ZPRÁVA: Po roce Vánoce… ech, co to pletu, AUKCE přichází!

Ale přece jen to má něco společného. Aukce bude opět v předvánočním čase. A aby bylo co dražit, je nejvyšší čas začít vyrábět!

 

 

 

Čtvrtý ročník – je to už tradice? Asi ano. Občas ke mně doputuje dotaz, zda aukce bude, že se autoři už chystají…

Bude. A chystejte se všichni. Nejen autoři, ale i dražitelé. Autory prosím, aby začali přemýšlet nad svým letošním příspěvkem.

Dražitele vyzývám, aby schraňovali korunky do prasátka, aby je mohli v aukci šťastně utratit za krásný vánoční dárek – a také si pěkně obalte nervy pro závěrečné boje. Pokud za vás draží vaše zviřátka, dopřejte jim v předvánočním čase obzvlášť kvalitní stravu, ať je z toho vypětí neklepne!

Stručně k pravidlům – do aukce můžete přihlásit vlastnoruční výtvory, vítáme i spřízněné autory – děti, dědečky, sousedy i přátele Zvířetníků. Babičky taky. Každý autor nebo autorský tým může nabídnout tři jednotlivé položky nebo sady (sadou se rozumí prostírání 4+1 nebo třeba souprava šperků).

Co jsme dosud dražili? Šperky, patchworkové výrobky, vánoční ozdoby, výšivky, fotografie, kalendáře, košíkařinu, paličkované krajky, keramiku, sklo – určitě jsem na něco zapomněla. Zvířetníci jsou velmi tvůrčí a nabídka se mění i v závislosti na tom, jaký obor je momentálně zaujme. Jeden rok je v nabídce přehršel chňapek, ale další rok vedou košíčky.

Škemrám o dobře prodejné polštářky a přihlášené jsou zrovna kabelky (neméně dobře prodejné). Někteří dražitelé vysloveně číhají na fotky, jiní jdou po tématu, například draží kočky hlava nehlava. Jsou mezi námi i sběratelé vánočních ozdob, a co s nimi ta zviřátka budou dělat, to se dočtete v komentářích k minulým aukcím.

Dražební položky vybírám tak, aby byla aukce atraktivní. V případě, že se sejde několik velmi podobných věcí, vyberu ty nejzajímavější. Maximální počet položek jsem po zkušenostech stanovila na 40 ks.

Systém aukce bude velmi podobný jako v předchozích letech. Rozhodovat budu podle časů příhozů na aukčním Rajčeti. Pro identický příhoz mám přichystanou inovaci, ale tu se dozvíte až při vyhlášení aukce. Slibuji na svou čest, že aukce bude končit přibližně ve stejnou dobu jako vloni.

Posílejte mi, prosím, svoje nabídky do 31. 10. 2012 na adresu renata.eremiasova@volny.cz. Pokud už nyní máte nějakou představu, co do aukce chcete nabídnout, pošlete i tu představu! Zdravím epulku, kterou jsem nemohla zklamat, a tak i její zásluhou se čtvrtý ročník Aukce uskuteční.

 

RenataE

Pobavit se můžete u minulých ročníků:

http://renatae.rajce.idnes.cz/aukce_2011/ aukce11/aukce11

http://renatae.rajce.idnes.cz/aukce_2010/ aukce10/aukce10

http://renatae.rajce.idnes.cz/aukce/ aukce09/aukce09

 

Zvláštní určení 2012

Zatímco loni bylo hledání příjemce zvláštního určení strastiplné, letos s výběrem žádné starosti nebyly. Už od loňska je jasné, že budeme pokračovat v šití polštářků pro Hospic svatého Štěpána v Litoměřicích (www.hospiclitomerice.cz).

Garantem je opět Dalmatin, která nedávno hospic znovu navštívila a na vlastní oči se přesvědčila, že všechny ušité věci jsou s potěšením používány a dobře opatrovány.

Příjemce tedy máme, pišktým v osvědčeném složení Bubu, Dalmi, Matylda, Ri a Vave je připraven, takže zbývá to nejdůležitější – vaše ochota opět sáhnout do kapsy a vykoupením polštářků přispět na podporu zvířat. Stejně jako v minulých letech budou z výtěžku aukce zejména podporovány kastrace koček či pejsků, záchranná stanice pro veverky Pinky (www.veveratka.cz) a podle návrhu Zvířetníků může být poskytnuta podpora a pomoc i dalším potřebným zvířatům.

Doufám, že se stejně jako v minulých letech zapojíte jak do dražby, tak do vykupování předmětů zvláštního určení, a také do tipování, které polštářky kdo ušil. Na vítěze bude opět čekat malá odměna.

Za pišktým sepsala

Vave

 

Aktualizováno: 19.6.2012 — 11:24

21 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Hmm…koupil by někdo nějaké moje mandaly? Mohu dodat od 10x10cm do formátu A0 (vektorové grafice na tom nezáleží :o)), v rámečku nebo jako plakát … ovšem má-li cenu něco zkoušet, koupí vůbec někdo?

   1. Díky moc. Takže co nakreslím, hodím na rajče k posouzení, zda je to prodejné (blush) A preferovaná velikost a zarámování?

    1. Milá JJ, pošli mi, prosím, nejprve odkaz na můj mail, dám ti vědět a o formátu a adjustaci se dohodneme. Aukční položky jsou obvykle utajené až do začátku aukce, aby nemohla probíhat zákulisní jednání a všichni si mohli zahrát. Před začátkem aukce se na aukční rajče dostane obvykle jenom Vave, která provádí instruktážní příhoz ze „zvířetnického“ aukčního účtu. Nevím, zda se o to někdo snažil, ale moje heslo k pracovní verzi rajčete zatím nikdo neprolomil 🙂 Nicméně každoročně se pár jedinců snaží loupat perníčky ještě před otevřením aukční síně (rofl)

     1. Díky Renato,
      jakožto začátečník jsem neměla o utajení šajnu (inlove) . Takže vznikne-li něco, budeš se kochat první, já se pokusím vydržet a tajemství udržet 🙂 .

   2. A Marsko vidět nebo mít JJ mandalu šípky v roce? K nahlédnutí je odkaz pod Argem a JJ myslím mandaly nabízela i reálně dovyrobit, že jo JJ

    1. Když píšu, že chci, tak ji chci mít taky, prosím. Nebo nemohou být dvě stejné? Nevyznám se v tom.

      1. Milá Marsko,
       psala jsem Ti na Hadech, pošli mi tam maila, pošlu pdf mandaly, můžeš si vytisknout ve formátu, který by se Ti líbil. Akorát je to dost velký soubor, takže když neproleze mailem, zkusim uschovnu.cz.

       Jinak: kdo další by šípky chtěl, může je mít, taky pošlete mailíka na Hady. Případně: kdyby to chtěl nějak lehce předělat, aby nebyly všechny stejné, taky by to nebyl problém, napište návrhy. Další tvorba už půjde na kšeft 8) ( jestli se tedy bude líbit RenatěE), ale na dobrou věc. Holt nic jiného neumím a času moc nemám, tak budu chvíli malovat v utajení 😛 .

 2. Renatko a všechny piškbabky a ostatní šikulky ,už dopředu díky!!
  Těším se na dražbu a na lítý boj. Tohle je jediný boj, který mně fakt baví. (h) (wave)

 3. Taky už vymýšlím, co vytvořím. A skoro to mám vymyšleno. 🙂
  Ráda věci do aukce dělám a stejně ráda o jiné bojuju. :o)

 4. Já už vymýšlím, co letos udělám, protože se rozhodně hodlám zúčastnit. A vždycky si říkám, že letos něco nechám ostatním a pak mě to vcucne a bojuju do poslední chvíle jako lef 🙂

 5. Renato, díky moc za Aukci. Schválně píšu a velkým A, protože pro mě je to velká zábava. Jak při samotném tvoření, tak i při dražení. Své příspěvky mám nachystané, předání viz mail, který jsem Ti posílala

 6. Tak jo – já se dražby zúčastním, tentokrát spíš jako sprostředkovatel. Všecko, co trošku umím, jsem už ukázala – vyšívat křížkem, když mi někdo dá předlohu a fotit. Ale mám slíbené dvě položky – od mé mamky a od mé prostřední sestry (ale té to musím ještě připomenout).

  A dražit – dražit zas budu. A vykupovat taky – pro zvířátka všecko a navíc, ta radost ze hry a výhry!

  1. Tvé kliky visí v pracovně MLP a kdo vejde, ptá se na autora. Foť dál, jde ti to moc dobře!

 7. Já teda bych měla jenom jednu malou připomínku, prosbu, žádost………. Nemohlo by být předmětů o maličko více?

  1. Počet autorů i počet dražitelů je celkem stálý a z toho vychází počet dražených předmětů. V aukci jde o boj, který přináší uspokojení jak dražitelům (ať už zvítězí nebo ne), tak autorům (vidí, že o jejich díla je zájem). Při vyšším počtu předmětů by mohly nastat dvě varianty. Buď by se snížila kvalita věcí nebo by se z aukce stal e-shop. Ani jedna varianta by mě, jako organizátorku a garanta, neuspokojovala. Opravdu každý rok z nabídky vybírám a občas i odmítnu.
   Pokud bych dostala nabídku na zcela neodolatelné věci, počet položek samozřejmě zvýším, ale nijak dramaticky.
   Jistou roli hrají také technické možnosti zvoleného systému dražby, která probíhá ve zcela amatérské variantě v prostředí, které k takovým akcím primárně není určeno. Každý rok se v závěru klepu, aby to nespadlo 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN