PSI: Otázka pre Maxa

Milí Zvířetníci, tak sa po viac ako roku znovu ozývam a všetkých srdečne zdravím – teda my obaja, Max aj ja. Tentokrát mám na vás prosbu, alebo skôr otázku, či mi niekto nevie poradiť s našim aktuálnym problémom.

 

 

Náš Maxík, v súčasnosti už v mierne seniorskom veku 10,5 roka, má dosť veľké zdravotné potiaže. Začalo to prudkým zväčšením lymfatických uzlín, čo nás doviedlo k veterinárovi a následným krvným testom. Pôvodné podozrenie na akútnu leukémiu sa našťastie nepotvrdilo, zistilo sa však zlyhávanie pečene, hodnoty pečeňových enzýmov mal Maxík absurdne vysoké, pri jednom z nich bola hladina 16x vyššia oproti normálu.

Toto ochorenie v jeho veku je podľa doktora pravdepodobne geneticky dané, nakoľko Max ešte nie je tak starý, aby sa to dalo dať do súvisu s vekom. Pes dostal špeciálne granulky na pečeň a nejaké kvapky, ktoré musí užívať na podporu funkcie pečene.

 

 

Doktor je však veľmi zdržanlivý ohľadom prognóz, čo si vysvetľujem tak, že to aj nemusí dopadnúť dobre. Chcem sa preto opýtať, či máte niekto psíka s podobnými problémami a či mi neviete poradiť, ako sa mu dá ešte nejako pomôcť – teda okrem dôsledného dodržiavania diéty a liekov.

Momentálne máme doma ťažko „týraného“ psa, pretože Max je pes silno žobravý, čo samozrejme viedlo k tomu, že si oproti svojmu psiemu jedlu pravidelne prilepšil aj ľudským – a s tým je samozrejme koniec. Teraz mi je jasné, že to ľudské jedlo asi nebolo pre neho to pravé orechové, lebo to mohlo zohrať úlohu v prepuknutí jeho ochorenia…

Inak Max vyzerá dobre, príznaky choroby na ňom zatiaľ nie sú vidieť, je stále hravý aj v jeho pokročilejšom veku a ako som zistila pri odbere krvi, tak je aj nesmierne vitálny – traja sme mali čo robiť, aby sme z neho dostali jednu malú striekačku krvi, bojoval o ňu ako lev.

Všetkých vás srdečne zdravíme po dlhšom čase „spoza buka“ – ale máme vás dôkladne prečítaných 🙂  – a prajeme veľa krásnych chvíľ aj pri vašom blížiacom sa veľkom stretnutí. Držte nám s Maxíkom palce.

 

Katka a Max

 

Aktualizováno: 20.4.2012 — 13:34

65 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Zítra jdu k přijímacím zkouškám a chtěl bych všechny moc poprosit, aby mi drželi palce 🙂

  1. Ano, samozrejme a moc rada podrzim palce. Pamatuj, pokora pred zkouskou je dobra vec, ale v zadnem pripade nepanikarit. To plati i pro maminku Renatu. A kdyz by nahodou zdibec paniky ukazal ruzky, hluboce se nadechnout, vydechnout, zopakovat parkrat a okysliceny mozek te nezradi. A krom toho nejde o zivot ale jen o zkousku. Nicmene, hodne stesti!

  2. Palcodržna je v chodu, packy a drápky se přidávají. (y) (y) 🙂 (dog) (cat) (cat)

  3. To by bylo aby se Ti nezadařilo když máš podporu od nás všech. S takovým zázemím jako je mamka a ségra a celá rodina zkouška dopadne dobře (y) (h) (h) (h)

 2. No, konečně se mi povedlo asi po šestnácté odeslat příspěvek, tak snad to půjde i teď.
  MaRi: držím moc palce, aby operace dopadla dobře a následná rehabilitace ještě lépe
  Alex: vše nejlepší k svátku

  Energy-Klub má opravdu velmi účinné produkty. Nově mají i řadu pro zvířátka, skutečně to funguje. Kdyby to kohokoliv zaujalo, mohu produkt objednat a odeslat. Normálě v prodeji produkty nejsou, pouze pro členy. Já s nimi absolvuji každoroční jarní očistnou kůru.

  Tak snad se to povede odeslat!

 3. Výrazně krotší fotky než od Xerxových z JM jsou tady: http://malcka.rajce.idnes.cz/2012_psi_jaro
  Dneska šla Světluška potřetí přes houpací lávku, kde jsou prkýnka s mezerami a dost se jí bála. Poprvé jsem ji přenesla, podruhé nalákala na piškot a dneska ji přesvištěla, aniž by se zastavila a zamyslela. Musíme si najít víc trénovacích věcí 🙂

  1. Krásné fotky krásných holek. Je psina, jak jsou každá typově jiná. Ale asi to u kavalírů není výjimka – znala jsem kavalírku black and ten, která byla mohutná, bohatě osrstěná a její nástupkyně je mnohem drobnější, štíhlejší, s jemnější hlavou a hlavně proti své předchůdkyni je skoro „nahatá“. Obě s PP.

  2. Koukam, Matyldo, ze holky opravdu maji v oblibe rochnit se v bahe. nastesti jsou mensi, tak ocista asi jde lehcejc.

   U nas celou noc lilo a hromy blesky bily, a kdyz jsem vypustila rano Jakeyho ven, tak okamzite se jal valet sudy v cerstve vykopanem zahonu. Takovyho prasopsa jsem uz dlouho nevidela. Za trest byl zavren na verande at oschne, neb je v podstate samocistici. Ale podvozek a tlapy musely byt umyty a vzhledem k tomu, ze Jakey povazuje jakekoliv vetsi zachazeni s telesem za hluboke ponizeni jeho jemne psi duse, tak vydaval na velkeho psa nezvykle pistici zvuky. Tak jsem mu rikala – kdo je prase? A pištíš jak myš. A Chet se zeptal: proc mu rikas pystyš? 😀 Myslim, ze Jakey prisel k novem jmenu.

 4. kde jsou fotky od včera se Dubenících??????!!!!!!!!!!

  hezkou neděli přeji, tady se začíná trochu klubat (sun)

 5. hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  (rain) , uvidíme, zdali vyrazíme alespoň na chvilku ven…

   1. dneska jsme pořídili další vodní fotky… Desná se předvedla v plné jarní kráse – spousta vody ve vodopádech…
    Jen poslední dva kiláčky výletu byly blbý… sněhová velká pole – a sníh už nás ani Betku neudržel – takže dva kroky po povrchu a pak 20 cm propad… Beta se vždycky po mně podívala – a její pohled jasně říkal – “ blbší cestu jste najít nemohli??“

    1. Musím se přidat k Marsce, jste dobří!!! A Betka ještě lepší 😉 ! Jdu se mrknout na betí týdeníček.

  1. Za kopcem neprší! Sice spadlo trochu deště k ránu ale už před sedmou bylo jasno. Naši psi jsou dneska tak líní, že vstali, šli se vyvenčit a zase šli spát a leželi tam jak dvě vánočky vedle sebe.

   1. v Jizerkách taky nepršelo. Ale v lese byla tma – takže se páník trošku vztekal – že podmínky na fotky nicmoc.
    V 8 jsme byli na Souši a už je skoro hotový oběd (chuckle)

    1. (bow) no, kdo umí ten umí a kdo ne tak čumí 😡 Jste dobří ale Betynka ještě lepší, ta by mohla za Tebe vzít ty dálkaře- na dálkové výletění je zvyklá.

 6. OT Tak jsem volala syna abych si postěžovala že se mi rozbila lampa kterou mám u počítače, po paměti psát prstokladem neumím a potřebuji silné světlo abych něco na klávesnici viděla. A taky jsem mluvila o jednom účtu, který mi náhle přišel vytištěný poštou i když už roky platím přes internet e-účtem. A říkala jsem kdy má být zaplacen a najednou můj syn říká:
  „A víš že už jdu ven?“ podivila jsem se protože bylo 23:30.
  „A kam jdeš?“ ptám se.
  „Nikam nejdu.“
  „Vždyť jsi to říkal.“
  A tak jsme se chvíli dohadovali až vyšlo najevo že on řekl:
  „A víš že už je duben?“
  Oba jsme se rozchechtali a já se chechtám ještě teď. 😀
  Tak takhle je to se mnou. Nevidím, neslyším ale zatím je se mnou alespoň legrace. Ale lidé netrpěliví by si to asi nemysleli. 🙁 (chuckle)

 7. Maxíku a Katko, držím (y) , aby léčba byla úspěšná!
  S jaterními problémy zkušenosti nemám. Před lety jsme s naším prvním psem Alfem zažili ledvinový kolaps, kdy měl sledované hodnoty překročené tak, že se to téměř neslučovalo s životem. Ale vyhrabal se z toho a na ledvinovo-srdeční dietce pak žil v relativní pohodě ještě víc jak 5 let. Mnohdy prostě stačí dodržovat předepsanou léčbu a dietu a hrozivě vyhlížející hodnoty se vrátí celkem rychle do normálu.
  A třeba bych se zeptala veterináře, které ze psích mňamek by Maxíkovi neškodily, aby se tedy necítil tak hrubě zanedbávaný. 😉
  Ještě jednou (y) a dejte o sobě vedět dřív než zase za rok! 🙂

 8. Milí přátelé, vím, že je tady dosti těch, kdo hodně potřebují zvířetnickou podporu, přesto prosím o kousek i pro sebe. Zítra nastupuji do servisu a v pondělí by se měla konat výměna náhradního dílu (koleno).
  Přeju všem to správné množství (sun) i (rain) , (f) a (h) od všech blízkých.

  1. Milá MaRi, samozřejmě držím palce už teď do zásoby a v pondělí na tebe budu myslet. (y) (y) (h)

  2. Budu na Tebe myslet !! Neboj,doktoři jsou machři a ten kdo má náhradní kloub si pochvaluje , že je bez těch bolestí. (h) (sun)

  3. MaRi, jsem tu a budu na tebe myslet usilovně. (inlove) Brzy se nám ohlaš, jak se rozcvičuješ.

  4. Mila MaRi, zacinam drzet palce, ale bude to dobry, neboj. Ono je to krapet napor to zkraje rozchodit, ale az se tak stane, tak ti bude o moc lip. Vim, o cem mluvim. Drz se devce. (y) (h)

  5. No tohle! :O Včera jsem tu jasně viděla svůj příspěvek, už schválený a zařazený, a dnes je pryč! Nějaký písmenkožrout divoký tu řádí nebo co.
   Dnes už si to, MaRi, asi nepřečteš, nicméně i tak posílám (y) (y) !!

    1. dneska jsem ji chtěla několikrát přerazit… Páník balancoval nad bouřící vodou na mokrých balvanech (někdy jsem chtěla přerazit i jeho) a ta mrcha (bat) se snažila vylézt za ním. Představy byly děsivé – shodí páníka, spadne ona, žbluňkou oba… vody teklo hodně a to skalnaté údolí by je živé nevydalo…
     Jo a mimochodem – ticho a klid uprostřed přírody daleko od lidí rozhodně nebylo – ten děsivý řev vodopádů rezonoval v celé kotlině. Ale krása to byla veliká (wave)

 9. Děkuji za přání k svátku (h) , moc jste mě potěšili. Krásné kytky jste poslali (f) (rose1) a těch nádherných vyslovených přání….!!
  Katko, tak jak již psali přede mnou, shrnula to hned ráno Jenny, přísná dieta a dbát pokynů lékaře. Snad bych ještě mohla poradit – když se Klérka před třemi lety přiotrávila a jaterní testy byly v čudu, tak jsem jí asi půl roku kromě léků předepsaných od veterináře dávala tablety Ostropěstřec, dá se koupit v každé lékárně od různých firem, v různých cenových hladinách. On čistí jaterní parenchym a žlučovody. Zeptej se svého doktora. Klérka se tenkrát asi po roce z jaterních problémů dostala (musela se léčit i se štítnou žlázou, která otravou také dostala zabrat). Přeji Vám s Maxem pohodu a úspěchy s léčbou (h) .

  1. Milá Alex, všechno nejlepší, splnění všech přání i těch nejtajnějších, krásné fotografování,pohodové výšlapy bez úrazů, vinšuju za celou naši smečku domácí + pozdrav Klérce, pac a blemcáka. (h) (f) (rose1) (h) (wave)

  2. Milá Alex, dovol mi jako posledníčkovi popřát všechno dobré a krásné do dalších dnů. (rose1) (sun)

  3. Milá Alex, přeju ti všecko nej – co nejvíc zdraví, radost z vycházek a spoustu elánu (ale ten máš i tak (y) ).
   (^) (d) (^) (d) (^)

  4. Milá Alex, oslavu (^) (d) máš už nejspíš za sebou – doufám, že se vydařila k tvé spokojenosti, a přeju všechno nejlepší! (rose1)

 10. taky se připojuji s přáním k svátku, též posílám (f) a (sun) a přeji usměvný den

  jedeme na klusácké dostihy do Slušovic těším se

  1. Milá Alex, všichni už všechno napsali, tak všecko nejlepší (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

 11. Jezevcik Hokin od LENKY S ma problemy s jatrama uz radu let ale Lenka ho drzi v dobrem stavu. Myslim, ze je jen na specialnich granulich, ale to by jsi se musela zeptat Lenky primo. Treba pres Hadopasi. Preju vam s Maxem hodne stesti – vypada, ze je takovej usmevave rozvernej. (h)

  1. Milá Alex, všechno nejlepší k tvým jmeninám. (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

  2. Drahá Alex,chcela som napísať,že Ti prajem všetko šťastie sveta,ale vieš čo,ja Ti prajem,aby si si naďalej plnila všetky svoje sny/ale všetky,aj keď sú veľmi bláznivé a vlastne najmä tie/,dlhé roky s Klérkou,pevnú ruku a dobrý zrak pri fotení,spokojné roky s rodinou

   1. Milá Alex, všechno nej, nej, nej… (rose1) ať se Ti stále dobře žije v radosti a pohodě se svými nejbližšími – lidmi i zvířátky (d)

  3. Milá Alex – krásný svátkový den, hodne slunícka a pohody, málo bolavých zad i zubu a hezkou procházku s Klérkou (rose1) (rose1) (rose1)

 12. hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Držím palce, aby dieta zabrala a Maxík byl nadále veselé psisko. Ale i u diet se dá „vymyslet“ způsob, jak psíkovi nějakou tu mlsku dát a přitom mu neublížit a dietní stravu „nepokazit“.

  1. Jak poradit nevím, jen bych poslechla veta, případně provedla konzultaci s dalšími dobrými veterináři.
   Náš Daník měl již od doby, kdy jsme ho nalezli, nabouranou slinivku. Naučili jsme se s tím žít, nesmí se udělat dietní chyba, za žádnou cenu. Pokud konzumuje výhradně psí věci, nemá problém. Pokud sežere nějaký fujtajbl po lidech, musíme okamžitě nasadit pankreolan, případně zajet na pigáro k vetovi. Daník má letos 12 let a je dobrej. (dog) (h) (wave)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN