PSI: Těšíme se

Těšíme se. Už pár týdnů. A zanedlouho to přijde a budeme mít radost. Jakou radost? Velikou. A proč? Protože se už pár týdnů těšíme. No jo, tak já už to prásknu. Budeme mít štěně.

 

Naší labradorce Báře bylo tento měsíc 8 let. Ačkoli je ve výborné kondici a až na epilepsii je zdravá, je už taková usazená a trochu lenošná a lenošivá. I rozhodli jsme, že štěně bude vhodný životabudič.

Jenže. Jenže jaké štěně? Rozhodně holku. Bára není kastrovaná a kastrovat ji nedám, nebude-li to nutné (přidávat k její nemoci jakoukoli zátěž není vhodné).

Takže štěnici. Ale takovou, co nebude ohrožovat Bářinu pozici šéfky smečky. A Bára je taková hodná trubka, že i štěně musí být plemene s povahou „hodná trubka“. Chvíli jsem si hýčkala naději na štěnici od EvyŽ, jenže pak mi mí chlapi řekli, že fleti mají čuňu jako klárinet. A skončila jsem zase u labroušů. Jenže jak se vyhnout té zatracené epilepsii, když je jí u labradorů tolik.

A pak jsem zjistila, že místní chovná stanice, odkud mám Báru, má fenu, která není z jejich chovu. Sice se u nich epilepsie neprojevila v žádném jiném spojení než s Bářiným otcem, ale… Víme, že Bára má epilepsii po dědečkovi z otcovy strany – uchovněn, jednou kryl, projevila se nemoc, stažen z chovu, z jeho štěňat jedno přes upozornění uchovnili a to je Bářin otec.

Probírala jsem to i s naším veterinářem a moji volbu schválil. A když jsem pak viděla maminu Agi, tak to bylo jasné. Krásná robustní fena s hlavou jako kýbl, dobračka od pohledu, klidná, milá, přítulná. Podle papírů zdravá, podle veterináře skvělá.

A pak se narodila štěňata. Dvanáct kousků. Černá a hnědá. Se teda Agi pochlapila. Teď jim bude 7 týdnů, máme vybráno a už brzo bude jedna černá holka řádit u nás.

Zrovna včera jsem se byla na mrňata podívat a pomuchlit je. Jen jsem vešla, sesypalo se na mne hejno piraní, tahali za mašličky na balerínách, roztrhali mi silonky, vorvali mě až na kost a já se jenom culila jako pako. Ovšem předvybraná štěnice jakoby věděla a silně lobovala za svou maličkost. Ač prý dost dračice, na mne hrála miloučké a mírňoučké stvoření a věčně se šmrdolila okolo, pokud se mi rovnou nenasáčkovala na klín. No jasně, že jsem jí to slupla i s navijákem.

Takže se těšíme a vy se těšte se mnou. Třeba přijde i štěnice…

 

 

Aktualizováno: 23.4.2012 — 21:54

78 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Bubu to je krásný těšeníčko na štěníčko, přeji vám všem úžasný plyšový psí život (music) mrňavá pejsková má v sobě silný potenciál (inlove)

 2. Vyvolena pejskova se tvari tak vazne, ze je az dojemna. To bude radosti. (dance) A vzpomnela jsem si na moje setkani s Barou. Bubu s ni prijela do Thalie na prvni Brneni, kde jsme byla s Chetem. Naprosty klidas byla, nechala se hladit, zmatek ji nevadil, sedela a koukala, naprosta pohodarka. Moc jsem ji (a Bubu) obdivovala. Uz se tesim na zazitky z vychovy stenete.

 3. Jejda, ta je kouzelná! A legrační, jak se tak vážně tváří! To bude nádherná dvojka, dvě černé krasavice – vlastně tři, když počítám i paničku 😉 .
  Užijte si krásné období těšení, já se těším taky, když tedy možná přijde…..

 4. Bubu !!!! Přeju hodně krásných let spolunažívání se štěnískem a Bárou. Ať je Vám spolu moc a moc hezky !!!! (h) (dog) (dog)

 5. Chtěl bych všem moc poděkovat, že mi v pondělí drželi palce a chtěl bych poprosit o duševní podporu na zítra.
  Hřívnatec

  1. Jéje, já včera držela všechny palce a pěsti až tak moc, že jsem ani nemohla pracovat (jen jsem to sem nestihla napsat). Neboj, určitě to bude dobré, zvlášť když na Tebe tolik lidí myslí (a chytrý kluk jseš, o tom žádná). Pozdravuj mamku a hlavně se neboj.
   P.S. Kam ses vlastně hlásil? Asi mi to bohužel uniklo, omlouvám se, bývám tu jen občas.

 6. Bubu, to je paráda…..mimísek 🙂

  možná bych se nevzdala toho fleta tak rychle ale aj tak bude psina, takže bude další seriál jak mimíse roste?? 😉 pravidelná hlásání…..

  no já marně čekám až se CD rozhoupe a přidělí mi nové kotě….a vona furt nic….asi jarní únava nebo že by čekala na květen??

 7. Milá Bubu! To je radostné hlásání. Já přeji Tobě i nové feňulce hodně a hodně zdraví, Báře (dog) hodně trpělivosti a Prachovce (cat) dobré plíce na vydejchání toho malého čertíka (bat) a jeho lotrovin. A těším se na zprávy až bude doma.

 8. Jooo, růžofka, ta umííí. Ta holka je mazaná a děsně chytrá a ještě k tomu bude krasavice. Přímo vražedná kombinace. 😉 Už se těším na pravidelné zpravodajství z (bat) živůtku. Vždyť se jenom otočíme a bude z ní velká holka. Tak se musíte snažit ..pane správče 😀

 9. Bubu to je nádhera (inlove) culím se tu a mám z vás velikánskou radost. Já mám hned tendenci šišlat, když vidím takového caparta s velkýma tlapkama 🙂
  A klarinet od EvyŽ bych si nechala hned líbit, je to můj ne/tajný sen. Ale to až někdy…. teď není dostatek času (a není zahrada a na pejska stejný názor obou partnerů…). Tak uvidíme časem, věřím, že kláárinet jednou bude :*

 10. Jééé, moc přávidím. Těšení se na mimíse, až uť lidského nebo zvířecího, je vždycky úžasné období. A jméno neříkejte nikomu!!! Jinak do toho budou všichni v blízkém i vzdáleném okolí kafronit. Pouze přijímejte návrhy. Takhle jsme se poučeni zachovali u druhého dítěte, neb u prvního jsme to prostoduše prozradili. To byl pak v příbuzenstvu tanec… Dokonce takový, že se až k netečnosti můj hodný manžel rozčílil na obě babičky tak, že tyto pak ještě měsíc chodily okolo něho po špičkách 😀 Tak se jen těšte těšte a chystejte výbavičku…

 11. OTdotaz pro Dede a ostatní.
  Nějak se mi přeskládal Náš zvířetník – ten světlemodrý sloupeček, ve kterém jsou napsané poslední příspěvky a Nastěnka a pod. při otevření NZ je přestěhovaný úplně dole pod anotacemi článků – když si jednotlivé články otevřu, přestěhuje se na staré místo. Je chyba na našem přijímači nebo je to tak všeobecně (špatně se mi hledají nové příspěvky).

  1. Je to zase nějaká psota, souvisí to s potížemi s databází, které nás provázejí od spamové potopy. (bat) Andy slíbil, že se na to podívá – tento týden by měl mít po večerech čas. Rozčiluje mě to, ale nic s tím neumím udělat.

 12. Jé, tak to tedy upřímně přávidím a přeju, aby štěnička pořádně rozvířila současný rodinný klídek a pohodičku (nejdou mi smajlíky… grrr). A musím konstatovat, že až doteď jsem si myslela, že u nás doma máme copyright na výraz štěnice, co se týká psích mimoušek-holčiček!!!

 13. Bubu, veliká gratulace k novému štěněti.
  Ale ehm ehm… (whew) . Našemu štěněti je 5,5 měsíce a dům je jaksi v jiném stavu. Roztrhané časopisy, rozkousané pantofle, shrnuté koberce už velkoryse přehlížíme, o uklizené domácnosti se nedá mluvit ani náhodou. Zrovna včera zaslechneme bum bum bum a rozjívené štěně vleče manželův koš na papíry po schodech dolů. Bum prásk! a koště na cestě do pokoje mlátí do dveří a nábytku. Vrr grr, kocour je lapen a už se to mydlí. Návštěva se baví, štěně drze protestuje proti kárnému opatření. No, tohle je úsměvné, ale jsou horší věci.
  Před velikonocemi jsem zakoupila takové mořské potvory napíchnuté na dřevěném špízu. Leží připravené na kuchynské lince, ohýbám se pro pánev, zvednu se a jeden špíz chybí! Sakra tohle snad… kde je? Lezu i po zemi, bojím se podezřívat psa. To snad ani není možné, vždyt nikde ani drobeček, ani kousek dřevíčka. Trochu se uklidnuji, třeba jsem se přepočítala, ale v hloubi duše vím. A věděla jsem. Pozoruji štěně čtyři dny, zdá se v pořádku. Pátý den je neklidné, hyperventilace se střídá s apatií.
  Abych to zkrátila – 21 cm dlouhá, špičatá čtyřhraná špejle se náchází někde ve štěněčích vnitřnostech. Na rentgenu není vidět, posléze se objeví boule na straně zad. Spejle se propracovala skrz žaludek, minula aortu, slezinu a zapíchla se do svalstva. Konečně něco! Pes je rozpárán od penisu až po hrudní koš, špejle vyjmuta, uložena do vitriny k nahlédnutí veřejnosti a štěně víceméně úhledně zašito.
  S operací, hospitalizací a velikonočními příplatky nás tato večeře přišla na čtyřicet tisíc. Cert je vem, budeme chvíli o vodě a chlebu 🙁 a jak jsem psala v předešlém odstavci … bum bum bum … stěně je opět v plné síle.
  A všechno zlé je k něčemu dobré, jak podotkl náš soused. Při příští špějli se mu ten zip na břiše jen otevře a předmět se jednoduše vyndá. Takže tak.

  Ale přesto všechno, těším se s tebou na to sem tam hodnoučké, měkkoučké, chlupatoučké štěně :* .

  1. Tak to by se mnou asi třísklo, tý jo, měl štěstí jak bejk, moula jeden.
   Světluše se likvidací domácnosti moc nezabývala- na kousání byly nejlepší šišky z borovic a kusy klacků z vinohradu, když vinaři ořežou „vlky“. Ohlodávání kůry sice nadělá děsnej binec, ale je s tím lepší zábava než s blbou botou, říkala Světluš (botník už rok a půl od přestěhování nemá dveře, takže ne že by nebyla příležitost). Takže je-li ochota uklízet ten děsnej brajgl ze šišek a klacků, doporučuju.

  2. Měl, trouba, obrovskou kliku, že přežil – ovšem nevím, jestli se z krizového vývoje opravdu poučil 😛
   Ovšem bavíš se, že? (rofl)

   1. Jako já? Moc ne, ovšem naučila jsem se skákat šipku jakmile se psisko po špičkách odklizuje z dohledu. Ještě v letu mu otvírám hubu. Když jsem domlouvala nové pojištění, prezentovala jsem ho jako blbého, ale jinak zdravého. Takže na toho blbého nás znovu pojistili.

    1. Dokud existuje pojištění na blbost, tak to ještě s tímhle světem není tak zlé! (rofl) (rofl) (rofl)

      1. Jj, přesně ! Ája II. ta kóza jedna rozkousala proutěný pelíšek, teda spíše okousala a dostala do sebe trochu proutí. Teď to vychází ven. Já bych ji teda …..Snad to bude dobrýý.
       Asi byla naštavaná,přednosta s ní jen korzoval po vísce, páč se mu nechce a já dnes dostala nabídku na sjíždění svahu na Pradědu, tak jsem jela. Odpoledne jsme byli celkem tři na vleku, jsem vyšťavená, totál, brutál. (ninja)

  3. No, to byla tedy klika!!! Soucítím s vámi, moc dobře si pamatuju, jak bratránkovi, tehdy už poradci chovu irských teriérů, jeden celý vrh dvouměsíčních štěnátek venčených v rámci zahrady spolykal pěkných pár kousků štěrku kryjícího blátivou louži. No, naštěstí už před těmi třiceti léty byla kousek od Prahy moc dobrá veterinární klinika, kde všechna štěnda odoperovali a doporučili je pro příště krmit něčím stravitelnějším…. a ještě si pamatuju, že ty operace stály tolik, co v té době fungl nový trabant!!!

  4. To teda byla klika, že to takhle dopadlo (byť tvá peněženka si to asi nemyslí (chuckle) )! Hlavně, že je štěndo OK.
   Já se takhle děsil, že někdy zapomenu schovat elektriku ze zahrady a Cindy začne hlodat.

  5. Teda, fujtajbl (whew) . Měl moula při vší smůle štěstí. Že to přežil. No, myslím, žes ráda, že zase tahá pánův koš….

  6. Ufff, Jani! (whew) To jste teda zažili pěkně horké chvíle! (tmi)
   Hlavně ale, že už je to v pořádku a malej dráček zase řádí. 🙂 (y) (h)

  7. Jo, v takových případech je prima, když pak mrně zase mírně škodí. Člověk může furt koukat jako ostříž a je to stejně málo.

   Hlavně že to tak dopadlo.

 14. jéééééé, štěnici moc přeju vám všem a těším se na další hlásání (h) (h) (h) (h) (h)

     1. Inu Zora znamená Jitřenka – až tě bude tahat ve čtyři ráno na čůračku, třeba si vzpomeneš 🙂 ostatně – co Jitřenka? 😛

       1. Taky mě redaktorka napadla 😉
        A když jsme tak u těch „básniček“, kdysi prý existovala jistá sestra (nebo možná doktorka), co se do telefonu hlásila „ambulance porodnice pavilon C Cee“ (http://www.kdejsme.cz/prijmeni/Cee/hustota/ – to abyste mi věřili, že to příjmení existuje) 😉

  1. Téééda Bětuláskovo ! To je fajnšmaková fotka, akorát jsem chvilku musela ostřit, kde má předek a kde zadek ten kulich pod Tanem 😀

 15. Musím se pochlubit, že jsem s Bubu byla mezi hejnem piraní – správně oblečena jsem se vrátila s ožužlanými tkaničkami a nohavicemi 🙂 Smečka je krásná a přiznám se, že v dravém období jsem se jim smála, ale když je potom přemohl spánek (za silné bouřky) a leželi propleteni v prostorné bedně, tak byli dojemní, že nad nimi srdce usedalo (nod)
  Bubuščina fenečka je pěkné číslo a k budoucí paničce se opravdu aktivně měla. Máma Agi je kus psa, strašně milé zvíře. Pokud je tatínek jak stodola, tak mě už neudivují dva opravdu mohutní pejsci ve vrhu – černý a hnědý. Jinak je to krásně zařízená a vedená chovná stanice s rozumně vypadající majitelkou, mající pro psy zřetelnou slabost 🙂
  Bubu, ať vám to s malou pejsinkou klape (inlove) Copak o Báře nijak nepochybuju, ta holčičku přijme – vždyť sama je takové dobrotisko plné lásky, ale jsem zvědavá, co na tebe prskne hraběnka Prachová – řekla bych, že ta kočka ti dá další chlupatou ženskou v baráku pěkně sežrat 😀

  1. A já musím naprášit, že se Dede culila úplně stejně jako já.
   Ten vrh je dost vyrovnaný na to, že jich je 12. Fenky jsou jen 3, obě černé jsou drobnější, v necelých 7 týdnech měly 4 kg a největší psi měli těsně pod 5 kg. Ale bylo vidět, že ti psi budou opravdu velicí, obrovské tlapy a silné nohy, široká kebulka.
   Na reakci hrábinky Prachové jsem taky zvědavá. Určitě to budu muset dost žehlit.

 16. To je nádherná plyšanda- a tváří se dost spokojeně, že tě uhnala 🙂 Známe to, známe, kdy dračice uléhají vybraným páníkům na klín a tváří se jako miloučká pejsinka, jen aby si zajistily, že si je odnese zrovna tenhle jedinec 🙂

 17. Ty, Bubu, ta vyvolená štěnka je ti docela podobná! To jsem zvědavá, jak z ní bude Baruška paf. Tak hned, jak ji přivezete domů (nojo, jakto že jméno nám stále tajíš? (wait) ), napiš další hlásání – už se těším. (clap)

 18. No jo, jet za štěňátky v balerínkách a silonkách může jen ženská (rofl) (rofl) (rofl) . Za štěňátky se zásadně jezdí v lítačkovém oblečení a pevných botách – štěňátka si pohrají s nohavicemi, rozvážou a poté okoušou tkaničky, okoušou špičky botasek…, takhle jste je ochudili o zdroj zábavy 😉 😉 .Štěňátko je krásné, tak ať se vám daří (inlove)

  1. AD „jet za štěňátky v balerínkách a silonkách může jen ženská“
   Ivo – jestli to nebude tím, že chlapy v balerínách a silonkách chodí málo tak nějak všeobecně, natož za štěňaty … (chuckle)

   1. Vzhledem k tomu, že mám tu chovnou stanici po cestě z práce, tak jsem se tam zastavila v kancelářském oblečení. S tím, že přijdu o silonky se počítalo, hned na místě jsem ty podkolenky svlíkla, to nemělo cenu. Botky jsem umyla, gatě a kabátek vyprala a bylo pořešeno. Šmudlíci ochuzeni nebyli. Když nebyly tkaničky, zaútočili na mašličky. Nohavice byly. A holá kůže na nohách lákala k okusování. Komu se někdy zakouslo štěně do holého nártu, ví, jak jsem si to užívala. Chovatelka se velmi bavila, když jsem se culila jako magor a přitom nadávala „nežer mě, ty troubo, jaaaaau to bolí, ty malá šmejdko hnědá, tohle vy si tu chcete nechat? taky tě rafnu, příšero!“

   2. To bylo myšleno s nadsázkou, občas se člověk diví, v čem k nám lidi přijedou – načančané dětičky, nejlépe v novém oblečení, ženské v silonkách, chlapi ve světlých kalhotech, často značkové bundy a pak na ně vyběhnou tři dospělé obludy a sesype se na ně kupa štěňátek. Proto vždy říkám, přijeďte v oblečení, které máte „do lesa“, no někteří si nedají říct a pak se diví, že jejich oblečení pak vypadá „jak do lesa“.
    Bubu, je vidět, že to berete s nadhledem a víte, co štěňátka normálně provádějí – to si jedna majitelka stěžovala, že jí štěně chytá za paty a dělá to i dětem, jak prý to má štěně odnaučit.

    1. No jasně… Za štěňatama se chodí v takovém oblečení, že mi není líto, si kleknout na zem, nechat se pošlapat, i když je mokro a štěně před chvilkou prošlo louží. Prostě se počítá s tím, že co mám na sobě, půjde do pračky.

 19. Určitě piš pravidelná hlášení. Mám (moji) hubu od ucha k uchu a ani jsem se neurazila s tou hubou jak klárinet 😉 (chuckle) u fletů. Někdo tomu říká ušlechtilá hlava, a vy hned klárinet (chuckle) .
  A heč, já znám tatínka vaší holky (no, ty znáš zase maminku…), ten tedy hubu jak klarinet rozhodně nemá, je to pes jak stodola (ne výškou, ale mohutností). I štěňata dává pěkná a zatím jsem neslyšela o problémech po tomto psu. On zas každý labrouš epilepsii nemá. Hodně chovů je čistých, zodpovědní chovatelé se to snaží sledovat a omezit.
  Tak i veřejně – hodně zdraví, maličká – a hodně radosti se štěnicí, milá Bubu. (h)

  1. Děkuju, že se za tu „čuňu jak klárinet“ nezlobíš, Evo. To máš tak, sami mají koňský xicht a tak dávají přednost kulatým držtičkám. (chuckle)
   Možná tu epilepsii moc řeším, holt jsem oškádlená. O to víc jsem byla ráda, když jsi mi psala, že znáš tatínka od štěňat.
   Mamina Agi je taky mohutná, o kus větší než Bára. Má opravdu velikou a krásnou hlavu. A navíc je to fakt dobračka. Doufám, že jsem měla šťastnou ruku.

   1. Taky moc doufám, žes měla šťastnou ruku (byla to ruka?!, já myslím, žes vybírala něčím jiným).
    Fakt nemám důvod se zlobit. Za prvé mám labrouše ráda. Za druhé – není dobře, když někdo v rodině psa nechce (nebo by chtěl jiného), na tom se musí domluvit, aby byli všichni spokojení. A za třetí (a to je nejdůležitější), myslím, že Báře víc sedne labruše, než prdlé fletí torpédo. Ne že by to dohromady nešlo, ale Baruška bude mít přece jen větší pohodu. I když pochopitelně dát štěně k vám by bylo obzvlášť milé (řekla bych až, že by mi bylo ctí).

    1. Já nevím, jak jsem vybírala. Když jsem je poprvé viděla, tak sotva otevírali oči a hemžili se v bedně. A jak jsem do toho klubka hrábla, vyhrábla jsem tuhle čubu. A později si ona asi vybrala mě. Prostě se pokaždé šmrdolila okolo a na klíně byla spokojená. Ta druhá mě dost natvrdo ožírala i na klíně mi chvilečku hlodala, a pak chtěla pryč. 🙂

 20. Ano, další černá krasavice – jen houšť a větší kapky. A štěnici přejeme hodně a hodně zdravíčka a hlavu plnou nápadů

 21. No to se těším aspoň na příhody! Ale tváří se jaksi závažně, ta černá… eh ta černější… prostě psice! A už má jméno?

  1. Ta černá psice samozřejmě už jméno má, v rodokmenu má cosi napsáno, ale říkat jí budeme docela určitě jinak. Už má pracovní jméno a i to definitivní už se rýsuje, ale ještě chvíli si to nechám pro sebe.

    1. Pracovní jméno tipuji na Bobinku Ňuňací zvanou Nádherná z Chlupáčova potvorného… (sun)

 22. (chuckle) hubu tu mám od ucha k uchu….jojo, radostná událost a pak společné žití..už se těším na další skazky… (angel)
  Ať žije štěnice (f)

 23. Mně se líbí, jak se mrňa tváří veledůležitě. Jak by taky ne, když vyhrála Bubu. (h)
  Moc se těším, až začnou pravidelná hlášení v Tvém neodolatelném stylu, Bubu. (inlove)
  Přeju všem krásný den! (h)

 24. hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  (inlove) krásný mimíš (nod) Tak ať vám všem dělá jenom radost. Bára určitě radost mít bude – protože nejlepší kámoš pro psa je pes (wave)

  Doufám (wait) , že budou pravidelná hlášení, jak roste černé miminko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN