105×148: Podivuhodný Podmitrov podruhé

Říká se, že nelze dvakrát vstoupit do jedné řeky. Také se říká, že čím větší má člověk očekávání, tím snadněji se dočká zklamání. Jenže v případě Podmitrova to neplatí. Je to natolik magické místo, že se šesté velké setkání Zvířetníku prostě muselo vydařit.

 

 

Mimořádně silně jsem vnímala nejen přítomnost lidí, kteří tam byli fyzicky, ale také přítomnost lidí, kteří přijet nemohli. A jak se zdá, nebyla jsem sama, kdo to tak cítil. Zaujala mě v diskusi poznámka Zany, která psala o tom, jak v Podmitrově vzpomínala na Fallowu. A určitě jsme úplně všichni mysleli na Veram, která loni na louce pod hradem cvičila tajči, koupala se v lomu a večer si s námi zazpívala. Kéž by tato soustředěná síla myšlenek Veram pomohla.

Zvířetnická komunita se během let proměňuje a diskuse na Zvířetníku jsou takové či makové, podle toho, kolik a jakých lidí se do nich zapojuje. V posledních měsících jsem občas měla pocit, jako by se na Zvířetníku ztrácela jiskra a pestrost, jako by ubývalo legrace i chuti si povídat o všem možném. A tak trochu jsem se obávala, aby toto velké zvířetnické setkání nebylo poslední.

Ale v Podmitrově jsem najednou měla úplně jiný pocit. Bylo nesmírně potěšující sledovat, jak se lidi dobře baví, jak jsou rádi spolu, jak si dobíjejí baterky a těší se na další setkání, se kterým počítají. Uvědomila jsem si, že i když se spousta lidí zapojuje do diskusí zřídka nebo vůbec, tak jsou stále na své značce.

To je rozhodně dobré zjištění a je to základní předpoklad pro to, abychom se dokázali sejít i napřesrok. I když pro organizátory dalšího setkání bude hodně těžké, aby akci v nevyzkoušeném prostředí zvládli s takovou zdánlivou lehkostí, jako se to povedlo letos Louk a Jarce.

Nejen jim ale patří mé velké poděkování. Tři dny strávené v Podmitrově budou pro mě nezapomenutelné díky vám všem, kteří jste do Podmitrova přijeli, i díky všem, kteří jste s námi byli v duchu. A doufám, že tomu tak bude i napřesrok.

Aktualizováno: 23.5.2012 — 19:57

76 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. OT i kdyz.. Na Prime prave odvysilali reportaz z Podmitrova 🙂 upoutavka na vikendove rodeo zavody. Ale teda my to tam meli hezci 😉

 2. Lidičky, já byla dnes tak statečná. :O Na odpolední procházce jsem dvakrát pustila stejně statečného Garyka aby mohl honit balonek. Jednou na louce u nemocnice (k nemocnici a daleko za ní přece jednou zdrhl před výstřelem) a po druhé blízko nás na hřišti. A to ani neměl plíšek s vyrytými telefonními čísly na obojku, ten jsme ztratili nebo zašantročili. On byl tak šťastný, poděšení moje. Balonek střední velikosti jsem mu kopala (však teď kvílím kvůli bolesti asi se s artrosou v koleně kopat do balonu nemá). A aby se mi Garuš neuřítil tak jsem ho sem tam posadila a šla balonek schovat aby hledal. Dokonce vydržel sedět a čekat, věděl že za chvilku bude moci balon zase honit. To jde jenom o to že je to velké risiko. Jak něco bouchne a on se vyděsí tak už moje povely neslyší a jenom zcela zablokovaný zdrhá do bezpečí. Tedy on si myslí že do bezpečí, pravý opak je však pravdou. Na ten jeho děs ze zvuků nestačím, to by zvládl jen Cesar Millan ale podle všeho by si Garyka vzal na nějaký čas sebou do svého centra.
  Páni to je zase hodin. Tak dobrou noc!!! (wave) (yawn) |-)

 3. Opožděně přeju všem dnešním oslavenkyním vše nej nej nej a Vave děkuju za pěkné shrnutí. Už se ví, kam se pojede příští rok?

 4. Ano, rád jsem potkal spoustu známých lidí.
  jo a mám tu nějaké fotky. Jdu zase pár udělat. Jestli to půjde dál tímhle tempem, tak to stihnu do Mikulášského venčení. 🙁

  1. Neboooj, nejsi poslední. Ještě já a jestli ti to udělá radost, tak počkám, až se vytasíš s úlovky. Já je mám jen nepřebrané, protože mi skřítek Mitrováček „zatápí“ a dělá děsný schválnosti. Ale když jsem se zeptala Vave, tak ta dělá mrtvýho blouka. Musela by přiznat, že je to skřítek potměšilý 😉 (inlove)

 5. V Podmitrově bylo zvířetnicky krásné a lidsky neuvěřitelně hřejivé (inlove) – pravda na rozdíl od těch ledových nocí 😛
  Děkuju ze srdce organizátorům a moc doufám, že ještě mnohokrát do této řeky společně vstoupíme, byť poteče kdekoliv (f) (sun)

  Všechno nejlepší Janám a Janičkám – a že jich tu máme! (h) (f) (party) (^) (d) (dance) (cat) (dog)

 6. Všem Janám všechno nejlepší, přeji vám to už od rána, ale nechtělo to odejít!
  (rose1) (h) (^) (d) (rose1)

 7. Děkuji vám za příspěvky a další úžasné střípky z Podmitrova. (h)
  Doufám, že napřesrok budou moct jet i ti, kdo letos nemohli. (nod)

 8. Milá Vave, s tou diskuzí máš úplnou pravdu. někam se nám vytratilo lehčí povídání a vtipné jiskření. Občas se diskuze povede báječná a někdy nevím, jestli to lidi vlastně četli. Možná je to tím, že mnozí na net v práci nemůžou?

 9. Bylo to opravdu moc prima. Trochu jsem se bála, jak to zvládnu sama s Bárou a se štěnicí, ale bylo to v klidu. Děkuju všem, co muchlili a tím pádem hlídali, aby si ten poděs Róza neublížil. A organizátorky by zasloužily metál.

 10. Ano, ano. I já jsem v Podmitrově zjistila, že úsloví o nemožném vstupu do stejné řeky, se tentokrát opravdu nepotvrdilo. Ty dny jsem měla vytěšené a bylo tam díky všem účastníkům náramně. Jen, Vave, koupila jsem si skřítka Mitrováčka 😉 A fakt se na novém působišti snaží. A je to neobyčejně výkonný pišišvor. Ale to nevadí. Pokud nepochopí, že je tu doma, tak ho dám při nejbližší příležitosti s ostatními dárečky z Podmitrova sestře Zuzce. (*) Třeba mu horský vzduch zklidní hormony (bat)

 11. Zdravim vsechny! Je holt obdobi, kdy se moc nezapojuji, ale ctu stale 🙂 ale vseho docasu, verim, ze bude „lepsi situace“…podmitrovske fotky a zaznamy predkladaji nadhernou atmosferu, muselo to byt moc fajn. Pristi rok to mne a Pudlikove jiste vyjde a budeme na znaccce v plne sestave 🙂 krasny den vsem a papa!!!

  1. chyběly jste (wave) Vzpomínaly jsme, kam jste se ztratily…

   Hezky bylo, kromě psisek se úžasně bavil i zvířetnický dorost – Rysíkovi to moc slušelo (má krásný sestřih), fňučka od Abyt vůbec nebyla fňukavá, ale veselá chytrá šestiletá slečna, vnučky od Hanči a Alči hrozně povyrostly a malá Rysinka a malý Vikulenek se taky v kačárkách tvářili vesele.
   Nezapomněla jsem na nějaké dítko?? Kubu s Kačkou už mezi děti rozhodně neřadím (chuckle)

   1. Ještě bych doplnila, že i na láfku mezi dorostem došlo, zaznamenala jsem lehkou líbačku u táboráku. (chuckle) Prásknu to – Rysík a Sofie. (h)

    1. Jo jo, je to tak. A to jste neviděli Rysíka ráno. O Sofii se mu zdálo a po probuzení se choval jak zamilovanej chlap. Veselé prozpěvování a neustálý šťastný úsměv na tváři … (inlove)
     Ale u snídaně Sofie nebyla a pak jí snad nějak nebylo dobře nebo co, tak ho to zase přešlo.
     O pejscích tvrdil, že se mu líbí všichni, ale domu žádného nechce. Ale Sofii by domu bral 🙂 . On je celkově na starší holky. Je po tatínkovi.
     Tohle je už desátý pokus o odeslání :@

 12. Vave, pravdu díš (inlove) . Strašlivě mě mrzelo, že jsem loni nebyla a o to víc jsem se zařekla, že letos prostě pojedu, kdyby trakaře padaly. A udělala jsem dobře, bylo to príma, byla to klasika. Bylo to bezva (y) .

  Všem Janám, co jich tu je spousta, přeju k svátku něco moc hezkýho, ať se vám, holky, daří, na co sáhnete, hodně štěstí, radosti a zdraví (h) (rose1) (h) (rose1) (h) .

   1. Ano přesně tak, všem Janám a Janičkám všechno nejlepší k svátku přeji. Dámy prosím rozdělte se. (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)
    Nevím jestli to stačí, je vás tu hodně. 😉 (chuckle)

  1. Připojuji se k přání všeho nejlepšího k svátku našim Janičkám Jováskovým, Loukovým, Ba, Bu i všem ostatním, na které jsem si momentálně ostudně nevzpomněla.
   (f) (sun) (h) 🙂 (d) (^) (music) (sun) (f)

   1. Mraky ženskejch :* : ještě Bětulásková, Io, JJ – určitě ještě někdo chybí (inlove) (^) !

    1. Všem Janám, Janičkám i Janinkám přeju jen to nejlepší (rose1) (sun)
     – jmenovitě přidám ještě Jenny (rose1) a Janičku (rose1) od jinoHonzových (a určitě se najde ještě další)

    2. Opravdu mraky Janiček! Lásková, a Io taky! JJ se nabízí, a stejně určitě nejsou všechny! (h) (f) (sun) (h)

    1. Včera hrála divadlo pro rodiče (já nemohl), dnes jí bylo ráno blbě (asi se přejedla u babičky), tak je doma.
     Na operaci si už ani nevzpomene a vyrábí desítky náušnic, náramků, přívěšků a bůh ví čeho ještě z perliček. Tak mě napadá – že by se to šiklo do vánoční aukce?

     1. Určitě by se šiklo, Hanýsku! (nod) Jsem ráda, že je malé talentované hérečce (chuckle) dobře. (h)

  2. Taktéž se připojuji s přáním Janám. Však jich je docela hodně a i za bukem se nějaké najdou (rose1)

   1. Tez se pripojuju s pranim krasneho svatecniho dne vsem Janam – a ze vas tady je! (inlove) (h) (f) (^) a hodne radosti.

  3. připojuju se k Zaně a PŘEJU VŠEM JANÁM VŠECKNO NEJ NEJ KU SVÁTEČKU (f)

   Nakoukla jsem v rychlosti do fotek (zatím jen ty od Vave) a je vidět, že bylo živo a pořádně jste si to užívali 🙂

  4. Já hluboce děkuji a velice se klaním a naopak – zrovna jsem přilezla zapocená z města, páč jsem vyvláčela do kopce i pytel s pískem. (cat) (cat) a (cat) mi pomohly vybalit nákup a pravily, že bychom si k svátku mohly uvařit kus kuřete a ze zbytku si panička bude moci učinit sváteční polífku.

   Spolugratuluji spolujmenovkyním, ještě jste vynechaly assol a určitě eště někerou, tak přikládám pár záložních kytiček: (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

   1. Kdysi na mne, soujmenovko, použil v básni jeden kamarád právě klematis – tak si ho aspoň konečně vtisknu. 😉

     1. Věděl, nedbal, ostatně nedbal tehdá ani třicetiletého manželství, chňa.
      Známe své pappenheimské… oni už spolem nežijou, byla jsem prostě první příznak druhé mízy (to je tak trefné přirovnání, že jsem sem tu odpověď musela dopsat).
      Jdu chovat Bětušku, pa…

      1. Podrbej Bětušku na čumáčku!
       První příznak… to si zapamatuju, to je supr! Budu používat s odkazem na autora. 🙂

 13. Já jsem na vás všechny taky moc vzpomínala. Přiznám se, že jsem i měla chuť se ráno v sobotu sbalit a přijet aspoň na otočku. Pak jsem se pustila do uklízení a bylo rozhodnuto.
  Ale příští setkání bych ráda absolvovala také.

 14. Já se ve vás převtěluji pokaždé když sleduji zvířetnické akce na fotografiích a tak mám pak pocit že jsem to všechno s vámi zažila. Tentokrát jsem se hodně převtělovala v ta radostná zmáchaná či uhoněná psiska. Děsně krásný pocit. 😉 (dog) (dog) (dog) (dog) (dog) (dog) (dog) (dog)

  A já vám vůbec neoznámila že tu máme čtvrtý den léto. Tak je to tu pokaždé, ze zimy rovnou do léta. A stejně jsem vždycky nepřipravená, hledám lehké oblečení a nějak tomu nechci uvěřit a a tak se sichruji svetrem. A už kvetou šeříky a svíčičky kaštanů jasně září do kraje a všude jsou záplavy pampelišek a vzduch se tetelí vůněmi.

  A vzpomínám. Dvacátého prvního května roku 1976 jsme se nastěhovali do tohoto domku. Opustili jsme nevlídnost Vendelsömalmu kousek od Stockholmu a vrátili se do Göteborgu kde jsme bydleli prvních dva a půl roku. Návrat byl radostný a nadějný. Ale moc radostí nás tu nakonec nečekalo. Po patnácti letech tady to byla pro mne šikana a vyhazov z práce. A ještě hůře pro mého muže, pro mého muže si přišla smrt.

  Na zahradě jsem před nedávnem nalezla mým mužem sázenou třešeň rozlomenou vedví a půl kmene s větvemi zabarikádovalo průchod zahrady. Já na zahradu skoro nechodím, rámus je tu příliš veliký. A teď zvlášť když vylamují asfalt a zakopávají do země jakési vedení ani nevím čeho. Už to trvá měsíc a ještě nějakou dobu potrvá, musí přece zase vyasfaltovat. Chudák Garyk.
  Nevím jestli ta rozlomená třešeň něco znamená. Vím jen že jsem nikdy neustřihla nejmenší větvičku naší japonské třešně. Té odřízl můj manžel velkou větev několik dní před svou smrtí. Přijde mi ten velikánský keř jako zakletý. Už dosáhl výše domku což je asi 8-10m. Stromy mají velikou sílu. Někdy si stoupnu a obejmu třeba starý kaštan a cítím jak míza pulsuje. Ve skutečnosti je to asi můj puls. (chuckle) Ale to mi nebrání v tom silném pocitu že cítím žijící strom, snad i jeho duši. Předává mi svou sílu. Běžte a obejměte nějaký strom, ucítíte to taky. Škatulata, škatulata, hejbejte se.
  To se také objímají stromy. 🙂

  Jednou se možná vypravím na některé ze zvířetnických setkání i když si nejsem jistá že k tomu ještě někdy seberu sílu.
  Krásný den vám všem přeji!!! (inlove) (hug) (sun) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f) (f)

  1. Velká kočko, u nás je to s počasím poslední roky také tak. Kdepak nějaké jaro, přechodné období, kdy se nosily lehké kabáty (baloňáky) atd. My jdeme z kozaček rovnou do letních pantoflí o něco dřív, už v dubnu, ale jinak je to stejné. Jenom to strašlivé sucho tam u vás na Severu jistě nemáte 🙁 .

   1. Milá Alex pravdu díš v Götebořicích je sucho málokdy. (nod) Spíše naopak. (rain) (rain) (rain) (rain) (rain)
    Pokud jde o počasí nemusím tedy litovat že nežiji v Čechách. (think)

   2. Taky jsem nedávno přemýšlela nad tím, kdy se vlastně ty baloňáky nosily 😉 . Pamatuji se, že jako děcko jsem ho nosila, ale to jsem bydlela na severu Čech, teď bydlím už sedmadvacátý rok v Přerově – počasí, nebo spíš podnebí je jiné než bývalo u našich. Když mluvím s našima, tak se občas divím, že u nich je ještě sníh a u nás už kvetou meruňky, broskve, sklízejí jahody a my je už máme dávno snězené….
    Jinak u nás je taky strašné sucho, tráva vlastně ani pořádně neobrazila, v zemi jsou praskliny jak ve vrcholném létě a teď ten vítr, který je jak horký fén (sweat)

    1. Ivuš, přesně tak, Morava je pod vlivem panonské oblasti, takže suchá uherská pusta. Domnívám se, že se pomalu přesouvá na Moravu 🙁 .

  2. (hug) – to tebe, a (hug) – to tvoji třešeň.
   Ťukaj. (h) A když má člověk štěstí a strom dovolí a člověk se správně podívá, tak svítěj. Jsou úžasný, vysokánský plameny tak o metr, dva mohutnější – nahoře možná víc – než kam jim sahají nejkrajnější lístečky koruny.
   Mám tu několik zamilovaných bříz.
   Můj zamilovanej kaštan, na kterej jsem lezla (jo, jako dospělá, však taky potmě, abych neděsila mládež 😀 ), mi skáceli kvůli stavbě okruhu. ;( Ale nasázeli spoustu malejch stromků a já kolem nich chodím a říkám jim: ahoj, mrňousi, pěkně rosť! 🙂

 15. Já jsem se letos konečně do Podmitrova chystala, těšila jsem se hrozně, protože jsem tady většinu času uvázaná a dvoudenní výlet by pro mě byl svátek sám o sobě, natož na zvířetnické setkání.Takže jsem samozřejmě onemocněla. Někdo mě snad proklel (mám jisté podezření), bývám nemocná opravdu výjimečně. Dodnes tu křivdu nemůžu rozdýchat, nedokázala jsem si prohlídnout ani žádné fotky, nemám na to sílu.

  1. Hm, to už je několikátý případ, kdy mi příspěvek do diskuze prostě zmizuel (devil) (envy) (devil) !
   Aleno, ti tvoji pošuci určitě nemají sílu pořádně proklít. To bude za chviličku dobrý! A příští rok to určitě vyjde, chyběla jsi.

 16. Milá Vave, moc pěkně jsi to napsala. Jak jsem starší a starší, málokdy se stává, že mě bolí mimické svaly neboli správně česky-ksicht, od smíchu. Ale při Setkáních se mi tohle děje stále!
  Vzpomínala jsem vzpomínala. Nejvíce na veram. Zvlášť když jsem jela pro Jajku a Nelinu do Křižanova. Tak na ten stejný vlak jsem jela minulé Setkání pro veram.

 17. Letos jsem vysloveně záviděla.
  Ale od loupežníků nelze odjet ani na den. Už zvládli schody do patra (polotočité) a dobývají nová území. Na dobytém území nezanechají vlajku ale ééé… no, víte co. (chuckle) Zavíráme pečlivě dveře. Kdo nezavře – uklízí. Máme v baráku všechny možné bariéry. Výsledek bude ten, že jen my budeme mít problém se po něm pohybovat. Štěňata to zvládnou.
  Trochu přeháním (s tím označením vrcholu ne), jsou správní a živí. Začínají být ohromně mazliví a už nás ndšeně vítají. I na zavolání už se řítí k člověku.

  1. Evo, a co tak dát před ty schody takovou tu zábranu, jak je na malé děti – v podstatě mříž s dvířky, nemusí se nic vrtat, jen se to rozepře mezi stěny, dají se k tomu koupit i rozšiřující díly…

   1. Zábranu jsme už dali. Tohle byl prvovýstup 😉
    Ale pochopitelně občas někdo dvounohý jde nahoru a na zábranu zapomene. Jinak mají loupežníci vymezené prostory, kde se s nepořádkem počítá. I po opakovaných zkušenostech se občas chybička vloudí, ale následky naštěstí nejsou nijak hrozné (bylo to na dlažbě 😉 )
    Jinak se s nimi spíš bavím (i když dnes řvali ve 3 v noci, naštěstí jen asi 15 minut a pak spali do 5). Kdyby mě to obtěžovalo nějak zásadně, tak to nedělám. Ale teď jsou strašně legrační a milí.

 18. hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  krásně bylo (nod) Ráj pro psiska i děti (nod) No, i pro ty starší (chuckle)
  Uvidíme, kdo a kam a kdy… příští rok… (wave)

 19. Už len z fotiek je jasné,že Podmitrov bol úžasný.Myslela som na Vás vééľmi intenzívne.Fotky sú krásne a zachycujú radosť ľudí,ale hlavne zvierat.
  Vikend 8.9.10 jún budem v Brne.-ak by bolo brnenie….
  Io náhodou nie je z Brna alebo od Brna/mám záujem o mandalu/?
  teda viete čo,som v službe na op.stredisku,dnes volaju takí magori,až strach.

  1. Verenko, no konečně! Že už si uděláš čas a přejdeš Jordán, safra co to plácám, hranice a doputuješ do Brna.
   Sestry Moravské! Kuk, jste tady? Co takhle Brnění-Verenčení?

  2. Sežralo mě to! Tak eště jednou.
   Io zde!
   Jakou mandalu?
   Jestli chceš nějak hodně upřesňovat, ozvi se na mejlu: ioanna puntík ioannina na gmailu comovém 🙂

 20. O tom, jak jsem si užila podmitrovsk0 setkání „z druhé ruky“ jsem už psala. Takže mohu jen popřát, aby se Zvířetníci scházeli další a další roky se stejným úspěchem. A nám ostatním, kterým se asi těžko kdy povede se zůčastnit pak atmosféru alespoň trochu přiblíží vaše fotky a popsané dojmy.

  1. Já taky.
   Příští rok, snad… vlezu do tý řeky poprvé. Pokud bude staruška ještě moct. No a pokud nebude, dá se přece vždycky strčit na pokoj prospat, žejo? Žejo! Tak.
   Teď ještě ukecat ten Osud a mám to.
   To se to plánuje! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN