PSI: A teď to máme

Těšili jsme se, těšili a teď to máme. V pátek jsme si to přivezli. Je to černé, narodilo se to 4. března, váží to asi 5 kg, má to chytrý až poťouchlý kukuč, zuby jako jehličky, bude to černý labrador (labradorka) a jmenuje se to My Maggi Daysi Art. Dovedete si představit, že byste na štěně volali jako na polívkové koření? Já tedy ne. Naštěstí měla růžový obojek a tím pádem bylo jasné pracovní jméno: Růžofka.

 

Jenže malé štěně a Růža? Růžena? To taky nejde. Takže Róza, Rózička, Rozárka? Jo, to by šlo. A je to! Máme doma Rózičku.

Když spí, je přesladká. Když se budí, vybízí k rychlosti. Těsně po probuzení totiž čůrá. Když se chce prát, jde o ruce. Velmi rychle nás naučila uklízet věci výš. Za těch pár dní stihla přechroustnout mašličku na balerínách, co načali její sourozenci, nabíječku na mobil (blbě se válela na zemi) a načala jedny pantofle. Ponožky jsou neodolatelné. Papírový kapesník též.

 

 

V noci zatím vstává v jednu a do dvou se čůrá, jí, blbne a ve dvě vytuhne a hnípe do pěti. Za chvíli ze mne bude ranní pták jako Xerxová. (ach jo)  Tuhle jsem v noci ležela a dřímala, jenže tahle potvora měla rozblbnuto. Tak jsem jí hladila a podstrkovala fusekličku na kousání místo své ruky a povídala: „Všechna hodná štěňátka už dávno spinkají, jen ty jsi takový poděs!“ A ten poděs mi s rozběhem skočil na obličej.

Jojo, chtěla jsem hodné klidné štěnítko, jak labrouši bývají a teď to mám. Dračici Rózu. Jenže Rózička je úžasná. Ona nechodí, ani neběhá, ona hopká. Jako kůzle. Nebojí se ani čerta.

 

 
Bára zjistila, že štěnice je prima parťák a přetahovaná o plyšáka je nádherná zábava. Bára stojí, v tlamě drží plyšáka, mírně popochází a Róza okolo ní rotuje a škube plyšákem. Snaží se kořistí třepat a přes zuby vrčí a poštěkává.

I Bára s pobaveným pohledem občas zavrčí, jako by říkala „bys viděla, jak bys letěla, kdybych chtěla“. Ale nechce. Je úžasně opatrná. A trpělivá. Drží, když ji mrňavka okusuje. Je báječná.

Jen Prachovka nám to dává sežrat. Podstrojuju hrábince syrovou krkovici, podbízím se s kyselou smetanou a jogurtem a stejně mě přehlíží jak krajinu. Ale drží se u baráku, aby šerednou černou vetřelkyni měla pod dohledem. Však ona nám taky odpustí.

 

 

Prozatím je největším nepřítelem štěňátek smeták. Teď právě Róza přihopkala z terasy, za sebou vláčí smeták za štětiny. Dovlekla to k pelíšku, vyplivla štětiny a začala žvýkat násadu. Huš příšero, necháš to?! Tůdle! Já ti to vykreslím, ty jeden smetáku štětinatej!

Už musím, koza Róza ochutnává klívii, možná se ještě ozvu, až to zvíře usne…

Další fotky najdete tady http://bubusa.rajce.idnes.cz/Ruzofka/

 

Aktualizováno: 2.5.2012 — 22:30

120 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Už musím, koza Róza ochutnává klívii, možná se ještě ozvu, až to zvíře usne……….

  chachááá, chachááá, možná se ještě ozvu, až usne! Neusne, páč čert nikdá nespí!! Tos už zapomněla, viď? 😀

  Děsně si to užívej. A drbni Báru, za tu její trpělivost 🙂

 2. Rózička je nádherný štěník a Bubu je báječná hrdá panička, a tak to má být a já už se moc těším na další vyprávění. Věřím, dle kukuče malé černé princezničky, že příhod bude opravdu požehnaně… (chuckle)

 3. Rózi, Rozárka dává pozdravovat a děkovat a vzkazuje ňaf ňaf vrrrr, víc nemůže, protože se právě snaží odkousnout pánečkovi nos. 🙂
  Děkujeme :*

 4. KONEČNĚ PRŠÍÍÍÍÍ KONEČNĚ SE OCHLADILOOOOOO! JÁ JSEM TAK ŠŤASTNÉÉÉÉÉJ!
  Už to fakt nebylo k vydržení. Mám tu otevřená okna jak to jde, aby milostpáni nedostali chuť jít na výlet a DÝCHÁÁÁÁÁM.
  Ríša je v pohodě a hrají si s Meldou, Zrzínek utíká před jejich výpady, já si na sebe pouštím vlhký chladný větřík, tak už je trochu líp.
  Apino, nebuď z toho vyklepaná, já taky byla z Melíška, ale věř, že to nebude tak strašné a Amálka bude v pořádku! Budeme na vás obě myslet.

 5. Štěndo je nádherné, já tedy labradory poznávám díky Beky celkem dost dobře, takže není ta vaše Rozárka spíš Korzárka ?

 6. Bubu (inlove) , tak jsem áchala nad jmenovkyní naší drahé košišky (chuckle) , že jsem ani nepochválila Tvé svěží psaní, které tak ráda čtu. (clap)

 7. OT – můžu si na zítřek od 13 hodin objednat palcodržnu pro Amálku? Dohodla jsem kastraci Amálky, udělala si volno a už teď je mi z toho zle. Já vím, že musím – kvůli dohodě s chovatelkou, kvůli tomu, že koťata fakt nechci, kvůli té příšerné epidemii, která postihla chov chovatelky po výstavě a tudíž Amálka na výstavu nikdy nepůjde, i když by asi sbírala metály. Snažím se pro ni vybrat to nejmenší zlo, ale mě samotné je z toho zle už teď.

  1. Apino, klíííd. Amálka bude v pořádku, nebude ji trápit estrus, bude spokojená a zdravá. Budete si spokojeně žít. Budu Ti zítra držet palce a hlavně na noc, aby jsi alespoň trochu zaspala. Věř doktorům, oni ten zákrok udělají dobře (y) .

   1. Api, je to skutešně ta nejrozumnější cesta. Palce předržím, ale bude to dobré. Už 7 roků si vyčítám, že jsem nedala kastrovat Mr. Zrzavého (bráchu Míny). Zkrátila jsem mu tím život. Ale to jsem tenkrát nevěděla. 🙁

  2. Apino,
   bude všechno v nejlepším pořádku, zvládnete to. Jen musíte být obě v klidu (prosím začít od paničky (angel) ), v pohodě, s sebou nějakou blbinku na zabavení (testováno na dětech 🙂 ) a bude dobře (h) . Kočička se rychle zahojí, kožíšek doroste a bude vám všem fajn. (sun) Držím (y) .

  3. Milá Apino, to jen těsně po operaci než se Amálka probere. Pak už to je dobré, čičinky se rychle hojí. To si představ že já měla dvě najednou a tady dávají jen límec. A límec to je šílenství. Snažila jsem se jim vyrobit ten obvaz co dostávají u vás, teď jsem zapomněla jak tomu říkáte. To byly pro nás komplikace, u vás to nebude problém.
   Jsem přesvědčená že děláš dobře, děláš to co je pro Amálku nejlepší. Budu na vás myslet. (y) (y) (h)

  4. Tygří smečka drží palce, tlapky i tlapy, nebojte, bude dobře. Kéž by všechny zásahy u veta byly jen podobného rázu. Vím, že se jeden bojí a je nervní, ale za 14 dní už si její kočičí výsost ani nevzpomene ;-).

  5. Mila Apino, drzim Amalce i tobe. Ja jsem z takovych akci byla vzdycky krapet nervni v tech prvnich hodinach co jsem si zvire dovezla domu, ale kocky regeneruji nesmirne dobre. Urcite lip, nez lidi. Takze hlavu vzhuru, bude to OK. (inlove) (y)

 8. Bubu !!! Ta je krásná! Rózince to sluší i se starší kámoškou. Uvidíš jak si budou rozumět.
  To moje psí komando se bez sebe nehne, když jdou zvlášť ven, tak ten druhý leží nalepený na dveřích a číhá na příchod. Mají se fakt rádi.

  Přeji hodně zážitků s pejsinkama a užívejte si každého dne. (h) (dog) (dog)

 9. Jsme doma. Ríša absolvoval hodně nepříjemné vyšetření, ale ukázalo, že loňský verdikt, že ten nález na třetím víčku není nebezpečný, se potvrdil. To je ta dobrá zpráva.
  Ta horší je, že má zduřelé uzliny na levé straně hlavy, prudký zánět v oku, který vygradoval toho 1.5. do těch strašných hnisavých stavů a zřejmě záněty má všude na celé té levé straně. Máme ATB na týden, 2x denně prášek, tudíž prodloužený víkend, plánovaný pracemi na chalupě, se opět odkládá a ve čtvrtek jdeme na krev a další odběry, aby se zjistilo, proč k tomu dochází. Je to u něj pouze ta levá strana, takže tam něco bude. Nějaké ložisko, může to být i od zubu……. V polonarkóze se na to pan doktor koukne a snad bude jasněji.
  Statečný Ríša trpěl, ale vydržel, byl odměněn práškem ATB a spoustou pamlsků. Teď se tu vzpamatovává a tváří se, že se vlastně nic neděje.
  No, myslím, že nějakou tu palcodržnu určitě ještě uneseme, normální stav to opravdu není.

  1. Pan doktor na ložisko přijde, a pořádná ATB to zlikvidují. Ríšánek je jinak v dobré kondici, to bude dobré. A hlavní je, že Ti ty prášky baští!!! Je to zlatíčko pruhované. Nadále držíme tlapy a chcípa ženeme svinským krokem!

  2. Udatný Ríšánek! (y)
   Ten zub by to mohl být, takže držím palce, že aby byl, bylo by to nejjednodušší! 🙂

  3. Karolíno, držím vám oběma moc a moc palečky. Hlavně, ať se zánět brzy vyléčí a ať je Ríša zase brzy fit.

  4. Statečný pacient a sqělá smečka! Tak ať konečně drvet odhalí příčinu a (cat) se vyzdraví (sun) . Držím (y) .

  5. Ach jo, odpoledne mi to tu někam zašantročilo příspěvky, tak znova: ještě že je Ríša takový šikovný a ochotný pacient! Tak ho pěkně opečovávejte ve spolek a věřím, že za pomoci dr.veta, kočičích kamarádů a hlavně své velké kočičí maminy se ze svých bolístek už jenou pro vždy vyzdraví a bude mu už jenom dobře a zase se bude honit s Melíškem pod laskavým dohledem Zrzínka a k velké radosti své pečovatelky i nás z povzdálí sledujících… Palce, tlapky i tlapy držíme určitě dál…

 10. Mně se ztratil další příspěvek,bueéé (emo) Tak ZNOVA:

  Časné ráno, svítání, pádím s mrňavým štěnětem v náručí se schodů, svetr vlaje na noční košili.

  Štěně ví, že doma se nečúrá, a přešlapuje v předsíni, než najdu boty.

  Dorostenka kvíká v koupelně, proč mi to čištění zubů tak trvá, když se má jít VEN!

  Čubizna zdvořile čeká, než najdu bundu a somruje u kuchyňské linky, jestli by nebyl mlsek už teď a ne až venku.

  Čubizna zívá z mé teplé postele, kam vhupla, a dívá se s výrazem „Co kdybys šla ven sama, já si tady pospím?“

 11. Takové krásné povídání o veselém štěněti… a kousek níž Beckynka… Jsou to miláčkové, obě!

 12. Doník byl takový nejistý asi tři dny po příchodu Luxíka a když pochopil, že mu žádná újma nehrozí a že je to občas i legrace tak ho přijal do rodiny. A to byl patřičně velký věkový rozdíl 15 let. Musí zkrátka být vrchní velitel páneček /panička/ a ne pesan. A všechno po dobrém.
  Laďko, drříme palečky ať to dopadne jakkoli, vždycky to bude pro pejska nějaké vysvobození od trápení (hug).

 13. Někdo řekl, nevím kdo –
  „Ten, kdo řekl, že štěstí se nedá koupit, zapomněl na štěňata.“
  Tak si ho užívejte. 🙂

 14. Jj, Růžofka je hvězda (*) ehm, zatím hvězdička. A Baruška úžasná dáma, která se nenechá zaskočit nějakou skotačivou 🙂 A Prachovka? Jsem zvědavá, jak dlouho jí to rozhořčení vydrží. Mám bohaté zkušenosti, že to může být docela dlouho 😉

 15. Bubu, malá je krásná rošťanda a je super, že si holky našly k sobě cestu hned…malá bude mít vzor 🙂 a Bára si ji vychová k obrazu svému 🙂

  kluci si nechali Nastu přerůst přes hlavu, tak to mají – Terry před ní prchá do klece, aby měl chvilku klidu a Frogi je tak hodný a trpělivý…..

  všem hezký den

  1. Nojo, kerrýci jsou gentlemani a keryholčičky jsou dračice. (Kde se asi vzala ultrafeministická inspirace?) Naše Efinka strýci Falkovi taky opanovala pole a vládne tlapou železnou. Jen teď narazila, když se k nám přistěhovalo černé kotě. Na její pokusy velet reaguje Minda (tak se nakonec jmenuje, můj návrh na Sazi neprošel) tak, že velitelce Efuli nafackuje přední tlapkou. Ta se s nelíčeným údivem stáhne, aby se šla pomazlit a tak trochu ukonejšit pošramocené sebevědomí. Číče vůbec nevadí nejen váhová převaha naší kerindy 15 kg ku 2 , ba co víc, vůbec nemá respekt, že má co do činění s bývalou junior šampionkou ČR. No a co, já jsem čistokrevný vetaj, myslí si Minda a odchází středem s ocasem hrdě vztyčeným, jak s admirálskou zástavou na vlajkové lodi. Psiska jen sedí a div nesalutují.

 16. OT: Chci poprosit o vaši palcodržnu, protože naše Beckynka, kterou máme necelé dva roky z útulku, už asi měsíc hubne a dostala prášky na ledviny, ale včera bohužel zkolabovala a při důkladném ultrazvuku zjistili, že má: V lepším případě nádor na slezině, což by bylo operovatelné, a v tom horším na játrech (u) Dnes ve tři ji budou operovat, a pokud to budou játra, tak nám bylo doporučeno, ji už ani neprobouzet… tak tu sedím a brečím a v skrytu duše doufám (u)

  1. Laďko to je smutné!
   Hladíme po tlapce a držíme palečky a tlapičky, co jich máme. Bez smajlíků, nejdou mi.

  2. Zažila jsem podobné situace, proto dobře vím, jak Vám je a je mi to líto. V současnosti prožívám něco obdobného, ale jedná se o moji matku. A srovnání nevychází ve prospěch humánní medicíny. Zvířata milujících pánů mají obrovskou výhodu – nedopustíme jejich utrpení. Jsou chvíle, kdy se za duhový most sama těším..Držím palce, ať Vám všechno dobře dopadne. Zdraví ZK

   1. Ach Zuzano, tohle je strašně těžké. A nikdo nemá výběr. Vydrž a hodně štěstí v neštěstí (hug) (h)

   2. Zuzano, to je mi strašně líto, vím, o čem mluvím. Hodně síly, drž se. Maminka tě teď bude hodně potřebovat. (h) (h) (h)

    1. Uz jsem sem jednou napsala Zuzane vzkaz, ale ztratil se. Vim, ze je to tezke pro vsechny zucastnene, a naplneno emocemi a etickymi otazkami. Tak jenom, ze s tebou soucitim a asi i rozumim.

  3. nechtěla bych být v tvojí kůži, tak tě na dálku objímám (hug) a přeju Beckynce, aby to rozhodnutí, bylo nejlepší řešení pro ni. (h)

  4. Laďko, moc na tebe myslím a doufám s tebou (h) Pokud by to dopadlo špatně, máš přece jen drobnou útěchu – díky tobě nebude Becky trpět. (h)

  5. Ať to dobře dopadne a pejska se netrápí. Ať už tak či tak. V tomhle je veterinární medicína fakt lepší. I když kdyby se uzdravila by bylo nejlepší (h)

  6. Držím palce a doufám, že kolem čtvrté hodiny přijde zpráva o zdařilé operaci (hug) .

   1. Laďko, držím palce, ať to dopadne co nejlíp (y) (dog) (y)
    Zuzano, tenhle problém znám, máš naprosto pravdu. Zbývají jen ty palce (h) (y) .

  7. Laďko, držím palce, ať to dopadne co nejlépe, a kdyby ne…. dala jsi jí krásný život, ve který už asi ani nedoufala. To je přece fajn. Drž se.

 17. Milá Bubu, tvoje Růžofka je kouzelná i pekelná zároveň, což je znak kvalitního zdravého štěněte (inlove) Vzpomínám na to, jak k nám před dvěma lety takhle přišla Berry 😀 taky jsem denně obdivovala velmi časné svítání.
  Moc se mi líbí ten výraz Báry, jak kouká do objektivu s výrazem – a TOHLE mám mít jako na krku, a furt? (whew) Ale později, jak vedle sebe s Rozinkou jdou, tak tam už vypadá jen potěšeně (nod)

 18. Bubu – je krásná, Rozárka-Růženka. To si ještě užijete hodně legrace, než doroste do rozvážné Barborky (počítám takových osm roků?! (chuckle) ). Už se těším, až si ji ponuchtám v Podmitrově (teda, jestli se na mne dostane, bude na ni asi fronta (nod) ).

  P.s.: to už jsem tu asi říkala, jak jedni u nás museli Rozárku přejmenovat na Růženku, neb jenom vyjeli s kočárkem ze vrat, houfovali se za nima děcka a ze slušné vzdálenosti pořvávali „Rozára spadla z kočára“ – ehm, tady se jednalo o lidské dítko. (chuckle)

 19. Překrásná!! Ještě si užiješ, ale máš ku pomoci Báru (dog) . Báru nevlastníme, od pondělka jdeme do štěněčí školy. Puberták zapomněl jak se jmenuje a vůbec. Před chvílí urval podlahovou lištu a ještě mě s ní třískl do nohy. Zabiju ho!!

  1. Nezabiješ… Je to lotr, ale sladkej. Ta malá čůza usoudila, že se zkusí vyčůrat doprostřed obýváku, ačkoli jsou dveře na terasu dokořán (a asi 2 m od ní). Ale stačilo houknout „vopovaž se!“ a už mastila ven. Moc dobře ví, co se po ní chce, ale nemá čas.

   1. Tohle je výhoda jarního štěněte – ty otevřené dveře. Naše štěně je zimní, byl to kolotoč. Navíc vyhazovat to teplé, holé štěněčí bříško do sněhu… srdce krvácelo a mnoho papíru bylo pročůráno.

   2. (rofl) Koukám, že potěr vždycky zkouší, co si může dovolit … bez ohledu na počet nohou a biologický druh – úplně vidím svoje chlapečky, jak testují tatínka, co snese (rofl)

 20. Bubu, krásné, zdravé štěně. Na sladké štěňátko zapomeň. Já znám několik labroušů, kteří sice postavou vypadají jako praví zástupce svého plemene, ale jinak se chovají jako praví foxlíci (wave) . A to choděj cvičit a jsou vééélmi vychovaní. Je to labradoří temperament, co s nimi šije. Už se těším na další lotroviny Rů Žofinky 😛 .
  Ještě OT: Večer už jsem nebyla u pecka. Děkuji všem gratulantům k mým včerejším narozkám. Strávila jsem je dopoledne v zubařském křesle.

  1. AD “ … k mým včerejším narozkám. Strávila jsem je dopoledne v zubařském křesle … “
   Ale prosímtě – dostala jsi aspoň narozeninovou slevu? A jak jsi potom jedla ten dort, co ti Jura upekl (chuckle) ?

   1. No, včera to bylo O.K., neb jsem si nadělila dárek v podobě zoubků jako perliček, i když umělých. Ale před 15-ti lety jsem v den svých narozenin v zubařském křesle strávila krušné chvíle s trháním zubu. Když už mě píchli lokálku, tak na to sestra přišla a ochotně chtěli extrakci zrušit a přehlásit na jindy. „Tak to néééé, když už jsem se odhodlala, trhejte!“ Tak trhal a dobře (happy) .
    Dede, díky za přání. Za to dnes jsem dopoledne proběhala okolo kominíka, dělá revize komínů, tak to bude VELKÉÉÉ ŠTĚSTÍ (clap) !

  2. Všechno nejlepší, milá Alex – ať ti síly stačí na všechno, po čem srdce zatouží (inlove) (h) (dance) (party)
   Nebyla jsem ještě včera pořádně na příjmu, tak jsem tě minula (blush)

 21. Rozárka je nádherná překrásná štěníková.
  Jak já jsem holka kočičí, myslím že by mě Rózička dostala na lopatky.

  Soudě,dle pořádně naštvaného výrazu Prachovky na fotce, budete muset ještě hodně dlouho podlézat a podstrojovat.

  Míša

 22. Bubu, to jeale krásný nadělení 🙂
  Nad všemi fotkami áchám, ale ta poslední, jak jde s velkou tetou, ta je prostě dokonalá!

 23. „Všechna hodná štěňátka už dávno spinkají, jen ty jsi takový poděs!“ A ten poděs mi s rozběhem skočil na obličej.

  (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

  zdá se, že jméno Rozárka v sobě nese nějaký skrytý význam, který se teda už Vave, a teď také tobě, velmi rychle odkryl (chuckle) … je skvělé jak ji Bára přijala, fotky jsem jako perníček vyzobávala už v předstihu a jsou úžasné!!! (clap) … a že Rózi hupká jako kůzle je neobyčejně půvabné (inlove)

  tak se užijte všichni navzájem, a hodně foť, ať z toho taky něco máme (h) (h) (h)

  P.S.
  to je báječné, že si člověk může po sobě opravit chyby!

  1. jak je u alba napsáno „bubusa“ – tak jsem četla KABANOS :O … myslíte, že to něco znamená?? (rofl)

  2. Nechtela jsem to psat, ale asociace Vave + Rozarka mne napadla hned pri spatreni jmena. Ale kdyz ono je to takove pekne jmeno. (h)

   Jinak v ceske rodine mame taky jedno zvire jmenem Ruzena a je to kocour. (chicht) Synovcova partnerka veterinarka prinesla domu zrzavo-ruzoveho kocourka. Synovec moc nadsen nebyl a tak si aspon vyhradil, ze ho pojmenuje. A pojmenoval ho Ruzena.

 24. Ta je krásná!!!
  Gratuluju a jednou na ty její vylomeniny budeš s láskou vzpomínat, až z ní bude labradoří dáma.

 25. Róza, Růžofka, Žofka… Hmmm já to mám teď 6x. Jen v mladším a nezůstanou (aspoň doufám). Budíček v 5 je normální. V noci k nim pouštíme Áju, která ještě kojí. Čurání řešit nelze. Naštěstí není tenhle vrh moc uřvaný, tak se člověk aspoň v mezidobí vyspí.
  Teď nestíhám vůbec nic, protože průjmujeme. Postupně, ne dramaticky, ale natolik nepříjemně, že je to nějaká hodinka práce navíc. (ještě že jsme nemalovali na podzim, jinak bychom měli ozdobný chlístanec na zdi – jak to může takový malý tvoreček vytvořit?!).
  Jedno sladké (zubaté, divoké) štěňátko je nádhera, Bára je starý dobrák (i když mě to zas tak nepřekvapuje) a zdá se, že to bude holkám i vám klapat. Jen chudák Bára, až Róza vyroste do puberty. To si užije…. Vy taky. Naštěstí s naší puberťačkou nemám cukání si jednu nechat. I když naše Růžofka je taky pěkná (i mrcha).

  1. Evo, lituji moc…Loni jsme si to taky se štěňátky užili – matka průjem od třetího týdne po porodu a pak se v pěti týdnech přidali mlaďoši. Holt přežírat se granulemi (matka i dětičky) a pak to vydatně zapít mlékem od mámy nebylo to pravé ořechové 😛

   1. Máma a ostatní velké holky jsou v pořádku. Mimčům něco nesedlo, ale my na to máme štěstí. Snad jen loňská Céčka se obešla bez průjmíku. Oni jsou veselí, baští a neprožívají to (no některé je pár hodin klidnější, pak zas ožije a řádí). Takže do všech jen leju Smectu s medem a celkem to funguje. Jen ten věčný úklid je otrava.

    1. Hm, koukám, že ti letos ruce zmopovatí ještě víc, než obvykle 🙂 Jen to beru jako omluvu, že zatím o štěňatech nic nevíme – jaká jsou? Co holky a kluci? Jak si hrají? Jak se od sebe liší? Máš informační dluh jak hrom! 🙂

    2. Tak v tom nejste sami, s průjmem jsme bojovali u všech vrhů. Štěníci byli pořád stejně veselí a hraví, jen to uklízení …nejhorší bylo ráno jít do kotce a v přilehlé ohrádce seškrabovat řídké hromádky, čistit štěňátka, která se v tom občas vyválela….Jó, to jsou ty radosti chovu.

 26. Jsem ráda, že i jiní mají naprosto netypického zástupce plemene. My už jsme velká slečna, ale zase máme jiné zlobení. Ale alespoň se člověk nenudí. Přeji oběma holkám hodně krásných dní

 27. Rozárka je nádherná, příšerná, roztomilá, na zabití- protě správné štěně 🙂 Jenom Kuba, který ji viděl na fotkách jako malinkatou, sotva narozenou, jí pořád říká krtek 😀

  1. Já našim ze začátku také říkám krtečci. Je to černé, hebké, slepé a válcovité, téměř bez nožiček. Jediný rozdíl je, že fletici už jako miminka vrtí ocásky.

   1. Tak říkáme i choďátkům, no jsou to trošku netypičtí krtci se žlutýma nohama a tvářičkami

   2. Tohle zvíře taky pořád pleská ocasem.
    Zrovna se s Bárou tahají o kus násady od hrábí. Bára s ní někam běží a malá vlaje na klacku. Obě vrčí. A Bára z toho má čurinu.
    Ale jak tak na Rózku koukám, za chvíli z toho klacku odpadne a usne. Vypadá dost ušle.
    Jenže ani to usínání není žbuch a spí. Kdepak. Tohle usíná alespoň načtyřikrát.

 28. Je krásná, jsem si vzpomněla,jaký to bylo,když byl maličkej Šarik a tak tu sedím a brečím…a potřebuju se muckat s nějakým kožíškem,ale všichni jsou doma…. :S

 29. hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Krása (nod) Bára je (*) – (cat) si určitě zvykne. Mimíšek Růža vypadá na pěknou dračici (chuckle) , ale spoň se nebudete nudit (wave)
  Těším se na další hlášení, jak roste malá labradůra 😉

  Fotodokomentace úžasná

 30. Rozárka je úžasná. (h) Zjevně si své jméno přinesla na svět, a tak není divu, že světem hupíká, pere se s růžovýma bačkorama a je nejroztomilejší v jednu v noci. (chuckle)
  Hodně radosti a pohody ve smečce vám přeju, Bubu. (h) A mám ohromnou radost, jak skvěle Rozárku přijala Baruška. (nod)
  Přeju všem krásný den! (h)

   1. A zdá se, že je to nomen omen. Je to dračice. Dnes buntoší od čtvrt na 6. Lítala tu tak, že z ní byla vidět jenom „žížnivá“ čára. Ovšem teď už se odložila na gauč a hnípe. A já dám Báře prášek (spí na křesle) a zalomím to taky.

    1. Každá správná Rozárka musí bejt (bat) a korzárka.
     Bubu, taky nad fotkama ňuňám, a jak to holkám spolu sluší! Si ani korzárka nemohla stihnout postejskat – hned se musela seznamovat s velkou tetou a Největší kočičí vznešeností… 😉

  1. My můžem! Není jedna v noci a Růžofka nám netancuje po hlavě! 😀
   Ale je kouzelná!

 31. POZOR (*) POZOR (*) POZOR (*)
  Kdo jste si objednali tričko, nahlédněte neprodleně do mailu (e) Máte-li ode mě zprávu, odpovězte, prosím, obratem (e)
  POHOV (sun) POHOV (sun) POHOV (sun)

 32. Jejdanáčku, takové krásné psí miminko. Tak mnoho zdaru s přiděleným nadělením. (inlove) (y) (y)

 33. Moc krásná prďolka, skoro i závidím a docela se těším, až/jestli budeme mít na podzim štěňátka (inlove)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN