PSI: Slzy i radost takřka v jednom balíčku

V posledních dnech mi naše Myška poslala dvě zprávy – první smutnou, byť očekávanou, a pár dní na to přišla zpráva plná užaslého štěstí. Pojďte si to všichni přečíst, co se vlastně u Myšky a Půa v posledních dnech seběhlo.

Dede

 

Smutné hlášení

Nepíše se mi to snadno, ale v pátek 3. srpna odpoledne umřela Linduška. Většina z vás jí znala jako drsňačku Lindu. Bylo jí skoro 17 let. Od středy přestala jíst, měla škaredý průjem, byla bez zájmu. Čekala na Půa, až se vrátí z nemocnice. Ve čtvrtek jsme s ní hned byli u doktora, ale ten jí dal jen silnější léky na její nemocné srdíčko. Protože v noci byl další průjem a v pátek ráno už ani nevstala, aby se došla vyčurat, zavolali jsme o radu Lucce.

Ta řekla, že se musí udělat biochemie, že to vypadá na nemocné ledviny. Dojeli jsme tedy k jiné paní doktorce, ta odebrala krev a poslala nás domů, že za hodinu budou výsledky. Jeli jsme na zahrádku, kde to Linda milovala, a za hodinu jsme se dozvěděli, že ledviny úplně selhaly, všechny hodnoty několikanásobně překračovaly normál. Pár dní by ještě mohla žít, ale bylo by to trápení a to si Linda nezasluhovala, takže jsme jeli zpět k paní doktorce.

Usnula mi v náručí, oba jsme jí ubezpečovali, že na ní nikdy nezapomeneme. Tak těžkou cestu na zahrádku jsem ještě nikdy neabsolvovala. Linda odpočívá pod šípkovou růží, svíčka jí hořela až do rána. V noci se se mnou přišla ve snu rozloučit – čekala na mě rozchechtaná u vrátek na zahradě.

Myš

 

Spící Linduška

 

 

Nu a po onom štěstím užaslém mailu uběhly další dva dny a přišel tento portrét:

 

Převtělení rakouské císařovny

 

Nazdar, jsem fenka velkého černého knírače a jmenuji se Sissi a říkají mi Sissouši, Sissináči, Sissinko, můro jedna mizerná, černej prde, teroristko, jakož i miláčku. A musím vám lidi říct, že vás všecky děsně miluju a samou láskou vás sežeru, jen co vás potkám. Tak se těšte.

 

Dáreček Sissinka

 

Sice mně i mou sestřičku lidi jako malinkou nechali v lese umírat žízní, ale co naděláte… blbý lidi, no. Já jsem vám odpustila, protože jiný lidi nás našli a zachránili, a tak jsem vám odpustila a jsem s vámi se všemi kámoška. Až se moji páníčkové bojí, že by to mohlo být na škodu, jak jsem důvěřivá.

V psím azylu, odkud pocházím, na mně neměli tolik času, takže jsem rostla jako kůl v plotě a nemám žádné vychování, ale co! Skutečná Sissi se taky musela spoustu věcí naučit, aby mohla ke dvoru. Sedni, čekej, fuj a dej pac – umím už za dva dny a vsadím se s váma o hryzací botičku, že to by se skutečná Sissi teda tak rychle nenaučila. Chodit se mnou na vodítku je pořád ještě o nervy, zejména ve městě, ale všechno má svůj čas.

Nejraději se mazlím, lítám jak ušaté torpédo a hryžu. Ruce páníčků, hryzací botičky a taky hračky po mé předchůdkyni drsné čubě Lindě, která mně páníčkům poslala a to se jim teda pomstila, chi chi. S Linduškou jsme se právě domluvili, co všechno jim mám provádět, aby bylo veselo. A to se mi daří.

Ale umím být i brutální psice! Tuhle jsem u nás doma ve velkém zrcadle objevila jakousi psí vetřelkyni, která byla extra mazaná, protože se namaskovala tak, že vypadala úplně jako já. Zahleděla jsem se na ni a vydala temné hluboké vrčení, to nejvýhrůžnější, jakého jsem schopna. Nevím, proč se páníčci po počátečním úžasu začali nezřízeně chechtat, bráním i jejich domov, kdoví co se skrývá v zemi za zrcadlem, přece, že jo, no. Tak vidíte.

(Pozn. Páníčci – ale zuby při tom necenila a co se psů týče, je spíš bojínek. Sice v azylu měla psí kamarády a mordovala je, seč byla, ale odnesla si odtamtud i několik jizev a když za plotem blafne pes, vrhá se na paničku omotávajíc se jí kolem krku, což zatím jde, má jen deset kilo).

Nerada spím, protože uznejte sami, proč utrácet čas spaním, když během té doby se dá krásně zkoumat (já jsem ukrutně na všechno zvědavá) a lítat a tak vůbec. Ha, to vám musím vyprávět, páníček se mně pokoušel uspat hypnózou! Cituji (mluvil temným, nízko posazeným hlasem): „Chce se ti spááát, spát se ti co? Chce. Co se ti chce? Spát. Komu se chce spát? Tobě ne, herdek. Víčka ti těžknou… nehryž mně sakra, když ti těžknou víčka! Z dálky přichází tma a ticho… z dálky přichází tma a ticho, sakra práce!“ a tak podobně.

 

 

Si mysleli páníčci, že s nima nebudu spát v posteli. Lidičky, to vám byl souboj! Nastavila jsem taktiku, že obejdu paničku jak Fabregas obránce, praštím sebou v posteli a okamžitě, zdůrazňuji, okamžitě jednak začnu dělat, že spím a jednak zbezvládním a ztěžknu. Ale páníčci byli vytrvalí a za vytrvalého hulákání „Sísso dolů!“ mně podebrali a položili na pelíšek na zem. A já hup nahoru! A tak to šlo, přátelé a kamarádi, asi sedmkrát.

Nakonec mně panička převezla, dala mi do pelíšku svoji mikinu, abych tam jako měla „kousek z paničky“ a to na mně zabralo. Sice páníček vyjádřil obavu, že mikinu rozkoušu a další den se bude muset dát jiná a tak dojde ke značnému úbytku šatstva, čímž se tedy fakt vyplatím, ale já byla hodná a spala jak dudek až do rána.

Cvičíme nyní povel „Hají!“, který spočívá v tom, že po příchodu zvenku sebou mám bácnout na záda tlapy hore, aby mi páníčci mohli utřít podvozek. Páníček chce zkusit povel „není tady pejsek“, na který si mám zakrýt tlapkama oči. Jo a lidi, poraďte mi, čím to je, že mívám občas škytavku, prosím.

Zatím ahoj, ňuf a blíz.

Síssa

 

 

Aktualizováno: 9.8.2012 — 20:44

92 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. To je moc smutná novina. Linda byla opravdu zvířetnická osobnost. Nikdo z nás nemládne. Ani pejskové (u) (inlove)
  A Sisi? Už je všem jasné, že tahle psí princezna bude opravdu pořádné zlatíčko (angel) Tak hodně radosti a zábavy vám všem. Hmm, škytání. Mína nastartuje škytání, když se dostane k hodně studenému jídlu. Dávám si na to pozor, ale když vytáhnu kuchnutou konzervu z ledničky, tak Mínu musím pohlídat, aby náhodou neužírala Mourynovi, který teplotu dlabance nijak neřeší.

 2. hm, někdo mi sežral komentář s oznámením, že se přesunuju s diskuzí nahoru. Asi vovcodlak. A nebo mi tím bylo naznačeno, že moc kecám? 🙁

  1. Dlaci jsou velmi zákeřní. Onehdy se mi v noci na hrudník usadil kocourodlak a přivodil mi silně krušné chvilky. Hlavně když tzv. „ušel“ (doh)

   1. Zažila jsem ucházejícího vlkodava, chodil do práce s mojí kolegyní. Dokázal bleskově vylidnit kancelář, v které se právě povaloval, majitelka měla povinnost před opuštěním místnosti otevřít dokořán okno. 😀

    1. Ovšem, je známo, že vlkodavodlak je nejvíc největší dlak, zvláště je-li ucházející. (nod) Ale jak podotkla předřečnice kolegyně MaRi, u malý kocourek muže být velmi nebezpečně ucházející zvíře. (nod)

     1. kocoura jsme měli v práci služebního, jmenoval se Matěj. Pokud vím, tak neucházel. Krom lovení myší měl na starosti dohled nad badatelnou: sedával tam na stole a sledoval cvrkot. Nevylučuju, že kontroloval i to, zda badatelé použivají k výpiskům tužku č.2, jak nařizoval tehdejší badatelský řád. A protože to byl vzdělaný kocour, spával mi v kanceláři v knihovně, zasunut do mezery mezi svazky Ottova slovníku naučného.

      1. a již zmíněný vlkodavodlak Juráš, byl především šedivá, ježatá kůže líná, takře dny trávil povalováním. A když se nepovaloval,koukal,kde by co sežral. Každý z nás se snažil mít sežratelné věci někde u stropu – a ani to nepomáhalo, Juráš při svejch rozměrech dosáhl prakticky kamkoliv. Takže bylo běžné, slyšet z kanceláře Jurášovy paničky zoufalej výkřik „Juráši, tady jsem měla dort!“ To „tady“ bylo uprostřed pingpongového stolu, který tam kolegyně měla, protože potřebovala velkou plochu na rozkládání a třídění lejster… (nod)

     2. Já nevím dámy co furt máte. Když je něco ucházející znamená to přece že je to dobré, sice ne vynikající ale ujde to, no ne?
      Tak co,jaké to je? Ale ucházející. No jo ujde to. (chuckle)

 3. Vave, vovcodlaka vobecnýho v rouše beránčím? No, to by vlastně nešlo – tak v rouše jaguářím? (wasntme)

 4. Milé spoluvědkyně v oboru vovcodlaků, protože naše zásadní texty už začínají být psané „co písmenko, to řádek“, přesouvám se nahoru – lidstvo nelze o naše poznatky ochudit!
  MaRi, jaguár chodí vovcodlakovi pro pivo! Úplně neškodný stvoření!
  Jenny, vidím že už i lidová poezie reaguje na naše poznatky! To je velmi potěšující. Přednostodlak je upír? :O Zatím mám na zvířetnické mapě pořád mnoho bílých míst.

 5. Sedmnáct pejsčích let je významný kus života a Linda měla to štěstí, že je prožila s milovanou a milující paničkou. I pro mne byla jedním z (dog) pilířů Zvířetníků a těšila jsem se na povídání o „drsné čubě“ a její „jungli“ (h) .
  Podle Sissinčího kukuče za sebe Linda poslala dobrou nástupkyni. Sissi, dostala jsi dobré páníky. Řekla bych, že sis je už docela omotala kolem tlapky, proto vám přeju hodně spokojených let. A brzo napiš, hlavně jak ses měla ve školičce mezi člověčími mláďaty. Jistě si s nimi budeš rozumět.

 6. Linduško, pozdravuj, však víš koho … (rose2) (u)

  Sissi … chicht, mám pro tohle jméno slabost, byla to domácká varianta Toscy 🙂 A byly časy, kdy jsme byla rozhodnutá, že se tak bude jmenovat moje další zvířecí kámoška. A měla být velká a černá. A měla být kůň 😉 😀

  Myško, hladím po tlapce pro Lindušku a uculuji se pro Sissi. 🙂 Ale se škytavkou teda neporadím, tu u psů neznám :O

  1. Děkuju, Tosco, Linduška babuška už je rozchechtaná a spokojená, aspoň tak se mi ve snu ukázala a já tomu chci věřit. A Síssule nám dělá radost a dělá stejné věci, jako Linda. Dneska dokonce i způsobně jedla z vidličky kousky libového masa v restauraci. Ty holky jsou fakt domluvené!

 7. Dnes probíhalo sbírání zkušeností s jinými zvířaty v táborské Zoo. No, na jaguáry se Sissi obořila, ale bála se že ji dáme na pospas postupně pávům, ovcím, koním a jiným krvelačným šelmám.

  1. to víš, draví pávové, to je vážné nebezpečí! A co teprv taková krvelačná vovec!
   Popis hypnózy je nádhernej – živě si to dovedu představit (chuckle)

   1. prej – „krvelačná vovec“ – já nemůůůůůůůůůžu (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

    1. chm, tváří se, jako kdyby v životě neviděla vovec. Krvelačnou, pochopitelně. Jakou jinou. 8-|

     1. No já teda nevím, ale když jsem prvně v patnácti zblízka viděla krávu, tak jsem naprosto jasně identifikovala ten krvelačnej svit ve voku 😀 .

      1. No že jo! A to byla jen obyčejná kráva! Vovec je mnohem menší, takže ta krvelačnost je v ní mnohem koncentrovanější. (wait) A už prej byl zadokumentován i výskyt vovcodlaka! Lidstvo čekají těžké časy… :S

       1. (rofl) (rofl) (rofl)
        Holkyyyyy! Vy jste všechny úň! A děsně nebezpečnej, páč jsem se málem udusila. (whew)

        1. To bych si vyprosila! My nejsme úň, my jsme totiž úňky, protože jsme dámy a je nás moc. Teda dvě. (think) A vůbec: my tady šíříme osvětu – a co sklízíme? Jen smích. Ba téměř výsměch! Ale však vy si vzpomenete, nevděčníci, až na vás vyskočí hladovej vovcodlak! Ale to už bude pozdě! (wait)

         1. No když si představím tu vovci s tesákama a krhavým pohledem, to pak i bejk se zdá být beránkem (pokud to není bejkodlak) !

          1. Už jdou,už jdou vovcodlaci a bejkodlaci, českou krajinou… tralala, já se z vás picnu. (chuckle) (rofl) (rofl)

           Pssst, za mými zády leží přednostodlak co mi pije krev. Baf. (rofl) (bat)

          2. ano, bejkodlaci jsou skutečně nebezpeční – ovšem situaci lze snadno zvládnout, postupujeme-li podle Erbena „ledva šáteček namočila, tu se s ní lávka prolomila“. Šátečky namáčet nemusíme, ale prcháme zádadně po chatrné lávce Ta nepochybně se pod bejkodlakovou vahou prolomí a po bejkodlakovi se zavíří v hlubině. A chudák hastrman jde kupovat hrnečky, protože mu bejkodlak spadl do kredence. (wasntme)

          3. uáááá, uááááá, uáááááááááá! Baby jedny děsný (chuckle) , budete mě mít na svědomí a budu vás chodit strašit v podobě vovcodlaka vobecnýho! (tmi)

          4. Jenny, nevím, jestli znáš tu poučnou píseň – Francka a Dšóny? „Byl její chlap a pil jí kref… (rofl) (rofl) (rofl)

         2. Ono už to samotné slovo „vovec“ nahání hrůzu a naskakuje mi husí kůže. A co teprve vovcodlak! Takový jaguár je proti vovcovi rozmilé koťátko (cat) .

          1. dějou se divné věci: přesunula jsem se s diskuzí nahoru – a komentáře mi mizejí. Asi mi netoví trpajzlíci naznačují, že moc kecám. A mají pochopitelně pravdu. Takže se právě začínám chovat spořádaně a tiše… 🙂

          2. No jasně že je K-k. přesunuta nahoru, ty hadí příspěvky přece dál nevedou. O co jeden nepřichází když si na chvíli odskočí. :O (think)

    2. Lidičky tohle já znám, při smutečním obřadu je najednou toho smutku příliš a člověk dostane hysterický záchvat smíchu který se začne šířit jako lavina. Omlouvám se za sebe i ostatní, milá Marsko i Myši a Pů. (whew)
     Ale že malá Sissi okamžitě vyloudí na rtech úsměv není vůbec nic divného.

     1. Děkuji za upozornění, Velká Kočko – opravdu jsem se nechtěla někoho dotknout. Moc se omlouvám.

     2. Přece život není jen o smutku nebo veselosti, to se pořád prolíná. Jednou jsi dole podruhé zas nahoře… a život plyne jak moře /vypůjčila jsem si slova/

      1. Děkuji, Marsko – já přišla o parťáka před skoro třemi lety a doteď jsem se z toho nevzpamatovala. Vím, jak vám je. Pú mne zná a může vám potvrdit, že moje dnešní breptání nebylo myšlené jako znevážení něčího smutku. Jen jsem se dozvěděla něco, co mne potěšilo a tak jsem se tu trochu slovně rozdováděla. Ale teď už oprvdu končím. Dobrou noc!

       1. Katko, vůbec ses nás nedotkla, jsem ráda, že je legrajda. Lindě by se to taky líbilo, měla ráda legrajdu a lumpárničky. A my to máme taky rádi, víš?

        1. Já v to doufala, Myši – ale stejně moc děkuju. Sissi se mi hrozně moc líbí a navíc mě velice potěšila ätmosféra druh část vašeho článku. Lindu jsem znala jen přes net, ale byla to moje oblíbenkyně. Co se dá dělat – mají to tu vyměřeno bohužel jen krátce…
         A co se toho mého včerejšího breptání týče, zeptej se někdy Púa na píseň junáckou o boji s drakem Serveriem a na „staročeské“ dialogy mezi urozeným pánem a jeho trubadůrem. Odehrávalo se to kdysi dávno před lety – ale spoléhala jsem, že se medvídkův smysl pro humor nezměnil…(ostatně hypnóza rozdováděného štěněte byla velmi výmluvná).
         Moc na vás všechny myslím amoc držím palce, ať se vám tam daří úplně všechno! 🙂 (sun) (f)

 8. Milá Marsko, to je mi opravdu líto, že Doník odešel, ale určitě měl krásný život a vy máte na koho vzpomínat.
  A když tak – CD je všudypřítomná. (chuckle)

  1. Milá Marsko, žili jste spolu s Donem velice dlouho. Psi jeho velikosti se nedožívají takového věku často. Po tolika společných letech vám bude velice scházet a to všem i Luxikovi. I pes který se nedožil tolika let je velice postrádán, jako můj sedmiletý Einstein. Odchod Bači a Brumly jsem lehčeji akceptovala protože se dožili stáří. Ne takového jako Don, ale stáří. Vzpomínejte na Donova dobrá léta a ať je vám Lux útěchou. On vás potřebuje mít zase takové jako jste byli po celý jeho život, to je beze smutku. Pohlaďte ho za mne.
   Nakonec vám zbudou jen krásné vzpomínky a nebudou už tak strašně bolet. Všechny vás objímám. (hug) (h)

 9. Marsko, tvoje povidani o Donikovi mne vzdycky dojalo tvym porozumenim o potrebach stareho psa. Je smutne, ze se mu cas naplnil, ale spolu s Linduskou se dozili neuveritelneho veku, nepochybne diky laskyplne peci. (u)

 10. Mysko,, take mam a budu mit v pameti Lindusku spojenou se zacatky Zviretniku. Mela s vami spokojeny psi zivot a ten jeji kukuc to dokazoval. (u) A tesim se na dalsi povidani o Sissince.

 11. Myško, to je opravdu smutně-veselá zpráva. (h)
  Pro knírače, zvláště ty velké, mám slabost. Takže slečnu drbu za ouška.

 12. Myško, tohle je správný přístup, přímo ukázkové vytloukání klínu klínem. (rofl) Váš přírůstek jakoby z oka vypadl Nelince, kterou jsme minulé vánoce vytáhli z útulku. (To už jsou skoro 2 roky?!)
  Tož vám všem držím všechny (y) a očekávám další hlásání.
  Jo a OT: Půovi vyřiď, že část opevnění na Ostravsku si zabojovala. Bohužel jaksi ne na té správné straně – při Ostravské operaci musel náš armádní sbor spolu s Rudou armádou přímo přes mě. V jednom místě bylo v pásu 11 pevností a nakonec zůstaly jen 2, ale ani pak pěchota neprošla…

  1. Jenom doplnění k OT. Dle svědectví velícího generála 4. ukr. frontu na tak dobře organizovanou obranu za celou válku nenarazil. A to je nutno dodat, že pevnůstky (tam jsou akorát ŘOP vz 37) byly před tím demilitarizované a pak nouzově osazené nikoliv pevnostními, ale polními zbraněmi. I po tomto poškození byly schopny zdržet Ostravskou operaci RA o celý měsíc, takže strategický cíl operace, kterým mělo být osvobození Olomouce, pak obrat na západ na Hradec Králové a přes polabskou nížinu průnik na Prahu ztratil smysl.

 13. drsňačky Lindy je mi líto – ale měla krásný život plný lásky, snad je jí teď někde dobře (h) (h) (h)

  no jo, štěně, chicht… ale teda velkého knírače jsem viděla (pokud vím) jen jednou v životě, ale ten byl OPRAVDU VEEEEEELIKEJ!!!! tak nevím, co vás čeká – podle psaní ostatních vzhledem k povaze to asi bude docela veselé a rušné – tak ať vám to klape!!! (h) (clap) (inlove)

  P.S.
  Jenny má nyprostou pravdu – kde asi tak leží Sissinka, když nejste doma??? hádat můžete jenom jednou (rofl)

  1. Zatím ale ta drnda sama doma nebyla, ale dneska jsem začala s nácvikem. Na chvíli jsem odešla na chodbu a za dveřmi poslouchala, co se doma děje. Bylo to – dusot a hup, za chvíli zase dusot, brzdění na koberci a hup. Když jsem vstoupila, zjistila jsem, že si spokojeně roznášela svoje hračky po bytě. Kéž by jí to vydrželo!

 14. Chicht, není to tak dlouho, co Myška psala, že na fleta by si netroufala, že je to velký pes 😉 . Tak tohle má za to. Knírač je nádherné velké třeštiprdlo. Ať vám to se Sisy klape co nejlépe a co nejdéle a je dobře,že psí pelíšek „u Myši“ nezůstal dlouho prázdný. Bez psa to není ono.
  Jinak Lindušky je mi samozřejmě moc líto, sledovala jsem ještě jako zabukista příběhy drsné čuby. Holt je to život a je dobře, ža vám poslala nástupkyni. Nikdy nejde o náhradu. Za žádného psa není náhrada. Je jen pokračování. Jiné, jinak a trochu stejně krásné. Chvíli to trvá, než si člověk po psím dědovi, babče zvykne na mladé třeštiprdlo. Ale přeji vám, ať vás čeká spousta krásných zážitků, ať to pokračování není horší. Na Lindu nezapomenete. (h)
  Marsko, i Doníka je mi líto, je to holt život…. Vy už pokračování máte a Don mu předal to nejlepší.

  1. No jo, Myš míní a život a CD mění. Chtěli jsme malou čubilku a máme malého koníka. Jsem ráda, že miluje děti a je na ně zvyklá, hned první školní den půjde se mnou do školy. Jsem na to moc zvědavá, jak to proběhne.

 15. Drsňačko Lindo, měla jsi krásnej život a prosím pozdravuj tam za duhou všechna naše zvížata. (h) (u)

  Vaši smečce se Sissi, přeji hodně krásnejch chvilek a dlouhá léta vzájemeného užívání a protože knírači bývají srandisti, tak hodně úsměvů psích i lidských. (h)
  P.S. Kde asi leží Sissi po dobu vaší nepřítomnosti doma? Nóó jistěé, vsadím se, že je v posteli. (inlove)

  1. Na postel smí, ale pouze, když je přehozena dekou ( postel, ne Sissi). V noci se s tím kolohnátem nespí zrovna nejlépe a to je zatím malá. S koněm fakt spát nechci 😀 .

  1. zdejší smajlíci drze (wait) vyžadují mezeru před a za smajlíkem (nod) Jinak nic nebude (chuckle)

    1. teď mě npadá, že je to podle říkačky „před pikolou, za pikolou nikdo nesmí stát…“ a když stojí, smajlíci nehrajou (wait)

     1. JJ, K-k. (inlove) ,je to přesně tak. 🙂 Chichi, už před časem jsem tady psala, že se musíme řídit podle pořekadla: Před smajlíkem, za smajlíkem nikdo nesmí stát, nebo nebude hrát. (chuckle)
      Pak je ještě jedno pravidlo, různé smajlíky lze klást vedle sebe beztrestně, ale řetězení jednoho smajlíku vyžaduje mezeru mezi nimi. (whew)

 16. chm, knírači, velcí knírači…tady ve městě vím o jednom, krerej má přímo koncentrovanej smysl pro zlomyslnej psí humor. Je majitelem nemovitosti se zahradou, obehnanou neprůhledným plotem s neprůhlednou brankou. Kníračův lidský majordomus nechal zvonek na branku dát zevnitř, aby neinspiroval kdejakého kolemjdoucího troubu k zazvonění. I přichází návštěvník (konkrétně můj exkolega, který tam cosi vyřizoval služebně) k brance, sáhne na vnitřní stranu sloupku s úmyslem zazvonit – a vyskočí metr do vejšky! Za plotem se totiž objeví veliká, černá a fousatá tlama a uchopí kolegovu ruku do zubů. Nestiskne, jen se zjevným potěšením sleduje, jak se o majitele ruky pokouší infarkt.(rofl) Když zjistí, že další zábava s tímhle člověkem už nebude, pustí ruku a uloží se zas „do neviditelna“ a čeká na dalčího návštěvníka…
  Takhle se tam ten fousatej potvorák dokázal bavit dlouhé hodiny – lidský majordomus byl totiž majitelem stavební firmy a tak byl ulovitelných návštěvníků dostatek.
  Myško a Pú, Lindě už je dobře – smutno je jen těm, co ji tady znali a měli rádi. Ale fousatá císařovna nepochybně dokáže to prázdné místo zaplnit. Vzhledem k tomu, jak si zatím vede, možná i přeplnit.;)
  Ať se vám daří – všem třem!:)

  1. Jo, tak podobné lumpárny dělal i NO Daneček mojí sestry – byl hezky schovaný za tůjkou a počkal až chodec jdoucí po chodníku přešel kolem něj a pak vyskočil a mohutně zařval. Bylo to o infarkt a to jsem ho tam, pacholka, čekala. Chudáci ti, co netušili, že tam tenhle uličník číhá :O . v očích mu vždycky svítili všichni raráškové.

   1. tak tohle prováděl i jeden postarší ofčoun, majitel krásné vily se zahradou, kolem které jsem chodívala s mým hafušákem Mikešem každý den do práce. Pacholek se plíži za křovím jak indián a když jsme už přešli podle plotu (Mikeš vždycky cestou kolem plotu pokníkával „to jsem přece já a já jsem hodnej a kámoš…“) byli jsme k vile zády a čekali na kraji chodníku na přechod – a ten lotr vyhupsnoul předníma tlapama na plotovej sloupek, zahulákal a zůstal tam trčet, a bylo vidět, že se nehorázně baví. Ale nakonec jsem na něj vyzrála: když jsem ho zahlídla, jak se plíží, tak jsem mu oznámila, ať se ani nesnaží, že o něm vím. Udělal znechucenej obličej a šel pryč. A úplně jsem ho zničila, když jsem těsně před finálem jeho hry přešla na protější chodník (vilka byla rohová) a čekala tam. Vylít na sloupek, nadšeně zařval „BAAA…“ zjistil, že stojím jinde a mám z něj legraci a dokončil jen otráveným, polohlasným „aaf“ a šel pryč. (rofl)

 17. Měj se hezky za duhovým mostem drsná čubo Linduško!
  17 let je krásný věk a ačkoli se to dalo čekat, nikdy nejsme připraveni. Chjo daň z lásky.

  Sissi je krasavice úžasná. A správné štěně. Však ona se všechno naučí. Kukuč má chytrej a paničce jistě udělá, co jí na očích uvidí.
  Jo a Róza taky věčně škytá.

 18. Drsnou čubu (h) také pamatuju z dávnověku Neviditelného psa a je pravda, že zase odešel jeden symbol. A hlavně věrné srdíčko, pomáhající paniččce oddaně v těžkých časech. Však ji Myš doslova na rukou nosila (a na kočárku vozila 🙂 ) Ten věk byl požehnaný a je dobře, že se ta stará děvenka nakonec nemusela trápit, že jste jí pomohli. Ať vám Sissi zdárně roste a když se zrovna nebudete smát, tak si radši vzpomeňte na Alexiny rady – ta bude pěkné kvítko! (inlove) 😀

 19. Myško, Linda se dožila psího požehnaného věku. Však jsi se jí také věnovala!!! A Sissinka ta Vám bude motat šišky, neboj! Já jsem spojila svůj život už přes třicet let s knírači, takže o nich něco vím 😉 . Ne nadarmo měli v Brně (a mají) svůj speciální cvičák! Budete-li potřebovat poradit klidně mi napiš!!! S tím spaním jste to zařídili přímo excelentně! Nepovolte od začátku, i když je seberoztomilejší (za pár měsíců může mít hodně přes dvacet kilo). Knírač je VELKÁ OSOBNOST velmi, velmi inteligentní a jenom důslednou výchovou bude příjemným kamarádem. Moc vám všem přeji tu krásnou srandu, kterou budete se Sissinkou prožívat!!! Škytavka u štěňat přejde sama.

  1. Alex, moc děkuju za nabídku. Určitě rádi vyzkoušené rady využijeme. Je to opravdu poděs. Přijde z venku vylítaná, že sotva plete tlapkama, ale tady jí chytne amok a začne lítat, skákat, vytahá všechny hračky a roznosí je po celém bytě a když je všude dokonalý šuvix, spokojeně ulehne a usne. Když byla malá Kačka, musela si po sobě hračky uklízet, budu to muset naučit i Sissi 😉 .Bude to fungovat?

 20. Milá Myško, týden před Linduškou odešel náš Don za Duhu. Jen my víme, co jsme pro ně udělali a co jsme už nemohli, viď? Ještě, že máme ty čtyřnohé chlupaté náplasti. 17 let je už pořádný kus života, většinou nám dávali radost a lásku.

  1. Milá Marsko, ani u Doníka to není nečekané, ale stejně to moc bolí, viď? (h) Budiž ti útěchou, že i on měl krásný dlouhý život a nakonec mu Luxík pomohl mít ve stáří nějakou legraci navíc. (h) (hug)

  2. Další zvířetnický veterán odešel za Duhu… (u)
   Krásný věk, krásný život (inlove)

  3. Milá Marsko, objímám Tě. (u) (hug) (u)
   Vystihnout ten čas a dokázat doprovodit kamaráda na cestu za Duhu chce hodně odvahy a hodně lásky. Dokázala jsi to, vrátila jsi mu lásku a věrnost, kterou Ti dal. (h)

   1. Vavísku, děkuji. Tomu se snad nedá říkat odvaha, to je zoufalsví, když je ten psí kamarád jednou nožičkou už tam a stejně má zájem o okolí… a pak se to zhoupne a najednou přesně víš co máš udělat. Pak tě najednou přepadnou pochybnosti a zase to v hlavě přemíláš. A Luxíkovi Don chybí stále. Není žádné královské dělení o mlsky, není tím pádem zájem ani o jídlo když neexistuje žádná druhá miska ve které je to sice stejné ale co kdyby 😉

     1. Máme zmapovaná všechna štěňata v chov.stanicích. Jenže by mi tam museli vzít na protiúčet drahou polovičku, ten pro to nemá uši. A ten už moc do chovu nebude, protože si tam právě hlídají vlastnosti, exteriér, ten by ještě ušel. 😀 Přines, podej, sedni, ke mně, to moc neumí. Nejlíp ovládá lehni, tak posuď, jestli by ho vzali.

    1. Milá Marsko (h) , pochybnosti k sobě nepouštěj. Každý, kdo poznal Tvůj vztah k pejskům, k Doníkovi, ten moc dobře ví, že jsi udělala to pravé v tu pravou chvíli. (hug)
     Ten chlupatý lék, který nabízí Xerxová, vypadá velice slibně, mohl by být dost účinný. (chuckle) (h)

    2. Marsko, tak jsme na tom obě stejně, vím moc dobře, jak ti je. I když je to to malé pometlo, každou chvíli, vidím Lindiny oči, Sísse často řekneme Linduško… Byla to bezva parťačka a zůstane v srdíčku napořád. Pošťouchni CD a bude veseleji 🙂

  4. Takže i Doník se už prohání na zdravých nohách za Duhovým mostem se všemi našimi (dog) kamarády. Done, pozdravuj tam mého Darka, určitě ho poznáš podle černého kožíšku a míčku v papuli…

 21. OT- snad Sissi odpustí. Světluščina chovatelka angažovaná v Naději kavalíra mě požádala o zveřejnění této informace- v útulku ve Vendolí je čtyřletá fenka kavalíra, kterou tam majitelka odložila, páč ji prostě přestala bavit. Fenečka je v útulku velice nešťastná. Jelikož útulek nekastruje, panuje oprávněná obava, že by mohla padnout do rukou množitelům. Je to hezká trikolorka : http://utulekpsivendoli.webnode.cz/products/betty-sy-36/
  Nemáte někdo zájem?

  1. Je nádherná! Některé lidi nepochopím (devil) , jak mohou jen tak vyhodit psa? Pokud neměli podmínky, což se může stát, život se mění, tak jí mohli hledat domov sami a nemuseli ji stresovat útulkem…

  2. U mně už je bohužel plno,přeji kavalírce aby si našla dobré páničky. (dog) (h)
   A jinak na to nemám slov,nejraději bych ty neřády někam vystřelila. Doufám, že tu babu taky někdo brzo odloží. (headbang)

 22. Drsná čuba Linda se dožila požehnaného věku a s náhradou kterou za sebe poslala se opravdu trefila. Tak Myško a Pů, myslím že vám Sissi nenechá moc času na žal, jenom trochu na krásné vzpomínky.
  A buď Myško ráda že ti tolik důvěřuje a v nebezpečí ti skočí do náručí, však ona jistoty nabyde dříve než sama „nabyde“. Garyk nespoléhá na to že ho ochráním a před nebezpečím zdrhá pryč ode mne.
  Přeji vám moc a moc radosti se Sissinkou, šelmičkou jednou.

 23. linda si prožila krásný život jezevčičí dámy. Třeštiprdlo Sissi vám značně zrychlí životní styl 🙂
  A pokud jde o škytání- obě slečny kavalírové jako štěňata škytaly.Přešlo to samo.A u obou jsem byla toho názoru, že by měly spát na pelechu a ne v mé posteli. Nakonec se tam propasírovaly nenápadně obě.

 24. hezký pátek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Sisi bude kníraččí potvůrka (chuckle) Chichi – užijete si. Štěníkovi přeji hlavně zdraví a veselou mysl, správnou smečku už má.
  Se škytáním nic nedělejte. Štěnítka škytají často. Prý jen štěňátka, ale Kosatici to vydrželo až do dospělosti. Většinou dneska škytá v noci, když je jí zima a chce pod peřinu.
  Drsná čuba (inlove) … Odešel jeden starý symbol Neviditelného psa. Linduško… pozdravuj za Duhou (wave)

  1. ještě drobná vzpomínka na velkou fousatici:
   Xerda měl velkou černou kníratou kámošku Bařenu. Byla to úžasná psice se skvělou povahou… a velmi zajímavým původem…
   Uvázaná drátem v lese ke stromu, umírající žízní… Po té, co ji nálezkyně (no našel ji její stařičký baset, zvaný Dědek) a veterináři vrátili do života, tak se po čase, při pečlivé úpravě staré netrimované srsti našlo čísílko. A ona Bařena měla přímo šlechtický původ… Jí to bylo jedno – prostě vyhrála úžasný život ve úžasné smečce.

   1. Víš, Xerxová, já jsem koukla na to album celé a až u toho mi došlo, kolik psů je z toho už za Duhou…

 25. Teď jsme přišly z dlouhé procházky. Semafory jsou zvláštní a je dobré si je důkladně prohlédnout a poslechnout, takže mezi tím naskočí pětkrát červená (doh) Socha u gymplu? – Zježený hřbet a temné vrčení, ale potom hup! a mám jí v náručí. Jak budu chovat pětatřicetikilovýho drobečka, to vážně nevím. Ke každému kolemjdoucímu si musí čuchnout! No, bude to zábava tohle pometlo něco naučit. 😉

  1. Drsňačka Linda se dožila krásných 17 let,to byla odměna za to,že jste ji nenechali umřít už tehdy,když nemohla chodit a vydali nejen velkou částku za operaci,ale i velkou porci lásky.Je dobře,že k vám přišla Sisi – ta vás nenechá smutnit,protože vás zaměstná svýmí rošťárnami (chuckle) .Tak se mějte všichni dobře a prosím pište,jak se daří výchova Sisinky!

 26. 17 krásných let – myslím, že je Vám Linduška vděčná … (inlove)

  A Sisinka je parádní číslo. Myslím, že nudit se určitě nebudete … (chuckle)

 27. Tak přesně takhle vypadala Anka, když jsem ji přinesla z útulku. Mám i podobnou šišatě sedící fotku, jedno ucho tak, druhé tak, jako pejsek od pana Čapka. (h) A ten výraz! Je mi silně povědomý, to si užijete! (nod) (chuckle)
  Ale na tvrdohlavost máte dobrý výcvik od Lindušky. (u) Pokud vím, dělala vždycky co mohla, aby vás na kníračí přístup v životu zvykla. 🙂 Ovšem když Sissince zhora ke všemu našeptává, nebudete to mít lehké – ještě že jste na to dva. (y) (h)
  Na Lindušku nikdy nezapomenu, vlastně to byla i ona, kdo mě přitáhl víc ke Zvířetníku. Děkuju, Lindo. Jsem ráda, že za Duhovým mostem už Tě nic nebolí a netrápí a že jsi zase ta Drská čuba, kterou jsem kdysi poznala. (h)

 28. Myško a Pů, 17 let pro psa jsou nádherná léta a Linda žila milovaná do posledního dne. Vybavuje se mi dávná fotka jak se veze v kočárku a tys o ní Myško vždycky psala s takovou velkou něžností a láskou. Báječný život „PRO“ psa – lepší si Liduška nemohla ani přát.

  za Lindu ;( (u) ;( (u)

  A jako Luci pode mnou, jak jsem četla dále, slzy přestaly kapat a ústa se roztáhla v úsměv a konstatování „jééé ta je sladká“. Tak ať malá Sisi co nejrychleji pomůže zahojit obě vaše bolavé duše.

  a pro krásnou Sisinku (inlove) (h) (inlove) (h)

  ..“páníček se mně pokoušel uspat hypnózou! Cituji (mluvil temným, nízko posazeným hlasem): „Chce se ti spááát, spát se ti co? Chce. Co se ti chce? Spát. Komu se chce spát? Tobě ne, herdek. Víčka ti těžknou… nehryž mně sakra, když ti těžknou víčka! Z dálky přichází tma a ticho… z dálky přichází tma a ticho, sakra práce!“ a tak podobně“. 😀 😀 😀

 29. ..a tak mi při čtení nejdřív vyhrkly slzy – měj se krásně, za Duhovým mostem, drsňačko Lindo úžasná – a pak jsem se začala usmívat a culit a málem šišlat na monitor – vítej, rarášková krásná Sissi a ať přineseš Myši a Púovi hodně radosti. (h) (sun) (h)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN