PSI: Malá Bestie (1)

Normální děti s tím obvykle přichází tak v desíti – dvanácti letech. Naší Sarin bylo dvacet, když za mnou jednoho dne přišla s tou větou: Miki, já bych chtěla psa….

 

 

Chvíli jsem na ni v údivu civěla a nechápala. Jak to myslíš? Máme DVA psy! Nevšimla sis? No, ale já chci psa, který by byl MŮJ. Co máš proti Yummině a Dennymu? Musíš uznat, že Yummi je závislá na tobě a nás bere jen jako náhražky… a Denny? Denny neuzává nikoho.

Žije si ve svém vlastním světě a nám akorát dovolí tady bydlet a krmit ho. Já bych chtěla psa, který by mě bral tak, jako Yummi tebe. Abych s ním mohla chodit ven, stanovat, cvičit a blbnout bez toho, že by se pořád otáčel a hledal, kam jsi mu zmizela.

 

 

Musela jsem uznat, že má svým způsobem pravdu. S Yummou trávím doslova24 hodin denně a ona je na mě až extrémně fixovaná. A Denny ve svých patnácti letech dospěl k názoru, že je už dospělý takže si může dělat, co chce, kdy chce. Občas se sice přijde pomazlit, ale to je tak všechno. Vyžaduje hlavně klid, pohodlí a spoustu jídla.

Jenže štěňata jsou akční, hravá a drzá. Otravovalo by ho. A až by začalo šplhat po smečkovém žebříčku, tak by to bylo pro Dennyho hodně stresující. Těžko by dokázal mladému silnému zvířeti odolávat. To mu prostě nemůžeme udělat.

A navíc – dva psi, kocour a rybičky jsou maximum, co nezvířecí hlava rodiny doma snese. S dalším zvířetem poletíme všichni. Nadsvětelnou rychlostí. Takže jí nezbývá než počkat až dostuduje. Odstěhuje se a pak, pokud jí to zaměstnání dovolí, pořídí si psa.

Sarin je inteligentní krasavice. Uznala, že je to jediné rozumné řešení. Jenže pak Denny onemocněl. Kašlal a těžko se mu dýchalo. Na RTG se zjistilo zvětšené srdíčko a voda na plících. Předepsané léky sice rychle zaúčinkovaly a Denny je v pohodě, ale nás zaskočilo vědomí jeho smrtelnosti.

 

 

A pak jsem ve slabé chvilce pronesla tu osudnou větu: Dobře, až Denny jednou nebude, můžeš mít svého psa i když budeš bydlet u nás. Klid byl pouze dokud jsme nepřijely do Podmitrova. Tam jsme potkaly Waiky. A Arinku. A Betu. A Pedra. A… a Sarin si začala vybírat plemeno.

V podstatě se jí líbila všechna, která potkala. 🙂 V rovině čistě teoretické jsme diskutovaly a rozebíraly klady a zápory jednotlivých plemen, až se do užšího výběru dostal velký knírač, beauceron a ovčák. Jenže. Všechno jsou to velká, aktivní plemena a zaberou hodně času. Teď by to nebyl takový problém, ale co bude dělat, až dokončí školu, bude bydlet sama a trávit většinu času v zaměstnání?

Následovalo další listování psí literaturou a brouzdání po internetu. Vybraná plemena se začala zmenšovat. Během půl roku se propracovala k plemenům typu bull. A začal nenápadný, ale systematický nátlak na téma „Takový malý pejsek by Dennymu přece vadit nemusel“.

 

 

Hlava rodiny se vyjádřila jasně: JAKÉKOLI další zvíře do rodiny pouze přes naši mrtvolu. A mně pomohla náhoda. Kamarádka si pořídila štěně staforda a pozvala nás na návštěvu. Roztomilé tříměsíční dráče během hodiny divočení Sarin názorně vysvětlilo, že TOHLE jezevčíkovi domů opravdu přinést nemůže.

Bohužel Sarin není z těch, co se vzdávají. Nápad se dostavil velice brzy. Pořídí si (no, my jí pořídíme, vždyť je ubohá chudá studentka) pejska úplně malilinkého. Takového, co Dennymu neublíží a který s ní bude moct všude. I do školy nebo do práce. Takového, který s ní rád bude lítat venku, ale když bude hnusně, ocení pohodlí postele. Ovšem takového, který je i přes svou velikost pořád ještě pes. Pořídí si teriéra. Jorkšírského. A začala pro novou členku rodiny hledat to správné jméno.

A co na to MLP, který ani jako dítě nikdy nezatoužil po zvířátku, zato často a nahlas touží po tichém, čistém bytě bez zvířecích chlupů, či posteli ve které nehrozí, že jej zalehne malilinká třicetikilová čubinka? Rozhodným chlapským hlasem pronesl:

– Já se na tu malou bestii už děsně těším…

 

http://yumminka.rajce.idnes.cz/Mala_Bestie/

 

Aktualizováno: 6.4.2012 — 21:47

65 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. A co jsem včera zapomněla napsat: Malá bestie je krásný Rarášek. Moc jí to na obrázcích sluší, vypadá skoro jak plyšová hračka, až na ty čertíky v očích.
  Pro Lucku V.: Jsme se ve čtvrtek ani nerozloučili, on Rysík najednou děsně chtěl domu a Tys byla zrovna někde zalezlá, tak mi to pak bylo líto. Ale moc děkujem asi nevydnaváte Tikyho a vakoveverku pro každého, on je to hned jiný zážitek. Mám pocit, že jsem byla nějak mimo, když jsi pak přinesla veverku, asi tím, že sem musela mít Rysinku na rukách, když jsme zapomněli doma ten šátek. Ale moc se nám tam líbilo a určitě ještě někdy přijdem. MLP přemýšlí, že vám udělá u baráku někde kešku, tak budete mít i propagaci mezi lidem kačerským :). Jestli to ovšem nebude další z milionu nerealizovaných nápadů.
  Dneska ještě musím namalovat vejíčka, mám jich jen 6 bílých a mají nějakou tenkou skořápku, tak nevím, jak se je povede uvařit bez prasknutí. Snad se sem ještě dostanu, teď čtu zvířetník tak jednou týdně 🙁

 2. Tohle jsem napsala někdy v jednu ráno, teď jsem přišla k počítači a kouká na mne hláška, že posílám komentáře moc rychle. Kdyby to nebylo v takovou plší hodinu, tak řeknu, že sem se srazila s někým jiným, ale takhle? No nic, Mazanec se povedl, spát jsem šla v půl druhé, ale moc jsem toho nenaspala, obě děti mají rýmu a kašel.
  Tak nejdřív mi to nevzalo noční součet a teď sem zase moc rychlá :@

  Šťastný a veselý Boži hod velikonoční přeji.
  Mazanec v troubě, pleny se zrovna ždímají, tak to bych mohla jít spát i dřív, než ve dvě. Tak to vypadá, když se dítka rozhodnou nespolupracovat. Já to nechápu, jak to ta Týna zvládá. Teď už tři děti, škola, manžel. Asi si to neumím zorganizovat, nebo co. Ale na mazanec se těším. Sice bude zase bez vajec, ale co, je to trochu poznat, že tam nejsou, ale jsou dobrý. A v dnešní době šílení kolem drahých vajec se můžu jen smát. Ale teda je pravda, že do nádivky jsem vajíčka dala, jen Rysík měl svoji bezvaječnou porci vedle.
  A pračka hlásá, že doprala, tak já to jdu pověsit.

 3. Moc zdravím ze zmrzlého slunného Zábřeha :-). Omlouvám se, že jsem se včera neozývala, ale dopoledne jsem pomáhala na cvičáku organizovat zkoušky (udělali všichni)a po obědě jsme měli velkou rodinnou návštěvu. Navíc přijela ségra s rodinou a zůstanou do pondělka, takže stíhám jen prolítnout.
  Malá bestie děkuje za chválu. A máte pravdu. Je přesvědčená, že se narodila minimálně jako doga, jen čeká kdy doroste do té správné dozí velikosti a podle toho se chová :-). Sarin je zatím zodpovědná panička, poctivě učí štěnici přivolání i slušné chování, tak doufám, že nám nebude dělat v Podmitrově ostudu.

  1. Trhači už se těší! Bude tam těch malých velkých psů víc a pokud je „malá bestie“ holka, bude mít hned dva náruživé nápadníky (dog) a (dog) :* . (rofl)

 4. Brý večer vespolek 🙂 . Simpěkně, předmětná, publicity zaleklá, sudokopytnice se doposud v našich končinách neobjevila. Soudě podle popisu zvídavé letory (perfektní, Maggie! skok kozmo a spol. nemá chybu (y) 😀 ), ohřívá se touto dobou u krbových kamen, rozvalujíc se na drahocenném peršanu, přežvykujíc sváteční krmi, po které se odebéře na pár temp do krytého bazénu… no, dost fantazírování, snad měla koza cestou štěstí – ne na nóbl vilu, ale na dobré lidi, kteří rovněž budou ochotní burcovat štamgasty i úředníky anebo poskytnou dočasný azyl. Jsa zdatnějšími lovci (rofl) .

  Miki, krásná novina a moc hezky sepsaná. Těším se na pokračování i na jarní osobní setkání s Bestijkou a celou smečkou (inlove) .

  Jinak hlásám, abych předešla případným obavám a odpověděla na množící se dotazy v mailech, že moje absence v diskuzích jsou dány pracovně-stěhovací melou, nikoli nějakým zásadním průšvihem. Od dubna s Pedroušem přes pracovní týdny posilujeme severozápadní sekci (hoj Dalmi (inlove) ) a výsepní základnu hájíme jen o víkendech. Nad organizací Podmitrova však s výpočetním střediskem bdíme, už se nám květen a Setkání pěkně přiblížilo, před akcí ještě připomeneme důležité informace… a můžeme se všichni těšit na brzkou viděnou (wave) .
  Příjemné svátky všem! (inlove)

  1. Louk, ráda tě vidím!! Nechci volat, protože tvou momentální situaci znám, tak nechci otravovat. Do podmitrova se těší, už se nám blíží, doufám, že nebudeme muset prohazovat ve sněhu cestičky k chatkám.

 5. Ještě jedno OT pro zasmání:
  Patlala jsem se dneska s kuřecí roládou, což je skvělá věc, ale bohužel se začíná tím, že se kuře kompletně vykostí tak, aby kůže zůstala neporušená. Je to piplačka, tak jsem to dělala, když se kluky zaobíral tatínek. Jenže oni za chvíli stáli za mnou, koukali mi pod ruce, poslouchali, jak se snažím nenadávat na to, jak jsem gramlavá, a najednou Tomášek povídá:
  „Maminko, řezník to nějak odflinkl.“
  A Alešek dodal:
  „A kvůli tomu flinkovi musí máma dělat řeznici.“
  Musela jsem ten nůž položit, abych se dost vysmála… (rofl)
  … na kozu ve Varech to nemá, ale legrace není nikdy dost…

  1. Nojo, to je ta absence na „školení“!
   Vysvětlení: jednou jsme na Pražení byli instruováni panprésorkou Xerxovou, jak rychle a bezproblémově vykostit kuře! Myslím, že obsluha té restaurace nestačila zírat a všichni jsme se u toho náramně pobavili, potažmo poučili. Ne, že bych to dělala, kupuju už hotovou, ale už vím, jak na to! (chuckle)

     1. díííkýýýý …
      Xerxová umí umí umí (y) (y) (y)
      a já to příště zkusím taky tak … ale na takovou eleganci bude muset padnout hooodně kuřat

      1. Když jdu pitvat, tak si dávám opáčko. 😉 A Xerxová má perný výcvik. I v krůtím oboru.

 6. Mikíííí!!! Konečně! Ale je to překvápko. Já nevím proč, ale když jsi tu a tam psala o Malé Bestyjce a na Brnění jsi o ní mluvila, já myslela, že to bude opět knírač. To pojmenování by na štěně knírače sedělo (chuckle) . A on jork! Jestli bude vychovaný a bude se chovat tak,jako máme na ulici dva jorčí kluky, tak vás všechny, celou smečku klepne 😛 . Ale to ve výcvikářské rodině snad nehrozí.
  Ale na těch fotkách je kouzelné štěňátko. Ani nevím jestli je to kluk nebo holka a jak se OPRAVDU jmenuje.

  1. Aha, já ťululum si nevšimla té jedničky u nadpisu. Takže se těším na pokračování!

 7. Zdravíme Yumminčinu smečku (inlove) , moc ráda vzpomínám na loňský Podmitrov. Řekla bych, že jste si pořídili novou šéfku smečky, kouká jí to z očiček (chuckle)
  Tak jsem dnes odpoledne zažila chvíli bez dechu – Kora mi zdrhla za koněm. A to jsem, prosím, viděla koně dřív, vzala ji na vodítko a na kraji lesa čekala, až jezdkyně zmizí za obzorem. Když jsem povolila vodítko, zmizela za obzorem i Kora. Když jsem doběhla do rozhledu, viděla jsem, že koník si zachoval nadhled a jen mírně párkrát uskočil. Kora si pak všimla, že tam nejsem a naštěstí obrátila ke mně. (sweat)

  1. Kimi, to měla Cora štěstí, že padla na dobráka. Někteří koně i pod jezdcem dokáží řádně po psovi kopnout a věř, že mají celkem trefu.

   1. Když tohle plemeno je honácký specialista – tak se probudily geny. Měla by umět kolem koně skákat tak, aby ji netrefil. Každopádně ale bych se tomu raději v praxi vyhnula.

  1. tradičně krásné fotky (clap) (clap) (clap)

   kuře jsem hledala jak debil – protože jsem si představovala takové pěkné z obchodu s potravinami v pytlíku zabalené (chuckle) … takže toho žlutého jsem si vůbec nevšimla (rofl)

  2. Betíček je tradičně velmi podařený, takový opravdu aprílový-od sněhu do sluníčka. A to kuře bylo nějaký malý a hubený- chudák Beta, úplně bez masíčka ;(

 8. Miki, ona ta mala pejskova vypada tak pekne a rozverne a udatne, a vubec…. a urcite je mensi nez nas kocour Kuliferda.

 9. SOS – JAK SE HLEDÁ PES????

  volala mi vyděšená kamrádka, že je sí vysmekla pejsinka z kšírů a běžela k nějakým lidem – ožrala se na ni napřáhl nohou, tak se vyděsila a vzala dráhu… je to ve Strašnicích

  dala jsem jí číslo na městskou policii, ona běžela dál ven hledat ji

  co v takové situaci???????????????????? vím jak se hledá kočka, ale pes…?

  1. nejlíp přes Facebook – nejrychleji se to šíří. LucYnka ti pomůže dát to na cz-psa (Petru K asi rychle neseženeme a já tam nemám přístup) Pokud se večer nenajde, tak všechny veteriny v Praze – na útulek ať volají ihned – kdyby ho tam kdokoli dovezl, ať jede hned domů…

   1. děkuju, Xerxová (h)

    s radostí pátrání odvolávám!!! (inlove) (clap) … kamarádka zavolala na policii, ti jí dali číslo na útulek, proběhla okolí a pak se vrátila k domu – Dorinka už tam byla!!!!!!!!!

    přestože běžela na druhou stranu přes frekventovanou silnici, přestože přivolání teprve trénují, přestože ji nemají dlouho… moc šikovná pejska!! (dog) (dog) (dog) (dog)

    mám velkou radost a moc se mi ulevilo

 10. přeji všem pěkné a odpočinkové velikonoce 🙂
  A Yumi gratuluju k moc pěkné kamarádce!

 11. OT, vyjmecne jsem se dostala na mail, preju vsem hezke velikonoce a mavam z dalek dalekych – od Balijskeho more. Pilne fotim 🙂
  Je tu krasne, ale za par dni budu zase zpatky ve vsednich dnech…

 12. OT – psí SOS ;(

  omlouvám se za toto otéčko, ale právě jsem mluvila s dcerou… sousedi její kamarádky mají pejska bulteriéra (nevím jestli s PP), kterému je rok a čtyři měsíce… on prý štěká a vyjíždí po lidech, zkrátka nezvládli výchovu, kreténi :@ .. teď ho chtějí nechat utratit! … komentář z mé strany raději žádný… prý utíká a štěká, s ostatními pejsky se nesnese… bílý s černým flekem kolem oka

  víc informací nemám, prý to dost spěchá… sakra, vždyť je to ještě mladý pes!!!

  tak kdyby náhodou někdo………….

  1. ach jo (devil) – a zrovna u „prasopejsků“ se socializace nesmí ani trochu zanedbat. Pokud se zvládne výchova, pak jsou to úžasní poslušní kámoši… pokud se zanedbá, tak jsou to palice dubové a ne vždy přátelské… Koneckonců, je to teriér. Poptám se, ale bojím se bojím, že to není pes pro neznalého…

  2. Bulíci jsou většinou zlatí – jestli vyjíždí po lidech, tak to může být mimo jiné i tím, že je hluchý (u bílých bulíků bohužel časté). Zkuste mi víc poslat na magginkautopenecseznamteckacz, poptám se mezi buĺikofily. M

   1. děkuju Maggie (h) – já tu adresu předám, určitě se ti ozvou (asi ta sousedka, dcery ka,arádka)

   1. A bohuzel nejen psi. Tady je takovy blby zvyk, ze detem se koupi na velikonoce ZIVY kralicek. Kralicek je roztomnily a vypada dobre na fotkach pekne holcicky v ruzovych satickach, aby mela pamatku zas na jedny Velikonoce. Ale co proboha s tema kralickama delaji po Velikonocich???? To jsem se nikdy nedozvedela… (headbang) Nechci bejt hnusna, ale urcite toho kralicka nevypestovali do velke vahy a zkonzumovali na pekaci s cesnekem ci cim… To takhle jednou, kdyz jeden Chetuv nejmladsi synovec byl mrnous, tak tchyne navrhla, ze by jsme klucikovi mohli privezt kralicka. A Chet zavedl rec, ze nez privezem kralicka, tak ze by se musela postavit kralikarna, a domluvit se, kdo bude chodit kralikovi pro travu. Byli jsme vyhlaseni za ponekud nezadouci pribuzenstvo, ale pokud vim, tak se kolem tech deti zadny nestastny kralicek nikdy nemotal.

 13. Milá Miky, milé písání, malošci do kabelky jsou veselí pejsci a když ho schválil přednosta, není co řešit.
  Bezva fotky krvelačné malé bestijky,haf. (h)

  Přeji všem krásné Velikonoce, musím se smát, moje paníúčetní vyvěsila vlajku, páč prej je to státní svátek. No budiž. Asi bych tam měla přidat nějakej velikonoční atribut. Děkuji za přáníčka, krásná. (h) (inlove) (wave)

 14. tak dneska jsme stihli výlet skoro suchou tlapkou (wave) Hned brzy ráno jsme zaparkovali před tvrzí Stranné a vydali se směr Hvězda a Vlhošť. Pravda – dvakrát Beta ve skalách vzbudila horolezce (no spát přímo na značené cestě nepovažuji za rozumné) byli hodně vyděšení (když rozlepíte oko a nad vámi oslintaná Betí huba), (chuckle) vždy jsme jim s úsměvem alespoň popřáli krásného jitra (rofl) Pod Vlhoští jemně chumelilo – tak jsme cestu na vrchol vygumovali z plánu cesty a pokračovali směr obec Skalka. Po modré značce. Ale ouha. Najednou se cesta stočila do skal a úzkou průrvou stoupala vzhůru. To by nevadilo, kdyby nějaký dobrodinec (lesy ČR ??) nevybudoval pro snadnější výstup dřevěný žebřík se zábradlím. Byl vysoko nad skalním podkladem, takže Beta nemohla jít (po šprušlích žebříku fakt nevyleze). A byl přes celou úzkou průrvu, tak nemohla běžet vedle… Takže jsme kus masivu obešli a první podobně směřovanou průrvou se plazili nahoru neznámo kam. Prostě mezi skalami výš a výš. Pomáhala jsem Betě, nohy nám na pískovci dobře klouzaly… ale jsme kamzíci a značená cesta byla dostižena. Pak už jen za vesničkou Skalka najít správnou neznačenou cestu kolem velkého kříže na skále zpátky do Stranného.
  Vykouklo i (sun) , ale jen jsem se nalodili do auta, začalo (rain) a sněžit a lejt a sněžit… stihli jsme to přesně…

  1. Xerxová, nechceš ještě jednu dogu, rovnou se štěňaty? Včera o přestávce byla kolegyně vyvenčit doma psa a vrátila se se zpožděním protože u domku potkala dogu s dvěma štěňaty. Chtěla je zavřít do kůlny a najít majitele ale oni se nedali odchytit. Tak to dala na starost sousedce, která byla doma a odjela do práce. Jsem zvědavá jak to dopadlo.

   1. nechci – ani se štěníky, ani bez nich… Beta mi stačí (wave)
    Doufám, že je to jen náhodná procházka – ale i tak mě děsí, jak se může „vydat na cesty“ fena se štěňaty…

    1. Nám se to taky nezdálo v pořádku, ale Líba se nejdříve sháněla zda se někde neobjeví nějací lidé. Tam co bydlí je jen asi pět baráků a ona má mladou ovčandu a k pejskům dobrý vztah. Ale, že by si bral někdo na dalekou vycházku kojící fenu s potomky? A tady v okolí o žádné dogince nevím, a že o mám dost velký přehled o pejsanech. Není to přece běžný módní pes a navíc ta štěňata prý připomínala spíše labradora nebo světlého howavarda. Musím ji večer zavolat.

 15. Jéééé, to je krása, u Miki (inlove) mají malou pejskovou! A jaký má rozkošný kukuč 🙂 . Tak to se máme na co těšit v Podmitrově; doufám, že jedete a kapesní(psí)ček (wasntme) s vámi. (h)
  Těším se na další vyprávění, moc mě zajímá, co na to Yuminka a Denny – páneček je dopředu jasnej. (chuckle)
  Přeju všem krásný den! (h)

 16. Tak tomu nebudete věřit, ale strávila jsem sobotní dopoledne honěním kozy! Není to tabuizovaná sexuální praktika – prostě milá koza se zjevila u nás na návsi a dobývala se do domů, zjevně to byla koza domácí. Bohužel taky nepolapitelná. Předvedla jsem několik efektních skoků kozmo, nicméně jediné co se povedlo, bylo zahnání kozy na nóbl zahradu k nóbl novostavbě. Paní domácí se jí naštěstí ujala a já vyrazila hledat kozí pánečky. Největší ohlas vzbudil ovšem můj dotaz v místní restauraci JESTLI NĚKOMU NECHYBÍ KOZA. Už vím, že takto by se člověk v hospodě ptát neměl! 🙂 když to zkrátím – postupně byli do frašky zaineresováni: obecní policie, radio Relax, starostové dvou obcí a několi restaurací a dokonce jedna svatba. Koza se zřejmě přílišné publicity lekla, takže nakonec přeskočila plot a nabrala směr Karlovy Vary. Já si dávám panáka! 😀

  1. (rofl) podle mne by se měla zaangažovat Louk,třeba už je koza ve Varech,Pedroník by ji určo vyčmuchl. (chuckle)

  2. Historka s kozou (rofl) . Ono teda je to mozna prusvih, ale jak se Maggie vyptava v hospode… ja bych to chtela videt!

  3. MA-GGI-E! (rofl) (rofl) (rofl) (whew)
   Vidím Tě jako živou – a taky kozu na kolonádě si docela dobře umím představit. (chuckle)

 17. prima článek, bezvadné fotky!!!! (h) (h) (h) (h) (h) … malá bestie je jako čertík Bertík, i ty světýlka v očích má 8)

  ovšem ta poslední věta mě zbořila (rofl) (rofl)

  bejt psí, zrovna yorkšíra si i dovedu představit u svých holek – tipuji, že by měly mírnou velikostní převahu 😛 (chuckle) .. i když už jsem viděla i trpaslíčky, ale ty větší by možná mohli být zhruba nastejno

  1. taky se moc těším, príma počtení … psík malý postavou ale velký (h) dá určitě všem zabrat. Už teď má určitě jasné, kdo je tady šéf… (rofl)

 18. Malá bestie má krásný kukuč! Já raději větší velikost, ale je pravda, že tohle je psíček, co se dá sbalit do kabelky a člověk s ním může fakt všude. Tak ať je vám spolu dobře.

 19. Malá Bestie má čertovská očka. Ovšem pod názvem „bestie“ si představuji něco obrovského a to mi minipejsek jaksi nesplňuje. (chuckle) Jako dospělá jsem měla jenom kolie, teď mám čtvrtou, s teriérem jorkšírským bych si jaksi nevěděla rady, asi bych to nebrala jako že mám psa. Ona moje bolavá záda by mi ani nedovolovala se k malému psíčkovi sklánět. Nevím jestli Garyk nemá v sobě kousek teriéra, neustále štěká a řve a řve. Potkáváme trojici malých teriérů kteří dělají přesně to samé. Pro babču se sníženým sluchem je to děs a já nevím jak to Garyka odnaučit. Chová se zkrátka jako pidipes, no on tak moc velký není na to že je to samec kolie. Váží pouhých 18 kg a všichni ho pokládají za fenku. Možná že 18 kg je ta hranice, která vytváří ze psa pidipsa. :O 😀
  Ovšem zajímavé je že chovatelka, od které jsem měla Einsteina i teď Garyka, přesedlala právě na chov těchto maličkých teriérů. (think) Ale ona není stařenka jako jsem já. 😉

 20. Pro všechny, kterým jsem neposlala mailem. Jsem trubka, protože jsem klapala adresy do utajených a nemám přehled, na koho jsem zapomněla. Je to kapku vzácná fotka, protože model dělá dlouhé roky děsné drahoty a na každé fotce má nakrčený čumák a pevně zavřené oči. On mi nevěří, že už mu neblesknu na voka 😉 Tak teď se zapomněl jistit: 🙂
  http://zdenabp.rajce.idnes.cz/Velikonoce_2012/#P1120163.jpg
  Bestie je nádherná. Už se těším na pokračování. Že bude!?!?!? 😉 Ta číslice za nadpisem dává naději. (inlove)

 21. Je zajímavé, jak štěňátko dokáže pohnout nejen skálou, ale i pánem domu, že 🙂 U nás touha po psovi proběhla ve vrcholné formě před čtyřmi lety- taky Borůvka bude mít na podzim čtyři roky. A na Světluši s evšichni ptají, jestli je to matka a dcera- odpověď teta a neteř je obvykle vykolejí 🙂 Ovšem u Yummy a jorkšírka by taková odpověď byla obzvláště pikantní 🙂

 22. Přeji všem Zvířetníkům krásné prožití velikonočních svátků, sluníčko, pohodu, milé lidi a zvířata kolem sebe.

  (sun) (cat) (sun) (dog) (sun)

  Nevím, jestli nedostatek vajec je stále ještě akutní a bolestivá záležitost. Ale právě jsem dostala jedno velikonoční přání, které na to naráží, tak vám se o něj podělím (ale protože došlo z Česka, možná ho znáte).

  Hody, hody doprovody, já jsem ten váš zajíček,
  co vám nosil na jaře vždycky spoustu vajíček.

  Letos nikde v okolí není žádná slípka,
  protože je skolila asi ptačí chřipka.

  Takže na mě nečekejte, nemám s čím bych chodil,
  budu ležet v pelíšku a vypínám mobil.

  1. Včera už je u nás v Albertu nabízeli za 30 Kč/ 10 kusů. Takže v Drážďanech budou příští týden tak za 0,70 € za deset kousků.

   1. Krakonoši, jste opravdu víc než otravný. Nebudete tomu věřit, ale opravdu nikoho nezajímá, za kolik nakupujete v Německu a jak s tím dál šmelíte. Možná jste si spletl fǒrum, vám podobní se určitě slézají pod nějakým rudým nebo oranžovým logem, tam budete se svými názory vřele vítán….

  2. Jj, Maričko, darmo o nás neříkali, že jsou Češi smějící se bestie a to s těmi vejci není ještě leckdy to nejhorší. (chuckle)

   U nás prodávají kuřice v bývalém družstvu,džíziddí, nyní soukromé eseróčko a jsou všechny už dopředu vyprodané. Asi je berou i do paneláků na balkony, místo muškátů, ty nic nenesou a ještě se musí zalívat. (rofl)

 23. Miki, takhle vééélmi podobně psala Yga o tom, kterak jim do rodiny přibyla Brůča. 🙂 (h)

  Maličká „bestie“ je ale velice roztomilá, jako ostatně všichni tihle mrňaví a neuvěřitelně fotogeničtí teriéři. A těším se na její oficiální představení v dalším díle.

  Když jsme jeden čas bydleli ve Frankfurtu, měla jsem dojem, že právě tihle teriéři tam byli nejběžnější „městskou“ rasou – viděla jsem je snad na každém kroku. Jezevčíci se mi zdáli být až na druhém místě. Ale přiznávám, že mi jich bylo i dost líto. Jejich páníčci (tedy převážně paničky) je většinou měli na volno a mě se zdálo, že si jich vůbec nevšímají, buď si povídali, nebo šli svým lidským tempem a prostě spoléhali na to, že pes se jich bude držet. Což o to, pes by rád, jenže v tom městském davu a na svých krátkých nožkách, to měl chudák často hodně těžké. Viděla jsem je, jak celí vylekaní – svojí velikostí sahající sotva nad kotníky chodců – pobíhali a uhýbali případnému (doufala jsem, že nechtěnému) nakopnutí od neznámých chodců z nich viděli jen jejich boty. A toho prachu, co museli spolykat!!! Říkala jsem si, že kdyby jim pejska někdo ukradl, možná by si toho všimli až po dlouhé době (jestli vůbec).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN