ČLOVĚČINY: O dietě

Zdravím od nočně zmoklých žabek, dneska jsem se rozhoupala vyzkoušet tu álojovou dietu (Mušketýr začal věřit na aloe vera). Zatím jsem zahájila jen mírně šílený den.

 

 

 

Po šesté hodině ránoMušketýr vyletěl s řevem z postele, protože ho chytila křeč. Psice se lekly a rozštěkaly, a tak jsem se otočila na druhý bok. Byla jsem tázána, jestli budu ještě spát, tedy jsem konstatovala, že jo. Ale už jsem nespala, protože se Borůvka začala dožadovat vstávání (nacpala jsem ji do postele zpátky) a následně dorazila Maceška a chtěla se mazlit.

Vylezla jsem z postele, zatímco Mušketýr už zase spal, a šla studovat návod na dietu. Ráno mám sežrat piluku s jakousi houbou, co se v žaludku nafoukne a sníží pocit hladu, asi zapít, jinak to nemám naději spolknout, a za 20-30 minut si mám dát koktejl z mlíka. Sežrala jsem piluli, šla srovnat polohotový quilt, a pak do pracovny zapnout počítač. Psice jsem nakrmila a pustila ven.

Borůvka venku našla po nočním dešti zapomenutého plyšáka a donesla mi ho do pracovny. Vytřela jsem tu bahnitou louži, co z něj vytekla, a odnesla ho do koupelny. Borůna ječela u koupelny i v koupelně, že chudák sob Rudolf je tam bez ní a ona ho chce.

Nevím, co ta houba má dělat, ale mám hlad, že bych kvůli kusu jídla dokázala i vraždit. Udělala jsem si koktejl a váhám, jestli to stojí za to. Mlíko snáším nejlépe v kafi a pak v kočičí misce. Soba jsem hodila do pračky, Borůvku zvedla k umyvadlu, aby viděla, že Rudolf tam fakt není!!! a popíjím mlíko. Ke snídani si mám vzít ještě 1 kus ovoce. V kombinaci s tím mlíkem začínám chápat smysl diety. Jestli se z toho nepos…, tak to bude zázrak. Tři deci mlíka se zdají být nekonečné. Má být sojové nebo odstředěné. Nechápu, proč bych měla kupovat takovej hnus.

Borůvka se mnou nemluví. Sebrala jsem jí soba. Přiložený šejkr měl rozmíchat tu vanilkovou věc v mlíku. Nepovedlo se mu to, ale dá se to přežít. Dočetla jsem dietu. V poledne zase houbu v piluli a šálek zeleniny s nízkotučným dresinkem. To prý když budu dodržovat celý život, budu štíhlá. Asi nebudu. K obědu budou roštěnky s rejží.

Kus ovoce k snídani jsem nezvládla, protože se mi udělalo špatně jen při pohledu na košík. Teď už je mi špatně asi z toho mlíka. Došila jsem kus quiltu a jdu si uvařit kafe (váhám, jestli si do něj mám dát mlíko). Kafe v dietě není, ale na něčem přežít musím.

 

Podle diety si můžu na svačinu dát 2 kousky nízkotučného chleba se dvěma lžícemi arašídového másla. Váhám nad výrazem nízkotučný chléb. Náš normální chléb mi tučný nepřipadá a po třech dnech zabalení v utěrce má ten správně dietní vzhled – žvýkání kůrky podporuje svalovou činnost. Arašídové máslo nemám a nenávidím, takže jsem na chleba mázla přírodní sýr.

Borůvka se rozhodla, že se mnou bude mluvit a loudí chleba se sýrem. Světluška vše jen z povzdálí sleduje. Ráno jí páník vysvětloval, že nemůže k němu do postele, protože je určitě z mokré zahrady špinavá. Když jsem šla za pět minut kolem ložnice, spala vedle něj. Vyprala jsem prádlo, ale venku mrholí. Borůvka naštěstí spí, a tak neječí, že jsem jí na sušáku oběsila soba Rudolfa.

Při vaření roštěnek jsem sežrala zbytek cherry rajčat s pár kostičkama sýra ze včerejší grilovačky, jinak bych už asi padla hlady. V hodině konverzace před obědem jsem se dost zuřivě vyhýbala tématům o vaření a usilovně jsem probírala zahradnické práce a zážitky se zvířaty. Slintala jsem jen ve chvíli, kdy jsme líčila Borůvčinu krádež čtvrt kila anglické slaniny z nákupní tašky, a kterak byla pejska po zbytek celého dne aktivní, čilá a vlídně naladěná. Nedivím se jí.

Při obědě se mě Mušketýr optal, jestli mi může nalít nízkotučné nealko pivo. Pak jsem si přečetla návod na dietu, nakolik jsem ho porušila. O dost. Přehlédla jsem, že k obědu k té zelenině mám mít ještě 3 dcl toho strašnýho mléčnýho koktejlu!

Svačina má být aloe vera výtažek a energetická tyčinka. Fuj, sladký. Vzala jsem si radši ještě vlažnou celozrnnou kaiserku s trochou sýra. Získání kaiserky bylo spojeno se značnou fyzickou námahou, před dnem volna se zdálo, že budu v obchodě svádět zuřivý boj i o chleba.

Odpoledne jsem dočetla, co mi má dieta přinést. Např. snížit chuť na sladké (nejím ho) a zahnat večerní mlsání. Večer, pokud se dobře a chutně najím, nemlsám. Mlsám přes den – sýry. Čokolády přede mnou může ležet kolik chce, ale vyměním ji za kousek Nivy nebo uzeného sýra. O tom dieta neříká nic. Jsem vůbec vhodným adeptem? Určitě, mám pneumatiku na břiše! Jen mě mate, že se mám vyvarovat uhlohydrátů, na kterých jsem „závislá“ a jím jich přespříliš (to fakt už všichni ví o mé závislosti na špagetách???)

Vrátila jsem Borůvce soba Rudolfa. Od vykuchané žáby ho lze rozeznat jen podle plyšových visících parohů, ale Borůvka ho opatruje jako státní poklad.

K večeři mám mít jídlo složené z libových proteinů, dobrých uhlohydrátů a zdravých tuků. K tomu několikero druhů pilulí, které ani nemám, protože jsem se je neobtěžovala koupit. Jídlo má mít kalorickou hodnotu 100 g kuřecích prsíček. Jak tam asi narvu i ty dobré uhlohydráty? Zavrhla jsem pilule a nahradila je předkrmem z rukoly, sušených rajčat a mozzarelly. Synek říká něco o tom, že není králík a pampelišky nejí. Zabiju ho. A on ten hnus v mlíce pít nemusí!

Světluška v tu chvíli nahání po domě plastový květináček. Tvar byl silně pozměněn a má krajkové vzory od zubů. Dramatický okamžik nastal, když do něj šlápla, uvízl jí na zadní noze a nejdřív ho nemohla najít a potom setřepat. Problém pampelišky tak upadl v zapomnění.

K večeři jsem si vzala kus kuřecích prsíček. Na dobré uhlohydráty nedošlo, zaplácla jsem je rajčaty a paprikou. Nevíte, kde seženu dietní nízkotučné víno? Po několika diskuzích s pubertálními dětmi mám pocit, že nejlíp by pomohla nízkotučná whisky.

Borůvka odnesla soba Rudolfa na terasu a zapomněla ho tam. Za chvíli na něj padne rosa. Měla bych jít spát, abych zapomněla na to, že si ráno můžu dát lahodný nízkoenergetický mléčný koktejl…

 

 

Aktualizováno: 8.5.2012 — 22:25

121 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. hááááááá 😀 bych se teda netejrala, pokud zhubneš, za chvíli to máš zpět + něco navrh, tělíčkosi holt pamatuje a trápit se nedá 😀

 2. Milá Matyldo, tyhle problémy znám velice dobře a taky z vlastní zkušenosti,ale pobavilo mne tvoje svižné a vtipné vylíčení trápení a tejrání se s dietou.Moc jsem Tvůj dnweska humor potřebovala. Musím si zvířetníkům aspoň trochu postěžovat. Dnes jsem neměla čas a hlavně sílu nějak komunikovat . V našem utýraném a stále rekonstruovaném paneláku dnes měnili všechny stupačky. Kdo zažil, ví dobře, o čem mluvím.Por neznalé jen podotknu: binec všude nepředstavitelný a ještě k tomu celý den bez vody a možnosti se nejen umýt, ale hlavně použít wc. No, aby těch ústrků nebylo málo, tak zrovna v naší kuchyni vyrobili ti umělci-neumělci obrovskou díru do stropu. Nějak se jim prý vysmekla sbíječka, když stále nemohli odvrtat kovovou koncovku, co končila na střeše přímo nad mým bytem. Děs a běs mne už zachvátil a byla jsem těsně před druhýnm infarktem, když se tohle zrovna stalo u mne doma.Strop naší kuchyně tudíž vypadá přesně jako ilustrace k pověsti dr. Faustovi,jehož nekalé spolky s pekelníkem skončily odnesením hříšníka stropem místnosti. Ano, v n e stropě naší kuchyně p zeje přesně stejně velikýá díra. Jen mne vzal běs málem taky, ale nikoli do pekla.
  Takže po dvojím loňském vytopení kuchyně, které pokračuje „úspěšným“ a soustavným vyhníváním několikanásobně promočeného a dosud plně nevyschlého bytového jádra, což však náš MěÚ velice bedlivě ignoruje, aby jádro nemusel na své náklady měnit, nastala dnes katastrofa další. Máme odedneška ve stropě kuchyně doslova kráter zvící cca 20 cm v průměru. Z tohoto kráteru ještě do mé kuchyně nakukuje jakýsi podivně zkroucený kus rezavé oceli Nic se zatím jaksi neděje, i když úřednice, která má byty na starosti, si byla po mém telefonickém nahlášení události díru osobně překontrolovat. Pro jistotu jsem všechno řádně zdokumentovala fotoaparátem ,a taky jsem si od těch neumětelů nechala podepsat dobrozdání o tom, že díru jsem si nevyrobila já , ale byt mi dírou ozdobili oni sami. J VŠAK e otázkou, kdy se začnu opět s úřadem handrkovat O termín opravy toho děravého a ostudně vyhlížejícího stropu vlastnÍ kuchyně. Už předem tuším, že problémy budou bveliké. Po dnešku máme byt opravdu “ skvěle a vkusně ozdoben “ . Tahle nevkusná výzdoba však není zdrarma a JEN TAK PRO KAŽDÉHO NÁJEMNÍKA. Bude tohle všechno stát hodně velké prachy za citelně a drsně zvýšené nájemné v rekonstruovaných domech. Za to, že zde ještě bydlíme a všechny ty ústrky, RÁMUS PRACH, NEPOŘÁDEK a nepohodlí po celou dobu rekonstrukce snášíme, by nám mělo město na nájemném spíše slevit než ho zdvihat neúměrně. Toho se však nikdo nedočkáme. Mne všechny stresy a katastrofy,které zavinili vždy dělníci, co rekonstrukci provádějí, připravily o spoustu klidu a veliký kus mého vlastního zdraví. v Vše se podepisuje na nestabilitě mé cukrovky a taky na zvýšených problémech s už dříve nemocným srdcem. Prosím o palečky, aby se věcin konečně pohnuly a díra ve strpě kuchyně zmizla co nejdříve. Mám už všeho p opravdu dost a jsem tak rozzlobená, že už se dál ovládat nedokážu. zdravím všechny a zas mizím.

  1. LENI, UPRIMNOU SOUSTRAST. OBCAS SI MYSLIM, ZE DOST VYDRZIM, ALE Z KOMBINACE TVYCH ZALEZITOSTI BY MI ASI HRABLO V MOZKU. SES DOBRA, ZE DAL FUNGUJES. DRZIM PALCE, AT SE TO ZAS VYLEPSI.

  2. Ach Lenko – na vás se toho opravdu valí moc a moc. Vím, co to je měnit stupačky v domě (i nás to vloni postihlo – těsně před Podmitrovem), a navíc ta díra. Achjo – držím palce, ať je co nejrychlejí spravená a ať máte konečně klid. (y) (y) (hug) (hug)

  3. LENKO, DRŽ SE. (h) (h) (h)

   MÁM DOJEM, ŽE NA PATÁLIE S BYDLENÍM JE ASI JEDINÁ POMOC, A TO ODSTĚHOVAT SE DO VLASTNÍHO. CO SI PAK ČLOVĚK UDĚLÁ, TO MÁ. ŘEŠILI JSME TO UŽ PŘED ROKEM (PŘED DVĚMA? ACH TEN ČASOVÝ ZMATEK 🙂 ), KDYŽ PAN MAJITEL RODIČŮM NAPŘED ZVÝŠIL NÁJEMNÉ A PAK JIM ODPOJIL VÝTAH (TATÍNEK PO MRTVICI ŠPATNĚ CHODÍ A BYLY TO TŘI PATRA) :@ .
   ROZBILI JSME VŠECHNA PRASÁTKA, „VYTUNELOVALI POHŘEBNÍ FOND“ A ODPRODALI CO SE DALO, ALE NOVÝ BYT JE V OSOBNÍM VLASTNICTVÍ. JEN JEŠTĚ MÁME POŘÁD SPOČÍTANÉ, JAK DLOUHO MUSÍ VYDRŽET AUTO, PRAČKA, LEDNIČKA …

   ZKUS TO VŠECHNO NĚJAK PŘEŽÍT (inlove) A DRŽ SE.

 3. Taky mi to sežére každej druhej příspěvek, tak ještě jednou zdravím Rišánka: pěkně dopapej prášky, já vim, je to trápení, ale hlavně to má řešení. Však Pusina první atb na chřipku, co si přinesla z ulice, brala dobrejch 5 tejdenků! Celou půlku březosti byla tehdy chuděra na práškách…

  OT podpoznámka k Rozárkám, Babetkám a podobným korzárkám. Teď jsem si míchala chladné pití z lednice, dovyrobila jsem vinný střik, vrátila lahev, zabouchla s prominutím zadkem dveře a „IÁÁÁÁÁŇÁÁÁÚÚÚ!!“ Až mi málem sklenice z ruky vyletěla do stropu.
  Babeta korzárka přiskákla asistovat na lednici, já si jí nevšimla a přibouchla jsem ocásek, áchjo. Eštěže to nebyly noumální dvéře, ale mnoho těsnících gum. Tak jsem jí teď pro útěchu musela chvíli mávat mávátkem, aby na tu křivdu zapomněla. (Ale mamka s tetkou se hned přiřítily zkontrolovat, co jejich nezbednému koťátku provádím, no prosim – a pak že si to na sebe nezvykne, cha!)

 4. Už jsem měla lézt do postele, ale než jsem zavřela počítač nakoukla jsem do poštovního boxu a víte co tam bylo? Dostala jsem ze Slezského divadla adresu na moji spolubydlící sopránistku Helenu Klaškovou. Jak já jsem ráda, já vám mám takovou radost až bych křičela ale nemohu vyděsit moje chlupáče. Tak se raduji jen potichu.
  Do-brou noc !!! 🙂

 5. Zatím co jsem spala (usínám často ve dne), odjela cvičit, při té příležitosti nakoupila, zmokla s Garykem na večerní procházce a cosi doma přerovnala tak se tady rozvinula krásná debata o dietách k čemuž dala podnět Matylda když nastínila tu opravdovskou atmosféru jaká jednoho obklopí když začne držet dietu ve snaze zhubnout.
  Matyldo, perfektně jsi se strefila. 😉 (clap)

  Nejdříve chci poblahopřát Bubu, činím to až teď nestihla jsem být tak časná jako Rozárka. Ale hlavně že ti tvoje černé pejsky blahopřály jako první. Tady je ode mne kytice (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) a všechno nejlepší přeji. (h)

  Milá Karolíno, jsem ráda že prognosa Ríšova uzdravení je dobrá. Ale to je antibiotik pro několik koček co musí chudák Ríša spořádat. Držím dál palce (y) (y) (cat)

  Milá Hano W, blahopřeji ti k zahradničení, tedy k tomu že operovaný krk už dovolil. Jen buď opatrná a nic nepřežeň. (inlove) (wave)

  Milá HCHO, rychle se zotav a zaobli podle svých představ. 🙂

  A teď něco veledůležitého, skoro takového jako s čím přichází vždycky Krakonoš. (chuckle) Ale fakt, je to pravda, lékaři to potvrzují že dobrý spánek je velice důležitý.
  KDYŽ ŠPATNĚ A MÁLO SPÍTE, TLOUSTNETE. Zkrátka metabolismus se naruší. Potvrdilo se to na mně samé. Podařilo se mi lépe spát a shodila jsem 13 kg asi za pět měsíců. Nic jiného jsem ve svém životě nezměnila. Teď zase se mi spánek zhoršil (je to někdy těžké s těmi bolestmi) a už jsem začala přibírat. Právě se snažím své spaní zlepšit.
  Takže spěte dobře a sladce, dobrou noc!!! (wave) (yawn) |-)

 6. po celodenní nepřítomnosti sem pílím, bych zvěděla zprávy o Ríšovi – a jsem ráda, že dopadli jak dopadli, teď ještě aby se podařilo ten zánět opravdu zlikvidovat, a to zúplna (h) (h) (h) (h)

  článkem jsem se prochechtala, Matyldo, převeliké díky, bude se mi dobře usínat (rofl) (clap) (inlove) 8)

  sebe a diaty raději vynechám, bych nedráždila, ale je fakt že od vánočního vyžrání jsem teď shodila kulatých 10kg a jsem po asi třech letech konečně zpět na „své“ váze, z níž jsem se vyžrala v důsledku jistých emocionálních zvratů… ale potvrdím, že držet si váhu díky chorobám není nic o co by člověk zas až tolik stál

  a na závěr – ještě že můj 86-letý tatínek nemá přístup na internet – z těch vašich „uhlohydrátů“ by se osypal, stačí že jsem se ošívala já |-(

  sakra, už se to pokouším odeslat asi posedmé, ještě že já už dávno zcela rutinně kopíruju… tak jsem zvědavá, zda to protlačím – když ne, tak o mé perly holt přijdete 😀

  1. „Karbonizujte koksohydráty! Termujte nukleáry! Akcelerujte moderáty! Ohřejte mi párek!“

 7. OT: vyrostla mi v kvetinaci ropucha. (chuckle) Loni na podzim jsem do opravdu velkeho kvetinace zasadila odrezky moc dobre maty a nechala to venku. Mata se na jare ujala. Pred tydnem jsem si vsimla, ze v hline je velika dira a spousta hliny rozhozene kolem. Tak jsem diru ucpala dalsi hlinou. Vcera odpoledne a celou noc lilo jak blazen, ale vylouplo se krasne rano. Sla jsem kontrolovat, jak dest prospel bylinkove zahradce, a ejhle, v matovem kvetinaci opet dira. Nemela jsem cteci bryle, tak rukou satralkou zkoumam, co to tam muze byt a TO se pohnulo. Chet byl privolan, byla to ropucha slusne velikosti, i byla prenesena do stinu pod kapradiny, kde je vzdycky vlhko. Tak jen doufam, aby ho Pepa kocour nezahlusil. Ale jeho lovecke instinkty uz nejsou, co za mlada.

  1. My jsme odklízeli hromadu sutě ze zahrady. Chlapci odtud vytáhli tři macaté ropuchy. Vzal si je sousedovic chlapeček a vypustil je dědečkovi do ozdobného rybníčku. Moc hezky v noci kvákají. V tom rybníčku už byli skokani. Chlapeček stále žije, takže to rodina asi vydejchala 🙂

  2. HankoW, Ty jsi jako ty hrdinky v hororech, na které marně vyju „Nechoď tam, nestrkej do té díry tu ruku!“ (whew)

 8. Matyldo, taky bych měla jedno vylepšeníčko – škrtnout hnusný koktejl a zařadit vínko!
  To jsem si tak vzpomněla na tzv. „vinnou“ dietu, co jsme ji kdysi dávno držely s holkama v práci. Spočívala v tom, že se jedly malé porce hodně často, takže jsme pořád krájely nějaká rajčátka a okurky a vajíčka natvrdo a na talířcích z nich vytvářely oku lahodící kompozice. Mezitím se pilo to vínko, začalo se hned po ránu, takže člověk byl stále mírně v rauši a snížený příděl potravy jaksi nevadil. Skončily jsme po týdnu – pak se šéf vrátil z dovolené. 😉

  1. (rofl) (rofl) Aspon bylo u te diety veselejc. Ale vazne, spoluzacko mila, proc zrovna ty bys mela hubnout? Ja kdyz jsem te prvne po tech skolnich letech videla v hospode na Prazeni (coz bylo v mem velmi zakulacenem obdobi), tak jsem mela temer mindrak.

 9. Tak se trochu pocamrám (flex) : shodila jsem 30 kg během jednoho měsíce (flex) . Ale nepřála bych vám to (chuckle) . Na první zátah to bylo 20 kg, z čehož jsem si 6,5kg odvezla domů a uložila do postýlek (sun) (sun) . A během následujícího měsíce při krmení po třech hodinách 24 hodin denně 7 dní v týdnu šlo dolů další 10 kg jak když foukne do peří. Akorát jsem si ten triumf moc nevychutnala, protože jsem měla režim omezen jen na základní funkce (chodit, dýchat, přebalovat, vařit mlíko).

  Ale teď už je dobře — už jsem se zase odrazila ode dna … už zase dobře vypadám :@ (rofl) :@ (rofl) .

  1. Jeste bych na zaver k podnetne diskuzi dodala strizlivou antropologickou vlozku. Zde na Jihu, a zejmena v chudych venkovskych oblastech je obezita jak prokleti. A obezitou mam na mysli temer morbidni obezitu. Ten venkovsky koridor od Jizni Karoliny pres Georgii do Alabamy a Mississippi (tzv. deep South) ma napr. neuveritelnou koncentraci cukrovek.Udajne jednu z nejvetsich na svete. A srdecni choroby jdou ruku v ruce. Pravda, vic prevalentni je to u cernochu, ale zbytek venkovanu nezaostava prilis daleko. Svym zpusobem ta obezita je znak chudoby a do urcite miry i nizsiho vzdelani. Ono je to tak. Zakladni jidlo je zde velmi levne. Z toho mala, co nekteri lidi maji, si moc neporidi, a tak jidlo je stredobodem. Znam recepty na dorty, kde klidne vyplacate 5 hrnku cukru. Oblibena zelenina – zelene lupeny nebo takove maslove fazole, co tady rostou skoro na divoko, se vari s velkym mnozstvim silne nasolenych pruhu veproveho hrbetniho sadla (fatback). Vse se zapiji zakladnim napojem Jihu – ice tea. Caj na ledu. V malem mnnozstvi je to dobre. Ovsem treba jak to dela tchyne, to se uvari hrnec prevelice silneho caje, a do toho se nasype cukr v pomeru tak 4 lzice na sklenici. Vychladit a servirovat s ledem. To pijou cely den a i k tem tucnym jidlum. A kdyz dojde caj, tak je vzdycky CocaCola. Navic patri v techto kruzich k bontonu servirovat ohromne porce. A pokud se zelenina nevari na fatback, tak se to vsechno osmazi. Podotykam, ze Chetuv otec zemrel na kombinaci cukrovky a srdecni choroby ve veku 45 let. A nemusel, mel dobry zaklad, ale prejidal se.
   A pritom ta Jizanska kuchyne je velmi dobra, a zaziva nesmirnou renesanci, ke ktere rada prispivam. Podle mne je to nejlepsi regionalni kuchyne v USA, krome Louisiany, coz je kapitola sama pro sebe. Ale proste se to musi s rozvahou. A tchyne, ktera se obcas tvarila, kdyz jsem si u ni z obeda jen 2x zobla a rikala, ze uz dal nemuzu, protoze mam slaby zaludek, mne ted chvali potom, co Chet shodil tech 40 kilo. Toz tak. Dejte si klidne ty spagety a peceny veprovy, a slaninku, protoze jizansky venkov nedozenete.

 10. Ono se celkem spolehlivě hubne taky, když má člověk na týden asi tak 150,- Kč. To jako na všechno včetně žrádla pro psa. To to jde rychle! 😀
  Ale z pozitivní strany – člověk tak zjistí, bez jakejch „nezbytností“ dokáže existovat. A pokud si na to dovede vzpomenout i v dobách blahobytu… dostane se k tomu vysněnýmu „rozumnýmu životaspravování“, co bez něj žádná aloová, krabičková ani jiná dieta nefungujou.
  Takže z vlastní zkušenosti: nepřežírat, nejíst amarouny. Nepřežírat v tomhle kontextu neznamená „dát si o jednu čokoládu míň“. A amarouny vás v tomhle režimu naživu a při relativním zdraví neudržej. Radši dvě vlastnoručně pečený 1/8 kg pletýnky denně (jenom, holý), než 4 nadýchaný amarounový, který mě nezasytí, jen mi roztáhnou žaludek a zítra budu mít větší hlad.
  Zlatý cukry, uhlohydráty a tuky – když je fakt málo, člověka udrží mouka, sádlo, cukr a cibule.
  Ale taky tu metodu nedoporučuju. 😀 Aspoň ne nuceně. Člověk v tom musí umět trochu chodit, jinak se složí, jako když jsem se s tímtéž rvala před lety poprvé.
  (Sorry za silně optimistickej příspěvek. 🙂 )

  Patálie s praním soba jsou perfektní. Penny taky hlídá svou pískací myš. Nikdy není televize Pračka tak zajímavá, jako když se v ní točí myš! 😀

  1. Znám, znám… já si zase rozpočítávala pytlík fazolí nebo čočky – od té doby nedám na luštěniny dopustit.

  2. Ono to nejíst amarouny má ještě jednu výhodu, člověk se při přípravě pokrmu musí přece jen hýbat, a to je určitá energie navíc. I když tady jsou mnohem šikovnější a svižnější hospodyňky než já, která jsem spíše parodií na hospodyňku.

 11. Milá Matyldo,
  skvělé povídání (h) . Jen potřebuješ tu diétu trochu poupravit, ty mléčné koktejly se musí nahradit (chuckle), co takhle:

  snídaně: kafíčko a zmrzlina od RenatyE do pocitu nasycení
  svačinka: sýra kus
  oběd: anglická slanina, se kterou nezdrhla Borůvka (happy)
  svačinka: zelenina co dům dá
  večeře: zmrzlina od RenatyE ad libitum

  No není to ideál? Žádné uhlohydráty, kvalitní mléčné koktejly, potraviny zaručující aktivní, čilou a vlídně naladěnou paničku 🙂 . A když se každé jídlo zapije velkým množstvím vody, pos… chci říci výdej přebytků zaručen (rofl) … a kdyby to bylo moc sladké, mohla by ta zmrzlina být sýrová (pi) . Dobrou chuť!

  1. No – a k tomu obedu – pokud bude nejprve honit Boruvku, aby ji anglickou vyrvala z cumácku, má to i s telocvikem … to se to potom hubne jedna básen (nod)

   1. Zapomeňte- pokud Borůvka něco ukradne, mákne na tom, aby nebyla přistižena a byl objeven pouze prázdný obal 🙂

 12. Malem jsem zapomnela – vsechno nejlepsi Bubu k narozeninam, a at ji ten dort chutna. A hodne stesti a spokojenosti a radosti s Barou a Rozarkou. (rose1) (h)

  Mame dnes jihokarolinsky statni svatek a neni dusno, a krk se jevi vitalni, tak jsem chvili provozovala velmi drobne zahradni prace.

 13. Matyldo, krásně jsem se pobavila. Vzpomněla jsem si na jednu „kočičí dietu“, která svého času kolovala na netu. Začínala nějak „porýpejte se v rybí konzervě, nakonec do ní šlápněte… chyťte si luční kobylku, chvíli si s ní pohrajte, pak ji ožvýkejte a snězte jen křídla…“ atd., další barvité podrobnosti popisovat netřeba… (rofl)
  A Karolíně s Rišou nadále držíme palce (y)
  Bubu přeji jen samé dobré (^) a (beer) rozhodně žádné luční kobylky!

 14. Kráásný článek 🙂
  Já bych to s tím hubnutím asi tak drasticky nevedla, asi taky proto, že teď řeším problém opačný, podařilo se mi v krátké době zhubnout tak, že jsem si musela vystlat postel, aby mě netlačily vlastní kosti :). Recept nedoporučuju – sice to byl jen zápal plic (dá se zhubnout ještě víc při ještě lepších chorobách), ale i tak mám momentálně pocit, jaký to je úžasně príma, člověku chutná jíst.
  Jinak se po delší době zase hlásím z práce, zatím moc nestíhám (mimo jiné protože se tu mimo práce taky přičinlivě vykrmuju), tak jen sem tam nakukuju, palečky průběžně přidržuju, i když moc sledovat nezvládám, ale snad už konečně bude líp 🙂
  Tak mámám na pozdrav (wave) a ať vám chutná jíst.

  1. Panejo, „jenom“ zápal plic… Tak hlavně aby se ty kosti zdárně obalovaly a plíce rozhodně nechrastily! 🙂

  2. HCHO, tak se poradne vykrmuj! Doufam, ze uz je lip. Ja jsem taky castecne zhubla „jenom“ po zanetu slinivky. To bylo jednoduchy – co jsem snedla, to hned zas slo ven. ovnez nedoporucuju coby metodu.

  3. To je moc dobře, milá HCHO, že je ti už líp – se zápalem plic není žádná legrace a vůbec, když se ti nechtělo ani jíst. (inlove) Tak se hezky vykrmuj… (nod) (pi) (nod) (^) (nod) (beer) 😉 , ať jsi co nejdřív fit (dance)

   1. Hm, to jsem já (whew)
    Jo Karolíno, z nějakého důvodu tě miluje náš nový antispam a žere ti příspěvky. Nebyla jsem dva dny na netu (byla jsem na cestách), tak jsem dnes uvolnila, co šlo. Nechápu, proč se mu nelíbíš, ale doufám, že vezme v úvahu mé důrazné upozornění, že ty spam nejsi (wasntme)
    Bohužel paranoidně nastavený antispam je pořád naprosto nutný, denně tam jsou nachytané stovky spamových komentářů…

 15. Smála jsem se tu nejen článku Matyldy, ale celé diskuzi.
  Moje výmluva k přebytečným kilům je ta, že s přibývajícími léty se holt zpomaluje metabolizmus, tím pádem se tuky snáze usazují a hůže odbourávají. A co, hlavně, že jsem jinak zdravá. Tady se říká, že ženská v manželství přibere kilo za rok. No já snad ještě 40 kilo od svatební váhy navíc nemám, ale nezapírám, že bych uvítala, kdyby se mi alespoň deset někam ztratilo a byla o ně lehčí. Ale naštěstí jsem nikdy nenašla odvahu trápit se podobnou dietou, jako Matylda. Ono je to těžké, když mám manžela, který nadváhou netrpí a rád jí. Takže jakýkoliv můj pokus dát si k večeři poloviční dávku je vždy komentován “tobě není dobře”. A když navíc jeden ráda vaří a peče…. Ale kde je Matyldo v té diete ta aloe??? Nějaký její výtažek v té pilulce? Tady plní různé aloové drinky jedinou úlohu – aby se dotyčný každý den “kvatlitně” vyprázdnil (protože tím se přeci také hubne). Jinak ale na aloe (čerstvé listy) nedám dopustit, má s ní skvělé zkušenosti.
  A zajímavé je, že u všem diet je vždycky pozdnámka o tom, že “doprovázena zdravou stravou a pravidelným cvičením …”(se dostaví pozitivní výsledek). Čemuž rozumím tak, že bez zmíněného upozornění je dieta na nic.

  A Karolíno !!!!! To je skvělá zpráva a tu radost, s jakou jsi od dr. B odcházela ti moc přeji. Já jsem možná včera přehnaně strašila se svým alternativním řešením. Ale já měla dojem, že jsi se o možnosti rakoviny v jeho očku dříve zmiňovala. Tak se omlouvám a jsem ráda, že jsem to popletla. A dřžím dál (y) Což na vyplachování zkusit borovou vodu – tedy jestli se ještě prodává. Tu léta používala moje maminka, kterou oči zlobily, mívala častý zánět spojivek, tak si je pro úlevu vytírala vatičkou namočenou v borové vodě .

  Bubu, dodatečně gratuluji k narozeninám.

  1. Maričko ta rakovina opravdu byla diagnostikována jako první při těl Ríšových loňských problémech.
   Nakonec se ale vyloučila.
   Očičko čistíme pouze řepíkovým odvarem.
   Snad se to povede dotáhnout do konce. Hlavně se musí odstranit ta příčina – zánět!

 16. Tak tohle je také téma pro mě. V posledních letech jsem nabrala pěkných pár kil – prostě nucené stěhování, dvojí rekonstrukce, život na hromadě prachu, dvojí úmrtí v rodině, kočky nepočítaje se odrazilo v mém jídelníčku. Prostě jsem se cpala asi až nezřízeně, hlavně čokoládičky, zmrzlinky. Do toho se mi vloni položilo koleno – problémy mám od dětství, ale teď rentgen ukazuje pěkné tření kostička na kostičku bez jakékoli chrupavky. Bolelo to jako čert i v klidu, chodit skoro nešlo. Navíc je to na blbém místě, které endoprotéza nevyřeší. Tudíž jsem se ještě přestala hýbat.
  Výsledek byl, že už jsem začala připomínat kouli. Do kolena jsem dostala pár injekcí, a i když stav není zdaleka ideální, je to lepší. I najela jsem na systém svačin – bohatých, ale snažím se vynechávat naši kantýnu, kde jsem neodolala a kupovala ty čokolády (ehm tedy zrovna včera jsem neodolala). Prostě za celý den jím postupně ty svačiny – bohaté chlebové, ale mám i spoustu zeleniny a ovoce, občas jdu na oběd. Občas nevydržím a sním tabulku čokolády (celou). Výsledek? Asi 5 kg dole bez jakékoli námahy. No potřebovala bych ještě pro začátek dalších 10 kg a abych byla holka jako lusk tak další asi tak 3-4 kg. Uvidím, kam se dostanu, asi holka jako lusk nebudu. MOžná to dál nepůjde, nejsem krasavice, ale je mi lépe a NEDRŽÍM žádnou dietu. Prostě se snažím nejíst ty čokolády a zmrzliny. I když já je mám tak ráda.

  1. Jo, cokolady a zmrzliny – tim myslim tak 1/2 litru na posezeni, to bylo, co prednostu drzelo na te nesmirne nadvaze. A hory uhlohydratu. A jakmile se tohle omezilo, tak ta kila sla dolu.

   1. Ono takové Magnum od Algidy je také slušná kalorická bomba. Miluju to s mandlemi a takové to Gold s dvojí čokoládou je také výborné. Čokoládičky všeho druhu. No, k té „dietce“, kterou máma drží úspěšněji než já, jsme dnes měly palačinky se švestkovou kleverou a šlehačkou. Máma je kanón, zhubla od podzimu už 10 kilo, kam se na ni hrabu. Už jí říkám, aby to nepřeháněla, ale cítí se fakt lépe. Najednou jí přestaly srdeční arytmie, chodí bez zastavování a při chůzi i mluví. Ale je fakt, že vcelku jíme obě méně, jak je vidět, jde to i se sladkým, ale s mírou. Klepy klep na dřevo.

 17. Matyldo, Ty jsi přímo dietní Cajthamlová. I když ta už teď docela ujde. Ty jsi dietní e x p e r t ! Mohla bys o těch fujtajblech přednášet na vysoké dívčí 😀

 18. Přednosta je korpulentní vosoba, která ráda jí. Vždycky když mu někdo řekne , ty B. ty jsi jaksi přibral ( liší se jen mírou škodolibosti a rádoby upřímností), přednosta odpovídá stejnou replikou už léta. Jó přibral ale to jsem už 10 kg shodil. Většinou s údivem jest vyslovena pochvala. On to ale fakt myslí vážně. (chuckle) (rofl) Dneska se fákt bavím,práce je odevzdána a tak mohu pobejt. (clap) (wave)

 19. To co popisuješ není dieta ale, dle mého názoru, sexuální úchylka a sice masochizmus.
  Zkusil jsem si taky ledacos, Ultra fit and slim a pod. Jediná spolehlivě fungující dieta, kterou teď používám, pokud moje plošná výměra přesáhne 3 ary,zavázat si obuv činí nadlidský potápěčský výkon, začnou mi praskat dráty na kole přetížením a usednu li na místo řidiče potřebuje spolujezdec k nastoupení štafle, jak je to auto nahnuté je 1/2. Velmi jednoduché. Dám si to, co jsem zvyklý, dám si to tehdy, když mám chuť. Nic z mých oblíbených potravin nechybí. Nesmím mít hlad a slazení cukrem se zapovídá. Ale bacha na aspartam a cukerin. Jen si připravím dlabanec, normální porci, pak ho vezmu a polovinu dám pryč. Syrová zelenina se může ujídat furt, přepadne li člověra touha sníst obsah ledničky i s obalem. Jednoduché. A navíc si to jídlo člověk lépe vychutná, věda, že toho je na talíři míň nehltá a poctivě si užije každé sousto. Spolu s vyšší pohybovou aktivitou dlouhodobě provozovatelné a vedoucí k pozvolnému hubnutí bez pocitu sebetrýzně a snů o pořádném jídle.

  1. Muj statny junak za posledni rok a pul shodil 80 liber, cca 40 kg. Ovsem tam bylo z ceho ubirat. V podstate metodou, jak popisuje Jindrich. Ono tomu pomohlo, ze jsem pred rokem a pul dostala z niceho nic zanet slinivky, tak jsem musela zit chvili na blafech a Chet se mnou solidarne drzel basu a pak uz jsme presli vseobecne na rozumnejsi jidla.On je poznamenan tim Jihem, kde nekteri lidi se preziraji tukem a cukrem. Navrch v Chetove rodine vetsi velikosti jsou geneticke. Ja si tam pripadam jak trpajzlik. Ovsem nebojte, junak bude vzdy statny, on je tak staveny. Jeste v predzbytnelem stavu kdyz potreboval oblek, tak sako muselo byt dobre o 4 cisla vetsi nez kalhoty, kvuliva ramenum. A jeho klicni kost je silnejsi nez moje predlokti. Kosile k obleku, na kterou jde dat kravata, se musela i pred 20 lety specialne objednavat, protoze muj mily ma objem krku 56 cm. Jedna jeho dlan jsou jak dve moje. A ma neuveritelnou silu. Jednou, pred lety, jsem videla sveho velmi mirumilovneho manzela tu silu uplatnit. Hral s kamaradem v nejake hospode a byl tam nejaky velky atleticky manik a prudil, protoze mu Chet jaksi politicky vadil. Chet uz konecne mel dost, odlozil kytaru, a manika s vypracovanyma bicepsama o hlavu vetsiho vynesl za fligr a jeste s nim tak krapet ve vzduchu trepal. Zhrzeny velky manik se odklidil, protoze ztratil tvář (flex)
   Zpatky k tematu – v podstate Chet omezil porce a uhlohydraty. Ne, ze bychom to nejedli, ale v mensim mnozstvi, pridam neco zeleniny, obcas to prohodime nejakym zrnim. fakt noic drastickeho.

 20. Báječnej antidepresivní článek. Jestli by tě náhodou, Matyldo, neměli vydávat na recept (clap) (clap) .
  Ne že bych neznala.
  No, přibrala jsem doma, přibrala… Ono taky hubněte, když máte zakázanou skoro všechnu zeleninu (už jsem trochu oprsklá, ale stejně to není na plnej talíř lupení. Když já tak miluju rukolu ;( ). S tím pohybem to taky ještě není bůhvíjaký, i když už mnohem lepší. Ale že bych někde něco vypotila či vyskákala, to asi zatím nehrozí…
  Ale jednu dobrou vlastnost to má – v Podmitrově budu omluvená z tělocviku. Ale budu vám fandit (flex) !

  1. Tssss, to by mohl říct každej, milá Zano (inlove) ! Naše tělocvikářka na gymplu vždycky říkala: „Když nemůžeš stát a řádně cvičit, budeš alespoň na lavičce dělat cviky, které jdou provádět vsedě.“ Jo, a na modrých trenýrkách u omluvenkyň netrvala, tak ty tedy mít nemusíš. (chuckle)

 21. Tak to zkouším z jiného počítadla, jestli se teda procpu.
  Ráno jsem psala před odjezdem k doktorovi, nic, pak jsem psala 5x po příjezdu, zase nic!
  Nechápu to!
  Bubu vše nejlepší k narozeninám (rose1)
  Všem díky za palcodržnu. Ríša jí fakt potřebuje. Je to chudáček statečný, snad bude dobře.
  A Matyldo můžu jen potvrdit, že všechna tahle svinstva jsou tak akorát proti zdraví. Ať už se to jmenuje jakkoliv – Herbalife, nějaké další koktejly, prášky do žaludku, co mají bobtnat…….. Nejrozumnější je držet dietu častými malými porcemi jídla a pohybem. A taky myslet na to, že už nám halt 20 není a že někdo má to štěstí, že metabolismus má skvělý, tudíž se může přecpat jak chce a stejně nepřibere a někdo je na tom hůř. Znám pár svých přítelkyň, které se dokážou nacpat k prasknutí a jsou jak tyčky, znám taky pár takových, co jí střídmě a velmi málo a jsou to kuličky. Naučit se svá kila nosit a nezabývat se tím. Pokud to nevadí jinak, tak proč ne. Taky jsem měnila šatník a takové ty naivní představy, že si koupím o číslo menší džíny a dohubnu do nich, tak ty už mně přešly. Teď si kupuju pro jistotu o číslo větší. Co kdyby náhodou!

  1. Přesně tak. A jestli se to nějakýmu chlapoj nelíbí, ať zaplatí mladýho hezkýho kondičního trenéra. Nebo aspoň pořádnýho krejčího.

 22. Matyldo, Tvoje starosti na moji hlavu. Co já všechno nevyzkoušela, dokonce jsem hubla pod dohledem primářky interny s výsledkem rozhozená hormonální hladina a celkovým výsledkem + další kila. Až na mírně zvýšený tlak – na což trpím od mlada – nemám probléma. Naše paní doktorka po příchodu k nám stále hledala nějaké špatné výsledky, tuky, cukry já nevím co. Nakonec uznala, že se stravuji umírněně, pohybu mám díky psům dostatek – se skautíky dříve ještě více, dnes jen těch pět kiláčků denně. Prostě jsem prostorově VÝRAZNĚJŠÍ, jenom je mi líto lapiduchů, až mi opravdu něco bude.
  Jinak ty koktejly jsme vyráběli a vyrábíme momentálně do Austrálie a Indonésie a bůhvíkam. Já bych jedla méně ale to, co mi chutná a když tak více pohybu.

  1. Zmizelo mi to… myslím, že ty koktejly nemůžou být tak hrozné a nekvalitní. V podstatě tahle dieta je po letech první- a to jsme to za svůj život zkoušela celkem třikrát a pokaždé to vydržela tři dny. Tak tenhle třetí pokus zkouším a čekám, co to udělá 🙂

    1. Tak tak. Kdysi to bylo vyrobeno jako potravina, když to nařídili stáhnout z trhu, Hop a je tu ne lidoop, ale potravinový doplněk a když neprošlo ani to, udělá se z toho lék na obezitu! V civilizovaném státě by prodejce kromě zákazu dostal mastnou pokutu, stejně, jako výrobce a všechen ten humus by byl na výrobcovy náklady úředně zlikvidován. Jenže u nás se pod(vod)nikatelé podporují, takže něco podobného, bohužel, nehrozí.

     1. A tak to bych se s Tebou klidně přela, protože žádná chemie, dokonce to máme prozkoumané královským dubajským lékařským institutem! Plné minerálů a vitaminů, samá příroda, jen ta chuť, ta teda je. Ale hubnout s tím bych nechtěla – jeden koktejl nebo polévka nahrazuje jedno jídlo, po týdnu bych raději nejedla vůbec. A není to kupodivu opravdu náhrada stravy nebo léčebná dieta, splňuje to potravinovou legislativu. Kupodivu u nás to zas až tak velký úspěch nemá, tydlencty koktejly, jsme zmlsaný národ

 23. Matyldo, ty jsi ďábel, nepouštěj se do ničeho takového. Takové hnusy a fujtajksly!!! Ještě, že je zbytek rodiny rozumný (chuckle) . Jestli chce OPRAVDU něco zhubnout mrkni na tyto stránky.
  http://www.stob.cz/
  Tam Tě naučí JAK jíst a přitom si nemrzačit tělo a duši. Dole to napsala Rpuť správně, fakticky nemusíš páchat sebevraždu (wave)

 24. Zdravíčko 🙂

  Dieta je někdy i pánské téma, přinejmenším od té doby, co polykám anticukrovkoidní pilule. Intuitivně lze tvrdit, že by mělo pomoct ubrat jídlo a přidat pohyb. Co se mlsání týká, pak se pohlídat, aby nebylo navíc k jídlu, ale místo jídla. Tak budu mít k obědu řízek s půlkou čokolády, no…

  Já jsem celkem výrazně ubral poté, co jsem se začal, i když nepříliš důsledně, praktikovat zákaz uhlohydrátů zhruba po 17 hodině. Což v praxi znamená k večeři salát, v mém případě ve velmi značném množství. Kil zas tolik neubylo, ale z nějakého záhadného důvodu to docela výrazně zpomalilo tramvaje a snížiklo patra (flex) .

  1. Ano, existuje spousta „diet“, ale tohle je, Lapile, asi ta nejrozumější cesta. Všeho méně, s mírou a víc se hýbat (ninja) . Za diety považuji pouze ty, které jsou zdravotní. To ostatní je pouze tahání peněz lidem z kapsy, od různých firem.

 25. AAAA, Matyldooo ve tvém podání je dieta s aloe nebetyčná sranda 😀 Nemá cenu trousit moudra, ačkoli moje letitá pestrá praxe by mohla taky dost pobavit 😉 A zejména ten výsledek je velmi výmluvný. (dance)

  1. Tak sem se vlepím s dovo, smála jsem se jako blázen, obzvláště nad povzdechnutím, jak byla pejska po krádeži slaniny celý den aktivní a čilá a dobré mysli. 😀

 26. Jídlo má být pro radost, ne za trest. A za prodej takovýchto ,,diet“ bych dával doživotí bez možnosti propuštění. Jenže proč takováto svinstva neprodávat, když se najde hafo pitomců, kteří to, v bláhové naději, že to pomůže, koupí? Jediná účinná dieta je: jíst jen to, co mi chutná, jen tolik, kolik mi chutná, co nejčastěji a v malých dávkách a potom žádné stresy a dostatek pohybu, čili, nic pro podnikatele, nebo otroky, pardon, zaměstnance. 🙂

 27. Dieta, brrr…. Zní to hrozně. Asi budu doufat, že při tělocviku s koštětem třeba nějaký gram shodím

  Jinak jsme moc ráda, že Karolína má dobrou zprávu a Ríša o očičko nepřijde.

  A hlavně (OT) děkuji všem za milé komentáře, včera jsem vůbec nestihla usednout k počítači. Mám dovolenou :O a máme tady návštěvu, samozřejmě psí (Blekýse), se dvěma flety. Takže stav fletů na našich tocích je 5 dospělých a 6 štěňat. Na štěstí je smečka v pohodě, spory se mezi dospělými neřeší, štěňata jsou usměrněna kýmkoliv (a matka jen spokojeně pokyvuje hlavou, že nemusí ty haranty hlídat a usměrňovat jen ona). Jezdíme cvičit, takže jsem dost v jednom kole. Ani v práci si neodpočinu… 😉
  Mějte se tu ještě i zítra, pak poctivě dočtu.

 28. (f) Matyldo! Každá dieta je jen k týrání dobrá…
  Věř mi, já je na střídačku držím už od dětství, tedy pomalu 50 let. Coby tlusté dítě jsem byla v centru pozornosti doktorů a dietologů. Prošla jsem kůrami s fermetrazínem, senesovými luskami, koktejly do mléka, degonanem, a nejlepší je FAKT MÍŤ ŽRÁT a VÍC se hejbat. Což mne nebaví, takže si udržuji svou stabilní nadváhu a ku podivu lékařů nemám ani cukrovku, ani cholesterol…
  Ale proč to nezkusit… :*

  1. Co jsou prosím seneskové lusky (wasntme) ?

   Ja jsem dietove „blbla“ (jak rikaval tata) v puberte a dotahla jsem to na hranice anorexie (fuj). Tenkrat ale moje „blbnuti“ nebylo v mode nazyvat anorexie. V podstate jsem mela stesti, kdyz na to zpetne koukam…

   1. nejsem si úplně jistá, ale mám pádné podezření, že to budou lusky ze senny, ze kteréžto listy (resp. čaj z nich) je veeeeelmi účinné projímadlo – vyzkoušeno, FAKT funguje!!!!

 29. Vrátili jsme se od MVDr. Beránka. Očičko je v pořádku, co se oka samotného týká. Hlavně rohovka, ze které měl obavy, je naprosto bez problémů. Takže o očičko nepřijde. Zduřelá víčka jsou od hnisu, který se stále tvoří v dutinách Ríšovy hlavičky a cpe se ven, právě slznými kanálky a těmi vřídky, které se mu tam tvoří. Proto vytéká sekret, který mu oko dráždí a leptá i kůži až k čumáčku. Má zduřelé uzliny, tím se mu špatně dýchá a proto stále pčíká. Máme prodloužená ATB o dalších 10 dnů. Není to dobré pro játra, proto máme vitamín E, který bude brát k těm ATB.
  Po skončení kůry ATB se teprve naberou všechny vzorky krve, teď prý to nemá cenu. Je rozumný, nechce mi tahat peníze z kapsy za zbytečné testy. Ono už takhle je toho dost! Jakmile se doberou ATB, začne Ríša dostávat denně injekci na posílení imunity po dobu 5 dnů. Vyloučil cokoliv zhoubného, je to prostě zánět v dutinách, je to chronické a pokud se zánět nevyléčí, může se to opakovat. Léčit jinak, nežli ATB to prý nejde. Co se Ríši samotného týče, tak konstatoval, že je jinak naprosto zdravý a tohle je následek přechozených nemocí, které prodělal někdy v minulosti, kdy žil jak žil. Kdyby neskončil u mně, už pravděpodobně nebude vůbec.
  V podstatě bylo potvrzeno vše, co jsem i tušila. Takže my musíme prostě vydržet! Nemám používat žádné oleje, masti a cokoliv, co by zaplácalo ty vřídky nebo slzné kanálky. Pouze mám čistit oko a tu naleptanou kůži řepíkovým odvarem. Heřmánek jsme taky vyloučili, řepík je v tomto případě nejlepší.
  Takže všem Zvířetníkům moc děkujeme za tlapičky a palečky, určitě pomohly!!!

  1. Tak snad bude líp. Dutiny jsou svinstvo – před pár lety jsem dostala od obvoďačky ATB, která zjevně nezabrala. Poté, co jsem strávila noc v sedě, dusila jsem se při každém zakašlání a rýma mi šla i slznými kanálky, jsem se vydala na ORL. Doktorka se začala smát, jen co jsem otevřela dveře do ordinace – sípala jsem, nos odřený do krve, krhavé oči(úplně rudé bělmo), prý – no vy vypadáte. Přežila jsem, ale měla jsem tehdy pocit, že je to jen o fous. Umím si tedy představit, jak ten ubožáček trpí…

   1. Mladší vnučka měla zánět čelních dutin dva roky. Nepomáhaly ani léky, ani ,,přírodní medicina“ tedy různé bylinky, ,,úpravy karmy“ a podobné blbosti, (těch peněz, co za to snacha vyházela!), pak jsme ji odvezli na týden na termální koupaliště do Dunajskej Stredy a po třech dnech všechen ten sajrajt vysmrkala, od té doby má pokoj a že už je to hezkých pár let. Jenže kocourkovi by se asi plavání v termální vodě nelíbilo. Sice jsem několik vodomilných koček zažil, ale jde o výjimku potvrzující pravidlo.

    1. si představuju Richarda v plovací vestičce a proužkatejch plavkách,jak z Rozmarného léta…a válím se tu smíchy (rofl)
     možná solná jeskyně nebo něco takovýho, mě to na dutiny pomáhalo…
     (nod)

     1. Dutiny potřebují hlavně vyhřát vlhkým teplem. Pro lidi je dobré buď na týden do termálek, (a nejen na dutiny), nebo splašit darkovskou sůl a inhalovat. Ale ať přemýšlím jak chci, nevím, jak naučit inhalovat nevoňavé (podle kočičího nosu) výpary kočku. Takže jedině rozpustit darkovskou sůl v teplé vodě ve vaně a nechat kočičoura aby se v té vodě brodil, čili napustit vanu jen natolik, aby stačil. Ale upozorňuji předem, že odmítám nést jakoukoli odpovědnost za to, jak bude pacient reagovat!

      1. Musela by inhalovat i Karolina. Vzala by mísu s vodou a solí, vzala by Ríšu a přehodila by přes sebe i Ríšu deku a vyprávěla by mu pohádky a inhalovali by a inhalovali by …. až by se uzdravili.

       1. Což o to, Ríša by se asi brodil rád, protože kdykoliv zalezu do sprcháče má tendence se tam vecpat taky! Takže kdybych se brodila já, brodil by se taky, on je takový závislák.
        Ale cáknu na něj vodu a prchá.
        A jinak já INHALOVAT NECHCI!!!!! Já jsem snad zdravá! Pohádky mu stejně vyprávím – např. o vyléčeném očičku a doufám, že to pohádka není!

       2. Mohlo by to být od zubu, Zub může být na první pohled zdravý, ale váček se udělá u kořene a postupně prohnije až úplně jinam.

 30. Teď na mě zahoukal mobil, že má dneska Bubu (h) narozeniny.
  Tak přeju naší milé Bubu všechno nejlepší – dáreček Rozárkovitý (chuckle) :* (dog) už dostala, tak ještě hodně lásky, pohody, zdraví a sluníčka jí vinšuje modřanská smečka. (h) (f) (sun) (music) (d) (^) (dance) (sun) (f)

  1. Milá Bubu, přeji Ti krásné narozeniny a dlouhé zdraví. Nejdou mi smajlíky a kdoví, jestli se tohle vůbec odešle! Od rána s tím zápasím.

  2. My taky, my taky – FŠECKO NEJLEPČEJŠÍ milá Bubu (sun) (rose1) (h) (d) (^) (dance) a hodně psiny s (bat) (bat)

  3. Vše nejlepší a když jsme u té diety tak „Dobrý žvanec a hezkých zážitků ranec “ milá Bubu (^) (beer) (d)

    1. Souhlas. Já jsem si připravil hezký zážitek včera. Jmenuje se to lýkovec vonný (a plným právem) a v Čechách už to roste jen na několika málo čtverečných metrech skalní hrany nad Lhotkou u Mělníka. Vypadá to trochu jako větší mateřídouška ale nebýt té vůně, asi bych hledal marně. Bylo to dost náročné, se chcíplou půlkou srdíčka lezu po skalách jako kamzík, ale zastřelenej, takže jsem to musel vzít oklikou, čili 2x 1,5 km navíc a stejně nic moc, ale fotky vypadají zatím nadějně.

  4. Naše milá Bubu – krásné narozeniny! Štěstí, zdraví, lásku a všeobecnou pohodu ti přeju. Jo – a splň si jedno tajné přáníčko. Posílám ti virtuální dort (^) (a just, když je tady takové dietové téma) a večer ti připiju svatovařineckým – činčin a nazdraví (d)
   A ještě nějaké ty kytky (f) (f) (f) (rose1) (rose1) (rose1) a náruč srdíček (h) (h) (h) (h) (h) (h)

  5. také mám Bubu v mobilu a tak jsem se zastavila, abych se přidala do bandy gratulantů.

   (rose1) milá kamarádko Bubu (rose1)
   (^) (d) přeji Ti všechno nejlepší (d) (^)
   ať se Ti daří, zdraví slouží a úsměv od ucha k uchu

  6. Moc moc děkuju :* , ten největší prézent mám doma už dva týdny. Koza Róza dnes vstávala ve čvrt na 5. (fubar)
   A s tím dortem? Můj nejdražší se včera optal, jestli si prý upeču dort. Tak to teda ani vomylem! Tak já ti nějaký objednám. To je ale hodný Bubák.

   1. Bubu, krásný narozeniny a užij si dárek (inlove) .
    … teda si ho užíváš, že jo (chuckle) (clap)

  7. Óóóó Bubu s nejkrásnější košiší taškou na světě !!!! Přeji všechno nejlepší a všeho splnění. (inlove) (rose1) (y)

  8. Áha! Rozárko, já to mám z ruky, tak co kdybys v zastoupení přinesla paničce nějakej dáreček? Krtečka, myšičku, no však vono Tě něco napadne… (bat) (f)

 31. Matyldo, báječný článek o tom, co občas od určitého věku asi prožíváme v různých obměnách každá (chuckle) . Hlavně to chce zachovat zdravý rozum a dobrou náladu!

 32. Matyldo – buď jsi hrdinka nebo nebezpečná blázenka (wasntme) , protože takové týrání nikdo jiný nemůže vydržet (shake) . Navíc, když zbytek rodiny včetně chlupatců do sebe vesele cpe ty špatné uhlohydráty, aniž by utrpěl na duchu či těle.

  Já bych se na milou aloe vera s přehledem vyprdla – nejlepší je v květináči v kuchyni jako první pomoc při říznutí, maximálně jako chlazený nápoj (pokud ti nevadí, že v něm plavou takové medůzoidní lunty a při polykání máš dojem, že se do tebe dostává mimozemský vetřelec).

  Jsi krásná dáma a vůbec … měla bys dělat s Kačkou břišní tanečnici, tam lehká OTPéčka jsou žádána. (nod)

  P.s.: kdysi jsem zkoušela taky dietu s mléčným koktejlem – myslím Ultra slim či jak temu nadávali – no, jelikož mně mlíko nevadí, tak jsem tím vesele zapíjela snídani, oběd i večeři … než jsem přišla na to, že koktejl je vlastně hlavní a jediný chod (chuckle) … takže stále nejsem ščíhlá (think)

  1. medůzoidní lunty (rofl) , já říkám, že do toho někdo nasmrkal (když to vidím jako nápoj) (angel)

  2. No, v podstatě po čtyřech dnech jsem se ustálila na tom, že ráno vypiju to mlíko a pak jím čtyřikrát denně málo, odpoledne k tomu tu aloi- ze mě by výrobci diet dostali psotník… ale ten první den byl hustej 🙂

  3. Mlíko miluju, takže tohle pro mne není problém, jen tak docela nechápu, proč to je sladký! Aspoň to, co znám. Když to teda má odbourávat ty chutě na sladký (fubar)

   1. No práve proto (wait) – se presladís tím sajr…koktejlem a pak si uz cokolády s chutí nezobnes (shake)

 33. Matyldo také jsem držela takové, s prominutím, zhovadilé dietní pokusy.
  Shodila, nabrala.
  Až teď, když chodím k dietce ve FN, jsem za rok shodila 13 kg a držím se dále.
  Není to o hladu, jen o přemýšlení o jídle.
  A heč můžu si občas i málo zahřešit.
  Teď mám jen problém, že jsem se zamilovala do piv Radler.
  To jsou ty ovocné. To smím jen půl skleničky, jsou kalorická.
  Ale moc dobrá……..

  Míša

  1. Pomeranč – zázvor nebo citron? Jsou dobrá, Radler jsem si míchávala, podle němců- 3 deci piva a 2 deci sprajtu (sprite), nebylo to špatné…ale ani švestka od Bernarda není špatná… 😉

   1. pomeranč a zázvor, citron, limetka a černý bez, grep.
    Je jedno zda jsou od Zlatopramenu, Staropramenu nebo od Gambrinusu.
    Chutnají mě všechna.
    A to nejsem pivař.

 34. Článek jsem ještě nečetla, zatím posílám palečky Ríšovi, ať ho prozkoumají do posledního chloupku na ocásku a najdou to ložisko neřádu, co mu opakovaně kazí žívot. No a pak ať dostane nějakou dobrou medicínu, která to pěkně rychle vyléčí, ať může zase spokojeně řádit s Melíškem pod bdělým dozorem Zrzínka. (y) (y) (y) (y) (y) (y) (h) (h) (h)

 35. Četla jsem už nástřel vyprávění, četla jsem ho ráno doma, četla jsem znovu v práci. (nod) A líbí se mi to čím dál víc. (y) (chuckle) (y)
  Tahle dieta je k ničemu a sýry jsou zdravé, těstoviny mají v jídelníčku i vrcholoví sportovci, tak nemáš co řešit, Matyldo. (inlove) Sluší Ti to a přes smečku zvířat a puberťáků v domě jsi v pohodě, to je mnohem větší deviza než být nervní vychrtlinou.
  A vůbec, moje babička přeslicová vždycky říkala: až ty tlustý budou hubený, ty hubený budou studený. (nod)
  Přeju všem krásný den a dobrou chuť. (h)

  1. Jistě, dobrou chuť. Místo příšerného koktejlu z odstředěného nebo sojového mléka jsem si dala smetanový choceňský broskvový jogurt a čerstvou pletýnku (z bílé mouky). Je v tom vše, co organisnus ráno potřebuje a chutná mi to. Po takové snídani mám úsměv na rtu, ačkoli mě ta malá černá dračice vytáhla z peří už ve 4:15.

   1. Kdo baští jogurty, zadělává si na infarkt, nebo mrtvici! Tromby v cévách obsahují přes 90% jogurtových bakterií. Jde o to, že ty původní, hodné, byly geneticky upraveny, aby byly pilnější a zkrátila se doba zrání, což se sice povedlo, ale… Ty pilné bakterie pronikají střevní stěnou do krve a usazují se v cévách, kde žijí dál a postupně narůstají, až cévu uzavřou. Následky jsou občas fatální. Takže u nás už se všechno, co podléhá mléčnému kvašení nejí, jeden infarkt mi stačil.

     1. Abyt, (wave) přece nám nemůže zamlčet takovou důůůůůležitou informaci. Važ si toho, dělá to přece pro naše zdraví (wait)

      1. No jo, náš oblíbený brouk Pytlík – všechno ví, všechno zná, všude byl dvakrát a od všeho má klíče… Kromě toho má jednu nepřehlédnutelnou schopnost – umí zkazit náladu, vždy a všude (envy)

        1. JJ, taky se (většinou) bavím. Zrovna dneska jsem se musela zasmát, přišlo mi to jako „svět je v pořádku, Krakonoš nad námi jako vždy bdí“ – on je taková naše jistota. (chuckle)

         1. Milé ženičky nade mnou, vy tedy opět perlíte. Máte pravdu pravďoucí. Ještě by sem připodotkla, že určitě v Německu maj lepší diety , tak bych si pro ně mohla zajet, mám to po cestě domů. (chuckle) (rofl)

     2. Pro někoho to dobrá zpráva může být. Pro ty, co dostali infarkt ještě coby děti školou povinné a není jich zrovna málo už je, bohužel, pozdě. A s opalováním je to to samé. Každý slušný dermatolog vám mezi čtyřma očima řekne, že nechat se grilovat do bronzova je debilita! Veřejně to neřekne ovšem nikdo, protože by okamžitě musel čelit záplavě žalob od firem, vyrábějících kosmetiku a další ,,nezbytnosti“ k dosažení bronzova potřebné. Holt když jde o byznys a prachy, tak musí jít zdraví občanů do kélu. (devil)

 36. S MHP jsme se rozhodli zhubnout nějaké to kilo, výsledky nic moc, jen syn to komentoval slovy – vod tý doby, co „hubnete“, tak doma není nic dobrýho (rozuměj sladkého) k jídlu. (rofl) (rofl)

 37. Milá Matyldo, dnes opět jen prolétám ,o půl druhé odevzdávám projekt naučné vodohospodářské a přírodní stezky, takže jsem poněkud pod tlakem a to je nejlepší se nažrat. Jinak se tomu jídlu ve stresu nedá říct. (rofl) Přednosta právě donesl čerstvé pečivo, ach jó.

  Dnes to bude jistě výživné téma samo o sobě. (rofl)
  Matyldo! Podle mně seš akorát. Ótepéčka vypotíš v Podmitrově. (wave)

  1. AD “ Ótepéčka vypotíš v Podmitrově. “

   Ano ano, šíří se tady takové zvěsti že VPV (velevážený přípravný výbor) si chystá rozcvičkové pásmo, ve kterém nebude chybět ani vodoléčba a Cvičme v rytmě za vyrtuozního doprovodu na trumpetu (ale tu musí někdo dodat). Kdo nevěří, ať koukne na Hady, tam už jede seriozní (chuckle) debata!

   P.s.: já to inzerovala už ráno, ale šotek Necvičil mi to někam zarackal.

 38. Matyldo! Děvče! Jsi ještě mláda!
  Mušketýr dospěje, Borůvka přestane hledat Rudolfa, na vzdory globálnímu oteplení ledovce neroztají a slunce ráno opět vyjde!
  Opravdu, ale opravdu! tu sebevraždu páchat nemusíš !!!
  😀

 39. uáááááá, Matyldo 😀 😀 😀
  Vydržela jsi ukrutně dlouho. Já bych zhynula bídnou smrtí už u toho ranního koktejlu.
  Báječné!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN