KOČKY: Mňautobiografie pana Profesora (38) – Erupce

3. 8. 2008 13.40 Nemám rád zmatečné požadavky. Nevim, proč bych měl lézt ze spisovny dolů, když jsem vylezl teprve před chvílí nahoru. Nepolezu dolů jen proto, že si holka myslí, že bych měl. Jsem tu spokojenej. Mám dobrý výhled. Hřeje tady slunce. A hlavně se sem nedostanou tečkovaní narušitelé.
 

14.15
Jsem vděčnej kocour. Jsem vděčnej holce. Velké. Díky ní vím, že nemám slézat ani náhodou. Je za chalupou. Holka. Nadává nahlas. Proklíná nějakého makovce. Prý vylezl na dřevník zrovna ve chvíli, kdy všechny holky chtějí jít pro housky a noviny. Nejsem blbej kocour. Mám zkušenosti. Bohaté. Vždycky, když jdou holky pryč, naženou nás do kuchyně. Prý bezpečnostní opatření. Prý hlavně kvůli nějakému blbovi, který mívá snahu je doprovázet. Nevim, koho myslí. Už jsem s nimi byl v lese na pasece, na kopci na malinách i na cestě k hájovně. A žádnej blb tam s námi nešel.

14.30
Začínám být dobře propečenej… Myslím, že to slunce přehání. Holka taky. Stojí dole pod spisovnou. Vykřikuje, že mám okamžitě slézt. To zrovna. Radši upečenej na svobodě než zavřenej v kuchyni. Holka přidala na hlasitosti. Jsem klidnej. Malej žebřík sem nedosáhne. Velkej žebřík by dosáhl. Jenže je šprajcnutej. Za větev. Olše. Od včerejška. Sundával se hroch. Uvíznutej. Hrocha se holce z mezivětví vyháknout podařilo, žebřík už ne.

 

Jsem uctivej kocour, ale jen někdy

14.35
Holka odklusala. Než odklusala, svěřila se mi, že dostala nápad. Že už ví, jak mne odtud dostane. A že až mne dostane dolů, tak že se mám těšit. Určitě šla pro šunku. S nadšením očekávám její návrat.

14.40
A kruci. KRUCI!! Nenese šunku. Nese něco černého chlupatého na dlouhé tyči. Jsem zděšenej! Zapíchla hrocha, abych viděl, jak dopadnu, když neslezu. Říká, že to by se na to podívala, aby toho mourovaného zdržovače nesundala. Menší holka nese židli. Velká holka leze na židli. To chlupatý leze ke mně. Ulevilo se mi. Není to hroch. Je to hubený. Teď to do mne štouchlo. Zmiz! Vypadni. Necháš mne!! Kde je nějaká úcta? Nešťouchej do mne! Nepostrkuj mne!! Nech toho, nevidíš, že jsem na kraji?? Chceš, abych spadnul?? Tak ty nedáš pokoj, jo? Neraduj se, vítěz nebudeš!! Shodit se nenechám! Radši seskočím sám.

14.45
Jsem uraženej kocour. A budu dlouho. Škoda, že tu holka není, aby viděla, jak moc jsem uraženej. Nevadí. Napíšu jí spis. Zásadní. Napíšu ho tak, aby ho nepřehlédla. Nazvu ho Kdo seje vítr, sklízí bouři.

16.00
Konečně. Holky se vrátily. Holka mi otevřela dveře. Nemluvim s ní. Jdu chodbou pryč. HA! V koutě drze stojí černá chlupatá obluda na tyči. Ani se nehne. Tsssssssss. Nejsem žádný mejdlo! Nastal čas pomsty.

16.04
Myslím, že už můžu zpomalit. Myslím, že už za mnou neběží. Nevím, proč vyvíjí tolik energie jen proto, aby se mne zeptala, který prase počuralo smeták a ještě předtím podrápalo novej modrej nátěr na skříni.

10. 8. 2008
Tak nic. I vědci mají právo na omyl. Nerad, ale musím uznat, že jsem se mýlil. Myslel jsem, že má. Holka. Rozum. Nemá. Kdyby měla, zůstali bychom na chalupě. Místo toho jedeme domů. Nedá se to vydržet. Malí teroristi v přepravce vydávají zvuky, za které by se nemusel stydět ani hejkal, napojenej na zesilovač. Tsunamissy propadlo zoufalství a tak dlouho okopávalo všechno zadními hrabáky, až odhráblo nějaký poklop a propadlo se do hrnce. S omáčkou. Houbovou. Nesnáším, když mi někdo šlape do večeře a pak jí roznáší po taškách, košících, oknech, sedadlech a mně. Hroch rozrušením blinká. Holka říká, že si prosí zastavit. Prý těch 30 kilometrů radši dojde pěšky. Ten, co kroutí tím kulatým nesmyslem vepředu, říká, že nás vysadí na nejbližším odpočívadle všechny.

13. 8. 2008
Jsem zoufalej, Tečkované pirani ovládly prostor. Jsou všude. Naučily se šplhat. Není před nimi úniku. Sežerou všechno. Sežraly mi lipánka. Holka řekla, že se nemám vztekat. Že aspoň vidím, jaké to je, když jí sežeru šunku. Řekl jsem, že si může vzít chleba, kdežto já bez lipánka vyhynu. Uznala to. Vyhodila piraně do předsíně. Dala mi jiného lipánka. Zeptal jsem se, jestli by jako zákusek nebyla šunka. Vyčkával jsem. Než stihla odpovědět, Kalassymita otevřela výskokem na kliku dveře, piraně vlítly k misce a bylo po lipánku. Holka řekla, že kdo dřív přijde, ten dřív mele. A kdo zaváhá, nežere. A že šunka se rozdávat nebude, protože je stejně nezdravá, a hlavně se bojí, že by jí pirani ukousaly prsty. Tím mne de facto vydala piraním napospas. Místo na šunku se vrhly na muj ocas. Už jsem toho zažil hodně, ale nikdy by mne nenapadlo, že skončím jako poslední článek potravního řetězce piraní.

15. 8. 2008 9.00
Zahájil jsem výzkum na téma Něco na ty malé otrapy platit musí aneb Boj o přežití. Náročnost výzkumu mne vyčerpala. Odebral jsem se do blažených míst, kde se nevyskytují pirani. Procházel jsem se po louce, nad kterou lítali výživní motýli, v trávě se hemžily vypasené myši a na pařezu ležel tácek se šunkou. Právě jsem porcoval statného motýla, když se ozval podivně pištivý zvuk. Byl mi povědomý. Ozval se znovu. A zase. Ozvalo se mnoho pištivých zvuků.
Probudil jsem se. Pištění zesílilo. Pištění nebylo ve snu. Bylo v obýváku. Na gauči leželo Tsunamissy. U Tsunamissy byla holka. Rozplynutá. A u Tsunamissy se hemžily…

9.02
KRUCI!! KRUCI! KRUCI!

9.05
Jsem ve spisovně. Zhluboka dýchám a sepisuji spis hlubokého zoufalství, zděšení a údivu. Nazval jsem ho Et tu, Missy??

 

Et tu, Missy?

 

 

Piškot Pišutka v. t.

Aktualizováno: 10.7.2012 — 22:00

31 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Včera jsme přijeli na chatu. Čertíka jsem z přepravky vypustil už venku. Rozhlédl se, připlácl se k zemi a ač na pohled bez tlapek, vřítil se závodní rychlostí dovnitř, protože venku hrozí pro malého kocurka spousta nebezpečí. po cca 15 minutách usoudil, že ta nebezpečí je nutno řádně prozkoumat, takže se usádlil u dokořán otevřených dveří a opatrně jukal ven. Co čert nechtěl, na trávníku před zápražím přistál kos. Čertík na strach okamžitě zapomněl a obrovským skokem, (přes 4 m), po něm vystartoval. Kos jentaktak uletěl, ale Čertík najednou zjistil, že je opět venku a vystaven strašlivým hrozbám zelené trávy! Takže následoval další skok, tentokrát opačným směrem, sice už ne tak dlouhý, ale stejně rychlý a zakončený ústupem pod gauč. Vylezl až když jsem vyndal z ledničky flák syrového zadního hovězího. A to jsme se báli, že když ho na chatě pustíme ven, tak někam zaleze, nebo uteče a už ho neuvidíme! Kdepak! Doma je tam, kde jsou mističky s papáním a drbající páneček, lhostejno, jestli doma, nebo na chatě. (rofl)

  1. krakonoši, o tom jsem vždycky přemýšlela, jak by se chovaly moje holčičky byvše vypuštěny ven…. moje představa je – dají se do pohybu (někam) a jelikož nikde žádná zeď, tak budou pokračovat pořád dál a dál a… už je v životě neuvidím…

   vždycky si ráda přečtu, že se nějaký kočičák takhle zabydlel na venkovním sídle (například nedávno taky u Amálky, ještě pořád dočítám) (h)

 2. Zdravím profesore,
  musíte to s tou tečkovanou pohromou vydržet.
  Nám přibyla domů jen jedna taková malá katastrofka 🙂 , ale docela to stačí. Jmenuje se Bond, Mňau Bond 😀

 3. Na spisy pana profesora se vzdycky moc tesim. A jeho panicka prekrasne tlumoci. a rovnez pekne foti. Rozsvitilo mi to jinak nic moc den.

  1. Vsem Olgam, zejmena Bede a Olcave, opozdene,nicmene od srdce, prani. (h) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

 4. Ještě jsem bleskově přečetla o Piškotkově utrpení (díky za jako vždy krásné vtipné vyprávění)a vyrážíme stavět tábor, v neděli přijedou děti. Mějte se tu všíchni krásně, držím preventivně palečky, ať nikoho nepotká nic smutného, v lese nemáme internet, bude se mi po vás trochu stýskat, ale asi na to nebudu mít moc času. Pokud si vzpomenete a přidržíte palečky, aby se na táboře nikomu nic nestalo, budu ráda. Hezký zbytek července a začátek srpna všem!! (wave)

 5. …Jsem zděšenej! Zapíchla hrocha, abych viděl, jak dopadnu, když neslezu……

  (rofl) (rofl) 😀 pooooooomoct!

 6. pane profesóre Piškote, soucítím s vámi.
  To je tedy nadělení.
  Píšete však krásně a mě dostalo toto :
  “ Malí teroristi v přepravce vydávají zvuky, za které by se nemusel stydět ani hejkal, napojenej na zesilovač. Tsunamissy propadlo zoufalství a tak dlouho okopávalo všechno zadními hrabáky, až odhráblo nějaký poklop a propadlo se do hrnce. S omáčkou. Houbovou. Nesnáším, když mi někdo šlape do večeře a pak jí roznáší po taškách, košících, oknech, sedadlech a mně. Hroch rozrušením blinká. “

  Míša

 7. „Sundával se hroch.“ Tato věta mi úplně stačí. 😀
  Též pokojný návrat domů vidím jasně a plasticky. (rofl)
  Profesore, váš styl je vskutku strhující.

 8. Beda vás pozdravuje a děkuje za přání, ale nemůže sama reagovat, neboť je až do pátku v Hradci.

  1. Milé Olgy všechno nejlepší k svátku. (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

 9. Joooo! Bedulko (inlove) a Olčavičko (inlove) , všechno nejlepší k svátku, jakož i všechny ostatní Olinky. (f) (sun) (music) (^) (dance) (d) (sun)

  1. Všem našim místním Olguškám (chichi) přeju krásný svátkový den – holky, užijte si ho tak, jak se vám líbí.
   (inlove)

   P.s: furt mi něco říká, že i Bubu je Ola … nebo není?!

    1. Áááá – já už vím, co je Bubu (fubar) – to ten můj Lahosipa! Avšak co po jméně … růže bude vonět stejně (rose1) .

     To mi připomíná jistou scénu z Fešáka Huberta, jak říkal Mourkovi cosi v tom smyslu „to máte z toho, že mě oslovujete přezdívkou a pak nevíte, jak se jmenuju“ -chichichi

 10. Piškotku, dyť ty seš vlastně puntíčkovaně dyzgrymynovanej! 😀

  Díky za krásné povídání!
  (sun)

 11. Jejdanánky, milovaný pane profesore Piškotku Pišutko! (h) (whew) Koukám, že rok 2008 by se mohl nazývat rokem Malých velkých katastrof. (chuckle)
  Ale já pevně věřím, že jste je dokázal ustát se vší vaší noblesou a důstojností. (nod) Určitě vám pomáhalo i to, že jste pro svou velkou holku její proužkované štěstí. (h)
  Přeju všem krásný den. (h)

 12. hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Malý Kalamitky odrostly, tak přišly malý Tsunamky (chuckle) Aby strýčkotetiček profesor Piškot nevypadl z role (chuckle)

 13. Milá Bedo,
  přeju ti všechno nejlepší k Tvému svátku, hodně zdravíčka a pohody a samé radosti s Nyný a Zuzu. (h) (sun) (y) a (hug)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN