PSI: Šťastná 13

Tak je to tady, dokázal jsem to, je mi 13. Jsem věkově nadprůměrný kavalír. Pravda, rodina a lékaři mi k tomu museli v posledním půlroce trošku dopomoct, ale hlavní zásluha je moje, to je jasné.

 

 

 

Podzim byl ještě v pohodě, ale o Vánocích jsem to kapku přepískl s oslavami a záhy po nich skončil u doktora. Ten diagnostikoval klasické přepracování z číhání na dárky, loudění cukroví a sledování příbuzenstva hemžícího se mi po domě a naordinoval mi klid.

S čímž jsem vřele souhlasil a v rámci klidového režimu jsem si nenápadně rozšířil i sluchovou vadu, takže od té doby mi příkazy a jiné řeči pronášené nedostatečně uctivým tónem jen lehce proplouvají kolem oušek. A nikdo na to nemůže nic říct. Co by taky od nahluchlého staříka chtěli, že?

 

 

Domácí oázy klidu jsem si bohužel neužil dlouho. Koncem ledna začala panička podezřele často ševelit něco o návštěvě, psím kamarádovi a zábavě, čemuž jsem nevěnoval moc pozornost, protože tato kombinace je nesmysl sám o sobě, ale když velká panička jednoho dne z auta vyložila tety Natana i s jeho košíčkem a garderobou, bylo jasné, že tohle jsem podcenil, neboť ten se u nás asi nějakou dobu zdrží.

Zdržel. 2 měsíce. To jsem nezažil, fakt. Za prvé cizího psa doma a za druhé takovou drzost páníčků. Ale nakonec to nebylo tak hrozné. Rodina od začátku hlídala, abych nebyl krácen na svých právech a on kupodivu uznal, že domácí pán jsem já a šli jsme si hezky z cesty. Akorát u jídla se naše kroky sešly celkem pravidelně.

Někdy něco zblajznul on mě, jindy zas já jemu. Přibrali jsme oba. Jednou se mi dokonce málem podařilo ukrást mu kost. Škoda, že jen málem. Je holt mladší a rychlejší, no. A cholerik. Ale s tím svým chudozubým chrupem v mém kožichu stejně moc škody napáchat nemohl, v tom měla panička pravdu.

 

 

Rodina si dokonce začala více považovat mých dobrých vlastností, jako je slušné vychování, že se nervu se psy, umím spoustu věcí a v neposlední řadě že jdu dobrým příkladem. O to poslední jsem sice nijak neusiloval, ale když to Natan ode mě pochytil sám, co jsem mohl dělat.

Nakonec se to i vyplatilo, protože jeho vlastní panička je s tím teď natolik spokojená, že si ho chce vzít na cestu do teplých krajů letadlem příště sebou. No proč ne, je tak mrňavý, že se vejde do tašky na palubu a na rozdíl ode mě se vyhřívá na sluníčku rád.

Na jaře jsem musel opět vyhledat lékařské zařízení, protože pacičky se mi ovládaly čím dál hůře. Dostal jsem léky a rodina má radost, že je beru ochotně. Proč taky ne, když je podávají s piškotem. To bych byl sám proti sobě. Sice mě nevyléčí, ale cítím se s nimi lépe.

Tak jsem se propracoval až k dnešnímu slavnému dni. Protože je to den všední, pro pořádání rodinných sešlostí u nás nevhodný a navíc se nesmím příliš namáhat, tak jsem si oslavy rozložil. První dort jsem dostal už před týdnem, byl celý můj a jedl jsem ho několik dní.

 

 

Další dort a dárečky dostanu pro změnu příští víkend, až bude slavit narozeniny i nejmladší panička. Tradičně nepraktický dárek už jsem také obdržel. Já nevím, kam na to ta panička chodí. Přivlekla takový kobereček a pravila, že prý si ho zamiluju, že si na něm psí senioři ohromně rádi hoví.

Od prvního pohledu bylo jasné, že mi na tom bude vedro. A taky že je. Já si rozhodně nejraději pohovím na chladné dlažbě v kuchyni. Kdyby radši vydláždila i obývák a zařídila, aby častěji sněžilo. Třeba příště.

Takže kdybyste mi chtěli k narozeninám něco popřát, tak ať mě ty moje tlapky poponesou v životě ještě o kousek dál. Mávám všem psím seniorům!

Váš Reny

 

 

Aktualizováno: 11.6.2012 — 22:39

36 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Renysku, to není možné, 13?? Nevěřím…dvounožkyně tam tu jedničku přidala, že? Když kouknu na fotku, vidím fešáka v nejlepších letech…

  Takže ti k narozeninám přeji za celou jihočičskou smečku ještě moc let a aby tlapky nezlobily a dvounožkyně atky nezlobila a tak.

  (h) (dog) (h)

 2. Vše nejlepší ke krásným třináctým narozeninám. Kamarádka má sedmnáctiletého westíka, tak přeji aby se kavalírek dožil ve zdraví také tolika 🙂

 3. Milý Renýsku, moc jsem se potěšila tvým krásným článkem a hned mám lepší den. Přeji ti za sebe a za mou Nelinku hodně hodně sil do dalších let a ať tě tlapky nesou životem co nejdál…. (rose1)

 4. Milý Reny, to si děláš legraci, ne? Vůbec na třináctiletého staršího pána nevypadáš. Tak já ti gratuluji k tvým narozeninám, všechno nejlepší. (^) (h)
  S tou nedoslýchavostí to já sama moc dobře znám. Ona to není jen nevýhoda, viď? Slyšíme to co je pro nás důležité. (chuckle)
  Ať tě tlapky nosí dál jako tě nosívaly a ať vám to tak ještě dlouho dlouho vydrží. (inlove)

 5. Mily Reny, tak to teda posilame gratulaci prevelikou a prejeme ti, aby se ti na vsech 4 packach dobre chodilo, aby ti cutnalo a vubec abys mel radost ze sve smecky. (h)

 6. Reny, vypadáš pořád býječně. A panička o tobě píše moc zodpovědně. Tak hodně zdraví a pamlsků 😉 (inlove) !

 7. jedno malé odbočení: včera jsem se chtěla zeptat jestli může kuna zabit asi 6týdenní kotě resp hned dvě??? Dneska se už ptat ani nepotřebuju protože se obě koťátka našla, maminka je odvedla o dva domky k sousedům a zvesela je tam nechala, doma je pak volala a panička byla celá divživá, že jsou fuč…..

  a proč se tak zajímám o „cizí“ koťátka?? protože jedna je kočička a bude naše ale pššt, příští týden náhodou najdu kotě, Tom bude mí odpolední tudíž se vrátí a doma bude kočička a tu už nevyžene…..navíc byl 2x v Polsku kvůli dokladu a tak nějak to kotě čekal…..takže vlastně se na něho těší taky ne??

  vůbec nejsem pitomec, Petřík si zaslouží náhradu, jo nechtěla jsem černobílé a jaká bude??? jasan, bráška je celý černý a bílé bříško ten půjde ke kamarádovi, oni chtěli kocourka a já kočičku…..ať žijou (cat) doufám, že naše domácí (cat) + (dog) se budou chovat slušně, hlavně jedna rusaňa….

 8. lipská smečka mává Renymu a přejeme pevné tlapky ještě moc moc dlouho (y) (h) (f) (^)

  není to tak dávno co jsem si dovezla malou 3barvenkou kuličku a dneska je Frogáškovi 7 let, a tudle nedávno jste se mnou těšili s Nastěnky a šup už je jí 18 měs, fakt čas šílení letí…..

  1. Pájo, odpovídám na včerejší dotaz, tak kerrýky mám z chovné stanice Dvomaro z Děčína, pejska z odchovu E (Ettien Blue Dvomaro) a čubičku z odchovu G (Grace Blue Magic Dvomaro)
   Viz http://dvomaro.cz

   1. děkuji za odpověd, s Markétou se známe. Naši známí nebo spíš kamarádi mého tatínka taky mají od ní fenku, první měli od nás a když jim umřela chtěli další….

    já moc do Čech na výstavy nejezdím, je to pro mě daleko

 9. Děduchu Renyho zdraví šestnáctka babucha Penny. Ať prej nezapomínáš na zadní packy, prej že když se na ně myslí, tak na dlažbě nekloužou. Ale to se nesmí při čekání na tu uloudanou paničku připousnout. Když člověka řekne, že jde ven, tak má jít ven a ne se obouvat, žejo!
  Takže mysli na všechny 4 – a ještě prý, že nahluchlí pejsci se mají nejlíp! Ohňostroje zjistí, až když je už skoro po nich. Pitomý povely neslyší. A když mají dostat něco na zub, pořád ještě mají čich. 🙂 (dog)

 10. Prima krásný šťastný pes! Tak ti pejsku přeji i dál všechno nejlepší a ještě hodně takových krásných „výročních“ hlásání!!!

 11. Reny, pejsku milý, užívej si ještě hodně krásných zážitků se svou smečkou . Zdarví tě senior Daník a jeho smečka.(inlove) (hug) (inlove)

 12. Hodněěě štěěstííí zdravíííí, hodněěě štěěěstííí zdravííí. Hodněěě štěěěstííí milýýý Rééény, hodněěě štěěěstííí zdravííí !!! (^)

 13. Všechno nejlepší k narozeninám, Reny! Hlavně ať tě packy poslouchají. Sluší ti to. Vypadáš jako jeden z Mušketýrů ještě po dvaceti letech. 😉 :*

 14. Bára (oříšek z útulku 6let) a Ailein (chodský pes 2 roky) a Brňáci přejí zdravé tlapky a dobrou chuť na cokoliv. (^)

 15. Blahopřeji Renymu! Ten dort vypadá náramně jedle – že by mrkvový s rizotem a šlehačkou? To všechno já můžu!

  1. No ano, klasika – vařená rýže,kuřecí maso, mrkev a vejce, tentokrát ještě zapečené, aby to drželo tvar a ozdobené tvarohem. Měl tam být ještě špenát, ale ten jsem vynechala, co kdyby se ukázalo, že ho Reny nerad:-)

 16. zdravíme z čistě kočičí domácnosti a přejeme další veselé roky, pejsánku šikovný! krásně umíš psát, moudře a s nadhledem :-)podrbání za ouškem posíláme všemi tlapkami:-) (^) (cat)

 17. Renie, gratuluji k tak významnému životnímu jubileu, nejenom Tobě, ale i páníkům, kteří se tak výborně starali jako chovatelé, celých 13 let (y) !

 18. Zdravíme Renyho a přejeme chodivé tlapky. Třináctka je u kavalíra krásný věk.
  Borůvka bude mít čtyři a je z ní důstojná dáma (pokud nenajde tenisák), která musí hrát tu zodpovědnou šéfku. Světluška měla v květnu rok a je neuvěřitelné, že roční pes může být takový štěněcí přetrhdílo. Na jednu stranu introvert, na druhou rallyový pes, který lítá, skáče a mazlí se jako o život. Každá je povahově jiná, ale jedno mají společné- rozhodně se víc mají k lidem než k ostatním psům. Borůvka mezi nimi volně prochází, Světluška se psů víc bojí a nijak zvlášť o ně vlastně nestojí. Na hraní má Borůvku a kočku a další psi ji moc nezajímají.

  1. Co by si Světluška mládí neužívala, když zodpovědnost má Borůvka:-) Reny to měl s Briánkem taky tak. Něco jako psí dospělost se u něj projevilo teprve až ve 3 letech, takže Světluška má ještě spoustu času:-)

 19. Reny moc a moc ti gratulujeme a ať Tě tlapky dobře nosí ještě hodně dlouho. (^)

  Náš Honásek má teď v červnu 16 let, na kočičáka z útulku úctyhodný věk.
  Také něco sepíšeme.

  Míša

 20. Ahoj Reny – to není možné, že už je to rok, co sem tvoje panička psala! Léta letí jako koně splašený … (ech, trocha poézie).
  Tak držím palce, ať vám to v rodině stále pěkně šlape a těším se na čtrnáctku.

  P.s.: ještě pořád jsi štramák

 21. hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Jééé – ten čas (o) tak rychle letí… Kavalírek zase slaví (wave) Jsem moc ráda, že pravidelné oslavové hlásání bylo napsáno. Moc si přeju, aby další hlásání ještě přibyla. Minule psí hlavolamy, letos seniorská dečka … máš moc pozornou paničku, která ví, co se sluší. Beta deku závidí – na dlažbu by nikdy neulehla…

  1. Něco mi říká, že se na té holé zemi Beta stejně neválí a určitě má spoustu krásných pohodlných podušek:-) Tety naháč nejen že vyžadoval měkké polštářky, ale ještě chtěl na noc přikrývat dekou:-)

 22. Milý Renie, nikdy bych nevěřila, že Ti už je třináct, jsou stále stejný šarmantní kavalírek, městský švihák. 🙂 (h)
  Tak ať ti to ještě dlouho šlape se všema tvýma paničkama. 🙂 (sun) (^)
  Naší Ance bude teď v létě jedenáct … letí to moc rychle.
  Přeju všem krásný den. (h)

  1. Ano, městský a panička ho do města teď musí občas nosit doslova na rukou, protože v parku je prý nuda:-)

 23. Ahoj Reny!
  Už jsem dlouho nic na Zvířetník nepsal (asi 4 roky),ale pogratulovat se musí (f) ! Mně bude 13 v srpnu,tak jsem zvědavý,udělá-li panička seniorka nějakou oslavu.Přeju ti hodně zdraví,plnou misku dobrůtek a pohodu (y) .
  Zdraví jezevčík Ferda (wave) !

  1. Jezevčíci jsou dlouhověcí, u nás v tomhle věku běžně pobíhají jedna radost. Ale psí dortík udělá radost v každém věku 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN