PSI: Fousaté léto

Zdravíme zase po dlouhé době a přejeme všem krásnou druhou polovinu prázdnin! My, pracovní jezevčice, si prázdniny užíváme spíše od ledna přibližně do začátku dubna, kdy pro nás není moc do čeho strčit nos. I když Kája teď v lednu strkala druhou polovinu těla, kam neměla a byla z toho štěňata, tak si moc neodpočinula, ale panička říkala, že to bylo schválně.

 

Tak když jsem zdatně odasistovala porod a dohlídala nad výchovou vnoučat, jsme se vrhly do jarního koloběhu a sledovaly jsme, jak se panička pilně připravuje na myslivecké zkoušky, jak doma hysterčí, že nic neumí, že si nic nepamatuje a že určitě rupne. No hádejte… samozřejmě nerupla, šprtka – a domů přinesla i vyznamenání a to bylo ráno před zkouškou keců.

Pak ještě všem zatajila a to dokonce i nám, že se přihlásila na Lesnickou školu do Písku no a když to v červenci přišlo jako že jo, tak nám řekla, že od září s ní budeme občas jezdit do školy. No dobře no, když budeme moc lítat po lese aspoň občas, tak jo. Už ji vidím, jak na to bude mít tři roky čas, šmarjá, to zase bude hysterčení před každou zkouškou. Někdy si říkám, že jí takový kraviny jednou pro vždy s Kadlikem zatrhneme!

Od jara jezdíme s paničkou a paníčkem cvičit, jsme v lese snad pořád, ale to mě baví, je to sranda prohánět zvířátka, ale už jsem občas trošičku unavená, ale co neuřvu já, uřve za mě Kája, tak je to zase dobrý že ji mám. Kája je vůbec nějak šikovnější po těch štěňákách! Docela bych řekla, že jí to prospělo, protože dřív byla takovej zaprdnutej poseroutka (pardón) a teď se jen tak nedá.

 

 

Už si dokonce tuhle troufla u králíků vrčet i na mě, to jsem docela koukala, ale co, já stejně vedu smečku a Kadla to moc dobře ví. No a taky vyhání páníčkovo drsňáka z pelíšku a nechce ho pustit do auta a ani třeba kámoše Brita – taky drsňáka, nechce pustit k autu, natož ke spárkům z prasete, co s jsme s nima tuhle cvičili. A já se aspoň nemusím tolik namáhat, protože za mě teď dělá dost věcí Kadel!

Jeden čtvrtek v červenci jsme vyrazili všichni i s páníčkem na Slovensko na zkoušky a pozor! Ne s Kájou, ale se mnou! Poprvé v životě jsem jela ukázat, co umím, i za hranice a moc jsem to nechtěla pokazit. Jeli jsme totiž na Memoriál Františka Vysloužila, kde se noruje ještě jako za stara. No nebudu to prodlužovat, přivezla jsem si dvakrát první cenu, 64 bodů, titul „Norník“ (Brlohár) a ještě čekatelství CACT (ještě dva takový CACT a mohla bych být Slovenský žampion práce!)

Byla jsem nejlepčí trpajzlík a hrdinně jsem lišku vyštěkávala u třetího kotle, tudíž jsem „hlasič“. No paníčci měli převelikou radost! Kája mi taky docela záviděla! Ale já jsem jí zase záviděla, že ona mohla celý den běhat po kempu a já musela být pořád schovaná ve stínu v boudičce, ale pak jsem si to dvakrát odeřvala a bylo to zase srovnaný 🙂 No a taky jsme tam poprvé spaly pod širákem!

 

 

A ještě jsme jely s paničkou na pár dní do Krkonoš, protože páníček nám odjel služebně pryč, tak jsme měly dámskou jízdu. Ale bylo to dobrý, protože jsme hodně chodily po horách a taky jsme jely za Krakonošem Karlem. A u toho strejdy Krakonoše, co má taky tři fousatý trpajzlíky, jsme objevily úplnou úžasňákovinu!

Normálně strejda Krakonoš si pořídil ovečky a kozy a taky krůty a králíky! No tak sice si jako kolem postavil elektrickou síť, ale to nás nezastrašilo a hned jsme mu ukázaly, jaký jsme šikovný a že by mu to zvířectvo nemělo tak volně běhat po louce… Jednu krůtu jsme, společně s Kájou prosím pěkně, zamordovaly a nevadil nám ani ten elektrickej plot. Nevím proč, ale pak už jsme kolem chalupy nesměly s Kájou běhat na volno. Divný fakt! Ještě tam toho bylo tolik co usměrnit!

Jo a taky jsme jednou byly na Oblastní výstavě v Kunraticích a já jsem vyhrála třídu Vítězů a a Kája třídu pracovní a pak jsme spolu soutěžily o Oblastního vítěze, tak jsem dělala kraviny, aby to jako vyhrála Kája, a já už nemusela znovu na přehlídku a mohla jít spát do pelíšku.

 

 

No a ten náš novej brácha šel poprvé taky na výstavu a byl Velmi nadějný 1. Tak jsme posbírali, co šlo a doma si pak opekli masíčko na oslavu. To maso bylo na tom všem stejnak nejlepší! A na další výstavu už jsou přihlášení jen Kája a Cir. Mě už to totiž vůbec neba, možná se ještě letos ukážu na klubovce, ať se na mě nezapomene, ale jinde už se honit nebudu!

No a teď panička hodně cvičí Kadla na barvě, protože za 14 dní jí začne zkouškové období a pojedeme někam k Domažlicím na celej víkend. Asi to bude sranda hlavně pro Káju, ale já zase budu chodit na čumendu s páníčkem a taky budu hlídat flintu, takže nakonec tam budu nejdůležitější já! A pak má ještě další čtvery zkoušky.

Kamarádi, držte nám do půlky listopadu pěsti, ať má Kája štěstí a když se podaří, že by konečně vyhrála ten Pracovní pohár, tak třeba dá panička konečně pokoj… Aspoň do příštího léta než na výcvik a zkouškování přijede na pár měsíců náš Cactus z letošního vrhu. (Ona je fakt pako ta naše panička…)

 

Tak krásný léto a moc si neholte fousy, ať jste krásný jako my!

 

Vaše jezevčice Béďa!

 

Aktualizováno: 7.8.2012 — 19:12

56 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. A pro drsné jezevčičí holky – jste báječné, báječné a máte báječný život s báječnou paničkou. Díky za krásné povídání

 2. Drsňačky jsou zase mezi námi (clap) . I s klukama :*
  Tak ať se vám daří!

  A z jinýho soudku: taky se mi stýská po Veram…

 3. holky fousaté jste šikulky i s paničkou!!!

  už jsem si níže přečetla, že výstavám moc neholdujete, že bych se někdy na nějaké přihlásila…..do Boleslavi to máme krapítek z ruky….

  mě se blíží opět prázdniny, Tom odjíždí do Polska na dovču a taky kamarádovi na svatbu, mě nemá kdo pohlídat pejsky tak nejedu 😉 a u budu celý týden a kousek sama samotinká,jen s (dog) a (cat) ,která doufám, že nepřinese opět (bat) lovkyně Pampalínová

  na Veram taky často vzpomínám, u nás je tma tmoucí neruší tu pouliční osvětlení, tak se dívám na (*) a moc držím (y)

  všem Vám posílám (rose1)

 4. Holčičky krásné fousaté, moc ráda vás vidím. (h) Přijeďte k nám někdy zjara na lišky. Pokud vás nebudou muset vykopávat (jako jistého cvoka), uvidí vás rádi i ostatní (Vikiny si nevšímejte) a nějaký ten mlsek se také najde.
  Vím o té noře na Domažlicku, ale nějaký Němec mi teď zrovna schoval jméno té vsi. Beďulinko,řekni paničce, ať mi písna pejsatko na email.cz, kdy a kde budete a pokud nebudu nic mít(mám dlouhé velmi hektické období), přijedu fandit.

  1. jedná se o Chodská čakan LZ+BZ a to příští víkend, bohužel mi ještě stále nedorazily propozica, tak ani nevím kam se máme vydat 😀

  2. Tak nakonec to bylo v okolí Vyhlídky v Klenčí pod Čerchovem, ale odvezla jsem si od tam ne zrovna nejlepší vzpomínky… V září se chystáme do Krásna na Sokolovsku, tam bude dobře, tam jezdíme rády 🙂 Prosím prosím, ozvi se mi na mejlík kvůli tomu jaru: z.florianova.panstvi zavináč seznam.cz… Děkuji (y)

 5. Jste skvělý tým. Koukám že rozšířený o další posily, tentokrát pánské. Není nad to, když blázní celá rodina. Mluví ze mě zkušenosti, podařilo se mi MLP do psů „zblbnout“ podobně.
  Kadlik se pomamila a je znát i paničky zkušenost. Je to radost, takový pes. A po štěńatech holky většinou rozkvetou. Do krásy i do práce.
  Moc vám úspěchy přejeme. A rozhodně to nejsou úspěchy malé a nevýznamné. A „odpracované“ poctivě holkou lidskou i psími děvčaty.
  Že je to bezva pocit, když vidíš vlastní odchovy úspěšné na výstavách a hlavně v práci? Gratuluju ke všem úspěchům.
  Na druhé straně víš dobře, že není smyslem života chovatele, aby psi získávali poháry, ale aby měli spokojený život. I v tom se shodneme. Jen víc takových chovatelek, jako jsi ty!

  1. No ty máš nejvíc co říkat (handshake)! Jsi jedna z těch, od kterých člověk rád ledacos okouká! Holky se baví, někdy říkám, že bych chtěla být svůj jezevčík, myslím a doufám, dělám vše pro to, aby měly spokojený život… Snad se mi to aspoň trochu daří 🙂

 6. Drsňačky jste jedničky. Drsňáky oblibuju, mám tady ve vísce favorita Nera. Nerošek jest pes hrdina, neb přestál zazdění jezevcem, vylezl potrhán,uložil se na páníčkův ponechaný svetr a čekal, přestál přejetí autem,taky přestál tetanus, to jsem s ním v rámci výpomoci rodině jezdila k výtečným vetům do Bystřice pod Hostýnem,takže tomuto a Vašim jozefčíkům drsným až nejdrsnějším uděluji medaile ze srdce.
  (h) (y) 🙂

 7. Páni! Ani jsem nevěděla, že mám tu čest alespoň virtuálně znát tu nejlepší brlohárku na scětě. 🙂 (h)
  Holky fousaté i nefousaté, já vám mám všechny ráda, protože jste tuze šikovné a vynalézavé a učenlivé a k tomu ještě moc hezké. (y) (h) 🙂 Tak ať vám to všem spolu pěkně jde, i Cirovi a pánečkovi a Cactusovi a vůbec všem! (h)
  Přeju všem krásný den. (h)

   1. Nic nevím, Sharko. 🙁 Mira mlčí.
    Ale psala jsem nově sms,uvidíme. Ovšem podle Miřina mlčení se dá spolehlivě usuzovat, že to dobré nebude.

    1. Jo – veram mi moc chybí! Je to jedna z nejlaskavějších osob, co jsem kdy potkala … nedávno byl úplněk, měsíc svítil jak najatý a já si říkala, jak by bylo krásné dívat se na něj spolu s ní … (*)

    2. Jo – veram mi moc chybí! Je to jedna z nejlaskavějších osob, co jsem kdy potkala … nedávno byl úplněk, měsíc svítil jak najatý a já si říkala, jak by bylo krásné dívat se na něj spolu s ní … (*)

     Posílám to už podruhý

     1. Vave to asi vidí reálně – taky mě Miřino mlčení spíš děsí. Na Veram (h) vzpomenu vlastně kdykoliv je zajímavé nebe… a to bývá často… (h) (rose1) (h) (sun)

      1. Přesně tak, Dede, my jsme o tom s Mirou dost mluvily. Jak jí jde těžko dávat špatné zprávy. Je to pro ni moc citlivé téma.

        1. podobně jako vy ostatní na veram vzpomenu kdkoli se podívám na hvězdné nebe, nebo se nachomýtnu k nějaké informaci nebo fotce týkající se vesmíru (h)

         velmi mě zneklidňuje to dlouhé mlčení – právě proto, že je tak dlouhé…..

    3. Víš Vave, mě Veram moc chybí a tak chci vědět, byť to její dceři-paní Miře,přijde divné nebo jako zásah do soukromí, jak jí je…protože na ni myslím skoro pořád, a je nás takových víc….víš, já neumím piškwork, ale myšlenkovala jsem, jestli byste pro ni třeba – vy všechny v pišktýmu neušily „hvězdnou“ deku, kdyby jí ji povolili mít v nemocnici nebo povlak na polštář na výměnu….ona by věděla,jak moc na ni myslíme a že jsme stále s ní…. na nákup látek, nití…přispěju, nebo na ten dárek pro Veram budeme přihazovat všichni a výtěžek dáme na ty potřebné…
     asi to říkám neobratně,ale doufám, že mi rozumíš…… (h) (*)

 8. Úplné OT:
  Hlásím návrat z dovolené – byla opravdu „za hranice všedních dnů“!
  V půlce přišel MLP mail proč nenahlásila způsobenou dopravní nehodu. Po pár telefonátech (tedy ze zahraničí, že, už se těším na účet) bylo zjištěno, že se na nás pokusil zahojit nějaký filuta.
  Dva dny před odjezdem mi jeden dobrák ustříhl z krku zlatý řetízek (nebyl vidět, nosil jsem ho pod trikem) a dal se na útěk. Já za ním nemohl, cestu mi zastoupili jeho dva komplici (až následně jsem se dověděl, že jsem měl kliku, že jsem ho nezkoušel dohnat, komplici prý přesvědčují boxery a noži). Policie odmítla přijet – nemají tlumočníka. Tak druhý den s delegátkou na stanici výpovědi – 2 hodiny ukecávala službu, aby někoho zavolali. Bulharská policie má totiž za úkol odradit veškeré stěžovatele a oznamovatele. Nakonec se povedlo a výpovědi byly sepsány. V hotelu nám oznámili, že pro záznamy z kamer nikdo nepřišel, ale že se na ně podívali sami a našli trio, které si přes plot fotilo hosty. Další den byl odjezd, tak jsme čekali a hele – ti čiperové tam byli zase. Voláme policii, ta přijela, vzala čipery na stanici a pak je propustila. Vždyť zrovna přijeli ze Sofie a nikdy tady nebyli. Přesto nikoho z policistů stále ještě nenapadlo projít kamerové záznamy. A prý pokud trváme na podezření, obžalují nás z křivé výpovědi – tohle všechno bez tlumočníka. Inu netrvali jsme…
  Nakonec jsme odjeli domů. Přijdu do kuchyně a pustím teplou vodu a … byla studená. Tak jdu do sklepa a z bojleru kape voda. Prorezlý plášť. No další den se rozpadl sifon v kuchyni. To už jsem si říkal, že by snad stačilo. Nestačilo, rozpadl se ještě celý odpad v koupelně…
  UŽ NIKDY NECHCI DOVOLENOU!!!!

  1. No, když se má něco pokazit, tak je toho hromada. Tak to ber tak, že sis to vybral na dlouho dopředu… Ale na mrtvici to je.

  2. Co Tě nezabije, to Tě posílí. (h) 🙂
   Fujtajbl to byl a nééé dovolená. Raději k těm brachům slovanským nejezdit. (chuckle)

  3. HAAAUUU, to nemusíš jet na dovolenou. Stačí jen pravidelně odcházet z domu. 29.12.2011 jsem odešla, jako každý den odpoledne, na 4 hodiny a když jsem se vrátila, zírala jsem jako ty. Opustila mě televize i s ovladačem (záručák si nevzal, ačkoli byl ještě rok platný) a z ledničky slušné víno. Prý mám být ráda, že byl tak slušný a prý jsem měla veeeliké štěstí, že jsem ho nepotkala. A výsledek byl stejný, jako ve vašem případě :@

   1. Asi tak. Samota v lese, bývalé vojenské pásmo, kdysi i panenská příroda. Koupíte to a jste bez sebe radostí nad tou nádherou, nelitujete peněz, uděláte si z toho vysněný bytí pro žití (protože normálně žijete v tom panelovým holubníku). Dnes drancovaný les, díky Šengenu policie ani neví, kde to je. No a pak takhle po dvaceti letech přijedete a nestačíte se divit. Nějaký zmetek vám vysadí okénko ze vstupních dveří (25×70 cm), tudy vleze do přístavku,vyrve alarm, otevře okno a okenici, vyrazí dveře do domu, no a jede. Ze sklepa všechno, co ze strachu před krádeží ze stodoly nebo kůlny schováváme v domě – křovinořez, sekačka, sekyry, veškeré nářadí – v domě nezůstal jediný šroubovák, kladivo, kleště – nic. Nebudu unavovat výčtem ukradených věcí – bylo jich neúrekom. Jen je mi záhadou, proč mi ukradli pekárnu na chleba a ještě nerozbalený ponorný mixér s příslušenstvím, přičemž si nevzali mikrovlnku, ruční šlehač a takovou tu troubu sdvěma vařiči. Stejně jako vzali jeden ten tahací vysavač a druhý, ke kterému se není třeba ohýbat (a ten mne tedy opravdu bolí, protože jsem ho dostala jako dárek k něčemu, abych šetřila své stařecké síly), ale nechali tam takový ten parní mop, co ho propaguje paní Bohdalová. Ale co mne úplně nejvíc štve, že ti zmetci ukradli hračky vnoučátkům a navíc do koberce zašlápli nedopalky cigaret a propálili díry v krytině, která je v celé místnosti, takže je celá podlaha v té místnosti k výměně. Škoda za cca 65.000 Kč. Všechno to vyndali tím oknem v předsíni, zavřeli okenici, okno, vylezl zas ten jeden rachitik tím malým otvorem ve dveřích, zandal zpátky sklo a odjeli. Když jsme přijeli, byla ještě velmi zřetelná stopa po autě, které si však naši „Pomáhat a chránit“ ani nevšimli. Nejšílenější na tom všem bylo to, že hned teď chtějí soupis zcizených věcí, čehož normální člověk přece v tu chvíli nemůže být ani schopen. Na zašlápnuté vajgly v koberci jsem je musela upozornit já, dodat jim rukavice (100 ks za euro v akci) a obálku na zajištění předmětů doličných. Spoléhali jsme na to, že ze zajištěných vajglů dokážou extrahovat DNA a odhalit pachatele, protože provedení nevypadalo na amatéry. Nestalo se. A mne teď trápí nespavost, protože jsem zmítána pochybnostmi, zda vůbec byly ty vajgly podrobeny expertize DNA, neb dříve, než jsme doplnili seznam ukradených věcí, které pochopitelně objevujete postupně, jak zjišťujete, co všechno chcete použít a ono to není (takže asi tak v průběhu pěti týdnů pořád doplňovali seznam chybějících věcí), nám došlo usnesení o odložení věci, neb se pachatelenepodařilo zjistit. Samozřejmě si vážím všech policistů, kteří řeší vraždy a znásilnění a jiné mravnostní delikty, ale tihle neumětelové, kteří se ani nijak nesnaží a případy řeší jen odkazem na to, že je toho tolik, že se to nedá zvládat, tam snad ani nemají co dělat. I když uznávám, že ani oni za to tolik nemůžou. Ale asi by se měl nad sebou zamyslet pan min istr Kubice, který je bývalý policajt, problémy té práce zná a jeho nasazení pro zlepšení podmínek pro práci policajtů nějak není vidět. Tak jsem si posteskla, věřím, že v duchu známé staré zkušenosti „svěřená bolest, poloviční bolest“ se mi uleví a vám ostatním to pomůže při řešení něčeho podobného. Hezký večer.

    1. To je hodně zoufalý příběh, Slávko. (inlove) Pamatuju si, když nám ukradli auto, jakou jsem cítila bezmoc a křivdu. Trvalo dlouho, než jsem se s tím vyrovnala. Přeju Ti, aby to brzo přebolelo. (nod)

    2. Člověk si nedělá iluze o darebácích – nebo spíš si občas dělá iluze, že jeho se to netýká. Žalostný je ovšem fakt, že si kolikrát děláme iluze i o tom, že nás naše policie chrání… Patrně ano (tedy doufejme) v případě těžkých zločinů, ale v případě „pouhých“ vloupaček, to holt často bývá tak, jak to popisuješ… znám bezmoc okradeného, který se nedokáže dovolat spravedlnosti. Tehdy aspoň toho zloděje proklínám a doufám, že se mu to někdy vrátí.

    3. Jo, to cloveka rozhodi a moc s tebou soucitim. Co se stesku na policii tyce, ono to tady v USA je casto to samy, co se vloupani tyce. Kdyz mas barak a veci pojisteny, tak se dvakrat nepretrhnou a, uprimne receno, se jim zas tak moc nedivim. Jsou malo placeny a obcas riskujou zivot. A sance, ze ty lidi najdou a budou mit dukazy je usvedcit, je mala. Jo, chytnou pitomce, kteri nevi, co delaji, fetaky a tak. Ale chytryho zlodeje, kterej se umi dostat pres alarm, asi nezanecha otisky a ukradene zbozi nebude nabizet v blizkem okoli…. (punch)

  4. Hanýsku (inlove) ! (whew) Ufff, to je hodně silná káva.
   Objímám Tě a držím palce, aby se už vše začalo slepovat, ne rozpadat. A přijď občas pobejt mezi nás, prosím. Chybíš tu. (h)

  5. Džony milý džony!
   Řeknu to krátce a jadrně „na posranýho aj hajzl spadne“ a ty jsi toho důkazem.
   Doufám, že kalamity máš vybrané hodně dlouho dopředu – aspoň do příští dovolené (já vím, je to blbá sranda, leč tady už snad je na místě trochu hysterického smíchu).
   A ber to z té lepší stránky – můžeš si říct, že letošní dovolená byla opravdu nezapomenutelná … a k nezaplacení.

   1. Honzo, asi bych takovou sadu radostí nosila v hlavě jako etalon. A od něj bych vycházela při různých banalitách, při kterých se zbytečně moc křičí a vášní. (inlove) 😉 Věřím, že teď už bude jen líp. (sun)

  6. Honzo, to je hrozné – hlavně ta bezmoc (headbang) , když jim darebáka dodáš vlastně až pod nos a oni ho prostě vidět nechtějí (devil)
   Lity lity, ať se to aspoň doma přestane sypat a taky doufám, že máš vybráno na dlouho dopředu… (inlove)

  7. Panenko skakava, tolika radosti z dovolene jako meli Honzovic.. (punch) A ten navrat. Doufam, ze byla po ruce prvni pomoc ve forme slivovice, ci tak.

 9. Blanko, tohle se skvěle čte (inlove) Jste holky šikovné, pracovité a moc se mi líbí, že ses pustila i do studia! (y)
  Držím palce, ať vám to ve vaší rozšířené smečce pořád pěkně šlape (h)

 10. Malé OT: Včera jsem bohužel absentýrovala a zrovna bylo další pokračování aboriginských pohádek od George (*) (*) (*) kterému zároveň dodatečně přeju všechno nejlepší k narozeninám s přáním, aby nezapomněl, že tady má spoustu vděčných čtenářů a pokračoval ve svých pohádkách a vyprávěních dál a dál!!!!!
  A taky moc děkuji těm, co mi přáli k včerejšímu svátku (h) Já jsem plným jménem Ladislava (po dědečkovi), a tudíž vlastně ani nejsem v kalendáři, protože náš český obsahuje jen Lady, Vladimíry a Vladislavy 😉

 11. Jste bezva lidskopsí (nebo raději psolidská?) smečka (y) A moc obdivuju vaši paničku, protože po mých letitých zkušenostech, byť jen s kokříky, bych si dnes na jozefčíky netroufla – oni myslí vždycky pár kroků napřed a páník musí být pořád ve střehu (chuckle) Tak ať vám to i v té rozšířené smečce dál pěkně klape!!!!

 12. JUPÍ, vy jste báječná smečka borců (*) (sun) Gratuluji velice moc moc. Tak ať se daří na všech zkouškách. Všem (clap) 😉

 13. Daklové, ty já miluju. Kdybychom nežili na schodištích, tak drsňák byl jeden z mnoha favoritů pejskových plemen. Není tak umanutý jako standart a dlouhosrstvý, je „sportovnější“. Držím palce do dalších úspěchů (i těch školních) a ať jsou drsňačky zdravé!!!

 14. Jezevčíci jsou šikovní a zdá se, že tihle snad ani nejsou svéhlaví, ledaže by o tom panička cudně pomlčela (nebo je zvyklá 🙂 Děkuji za fotografii s pohárem a paničkou, tak jsem totiž konečně získala měřítko, jak je takový trpaslíček veliký.
  Blahopřeji k úspěchům, je za tím kus práce. A paničce ať se daří ve škole (handshake)

  1. No…o svéhlavosti bych mohla napsat pár A4…zejména co se týče Bediny 😀 Tuhle jsem ji před zkouškami nechala doma samotnou a šli jsme cvičit jen s Kájou, protože měla povinný odpočinek před těma norovačkama. Cca po 3-4 hod jsme přijeli domů a dáma Béďa ani nevystrčila čumec z kanafasu. Jindy, když zůstanou doma obě, to je vítání, byť jsem třeba jen na dvacet minut v v obchodě, ale tentokrát byla dáma tam naprdlá, že zůstala sama doma – a ještě navíc kája voněla po prasečích spárkách!!! – že se ukázala až když začala „zvonit“ miska… Ale to je další věco mě na jezevčících baví, jejich svéhlavost a schopnost projevit názor 😉 Jo a Béďa je spíše z těch drobnějších trpaslíků, má cca 32-33cm kolem hrudníku a váhu cca 4,2-4,8kg Kája je trošku větší než Bedinka 33-34cm a váha 4,5 – 5,2 kg. Ale proti mě je trpaslík i knírač (rofl)

   1. „…tentokrát byla dáma tak naprdlá…“ 😀 To mě uklidnilo, jezevčíci, jak mají být (y)

   2. No není ani divu, tu svéhlavost musí mít, stejně jako všichni teriéři. Když stojí v noře proti lišce nebo jezevci tak mu žádná poslušnost nepomůže. Tam musí mít vlastní hlavu a to lepší než protivník a liška nebo jezevec není hloupé zvíře. Tak se nedivme poslušnost není v jejich genetických základech. Přežili ti chytří a ne poslušní.

    1. Přesně tak Jindro! A pro tu jejich svéhlavičku, zarputilost, velké a statečné srdíčko a neskutečnou odvahu postavit se i kancovi, je miluju… Ale nejsou tak splašení a bezhlaví jako teriéři a přemýšlí… Nedovedu si představit jiné plemeno než ty jamniky miniaturove 😉

 15. Fousatky jsou šikulky, úspěchů mají metráky 🙂 Kavalíří dámy to se mnou mají horší, výstavy mě nebaví, a tak si jen tak obyčejně plujeme prostorem 🙂

  1. Matyldo, myslím, že kavalírky by to s vámi měly, jak píšeš, horší, jedině kdyby hynuly touhou po výstavní kariéře a při každém termínu Ti stepovaly za zády s fénem v tlapě a leskem medailí v očích.

   1. My těm výstavám už moc nedáme – letos prozatím jen jedna oblastní – kterou pořádal „můj OMS“, kteréhož to jsem členem a brala jsem to spíše jako společenskou událost. Ale Kunratiská oblastka je moc pěkný počiny, koná se již 18 let v Kuratikém parku a celou výstavu chodí areálem turbači a troubí…je to takové pěkné, téměř rodinné 🙂 No a čeká nás ještě mezinárodní Mladoboleslavská, ale ta je také venku, jezevčíci pravidelně obývají kruh č.1 – pod stříškou hned u vstupu a tu já taky ráda. Nemusím halovky, je to ale nutné zlo… Ovšem zkoušky, to je jiná, to holky moc rády! Jede se na výlet, pracuje se, jsou tam nový pejskové a lidové a večer je vždycky o něco větší dobrota než obvykle 😉

   2. Asi jsem je od mládí málo školila v tomto oboru, protože výstavy je nebaví (stejně jako mě). Jsem nadšený majitel, ale nebudu nadšený vystavovatel ani chovatel- myslím si, že pokud to člověk nemá vysloveně jako koníčka, nemá to dělat mimo jiné proto, že v téhle malé kotlince je už poněkud přepsováno. A já radši učím psice hrát skořápky, než bych trávila večery nad rodokmeny.

    1. vždyť nemá každý takové ambice, ani já to nenutím nikomu kdo si bere ode mne pejska, jsem ráda, když se někdo občas ukáže a je vidět, ale nenutím 😉 Jak říkám, já ráda hlavně zkoušky…v lese, se stejně postiženejma, to je mnohem lepší 😀

   3. Liko, tos napsala skvěle – úplně holky vidím! (rofl)
    Matyldo, tvoje holky mají vás, sebe navzájem, svoji kočku a denní vycházky do vinohradů, kam patří hloubení děr, plašení bažantů, honičky zajíců a občasná kupa hnoje nebo mršina na vyválení. Co by mohly chtít víc? (inlove)

  1. na veram taky myslím tak nějak pořád a zrovna včera mě napadlo, že už je to hrozně dlouho, co tu byla nějaká zpráva 🙁

   držím palce (h) (y) (h) (y) (h) (y) (h)

   1. S dovolením se sem přidám. Začátkem roku vyšel soubor DVa CD z projektu „Galileo“ (Kanadská barokní orchestr Tafelmusik). Proč o se o tom zmiňuji-během celého koncertu (mimochodem hraného kompletně zpaměti!) lze na kruhovém plátně v pozadí sledovat snímky a klipy z vesmíru. Snad by se to Veram líbilo.
    Tady je pár ukázek na YouTube:
    http://www.youtube.com/watch?v=uZCJNhNuKAw&feature=autoplay&list=SP691250FC1B49CBA4&playnext=2
    http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=3ZJPxrrZqhk&NR=1
    http://www.youtube.com/watch?v=QOAzSVXm4-E&feature=relmfu

    Podle informací na obalu DVD-CD souboru by mělo být možné přehrávat to DVD kdekoliv (Region code 0). Číslo katalogu je TMK1001DVDCD.
    http://www.fishfinemusic.com.au/products/TMK1001DVDCD.html

 16. hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Máte štěstí (wait) holky jedny drsný 😉 Sice dlouho mlčíte 😡 a nejste vidět ani slyšet, ale pak to napravíte podrobným hlásáním (nod) .
  Jste šikovná smečka hezkých holek (a už teda taky kluků (chuckle) )

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN