KOČKY: Jak jsme kastrovaly kočky potulné, stravu loudící

Akci jsem zvažovala dlouho. Koček čím dál víc, stahují se do okolí naší chaloupky. Pravda, krmím je ráda, ale většina je jich tak divokých, že jim nemohu pomoc, ani klíšťata, ani odčervení, prostě koukám na ty chudinky a jen přisejpám granulky, pro staré a bezzubé, nebo i hodně mladé kupuju konzervy.

 

 

Dohodnutý termín, 2. týden v červenci.

Pan starosta, jinak náš soused, nebyl vůbec akci nakloněn, naopak. Ovšem jeho argumenty nejsem stavu uznat. Jako například, co když bude nějaká kočka tetovaná? No, vzhledem k obrovské divokosti, kdy naší stodolu a jídlo v ní opouštějí jako neřízené střely… Nebo že s tím nic nechce mít společného, co když některá chcípne? Vzhledem k tomu, že tady byla se mnou Štětinka, neměla jsem z toho vůbec obavy. Také zkušený veterinář na nás dohlížel. Snad by nás upozornil kdyby něco nebylo úplně dobré… Když už nevěděl co, řekl, že na mě zavolá policii, že týráme zvířata. To už vůbec nebudu komentovat.

Štětinka navezla obří klec, i další potřebné věci, své odčervení, zásyp na blechy a klíšťata.

 

 

Akce spuštěna večer, v pondělí. Do rána jeden kosourek, rval se ven z odchytky, no, Štětinka ho zpacifikovala za pomoci silných, kožených rukavic a plnily jsme klece. Jenže! Dostal se do sklopce také kocour, co utekl, lítal pod stropem našeho dávno nefunkčního chléva, květináče, krabice, všechno lítalo, až našel maličkou dírku nade dveřmi a zázrakem se prosublimoval, oči navrch hlavy, prostě ani nevím, kterým směrem utekl, byl pryč. Největším problémem bylo přendání z odchytovky do přenosné klece, nebo přenosky, později jsme vypilovaly a vše už bylo OK.

Podařila sem nám zachytit také kočenka, co měla v sobě úplně maličké 3 koťátka, ale všechno dopadlo myslím moc dobře. Dohodnutý veterinář, pan MVDr. Král, bohužel neměl čas, že stále operuje, že toho má moc a tohle se nedalo odkládat. Našla tudíž Štětinka veta v Lomech, což znamenalo jet asi 16 km s kočenkama a zpět a po pár hodinách zase pro už kastrované.

 

 

Kocoury jsme pouštěly druhý den, kočičky zůstaly s námi až do odjezdu Štětinky. Ke konci už nám pomohla tady paní sousedka, které se tam hromadí kolem 10 i více koček, ona tedy je už i rozeznává, ví, která je čí teta a která matka a babička. Donesla nám v přepravce i koťátko, které u ní porodila kočka, mělo hodně špatné oko. Vet vyčistil, ostříhal dlouhosrsté chlupy, Štětinka asi 3 dny 2x denně mazala a krmilo se u ní na klíně. Pak snad už jeho léčbu převzala ta hodná paní sousedka.

Akce skončila a já nemám pocit, že sem vyřešila všechny problémy těchto našich miláčků… Bohužel, celkový počet 3 kočičky a 3 kocourci je pro mne hrozně málo. Myslíte, že si to někde venku řekli, že k nám teď nechodit??

Mnohokrát děkuji vám zde všem, děkuji za finanční prostředky i pochopení. Děkuji Štětince, bez ní bych nedokázala chytit ani to málo.

 

Fotky najdete zde: http://zkumavka1.rajce.idnes.cz/Kastrace_kocek/

 

 

Aktualizováno: 17.7.2012 — 21:02

73 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Ahoj vespolek, mamka mi poslala odkaz, tak bych asi měla pronést poděkování za vaše korunky, přeci jen by toho bylo na jednoho člověka, důchodce, moc.
  Také spíš akci cítím jako nepříliš úspěšnou, protože představy byly větší. Jenže na druhou stranu už tohle bylo na jednoho veta k jeho běžné praxi dost, takže je vlastně dobře, že se jich tolik nechytlo. Další vet, ochotný ke kastrací bez objednání by mohl být i dvojnásobně daleko.
  Kočenky určitě nikomu nepatřily, byly velmi divoké, na lidskou ruku nezvyklé, jedna mi dokonce visela zakouslá do rukavice jako pravý, nefalšovaný pitbul, druhá mamce vysekla pěknej podpis do nártu na 15 cm od přepravky, ve které byla zavřená.
  Škoda toho kotěte, na fotkách je vidět, že z něj bude krásná, dlouhosrstá kočička, ale lokalita je promořená kočičími nemocemi (jak řekl vet, příroda si poradí..), tak si myslím, že má tak 20% naději dožít se stáří.
  Užijte si hezký večer a ještě jednou děkujeme!

  1. Štětinko (inlove) , to my děkujeme vám! (f)
   (cat) (cat) (cat) + (cat) (cat) (cat) je prostě úspěch, a basta! (nod)

  2. Štětinko díky TObě i Zkumavce za všechny vykastrované kočičky. Klobouk dolů, vykonaly jste velký kus práce. Však se to jednoho dne může zopakovat. Je dobře, že se kolonie divokých koček trochu omezí.

   Jen jsem nepochopila, co s tím kotětem. Myslela jsem, že zatím zůstane u hodné paní sousedky. Zatím je malé a pokud u sousedky nemůže zůstat, snad by se ho v nějakém depozitu ujali a naučili ho slušným způsobům. Ne všude venkovní kočky nemají šanci zestárnout. U nás je momentálně sice plno, zvlášť při jízdě vlakem, ale třeba v blízkosti našeho domečku se při dobrém zacházení venkovní kočičky dožívají docela slušného věku. Vím o případech 15letých i 19 letých venkovních kočiček. Záleží tedy na lokalitě.

 2. OT – DEKY Z LÁSKY

  Projekt má prvního skutečného žadatele o deku. Jmenuje se Šimůnek a s jeho příběhem se můžete seznámit tady: http://www.dekyzlasky.cz/a1-simunek/

  Vím, že některé z vás jste již paní Dáše nabídly svou pomoc, děkuju vám za to. Teď je tu konkrétní dítě se svou žádostí a určitě bude potřebovat svou deku brzo, stejně jako jeho sestřička svůj polštář. Prosím, podívejte se, kdo máte čas šít hned teď. Děkuju. (h)

 3. Jsem rozezlená (envy) . Právě odvysílali v Jihomoravském večerníku zprávu, že v MITROVĚ, dnes v noci nějací grázlové porazili na pastvině krávu, rozčtvrtili a odjeli. Jsou to nebezpeční lidé dobře vyzbrojeni. Umí se postavit ke stádu, ví jak se stádo chová. Podle záběrů se jedná o louky u lipové aleje, která vede dolů k Bobrůvce a Podmitrovu.

  1. Tohle ani nemůžu číst.To je hnusný,šílený,asi bych neobstála ani zde před váma,já bych stejné za stejné..

   Nejdou mi odeslat odpovědi.Prostě špatný signál od O2

  2. Jo,i náš milovaný Beaver je kousek…já bych těmhle pytlákům ruce i nohy zpřerážela a nechala je někde v rokli,ať se snažej, zachránit se…. (punch)

 4. Zkumavko, Štětinko, jste skvělé a zaplaťpánbu za šest kousků (y) .
  Jinak přesně na tohle máme prostředky, takže kdo se postará o nějaké toulavé kočky a kocoury a dodá fakturu, není problém proplatit.

 5. OT- okusují vám psi bylinkový záhon? Světluška byla přistižena, jak oškubává šalvěj…

  1. nee – Beta je velmi všežravá, ale pase se výhradně na „ostřicích“ (od srhy po různé vlhkomilné traviny a lesní trávy). Jinak přebírá kompost – od nahnilých jablek po šlupky ze zeleniny… nic jí neodolá. Ale bylinky jí nechávají v klidu.

  2. náš Bobík, bílý špic, se s radostí pásl na záhoncích a vůbec si nevybíral – zelenina, jahody, bylinky, všechno chutnalo 🙂 ze současného osazenstva je kočka bylinkářka paní Luisička Strakatá. papyrus nepapyrus ( mají v ložnici asi metr vysoký a 40 cm do šířky), bere to v kuchyni na okně pěkně řadou – tymián, kadeřavou petrželku, oregano, bazaličku, na závěr zakousnout kousek zelence. pak si sedne k dóze na chleba a čeká, jestli by nebyla na doladění chuti šunka nebo bílý jogurtík 🙂

 6. Určitě ano. Kočky spolu komunikují na úrovni, kterou by jim někteří jedinci druhu Homo sapiens, zejména ti, co sedí za přepážkami různých úřadů, mohli jen závidět. Takže počítejte s tím, že ty, co jste neodchytily hned tak neuvidíte.

 7. Jo, to u nás ve vsi je takových podobně smýšlejících spousta. Prostě „ať si kocour užije“ a kastrace? Proč?
  Stojí to peníze a na co? Stejně umře na nějakou nemoc, tak proč do něj vrážet prachy? Je tu na myši? Je. Jsou tu myši? Nejsou. Tak je všechno v pořádku.
  Kočky roděj? No, tak ať roděj. Nějaká koťata se udají, co se najde se utopí a zbytek chcípne, to je příroda.
  A co starosta?
  Tomu je to šumák, má jiné starosti, třeba jak pořešit pitomé květináče s kytkami, které stejně někdo do rána počůrá, když jde z hospody nebo vykrade. Nebo jak třídit plastovky podle barev.

  1. Teď jsem se úplně lekla, že bydlíš ve stejné vísce, jako je má rodná (tmi) Ale zřejmě se bude jednat o podobnost čistě náhodnou, resp. holt jsou si ti starostové jako z „voka vypadení“ (headbang)

   1. Jsou!
    S kýmkoliv mluvím, je to stejná písnička. Starosta/ka čučí udiveně na ty, co jdou s prosíkem o příspěvek na kastraci toulavých koček, kterých se jim pomnožilo, protože náhodou mají velkou stodolu a chtěli by to řešit. „Proboha, co já s tím? Kolik? 5.000,-? A jste normální? Tak to topte, kocoury nějak zlikvidujte… snad si umíte poradit ne? To tu mám řešit kočky?“
    A spokojeně odchází zahrát si kulečník.

    1. Já bych řekla, že občas se nějaké výjimky (potvrzující pravidlo) najdou. Myslím, že dělat dobře starostu, je zatraceně těžká práce.

     1. Jiste ze jsou – trebas nase Jenny je toho zárným prikladem … akorát ze kdyz jsem ji naposledy videla, tak se mi zdálo, ze jí rostou na rameni bílá pírka – zeby se z ní stávala ona povestná bílá vrána?!

    2. Tohle taky znám,je to podobné,jen z jeho strany důraznější..A odchod rovněž,..no coment.

   2. Laďko,já se opravdu,ale opravdu nemohu rozvyjadřovat stran tohoto tématu..Jak spustím..nemuselo by to být až tak veselé..

 8. Milá Zkumavko a Štětinko. Jste úžasné (h) (rose1) Všichni už tu přede mnou psali, jak moc záslušnou věc jste udělali a já jen mohu ze své vlastní zkušenosti potvrdit, jaký to byl husarský kousek, že jste odlovily celkem 6 čičáků (y) ¨Mně, když před časem umřel blízký příbuzný krmící jen tři toulavé kočky, zatvrzele odmítaje jejich kastraci, tak to trvalo několik týdnů, než se podařilo tyto kočičky nalákat do jeho domu tak, abych jim mohla dát žrádlo s uspávacími prášky a pak teprve !!!!! je dát do přepravky a odvézt k našemu vetovi na kastraci, poté je tři dny mít zavřené doma, než se zotaví a pak převézt k mému tchánovi, kde mmch žijí spokojeně jako částečně venkovní dodnes – a je to už skoro čtyři roky. Takže znovu. JSTE SQĚLÉ HOLKY (y) (f)

 9. OT – koukněte se taky „vedle“ (inlove) (blush)

  dodatečně v průběhu dopoledne tam Dede přidala ještě jeden článeček (ať si přihřeju polívčičku, chicht 😉 )

 10. Možná se ti to Zkumavko zdá málo, ale ten, kdo si zkusil, odchytit plašanku, ošetřit ji a starat se o ni po kastraci, ten MUSÍ křičet, že jste skvělé a formáti (inlove) A pan starosta? Ten by spíš potřeboval zaklepat hlavinkou. Třeba by mu svitlo. 😉

  1. Spíš ne. Ukažte mi nějakého politika, zejména pravicového, kterému funguje myšlení tak nějak normálně. U nás na chatě je to taky pěkná sada blbců, starostou počínaje; to, co z nich každou chvíli vypadne, jsou perly hnojem obalené!

 11. Milá Zkumavko, milá Štětinko – jste holky činu a těchto šest koček máte zapsáno ve svém nebeském deníčku jako obrovská plus.

  P.s.: pan starosta je buď momentálně zaostalý nebo nemá zájem o to, jak to ve jeho obci vypadá, když je tak zaujatý proti kastracím! Anebo je to takový ten „přírodní člověk“, který je přesvědčený, že příroda si poradí sama – ti jsou nejhorší(máme takového v rodině – kočka i fenka, v podstatě ještě mláďata ani ne rok stará – už porodily – ale kastrace je moc drastická a proti přirozenosti – grrrrrr (punch) (punch) (punch) )

  1. Moji gerontíci jsou asi z deseti vrhů jediné kočičky – jsou taky jediní, kdo přežili. S ostatními si příroda poradila……
   Lidi jsou fakt divní, včera k sousedovi mladých přiběhla jejich Fritéza, on zrovna kosil, domníval se, že je to kuna, mladej všechno viděl a má z toho šok ach jo.
   OT – Ygo, jak ti kvete?? Hanka už se chlubila kalou, moc hezky jí vykvetla

   1. Inko! Jsem v šoku – on chtěl vzít kosou kunu a zabil si kočičku? A ještě to vidělo dítě? Je to neuvěřitelné. Tomu necitovi to patří, že se musí srovnat se svým omylem, ale co ta kočenka? Co synek?
    Fuj, udělalo se mi z toho zle, tohle nikdy nepochopím.

   2. Jo, to jsou Ti sebestřední homo sapiens, kteří vidí dvoupolárně. Užitečné-neužitečné.

    1. Ano, Alex, moc let trvalo, než se mi podařilo „vychovat“ své švagrové, že zvířata se nedělí na ty na mléko a maso a na zbylé neužitečné!!!!! Ale dnes už doma obě mají jak zapsíno, tak zakočkováno a kdybych jim tuhle dobu připomněla, asi by se na mě hóódně škaredily, že o čem to mluvím (fubar)

 12. Zkumavko, Štětinko – jste děvčata šikovná a pilná. Zase o něco bolestivého trápení a umíraní míň. Pana starostu pozdravujte a vyřiďte mu, že nemá co ve funkci starost -ovat. Takový člověk se na starosti obce a jejích občanů nehodí. Já vím, kde vzít a nekrást… ;( !

 13. Tohle je práce, která má smysl a nejspíš je to jediný způsob, jak aspoň přibrzdit nechtěné množení toulavých koček, což se jinak rovná stále rostoucímu součtu hladovění, nemocí, úrazů a zbytečné smrti. Takže díky – obě holky si zasloužíte jedničku (inlove)

  Poznámka pro čtenáře: vyšla anonce kočičí knížky, která s naším dnešním tématem také souvisí – tak ještě koukněte na hlavní stranu 🙂

 14. Je nabíledni, že pan starosta nemá pochopení pro potřeby VSECH jeho poddaných. Alespon pochopení! Doporučuji při příštích volbách dát hlas někomu jinému.

  Zkumavko, 3+3 je v tomto případě víc než 0+0. Za celý ten složitý projekt vám vysekávám poklonu (handshake) . ´Mnoho pozdravů Stětince!

  1. My už máme vybráno. Na chatě sice nevolíme, ale aspoň v místě bydliště uděláme, co budeme moci.

 15. HURÁ ZKUMAVKA JE ZPÁTKY

  a ještě s takovým úspěchem u potulných, stravu loudících …
  Zdravím milou Štětinku i velectěnou Kozu
  Vaše milá sousedka

  1. Děkuji,děkuji,trošku napínavé,ale nakonec trošku splněného plánu,od té doby uklízím..Chytla mě chuť do úklidu prostor,kde se moc často neuklízí.Vystěhovala sem věci ze chléva,mám toho plný dvoreček,přebírám i šroubečky,laťky..tak na 3 dny práce.

 16. Pokud jde o kočky, potěšila mě jedna věc- moje babička je už velmi stará a je v domově důchodců. Společnost jim tam dělá kocour Toník, vzhledově pirát- černobílý, černá skvrna na hlavě se mu svezla přes jedno oko a na bílé bradě má černou tečku jako frajerskou bradku. Volně prochází ven a dovnitř, občas se nechá od obyvatel hladit. Viděla jsem tam i jiné venkovní kočky, které tam dělají starým lidem společnost. Jsme ráda, že to není sterilní zařízení, kam zvířata nesmí- konec konců, správci chodí v patách černý labrador a nechá se drbat od kohokoli. Tak nějak to celé zařízení zlidšťuje…

 17. to je Zkumavko skvělé, co jste udělaly.
  To je výborné.
  My tady máme v nemocnici 2 kočičáky ( kočenu a kocourka ), u kterých se spolupodílím na krmení.
  Černá Lízinka je kastrovaná, mourovatý Murín zatím ne.

  O.T. Už jsme tu psala o našich domácích kočičácích.
  Jak víte, tak vztah Hepinky a Honzíka byl zpočátku fackovací. Posledních pár let by se dal popsat jako příměří. Ovšem ze strany Hepinky, s Tebou Honzíku jsem husy nepásla.
  Od minulého týdne spolu začali lehávat u Peti na posteli.
  Hezky vedle sebe.
  A včera syn Peta volá, pojďte se podívat.
  A vskutku, na posteli leží Hepča s Honásem a drží se za packy. Asi k nám přišla láska.
  Naštěstí jsou oba kastrovaní.
  Míša

  1. Děvčata ,nemám slov,jen díky vám. Třeba se někdo přidá,někdo odněkud z podobných podmínek…?

 18. nedokázala chytit ani to málo……..

  Zkumavko není to málo, rozhodně to není málo. Každá kočka/kocour kterým se dostane ošetření a podaří se jejich kastrace je hodně, protože se podaří to, že dalších x živých tvorů nemusí potom živořit životem štvance a vyděděnce. díky za ně.

  1. Petro,opakuju se,ale děkuju za vaše slova.Na chalupě mám mizerný signál,špatně odesílám i přijímám zprávy..Proto až nyní reaguju.

 19. Holky, jste skvělé! (y) (h) (y) Zvládly jste dobře – a jak psala Xerxová, akce se dá určitě zopakovat. (nod)

  Pro Alenu s Maxem: určitě se spoj se Zanou, na kastrace venkovních koček jsou peníze ve fondu. A Ty se staráš o dalšího psího dědečka, Maxe a své kočky, to je až až. (nod) (y) (h)
  Privátně: chystáme se k Tobě někdy v srpnu, Ali, ozvu se pak.

  1. Vavís,je to možné,akce je to dost složitá,je to 150 km od Prahy,bez Štětinky nic nechytnu,ona zase musí mít s sebou děti,psy,potkany a jiná zvířátka.Klece a přepravky a spoustu dalšího..Na stěhovací vůz.
   Díky.

   1. Já vím, že to máte moc složité, Zkumavko. (inlove) O to hlouběji smekám klobouk dolů. (bow) (y) (h)

 20. Zkumavko, jseš dobrá, já jsem tady u pana starosty totálně pohořela. Argument, že bychom mohli někomu omylem vykastrovat jeho kočku, mě teda vzal … 😀

  1. Díky,Matyldo.Je jich tady spoustu,přibíhají sem k nám do stodoly,kam jím dávám jíst už léta.Tyhle sem ani neznala..Vyjdu navečer a vidím je porůznu se k nám běžet najíst.

 21. Jéje, děvčata, jak vám rozumím. Podnikla jsem podobnou akci na loni na podzim – díky, Zvířetníkové. Jen kandidátů nebylo tolik, nicméně na jednoho divokého zrzavého kocoura vzpomíná pan doktor dodnes, protože se mi v ordinaci zrovna s ním rozpadla přepravka. Sice tu od té doby přibyli dva kocouři, ale ty už zvládnu finančně sama. Ehm, jeden je krotkej, mazlivej, jednookej – nechcete někdo? Mourek s chlupatým ocasem…, no jo, já vím.

  1. Pan veterinář byl nakonec bezvadný,komentoval útočného kosoura,že to byl „alfa samec“,já jako,že bojovník.On ale prohlásil vesele,že měl koule jako arcibiskup..Štětinka odtahala ty plné přepravky k vetovi i zpět,naplněné omámenýma kočenkama.Dokázala se ještě o ně postarat později stran výměny misek s vodou a jídlem,aniž by je plašila nebo rušila.

 22. Neboj se, že by nepřišly, jestli ovšem i nadále krmíš…. Blahopřeji k úspěchům a držím palce do dalších bojů. Nás to čeká na podzim, jen co se mladý pán zklidní a hlavně maličko přibere, zatím je jako anatomický preparát.

  1. Já osobně mám dost potíž s bolestí zvířat všeobecně.Potřebuju vykonavatele,tudíž Štětinku,já zajistím stravu,obejdu sousedy,seženu potřebné věci kolem.Jak je jim líp,padá mi kámen ze srdce..

 23. hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Odvedly jste pořádný kus práce, další díl však čeká… Myslím, že Vám dvěma to nedá a po nějaké době akci zopakujete (nod)

  1. Díky,myslím si to také.. Ale někdy zaslechnete ,o schování kočky,kosourka pozor,chytají je !!Toho ne,toho také ne.Souseda sem informovala,zuby nehty se bránil,neměl zájem když to řeknu stručně.

 24. Zkumavko a Štětinko – z celého srdce blahopřeji (rose1) (h) (clap). Jste obě pašandy (flex) . Ke zrodu jakýchkoliv miminek jsou vždycky třeba dva, takže i 3+3 je obrovský výkon, protože u těhle 6 vykastrovaných jedinců jste další nežádoucí množení zastavily a tomu mohutně tleskám (clap). A přeji zdar budoucímu lovu.

  U nás byla asi tři hodiny děsná bouřka se vším, co k ní patří. Teď je na chvíli klid, ale obloha zatěžkaná ocelovými mraky, takže ještě zdaleka není konec. Zem je nacucaná a tráva během toho lijáku povyrostla snad o pět cm. A to manžel včera všechny trávníky posekal.

  1. u těchhle 6 vykastrovaných jedinců jste další nežádoucí množení zastavily

   tak sem se připíchnu – Zkumavko, Štětinko, každá vykastrovaná kočička (kocourek) se počítá!!!!! kdykoli se mluví o kastracích, vytane mi v mysli jeden přehledný obrázek (letáček), podařilo se mi ho teď dokonce pro vás najít

   http://www.kockaapravo.cz/images/let/letakmno.jpg

   takže za mne – díky!!!! (h) (h) (h) (h) (h)

   1. Přesně na tohle jsem myslela a přemýšlela jsem jak to vypočítat, kolik koťat ročně mám počítat a jakou životnost kočiček mám započítat (zřejmě není tak dlouhá).
    A tak vám chci poděkovat a blahopřát (handshake) (inlove) (clap) protože to nebyly 3 + 3 ale mnohem mnohem více koček které jste zachránily – „y“ neboť to jsou ženy které se takovéhle dobročinnosti věnují. Z vyprávění je jasně vidět kam se staví muži. 🙁 No jo, já vím že generalisuji, omlouvám se mužům kteří stojí na správné straně barikády. 🙂

    1. No,moje zkušenost zde se sousedem je,že by byl nejraděj,kdyby jely kočenky na poslední injekci..A to i v tom případě,že bych mu ty granule koupila já.

  2. Maričko,já děkuji,jsem ráda.Fakt i za vaše uznání,ale tady je koček docela hodně. Moje nejoblíbenější vůbec nepřišla sem celý týden.Je to kočenka ne moc hezká pro lid okolní,užila si hodně asi ošklivého.Dnes je to babka,matku jí zajelo auto,se starou paní sousedkou sme tehdy kotě vypiplaly od mléka a později i pomaličku pevnější stravu-file.Vydržela do dnešních dnů,je želvovinová,je vyhublá,bezzubá.Ale stočí se u dveří a spí.Pelíšek nezná a nechce na něj,už sem jí ustlala,odstěhovala se jinam,kus vedle.

 25. Zkumavko a Stetinko, klobouk dolu. A ten nazor, ze kastrace je tyrani zvirat…. (headbang) (punch) . A to ze kocky umiraji od chorob, hladu, zimy… A ta roztomila mala kotatka, z nichz vetsina venku neprezije… To nikdo nevidi??????

  1. Omlouvám se,ale až ted čtu,co sem stvořila..Najdou se na českém venově velice zřídka lidé,co takové akci jsou nakloněni.Paní,co má koček plnej dvorek,po své noční vylezla z domečku a velice se omlouvala,ale že e to proti přírodě..Opakovala sem jí,že akce se nemůže více opakovat..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN