BTW: Vzkříšení

Pořád jsem přemýšlela, co bych asi mohla napsat o Velikonocích, když nejsem věřící křesťan a navíc nijak nemiluju lidové zvyky k těmto svátkům se vážící. Nakonec jsem přišla na to, že tu ještě pořád je otázka vzkříšení. A nad tou se už zamyslet dá.

 

 

Vzkříšení. Jak úžasné slovo a ještě úžasnější pojem! I když opatrně obejdu teologické aspekty vzkříšení Ježíše Krista, stejně v člověku při té představě zůstává jakási dráždivě chvějivá naděje. Co když…? Přestože je nezvratnost smrti snad jediná absolutní jistota v lidském životě, člověk se s ní nerad smiřuje. A tak od věků hledá způsoby, jak tuto poslední nezbytnost obejít. Můžeme žít dál ve svých dětech, ve vzpomínkách svých milovaných, ve svém díle. Jenže co naplat, vzkříšení to prostě není!

Ke vzkříšení se však můžeme dostat i jinak. Na fyzické úrovni se mu blíží uzdravení ze zlých nemocí nebo těžkých zranění. Pokud jde o duši, tak vzkříšení je každé vykročení z utrpení, bezmoci, zoufalství, pasivity, osamění či strachu.

Je to také útěk z ubíjejícího stereotypu, to prolomení fobie a předsudků. Je to vytržení nenávisti a pomstychtivosti z unaveného srdce. Je to láska, víra a naděje. Vzkřísit mrtvé tělo je nemožné, ale lze vzkřísit umrtvené srdce a duši. A to už si pořádný svátek zaslouží, nemyslíte?

 

Tak vám všem přeju krásné Velikonoce přesně v té podobě, jak je máte rádi  (inlove)

 

Aktualizováno: 6.4.2012 — 21:59

75 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Milí Zvířetníci, jak už bylo řečeno v minulých dnech, mizím na celý příští týden do Bratislavy, abychom se s Berry stopařsky vzdělávaly na tamější policejní akademii (blush)
  Zvířetník je hotový až do soboty, SOS prosím směrujte na Andyho. Teoreticky bych měla mít šanci každý večer nakouknout, ale prakticky se to teprve uvidí. Rozhodně podám hlášení, pokud se bude dít něco zajímavého 😛
  Tak tu buďte hodní, já si to zkontroluju!

 2. Spamy jsou už vcelku pod kontrolou. Stejně jsem musel být vzhůru přes noc na letišti v Rygge (přiletěli jsme pozdě večer a domů nám to jelo až ráno), takže aspoň mě to zabavilo…

 3. Přeji všem krásný zbytek velikonočního pondělí. Hlavně Dede a Andymu – kteří chudaci asi strávili nedělní večer (možná až do pondělního rána) mazáním spamů. (flex) (clap) (clap) To musela být děsná práce a navíc taková „k vzteku“, tedy neradostná, ba odporně zbytečná. (headbang) Také nevím, co z toho dotyčný protiva má – vlastně vím – vlastní radost, že kazí radost jiným. I tací jsou lidí.

  Je mi líto, že jste neměli štěstí na to pravé velikonoční počasí. A velká škoda, že to nejde (tedy citelně a ne jen virtuálně) vám odtud nějaké teploučko a sluníčko fouknout, moc ráda bych se byla podělila a ještě by nám spousta zbyla. U nás totiž naopak bylo přímo nááádherně. Teploty sotva k 20, klidno, modro, nízká vlhkost vzduchu. Takovéhle mírné počasí je tady vzácné a jednomu se pak ani nechce dovnitř domu.

  Na záhoně mi nějací podzemní hryzaví zloduši už dokázali během dvou dnů „podtít“ 5 sazenic paprik a 3 rajčata. Jeden z důvodů, proč jich vždycky raději kupuji o dost navíc. Prostě jsem dvakrát za sebou ráno našla lístky sazeniček sesuté až k zemi a když jsem za ně zatáhla, vytáhla jsem jen holí stonek – po spodním kořínku ani náznak, dokonale sežraný. Nechce se mi na hlínu sypat chemikálie (kvůli Smoky), ale asi mi nic jiného nezbyde, pokud tohle ničivé tempo bude pokračovat dál.

  1. Maričko, připomněla jsi mi můj dávný lítý boj s neznámým škůdcem na skalce před domem. Uschla mi miniaturní skalková azalka a růžička. Byly pod zemí sežrány až ke krčku. A u této skázy byly „sklepní prostory“. Tak jsem vyhlásila BOJ. A poctivě jsem každý večer přinášela konve vody a lila do těchto katakomb. Už jsem si myslela, že se škodič odstěhoval, aniž by nahlásil změnu adresy, a slíbila jsem si, že ty konve táhnu naposled. A leju do toho tunelu už druhou, když proti mně ta voda začne soupat. A z podzemí proti mně vylezlo něco, co by velikostí nedělalo ostudu půlroční kočce a za strašného prskání to odkráčelo za plot k sousedům. Budu upřímná, oddechla jsem si, že nenastal boj. Po naštudování vycpané fauny Polabí v muzeu, jsem zjistila, že to byl křeček polní. 😉

 4. Milá Dede,
  máš vzácný dar napsat stručný, a přesto všeobsahující článek. Díky. (inlove)

  Trochu jsem váhala, co sem ještě případně dodat, protože vše již bylo řečeno.

  Snad jenom toto jako námět k velikonočnímu rozjímání nejen pro věřící:

  Neruda Jan (*09.07.1834 – †22.08.1891)

  Balada horská (Balady a romance)

  „Řekněte mi, babičko má, co že rány svírá,
  po čem člověk, těžce raněn, přece neumírá?“ –
  „Rány hojí odevřené na tom lidském těle
  jenom čarodějná jarní šťáva z jitrocele.“ –
  „Řekněte mi, babičko má, co se dobře dává,
  je-li ochořelá hlava bolestí až žhavá?“ –
  „Na tak těžký úpal hlavy pomoc jiná není
  nežli mladé jarní listí z lesní jahodení.“

  Dítě z chaty vyskočilo, do sousedních polí –
  „Daruj šťávy, jitroceli, na vše co kde bolí!“
  S pole spěchá ku lesině, přes trní a hloží –
  „Dej mi to své mladé listí, jahodino boží!“
  Co kde chtělo, rychle mělo, ke kostelu běží:
  na kříži zde před oltářem Kristus rozpjat leží.

  „Potírám Tvá svatá prsa, myju bok Tvůj svatý,
  tělíčko zas uzdraví se, Ježíšku můj zlatý –
  kladu čerstvé listí lesní na hlavu a líce,
  nebude Ti hlavičku Tvou bodat úpal více!“

  Nad kostelem velké zvony do vůkolí zvoní,
  lid se sbíhá, v prsa bije, zázraku se kloní:
  jak to dětská duše snila,
  vůle boží vyplnila.
  Podnes mají v horské vísce obraz Trpitele,
  nemá rány ve svém boku, nemá trnu v čele,
  bílá lilje v ranní záři po celičkém těle.

  1. Milá JJ, to je překrásná báseň – neznala jsem ji !!!!!! Díky.

   U předešlého komentáře jsem musela čekat, až se mi odpočítá něco přes 4 minuty – nevěděla jsem, zda musím třeba kliknout „Edit“, tak jsem prostě čekala a ono to pak přeci jen naskočilo. Jestli tohle je další obrana přes spamy – tak sice zdlouhavější, ale beru ji.

 5. Milá Dede a FF , díky za vše , co pro nás děláte. (handshake) (y) (y)

  Zvířetníku zdar, spamům zmar !

 6. Zdravím velikonočně od žabek, večer je tu konečně trochu jarně, i když se zas ochlazuje.
  Je báječné, že Dede a FF bojují se spamery a budu jim držet palce, aby nájezdníky zvládli.

 7. Milá Dede a FF, držím palce, abyste ten nájezd zvládli. (y) (h)
  Dost dobře nechápu, co z toho kdo má, když takhle plevelí. (fubar)

  V Praze je sluníčko, ale pod nulou, noční vzduch byl vyloženě zimní – přesně takovou vůni má vzduch, než poprvé začne sněžit. :O Pomoooooc! Chci jaro! (sun)

 8. Krásné dobré ránko, poledne i večer. 🙂 (h)
  Jsem ráda, že už je brána do hospůdky otevřená. (y) (clap) (y)

  1. Krásná, jiřž jarní, krajina. Nás, i když v Polabí, to pravé jaro teprve čeká 🙂

  2. Moc pěkná, už jarní, krajina. Nás, i když v Polabí, to pravé jaro teprve čeká 🙂

 9. béééé – probléééém

  Napsala jsem ještě dlouhé pokračování k výletu. Po odeslání se objevila známá hláška „odesíláte moc rychle“… tedy že jsem se s někým srazila.
  A první průšvih – po návratu zmizel můj textík… (dřív na mě čekal a nechal se opakovaně odesílat)
  Druhý průšvih – časově jsem se s nikým nesrazila, takže jsem se potkala se spamem…

  A už 2x to neprošlo… stále se srážím

  doplňuji – když to jde – celkem jsem to odesílala 3x – naposledy to mohla být Rpuť. Před tím nevím…

 10. Tak už jsem to pochopila. Gebule natvrdlá (fubar) . To je možnost oprav anebo výmazu, pokud se odpočítává čas.

 11. Podle Xerxové je vidět, že vše funguje (přidám smejlíka) (rofl) . Patří vám všem velký dík, Andymu asi největší, protože mazat tolik spamů a ručně, i když po stovkách 😛 , tak to je majstrštyk. Dííííky moc a moc.
  Kůníci se alespoň také socializovali a mladé jezdkyně alespoň vidí, že to není jenom taková legrace. Také jsem opravila překlepy.

 12. hezké sváteční pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Tak to hned vyzkouším (wave)

  Byli jsme místo koledy na dlouhém výletě – před 20 kiláčků skalnatým terénem Kokořínska. Paráda – Beta si našplhala, neboť se nechala odvolat od běžících kůníků… Poslechla hned, když se před námi zjevili – a i když jsme sešli z cesty, tak měly obě slečny co dělat, aby koníky kolem nás převedly a zůstaly v sedle… Oba koníci mladí, krásní (podle mě angloarabové – právě vybělující srst, typická arabí hlava a přitom vysoká krásná postava), trošíčku dost vyjevení z našeho „poníka“
  Mimochodem – zkusila jsem opravit překlep a jde to

  1. Vypadá to, že ano (inlove) . Jste hvězdy!!
   To je príma, jak se to dá i editovat (a nejspíš i smazat, ale to se mi nechce).

 13. Tak se mi povedlo odmazat asi 15 tisíc spamů (po stovkách) a vcelku obstojně zamezit jejich dalšímu šíření. Ještě zbývá odmazat cca dalších deset tisíc, ale těch 15 stačilo na to, aby stránky opět fungovaly. Musel jsem smazat všechny uživatelské účty kromě administrátorských, ale ještě prosím nevytvářejte nové – teprve až budu mít kompletně hotovo.

  1. Finrod umí (y) umí (y) umí (y) !
   A propós — ve 4 ráno by měl člověk už spát, ne? Nebo ještě spát? Ale rozhodně: |-) SPÁT!
   Díky za obětavost.

 14. Omlouvám se čtenářům za momentální nepohodlí s komentáři. Spamy zamořily databázi takovým způsobem, že se už ani stránky správně nezobrazují. Pracujeme na nějaké ochraně a protože jsme museli ten příliv aspoň na chvíli opravdu zastavit, tak se objevil požadavek na registraci. Doufám, že u toho nezůstaneme, mějte prosím prostě nějakou chvíli strpení a komentáře prostě nevkládejte. Moc mě to mrzí, jde o můj článek a na Vašich komentářích mi záleží, ale situace je už opravdu neúnosná. Navíc je Andy na cestách, jak jsme byli i my, takže se k tomu dostane jen ve chvílích, kdy má připojení. Dám vědět, jak něco vymyslíme.

 15. Dede,v skratke si napísala všetko.Ja som veriaca a zvyky dodržujem a mám ich rada/pravda tohoto roku som bola v Brne -no a tam husitská minulosť sa na zvykoch našej českej rodiny dosť podpísala-ale možeme o tom žartovať.Ale mňa najviac fascinuje to Hosanna na Kvetnú nedeľu a o týždeň ten istý dav kričí Ukrižuj.A to sme zažili v svojom živote skoro každý.
  Idem dočítať diskusie,predchádzajúce články a zajtra do práce.Pokojne prežitie zbytku Sviatkov.

 16. Příjemné a klidné svátky velikonoční přeji všem zvířetníkům a jejich miláčkům i když to vypadá i v Polabí na Vánoce.I tady se občas přežene chumelenice. Bezvadný nápad Marsky -„malovat kraslice či strojit stromeček. Nebo stromeček ověsit kraslicemi a pod něj dát čokoládového zajíce ?“

 17. Přeji všem hezké Velikonoce, pokud možno bez sběhu 🙂 U na jižní Moravě dnes děsně chumelilo, naštěstí to nezůstalo ležet, a tak je jen strašná zima a fučí. Naškubala jsem kopřivy, Mušketýr proutky a budeme velikonočnit 🙂
  Dede děkuji za moc hezký článek, myslím, že to vzkříšení přírody, těla i ducha si zasloužíme na jaře všichni, kdož o to stojíme. Duchovní rozměry mi trochu kulhají, ale i já mám pocit, že je krásné, že zase něco nového začíná a vyhlížím každou novou kytičku.

 18. Příjemné Velikonoce všem, kteří se scházejí v této hospůdce, a díky za půvabná přání, která jsem dostala mailem!
  Dede, krásné velikonoční zamyšlení, které osloví všechny – věřící i nevěřící. Moc se mi líbí i doprovodná, přímo symbolická, fotka – staré schody ve svěží trávě lemované žlutobílou záplavou narcisů jsou ne-li vzkříšené, tak nádherně oživlé! (inlove)

 19. Tady v Podještědí teď právě mají svatbu čerti. Psy abych spíš prosila aby šli ven natož abych je vyháněla. Tak nevím – malovat kraslice či strojit stromeček. Nebo stromeček ověsit kraslicemi a pod něj dát čokoládového zajíce ?

  1. Na Čerťáku je jaro, zima, jaro, zima. Sněhu dost. Já mám na Velikonoce chcípa na krku, plicích a asi i duši. Pejsové chtějí ven furt, máme tu háravou krásku. Ráda bych jí po 14dnech už poslala do … No někam třeba lákat koliáky na vycházku :o).
   Děkuji moc za přání Velikonoční i ty co došly mejlem a ať se Vám, Vašim milým i mazlicím dobře daří. Veram, Půovi, tera-san i dalším potřebným přeju ať se brzy vykřešou a těším se, že je zase brzy při svém okukování NZ uvidím a budu číst.

 20. Milí Zvířetníci a milá zvířatka ( všechna), ze srdce přeji všem pohodové jarní svátky,slunce v duši a v srdci lásku.

 21. Moji rodiče byli římskokatolického vyznání. Když se maminka vdávala přestoupila z církve československé husitské,kde byla její maminka, k římským. Nevlastní otec a jeho rodina byli pravoslaví a tak jako dítě vláčené rodiči a babičkou po církvích jsem si udělala svůj názor vlastní. Mně osobně se nejvíc líbila mše v řeckokatolickém ritu, kterou jsem měla možnost navšívit na Ukrajině. Bylá svižná a zpěvná.
  Vyznávám takou víru , ve které není jinému ubližováno, kde není člověk pro své drobné lidské prohřešky zatracován a strašen,kde ví , že je milován ,kde sám nečiní to co by nechtěl aby bylo činěno jemu. Vyznávám, že zvířata mají duši a všechno má své zákony, které v koloběhu dob a věků stále platí.
  Milá Dede děkuji za zamyšlení, které k této religiozní době patří. (h)
  Jinak děkuji životu a Universu , že jsem prozatím každé ráno vzkříšena probuzením staré revmatičky a mohu se rozhýbat a včlenit se se do každodenního mumraje s hekáním a ranní kávou.
  Přeji všem krásný zbytek bílé soboty , krásnou neděli
  a pondělí.

  1. Šmánkote Manko čaruj!
   Dala jsem si decák vaječňáku do kaféé a ejhle , ještě mám sobotu. (chuckle) (rofl)

 22. Fujtajbl vespolek.
  Dnes jsem se velikonočně zamýšlel od samého probuzení. My, primitivní ssavci nedosahujeme esoterických výšin slavení Ostary, neboť jídlo a pití, které by mělo být ponechané venku pro víly, bez výčitek svědomí spocíváme sami, ba i křesťanský půst vnímáme spíše jako postní dobu předvýplatovou. Tudíž mé velikonoční zamyšlení spočívalo v přemítání související se zasněženou krajinou za oknem. Tedy nad základní otázkou lidského bytí, kterou si kladl i Hamlet: „Vylézt z postele, či nevylézt?“
  Koneckonců posuďte sami: http://www.ptakopysk.cz/Prani/Velikonoce2012.jpg Takhle to venku vypadá na Podblanicku. V tomhle počasí by člověk snad ani manželku pro pivo neposlal. Když už jsem načal esoterično – balvanu na obrázku říkám Čchi. Podle čínské medicíny je Čchi životní silou. Materiální formou Čchi jsou podle čínských mudrců mimo jiné odpadní látky odcházející z organismu. Balvan mi totiž velmi silně připomíná zkamenělý výtrus nějakého pravěkého zvířete. Takže proto ten název Čchi. Když o balvanu mluvím, vypadám před návštěvami jako vzdělanec a znalec východních nauk. Zatímco s hosty vznešeně hovoříme o jsoucnu, čakrách, či kundaliní v souvislosti s balvanem, jen já vím, že defakto hovoříme o hovně. (Z geologického hlediska se samozřejmě jedná o produkt mrazového zvětrávání paleozoikální ortoruly. Ale protože pravděpodobnost návštěvy opravdického geologa na mé zahradě je mminimální, mohu si vesele plácat játra, aniž bych riskoval inzultaci kusem pararuly, či kvarcitu.
  Tím bych exkurs do duchovních pochodů podblanických ptakopysků raději ukončil a s přáním příjemné prožití velikonočních svátků se rozloučím.

 23. Hezke a pozehnane velikonoce vam vsem. Dede tak pekne napsala, o cem jsem hloubala poslednich par dnu, ze vlastne neni co dodat.
  A dekuju vsem za velikonocni prani – ale nejak nestiham odpovedet, i kdyz mne potesila.

 24. Dede, občas se mi stane, že se něco psaného dotkne doslova mého srdce. Děkuji za ta slova. Nemám k nim co dodat. Snad jen …. krásné svátky všem (h)

 25. Krásné zamyšlení milá Dede. Jen moudrý člověk dokáže několika větami tak výstižně vyjádřit to, na co by jiný potřeboval 3 stránky.
  Krásné velikonoce všem.

 26. Krásné a hluboké zamyšlení Dede a díky, MaRi, požehnané svátky všem.
  Aspoň letos zas jednou neustrnem ve sladkých jarních stereotypech, i na jihu Moravy poletuje sníh a na trojku na teploměru bez dvojky nebo aspoň bez jedničky vpředu teda pěkně fučí.

 27. Věřím ve vzkříšení Ježíše Krista, jež je obrazem naděje. Naděje, že je možné vždy začít znovu, i když se zdá, že je pozdě na jakoukoliv změnu, i když se zdá, že něco nenávratně zemřelo.
  Vzpomínáte na obrázek dvou starých manželů, který před několika dny vložil (pokud se nepletu) Jenda, u nějž byl text zhruba tohoto znění: „Náš vztah vydržel celá ta léta proto, že jsme vyrostli v době, kdy se pokažené hned nevyhodilo, ale opravilo.“
  Netuším, jestli ti dva neprožívali chvíle, kdy měli pocit, že jejich vztah umírá. Vzhledem k jejich věku se dá soudit, že ano. Ale dokázali jej vzkřísit a začít znovu na původních kořenech.
  Přeji všem naději a víru ve vzkříšení a v nový začátek. Požehnané Velikonoce.

 28. krásné Velikonoce všem (h)

  po přečtení níže uvedeného rputění se na víc nezmůžu 😉

 29. Silné a krásné velikonoční zamyšlení, Dede. (inlove)

  Po zimě jsme všichni trochu unaveni, proto přeju alespoň malé vzkříšení všem. (h)

 30. a padá a padá :O Asi půjdu odzimovat hrabla a budu házet… Všude zimní pohádka, napadlo už asi 5 cm…

  1. Koukám, že u Xerxů si vzkřísili milovanou zimu. (chuckle)
   Krásné Betynka s kuřátkem, bylo jak jednohubka. (chuckle)
   A Betíček – jako vždy prima. (y) Zajímalo by mě, kolik dílů Betíčku už vyšlo. Je to obdivuhodný počin, jsem ráda, že jste neskončili v roce.

   1. a padá a padá… (wave)

    první díl Betíčku vyšel poslední týden července 2006 (to přijelo to desetikilové padesátidenní nadělení domů) . A od té doby týden co týden už pět a třičtvrtě roku… Letí to nějak rychle (wasntme)

 31. Christos voskrese!
  To jednou takhle konala se na Velký Pátek bohoslužba v pravoslavném kostele Cyrila a Metoděje v Reslovce. Bydlela jsem nedaleko a byla zvědavá, tak jsem se tam vypravila.
  Pop v bílém rouchu běhal kolem oltáře se třemi vchody. Podle ritu vešel do jednoho,vyběhl druhým, zašel do třetího a mezi tím staroslověnsky mumlal a hlasitě vyvolával: „Christos voskrese!“ (Kristus vstal z mrtvých!)
  Pod oltářem stáli věřící a zvědavci jako já a drželi jsme v rukou zapálené tenké svíčičky, které se v pravoslavných chrámech zapalují za mrtvé.
  Hned vedle mne stála stařičká babička a přičinlivě se snažila podpálit šusťák pánovi před námi. Honem jsem svíčku narovnala a bábuška na mne dotčeně pohlédla, co si to dovoluju.
  „MUsíte to držet rovně“, špitla jsem.
  Bábuška na mne pohlédla naprosto prázdným modrým pohledem a znovu svíčku naklonila.
  Zaťukala jsem pánovi na rameno a snažila jsem se mu marně vysvětlit, že ho chce ta paní upálit. Jeho pohled nasvědčoval, že mě považuje buď za blázna nebo opilce a ani se nehnul.
  Znovu jsem odklonila svíčku a bábuška se opět načuřila!
  „Christos voskrese“ zvolal pop obzvláště hlasitě a já na chvíli odvrátila pohled od svíčky.
  Šusťákovina hoří dobře a pán okamžitě vzplál. Okolostojící se na pána vrhli, srazili ho na podlahu a bušili do něj. Nad tou skrumáží stála zřejmě úplně hluchá bábuška se svíčičkou a oddaně hleděla k oltáři.
  Kněze ten rumrajch vyrušil, zvolal „Christos voskrese“, otočil se od oltáře a naprosto nechápavě se zahleděl na tu podivnou rvačku pod oltářem.
  „Vodu, přineste vodu!“, volal někdo. „Už ho uhasili“, křičel jiný, „zavolejte sanitku!“ Nějaký pán vyrval bábušce svíčku z ruky, hodil ji na zem a zašlápl. Druhý usoudil, že babička byla přepadena a na pána se vrhl. „Ježišmarjá“, zařval kněz naprosto nekřesťansky a pokřižoval se.
  Došla jsem k názoru, že je nejvyšší čas odejít…

  Krásné velikonove všem!

   1. jojo – když Rpuťka rputí, tak jsou klávesnice v ohrožení (chuckle) A Rpuťi to dneska rputí dokonale (rofl) (rofl)

  1. Uáááááá! (y) (rofl) (whew)
   Rputí (inlove) rputí, že by to mrtvého vzkřísilo. (wasntme)

  2. auuuuuuuuuuuuu – a pak se má jedna svátečně usebrat :O (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

   dnes už nic vznešeného a hlubokého nenapíšu, celý den budu vidět hořící šusťák 8) 😀 😛

  3. Uááááááááá, ještě že jsem se zarazila ve čtení, než jsem napsala komentář ke článku (Bedo, díky za varování v komentáři výše 🙂 ). Dopadla bych tak, že bych nebyla schopna napsat asi nic. Rputi, Ty jsi zvííířeeeee 😉

   (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

   1. Ale nesměla by ses smát – všichni přítomní byli zdrceni dramatickou událostí a patrně by tě inzultovali …. (rofl)

  4. Rputi, to je zvířecí příběh! (rofl) Čímdálvíc ve mě klíčí dojem, že jsi hybatelem takovýchto událostí, že bez tvé přítomnosti by se to nestalo. 😀

    1. Jj, ty jsi viděla přímo poklad, an hořel v chrámu Páně, se teda picnu!! Rputi,Rputi, máš mně na svědomí. (rofl)

 32. hezkou sváteční neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Krásné Velikonoce (inlove)

  Tady je všude bílo, sněhu solidní vrstva a padá a padá…

 33. Dobré ráno přeju všem !
  Rovněž nejsem věřící,ale Velikonoce vnímám jako svátky jara – většinou už kvete zlatý déšť,kočičky,vyráží krásně zelená travička a JE TEPLO !No,když se kouknu z okna,tak letos teplota odpovídá spíš listopadu (doh) …
  Vzkříšení na fyzické úrovni – uzdravení moc přeju Veram,Půovi a ostatním marodům (y) (inlove) !
  Krásné Velikonoce přeju všem Zvířetníkům a jejich zvířátkům (sun) (inlove) .
  P.S.:Děkuju za krásná přáníčka (happy) !

 34. Jsem věřící a Velikonoce jsou pro nás tím největším křesťanským svátkem. Ale já je chápu i jako „vzkříšení přírody“ – snad to nezní příliš pohansky, nebo jako rouhání. Ale žiji zde přírodou obklopená a tak často nad jejím koloběhem přemýšlím. Předevčírem se k nám zase vrátili rorýsové. Vrací se každoročně o Velikonocích už 16 let (a jistě i mnoho předešlých), takže to rozhodně nejsou ti původní, ale jejich potomci přes několik generací, v našem komíně narození. Na jejich návrat se vždycky moc těšíme. Zajišťuje další potomky rodu, další etapu jejich života. Stejně tak květiny a stromy. Třeba keř růže nebo ovocný strom. Ti v době mrazů „umřou“, jen někde v hloubi země přežívají jejich kořeny. Pak přijde jaro, které je svým blahodárným sluncem,teplými dešti a dlouhými dny vzkřísí pro další život. A ta samá růže, ten samý strom zase ožije novou mladou mízou, vyraší, vykvete, obalí se ovocem. Ano ani oni nemohou žít věčně a nakonec se jejich kořeny vyčerpají, uschnou a odumřou. Ale jejich odnože přežívají dál a dál.

  Když se jarní počasí podvede tak jak má, tak stejně jako do keřů a stromů, tak i do lidských srdcí dokáže teplé slunce, modrá obloha, šťavnatá tráva a batolící se kousata vlít pocit nové, mladistvé mízy. Dokáže rozproudit krev,probudit lenivé tělo, polechtat prsty netrpělivé na hrabání se v hlíně. Přeji všem, kteří takový pocit zažijí, aby vám ta mladá míza vydržela kolovat v žilách ještě hodně, hodně dlouho. (sun)

  1. Jak tak koukám na teploměr a čtu, jak jinde sněží, tak si říkám,že ty letošní velikonoce jsou místo o vzkříšení spíš o záhubě zmrznutím. (když je nula i u nás na okně, tak to už opravdu mrzne). V pátek jsem si udělal malý výlet, původně za účelem focení,ale… Když jsem vyjížděl, hlásil teploměr v autě,že je venku 6° C. Po vyšplhání k sídlišti Barrandov se ozval alarm námrazy a teploměr spadl na +2 a aby toho nebylo málo, tak ještě začalo pršet. Takže jsem to na nejbližším výjezdu otočil a vrátil se. A to se prý ,,globálně“ otepluje, ale zřejmě jen tam, kde normálně mrzne celý rok – na horách a na pólech.

   1. vzhledem k tomu, že jsem pověstný zmrzlík, taky se mi to globální oteplování nějak nezdá (think) 😡

  2. Právě naopak, tohle je ten původní, opravdový smysl Velikonoc. Bez dodatečného nánosu mučení a nekromancie.

  3. Ámen, Maričko. Přesně tak to má být. (h)
   Hodně síly pro všechny a zapusťte pořádně své kořeny, ať máte z čeho obrážet. (inlove)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN