ČLOVĚČINY: Podobnost čistě náhodná

Na Sázavě, hned mně pod nohama, teče široký náhon k podskalskému mlýnu. Od řeky ho odděluje úzký ostrov, kde do nedávna sídlily vydry, které si v zimě dotlapkávaly až nahoru na dvoreček pro kočičí granule.

 

 

Nový majitel vykácel stoleté vrby a olše, vydry vypudil, zrovna tak jako volavky šedé, ledňáčky a jinou zvěřinu. Nevypudil však divoké kachny. Jedna z pořezaných vrb obrostla znovu a sklání se nad malou lagunkou. Nerozeznám, jestli v ní pobývá stále stejný kačení pár, ale kačátka se tu učí plavat každý rok.

Když ještě náhon ústil malým splavem do řeky, každé ráno tu projížděl spořádaný, vyrovnaný dvouřad spárovaných kačenek a kačerů od horního jezu. Velel tomu kačeří brigadýr, velkej jak husa. Několikrát se stalo, že konvoj zarazil a za rozčileného kvákotu se čekalo na opozdilce, kteří se zakecali cestou.

Jednou asi čtyři z nich zřejmě zdrželo něco opravdu zajímavého, a to si pro ně brigadýr rozlíceně dopádloval proti proudu, zatímco celý konvoj poslušně dodržoval dvouřad šlapáním vody na místě. Pořádek muší bejt!

Teď náhon končí ve vodní elektrárně a kačení komunita lítá nad vodou. Dolů k mostu, k hospodě Na poště, z kteréžto do řeky proudí pro kačení národ zajímavé suroviny. Touto dobou lítají jen kačeři, kačenky hnízdí. Pravidelný návrat okolo čtvrté.

A tuhle. Skoro šest a nízko nad vodou se s turbulencí orla skalního řítil opozdilý kačírek. Rafinovaně se snesl asi dvacet metrů po lagunkou a u-dý-cha-ně pádloval domů.

„Mámo, tak jsem tady, to ti bylo, to bys, uf, nevěřila, jak jsem, uf..,“

Kačenka rozvážně slezla s hnízda a stanula ve dveřích. Tedy ve vjezdu do lagunky.

„Ale věřila,“ řekla a založila si ruce v bok.

Slušnej výkon, řvala nepřetržitě dobrejch dvacet minut.

„Všichni letěli ve tři…, sou to snad taky tvoje děti…, je mi to jasný, byla tam ta plonková vopelichaná káča ze Žampachu…, tady není co do huby…

Jen ty splátky na hypotéku vynechala. Kačírek provinile něco pokvakoval, popojížděl okolo a na konec byl vpuštěn. Ale ofšem, vostuda na celou řeku!

Další den když kačeří letka za hlasitého kejhání míjela lagunku, sice něco nezávazně zaskřehotal v odpověď, ale po zbytek dne jenom jezdil okolo a smířlivě oďobával kačenku na hnízdě.

Hm, kačení páry prý jsou si věrny celý život.

 

 

 

Aktualizováno: 3.5.2012 — 21:24

103 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Mili Zviretnici, kdyz uz jsem zavedla rec na ty velke svaby, tak bych chtela dodat, ze to neznamena, ze se nam pravidelne ci soustavne prohani domem. Venku jsou, jako tady vsude a uz mne nechavaji klidnou. No a obcas nejaky vejde do domu. tak petkrat za sezonu. Mne uz ani nevadi hadi nebo pavouci ale jeden takovy svab v dome mne zmeni v jecici hysterku a Chet se musi vydat potvoru ubezdusit. (bat)

  1. Hani, asi bych měla už jít spát. Mám jeden zlozvyk. Já totiž další rundy pročítání příspěvků čtu zásadně pozpátku, vlastně stejně, jako časopisy. A jak jsem koukla na ten tvůj, tak čtu: „když už jsem zavedla řeč na ty velke SVATBY“ (rofl) Věř, že jsem svůj omyl zjistila, až když se Chet vydal tu potvoru ubezdušit 😀

 2. Milá Abyt, paráda! (inlove) Já si smlsla už dopředu a užila si každé slovo 🙂
  Apinko neboj, zítra budeš Amálku vyhazovat ze stolu, kuchyňské linky a kdejaké zakázané zóny, protože tě bude pokoušet a ty budeš volat – nech toho, potrháš si stehy – a ona na tebe bude dělat dlouhý nos a loudit maso 😉
  Tobby je nádhernej pejsek, to je úžasná změna! (h)
  Xerxová, užijte si dovču – zatraceně si ji zasloužíš (inlove) A foťte a dělej si poznámky na rozcestník! (wave)

 3. Milá Abyt, každé tvé povídání je takové pohlazení na duši. A kačeny zrovna dnes, to mi vyloženě bodlo. Prostě nějaké takové pohodové a nesmírně vtipné povídání jsem dnes potřebovala. A když jsi popisovala kačení panímámu, no to už jsem se smála nahlas.

 4. OT – Amálku mám doma chuderku. Probudili ji ještě u veta, koukala na mě. Vrávoravě tu chvílemi běhá, evidentně je z toho všeho hrozně zmatená. V přepravce se držet nedala, ta by se tam snad zabila, jak se mlátila. A nemá mě teď zrovna ráda. Tak se ji snažím nerušit, aby tu moc neběhala. No nic, je to pro ni hrozná zrada, tak se nesmím divit. Tak ještě, moc prosím, přidržte palečky na rekonvalescenci a aby mi odpustila.

  1. Apino, nech ji v naprostém klidu. Nejlépe samu v nějaké místnosti, kde je zvyklá. I se záchůdkem a s pitím. Zatím ji nedávej jíst. To ji nabídni až zítra. Jenom ji nenápadně kontroluj. Držíííím (y) !

   1. Apino, pridavam se na zaklade mych zkusenosti k Alex. Amalka je zdrava, tak by mela byt v poradku, akorat ze to chvili trva tu anestezii dostat pryc. Ona se na tebe nezlobi, jen je zmatena. Drzim. (h)

  2. no ufff, tak to máte šťastně za sebou… neboj, ona z ní ta narkóza musí vyprchat a to nějakou chvíli trvá, i když je už probuzená (říká se až 24 hodin)

   držím palečky Amálce, ať je brzy fit a nebolí ji to – Zuzanka tři dny prospala na mé hrudi v prubánku (h) (h) (h) (h) (h)

  3. Držím palce, bude to dobré, ale sama jsem to taky špatně snášela, když se kočička z narkózy probouzela, tak Ti rozumím…

  4. Apinko, hlavně dohlídni na to, aby nešplhala někam nahoru, to bys musela vymyslet nějaké bezpečné místo, protože kočka po narkóze je dezorientovaná a nemá odhad, mohla by spadnout. Hlavně aby měla vodu, bude na střídačku pospávat a snažit se chodit, tak ji měj na očích. Zítra už bude mnohem líp.

  5. Zavři ji někam, kde si neublíží s vodou a záchodkem a nech ji z toho vyspat. Na spaní jí dej jako podložku ručník, ještě je mimo sebe a může se počurat. Ráno už jí bude líp.

   1. No to by to nesměla být mainka, ona se zavřít nedá. Ona prostě musí o všem mít přehled, a i když mě má za zrádkyni, pořád o mě chce mít přehled. Já sama pořád zírám, jak je jiná oproti našim předchozím kočičkám. Než jsem se stihla otočit, vyskočila přes židli na jeden stolek. Prostě nejlepší bude, když pokud možno nebudu v pohybu já. Pak snad někde lehne, nechci, aby si někde něco potrhala. Vodu má na několika místech, zájem zatím neprojevila ani z dlaně, ale koukala na mě tak hladově, že jsem nevydržela a dala jí několik malých sousteček kuřete vařeného jen pro ni a ty ráda a pěkně hladově snědla. Zatím jí nebudu dávat více, abych jí moc nenamáhala střeva. Prostě uvidím podle situace. V každém případě je už teď v mnohem lepší kondici než kdysi dávno Micinka. Ta se těžce zberchávala několik dní z nejhoršího a bylo to dost hrozné. Ono v půlce 90. let to asi s anesteziemi nebylo tak jednoduché a asi byly k dispozici horší. A nebo to ta doktorka také uměla méně. Tenhle vet ale Micánkovi se strašně ošklivými reakcemi na anestezii (kastrace, úrazy) dal tak šikovnou narkózu, že po vytrhání zubů se v pohodě probudil bez jakýchkoli problémů. Tak jsem mu svěřila i Amálku. A stejně jsem se bála, jak ji najdu.

  6. Vydrž, první hodiny jsou nejhorší, taky se mi Pusinka urputně cpala na topení a furt stoupala mimo, tak jsem ho obstavila křeslem a obložila peřinama, aby padala do měkkýho – ale první hodiny jsem jí prostě pořád chodila za prdkou a hlídala. Ona se pak k půlnoci unavila a usnula. 🙂

 5. http://drporkert.com/dogy/images/beta/0512/index.html

  Netradičně vychází Betí týdeníček už v pátek. Za dvě hoďky na týden mizíme mimo civilizaci (a mimo email). Takže se tu mějte krásně (wave)

  Betka už je ve střehu. Sice se ještě nic moc k autu nenosí, ale ta připravená termoska na stole a upečený mazanec… a zabalená taška granulek jí jasně signalizují, že bude nějaké větší vzrůšo.

  1. Krásný fotky – hlavně ty potoky (y) . No jo, krásnej kraj (f) .
   Tak šťastnou cestu, mějte se tam fajn (inlove) .

  2. Takže Betka už má sbalený kufříček a čeká v pozoru 🙂 ! Přeji bezpečnou cestu, hezké počasí tak akorát a hodně a hodně krásných zážitků (wave) !

 6. Abyt, to je tak krasne odpozorovane, ale hlavne napsane. Umis, umis opravdu moc dobre. (clap) Ctu snad uz po ctvrty, opakuju si perlive vety a usmivam se.

 7. To je krásné povídání! Vím, že když se kačena rozeřve na plný zobák, je to pořádný rachot.
  Jednou jsem pozorovala kačky na nějakém potoce, jehož středem se hrnul proud přes kameny a tvořil řádku menších peřejí. Kačeny vypádlovaly klidnější vodou při břehu nahoru, tam „nasedly“ do prudšího pruhu a svezly se dolů jako na drncavé klouzačce. Evidentně to dělaly pro zábavu, rejdily po té atrakci sem a tam a užívaly si příjemné odpoledne (sun)

 8. ABYT S dovolením , bez dovolení OT:

  ZDE JEDNO CHUDÍNKOVSKÉ HLÁSÁNÍ:

  http://kocicinadeje.rajce.idnes.cz/Tobias_na_Ripu_28.4.12

  Je to neuvěřitelná proměna ztrápené bytosti ve ščastného pséka. Respektive spíš v atomovou életrárnu (rofl) (rofl) .
  Myslím, že to CD nemohla líp nakombinovat. I když by si člověk řekl, že to vyjít nemůže. A vono, vono jo.

  1. Jéé, tohle veselé krásné stvoření a ta původně zbědovaná kostra potažená kůží že má být ten samý pes?! 🙂 To je nádherný, moc to pejskovi přeju (inlove)

  2. krásné fotky šťastného tvorečka. Má spoustu kamarádů – tudíž parádní socializaci, má parádní paničku (která asi ani sama nevěřila, že kvůli psisku vyrazí na celodenní výlet (chuckle) )- tady je vidět, že mladé, veselé, živé psisko je velký rehabilitační činidlo… a jak na paničku na té fotce u Rotundy zamilovaně čučíííí (inlove)

  3. a já se právě teď vrátila od lucYnky, takže jsem si Tobíse drbkala – je to opravdu moc veselý a šťastný pejsek (clap) (h) (y)

 9. Drahé dievčatá,nič nestíham,naháňam hodiny,pretože od nedele idem na dovolenku-welnes v Maďarsku.Čitať stíham a verte,že stále držím palce a súcitím s každým o kom píšete.Nezabúdam na priebežných: Pu,Veram,terra-san a rekonvalescentov-držte sa,bojujte/Môj ty Bože,po návrate budem celé hodiny dobiehať zameškané,to bude makačka!/Tu sa ochladilo,ale vďaka Abyt sa chechtám-hlavne tej opelichanej a závidím,ako sa vie niekto dívať/
  No,po návarte podám hlásenie,či sa úsilie mladých masérovˇMaďarov pozitívne prejaví na mojom tele-ale viem,že to bude len ďalší pokus o nemožné.

 10. Abýýýt Abýýýt,

  já miluju Tvoje články! naprosto a úplně.

  Díky za hubu kolem celý hlavy. 🙂

  A koukám, že jsem cosi prošvihla ve svém pádění. Koukám, že Bubu, Budu má štěnííííííítkoooo!! BUBU MOC GRATULUJU
  a…… moc ZÁVIDÍM!! 🙂 (h)

  1. Moc krásný a radostný pohled, dává dobrý pocit, že nikdy nic není úplně ztraceno, když je vůle.

 11. To je mi moc líto, člověk se s tím těžko smiřuje, ale byla u vás spokojená a šťastná… (rose2)

 12. Abyyyt (rofl) (clap) (rofl)
  To je krásný, prostě umíš! Tolik všeho, celej velikánskej obraz na tak maličkým plátně… nedalo mi to a nechala jsem worda přibližně spočítat: jen nějakých 360 slov. A člověk vidí plynoucí Sázavu, poničenej, ale furt žijící ostrůvek, cítí tu vodu, pozoruje kačky na vodě.
  Fakt nádhera.

  1. Anooo! Taky se připojím – a tiše závidím, že máš takový pozorovací možnosti. Teda už nezávidím, protožes to popsala tak, že to před sebou vidím, i když jsem na hony daleko náhonu.

 13. OT: Moc děkuju všem, kteří nám včera drželi palce a určitě tak i pomohli naší berušce Beckynce lépe přejít přes Duhový most, kam jsme ji museli včera po čtvrté odpoledne vyprovodit, protože metastázy byly nejen ve slezině, ale i v játrech. Ono to naše zlatíčko, které za celou dobu, co jsme ji měli, bylo tak hodňoučké, že nám nedalo nic najevo kromě toho hubnutí poslední měsíc. To ale veti přičítali snížené funkci ledvin, takže ten finální kolaps byl pro nás fakt obrovským šokem, ze kterého se asi hned tak nevzpamatujeme nejen my, ale ani zbytek psí smečky. Polča ji pořád hledá…. (u)

  1. Laďko, (hug) udělali jste pro Bekynku co jste mohli, měla se u vás dobře a teď jí už nic nebolí. (dog) (u) . Čeká nás to všechny, co máme staré pejsky ;(

  2. Laďko (hug) (hug)
   Beckynka už běhá vesele za Duhovým mostem a nic, vůbec nic ji nebolí.
   Prosím, pohlaď Polču za mne – bude jí stejně smutno jako vám. (u) (u)

  3. Laďko prožila s Vámi krásná léta a vracela lásku, kterou jste jí dávali, pomohli jste jí z utrpení, to je také láska.
   Posmutni si, poplač si a pohlaď ostatní hebké kožíšky, oni Ti pomůžou.

  4. Je to moc těžký ale nelze jinak. Určitě je šťastná mezi všemi našimi miláčky, kteří už odešli za duhový most. Hladím po tlapce. (h) V útulcích je vždycky dost potřebných psích duší…. 😐

  5. Laďko, to je mi moc, moc líto (u) . Člověk si jen může říkat, že udělal to nejlepší co mohl a čekat, až mu čas pomůže.

  6. Ladko, je mi lito, ze Beckynce vyprsel cas. (u) Mela s vami krasny zivot a prokazali jste ji posledni laskavost. Vim, ze to ti ted na bolest nepomuze, ale zpusob jakym davate dohromady smecku z pejsku senioru je vskutku obdivuhodny. Klobouk dolu.

  7. Za ty dva roky, kdy u vás byla Becky štastná, díky. Díky za Becky a díky za to, že jste ji nechali bezbolestně odejít. Smutek odezní a bude zase líp!

  8. Je mi to moc líto, Laďko, objímám Tě. (hug) (u) (hug)
   Ale udělali jste pro Beckynku to nejlepší, co jste mohli. Počká na vás za Duhovým mostem, šťastná, zdravá.

  9. Mávám ti za Duhu Beckynko ;( (u) a prosím , pozdravuj tam mého Šarika ..
   Laďko, je mi to líto, ale rozhodla jsi to správně.Beckynce je už dobře, nic ji netrápí a určitě Vám za to rozhodnutí děkuje….. (hug)

  10. laďko, obávala jsem se toho, ale udělali jste pro Bekinku to nejlepší. Důležité je, že s vámi žila krásně do posledního krásného momentu a pak jste ji nenechali trápit a nechali přejít za DUhový most. Jen doufám, že tam nebude prohánět Micinku a Micánka. (u) (u) (u) (u)

  11. Laďko, je mi to líto, ale prokázali jste jí tu poslední službu lásky (h) (h) (h) (h) (h)

  12. Kéž ti, milá Laďko, nějak pomůže vědomí, žes Becky prokázala tu poslední laskavost, žes ji nenechala trpět. (h)

  13. Drž se, už je jí dobře. Vím, že je to těžké. Když jsme před dvěma měsíci vyprovázeli za Duhový most naši Šerinku, bylo to k nevydržení. Nejvíc to ale zasáhlo „sirotka“ Jesii, která když pochopila, že Šerinku nenajde pod postelí ani za gaučem a ani se jí nedočká u vrat, zestárla tak markantně, že si toho všiml i MLP. Proto jsme asi po měsíci vyrazili do světa a přivezli jsme si malinkého – teda proti kokřici Jesii – pražského krysaříka, co měl být původně čivavák bez papírů. Ale o tom až jindy, až budu mít trošku víc času.

 14. Abyt, to je kouzelné povídání (teda písání)!!!! (h) (h) (h) (h)
  blaženě se tu usmívám, pobavila jsem se, ale tak… hezky, něžně, jemně… díky!! (inlove)

  a držím palce Ríšovi a myslím na Apinu a její Amálku – jsou to vždy nervy, ať si říká kdo chce co chce, marná sláva přece jen jde o narkózu a vyskytly se už i špatné konce… ale to určitě nebude tento případ!!!!!!!! doufám, že Apina potom odpoledne nebo navečer podá zprávu (nod)

 15. Milá Abyt, prostě je to tak, Ty máš ten úžasný dar dívat se kolem a pak o tom moc pěkně napsat. A nezapomeň, že by to byl hřích tohohle daru neužívat, takže se těším na další písání od Tebe, díky.
  Mám teď moc starostí a problémů, takže sice čtu a prolétám příspěvky, ale nemám čas a taky sílu sama něco napsat. Ale teď jsem musela 🙂 . Všem potřebným pořád držím palce…. (wave)

 16. Abyt!
  Já myslím, že v každé rodině je něco. I v té kachní. Super povídání na pátek.

 17. Moc hezké povídání, jen přesně nevím, cos myslela tou „opelichanou káčou ze Žampachu…“ :O (chuckle) jestli si to nemám brát osobně. My jsme jižnější… i když tam někde původ máme.
  Jinak držím palce Amálce, Ríšovi a Becky od Laďky (pokud jsem na někoho zapomněla, tak je to neúmyslné, nestíhám příliš pozorně číst komentáře).
  Také jsem zargistrovala pár oslavenců – samozřejmě pozdě. Tak vše dobré, milí oslavenci.
  Ještě že už je pátek… i když nečekám, že si s výtržníky odpočinu.

  1. Chichichi, tohle je určitě Žampach u Kamennýho Přívozu, ten se tě netýká (chuckle) (chuckle)

 18. Abyt, tak to je kouzelné povídání ze žvízecího světa.
  Nedávno jsem pozorovala na malém lesním rybníčku čtyři kachny. Tři byli naparádění samečci a jedna slípka. Ti tři ji tak otravovali, že chuděra stále vzlétala a snažila se je setřást, ale oni ne, naparovali se i jeden před druhým a pronásledovali ji i ve vzduchu. Ale stejně si myslím, že vím, kterému dala přednost. Byl z nich nejrobustnější a nejvíc hýřil barvami 😛 ! Jo, a když si sedali na hladinu tak legračně brzdili a já neměla foťáááák 🙁 .

 19. Milá Abyt (inlove) , to je nádherná miniatura. (y) Četla jsme už ráno doma, ale k pochvale se bohužel dostávám až teď. (f)
  Je to milé a něžné, ovšem přece jenom mi něco vrtá v hlavě. V dnešních HN je rozhovor s Madeleine Albrightovou a ta říká, že americkým vnoučatům nečte Broučky, protože jsou na Ameriku příliš sexistické. „Chlapi chodí každou noc někam ven, zatímco ženské musí zůstat doma.“
  Tak si říkám, jestli Abytí příběh taky není příliš sexistický. (chuckle)
  Přeju všem krásný den! (h)

  1. SEXISTIČTÍ broučci????????????????????? :O :O :O

   madonna mia – lomící ruce tu nejsou někde v smajlíkách?

   1. Já ti nevím – někdy těm Američanům nerozumím! Broučci jsou sexističtí, Tom Sawyer je rasistický a Popelka není americká, protože je pasivní a ke štěstí nepomohla sama. (shake) (shake)

  1. Četla jsem, že tyto kačenky se na Svratce v Brně objevují již více roků po sobě – je to raritka.

   Včera odpoledne jsem šly venčit na hráz Nové Dyje, kde trénovali vodáci – nechtěj po mě vědět, co za druh – seděli v té loďce čtyři, trenér jezdil na kole po břehu a volal hop-hop-hop. Terka se udiveně ptala, proč furt křičí hop … „no, to asi znamená záběr do vody veslem“ … „Aha, já pořád čekám, kdy na to hop skočí ti maníci do vody“ Holt, nejsme holky od vody (chuckle) (chuckle)

   1. (rofl) YGO (rofl) , já bych si zase myslela, že si dodává odvahu on a skočí do vody i s tím kolem.

   2. A jeli dopředu nebo dozadu (tj. jestli se koukali po směru nebo proti směru jízdy)? Pokud dozadu, nebyl ten pán na kole náhodou Jožka A.?
    Ty kačenky tam vídáváme už tak pátým rokem, původně jsme si mysleli, že uletěly ze ZOO.

    1. Počkej, jak si to tak uvědomuju, hleděli za sebe a každý měl jen jedno veslo – trenéra jsem si moc neprohlídla, jezdil po opačné hrázi.

     My šly po té straně, kde seděla parta velrybářů – aspoň podle nářadí – udice měly v půrměru tak sedm centimetru a špičkou by dočáhly až na druhý břeh. Tak jsme čekaly, jestli si neuloví nějakou tu lodičku (brousili tam i kajakáři-samotáři). No a zatímco jsme hleděly na ten konec udice ve vodě, tak tím druhým koncem bidla jeden z lovců nabral Terku do žebra (chuckle)

     1. Ygo, to je legrace s těmi rybáři. Tady se taka motají okolo Mohelky, na těch protech mají místo vlasce lana a v říčce jsou většinou jen podměreční pstroužci. Ach, jak já nemám rybáře ráda.

    2. Možná někomu utekly ze zahrádky. Dost často se chovají i v domácích voliérách. 🙂

 20. Abyt, to je moc hezký povídání!

  Jestli někdo bude mít cestu do Mnichova, nezapomeňte se kouknout do Anglické zahrady. Je tam spousta potůčků a rybníčků, takže se tam drží spousta kačenek, husí a jinejch vodních ptačisek. Jsou už tak ochočené, že zahnízdí klidně pár kroků od cesty.
  Takže jsme tam jednou stáli, ještě s houfem dalších lidí, a všichni se culili blahem, protože jsme sledovali líhnutí jakési vodní slípky či čeho. Bylo to celkém malé jen nožky si to vypůjčilo od staršího bráchy. Malí se líhli v umotaném hnízdečku uprostřed potůčku a táta už na břehu na těch svých přerostlých nožkách přičinlivě tlapkal a sháněl pro mámu něco k snědku. A když pak plaval k hnízdu, hopkali ty čerstvě vylíhnuté kuličky do vody a plavali mu naproti. A máma nevěděla co dřív, jestli hlídat další líhnutí, nebo ty nezbedy honit po vodě…. Všichni jsme tam vydrželi hodinu a óchali a áchali jak cvoci 🙂

 21. Milá Abyt, tohle tvé něžné vyprávění ve mne rozeznělo :

  To nejsou vlnky
  to rusalek jsou jména
  a to co slyšíš Brnky brnky
  je harfa Vltavina
  trošku rozladěná

  Ty rusalky když mají hlad
  hned luna strojí večeři
  na stříbře po dvou kačenkách
  Ať běží tam kdo nevěří

  Tma tmoucí tmoucí tma
  stříbro pak umývá

  František Halas Ladění
  Poučení otcovské
  ———————–
  A ještě Poučení synovské

  Když probudí se hlína je to myš
  Je-li sklu zima zaroste větvičkama
  ryba je hastrmaní lžička Víš
  A slza Slza je voda co je sama

  Hezký den vám přeji!!!

  1. Velká kočko – to je krásné, on ten Halas uměl skládat slova k sobě. (clap)
   Už jsem se rozplývala ráno, ale šotek mi to sežral :O
   A ještě jednou, ale já se nedám a nacpu to sem! (flex)

  2. Velka kocko, dik za pripomenuti krasnych versu. Ja uz jsem na toho Halase skoro zapomnela, a to jsem ho mivavala rada. Budu si muset nejakou jeho sbirku objednat.

   1. Milá Hano a ostatní zájemci. Tady je sbírka Františka Halase Ladění z let 1937 – 1941.

    cte.cuni.cz/halas/ladeni.htm

    Prosím nahlédněte a potěšte se. 🙂 (inlove) (inlove) (inlove)
    Tak nevím vypadá to že ta adresa nebude fungovat. Ale je správná. Asi neumím ten odkaz napsat.

    1. Tahle adresa nebude fungovat ale je správná. Neumím dávat odkazy, omlouvám se. (wasntme)
     Opakuji se, ale nahoře ten dodatek který jsem vkládala dodatečně najednou nebyl. To jsou takové počítačové tajuplnosti.

 22. Tak jsem včera napsala povzbuzující vzkaz pro Apinu, ukázal se, že tam je, ale dneska tam není, tak tomu už nějak nerozumím.
  Apino drž se, není to tak hrozný zásah, hlavně nesmíš panikařit Ty! Neklid se přenáší na zvířátko a to není dobře. Taky jsem byla plašan, to tu všichni vědí.
  Tak držím Amálce palce, kluci tlapičky a vše bude dobré, je dobře, že následuje volno a můžeš se Amálce plně věnovat.
  Ríša práškuje ATB, nerad, ale musí.

  1. Jo, a Jakkel ma dole odkaz na absolutne perfektni profesionalni fotky ze zoo. Ja uz zacinam mit mindrak neco vyfotit a podelit se o to. A i nekteri jini zviretnicti fotografove/fotografky ve mne vzbuzuji podobne pocity menecennosti.

 23. Abyt, to bych tak napsat neuměla. U nás pod okny se také kačenky učí plavat, sídlí tady asi jen jeden pár. Ostatní jsou rozmítěné dál po potoce. Malé kačenky opravdu jezdí tak spořádaně s kačenou. Moc hezky napsané, ode dneška si budu dávat pozor jestli se u nás také hádají. 😀

 24. Abyt, to je nádhera, po ranní vzrušené diskuzi s pubertální půlkou rodiny se tady culím jako blázen 🙂

 25. hezký pátek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Jéééé, to je tak krásné pozorování světa zvířat (chuckle) Jak je vidět, v každé domácnosti je občas veselo (rofl) Ať už v člověčí, nebo u vrubozobých…

  Dnes naposled v práci děs běs nestíhačka… ale celý příští týden dovolenáááááá

 26. Milá Abyt, krásná minipovídka. Úplně toho, panímámou sprdnutého, kačera vidím, jak se splihle krouží na vodě, zatímco ostatní si letí užívat s „vopelichanou káčou ze Žampachu“.

  A zpěteně
  Karolíno, tvoje něžné popisy milované kocouří trojky jsou nádherné a Ríši (i tebe) je mi moc líto. Ale snad o očičko nepřijde, tak držím palce, aby léčba zabrala.

  Apino – Amálka kastraci jistě zvládne, ty si budeš moci oddychnout a bude vám oběma zase fajn.

  Laďko jsi v přetěžké situaci a je mi to líto.

  A Bubu – malá čertice, která vám obrací domácnost naruby je slaďoučká, ale uvidíš, že až moc brzy budeš na tyhle začátky s úsměvem vzpomínat. Fotka jak malá Růža kluše vedle Báry je snad nejhezčí z celého alba.

  A tady přikládám asi 4 min. videjko, které nám přišlo mailem (je to s hudbou, tak kdybyste pouštěli v práci – pozor). Je to sestřih 4 týdnů v ptačím hnízdě. Ten konec mě skoro dojal(kde jsou moje děti), ale i rozesmál – vybavil se mi totiž Milouš ze Saturnina se svým „přinesl jsem ti červy“.

  http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id=9479342&server=vimeo.com&show_title=0&show_byline=0&show_portrait=0&color=00ADEF&fullscreen=1

  1. Maričko, to je kouzelnéééééé, jak otevírají dokořán ty zobáčky!!! (h) (h) (h) (h) (h)

  2. Maričko, to video je úžasný!
   Docela to ke konci vypadá, že mladý 1) zvrhnou hnízdo,
   2) spolknou svoje ulítaný hubený rodiče 😉

 27. Abyt to je krásně napsaný článek.
  Máme kousek od domu rybníček s hejnem kačen, s Juniorem je chodíme přikrmovat. Občas přiletí na kus řeči husy . Pomalu u nás, v Oregonu, končí období dešťů. Už neprší vytrvale celý den, ale jen 1 denně tak 2-3 hoďky. Všechno je šťavnatě zelené, roste a já pomalu balím naše saky-paky. Budeme se stěhovat do jiného domku. V současném obydlí s námi pořád chtějí bydlet spolubydlící z hmyzí říše, které nikdo nezve a nechce. Takže pod heslem Moudřejí ustoupí…. se stěhujeme my.

  1. Epulko, tak to je pěkně otvravný důvod ke stěhování. Nemůže to řešit majitel domku, „nezávadnost bydlení“ by měla být jeho zodpovědnost. Držím palce, ať je v novém lépe. A máš už tam maminku, nebo jí přivítáš až se znovu zabydlíte?

   Ano Portland (vlastně celý Oregon) je bohužel nejznámější tím, že tam furt prší.

  2. Epulko, uprimnou soustrast. Nevim, kteri prislusnici hmyzi rise te navstevuji, ale v tom vasem vlhkem prostredi se asi urcitym druhum nevyhnes. U nas neleje tak furt jako u vas, ale vlhkost vzduchu a subtropicke lijaky taky udelaji sve. Pred lety jsem si zoufala, ze se mi do mouky a ryze a jinych sypkych veci davali obcas moucni cervi, presto, ze jsem to vsechno mela ve sklenicich se zasroubovanym vickem. FUJ. A to fakt spajzovou skrin jsem vytirala a dezinfikovala velmi casto. Uz nekolik let davam vetsinu sypkych veci do velkeho mrazaku a potvorstvo se neobjevilo. Jde to pravda resit chemickyma postrikama. Nevim jak u vas, ale cemu se v J.Karoline nevyhnes, jsou velci chlupati svabi, 4-5 cm dlouzi a kdyz maji pocit ohrozeni, tak vzletnou. Z tech se mi dodnes po 25 letech jeste furt dela husi kuze, pokavad se nejaky dostane do domu. Nastesti se drzi prevazne venku ve stinnych vlhkych mistech, ale tu a tam nejaky vejde do domu, zejmena, kdyz Jakey lelkuje s hlavou vystrcenou z kuchynskych zasitovanych dveri.

   A tady je odkaz na docela efektivni prostredek proti nezvanym vetrelcum. Funguje to fakt dobre, ale musis davat bacha, aby se k tomu pes nedostal. http://www.ehow.com/how_8129990_use-borax-bugs.html

   1. Tedy HanoW, Ty mi dáváš… váš šváb je nejen velký, ale navíc chlupatý, k tomu lítá a do domu neleze, ale vchází! Představuju si, že do domu vchází za mohutného dusotu chitinových tlap, až se zem otřásá a futra nestačí, a když na něj vytasíš sprej proti hmyzu (cha!), vznese se do vzduchu s temným vrčením jako přerostlá sekačka na trávu, a v letu za ním vlaje to jeho husté háro… Horor, scifi a animal planet dohromady!!!

    1. Liko, obdivuju tvou predstavivost, ale v tomto pripade jsi celkem blizko realite. (bat) najdi si na Googlu Palmetto bug (my na Jihu jsme nobl, nemame svaby, ale „brouky“ pojmenovane po oficialnim statnim stromu J.Karoliny) a uvidis. Litaji dost ztezka, ale na nozickach jsou velmi hbiti. Nekde jsem cetla, ze muzou udelat az 6 km za hodinu. Podobni svabi prezili francouzske pokusne jaderne vybuchy na atolech v Pacifiku. Co vic dodat?

     1. Tak Ti, HankoW, za ty obrázky pěkně děkuju. Z toho jednoho kousku by klidně mohl být oběd (rofl)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN