PSI: Poslední buldočí hlásání

Milí Zvířetníci, nepíše se mi lehko, leč vzhledem k tomu, že osud šviháka lázeňského je bezprostředně spjatý s vámi všemi a se Zvířetníkem jako takovým, nezbývá mi, než se s vámi podělit o následující zprávu. V pátek 6. 7. 2012 Pedro přešel za Duhový most.

 

 

Ještě v době Podmitrova byl ve své vrcholné životní kondici, užíval si života naplno, proháněl velké psí holky a svižně vybíhal schody nahoru i dolů, což byl vzhledem k vrozenému hendikepu obdivuhodný výkon. V červnu se však jeho pohyb nenadále zhoršil, darmo jsme pátrali po příčině. Klidový režim pomohl a buldok se pomalu vracel na „své“, když došlo k dalšímu zlomu.

 

 

To už bylo zřejmé, že se jedná o druhou vlnu mozkové mrtvice, s ochrnutím celé půlky těla. Jak se odmala statečně pral se svým postižením a nenechal se připravit o radost ze života, tento nápor byl nad jeho síly. A mně nezbylo než dostát zavazujícímu slibu, který dáváme každý z nás, kdo si pořizujeme zvířecího společníka. Nebudu kvůli vlastnímu sobectví prodlužovat utrpení tvé… by mělo být prvním zákonem Desatera každého lidsko-zvířecího vztahu.

Jistě si vybavíte Pedrův ztížený vstup do života a jeho neuvěřitelnou houževnatost, vytrvalost a nezlomný optimistický elán. Byly mu darovány necelé čtyři roky, ale dokázal je využít na plné pecky, s radostí a humorem, které rozdával při každé příležitosti.

Odešel za vyzvánění poledních zvonů, jako vítěz… Díky, Done Pedro z Netopýrů. Adiós, amigo.

Louk

 

Ps: Moji milí, Péďa už si spokojeně metelí po měkké trávě za Duhou a pozdravuje všechny kamarády, kteří nás předešli. Samozřejmě je po něm smutné prázdno, ale to se časem zaplní a vzpomínky na hezké společné chvíle (a že jich bylo požehnaně) zůstávají. Vždyť tyto bolavé daně dobře zná každý z nás. A přece se točí… Tedy stojí za to daně zaplatit, jsem chtěla říct.

 

Aktualizováno: 7.7.2012 — 20:43

86 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Až dnes čteme s Luckou tu smutnou zprávu…
  Brouček Pedroník nám bude moc chybět – milý, přátelský a úžasně společenský tvoreček s báječnou paničkou… (rose1)

 2. Louk – (u) je mi to moc líto, za Pedra veliký dík – nejen tehdy, ale i teď jsi ho nenechala trápit. Věřím, že za most vtrhnul se vším svým elánem a roztočil tam obří mejdan.

 3. jéjé, já jsem všimla až teď….včera jsem tu byla jen na skok….

  moje milá Louk, je mi to upřímně líto a věřím, že CD se už rozmýšlí jak volné místečko zaplnit….zas bude (h)

 4. Koukám na fotky , směju se přes slzy ;( Šťastný dny tam někde a hodně feneček (rose1)

  Louk (hug) (hug) (hug)

 5. Louk, je mi to moc líto, že Pedroník už není tady s námi. Setkala jsem se s ním jen párkrát, ale bude mi chybět moc, byl to nezapomenutelný pejsek, kéž bychom si uměli život užívat tak jako on, dokud to jde. Ze smutku po něm jsem se pustila do prohlížení fotek a článků o něm a vaší smečce a nakonec jsem zase mohla usmívat, věřím, že i tobě vzpomínky pomůžou překonat ztrátu. (hug)
  Pedroníku, pozdravuj naše blízké za duhou a počkej tam na nás. (u)

 6. Vždycky jsem si říkal, jak jsem rád, že jsem měl tu čest setkat se s někým, kdo už tady není. Měl jsem tu čest setkat se s Pedrem! (u)

 7. Pedroušku, milovala jsem tě a tvé uši obzvláště.
  Kéž tam za mostem najdeš kometu přesně podle svého gusta.

 8. Jejda, náš domácí oblíbenec (vždycky, když byly nové fotky, tak jsme se nad ním hromadně rozněžňovali, nejvíc MLP, ten si ho zamiloval), to je mi moc líto. No, snad je mu líp, ale bude nám moc chybět.

 9. Jsem ráda, že se mi dostalo té cti poznat na Podmitrove Pedrýska osobně (inlove) Úžasný Malý velký pes! Louk – upřímnou soustrast :* Věřím v nebe, takže jistě řádí jak černá ruka :))

 10. Pokaždé je to hrozně smutné a pokaždé to bolí. Z vlastní zkušenosti vím, že nejméně to bolí když toho kamaráda nenecháme trápit. Milý rytíři, pozdrav tam mé medvídky a řekni jim, že na ně stále myslíme s láskou a vděkem za ta krásná společně ztrávená léta

  1. Já nebyla několik dnů na netu, tak jsem si zprávu přečetla až pozdě v noci. Tak jsem vzpomínala. Buldočík měl do života příšerně rozdané karty. Na druhou misku vah dostal nejskvělejší paničku, která ho nelitovala, ale dokázala s těmi kartami hrát a vyhrát. Pochopila jsem, že to takhle mělo být. A Pedro rozdával štěstí. Neumím to moc popsat slovy, ale když se podíváte na tuhle fotku a pak hned tu následující, tak nic psát nemusím.
   http://zdenabp.rajce.idnes.cz/JIZERKY/#P1060752.JPG

 11. Ne a ne a ne! Netopýrek krásnej!

  Louk, polykám slzy, ale jsem ráda, že přes ten Duhový most neběžel dlouho. Rozhodli jste správně.

 12. Louk,je mi to líto. Ale měl s tebou báječný život.Na tebe určitě někde čeká další psí čenich – třeba i splácnutý.

 13. Louk, já se dostala na net dneska.. a tak tě na dálku objímám a mávám Péďovi za Duhu…možná se tam prohání s mým Šarikem … (hug)

 14. Přátelé moji, děkuju! Děkuju vám za krásná slova v diskuzi i mailech, za podporu… (h)

  Měla jsem v životě velkou kliku na báječné psí osobnosti, přesto i nad nimi Pedroník ční. To snad ani nebyl pes, spíš zjevení 🙂 . Sedli jsme si, bylo to nesmírně souznivé a radostné parťáctví. Přesto jsem si jistá, že on mně dával víc než naopak (h) .
  Jak už padlo v diskuzi, kdesi v hloubi duše jsem zřejmě tušila, že vyměřeného času nebude mnoho, a tak jsme se snažili jej dobře užít. A páteční uspávací injekce byla pro statečného buldočka vysvobozující. Toto vědomí mi pomáhá se s bolením o něco lépe vyrovnávat. A taky představa, jak se prevít ušklebuje a trousí „nic jsem tě nenaučil?“. Byl by první, kdo by nám všem smutnění a slzy energicky zatrhl.

  Ještě jednou vám všem děkuju… a nenechejme si pošklebovat (h)

 15. Mila Louk, to je mi moc lito, don Pedro byl velka osobnost. Vlastne urcite porad je, jenom prohani velke psi holky za tim duhovym mostem, kde jsou vzdycky mekke cesticky.

 16. Louk, toto je neuvěřitelná zpráva, která mě zasáhla! Měj se krásně Pedro! Objímám tě Louk! ;( (rose2)

  1. Jarko díky, krásně jsem si zavzpomínala a pořádně pobrečela. Ať se mi Pedro tam za duhovým mostem klidně pošklebuje. Vlastně na něj myslím celý den a pořád se mi tomu nechce uvěřit. A ty fotky, kde si užívá s velkýma holkama jsou úžasné, JE to prostě frajer!

 17. Teda Louk, smekám. Tomu říkám oznámení odchodu hodné Dona Pedra z Netopýrů! Tohle bych chtěla umět. Takto oznámit odchod kamaráda! Jak hrdě a s noblesou prošel svůj život, tak jej (i díky Tobě) zakončil.

  Done Pedro, díky za vyřízení pozdravů tam za Duhou. (rose2)

  Louk, myslím na Tebe s hlubokou úctou a …. hladím tlapku (hug)

 18. Pedro, ty rozesmátý netopýrku s velkým srdcem, ať se Ti za Duhou lehce běhá.
  Louk, co na to říct. Neznám slova, která by Ti mohly pomoci, tak Tě aspoň na dálku objímám.

 19. Chtěla jsem se cestou z vyvedeného víkendu na kolech v jižních Čechách potěšit a málem jsem se rozplakala. Ale vím, že Pedro měl sice krátký, ale krásný život, který mnoho psů neprožije ani za dvakrát tolik let.

 20. Milá Louk, jsi pro Pedrouše dobrou vílou, která byla ochotna se ujmout naprosto neperspektivního tvora, ze kterého udělala báječného a spokojeného buldoka (h) . Že jeho úžasný život nemusí trvat dlouho jsi, myslím, tušila a proto jsi mu ho umožnila prožít úplně naplno. Jsi skvělá! 🙂

 21. Pedro, pozdravuj za dúhou, už tam mám pár nezabudnuteľných priateľov. (rose2) (h)
  Milá Louk, cena je vysoká, ale máš pravdu, stojí za to ju platiť. (h) (u)

 22. Milá Louk,je mi to moc líto (;() !Ale Pedro si u Tebe prožil krásné roky – byť jich bylo málo.
  (u) (rose2) (hug) …

 23. OT:kdo můžeme, mysleme na Jenny. Podle zpráv z olomouckého rozhlasu se její obcí a dalšími dvěma „prohnala bouře s přívalovými lijáky“.

  1. Doufam, ze u Jenny je dobre. Ale oni tam maji, diky, Jenny, docela dobre protipovodnove zarizeni. V minulosti ta obec pry dost casto trpela povodnema. (y)

   1. Hani, ono hodně závisí, odkud ta bouřka přijde. U nás za dědinou je taky poldr, ale už dvakrát za těch dvanáct let, co tu bydlíme byla dědina vytopená. Jednou po prolité noci přišla bouřka ze zcela nečekané strany, odkud bouřky nechodí a během deseti minut byla půlka Čekyně pod vodou. Podruhé bouřka vzala konec, kde bydlíme a sousední dědinu a potok (normálně čůrek, který odtamtud teče lesem) se rozvodnil tak, že na smrcích ve výšce jednoho metru byla tráva a to celé hrklo na dolní konec dědiny, kde jen tak lehce popršelo.

 24. myslela som,že naďalej bude pokračovať diskusia o J.Husovi.Miesto toho smutná správa.Nepoznala som Pedra,len na fotkách a vždy u mňa vyludil usmev,bol taký,taký nie smiešny,len nejkaý zvláštny a dnes viem:bol to švihák.Vďaka Louk to na tomto svete „proskotačil“ a bol šťastný.
  Vrátim sa k M.J.Husovi,V základnej škole sme sa učili básničku,moc si je už nepamatám,niečo ako: na břehu Rýna už hranice vzplála…Pamätáte sa niečo také?
  A ešte:je tu teplo na vydochnutie,35-39 st. a ja som robila marhuľový džem a to pečený.Je veľmi dobrý až excelentný.Tu je recept:1kg marhúľ obariť horúcou vodu,ošúpať,odkôstkovať dať na plech,zasypať 35 dkg kryšt.cukru.Truba na 160 st. a piecť 90 minut.Potom naplniť do skleničiek,uzavrieť,otočiť víčkom dolu a zakryť dekou na 24 hodin.Ešte čerstvý som si dala na maslový rohlík-výborné a výborné a nezdravé.Skúste.

  1. Zkusím, jsem džemový maniak a letos budu mít po letech meruňky, tohle vypadá báječně, nemuset stát u plotny a míchat!

   1. Myslim, ze ten zacatek zna kazdy … z Obecne skoly 🙂

    Ale skoro mě překvapuje, že nikdo nezmínil Cimrmany … „Pro tuhle myšlenku já přímo planu! … Pane Bože to nemáme nějaké nehořlavé úsloví?!?“

 25. Ach bože, Pedro! Je mi to tak líto! (u)
  Nikdy nezapomenu na pozdní odpoledne v Losince, v mém bezpsím období mezi Alfem a Denisem, kdy jsem chovala unaveného a posléze spícího Pedra (popravdě jsem ho nejdřív musela tak trochu vyrvat z náruče Zdeny b.p.), šťastná z dotyku teplého a hebkého psího tělíčka.
  A na to, jak před nástupem do Termitu řádili už s Denisem u nás na zahradě!
  Drahá Louk, byla jsi ten nejlepší člověk, kterého Pedro mohl potkat, a nikdo by mu nedokázal dát víc než Ty.
  Objímám Tě! (h)

 26. Milá Louk, slzím tady, tak jako za každou odešlou dobrou dušičku. Ale Pedroník měl život sice krátký, zato po podivném startu náramně naplněný. Stihli jste toho spolu tolik, o čem si leckterý dlouhověký kotcový psí chudák nemá odvahu ani nechat zdát…Slzy čas osuší, vzpomínky zůstanou a Ty jistě brzy zaplníš to prázdné místo, abys učinila šťastným dalšího štěkavce a on na oplátku mohl těšit Tebe…

 27. Tak jsem po delší době nakoukla na Zvířetník pro doplnění energie v mých nelehkých časech a teď tu místo toho bulím jak plačka. Pedroníku, měl jsi krásný život a určitě jsi si ho náležitě užil. Už tě nic netrápí a nehrozí žádné další ataky, které by ti ze života udělaly peklo. Jsi s ostatními zvířátky tam, kde je dobře všem a nic je netrápí.
  Jednou mě to čeká s Ríšou. Zatím je v pohodě, i když očičko se mírně zhoršilo, naopak čumáček se vylepšil, ale to je to, co nám řekl Dr. Beránek. Taky jsem pro něj udělala maximum a ještě udělám a věřím, že než ta chvíle nadejde, ještě si prožije krásné dny, týdny, měsíce, v roky si netroufám doufat.
  Louk díky za Pedra, moc jsi mu dala a on si to opravdu zasloužil, byl to výjimečný pejsek.

 28. Šmarjá, Peďoušku, to je mi líto. Ať se ti za duhou krásně běhá a věř, že na takové osobnosti se nezapomíná.
  Louk, brečím a objímám tě

 29. Louk, byla jsi nejbáječnější a nejstatečnější panička a Pedro zůstane zvířetnickým maskotem už nafurt.

 30. tak jsme na Pedroně vzpomínali i v Jizerkách. Vždycky, když jdeme pohodlnou cestou, kde je měkko na tlapátka a žádné velké stoupání či klesání, tak říkáme, že by byla skvělá pro buldočíka (nod)
  Dneska bylo takových úseků několik (ale mezi tím cesta-necesta pro kamzíky a nebo vydry vodní… a to prosím značená) a vždycky jsme vzpomněli statečně capkajícího Pedroně (wave)
  Jo a stala se mi věc nemilá – nechala jsem vodítko na břehu Hájeného potoka v údolí pod Paličníkem. Přišli jsme na to až v civilizaci a už se nám vracet rozhodně nechtělo.

   1. jojo na výlet do prodejny… Vyjde to levněji, než cesta autem zpátky do hor (chuckle)

 31. Tahle zpráva mne zaskočila naprosto nepřipravenou, jako asi všechny tady. Ano, věděli jsme, že Pedroník si sebou tahne všelijaká trápení, ale nenapadlo mne, že by mu to mohlo takhle moc zkrátit život. Ale byl to krásný život a tu krásu zajistila Louk. Byla to ta nejlepší panička, jakou si vůbec mohl přát. (inlove) Moc na vás oba myslím.

 32. Jani, co k tomu, co jsi tak krásně řekla, dodat? Je mi líto, že taková osobnost jakou Pedro bez pochyb byl, už není. Jsem ráda, že jsme si ho mohli s mým mužem a s Tebou užívat, alespoň pár dní při putování po krásách našeho okolí, přede dvěma lety. Byl to príma veselý parťák ;( . Myslíme na Tebe oba, od nás, ze severu Brna.

 33. Milá Louk, drž se.Je to těžké, ale vzpomínky zůstanou a v nich bude Pedro stále s Tebou. Už se tam za Duhovým mostem honí s naší Šerinkou, kterou jsme tam vyprovodili po těžké nemoci začátkem března…

 34. Au,au, to bolí !!! Milá Louk, byl to ten nejmilejší a nejhrdinštější pes na světě. (h)

  Pedroušku,v pátek jsem na Vás zrona myslela, už vím taky proč.
  Statečný done Pedro,pozdravuj všechny naše zlatíčka co jsou už za duhou a Tebe milá Louk hladím po tlapkách,držím kolem ramen a pláču s Tebou. (h) (u) (rose2)

 35. Psal se rok 2009 a já byla poprve na Mikuláském vencení. Vysli jsme z lesíku, Louk masírova vpredu a vedla disputace, Pedro se zamotal kdesi vzadu a najednou zjistil, ze je sám … panicka zmizela (nod) ! Vzal si do kebulky, ze zostala za ním a mocí mermo se chtel vrátit. Marne jsem se ho snazila odtáhnout za pomocí hedvábné sálky, kterou nezistne zapujcila Kytka – on MUSÍ zpet a najít panicku. Marne jsme halekali jak na lesy na Louk, která se ztrácela za obzorem. Nakonec Boxíková milého Pedrouse popadla do náruce – nedbaje jeho zabláceného podvozku a jeho buldocího odporu – a spechala dopredu. Stále mám pred ocima jeho zalostný výraz, s jakým Boxíkové hledel pres rameno – mel dojem, ze se jedná o únos ubohého pejska 🙂

  Takhle na nej budu vzdycky vzpomínat – na naseho maskota.
  http://yga.rajce.idnes.cz/FOTO_2009_Mikulasske_Prazeni_v_Uhrinevsi/#FOTO_2009_Mikulasske_prazeni_v_Uhrinevsi_028.jpg

  Stále mi tecou slzy, ale taky se musím smát, kdyz si vzpomenu, jak byla Boxíková znicená, nez ho slozila Louk k nohám – a bundu mela zaprasenou tak, jako by se v tom bahne plazila.

  Milá Louk (hug) !

 36. Milá Louk, i když jsme Pedra znali jenom z fotek, naše rodina ho milovala (h) . Je nám moc líto co se stalo, jsi statečná (u) . A Beda má pravdu, vždycky to bude maskot Zvířetníku (f)

 37. Tak tohle jsem nečekala. Pedra jsem viděla jen jednou v Doksech, ale vím, čím vším si prošel. Louk, díky tobě měl prima psí život, bohužel kratší než by měl být. Zato ho prožil naplno. Buldočci jsou prima pejsci. Obdivuji, že jsi ho dokázala v pravý čas poslat za Duhu, teď už je mu dobře. Tak ať pozdravuje psí parťáky, kteří ho přdešli a ať moc nehoní kočičky. (u)

 38. Tedy, najednou tu mám nějak zamlženo…

  Je mi líto, že to bylo tak brzy, ale obdivuji paničku, s jakou grácií nám to dokázala napsat.

  Přeju upřímnou soustrast.

 39. ach, Louk, bolí to bolí – já vím (h) (h) (h) (h) (h)

  měli jste spolu krásné roky a je to tvoje zásluha, že je Don Pedro, ano maskot Zvířetníku a Zvířetníků, prožil tak naplno – díky ti!!!! (inlove)

 40. Milá Louk, co ti mám napsat? Je mi to moc líto. A díky za všechno, co jsi pro Pedrouška udělala, včetně té služby poslední. Neměl sice dlouhý život, ale měl ho krásný a to je to hlavní. (h)

 41. Milá Louk,
  brečím si tu do počítače a říkám si-byl to nemotora, ale velkej frajer a život si užil naplno.Říká se, že čas rány hojí, ale vzpomínky ti zůstanou na celý život. Tak bez bolesti vzpomínej na to jedinečné zvířátko a až to nejhorší přejde, daruj domov a své srdce dalšímu potěšení.

 42. Ach jo (h)
  Jsi statečná a udělala jsi správné rozhodnutí. Vím, jak to bolí, objímám tě.

 43. Milá Louk (h) , dnes jsem se vzbudila s nutkavým pocitem, že Ti musím napsat. Teď už vím proč. ;(

  Pedro byl mimořádný pes; původně jsem chtěla napsat pejsek, ale to nejde, protože i když byl Pedro malý vzrůstem, byl velký svým srdcem. A to srdce dal Tobě, oplácel Ti veškerou lásku a péči, kterou jsi mu věnovala.

  Don Pedro za Duhou běhá volně, celý rozesmátý a udýchaný ze všech těch velkých psích holek, které před ním neprchají. Píďa sice nebyla narostlá podle jeho vkusu, ale určitě ji vezme na milost, já tomu věřím. (nod)

  Objímám Tě. (hug) (u) (hug)

 44. Pamatuji si Pedra pouze z fotek, a připadal mi jako „náručový pes“. Pokaždé jsem si říkala, že se vypravím někam, kde bych ho mohla potkat, protože mi připadal naprosto mimořádný. Měl se s Louk parádně. (rose2)
  Moc prosím, nebyl by odkaz na první článek o Pedrovi?

   1. Louk, moc děkuji! Kdepak bych hledala bóbika 🙂 Početla jsem si i následné články a je to moc krásné čtení (sun)

 45. hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Není co dodat… (h) Louk odvedla skvělou „práci“ . Dokázala Pedroníkovi dát 4 roky parádního aktivního života. Neuděla z něj nemocnou chudinku, ale aktivního sebevědomého psa. Moc dobře si uvědomovala, že se jeho stav může zlomit. Opět odvedla skvělou „práci“ – bojovala o změnu k lepšímu, ale když se Pedroník trápil, dokázala ho poslat za Duhu.
  Jano, dík (nod) Betka posílá blemstanec na slzičky (wave) A říká si „škoda, teď mám dny, kdy by se švihák lázeňský hodil, a fakt bych před ním nezdrhala s ocáskem staženým…“ (chuckle)

  1. Xerxová to vyjádřila přesně – díky Louk Pedra nejspíš ani moc nenapadlo, že snad není v pořádku a užil si parádní život. (h) Dokázal mě dokonce přesvědčit, abych si buldočky v jeho zosobnění zamilovala, obecně je začala uznávat úplně jinak než „před Pedrem“. A uměla si šlápnout na vlastní srdce, aby zaplatila daň z lásky a pomohla mu odejít.
   Ne, nebylo mi vůbec dobře, když jsem včera ten mail v poště našla, však sama vím, jak takové loučení bolí. Trochu útěchy je v tom, že ten krok přinesl Pedrovi úlevu – dobře si pamatuju, jak jsem totéž cítila pro utrápeného Daníka (h)

 46. Ach, Louk, co napsat?
  Don Pedro byl pravým vzorem buldočí zatvrzelosti, bez které by se nemohl poprat se svým hendikepem. Přitom jsem měla příležitost vidět ho jako chodící optimismus. Nebylo snad jedním z jeho hesel „JÁ TO ZVLÁDNU!“?
  A společně jste byli dobří parťáci. (hug)

 47. Done Pedro, ty fešáku s jiskrou v oku, potkávala jsem tě jenom virtuálně ale my se jednou setkáme. Když jsi vstoupil do našeho Zvířetnického života stal jsi se pro mne symbolem Zvířetníku. Díky své milující paničce jsi žil naplno každou vteřinu, stihl jsi tak prožít celý dlouhatánský život za necelé čtyři roky a stihl jsi všechno. Někteří mají ten dar.
  Milá Louk, objímám tě. Byla jsi perfektní pro Pedra a on to dobře věděl. Je s tebou navždycky.

 48. Ach bože!
  Ale měl se nějakej buldoček na světě líp, než Pedro u Louk? No neměl!
  (h)

 49. Ach Bože milá Louk, to snad ani není pravda, co tady čtu!!! (u) (u) Ten roztomilý buldoček s plachtičkami, ten lázeňský švihák že už není po Tvém boku, ale běhá za Duhou ? Ke své lítosti jsem ho osobně nepoznala, ale tak ráda jsem si prohlížela tu spoustu Tvých krásných fotek. Na nich jsi tak skvěle dokázala zachytit nejen jeho „osobnost“, ale hlavně jeho odvahu a vytrvalost hraničící s paličatostí. Touhu vydrápat se po kamenech či strmých stezkách až kam to šlo, než jsi mu na vrchol pomohla. Jeho labužnicky rozvalené břiško, nebo cachtání ve vodě, ten životní elán a kuráž přátelit se s každým – dvounohým či čtyřnohým. Znála jsem ho pouze virtuálně, jako všechny ostatní zvířetnická zvířátka. Ale teď tu ztrátu cítím skoro osobně a pláči s Tebou. Je mi to tolik moc líto. (u) ;( Dala jsi Pedrovi velkou životní šanci, byl tady všemi milován, na setkáních (podle fotek) šel vždy z náruče do náruče a jsem přesvědčená, že si svůj kraťoučký život prožil plnými doušky. A to jen díky Tobě. Přinesla sis ho od Lucky v náručí jako malé štěndo, nosilas ho v náručí, když sám nezvládal a v náručí jsi ho zřejmě nesla na tu poslední bolestnou „procházku“. Ach proč tyhle zvířecí odchody tolik bolí – rozum to chápe, srdce ne. (u) ;( (u)

  1. prvně to neprošlo, tak podruhé – Renáto, díky za dvě hezké vzpomínkové fotky.

 50. Ale ne, Pedro – zvířetníkovský maskot! To je mi moc líto. Nemohla jsem tomu uvěřit, Pedrásku
  „Byly mu darovány necelé čtyři roky, ale dokázal je využít na plné pecky, s radostí a humorem, které rozdával při každé příležitosti“, ano, ale je to Tvou zásluhou, Tys mu umožnila prožít krásný a bohatý život, užít si navzdory hendikepu výletů, společnosti psů, fenek i lidí… Moc dobře se pamatuji, jak jste se sešli, pro Pedra to byla úžasná výhra.
  Milá Louk, bohužel mi chybí slova, nebylo mi dáno se lehce vyjadřovat, ale moc s Tebou soucítím. (handshake) (rose2)

 51. Louk, nemam slov. Ale snad jenom tolik. Myslela jsem na tebe v patek moc a moc. Fakt nevim proc, jen mne napadlo, ze jsi se dlouho neozvala, a ze te asi neco trapi. A ze bych ti mela napsat a zeptat se. Pedro mel s tebou dobry zivot. A byl frajer. Ale stejne… je mi z toho moc smutno. Vubec je mi tak celkove smutno.

 52. Patří Ti velké díky za jeho přijetí, obrovskou obětavost a péči, díky nim měl nádherný život, a krásná slova na rozloučení. Pobrečí si nás asi více!

 53. To je mi strašně moc líto a nemám ani slova útěchy, protože jak sama píšeš prodlužovat kamarádovi utrpení když sám už nemůže dál… (handshake) (rose2) ale jsem moc překvapena. Myslím si, že byl pořád plný života a energie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN