PORTRÉT: Ája II.

Narodila jsem se asi před necelými dvěma lety, ale opravdu budu slavit narozky vždycky 28. listopadu. To mně našli. Jsem boxerka se vším všudy, co k tomu plemeni patří. A taky jsem šus jako Ešus. Nejsem samozřejmě papírová ale mně to neva a mojim novým taky nééé. My si poradíme.

 

Doma na mě volají: Zkoušeli na mně volat různá jména, nakonec zůstalo u Áji, jsem celkem spokojená, když už mají doma všechny psí věci s tím mým jménem tak ať je po jejich.

 

Jak jsme se poznali: Našli mně, jak jsem se na kost vyhublá, žíznivá, opuštěná a bez cíle pohybovala po malé moravské vísce. Místní mladý hasič mně odvedl rovnou k mojí nové rodině. Kam jinam by taky takové tuláky odvedli. Šak oni se postarají, že jó. No, ono to tentokrát nemohlo ani jinak dopadnout, říkala Jenny, páč den před tím seděla s Daníkem na kameni nad rybníkem, u mojí předchůdkyně, a prosila kohosi ať se vrátí. No, tak jsem teda přišla.

To sem teda čuměla. Všude samej polštářek, misky plné něčeho co se dá sežrat a ještě, co to moje oka vidí, jakési chlupaté koule se míhají prostorem a děsně řvou, něco jako mnauuu, maúuu, prsk, frsk, či cosi podobného a snaží se do mě trefit chlupatým hnátkem. Za chvíli se to zklidnilo neb se ty koule odstěhovaly do patra a tak jsem je příštích čtrnáct dní neviděla. Pak se rozhlídnu a vidím v žluté dece, žlutýho psa. Povídám slez dolů, on zase, vylez ty nahoru, povídám slez dolů… Nakonec jsme skončili na podlaze oba a po chvíli sjíždění úžasných pachů na různých místech našich těl jsme si padli do náručí. Už si můj, synku Daníkovej, mám tě. Tak tu teda budu doma. Daník, já a asi ty chlupatý koule.

Moje nová smečka mně zavedla přísný vykrmovací režim. Brzy, jsem se z 18 kg boxeří muší váhy dopracovala na včerejších zvážených 28 kg. Je ze mě štramanda, říkají to všichni, tak tomu věřím.

 

 

 

Oblíbená činnost: Miluju Daníka, miluju Daníka, miluju Daníka. Otravuju Daníka. Nejraději mám jeho dlouhé uši, čumáček, nohy a vůbec všechno co dá potahovat. V jednom kuse toho ubohého pejska okusuju, kradu mu bůvolí kostičky, lehám na jeho místech a dokonce mi musel dovolit vlézt do jeho pelíšku. Mezi námi děvčaty, on je chudáček takovej malej, proti tomu jaké já jsem slonbidlo, a taky už je postraší pán a jako takovej má pro mě slabost.

Žádnej vesnickej frajer ke mně nesmí. Když jsem měla své dny, tak to Daník na mně zkoušel vybalit, sice jsem nevěděla co to má všechno znamenat, ale když mi asi po sté spadl ze hřbetu tak ho to tak unavilo, že spal dva dni v kuse.

Pěkně jsem se v nové domácnosti zabydlela, už docela chápu, co po mně chtějí, řádíme s Daníkem jak černý ruky. Jenny s přednostou nás chodí plavit k Bečvě, jinak lítáme kolem rybníka. Tedy lítám já a Daník hrabe granátdíry. Taky jsme nacvičovali delší cesty v autě, docela nám to jde. Do Podmistrova jsme dojeli, chrněli jsme si s Daníkem do uch.

Kočindy Čita s Miou mně už vzaly na milost, ještě to není úplně doladěný, ale pomalu to jde.

S Čitou hrajeme na schovku a Mia mně na potkání fackuje. Zrovna dnes mně Miuša zalehla místečko, já čučela jak kalous ušatý, nakonec jsem si šla stěžovat k Jenny. Ale prej se máme porovnat samy, jen provedla dozor. No, uvidíme…

 

 

Musím na sebe prozradit, že jsem děsná divoška, mimo Daníka miluju zajíce a snažím se jich co nejvíc odchytit. Já vím, že nesmíííím, vrátím se do minuty, pak před Jenny hodím záda, vrtím se jak káča a prosím o odpuštění, je to prostě silnější než já. Jenny zuří, bouchá párátkáma o zem, blafe cosi o myslivcích, sprostě nadává. Tak co s ní mám dělat, slíbila jsem, že už to neudělám. Jj, bude asi výcvik. Že prý mi chtěli dát trochu volnosti na vyspravení po tom, co jsem prožila, ale teď budu mít jakési utrum. Nevím sice co to je, ale jestli se do sežrat, tak to beru.

Jako všichni boxeři a boxerky jsem milující pes, vítací pes, nejraději bych oblemcala všechny dokola, objímám na potkání, krásně hřeju, jsem přístupná a otevřená každé legraci, zbožňuju zvířetníkovej šitej balonek, je jen můj, můůůj, můj. Aportuju do zblbnutí a aportky ráda nechávám opodál v trávě aby mi je mohla na oplátku aportovat Jenny.

Zatím se všichni navzájem těšíme ze života a dá-li ten život, ještě spolu všichni hodně zažijem a na to se moc a moc těšíme. Jó a ještě něco, taky chci zpátky do Podmistrova!!!

Vaše Ája

 

 

 

 

 

Aktualizováno: 8.6.2012 — 00:39

127 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Opozdene přeji Velké kočce VŠE nejlepší k narozeninám!!!!! Hlavně at se te naše kočko drží tebe a cele tve smecky zdravi (h) A at te telo boli co nejmene a sviti ti co nejvíc sluníčko 🙂

 2. Dorazila som z Brna,-zmokla a mokla som v Brne,zmokla som pri príchode domov-cesta z garáže spôsobila,že som kučeravá ako Sue-len stará.Asi Vám už Moraváčky podali hlásenie,zajtra v práci to urobím ja.Teraz len:l.Všetko všetko šťastie sveta a jedno navyše drahej VELKEJ KOČKE.2.Vo väčšine príhod by som chcela byť psom u Vás.A u Aje to platí tiež.mala úžasné šťastie a Jenny tiež.To objatie hovorí za všetko.3.Fakt v týchto dňoch dajte Betke pokoj,má toho až až.Tá telefón nezdvihne.

 3. Jenny a Ájo (h) , vaše fotka v objetí je úžasná a výmluvná tak, že není potřeba dodávat už vůbec nic! (Tím nechci říct, že jsem si nepřečetla článek – naopak, s radostí.)
  S vámi to prostě CD zařídila excelentně, líp už to dopadnout nemohlo.
  Hihi, tak Áju čeká utrum a výcvik. 🙂 V tom případě se už teď těším na hlášeníčko z cvičáku, tam většinou nebývá nouze o zážitky. 😉

 4. Milá Ájo, važ si dobrého bydla, co by za to mnozí jiní psové dali. (sun)
  Jenny, nebýt nového nepsího kolegy, stavila bych se za Tebou, jeli jsme služebně do Malhotic a samozřejmě přes vás. 🙂

 5. Ája se prostě má!!! i když její start asi nebyl růžový tak teď už má báječně a je to na ní videt, štastná pejska.

  A pro pravidelné návštěvnice zvířetnice brněnských výstav, 23.6. Vás všechny ráda uvidím, Terrynek si jde zkusit dovyběhat českého žampióna….ale budou dva tak nevím nevím, co bude říkat irská rozhodčí….Nany je ve třídě sama tak to má trošku lepšejší…

  vítám každou pomocnou ruku protože budu předvádět psa v otevřené a pak hned Terrynk a pak hned Nany….vypadá to na pěkný tělocvik a nervy a asi na rozdvojení kdyby oba kluci dostali titul a šli spolu dál o CACIBa….

  1. v Brně nebudem, ale myslet na Vás všechny budem. Doufám, že budeš běhat mnohokrát (chuckle) , protože to by znamenalo, že postupujete výš a výš

  2. je si pořádně zaběhej (wave) Budu držet palce, ať postupujete dál a dál a ty běháš a běháš (chuckle)

 6. OT : máme Darečka
  Vykukuji z poza buku abych se pochlubila, že máme nového člena rodiny – 2 měsíčního labradořího kluka Dara. Řada z vás – pamětníků, pamatuje našeho labroše Majka, který je už tak 3 a půl roku za duhou a myslím si, že Darek bude „důstojný“ nástupce. Darek je s PP, má smetanovou barvu a plnou tlamku jehliček 🙂 Až se trošku z toho štěstíčka proberu, určitě spáchám delší povídání s fotkama.

  1. „má smetanovou barvu a plnou tlamku jehliček“ … jéééééééééé, ano fotky cíííííííí (clap) (inlove) (h)

   Dareček tady už jeden je – a já mám pro něj slabost (blush) :* (cat)

  2. Grauluju moc, moc, labrouši jsou v pohodě, byť mají zatím v hubě jehličky. (rofl)
   My si už zase užíváme společné procházky s labradorkou Beky, protože Gině už zřejmě srostl ten před Podmitrovem nešťastně zlomený prst.

  3. Blahopřeju, milá Alimo! (inlove) A moc se těším na fotky a na povídání. To už je to vážně tři a půl roku, co je Majk za duhovým mostem? Strašně to letí (h) (f)

   Budeme tu mít na Zvířetníku veselo – hned dva malé labrouše (chuckle) Věřím, že spolu s černou Rózou získáme získáme krásně černožlutý pohled na dobrodružství labradůřat 😀

  4. Krásná zpráva, gratuluju! A aspoň foto smetanového Darečka, prosím (na článek počkáme)!

  5. Jejdanáčku, zase jedno psí miminko. Tak ať se zdárně vyvíjí, my si moc rádi o tom vývinu přečteme. 🙂 (inlove)

 7. Jenny, když jsem tě fotila s Ájou, hřálo mě to u srdce moc a moc. (inlove) Představila jsem si to vyhublé zoufalé stvoření, jehož fotky by jednoho vyděsily, vzpomněla jsem si na boj, který jsi kvůli ní podstoupila. A je mi jasné, že to takto mělo být – a ty máš dalšího srdcového psa. (h) Ať vám to spolu hodně dlouho klape! (dog) (cat) (cat) (dog) (f)

 8. Jenny, ja mam takovou radost, ze si te Aja nasla. Ta objimaci se fotka rika vic, nez slova muzou. (h) A (chuckle) Danik na te fotce s Ajou mi pripomina jednu sekretarku u nas v urade. Nechala si udelat trvalou, ale jak to odrusta, tak ty kudrlinky jdou dolu. A jeste ma takovej kulatej nosik. No proste, cely Danik.

  1. Souhlasím s HanouW ve všech bodech 🙂
   Je fajn, že se s Ajou máte, ať je vám spolu dlouho dobře. (h)
   (a tu paní sekretářku si taky dovedu představit (chuckle) )
   (wave)

 9. Dobré nedělní podoledne všem, všem, všem !!!
  Ája mi dala důvěru a pověřila mně ať Vám poděkuji za příznivé komentáře. Prej je ráda, že může pobejt se Zvířetníky a bude si vážit toho, že je v takové slušné domácnosti ,kde dávaj dobrý žrádýlko,jsou ochotní lítat v polích a trpět existenci zajíců.
  Dííííky, že jsem se mohla představit, zdraví a tlapkou mává
  Ája II. princezna z Vikýřova. (wave)

  1. Jj, taky mám ještě jednu novou zprávu. Včera slyším na patře děsnej řev, který jsem nedovedla hned vyhodnotit. Letím nahoru a tam v rožku, v koutku podesty sedí a řve žlutý ptáček, kterého upravují kočky. Tak jsem ho lapla, dokloval mi ruku ale už je v nové kleci zapůjčené od sousedů. Nasypala jsem mu semínka pro ptáky, ty máme naštěstí stále, dostal vodu, nechala jsem ho odpočinout. Ráno jsem s ním mluvila, zdá se v klidu. Na nožce má malý kroužek, tak zkusíme vybádat odkud prchl. Je celý žlutý, jen na zádech má zelený kousek peří,asi andulka či co. Nevím jestli by to pták ustál, kdyby byl mimo dosah koček ale přece jen na očích, nechtělo by se mi nechat ho samotnýho v místnosti.
   Máte někdo radu ?
   To jsem zvědavá, co si nás najde příště. (chuckle) (wave)
   (chuckle)

   1. andulka má zahnutý „papouščí“ zobák. Kanárek má zobák jako vrabec…
    Pořídíte klec a kočky budou mít kino (chuckle)

    1. Jo, má ho zahnutej a pěkně štípe ! (rofl) Taky je ten ptáček pěknej borelář,semínka jsou všude a pták chrápe. Teda ne nahlas. (chuckle)

     1. Milá Jenny,
      andulky jsou fajn, semínka ovšem nerozhází pouze z takových závěsných krmelců, které jsou jen v některých klecích. Proč mám takové tušení, že Vás čeká několik příjemných let soužití s psíky, kočkami a andulkou? (rofl)

    2. Taky jsme měla kanárka v kleci a kočku. Kočka Polárka na něj vydržela nehnutě zírat denně i několik hodin. Kanárka z toho ranila mrtvice. Tudíž jsem zatrhla ptactvo v baráku. Maceška se sice tváří mírumilovněji, ale naše menažerie mi připadá dostatečná. (dog) (dog) (cat)

     1. No právě, z toho mám strach. Ještě ho trochu pošetřím pak zkusíme sundat ty kroužky, má na každém pařátku jeden.
      Co myslíš, kde je kočka Čita? Dřepí jak přilepená u dveří, kde je papouch. Ona je lovec. Mia, néé, té je to fuk, jen se připojila k odstrojování ptíce. (chuckle)

      1. Jenny, ty kroužky nejjspíš sundat nepůjdou, uzavírají se kroužkovacími kleštěmi… dát dolů jdou jedině i s nohou, a to bys asi nechtěla. S pomocí lupy jde přečíst nápis na kroužku, a někdo – já bohužel ne – by mohl vědět, jak se podle něj dá najít chovatel nebo ten, kdo kroužkoval. U volně žijících foglů je to tak, že na kroužku je i označení kroužkovatele, ale u exotů to neumím…

       1. Aha ! Mno, pařátek bych určo neufikla (rofl) ale při naší domácí slepotě jsem myslela, že je to tak nějak rozpojitelný.
        Díky za radu !! Dohledám pořádnou lupu i chovatele. (inlove) (wave)
        Ptíca už na mně píská, chodím si s ní, s ním ? pokecat.
        Košišky (cat) (cat) jsou ve střehu ! Najednou nesmí do pokojíku,tak tam pro jistotu vartujou u dveří. (bat)

        1. Umím si představit, že chlupatice tuší nějakou čertovinu, která by jim neměla uniknout. A jestli je to ON nebo ONA? Pokud je to dospělá andulka rodu mužského, měla by mít ozobí více méně modré. Pokud je to dáma, mělo by být světlé, béžové…

       2. Pokud má dva kroužky, je zřejmě jeden dle české legislativy a druhý dle značení CITIS a asi se jedná o evidovaného jedince, To číslo by v tom případě mělo být dohledatelné na stránkách ministerstva životního prostředí ( http://www.mzp.cz ).
        Neznám to ale, v úterý se uvidím s kolegy chovateli a zkusím se poptat

     2. my měli zase křečka v kleci na staré plechové kuchyňské lince.
      Mám takový pocit, že ho Honásek v noci na té lince navštěvoval a hleděl na něj přes mříže.
      Křečula už není, je za Duhovým mostem.
      A stará ohyzdná plechová linka je ve sběrném dvoře.

      Míša

  1. Hned se přidávám, mnoho zdraví a ještě jednou zdraví a fůru štěstí a spokojenosti. Nejradši bych Ti dala osobně kytici popřála z očí do očí, tak alespoň virtuálně (rose1) (u) (d) (^)

  2. jéje, tak to se přidávám a vinšuju jen to nejlepší, samozřejmě hlavně zdraví (h) (h) (h) (h) (h) (h)

  3. Velká kočko, hodně zdraví (f) A prosím, pište sem často, vždycky si Vás moc ráda přečtu (sun)

  4. Velká kočko, přeji krásné narozeniny , hodně zdravía moc,moc, šťastných dnů s Garykem . (inlove) (hug) (inlove) (rose1)

  5. (rose1) (sun) Veklká kočko, přeji hodně zdraví, ahodně slunečných a spokojených dní (sun) (rose1) .

  6. (rose1) Drahá vzácná Velká kočko! (rose1)
   Posílám Ti přes hory, doly, řeky a moře to nejsrdečnější přání všeho dobrého. Ať se Ti splní aspoň tři přání. Protože jen Ty víš, co si přeješ nejvíc. Vzpomínám na Tebe a (y)
   (rose1) (h) (sun) (h) (rose1)

  7. Hodně zdraví, milá Velká kočko, hodně radosti ze života, ať se ti daří co nejlíp (rose1) (rose1) (inlove) !

  8. Velka kocko, prejeme ti pekny narozeninovy den. (h) A radost se synem a Garykem a kockama a trochu mene bolesti.

  9. Místo pampelišek (takový krásný jako Io nebo Jovovi neumím) posílám (sun) Všechno nejlepší (sun)

  10. Všechno nejlepší, milá Velká kočko! (h) (f) (sun) (f) (h)
   Hlavně, aby Tě nic nebolelo, nebo alespoń ne tak moc. (hug) (h) (hug)

  11. Milá Velká Kočí – celá naše rodinka Ti přeje dobrou mysl a poslušné neposluchy (cat) + (cat) + (dog) a přikládáme kytičku (rose1) a památeční foto:

   http://jdem.cz/vgc26

   1. Tak abyste věděli Garyk jakoby té první kolii z oka vypadl, přesně tak má ten čumák vybarvený. Ale ušiska má jako ta třetí kolie pěkně nahoru trčící.

    1. A já šla dnes z města a pod průmkou z domečku vypadla KÓLIE jak BEJK a za ní dva páníčci a vypadala přesně jak ten první z fotky! – a hnala se za mnou (asi cítila palce ožužlané od koček) a slyšela jsem jen „Dahlie?!“ nebo tak nějak jméno, „NECHEJ TU PANI!“ 😀
     Ani jsem si ji nestihla pohladit, hned mazala k páníkům…

  12. Zdraví, zdraví a zase zdraví ! Milá Velká kočko ať jste spokojená a rodina i Garyček Vám dělá samou radost ! Velkou kytku ( i když bohužel virtuální) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

   1. to být já,kdo se neumět podepsat
    a ještě jednou – Všechno nejlepší (rose1) (sun) (rose1) (sun)

  13. Děkuji za všechna vaše přání. Děkuji, děkuji, děkuji !!! 🙂 (inlove) (wave)

  14. Milá Velká Kočko – všechno nejlepší, minimum bolestí a maximum radosti ze života ti přeju z celého srdce. Vytvoř si aspoň v duchu pro sebe tu nejkrásnější roli a té se drž! (inlove) (f) (rose1) (party) (^) (d) (dance)

  15. Milá Velká kočko,
   k Tvým narozeninám hodně zdraví, štěstí, pohody a splněných přání. A k tomu kytičku (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

  16. Velká Kočko, hodně zdraví, radosti a pohody ducha přeje Terrosmečka z celého (h) . A ještě (f)

  17. Sice opožděně, ale upřímně. Velká kočko: Hodně zdraví, pohody a lásky do dalších let (sun) (rose1) (^) (d) (h)

  18. Všechno dobré k narozeninám Velká kočko, zvířátka ani klouby ať Tě nezlobí a co nejvíc Ti u Vás svítí slunko (rose1)

 10. Dobrý den (sun) ,
  Ájo,pěkně ses představila – jsi hezká,spokojená pejska,mělas kliku,že ses dostala do skvělé smečky (inlove) !Tak nezlob a mějte se všichni dobře (y) .

 11. hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Jdem do Jizerek, mladík vstával dneska ještě dřív, než jindy. Beta jde pochopitelně s náma – ale v lese ji víc hlídám, minulou neděli mě pěkně vytočila – seskočila z jedné skalky (mohla z ní pohodlně sestoupit druhou stranou, ale to by ji zdržovalo v postupu…) Páník to stačil zmáčknout, já to naštěstí viděla až doma (jinak bych ji zabila na místě). Mám se pak divit, že mám některé dny pocit, že trošíčku přikulhává??
  V deníku důkaz…
  http://drporkert.com/dogy/images/beta/0612/index.html

  1. Krásné povídání,krásné fotky (y) ,ale ten skok vypadá fakt hrozivě – ještě že si nic neudělala (whew) !

  2. Vždyť se krásně spustila podle hrany, horší by bylo, kdyby skočila všema čtyřma najednou do prostoru…A kdyby měla nějaký problém, tak skákat nebude.

   1. Ta mrcha si ten skok fakt rozmyslela – zastavila se na hraně, obhlídla to a skočila… Páník ji viděl, ale nenapadlo ho, že to udělá… fotil ji na té skalce – má i tu předchozí fotku, jak moudře hledí dolů.
    A já na ni vždycky – opatrně, pomalu, dávej pozor… (chuckle)
    Dneska se hory vydařily. (sun) svítilo, Vilík se ukázal dobrým chodcem i v terénu, Beta má díky nové „rychlosti“ putování mnohem víc času na průzkum (zjistila, že na Vládní jsou zajíci)… Beta přišla obalená bahnem, Vilík prošel každou louží (u první mě to blbku nenapadlo a u dalších už to bylo jedno) takže měl mokré ponožky i botky… Rozhodně se netvářil, že by mu to vadilo. Jen ho mrzelo, že do louží, kde Beta rašelinu brodila až po pupek jsem ho opravdu nepustila (rofl)

    1. Tak mě se loni na podzim udělalo zle, když mi Ellie skočila bez rozmyslu z metr a půl vysoké zídky. Měla týden do porodu….

    2. Na tý posldní fotce (vlevo dole) Beta vypadá, že o nějakým skákání v životě neslyšela 😀 (bat) .

    3. Moc se mi líbí fotka vpravo dole – čiší z ní hravost, přitom vynikne Betina impozantnost a současně laskavost, a je to celé takové akční: Xerxová padál-li či nepadá-li? Krásná psice (clap)

     1. no – ona do mě byla zakousnutá ve chvíli, kdy jsme řádili s Vilíkem na kolečku
      http://drporkert.com/vilem/alba/ruprechtice_090612/page00028.htm

      Jinak Vilík tam má fotek mocmoc (ehm – jen za ty tři dny), poslední jsou z dnešních Jizerek (zana to tam na Vládní a na Kanále zná).
      Jo a Vilík se nechce dělit – když mu to chutná, nezná bratra (natož Betu) (chuckle) A umí si jídlo před Betuší ubránit.

      1. Tomu říkám Formule 1! Chechtáte se všichni tři. Ale Beta Ti třeba chtěla pomoct, je to taková děvenka šikovná. A obrázek 41 jasně ukazuje, kdo je tady pánem, Kvílík má zdravé instinkty (y)

      2. Poobědě mi to první příspěvek ztratilo, takže:
       bylo štstí, že se nic neutrhlo ani nepraskla žádná kost, při to promyšleném skoku. Věřím, že je to díky její trénované kondici (y) .
       Na dalších fotkách to Betce moc sluší, vypadá skvěle.
       Z Vilíkových fotek je ta nejlepší ta první 🙂 . Má tak ohromný živoucí náboj a radost! Všichni snad i včetně kolečka (chuckle) se tváříte náramně spokojeně a šťastně. I na dalších fotkách je Vilík dobře, třeba je moc hezká fotka jak jej pouštíš z rukou na skluzavce, nebo pohled do tváře dítěte přes modré kruhy, zřejmě držadla houpačky – pozdravuj páníka a vyřiď mu, skvělé!

      3. Užila jsem si každou fotku – psí i klučičí (inlove) Máš to svoje štěstí krásně zabalené, milá Xerxová, a Betě přeju ještě hodně šťastných skoků, úlovků i spokojené lenošení na pelíšcích (inlove)

  3. Zaplať pánbu, že to dobře dopadlo a nic si neutrhla a nic neprasklo!
   Ale vypadá skvěle, v perfektní kondici (y) (h) !
   Fakticky hřib kovář :O . U nás se les pomalinku vzpamatovává z toho dvouletého sucha. Na dně jam po studánkách se objevily malé bahnité loužičky. Tekoucí studánky zatím stále netečou. Podzemní voda se ještě nezbráborala. Na tu je nejlepší sněhová pokrývka, tak budeme doufat, že budou nějaké srážky i v zimě. Ale už zase prší a snad má ještě i do poloviny týdne. Jen aby to nebylo zase na dva roky dalšího sucha 😐 .

  4. Úžasná fotka! (y) Ovšem taky tak trochu na mrtvici. (chuckle)
   Krásné obrázky, rallye v kolečku i další. (h)

  5. Vypadá, že si je dost jistá a pořádně si to rozmyslela. 🙂
   Klokan/srna/kamzík Penuša se vrhala bez rozmyslu. Dokud byla překážka do výše mých ramen. Když byla vyšší, koukla se po mně, jestli ji vidím a jestli jsem nachystaná ji ve skoku chytit. (angel) Jednou se zaryla při dopadu košem do hlíny. Naštěstí to byl jenom krtinec. Ale pravda, Penuša je desetikilová, u Bety je asi nebezpečí větší. 🙂

  6. aehmmmm, nerada bych řekla nějakou neomalenost, mějte prosím na paměti, že jsem prostě holt kočií (cat)

   problém s takovým seskokem je proto, že pejsci nejsou takoví skokani, nebo proto, že u velkých pejsků je to (může to být) problém????

   moje kočií oko, si tak nějak nejspíš myslí – a co jako má beeejt? (chuckle) 😀 (fakt to nemyslím nijak zle!!!!)

   1. Kočka je lovec, skokan. Pes je vytrvalec – běžec. Jeho klouby nejsou na velké seskoky stavěné. Jasně – zdravý a trénovaný pesan skákat umí (a nepřekvapí ho nějaká ta zídka či plot), ale kočka to prostě není. Chybí měkkost pohybu, tichý došlap…
    Beta má zhruba 65 kilo. Je v dozím „důchodovém“ věku. Má blbě narostlé zadní nohy – nad jejími koleny vrtí hlavou všichni veterináři – nechápou, že jí ty nohy bezproblémově chodí…
    A když těch 65 kilíček sic elegantně, ale žuchne z velké výšky… tak jsem ráda, že se ty šílené boule na kolenou nehnou a dál drží nohy pohromadě…
    Fotku pošlu dozímu panu doktorovi… v Podmitrově taky vrtěl hlavou, že nechápe, jak je možné, že ty nohy to těleso stále bezproblémově nosí…

    1. Tak s tou měkkostí pohybu a tichým došlapováním jsi vedle jak ta jedle – naši kočičáci dupou víc než psiska a když skáčou z větší výšky, tak je to pěkná rána a ještě u toho heknou. No nejsou to sice žádní drobečci, ale Bertíka slyším jít na asfaltu tak z dvaceti metrů.

     1. Ona Xerxová možná myslela spíš mechaniku pohybu, odpérování toho došlapu, a to je u koček opravdu měkčí – ostatně o biomechanice, a nejen kočičí, by se daly psát romány, je to zajímavá věda. Což ovšem nějakou podivnou shodou okolností nevylučuje, že kočky překvapivě dupou. Naši obláčkoví peršani honící se po schodech, vyluzují zvuky jako když se přesýpá pytel brambor…

 12. Jsem u syna, pozval mne na cínu. 😛

  Ája je opravdu slunícko a jak vsichni písí ta poslední fotografie svedcí o tom jak vám spolu je.
  Já jsem vzdycky opatrná kdyz máme potkat boxera. Moji psi byli dvakrát napadeni, tedy ne od fenek. Nekterí psi boxera chtejí mít vzdycky navrch. Nebo jejich pánícci? Ale s pohodovou Ájou by ke rvacce dojit nemohlo.
  Milá Jenny, pohlad ode mne Áju. Ne to vlastne nestací, porádné objetí to musí být jako na té fotografii. A aby u vás nedoslo k zarlivým scénám tak to vezmi smahem, zobjímej celou smecku. Vy byste mohli být v cítance:
  My máme Jenny.
  Ó my se máme. (dog) (dog) (cat) (cat) (clap)
  Jenny má nás.
  Ó Jenny se má. 🙂 (clap)
  (h) (inlove) (h)

   1. Nevadí, že jsem se koukla, i když nejsem Velká kočka, že ne? 🙂
    Ta mandala je náááádherná!

    Ty runy, to byla výzva! Nejdříve jsem si říkala, že je škoda, že těm textům kolem nerozumím. Pak jsem koukla na popis a tam je napsáno, co to je a ještě výzva k rozluštění. No z toho žlutého bych (při mých moc moc dioptriích) nevyčetla nic, ale ten přepis …
    Nebylo to snadné, i nápovědu jsem využila a vytáhla z knihovny knížku, ale mám to 🙂

    A…. ta mandala je fakt nádherná! :O 🙂

    1. Samože nevadí, že ses koukla!
     Gratulace k rozluštění výzvy.
     (Přinutit počítač psát runama, to bylo něco. Uf.)
     Ten text je tak šíleně poetickej, že ho prostě latinkou nepřepíšu a nepřepíšu, protože jsem stydlavá a stydlavá. (blush)

     Nových mandal je celkem šest, kdyby někdo chtěl okukovat. Tady: http://ioanna-ioannina.livejournal.com/
     A jedna z nich je ještě volná. 🙂

     1. Milí Io, jsi jednička! S tebou znovu a znovu objevuju, co všechno může být mandala (angel) (inlove) (party)

   2. Milá ioannino, ta se ti opravdu povedla, moc krásná. On každý jednotlivý květ pampelišky je vlastně mandala. Pokud vím tak fialová je barva mládí. Chakra ji má umístěnou na temeni hlavy. Nebo se pletu?
    A prohlédla jsem si i ty druhé. Moc se ti všechny vydařily. Zaujala mne Living harmony. 🙂 (f) – a tohle je skoro pampeliška jen jinak barevná. (chuckle)
    Tuhle jsem byla nakoupit a najednou koukám blok s asi sto stránkami a samé mandaly. Ale jen v obrysech a čekaly na vymalování. Byly to omalovánky pro děti. Hned jsem si na tebe vzpomněla. A taky jsem na tebe myslela když tu byly trávníky pampeliškami celé žluté, ty pampeliščí dítě. (wave)

    1. Kočko, a chceš ji? Namaluju ti ji znovu! Je ji jak k tobě dostat?
     A jestli chceš, tak kterou? Harmony, nebo pampelišku, nebo obě?

     1. Milá Io, to přece nemůžeš chtít po někom kdo je narozený v blížencích aby se jednoduše rozhodl. Mně se musí strčit pod nos jedna jediná věc a i tak se budu rozmýšlet věčnost. 🙁 😀

   3. Ta pampelišková mandala je nádherná. Dovedu si ji představit v podobě textilního nástěnného obrázku, vyvedeného v kombinaci aplikace (hedvábí), výšivky (hedvábí, zlato, stříbro), a korálky.

     1. Můžu? Už mě taky napadlo zkombinovat aplikování a jiné techniky šití/vyšívání s malováním na hedvábí. To jsem sice ještě nikdy nezkusila, a tak na to zatím nemám potřebné materiály nebo pomůcky. Ale určitě se o to pokusím.

 13. Ráno jsem s Betkou byla u nás v lesíku – užívala si rejdění v podrostu, provedla kontrolu kachňat na rybníce a lítala vysokou trávou v mokřadu. Ale pak jsme ji namíchli (envy) . Vzali jsme ven jen Viléma a ji nechali doma… Ale na dětském hřišti by to pro ni bylo za trest, musela by být na vodítku a na trampolínu a klouzačky by stejně nemohla.
  Teď jsou mládežníci pryč a tak tedy přišla na řadu pořádná bezvilémovitá procházka v lese. A přinesli jsme tři krásné velké hřiby kováře 🙂

  1. Hale, nevymejšlej si. Jeden den mrzne a druhý den si houbaříte. Neměl náááhodou ten kovovýrobce kožich, nebo za pařezem výheň s měchy? 😉 (dance) 🙂

   1. fakt – nekecám (wait) . Ani s tím mrazíkem před pár dny, ani s tím dnešním úlovkem houbovým. Kováři jsou tady vždy první houby.

 14. Milá Ájo, panička mi o Tobě přečetla, moc Tě pozdravuju, a kdyby to šlo, tak si s Tebou hned zahraju na okusovanou a na honěnou a vůbec. Škoda, že jsi tak daleko! (wave) (toivo) Jo, a panička by si taky ráda popovídala s Tvou paničkou, Podmitrov byl prý moc krátký a to můžu potvrdit, haf haf!!

 15. Ájo, jsi nádherný potřeštěný sluníčko. I já ulovila objímací fotky, kde paničku přímo zastíníš, takže na fotce ji poznáme jen podle kousků rukávů 😀
  Jsem moc ráda, že ten hasič měl skvělý výcvik a věděl, co se s tak zuboženou pejskou má udělat. (inlove) Tak tobě a celé mixsmečce přeju dlouhatánskou řadu dní a let v pohodě a zdraví (sun)

 16. Taky mi to sežralo komentář, taky, Vave… Takže znova: jenny a Ája jsou úžasňáci a povídání bylo krásné… tak ať vám to ještě dlouho šlape zvesela a ve všeobecné shodě – ony si, Ájo, i ty chlupaté a drápkaté koule zvyknou. Díky moc.

  A jedno OT pro psí lidi: kamarád se začíná poohlížet po psíkovi štěníkovi, ale výhradně plemene welsh corgi pembroke a s PP. Neznáte někdo šikovnou CHS v dosahu České republiky? Není to akutní, kamarád se ale do roka chystá na zaslouženou penzi a plní si tak přání… Do pembrouků je léta platonicky zamilovaný, je to temperamentní pán se zálibou v turistice a velkou zahradou a je psí…

  1. Ano. kordžiové jsou bezva plemeno. Kdybych nebyla tak zamilovaná do fousáčů …… 😉 volila bych tohle plemeno. Jenou jsem se na výstavě o nich informovala, jestli lim nevadí život na schodech – nevadí!

  2. Tak o chovné stanici tohoto plemene vím jen o jedné, a tu má nějaká Alžběta bytem VB zámek Windsor v zimě okolo vánoc a v letních měsících Skotsko zámek Balmoral. Zkuste jí brnknout, třeba má volné štěně.

   1. Tak o té vím taky… Ale zavolám jí snad až později, ona prý teď má nějakou rodinnou oslavu 😀 A viděla jsem fotku Jejího Veličenstva se všemi 16 welšáčky.

    Všem dalším děkuji za náměty k přemýšlení, předám.

 17. Koukám, že mi zmizel ranní komentář. 🙁 A tak hezky a dlouze jsem to sepsala. (wasntme) Zkusím to rekonstruovat. (nod)
  Milá Jenny (inlove) , jsem moc ráda, že jsem mohla Áju poznat a pohladit si ji. Báječný pes. Moc se mi líbilo, že jak se jen někdo pohnul, Ájaa byla hned u něj, celá se vrtěla a ptala se dychtivě celým psem: „Jdeme někam? Bude se něco dít? Bude sranda?“ a smála se na celé kolo.
  Ája měla obrovská štěstí, že se dostala k Tobě a Bohouškovi (h) , stejně jako měl štěstí Daník i ty chlupaté koule. (chuckle)
  Přeju všem krásný den! (h)

 18. Zdravím od upršených žabek (rain) Áju jsem na Podmitrově potkala, ale stejně jako Jenny nestihla podrbat strakatice, já nestihla podrbat Áju. A to mám boxery tak ráda (a doma mi je zakázali, že slintají. Jo, slintají. Ale jsou hezcí!) U Áji si vždycky říkám, že pokud se měla někde toulat, tak ve vaší vesnici a ten hasič to trefil dobře. A má se jako prasátko v životě, krasavice žíhaná 🙂 Ono teda který zvířetnický pes se tak nemá, že 🙂

 19. Ájo, toho jména druhá. Ty jsi to tak vesele nastekala, ze by mel mít clovek hubu od ucha k uchu – tak nevím, proc mám vlhké oci.

  Herdekfilek, zenská, ty jsi mela takového stígra, ze jsi se dostala k Jenny – ver, ze nikdo ti nemoze dát víc, nez ona a dlouhorasý Daník a Bohousek a Cita a Mia a zajíci a vubec vsichni kolem tebe.

  P.s. Já chci taky do Podmitrova – a hned a se vsemi, co tam byli a se vsemi, co tam být meli (chuckle)

  P.s.s. Jak pravil klasik „A chcije a chcije a chcije“ (rofl)

 20. Pěkné psék! Ta objímací fotka je opravdu výmluvná, gratuluji oběma stranám. Ta vodní fotka dokumentuje Áju jako rybářku? Nebo tam má zajíce ve skafandru? Přeji hodně srandy do dalších let a co nejméně utrumů (chuckle)

 21. jenny se omlouvá tímto , že nebude dnes reagovat na komentáře. Díky za pochopení. Vesničané (heidy) + (toivo) jedou dnes do města nakoupit nějaké hadříky, poněvadž trochu vyrostli, (chuckle) a čekají je nějaké oslavy už dnes a ještě společenská povinnost v pindělí.
  Takže ještě jednou díky a dnes už jen mávám. (wave)

 22. Ájo, díky za naštěkání, souhlasí to přesně s tím, jak jsem Tě poznala. Jsi správné psí děvče, paničku poslouchej a to utrum, které chce panička, je pro Tvoje dobro. Věř, každý pejsek, který projde utrem má větší šanci na bezpečí vedle svých lidí.
  Jenny, ta poslední fotka je krááááásnáááá a mluví za všechno, o čem jsi psala (h) !

 23. hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  To tu čtu Betce, co všechno Ája (inlove) prožila a jaká byla chudinka opuštěná a hubená… a ona nic (chuckle) , tváří se unaveně a že bude raději dospávat. Mrcha jedna protivná, že prý s Ájou ona kamarádit nebude… že se se žádným třeštiprdlem divokým honit nebude a nebude. A že na tu aktivistku kamarádíčkovatou zavrčí a zavrčí… (chuckle)
  Že dospává se nedivím. Včera jsem naučila Vilíka jezdit ve velkém zahradním kolečku a jak jsem s ním běhala, tak Beta musela běhat s náma (zakouslá v mojí ruce – že bude řídit se mnou). No a musela vše monitorovat a brát mu klacek (její) a balónek (její).

  1. Ája opět jako včera zdraví trošku poťouchle Betí. Myslím, že by Betynku uštvala i s tebou a Vilíkem dohromady, je to ušatý torpédo. (rofl) (wave)

 24. Já nestíhám (máme tu zase milou návštěvu), ale Aju II jsem si prostě přečíst musela (inlove) (inlove) Ta poslední fotka z Podmitrova mluví za vše (inlove) Tak ať je vám všem vzájemně ještě dlouháááá léééétááá dobře.

  Přeji krásný víkend (sun)

 25. Tak trochu OT. Tedy dámy, vy jste mi daly. Já to včera neměl číst, tu diskuzi pod Prší. Došlo mi, že ten Sen noci svatojánské musí být to představení, co se o něm zmiňoval Horníček v Hovorech H. No jak jsem tak kulturnil u počítadla tak koukám na další roli Velké kočky. Julie a to byl jen kousek k Prokofjevovi, obvzlášť, když jsem se v programu dočetl, že hudbu z baletu jste použili mjako scénickou k inscenaci. Stačil pak youtube dotaz na Romeo a Julie. Je tam a celej. A taky tam je i Lebedinoe Ozero celý a několik provedení a Louskáček a Cinderella a …. A hned několikrát. tak jsou dvě v noci a já jsem po druhém dějství záznamu Labutího Jezera z La Scally. Kdy já půjdu spát to opravdu nevím. Příště bych prosil nepoňoukat.

  1. Počítač a ostatně i jiná zařízení mají kouzelný čudlík – zapni/vypni 😀 😀

  2. Tak jsme dva, od rána čučím na Lebedinoje ozero. Miluju klasickej balet, takže mně čeká asi bezesný víkend. Zatrapenej nett , tolik pokušení v tak malé krabici. (chuckle) (wave)

  3. Jindřichu, jestli vás to potěší, nejste v tomhle druhu záliby sá m… U nás máme skvělé kino, vč. klubových večerů a taky 3D a dobrého ozvučení. Dávají tam občas klasiku z La Scally, z Metropolitní a pod. Když jsem poprvé vyzkoušela, myslela jsem, že nás tam bude v sále pár. Cinderella, lupen za 300,-… Bylo narváno, přidávala se promítání… Traviata dopadla podobně, tak si myslím, že to s tím kulturním barbarstvím ještě nebude tak žhavé. Ale spát prej se taky musí… (wave)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN