PSI: Ešus – cesta za sněhem

Letošní Vánoce mě teda se sněhem dost vypekly. Pod stromeček sníh nenadělily. Když teda nebudu počítat ten jeden jedinej den, kdy byly pocukrovaný pole. To jsem zrovna vyvezl Aischu na výlet. Její malinkatá pánčička byla totiž nemocná a tak chudák Aischa nemohla pořádně výletit. Napadlo mě, že jí trochu helfnu a vezmu jí na výlet. Protože uznejte, že procházkovat se okolo Silvestra po sídláku, to nejni zrovna žádná výhra.

 

Ráno jednatřicátýho jsme vyrazili… .. nooo, ráno, ráno… to je trochu relativní pojem, pravda. Protože vono to s pánikama po tý jejich Silvestrovský oslavě nebylo tak rychlý. (No jo no, je to tak, u nás je Silvestra už třicátýho. Nedivte se, my sme hrozně divná rodina, tady nic není tak, jak by se čekalo, takže i toho Silvouše máme jinak.) Takže ráno kolem poledního, či tak nějak, jsme vyrazili, stavili se pro Aischu a tradá na Bělehrad. Nebo na Plzeň, Vávro?

Ani tak, ani tak, jeli jsme prostě jen zkontrolovat chalupu a hlavně nasypat ptícám do krmítek a rozvěsit lojový koule – měli jsme jich plnej kbelik. A taky velkou kost mojí, co mi přinesla pod sosnu tajemná taška vod Pavlinky, jsme měli. Vzala ji pánčička, že prej ať se máme o co s Aischou hádat. Vono nás to totiž děsně voba baví. Když jeden má poklad, dělá s nim drahoty a ten druhej ho děsně chce. Já sem kost nesl celou cestu od auta až na chalupu, jen ať se frajerka kapek nastartuje. A tam sem jí pak pěkně tůroval.

Zas seděla, řvala jak prorvaná a zakláněla u toho hlavu, až to vypadalo, že se přelomí vejpůl. Jojojo, bavil sem se dobře. Pak sem kost jako chvíli nehlídal, aby si jí mohla šlohnout a šel sem s pánčičkou házet Uzla. Pánčička se mohla přetrhnout, páč nevěděla, esli házet dřív mně Uzla, nebo Aische Kostéčku. Lítali jsme tam fšicí tři jak pometla a dobře nám bylo. Pánik začal rozvěšovat lojový koule a my mu šli pomáhat. Taky fšicí tři. Aischa teda nejdřív myslela, že to je jako pro ní a málem kouli vdechla – aji s tou síťkou, naštěstí pánik byl pohotovej a obratem jí zabavil.

 

 

Když Aischa nedávala pozor, zabavil sem já jí hnedle zase Kostéčku a dělal na ní dlouhej nos. Chodil sem kolem důležitě, abych jí co nejvíc naštval. Pak jsem na ní začal děsivě hlučet a vona trupka vůbec nepochopila zas, že to je hra. Až když jí pánčička vokázala, jak to vypadá, když se my rveme vo hračky, to už se potom konečně i zapojila a začala mě honit, že mi jí jako ukradne. Občas jsme zapomněli, že má honit vona mě a honil sem já jí i s kostí v hubě po zahradě. Když už se chystalo na stmívání, zavřeli jsme chalupu a jeli domů. Já se ještě honem vyválel v tý trošce sněhu, ale bylo to jen tak pro formu, protože fakt skorem žádnej sníh nebyl. A já ho mám tak rád.

A protože pánčička má ráda mě, tak určitě proto, mě za tim sněhem vyvezla. Asi taky i jako náplast za to, že se zase vrátili s pánikem do práce a já musim doma přes den jen spát a nejsou každej den ty výlety. Protože hnedle ten první tejden v novým roce začala ve čtvrtek zase snášet. Mám rád, když snáší. Tentokrát mně trochu zamotala hlavu, protože nevytáhla můj batoh, takže sem byl na vážkách, esli jako se to snášení týká i mě. Ale pak švihla na hromadu i moje misky a vodítko a bylo to jasný. JEDU A JEDE SE NA VEJLET NĚKAM!!

Kam, to sem vůbec, ale vůbec netůchal, páč voni si voba dávali zatracenýho majzla, že aby se nepodřekli. Vono totiž, kdyby mi řekli hned, že pojedeme za AISCHOU!!, tak to bych to vůbec nevydržel a celou dobu lítal po bytě od vokna ke dveřim a řval, kde, že ta Aischa už je???!! Ať už okamžitě a střelhbitě přijde a v autě bych řval taky a pak by řvala pánčička, že dostanu na butku a tak. Tož v rámci zachování duševního zdraví celé rodiny, mi zatajili, co pro mě chystaj a v pátek se nařítili domů, naházeli věci i mě do auta a už to jelo. A že se jelo dlouho! Hodně dlouho. Až sem z toho usnul a probudil se, až když jsme zastavili a fšade kolem byl sníh! Hodně sněhu, ne jako tudle to pocukrování. To bylo překvapení!!! Lítal sem v něm jako pako, jak řikala pánčička.

A to největčí překvápko teprv přišlo. Poslali mě ke dveřím a prej zavolej tu AISCHU!! Cože? COOŽEEE??? Vona je tady někde Aischa?? Začal sem hulákat, dveře se otevřely a tam stál pánik vod Aischy a… vona sama se vzápětí ve vteřině nařítila ven, ječela jako dycky, jako Xena bojovnice a dělali sme děsnej bordel. Lítali jsme dovnitř a ven, skákali na všechny a na všechno, prostě brajgl jako vždycky. Byl sem hrozně moc radostnej. Ani sem si v tý radostnosti nevšim, že se kolem mě něco popelí, volá to „Ešššš!“ a „Blbinýýý!“ a hned sem to málem porazil. Pánčička to něco chytla a řekla, že sem magor. Pak sem zjistil, že to něco je Malilinkatá pánčička vod Aischy. Já sem teda vůbec nevěděl, že má nohy a chodí. Dotetkon dycky měla kolečka a jezdila, když sem jí strkal hlavu do kočárku.

Pánčička pak měla furt děsnej strach, že abych tý Malilinkatý pánčičce něco neudělal, když už nejsem na ty malinkatý dětičky zvyknutej. Ale co sem já Herodes nějakej?? Vona mi vůbec nevěří! Ani trochu. To mi na ní mrzí teda. Sválně sem jí vokazoval, že děti přece nežeru, studoval sem to malý stvořeníčko a náhodou sem vydržel fšecko, co se mnou provozovala. Dokonce jsem se před ní svalil aji na zem. A pánčička furt měla ty svý slepičí kvokavý tendence… furt prej to svý : „Co kdyby.“ a „Je to jen pes!“ (No to mě dost jako naštvala – jak jen pes?? – taky vo ní neřikám, že je jen člověk!) a „Není tak zvyklej jako Aischa od malička…!“ Hmm, kecy v kleci. Ta její přezodpovědnělost! Jednou se z ní zblázní. Ešče, že máme pánika, kterej má co? Má rozum. No! Nebudete tomu věřit, páč pánčička tomu taky nevěří, ale má! Řek jí, že ať se uklidní, že snad vidí, že sem v pohodě, ne? A taky sem byl.

 

 

Pak pánik teda jako předved, že toho rozumu zas tak moc asi nemá, páč jsme spolu začali blbnout a nakonec jsme se servali. Což zcela pochopitelně zaujalo a inspirovalo Malilinkatou pánčičku, která se se mnou taky chtěla servat. Nedovolila jí to, moje pánčička. A pravila, že pánik je taky magor. Nejlepší bylo, když měla Malilinkatá pánčička něco v ruce, to byla naprosto nejzajímavější. Takový dětský prstiky vod piškotů – to nejni marný, někdy to schválně zkuste.

Ale hlavní byla pochopitelně ta Aischa, byl sem moc rád, že jí zase vidim. Mordovali jsme se tak pěkně uprostřed pokoje, až nás fšicí popadli a vyhodili do sněhu. A tam to teprve bylo rodeo, to bylo to vono. Rvali jsme si hlavy, křičeli na sebe, honili se a vokazovali si navzájem, kdo má jako děšivější zuby. Žůžo bylo, když Aischa narvala svojí celou hlavu do mojí huby, nebo jsme se navzájem kopali. Tak tohle jsme provozovali pěkně celej večír a taky po celej víkend.

Ráno, když jsme se vzbudili a potkali se dole v pokoji, vítali jsme se, jak kdybychom se celý leta neviděli, až nás zase vyhodili. Můj pánik nás potom ešče vzal vyvenčit na kopec, aby se nám prej líp snídalo. Snídalo se nám dobře a načerpali jsme tak dostatek sil na pozdější prochajdu.

Šlo se lítat do lesůch, do závějí, skákat přes příkopy, čuchat mraky vůní, pošťuchovat se, lítat za klackama a! A taky potkávat divoký prasata. To bylo! Jdete si tak poklidně… no dobře, lítáte si tak poklidně… no, to zní divně…. prostě lítáte si prostorem, řítíte se prostorem a tu pánčičky zavolaj, že stát! Stát a ani hnout! Tak to zapíchnete, až vám vod tlapek vodletuje sníh a koukáte, co že jako. A nestačíte koukat. Páč vo kus dál vpředu se řítěj přes cestu nějaký chlupatý koule. A vy se nesmíte ani hnout! Saakra. Pak se koule votočej a páděj zase zpátky. Prej sme měli dost štěstí, že nebyly ty koule moc blízko. Páč prej to nebyly koule, ale prasata divoký.

Tak aspoň teda vim, co má jako pánčička na mysli, když praví, že sem prase. To má ale, podle mě dost problém s vočima potom. Protože nezlobte se na mě, takhle teda rozhodně nevypadám ani, když se vyválim v bahně. Hásky jsme se pocourali a pánčička vymyslela novou bezva hru. Stála uprostřed cesty a na střídačku házela sněhový koule na levou stranu a na pravou stranu. Takže jsem mohl lítat přes ty obří příkopy se závějema, který byly na každý straně cesty a skvěle sem se tak unavil. Pak hajdy domů na obídek, odpočinout a… pak zase honem ven.

Tentokrát jen s pánikama. Že si uděláme procházečku přes les do hospůdky a ženský všechny tři, že pak za náma přijedou povozem. Pěkný to bylo, cesty zapadaný, někdy dokonce i stromama, takže jsme museli z tý cesty sejít a jít lesem. Páníci jsou benevolentnější než pánčičky, takže to jsme měli trochu volnějš, než jindy, kdy jdou s námi i ony.

Ale jsme vzorný čoklidi, takže jsme co? Takže jsme toho nezneužívali a mohli si užívat lítání ve sněhu a pohodičky. V hospůdce nás pěkně přivítali – a chlebem a solí to nebylo, to mi věřte, pséky tu maj rádi. Pěkně jsme se usalašili a čekali až dorazej pánčičky. Holky se přihnaly jak velká voda, usadily se všecky tři ke stolu a mohlo se objednávat a družit. My zrzavci jsme vytuhli a celou dobu prospali. No dobře, celou dobu ne, protože se vždycky něco u stolu našlo, co se někomu nehodilo na talíř, ale tak valnou část večera ano.

 

 

Díky tomu jsme pak taky nastřádanou energii mohli po příchodu do chalupy vypustit mocným bojem a posléze ulehnouti k zaslouženému odpočinku. Abychom ráno po snídani vyrazili zase do lesůch. Ten den už jen s mojima pánikama, Aischi páníčci zvostali doma s Malilinkatou pánčičkou, protože jí nebylo dobře. Já sem si vzal v síni tenisáka, co tam má schovanýho Aischa, to abychom měli důvod se hádat.

Šli jsme jako den předtím, ale pak navrhla pánčička odbočit po takový malý nenápadný cestě. A dobře to vybrala! Moc dobře. Šli jsme podle potůčku, kde bylo plno krásně čistý vody. Tož sem do ní hnedle hópnul, aby se kapánek zakalila :-D. A všade těch stop a těch vůní. Ustanovil sem se vůdcem celý výpravy a mašíroval vpředu. Když sem teda nemašíroval do stran, kde bylo nutno něco důležitýho prozkoumat, a nebo nelítal za tenisákem, kterej mi ale začasto ukradla Aischa a syslila si ho pak v kušně.

Pánik pak Aischu učil tenisákovou lež. Nebo-li, že ne vždycky se musí hodit tam, kam se naznačí. Todle vona nezná. Dycky počitá s tim, že to poletí tím směrem, kterým stojí házející. Ovšem… to nezná moje klamavý pániky. Že je nutný právě dávat pozóre a furt bejt ve střehu, nikdy nelze na jistotu předpokládat, kam to padne. Trochu to pochopila, ale ne úplně ještě. Pochápla, že balon třebas taky může letět jen vzhůru a dopadnout hnedle zase zpátky, že nikam do dálky ani nemusí letět. Ale nepochápla už, že když stojí pánik čelem k ní a vyhodí tenisáka, může tento taky dopadnout ZA! Pánika. Budu jí muset v tomto oboru asi proškolit.

My jsme si mezitím s pánčičkou házeli obřím klackem. Pánčička ho dobře házela přes takovej velikej padlej strom a já pak neviděl, kde to dopadlo a musel přes ten strom přeskočit-co přeskočit! Přeletět sem ho musel, kam se na mě hrabe Železník na Taxisu! A musel jsem v tom sněhu ten klacek hledat. A to mě teda dost baví.

Na jednom místě se pánčička zapíchla a něco pozorovala ve sněhu, pánik taky pozoroval a já sem jim to rozdupal. No ale to sem nemoch jako vědět, když sem se tam nařítil, co to pozorujou. Že to jsou stopy a že jak se tam dostavim, tak je rozdupu. Nicméně pánčička říkala, že takový stopy ešče neviděla – taky aby jo, nejni Inčučůna žádná.

A že prej asi vod józefpšíka. Nebo józefce? Nevim je to fučik, Pepa jako Pepa. Nám osobně to bylo fakt jedno, rotovali jsme prostorem a zkoumali si svoje. Hásky sněžilo, nikde nikdo, ticho – ani já sem neřval – krása, krása. Pánčička si pochvalovala, jaký to je fajn, venčit hezky se dvěma čoklidama. A navrch bych si dovolil neskromně dodat, že s vychovanýma čoklidama, který může nechat lítat a nemusí se bát, že neposlechnou a utečou.

 

 

Na jednom z rozcestí jsme to otočili, protože prej už je čas se vrátit na oběd. Na oběd??? No jistě, jistě, to se musíme vrátit, oběd nemůžeme propásnout!!! To by byla zásadní chyba. Nasadili jsme s Aischou ostré tempo, vidina nacpanýho břucha jednoho pěkně zrychlí. Až nás museli brzdit. Jednu chvilku nás zabrzdili úplně a my jsme vzorně poslechli, což kladně kvitoval ten pán, co jel kolem v takovým lesním autě a rozvážel zvířatům dlábes do krmelců a hlídal, jestli někdo nekrade dříví.

V nestřeženým okamžiku se mi podařilo zase Aische uzmout tenisáka a lítal sem tam s nim v lese. Pak sem ho někde položil, protože sem se musel jít na něco důležitýho podivat. A dočista sem zapomněl, kam sem ho to položil! Hledal sem, Aischa hledala a nic. Tenisáka pohltila zem! Pak šel hledat pánik a vzápětí pravil: „Vy jelita tupý, KDE TO HLEDÁTE? Dyk je to támdle! „ a vokázal úplně někam jinam, než kde jsme hledali my. Aischa to vzala šestou kosmickou a já utřel frňák. No co, aspoň ho donese domů a já si místo toho můžu skočit ešče jednou do potůčku.

V chalupě nám utřeli pupky a my mazali do teplíčka. A na ten oběd hlavně, na ten oběd. Nacpali jsme si ty utřený pupky a poobědně siestovali. Pak jsme se naopak intenzivně motali, když se balilo. Po balení následovalo loučení a já už se naštimoval k autu. Zamávali jsme si a já upad do hlubokýho bezvědomí. Probudila mne až zastávka na večeři, při který sem si vysomroval od pana čísníka rohlik.

Posléze jsme už bez zastávky putovali domů a já hnedle do bydliku, protože sem z celýho toho sněžnýho víkendíku byl krásně ztahanej a chtělo se mi mocně spát. V této bohulibé činnosti jsem pokračoval až do pondělního rána. Pravila jen pánčička, že sem se tomu spánku mohl věnovat trochu tišeji, že nebylo třeba při tom popílit půlku lesa… no, vona ví houby co to je únava.

Váš Ešus

 

Aktualizováno: 9.4.2012 — 20:25

105 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Přidávám se do řady tisíců zájemců o knižní vydání Ešusích příběhů. Prosim pekne.

 2. Petro, dík. Ty a Ešusík vždycky vylepšíte náladu. Přidávám se do řady tisíců zájemců o knižní vydání Ešusích příběhů

 3. Ahoj všichni a jmenovkyně zvlášť! Po dlouhé době jsem nakoukla a on na mě juknul miláček Ešusek :* ,to se mi hned půjde radostněji spát (inlove) . Pochválili Vás už všichni, tak ja jen přidávám pozdravení od mého také bělajícího se Alouška. A taky od Zorečky. Sice tady nemá fanklub, jako dědek Punc, ale dnes holka moje slavila 22 koňských let. Taky ji začínají sem tam bíle prokvétat chlupy, ovšem střelená a pažravá je jako za mlada…celá ja. Mějte se tu všichni krásně, myslím na vás a opět mizím… (toivo)

 4. OT jeste k vychove Trixie a povelu FUJ. Mame tady dnes odpoledne tri studentiky na shrabani neuveritelneho mnozstvi duboveho listi, dubovych jehned (veranda byla jak kdyz se chodi po vysokem koberci), posekani travy, co byla prevelice vysoka. Jakey byl s nema a kluci byli pouceni, ze kdyz otevrou branku ze zadni zahrady, ze ji hned musi zas zavrit, aby Jakey nevybehl k silnici. No ale jsou mladi a zapomneli. Sla jsem ven jim dat CocaColu, brana dokoran, a Jakey stoji v te otevrene brane a je videt, jak mu mozecek pracuje. Chtel bych za „hranici“, je tam kamarad se sekackou, ale jit za branu je FUJ. Pozorovala jsem ho z povzdali plne vedoma, ze kdyby se vydal bliz k silnici, ze ho odvolam. Ale ten Jackman stal, obcas kniknul, ale nesel. Jako by ziral do trinacte komory. To jsme ho ucili (a Grizzly) od prvniho dne. Prednim vchodem a branou se ven nesmi, protoze je to FUJ. tak asi jakey je opravdu poslusnej.

 5. Petro, taky jsem dnes dnes potrebovala neco na odlehcenia zafungovalo to. Jste bezva cvoci – s paneckem a Esusem. 🙂

   1. se ptám: CO NIKDO NECHTĚL?????
    Bych se moooc divila, kdyby o knížku Ešuskových dobrodružství nebyl zájem i jinde než u jiného Honzy a mě.

    1. Obávám se, že kde nakladatel nemá jistotu stovek prodaných výtisků, tak do toho nepůjde. A všimněte si, že dneska se v knihách nedočtete hrdá hlásání o tisících vydaných výtisků- protože nejsou. Nejsou to tisíce, natož desetitisíce. V počítačové době je jednodušší objednat dotisk, než držet titul na skladu. Samozřejmě že Ešusovy příhody lze vydat v soukromém nákladu v nějakém malém nakladatelství, otázka je, jestli byste akceptovali cenu (nemalou).

     1. Matyldo, já určitě ano. Ne každá knížka potěší a umí šířit dobrou náladu. Ešusí povídání bych si četla ráda a s chutí.

      (h) (wave)

 6. Ešusovy šediny !!!!! Když jsem si včera večer četla článek, myslela jsem, že ta bílá Ešusova „tvář“ je od poprašku sněhu, že do něj s Aischou oba strčili nosy. A ony jsou to vskutku „stařecké šediny“ (shake) . Až teprve teď, když jsem si přečetla diskuzi jsem si též všimla, že na obrázku spících psů je vidět, že jim to „zasněžení“ vydrželo až do domu 😉 Jsou Ešus a Aischa stejně staří, že svorně i šedivějí ???

  Bětuláskovo, držím palce Pusince, aby se rychle zotavila. A dobřes udělala s kastrací (i když chápu, žes měla strach)- mohla se ti radost z návratu Pusinky změnit na starost kdyby se jí začalo „nadýmat“ břiško.

  Jenny – nááádehrnéé fotky, máte tam úžasně šikovné lidičky, kteří lpí na tradicích (vaše zelobraní je vždy skvělé). A té práce, co to muselo dát výstavku nejen zorganizovat, ale i realizovat. A vaše krásná Aja II. ani neví, jak netrpělivě jí „stříháš metr“. Držím pace, aby byl průběh hladký a nějak se její konečná adopce nezvrtla.

  1. Milá Maričko, děkuji za pochvalu a taky se těším až bude Ája celá naše. Nedala bych ji. Daníček taky už šediví, našli jsme ho v jeho 6 ti letech, takže bude mít letos už 12 let. Zatím je šikula, jen tak nějak víc žere. K Áji se chová jako starší bratr, ona je jednou tak velká ale respektuje ho , i když ho zlobí při hře. (dog) (dog) To Mia (cat) , se pasovala do šéfky smečky a srovnává jak Daníka tak Áju. To bych do ní nikdy neřekla, byla takový schováválek a ustrašený pytlík. Dnes je z ní sebevědomá kočičí těžká váha. 🙂 (wave)

  2. Maričko – Aischa je o něco mladší, ale o malinko, taky není tolik šediváček jako Ešátor

 7. Jé, to bylo krásné při mém ne moc prima dnešku – mám z tohu pusu ne jen od ucha k uchu, ale přímo kolem hlavy. Díky moc Ešíčku a zase napiš, co jsi se smečkou prováděl (y)

  1. To jsme rádi, že Hošikus vylepšil náladu. Já mám dneska odpoledne taky na houby a tak jsem si šla s Ešusem na procházce hrát. Bavili jsme se oba, on je takový psíchológ 😀

  1. Alex – já jsem ráda, že včerejší mufloní dobrodružství a horolezecká půlhodinka měly dobrý konec. už jsi se vzpamatovala?

 8. Házení obřím klackem, tenisáková lež, Malilinkatá pánčička vod Aischy, co už nemá kolečka… prostě parádní Ešusí vyprávění.
  Dobře že jste vyrazili do světa!

 9. OT. Tak jsem pomohla naši křehkou a usípanou Pusinku uspat a kastrujeme. Jdu si pro ni za 3 hodiny. Jéžiš, to sou zas nervy, a Babetka huláká, že mamča je už zase v prachu. (sweat)

  1. Zlatá paní doktorka! Právě mi zavolala, že to máme za sebou a všechno běží, jak má, Pusinka už odpočívá zabalená v dečce.

   1. Teď ještě vydržet ty nervy, než se probere úplně. Ale bude to už dobrý. Musí! …. i když, pro jistotu, přidržíme nějakou tu tlapku a paleček (y) 🙂

   2. Princezničky s paničkou a jedním poděšením mávají do Chrudimi křehké Pusince a drží packy drápky palce. (cat) (cat) 🙂 dog (y) (y)

    1. Děkujeme, děkujeme, každý přidržený drápeček bude určitě po zásluze odměněn, například tatrankou. (inlove)
     To jde o ten polyp a dýchání, při uspávání doktorka kroutila hlavou a ptala se, jestli ten nosánek pořád tak hvízdá – no hvízdá, nó – však když ta moje funilka jde za mnou ráno do postele, slyším ji sípat z osmi metrů. Jdu uvařit kousek kuřátka, doufám že si rekonvalescentka ještě dneska dá…

     1. S tím krmením bych to moc neviděla.
      Nech jí vyspinkat, měla by určitě hodně pít, ale jídlo omez raději až na zítřek.

  2. Feťanda je doma – musela být dvakrát přispána, páč na panídr. začala podezřele pomrkávat, a zatímco jiní ještě vychrňují narkózu, ona už cloumala mřížkou. Projevila se jako pěkná nezdola.
   A – mohla být březí! Březí nebo těsně po mrouskání a mrouskání teda nevim, jak by stihla.
   Snaží se tu motat a sežrat přepravku, takže já se vypínám, kladu si ke křeslu všechny možné propriety a nevidím to jinak, než že příštích 20 hodin budu chovat a chovat. Má náruč je evidentně jediné místo, které je Pusanda ochotna akceptovat. (chuckle)

   1. No, kdovíproč utekla z domu. Příčinou třeba nebyl šťouchanec od dcérky, ale možná volání přírody.

   2. Tak to buď ráda, že je takhle živoučká.
    Hlaď, mazli, hlídej jako oko v hlavě a halt se moc nevyspíš.

 10. Ale Eší, už jsem byla znepokojena, že ti tentokrát ani nedovolili koupit si tatranku. Tak aspoň ten rohlík. 😀

 11. Milý Ešusku, proslunil jsi mi dnešní den!!!!! (sun) Miluju akční psy a přávidím mladá léta jejich páníkům. Když povzpomínám na naše mládí se psy,lituji, že už tolik nevydržím. (ninja)
  Tak Vám všem s Ešuskem, kamarády a kamarádkami , psími i lidskými , přeji ještě hodně a hodně akčních sněhů, lesů ,vod a strání. Blázněte, lítejte, dokud můžete !!! (h) (inlove)

  1. Jenny – taky si říkám, jak budu nešťastná, až nebudu moci mít vižle , až na to nebudu stačit, protože prostě k sobě sedíme :-), takže jo, užívám si to už teď a dopředu a plnými doušky. Protože co neurvu dneska, zítra už neurvu 🙂

   fotočky nevidím – až doma musím.:-(

  2. máš pravdu Jenny – taky si říkám, jak budu nešťastná, až nebudu moci mít vižle , až na to nebudu stačit, protože prostě k sobě sedíme :-), takže jo, užívám si to už teď a dopředu a plnými doušky. Protože co neurvu dneska, zítra už neurvu 🙂

   fotočky nevidím – až doma musím.:-(

  1. Jenny, já chcu bét béškovičák, totok není možný, co tam všecko dělajó a umijó a jak si to tam užívajó! (f)

   1. Milá Baty, děkuji za pochvalu, máme tady fááákt šikulky !
    Já jen plním pokyny, podej mi to, podrž mi to ! (chuckle) (rofl)

  2. Jenny, to je paráda. Máte tam u vás neuvěřitelně šikovný lidi. Jen bych chtěla vědět, jestli nápad pořádat výstavy vzešel z hlavy starostenské nebo to byl hlas lidu?

   1. Milá Matyldo, díky za pochvalu. O tom nápadu je to asi tak : Dobré nápady a dobré myšlenky většinou napadají lidi takřka ve stejnou chvíli. Takže to bylo tak nějak korporativně od všech. Teď jen navíc máme jako bonus, vhodné prostory našeho nového minimuzea. Dříve jsme to museli zrobiť v hospodě. (chuckle) (wave)

    1. A to byskovicke muzeum je velmi pekne. Mela jsem poteseni ho videt na vlastni oci. Ahoj Jenny.

     1. Mávám do Států,teprve se jdu dívat na včerejší fotky,těším se na Grizzlinku. (wave)

   1. Abyt, díky !! On ten folklor je spíš o uchovávání tradic. Když už zapomeneme časem ručně psané písmo,aspoň nám zůstane ten folklor. (rofl)

 12. no tak já si nějak popletla Aischu s Fajfkou – a furt jsem se divila, jak to že ta pesa nejni pruchatá (rofl) (y) (chuckle)

  díky za článeček, i když teda mě to čtení taky krapet unavilo (inlove)

  1. Jojo, psí život! Myslím, že být v příštím životem Ešusem u PetryK by se mi líbilo. 😉

 13. TRochu poletuju a nemám moc čas psát. Ale čtu poctivě.
  Ostatně kdo by odolal Ešusím výletům. Ještě k tomu když je Ešus dvojmo 😉 . I když přichází do let a hlava hošíčkovi šediví, je to přesto úžasný potrhlík a sluníčko. A vychovaný sluníčko. Do dnešního upršenýho dne bezva.
  Áji štěnda začínají chodit, koukají (tedy koukají – proloupli zrak a mají pohled námořníka po hodně dlouhém flámu) a zvukově se projevují (člověk by nevěřil, jak dokáže mrňavec, který se ztratil v bedně 1,5x 1m, řvát). Jinak nic mimořádného.

   1. Ivo! (rofl) (rofl) (rofl)

    Evo – jojo, je to náš Šedej mor 😀 , jak mu říká pánik. Když viděl ty fotky, pravil: „Áááá domov důchodců na výletě! “ 😀 😀
    Nicméně sice Šedej mor, ale pako pořád stejný. Teď o víkendu se s Aischou rvali na zahraě tak, až rozeřvali celou vesnici – a že ta je od nás dost velký kus cesty (rofl)

    1. Aja už také decentně šediví. Kolem tlamy má pár šedivých chlupů. na bradě už je šedivější. Hlava je ale ještě černá. I když jí bude zanedlouho 7. A že by z těch harantů šedivět mohla.
     Nojo, my taky nemládnem. Na temperamentních psech je prima, že jim to vydrží důstojné šediny, nedůstojné šediny. (Nojo dá se říci, že mají nedůstojné šediny (rofl) )

    2. Aja už také decentně šediví. Kolem tlamy má pár šedivých chlupů. na bradě už je šedivější. Hlava je ale ještě černá. I když jí bude zanedlouho 7. A že by z těch harantů šedivět mohla.
     Nojo, my taky nemládnem. Na temperamentních psech je prima, že jim to vydrží důstojné šediny, nedůstojné šediny. (Nojo dá se říci, že mají nedůstojné šediny (rofl) )
     A předpokládám, že si hošíček z pánových invektiv nic nedělá.

     1. No ono to nějak na některých liniích vižlích pséků je vidět moc brzo, já byla zaskočená právě, protože jsem od černoprdelníka Murphyho byla zvyklá, že šedivět začal až opravdu hodně hodně pozdě. Takže jsem začala původně pátrat, zdaliž není někde ašíbka na mé straně, ale ne, je to prostě tak.

      A jistě, že si tupohlávek Hošikus z invektiv nic nedělá, max. o to víc při bojových potyčkách pánika zmasakruje 😀 😀
      jsem právě ráda, že jsou takový potrhla pořád a nic jim neubírá na temperamentu. Včera jsme se potkali s kámoškou RR honili se tak, že jsem měla strach jestli to dřív někam naboří, nebo si něco urvou 😀

 14. Teda myslela jsem, že mě aspoň Ešus probere, ale fungovalo to jen na dobu čtení (v sedm ráno), jak sem dočetla, hned na mne zase padla jarní únavodeprese. Ale i tak to bylo krásné vyprávění.
  Co je horší, než chlap s rýmičkou? Dvě děti s rýmičkou a kašlem. A aby toho nebylo málo, od dnešního rána mě bolí v krku. Tak já jdu Rysince vysát nosík a pokusím se u toho nezbláznit. Poslední Rysíkův pohádkový hit jsou Tři veteráni. Nějak jsem netušila, že i tahle pohádka může lézt na nervy.

  1. Karakal, jak já s Tebou soucítím, my to máme čerstvě za sebou (teda doufám, že už jsme z toho venku 😐 ), od začátku roku haprovala se zdravím minitosca, ale přelom února a března nastartoval víc než měsíční maraton nemocí dětí. Střídali se s problémy, v tom lepším období to byla „jen“ rýma, v tom horším minitosca neslyšela, ležela s horečkou a bolavým krkem, či se minitiger dusil (laryngitida je svi.ě 🙁 ), do toho Tigera začalo bolet v krku tak, že nemohl polknout a mně se vrátila bolest v krku, se kterou jsem bojovala v prosinci. Ke dvěma nemocným dětem fakt „radost“.
   Vydrž! Zas bude líp. Pokud to jenom trošku jde a nemusíš na sřídačku konejšit na rukou jedno nebo druhé dítě s horečkou, lehni si s nimi a snaž se odpočívat. Až budou děti zdravé, rychle se zotavíš i Ty. Je to nápor, ale jde to zvládnout. Rýma a kašel jsou únavné, ale pokud to udržíte na téhle úrovni, je to ještě docela fajn. Držíme palce i tlapky, ať jsou nemoci co nejdřív pryč. (y) (y) (y) (y)
   P.S. Na nervy leze cokoliv, co slyšíš po tisící-devítisté-padesáté-osmé, a je fuk, jak moc oblíbená pohádka nebo film to předtím byla 😉

   1. Na nervy dokáže lézt sebeoblíbenější film, svého času jsem nenáviděla videokazetu s krtečkem, která začínala pohádkou Krtek a robot. Dostávala jsem osypky hned po znělce. Naprosto stejně nesnáším pohádku Kulihrášek a ztracená princezna. V pubertě pak nastoupí těžší kalibr, například u slečen je to Deník princezny I a II, Hříšný tanec, a nakonec zjistíte, že si pochvalujete detektivky s decentní vraždou, protože k tomu děti ještě nedorazily a nestihly vám to znechutit- byť jste třeba dřív o detektivky nijak zvlášť nestáli 🙂

    1. Hříšnym tancem mi kdysi jedna nejmenovaná vyhrožovala … naštěstí k tomu už nedošlo. To je film jemně řečeno odporný. Rekreací ROH v emerickém podání počínaje a mylostným přýběhem konče.

  2. Drž se, maminko (y) !
   Jednou přece ty za….ené virózy přestat musí. U nás jedna skolila moji maminku, tatínek ji sjel, že si má konečně lehnout a léčit se, tak se snaží. A zrovna to přišlo poté, co my s klukama jsme ožili … 🙁 … je to na houby.
   Tak všem marodům zdraví a sílu! (h) (h) (h)

 15. OT: Kauza „Pů a česnek“
  To bylo tak, já to považoval za podivnou bramboračku, která se nepovedla protože byla jakási světlá. Česnek jsem z toho necítil ani když otevřeli v jídelně plnou varnici. A chutnalo mi to velice. Prostě podraz na medvídka převeliký. 😀

  1. Já si hnedle myslela, že ti to neprozradili (chuckle) . Na druhou stranu je fakt, že je-li česnek tepelně upravený, tak zdaleka tak nečpí ani není chuťově výrazný jako česnek syrový. V každém případě jsem ráda, že ti chutnalo. (clap)

   Chichi – je mi jasné, že od této chvíle se budeš na veškeré podivně se tvářící potraviny dívat s velkým podezdřením.

  2. Ať to bylo co to bylo, hlavně, že Ti chutnalo. A aspoň víš, že jsi schopen česnek pozřít a přežít to …. zvlášť když o něm nevíš (no bodejť bys věděl, když to udělali 1:1 … na jednu varnici 1 česnek 😉 😀 )
   Tak ať Ti ta „nepovedená bramboračka“ dodá sílu 🙂

  3. Juhůůůů Půůůů (dance) , to je ale moc dobře, moc dobře. Páč jak jsme psala dole-česnek je moc důležitá věc! Není ho nikdy dost a tělo si ho žádá (y)

  4. Pů zřejmě usoudil, že „je čas na malou svačinku“, a to pak medvědi celkem neznají bratra 🙂 Med nebo česnečka, fšecko jedno – hlavně že chutnalo (y)

  5. Chudínku, Pů. Taková chatrč na medvídka. Škandál. Zcela bez varování tě nechali sníst česnečku. Ó hrůza! (chuckle) 😀
   Hlavně že ti chutnala, Pů (hug) 🙂

 16. Ešus mě už jen čtením tak utahal, že jsem zralá padnout zpátky do peří. Ufff, ještě že nemám takového aktivistu, nedokážu si představit, že tohle potrhdílo musím denně unavit. Já bych na to neměla. Ovšem Ešusovi páníci jsou zodpovědní a běhají jak o život. Jo, utahaný Ešus= půl zdraví i pro páníky 🙂

  1. My už jsme si zvykli 😀 😀 a tím, že jsme taky aktivisti, tak Hošikus jen zapadnul a trochu to vycizeloval 😀 :D. Ale tak ono jde utavit psa i ne čistě fyzicky, ale třebas tím, že mu zavařím mozek různými hrami a nebo cvičením, učením blbinek. U toho se já hýbat nemusím, hýbe se jen on a hýbe se mu šedá můra kostková 😀

  2. Tak my už jsme si zvykli 😀 😀 a tím, že jsme taky aktivisti, tak Hošikus jen zapadnul a trochu to vybrousil 😀 :D. Ale tak ono jde utavit psa i ne jen fyzicky, ale třebas tím, že mu zavařím mozek různými hrami a nebo cvičením, učením blbinek. U toho se já hýbat nemusím, hýbe se jen on a hýbe se mu šedá můra kostková 😀 a pak občas i odpadne. Když se mu to teda nezalíbí natolik, že si žádá cvičební přídavek 😀

 17. hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Ešusí povídání ráno rozjasní… To je jasná pravda (chuckle)
  A Ešíííku – která baba je lepší ?? Zrzavá Aischa , pruhovaná Fája , manželka Abbíšek Krokodýlek… nebo nějaká ještě jiná (rofl) ??
  Fotky parádní

  1. Xerxová – hele asi takhle – SKORO FŠECKY BABY SOU DOBRÝ!!! Nejdůležitější podmínka je, aby baba byla tam, kde je Hošikus ! Pak je tim pádem dobrá! 😀 😀 😀
   Bylo by určitě zajímavý udělat test, kdy by všechny jeho oblíbenkyně byly pohromadě. Vidělo by se, kterou miluje nejvíc na celým psím světě. Ale spíš by ho asi dřív fláklo 😀 😀 a nebo by se rozložil na atomy, aby to všechno stihnul 😀

 18. A ještě jsem zapomněla napsat, že nejvíce mě rozchechtal tehle Ešusův postřeh:

  „Malilinkatá pánčička vod Aischy. Já sem teda vůbec nevěděl, že má nohy a chodí. Dotetkon dycky měla kolečka a jezdila, když sem jí strkal hlavu do kočárku“. 😀

 19. Téééda Ešusku. Nejprve jsem se musela při pohledu na fotky ujistit, že mě nešálí zrak a ty ses nerozdvojil – že a o prostor dělíš s Aischou – tvou dámou vyvolenou. No a pak jsem se tady na židli po dočtení cítila únavou odrovnaná skoro jako ty. Tak tomu říkám aktivní dovolená na sněhu!!! Vždyť jsi byl jak podpálená raketa – jak jste s Aischou zvládli tolik lítání, aniž vás páničci museli z poloviny cesty nést domů na zádech (však se mi hned vyabvilo, jak tě jednou do chatlupy na svých zádech vláčela panička – ale tos byl „chudáček zraněný“). 🙂

  Jsi prostě úžasný a moc krásně jsi nám zase svoje zážitky popsal.

  A ke včerejšku – Aléééxxxx, tvůj zážitek s Klérkou, to musela být hrůza. Ještě, že to dobře dopadlo, mohly jste také na dně strže skončit obě.

  A je dobře, že Pů zachutnala česnečka, třeba jí najednou jeho sílynabírající tělo nutně potřebovalo a poslalo mu tajné chuťové signály. Tak jen tak dál.

  1. Ejch, to mi snad Maričko ani nepřipomínej, jak jsem to střevo potrhlý hypochondrický vláčela 😀 😀 😀 :D, to zas byl zážiteček :D. S ním se člověk vážně nenudí.
   Dneska ráno připochodoval do koupelny s panem Jéžákem Odklopnou hlavou (původně vzhledný pískací ježeček, který jest již značně boji opotřebován a má zpola urvanou hlavu a pochopitelně vůbec dávno nepíská), tak jsme chvíli zabojovali a já se pak šla věnovat olejomalbě po gezichtu a posléze slyším tichounký pískání. Zrzavohubec stál už delší dobu nad hračkárnou, kam zcela sám a samostatně uklidil pana Ježáka. Když si připadl neoceněný vyhodil pana Ježáka zase ven a honil ho po pokoji a následně předstíral, že vůbec nejde sebrat, natož uklidit 😀 😀

   1. Jsem se podívala,na základě toho, co napsala Marička – co se přihodilo Alex a Klérce a udělalo se mi ne úplně dobře. Fuj! Strašný!! Ještě, že to ale vzalo dobrý konec.
    Alex – vím, že je člověk pak na sebe naštvaný, ale na druhou stranu – nelze domyslet úplně všechno, no.

    a PŮŮŮŮŮŮŮ – dobřed dělá, že se láduje česnečkou,páč česneku není nikdy dost, je to perla. Takže – dobrou chuť (y)

    1. Taky jsem četla až teď, co se přihodilo Alex a Klérce. Jsem se orosila, i když jsem věděla, že to dobře dopadlo. Fujtajxl to muselo bej šílený. Celé hejno strážných andělů mělo fakt honičku. Hlavně že to dobře dopadlo. Neobviňuj se, člověk nemůže myslet na všechno.

    2. No to mi vyprávěj – v Přerově teče Bečva, na nábřeží zábradlí a k vodě 3-4 m hloubka. Byli jsme s páníkem a holkama ve městě, páník měl geniální nápad se jít podívat k vodě. Však je podrž, pohoda, klídek , tabáček…. Jenže dámy to viděly jinak a proskočily mi tím zábradlím a zůstaly viset na vodítkách, naštěstí tam byly ty schody, po kterých jim páník zmizel, takže stály na zadních drápech. Měli jsme nejdelší choďáky v Evropě, já jsem naštěstí těžká váha, takže jsem tím zábradlím neproletěla za nimi.

     1. jojo, nám takhle zcela zničehož nic a samostatně, dole u Čeňkovi pily malej Hošikus hópnul ze srázu dolů do Vydry. Eh, ještě teď se mi rosí čelo.

 20. Ešusku, z tebe si musím brát příklad, co se radosti životní a celkového užívání života týče! Radostná energie, tvoje jméno je Ešus (sun)

  1. jojo, „radostnej to já sem furt“! “ – abych tak ocitovala autora 😀 :D. Dneska ráno lilo,jak když nahoře převrhnou konev, já se tak plouhala prostorem a přede mnou si cválalo zvesela zrzavošedý pometlo 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN