KOČKY: Dělat Macešku

„Já u vás budu dělat Macešku, jo?“ napsala mi kamarádka, když jsem jí poslala fotku kočky rozvalené v psím pelechu. Vlastně by se mi docela líbilo dělat u nás Macešku. Má právo povalovat se kdekoli kromě stolu a kuchyňské linky. Ne že by to nezkusila, ale zařvání „Maceš, kam lezeš,“ kočku ze stolu spolehlivě sundá 🙂

 

Noci tráví dle vlastního uvážení venku nebo v domě. Za horkých nocí se obvykle zdržovala venku, zřejmě si našla někde chladnější místo. Onehdy se nedostavila k snídani. Starostlivě jsem ji volala za domem i před domem, kde se vynořila ze zahrady na protější straně ulice.

Nedbale přelezla plot a nechala se v náručí donést ke dveřím, kde seskočila na zem, neb dáma vstupuje do domu zásadně po svých, že ano. Rychlé naplnění misek komentovala krátkým mňouknutím zcela nepodobným tomu nočnímu řevu venku – rvaly se tam kočky a jsem přesvědčena, že se Maceška zúčastnila, protože si odnesla parádní šrám přes čenich.

 

 

Dělat Macešku znamená dohlížet na psy – s Borůvkou se zdvořile pozdraví a se Světluškou řádí. Konec konců jí ta psice vypucuje vnitřek uší líp, než by Maceška dokázala sama. Za odměnu jí očistí srst pod očima od ospalek, u čehož Světluška drží, ani uchem nepohne.

Po dobu naší dovolené byla Maceška v péči sousedů, kteří jí dodávali oblíbené krmivo. Přespávala venku, až jeden den si vlezla při zalévání kytek k nám do k nám domu a sousedce zdvořile oznámila, že dneska zůstává. Ven odešla až při krmení dalšího dne.

Při našem příjezdu se objevila dřív, než jsme stihli vytáhnout tašky z auta, a semňoukala nás na hromadu. Žehlila jsme to kapsičkou, která byla milostivě přijata, ovšem to bylo v pět odpoledne. Na večerní krmení v sedm se madam kočková dostavila, jako by měla v břiše vzduchoprázdno. Dva dny se pak povalovala po domě, aby dohlédla, jestli jí zas nechceme někam zmizet.

Je to zodpovědná a milá kočka – ještě že u nás dělá Macešku zrovna ona 🙂

 

 

 

 

Aktualizováno: 23.7.2012 — 23:13

78 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. vždycky se na Tvoje články moc těším (y) hezky se mi čteš 😀

  u nás se taky mají kočky asi nejlíp, ony si asi myslí, že bez té vrčivé megery – moje zlatíčko Nastěnka (chuckle) by jim bylo trošku líp ale i když na ně, hlavně na novou Mendynku vrčí, stále se mají než – nic nemusí, jídlo mají neustále k dispozici, můžou jít ven a zpět kdy chtějí, i mazlit se můžou dojít kdy chtějí, psiska se mají taky výborně ale narozdíl od (cat) musí semtam poslechnout, kočičky jsou trpělivě sundávány z nežádoucích míst, ve vyjímečných případach jsou odstraněny ven a pak je okamžitě pouštím domů, tož tak u nás

  dneska jsem chtěla opět Terrynka a Nanynku vzdělávat ve stopování ale sousedi byli i s dětma a ony dělaly kravál a na stopičku by mělo být tišeji….tak příště asi v sobotu….

 2. Váhala jsem, ale když si teď dočítám večerní komentáře, tak to na ty naše mladé asi mohu „bonznout“: Máme desetidenní vnučku Zuzanku, no a jejich bytový čičák (původně z útulku) ji už natolik akceptoval do smečky, že jakmile je Zuzanka maminkou vleže kojena, tak kocour přilehne zády k Zuzance a blaženě spí po celou dobu kojení. No a navíc miluje Zuzančiny zavinovačky plněné ovčí vlnou, takže na té momentálně volné si okamžitě ušlapavá pelech. A jako bonbónek: Když jsme u nich min. týden byli, tak po uložení Zuzanky do postýlky si kocour okamžitě vyskočil do její autosedačky umístěné na protějším stolku, pohledem zkontroloval, zda už malá spí, stočil se do klubíčka a spokojeně usnul….. Ale popravdě, byl poté i s autosedačkou vynesen do vedlejšího pokoje a dveře k Zuzance byly pečlivě zavřeny (Zuzanku hlídá elektronická chůvička a alarm pod matračkou postýlky). Teď jen doufám, že to nečte někdo ze sociálky – pro ty musím napsat, že Zuzanka má nyní 4,80 kg a 57 cm délky!!

  1. Ladi – Zuzička vám roste jako z mlíka (clap) . Nojo – to ona musí, když má tak bedlivý dozor.

  2. Jé, Zuzanka je kus baby. A u nás by si sociálka asi taky smlsla- blonďák (cat) Pupo Jája přilehával ke každému kojení holek, případně mi při této činnosti seděl za krkem a bedlivým zrakem kontroloval, jestli díťátko náhodou nešidím. A teď u mimoucha to dělá taky, začíná už ale prchat, protože mrňa se ho snaží okusovat a oškubávat. Tož tak. A když se uvolní postýlka, jde si tam kocourek schrupnout. Pokud potká autosedačku, hned obsadí. A taky chodí pravidelně očmuchávat mimouchovu hlavu.

   1. Týno, ani nevíš, jak tohle ráda slyším, resp. čtu. A taky jsem moc ráda, že i naše protitchýňa je čičáková, takže s tím nemá problémy, jenom před prababičkami to raději neventilujeme – ony jsou přece jenom trochu ze staré školy (chuckle) A moc zdravím tvoji rodinnou smečku a nesmím zapomenout dodat, že tě nepřestávám obdivovat, protože to, co zvládáš s přehledem ty, by mě i za mých mladých let stopro položilo 😉

  3. Laďko, to je naprosto báječné, hezky se mi to čte a věřím tomu, že Zuzanka bude šťastné dítě s láskou ke zvířatům a kvalitně vyvinutou imunitou bez alergií (inlove) (inlove) (inlove) (inlove)

   1. Bedi, ona už to musí mít dané geneticky, protože už její praprarodiče si do nově založené rodiny přinesli každý po jednom svém pesu a košišky měli dohromady tři (chuckle)

 3. Matyldo, já se dostanu na NZ jen doma a nezlobí to pouze na Mozille, tak jsem tu se zpožděním. Krásné, úsměvné povídání. taky bych chtěla být Maceškou ve tvé smečce.
  😀 Světluška jak nastrkuje hlavu (inlove)

 4. Milá Matyldo, psala jsem o tom jak funguje naše smečka ale nemohla jsem odeslat. Právě dnes byl poslední den s Alltete mým dosavadním dodavatelem a oni mě odpojili už v poledne. Spojila jsem pak procházku s Garykem s vyzvednutím nového mobilu „Samsung E 1150 ruby red“ který přišel poštou. Je to takové pidi „véčko“. To je za ten který jsem utopila v Garykově misce s vodou. Měla jsem štěstí stál mě jen 149 SEK, sluchátka k němu mě stála víc, 169 korun. Jsem moc ráda že přišel dnes, budu totiž bez pevného telefonu tak 2 – 3 týdny než Bredbandbolaget bude fungovat. Ale na internet se dostanu, půjčili mi mobilní bredband na těch pár týdnů.

  Psala jsem o tom že naše smečka není zdaleka tak vyrovnaná jako ta vaše. To si vysvětluji tím že panička mých čtyřnožců není Matylda. 😉 Tak ať vám to takhle krásně klape i nadále. Holky vypadají tak láskyplně. (inlove)

 5. Když tak přemýšlím o Macešce od Žabek, tak je mi jasné, že je to rozená manažerka. Všechno hravě zvládá. Jen si nemyslete, zmáknout domácnost se dvěma psicemi, dvěma děťátky a páníky,to není jen tak, ale ona ještě sošně spinká. (sun) Matyldo, je báječné, že si tahle smečka tak nádherně sedla. (inlove)

 6. Matyldo, je to moc krásné povídání a tvé strakaté smečce – pořád mě fascinuje, jak vyžaduješ snášenlivost a taky ji dostaneš – i láskou návdavkem. Myslím, že jako alfa své smečky ses osvědčila na jedničku (inlove)

 7. Ahoj 🙂 Ad spamy: Jsme s Markem a psima v Třeboni, užíváme si dovolené (dnes komplet deštivé (rain) ), takže jsem na spamy nějakých 36 hodin nekoukla a naprosto mi přerostly přes hlavu. (devil) Osvobodila jsem, co se dalo, zbytek mi asi utekl. Pokusím se nakouknout častěji…
  Jinak hlásím, že jsme se dnes viděli s kompletní smečkou EvyŽ a bylo to strašně fajn (inlove) Všichni psi byli mokří – díky dešti, bahnu a plavání v rybnících, pochopitelně si vesele smrděli, a s touhle smečkou pěti šťastných černých čuňat jsme si troufli jít na večeři do hospody a dokonce jsme dostali najíst (chuckle) Berry a Kazan zjevně takovou dovolenou oceňují a prý mnohem lepší než horko 😉

 8. dostala jsem se sem až teď, ale krásně jsem si to vynahradila – moc prima a hřejivý článek i veškerá diskuse, jak píšete všichni o těch svých „Maceškách“ (h) (h) (h) (h)

  moje Macešky můžou doma úplně všechno, a to z jednoho prostého důvodu – asi prostě není nic, co by mi vadilo, tudíž nemám sebemenší důvod jim něco zakazovat… když mi asistují při přípravě jídla nebo o něj loudí, tak mě to naopak hřeje – vždyť já jsem jim i přirazila k lince škrabadlo, aby se jim dobře lezlo nahoru (Zuzu by vyskočila, ale Nyny asi ne), já o jejich přítomnost tam stojím, bylo by mi líto, kdyby tam se mnou nechtěly být… proč bych jim zakazovala něco, co mě těší když to dělají? to by nemělo moc logiky, že? (chuckle)

  ach ano, chtěla bych být Maceškou, Nynyškou, Zuzankou, Amálkou, Rozárkou, Honásem, kosími bratry… chtěla bych být našimi milovanými :* (inlove) (h)

  a prej mám zpomalit – asi je to moc rychle, když chci od rána poslat už první příspěvek 😀

 9. Holky flekatý jsou pohledný a Ty umíš hezky o nich psát, no holt Tobě to je dáno shůry…. stejně jako Dede a dalším. Ale nepovídej, že se ty dvě holky psí umí zaprasit. To pak tedy Maceška má starost aby je očistila a dala do pořádku!

 10. Napsala jsem příspěvek, napřed tam byl a včíl zas vysublimoval. Tož nevím. (sweat) (wave)

  Pozdrav Macešce a všem kočkám co se rozvalují na naprosto neuvěřitelných místech a proudí prostorem bez ohledu na zemskou přitažlivost, čas a cokoli daného. 🙂 (h)
  Teď jsem zasejc moc rychlá, já, hihihihi.
  Chudák Dede,zatracený spamy škaredý.

 11. Mně se děsně líbí, jak máš všechny tři zvířata správně flekatý. 🙂
  A pravděpodobně existuje ještě jeden karmickej stupeň mezi „milovanej člověk“ a „anděl“: „milovaný zvíře“.
  Jó, to se budem muset nějak snažit, abysme mohli v příštím životě dělat Macešky! 🙂

  1. No vidíš, a přitom flekatý jsem cíleně vybírala jen psy. Ta kočka se k tomu tak nějak náhodou přidala, původně jsem chtěla černou, aby měl Mušketýr dušu v peří (chtěl druhou Polárku). Jenže to by asi nefungovalo 🙂

 12. Matyldo, máš krásnou smečku. Maceška se chová dle našich domácích měřítek naprosto přirozeně neb váš prostor jest jejím prostorem. A taky doma není kocoura co by kočku zpacifikoval, no prostě člověk jejich vzor. (rofl)

  Naše košiščky jsem musela taky zexecírovat. Při mém ulehnutí v lože si začali vydupávat pelech na mojí hlavě a zaplétaly mi vlasy do drápů, málem mi ulítla palice.
  Včera lítaly polštáře.Milášci se raději uklidily.
  Ája s Daníkem jsou jim vhodným terčem, Daník je pomalej a Ája slonbidlo, než se otočí kočky jsou pružně odraženy od všemožných psích oudů, do vyšších sférách a psi jen čumí.

  V sobotu jsme měli ve vísce folklorní slavnosti. Letos se urodilo hodně odrostlých děvčátek a tak se tančilo. Děvčátka byla krásná až srdce usedalo. Nádherná hudba Leoše Janáčka složená mistrem pro tyto slavnosti „Královničky“ se nesla přírodou, počasí vyšlo, diváků hodně i když na fotkách jsou bráni jen ti vpravo.
  Až bude video, něco sem přihodím. Kroje jsou naše vlastní obnovené a doplněné. Návod na Královničky jsem našla v archivu obce, naposledy se předváděl asi před 50 ti lety, teď již čtvrtým rokem znovu. (h) (wave)
  http://www.rajce.net/a6791032

  1. Jenny, je báječné, když obec dodržuje tradice- dává to životu kontinuitu, všichni s ecítí být součástí obce a to je jen dbře. Je prima, že jste dokázali tuhle slavnost vyhledat, obnovit a ještě vypátrat původní místní kroje.

  2. Jenny, to je nádhera! Ty holčičky jsou prostě kouzelný, jen si říkám – nějaké mládenečky jste pro ně nenašli? (inlove) U nás na vsi žádné takové tradice nejsou a je to škoda.
   A pokud jde o to, jak kočky pošťuchují psy, tak to si tvoje holky kdysi už pilně natrénovaly na Nazgúlech 😀

  3. jenny, Královničky jsou krásný,kroje taky krásný, tuto tradici znám z Bítešska, tam snad ani nebyly přerušený

 13. Bezva jsem tu dvakrát, když si ostatní stěžují, kroutím hlavou a říkám si…no mě to nedělá… rouhám se…dělá !

 14. Pohodové počteníčko o bezva pohodové smečce! Co víc si při deštivém počasí přát (inlove)

 15. 🙂 moc prima čtení. Zrovinka dneska by se mi taky šiklo Dělat Macešku 😀 . Ani na stůl bych nelezla (rofl)

 16. O.T. Áňa má dnes narozeniny a už je to velká baba a má celý 4 roky a tváří se velice vážně a zodpovědně a vůbec. A až mi Ferda vrátí foťák, tak vám tu naši velkou holku i vyrajčím. A teď odcházím na mejdan.

  1. Všechno nejlepčí Áně a její hrdinné studující matce. Navrhuji tě na titul matka roku a aj ti ho ode mně uděluji. (inlove) (h) (wave)

 17. Já bych chtěla být Maceškou i Amálkou a kdysi jsem chtěla být Micinkou i Micánkem. Ale bez nájezdníků hujerů. To je pak plná miska zaručena, vlídné zacházení, podrbání a dělání si co chci také. Co by jiná kočka dala za takový život.
  Vlastně by mě docela zajímalo, jak ta naše zvířátka vidí nás, co si o nás vlastně myslí.

 18. Matyldo, ty pravidla, který Maceška s nechutí sice, ale přeci ctí jsou dobrý pravidla. Jenže my jsme doma „měkoni až měkýši“. Kočky milujou super moderní kuchyni a její rozlehlost. Sedí vysáčkovaný na pracovní desce, někdy tam leží – místa fakt dost. Slunce jim pere do kožichů- lábůžo prostě. A stůl ? No ten je taky velkej. Ty umrtvující pohledy, když se je snažím vyhodit ! Jenže já jednu na jednom rohu vyhodím a další mi tam z jiných rohů přistanou. Jediný čas, kdy na stůl fakt nesměj je čas vánoční, jednak je stůl plnej, tak není kam vkročit ( i když …jistě by si polehaly klidně do talířů)a druhak většinou jsou tam svíčky a kdo by stál o plápolající kočku. Jak říkám u nás pravidla určuje Mňauquartet a přes to vlak nejede. Teď jsem si uvědomila, že my se jim dokonce omlouváme, když v kuchyni potřebujeme vařit a tudíž musí dolů. Kde jsem udělala chybu ve výchově ?

  1. aaale neudělali :-)naše smečka může taky úplně všude, na stůl starý velký a dubový, sehnaný v bazaru právě proto , že byl tak velký,dostávali misky, dokud jsme byli v majetku bassetíčků. no a tak nějak už se to povalování na stole vžilo, i když misky dávno zůstávají na zemi. jenom z kuchyňské linky se mi je podařilo vystrnadit, jednak je malá, druhak jsem ječela, poněvadž tam jsou nože 😀 dále byl jen jeden pokus skočit na ledničku a shazovat odtamtud věci. opět jsem vřískala. a Luise to fakt na to nestojí neb je kočka estét :-D. (cat) (f) 😉

  2. to jsou prostě kočky. Vlezou všude. Naše Hepča moc dobře ví, že na stůl v kuchyni se neleze.
   A stejně tam leze.
   Když jí přistihnu, tak hned leze na židli a tváří se, že na stole nikdy ale opravdu nikdy nebyla.
   Honás zase, když manžel jí v obýváku, div mu nevleze na klín nebo do talíře. A ječí a ječí a žebrá.
   Také jsme někde udělali chybu.
   A kdyby jenom u kočičáků, ale u dětí taky.
   Míša

  3. Leny (wave) vitej do klubu (chuckle)
   Copak linka a stul, to je klasika, ale nasi kosaci se nejradsi uvelebuji v kosiku na ovoce (letosni ulovek z Mysiho obchudku, je krasny a velky, obdelnikovy s koralky a je presne na dva napresovane kocourky (nod) v rohu linky. A je jim bohuzel celkem putnyka, jestli tam to ovoce zrovna je nebo ne 😀 tuhle lezel George na sedmi granny smith a vypadal, jak kdyz se z nich snazi vysedet mlade 🙂 jen se furt vrtel, holt mel hrbolatou zakladnu 😛

   U nas je jiny zakaz, dvojcata ani Kulich nesmi do loznice. Musim proste aspon jednu mistnost udrzet relativne chlupuprostou a navic kosi bratri, kdyz jeste byli sami a obcas tam smeli, tak v noci pravidelne shazovali z parapetu kytky, lampicky, svicky atd a mlatili packou do skla zabaria, pac je vrzajici drapatky desne provokovaly 🙂
   Ale tech kecuuuuu, kdyz se tam zavrem a jdem spat….
   A stejne kazde rano, sotva otevreme dvere, se tam vsichni tri jeden pres druheho nahrnou (kluci pouzivaji Kuliskova zada jako odrazovy mustek rovnou na postel) a hlasite davaji dobre rano a frfnaj, kde jsme se tak dlouho flakali, kde je snidane, kdy se pujde ven, kazdej v drzticke nejakou hracku… Zajimavy je, ze jakmile jeden z nas vstava nekdy driv, kolem treba sesty, tak se u dveri do loznice neobjevi ani jeden cernej chloupek (chuckle) vsechno tvrde a usilovne spi…

   1. s tím košíkem na ovoce je to přesné.
    Náš Honás si ho také zabral,a ač je tam nacpaný, očividně je mu tam moc dobře.
    Ložnici jsme bohužel neuhájili, od letoška tam náš gerontík Honásek s námi spí.

    Míša

   2. No jo to máš pravdu ! Sam strašně rád spí na lince v malým košíku na tři středně velký banány a dvě jablka. Pokud už tam banány jsou přetáká všemi směry, pokud nejsou napresuje se do kuličky a spí tak tvrdě, že ho probudí jen otevření dvířek od mňamskříňky. Do ložnice nesmějí cca tři týdny co jsem zakoupili novou nocležnu, páč Jidouch si šel označit majetek. NAŠTĚSTÍ jsem ho chytla za půlsekundy před činem. Tedy nesmějí tam přes den- to je zamčeno (Jidouch si umí otevřít všechny dveře) v noci ale spí se mnou. Teď jsem měla ošklivou virózu takže kromě Máši všichni usilovně léčili. Když jsem se chtěla vypotácet z postele musel jejich bezvládná tělíčka muž odnosit do jejich pelechů. Byli z nich normálně pasivně resistentní gandhiovci… 🙂 Nehnuli se ani o píďu pánpresor 🙂

   3. No jo to máš pravdu ! Sam strašně rád spí na lince v malým košíku na tři středně velký banány a dvě jablka. Pokud už tam banány jsou přetáká všemi směry, pokud nejsou napresuje se do kuličky a spí tak tvrdě, že ho probudí jen otevření dvířek od mňamskříňky. Do ložnice nesmějí cca tři týdny co jsem zakoupili novou nocležnu, páč Jidouch si šel označit majetek. NAŠTĚSTÍ jsem ho chytla za půlsekundy před činem. Tedy nesmějí tam přes den- to je zamčeno (Jidouch si umí otevřít všechny dveře) v noci ale spí se mnou. Teď jsem měla ošklivou virózu takže kromě Máši všichni usilovně léčili. Když jsem se chtěla vypotácet z postele musel jejich bezvládná tělíčka muž odnosit do jejich pelechů. Byli z nich normálně pasivně resistentní gandhiovci… 🙂 Nehnuli se ani o píďu pánpresor 🙂

 19. Přesně tohle je článek, který jsem si přála. Abych nezapomínala, že nejsem jenom já takový cvok. Majda právě prochází náročným obdobím“ porodila jsem“, sice to není faleška silná, ale trochu otravná. Celý den si na své miminko tradičně představované pískací hvězdicí nevzpomene, aktuální je to v pět ráno. To projde domem se štěňátkem v hubě, většinou mi ho mrskne ožužlané do postele a zapojí se do kočičích hrátek. V tom už by mohl spát jen mrtvolák.Chtěla bych být u nás doma jakýmkoli zvířetem, momentálně asi nejvíc Batmanem, protože vzhledem k počasí a vychrtlosti jsme ho nestihli před létem vykastrovat a momentálně máme chlupaté něco s hlavou na jednom a kulkama na druhém konci nítě, jak pravil Bimbouš. Takže mu postrojujeme a v kuchyni musí být maximální klid když miláček papinká. Když se rozhodne odpočívat v klidu doma, chodíme kolem něj pomalu po špičkách aby konečně začal vypadat jako kočka. Matyldo, jen houšť a větší kapky

  1. Zlatá gumová hvězdice v posteli. Borůvka se Světluší včera dostaly gumový míček- zuby čistící, s mátovou příchutí. Obvykle ho zaženou v předsíni do kouta ke skříni, která má posuvné zrcadlové dveře. A Borůvka se dneska rozhodla, že nechce ten míček, co tam leží, ona chce ten z toho zrcadla. Takže každou chvíli mlátí tlapou do dveří skříně a vzteká se, že ten míček v zrcadle jí nejde sebrat. Jak bych byla spokojená, kdybych nepracovala doma 🙂 Takhle chodím každou chvíli odnést ten míček, aby se neodrážel ve dveřích…

     1. Nejjednodušší je sebrat ten míček, divím se, že na to Matylda nepřišla sama 😉 😉 😛

 20. To jsem byla já, co chtěla u Matyldů dělat Macešku. Bych se vynasnažila vycházet s psicema, pucovat jim ospalky a nechávat si pucovat uši. Dohlížela bych vlídně, courala se málo a nad jídlem bych se neošklíbala. Jen nevím, jestli bych zvládla tak zdobit… chjo. Tenhle job mě pořád láká.

  Zvlášť dnes. Překýblovávala jsem ráno obsah kabelky do jiné a při té příležitosti jsem si nevzala brejle. Na čtení. Mám sice jen 2 dioptrie, ale i tak bych byla v práci jenom do počtu. Teď sedím víc než metr od monitoru a stejně jenom tuším. Do prkýnka, to jsem fakt už slepá jako krtek?! Ještěže mám doma pachole, přiveze mi blejle. Hodný chlapec.

  1. Ještě že ty děti aspoň k něčemu jsou 🙂
   Bubu, pokud nepolezeš po kuchyňském stole a nebudeš rozhrabávat záhon s bylinkama, tak tě beru : (rofl)

   1. Což, kdybys jenom rozhrabovala, tak to by se dalo snést – horší, kdybys tam házela bobek (blush) .

    Je zajímavé, že od té doby, co chodí Zikmund na dvorek, nenacházím v jeho záchůdku pevný odpad, zato ten tekutý je tam furt. Ovšem, kam chodí kadit nevím, záhonků nemaje a v trávě nacházím pouze psí a mimo náš dvorek se nepohybuje. To bude jednou překvapení, až na to dojdeme (rofl)

    1. No, kdysi dávno jsme tak půl roku nevěděli, že Princezna vyžaduje svůj vlastní záchůdek. Když jsme uklízeli v chodbě za skříní tak jsme hned letěli shánět druhý!

     1. On MÁ zachodky dva – a než jsme se přestěhovali, tak používal vždy jen jeden (i teď preferuje ten ve sklepě a ne ten na terase). Ale mám dojem, že na zadním dvorku je hromádka písku …

       1. Čerstvě okopaný záhonek a kupa písku jsou skoro jasné. rozhodně bych před použitím písku použila nejdřív síto.

          1. No co, na Karlův most vyztužovali maltu vajíčky, a jak dlouho jim to vydrželo, co musí přežít takový beton vyztužený kočičincem! (chuckle)

 21. Taky bych byla u Matyldů kočkou a klidně i psicí (chuckle) aspoň bych se vrátila na rodnou Moravu. Ale klidně bych byla ve stejné funkci i u nás, obě kočandy mají stejnou volnost a my plníme náročnou práci vrátných. (whew) Jen s psicemi si tak nesedly, jen služebně nejmladší kočka by byla k tomu ochotna, ale psové hážou nezájem… no aspoň, že se jen navzájem přehlíží, ale neubližují (shake)

 22. Z toho povídání dýchá pohoda, stejně jako z čisťonkých půvabných holek i z čistých květovaných (no, spíš listovaných) pelíšků. Uvědomila jsem si, o kolik je to u nás méně úhledné (i když myslím, že pohodu mají holky také). Jenže špinavý mokrý pes pro procházce, pes, ketrý hrabe na zahradě nory (ano, retrívr umí být i norník), navíc pes od přírody černý zdraleka tak upraveně a čišťonce nevypadá.
  Moc se mi tvoje smečka líbí. Maceška je krásná a k oběma psicím se báječně hodí. A je úžasné, jak si všechny rozumí (h)

  1. Evo, ve chvíli, kdy jsme četla tvůj příspěvek, mi vběhla do pracovny Světluška, ze které bláto jen opadávalo- venku leje. Musela s Borůvkou důkladně prozkoumat zahradu, protože Maceška byla v noci venku a na první dvě zavolání nepřišla, takže dámy rejdily v bahně na zahradě a hledaly svou kočku (bohužel zahrada je stále ve stádiu tankodromu, jsme v budovatelské fázi.)
   Je to foceno v době, kdy u nás prostě nepršelo(to je často) a na vnitřku pelechů obvykle zaniká, že mají být čistě bílé a jsou šedé. A kavalír taky umí být norník (někteří to už viděli), jen na zahradě je norování zakázáno, na to chodíme na pole. Akorát s tou vodou je to horší- bahnitý potok je na druhém konci vesnice, většinou chodíme ven na kopec do vinohradu, takže tam toho moc nenaplavou 🙂

   1. Když mě ty krásné fotky nedaly 😉
    Já vím, že kavalír je normální pes. Ten rozdíl asi dělá ta bílá – dalmatini taky vypadali čistí a upravení (i když ve skutečnosti to bylo jen zdání).

    1. Na těch bílých nohách je bahno vidět hned, tak je obvykle utřu hadrem. Vždycky si vzpomenu, jak jsme se vracely z procházky v polích po dešti, už jsme byly na asfaltce a potkaly paní s načesaným papilonem. Ta na psice koukla a řekla: „Ježiš , ty jsou krásný,“ pak se podívala pozorněji a dodala: „Ale strašně špinavý. To je tam tolik bahna, nebo se honily?“ Musela jsme přiznat psí honičku a paní řekla, že to jejich pejsek chodí jen na vodítku, tak se tolik nezablátí…

     1. Chudák pes 🙁 Ta hrůza – ony se spolu honí a ještě se ti u toho ušpiní! (punch) Já bych takovým doporučila psa plyšového, nebo lépe porcelánového, ten se dá vydrhnout a vydesinfikovat. Grrr!!!
      Špinavý pes je nejšťastnější, podobně jako špinavé děti. A pes, který se může prolítat s parťákem je šťastný na druhou. U nás to občas popadne i sedmiletou Áju a lítá jak mladý rapl. Bahno se otře (vymete, vytře).

      1. bahno uschne, opadá a pak se zamete 😀 pokud se dříve nevytře do čistého povlečení nebo televizní deky :-)na šicáčkovi se bláto a listí drží taky moooc pěkně 😀 to pořád nic není proti tomu, když si bassetíček odtáhl do postele uzmutý jahodový jogurt a ladně jej posvačil v damaškovém bílém povlečení.hmmm co tak myslíte, že panička ječela, zjistivše to? „kterej deb…povlíkl tu postel bíle?“ 😀 ne tak, že: „kterej ..nedovřel dvířka od ledničky“ 😀

      2. Tohle by se měl naučit nazpaměť každý, kdo si poprvé pořizuje psa – a vlastně i dítko (chuckle)

 23. hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Mám moc ráda ta „normální“ povídání od Matyldí smečky (nod) Prostě ve spokojené a vyladěné lidskozvířecí smečka (inlove) se žije báječně

 24. OT: Tak jsem se vrcholne nastvala. Na zaparkovanem aute u uradu mi nekdo mezi pul desatou rano a pul druhou odpoledne rozriznul pneumatiku u auta tak, ze kolo sedelo na rafku. Tak jsem na to musela volat odtahovou sluzbu, protoze na rozpalenem parkovisti nandavat rezervu, kdyz ve stinu je ke 40 stupnum, by Williamsona mohlo ubezdusit. Dobra opravna, vcetne vymeny pneumatik, je asi pet minut od prace – tak to bylo jen 45 dollaru. Dve nove pneumatiky, vyvazeni, DPH – 300 dollaru. Ja jeste na nejake urovni pochopim, ze kdyz nekdo neco ukradne, tak z toho cosi materialniho ma. Ale jen tak nicit veci… (punch) (headbang) (devil) Jak odtahova sluzba, tak servis tvrdi, ze je to klasicky job umyslne rozriznute pneumatiky. Ono je problem, ze tam, kde je nas urad, se poflakuje dost teenageru, nekteri na drogach a holt v lete nemaji do ceho pichnout… (chuckle) Na pojistovne se nema cenu hojit, protoze mam vyssi spoluucast, coz znamena podstatne nizsi pojistne. A kdybych od pojistovny chtela tech zhruba 90 dollaru rozdil, tak by mi potvory zvedli pojisteni minimalne o tolik – neb parkuju v oblasti,kde se podobne veci stavaji. (punch)

  1. Teda Hano, to je na přeshubu pachateli- je to vysloveně čin z nudy, pokud jsi teda někomu nešlápla na paleček a nechtěl se ti pomstít.

  2. Na to pozor, jsou tací co doufají že potom hodíš věci do auta a začneš obcházet, telefonovat… a oni mezitím seberou tvé věci. Vím o dvou případech kdy propíchli pneumatiky autům před bankou – prvního opravdu okradli, naštěstí vezl peníze do banky, takže to nebylo tak zlé, druhému to došlo, zamknul se v autě a zavolal odtahovku a náhradní auto, kterým i s penězi odjel.

   1. Hani, tomuhle se u nás říká zanebdbané výprasky. Normální vandalství, jestli teda na vandalství je něco normálního. Šmejdi zatracení.

    Musím říct, že už i na malé město a k malým supermarketům došly takové praktiky, kdy ženská přiveze koš s nákupem, do auta mrskne kabelku a nakládá nákup do kufru a mezitím jí nějaký šmejd tu kabelku vybere. Taky jsem si přivezla nákup v košíku, ale já si zásadně otevírám jenom kufr. A najednou vidím, jek mezi auty prochází chlap a zkouší dveře. Jsem se tak vytočila, nadala jsem mu do padouchů, zmetků zlodějských (jsem ani netušila, že umím tak dlouho a tak květnatě nadávat bez použití jediného sprostého slova), vřískala jsem na celé parkoviště, sice to chvilku vypadalo, že dostanu na budku, ale naštěstí bylo okolo moc lidí, tak vzal roha. Ale já byla tak vytočená tou drzostí, že jsem se úplně klepala.

    1. Nechat auto odemčené, nebo nechat cokoli v kabině a jít pryč = problém, dnes už ,bohužel, i na venkově. A pokud přijdu k autu a mám prázdnou gumu, tak je to na 99,9% právě akce zlodějů, kteří počítají stím, že propadnete panice, necháte auto otevřené a místo dění v okolí začnete zmatkovat s náhradním kolem. V takovém případě je nejlepší zavolat 112 a policajtům sdělit, co a jak. Pokud přijedou, většinou ,,svoje Pappenheimské“ v okolí najdou a zneškodní. Bohužel te vždycky nefunguje. A pozor na Rohlenku a Devět křížů, tam se to stává velmi často.

  3. Tady mi myslí táhne heslo, jež propagovali stařeček Pagáč „Herodes – to býl král!“

   Ač nejsem propagátor tvrdé ruky při výchově dítek (Terka má naslibováno až do důchodu „… počkej, až přijdem domů, to bude mazec …“), někdy pár facek je účinnější, rychlejší a levnější řešení než roční návštěva renomovaného psychologa.

  4. Tady mi myslí táhne heslo, jež propagovali stařeček Pagáč „Herodes – to býl král!“

   Ač nejsem propagátor tvrdé ruky při výchově dítek (Terka má naslibováno až do důchodu „… počkej, až přijdem domů, to bude mazec …“), někdy pár facek je účinnější, rychlejší a levnější řešení než roční návštěva renomovaného psychologa.

   Ztratil se mi příspěvek, tak kdyby to tu bylo dvakrát, tak vězte, že opakování matka moudrosti (chuckle)

  5. Hmm Hani, mozna jsem uz moc paranoidni a cynicka, ale nemohl to byt taky treba „job“ prave toho servisu a odtahovky?
   Prece jen udelat tohle par autum na parkovistich v okoli do tydne uz je slusna sumicka, a pokud je ten servis takhle blizko, muze spolehat, ze volba poskozenych padne prave na nej… Ale treba jen vidim svet moc cerne 😉
   Hele 11, moje stastne cislo 🙂

 25. Milá Matyldo, máte úžasnou smečku a ty o ní umíš bezvadně psát. A jestlipak jsi svojí kamarádce, toužící „dělat u vás Macešku“ vysvětlila, že jednou z jejich poviností bude lízat Světkušce ospalky a ona jí za to na oplátku vděčně vylíže uši. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN