouni nežerou, tak ty bych zbodla klidně jen tak s kouskem chleba s máslem!

   4. Pan Veselovský ve svojí knize psal, jak při expedici v Klokánii měli jen omezený limit valut, tak se živili zásadně konzervami pro kočky, a byli úplně v pohodě. (rofl)

    1. Kamarád pláchnul za kopečky. Než se trochu vydejchal a orientoval, tak si taky vylepšoval jídelníček z podobného zdroje. Prý houby víme, co je dobrý. 😛

 19. Závěr .. to hovězí si můžu vzít s hořčicí ….? tak ten ohrozil monitor 😀 . Vzpomněla jsem si jak za mého velmi ranného mládí, ještě na gymplu, posedlá biologií, měla jsem období sbírání lebek zvířat a jejich preparování. První fáze po získání doličného předmětu, zbaveného kůže, spočívala v uvaření masové tkáně do měkka. Přesně tak, milé hospodyňky, jako se vaří dobré masové hovězí kosti na polévku. Takhle skončila liščí lebka (dar od tatínka, fořta, od mé spolužačky) lebka kuny (od tamtéž) a spousta dalších. Jednou jsem vyvařila lebku sysla (tehdy ještě nebyl vzácný) a protože byl večer, šoupla jsem hrnec menšího průměru s vývarem i kostí do ledničky. Příští den odpoledne jsem zaslechla tatínka, jak se ptá maminky, jestli bude do té polévky ještě dávat zeleninu a nudle. Napřed jsem nezabrala, ale když tatínek pokračoval, že si ho klidně ohřeje i takhle čistý, došlo mi o ci jde a zarazila jsem ho právě včas. Naše komunikace byla jistě všem už jasná (chuckle) . Přísný zákaz vyvařovat cokoliv jiného kromě jatečních zvířat. Nu co, ono by se toho tak moc nestalo, proteiny jako proteiny. Stejně jsem už končila, sbírka se utěšeně rozrostla. Nechala jsem ji tenkrát po maturitě na škole, panprésorce z biologie.

  1. Alex to je skoro stejně drsný, jako historky mé kamarádky- její manžel odlévá cínové figurky. Obvykle na sporáku, aniž by odskládal hrnce kolem. A tak měli cín v polívce, v omáčce (ono to tam asi nějak upadlo!) a občas na to přišli, až bylo jídlo na talíři 🙂

  2. Sysel? je sice velmi lokální, ale na místech výskytu hojný a většina současných populací je natolik ,,zvrhlá“ že místo aby před lidmi utíkali, loudí od nich jídlo, viz Karlovarské golfové hřiště, letiště u Kolína a další. Nevím, jak vy, ale podle mne lze budoucnost vymírajících druhů, (např. tetřev, nebo tetřívek) řešit nejjednodušeji jejich domestikací a je známo, že oba tyto druhy domestikovat lze. Ostatně naše slípky kdákalky pocházejí z kura bankivského, který dodnes přežívá jako divoké zvíře v indických džunglích.

 20. U nás se zvířecí zásoby obvykle stěhují domů nenápadně, Mušketýr jen vyzvedává v Brně na e-shopu velký pytel psích granulí. Ovšem diskuze na téma- jé, my máme kuřecí žaludky? Ano, psi je mají rádi! Ježišmarjá, a nemůžeš jich dát trošku mně? Nemůžu, koupila jsem jen psům, nevyšlo by jim to na celý víkend! Proč psi dostávají kuřecí žaludky a já ne? atd atd…. Pes jitrničku sežral…. (rofl) (rofl) (rofl)

  1. I u nás to takhle funguje. Kuřecí žaludky a krky Bubák miluje. Ale čubičky i Prašivka taky. Takže i u nás se o víkendu řeší: obereš maso z polívky? (do polívky zpět se nevkládá) A musím se rozdělit s čubama? Musíš! A koukej jim nechat dost. Nejenom kosti a kůže. Když já žaludky taky rád… Budeš mít zemlbábu! já su takovej chudák!

  2. Něco podobného jem slyšelo od syna, tehdy asi šestiletého, já paštiku nedostanu a kocour jo. To se událo asi před 30ti
   lety a dnes už je jasné, že nejvíc žrádla mají kočky, je jich také víc, než těch dvounohých.

 21. Milá Inko (inlove) , tak jsem se hned ráno potěšila pěkným článkem i tím, že je to asi všude stejné. (nod) U nás taky mají největší zásoby zvířata. 🙂
  Tuhle Vašek objevil sušené ovoce, omotané sušeným kuřecím masem, resp. vysápla jsem mu ho z ruky na poslední chvíli a dala chudince zavázané Ance. Loupnul po mně očima a pravil, že si přeje být zvířetem. Hbitě jsem opáčila, že zvířetem je, bez bližší specifikace, a vrazila mu do ruky corn rohlík. (chuckle)
  Jojo, i to je domácí komunikace. (chuckle)
  Přeju všem krásný den! (h)

 22. Chichi, tuhle doma probíhala komunikace na téam, kdo sní šunku postaršího data. Totiž rodiče se mě ptali, zda je ta šunka, co jsem koupila a zanechala v lednici, ještě k jídlu. Odvětila jsem, že samozřejmě. Datum nákupu se ale mamce nezdálo, tak usoudila, že ji dá psovi. Moje zděšení bylo logicky vyloženo jako potenciální útok na zdraví rodičů. Nicméně argument, že oni si v případě problémů snadno hned následující ráno zaběhnou k příslušnému lékaři, kdežto doprava psa k veterináři vzdálenému 20 km je poněkud náročnější a obvykle stojí více než 30 Kč, byl uznán a nejedl jí nakonec nikdo:-)

  1. Jedlost šunky se u nás obvykle zkouší na kočce. Psi by sežrali všechno a bylo vyzkoušeno, že ze šunky, která je pro lidi vhodná jen po tepelném zpracování, jim nic není. A tak se občas vede diskuze, jestli budou mít lidi hemenex nebo psi svačinu (podotýkám, že můj nejdražší má ohaří nos a podezřelé je mu kde co všechno).

   1. My jsme měli na zjišťování čerstvosti uzenin spolehlivý detektor – Briana. Ten celý život žil v přesvědčení, nevíme proč, že ho chceme otrávit. Co nechtěl on, nejedli jsme ani my. Reny zblajzne skoro cokoli, ale teď už musíme být opatrní, co mu dáváme.

  2. Můj nejdražší řeší jedlost a nejedlost podle data expirace na obalu výrobku (holt profesionální deformace (rofl) ). Jak je v ledničce něco, co na sobě nemá datum (domácí sádlo, škvarky, něco od řezníka, nějaké zbytky od oběda …), je nahraný (chuckle) .

   1. Podezřelou poživatinu dáme očuchat kocourkovi. když čmuchá déle, než sekundu a odvrátí se bez odfrknutí, je poživatina jedlá i pro nás.

     1. Jenže kocourek má přecejen o něco lepší čmuch než jeho pánečkové a navíc je i zmlsanější, takže mnohem spolehlivější. 😀

 23. ano tohle také u nás v rodině známe.
  V pátek kupuju maso na nedělní polévečku a vyhlížím krásný libový kousek.
  Protože přece Honásek každou neděli dostává větší část vařeného masa do mističky.
  I manžel se ptá : “ Koupilas toho masa dost, aby měl kočičák ? „.
  A krmička jsem taky. U nás ve FN se podílím na krmení 3 nemocničních kočičáků.
  Takže granule Royal Canin pro zmlsané kočky nosím i těm nemocničním.
  A jak jim to prospívá. Mají krásné kožichy a jsou fit.
  Míša

 24. hezký pátek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  To vypadá na výživné téma (chuckle) Teď nestíhám… ale já se vrátím (o)
  Prší (rain) , je teplo, trávník (a houby) mají radost

  1. Asi se budeme muset podívat do Liberce co jsou to houby a jak vypadají abychom v lese něco nepřehlídli. A rostou vůbec v lese? Nejsou jen v žulových lomech za Libercem?

   1. Houby a letos? Katastrofa! jediné, co jsem našel byli v lese celkem tři žlučáci a na zahradě v trávě jedna pýchavka.

 25. „Mařkooo, hosti maj hlad!“
  „Jooo, nasypu slepicím, dám nažrat praseti a pak jim taky něco hodim do talíře!“

 26. (hug) Oba máte svatozář a jednou ji bude mít i Kačka. Miluju celou Vaši rodinu i se všemi zviřátky ! (h) (rose1)

 27. Inko, s manželem si krásně rozumíte 🙂 .

  Včera jsme u nás měli hudební vystoupení místní kojotí skupiny, která žije v nedalekém lesíku. Vyluzovali zvuky podobné hasičské siréně. Všichni místní psi se přidali,takže chvilkami se „zpívalo“ vícehlasně a velmi hlasitě.

  1. To bych jednou chtěla zažít naživo – teda ty kojoty, zpívající ves umí i Mařka. Jak je velká a normálně štěká a huhlá velice hlubokým hlasem, když zpívá tak nádhernou fistulkou a stydí se

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN