PRÁVA ZVÍŘAT: Zbývá jen rezignace, zklamání a vztek?

Předminulou středu mi elektronickou poštou přišly fotografie, které jsou přílohou tohoto článku. Autor podnětu nechtěl, abych fotografie použila, bál se pomsty, ale po čilé e-mailové komunikaci nakonec svolil. Hned druhý den jsem vyrazila na místo.

 

 

„Chovatel“ odpovídal popisu autora podnětu, byl značně arogantní, ale předložené fotografie, kdy jeho dospělí psi zabili a sežrali své štěně, jeho ego trochu zlomily. Dokonce přiznal, že se mu ztratila štěňata dvě. Brzy se ale oklepal, ke psům (třem dospělým křížencům brazilské fily a pitbula a třem jejich štěňatům) mě nechtěl pustit, že nebude nést zodpovědnost na to, až mě pokoušou. Já však chtěla vidět i chovný prostor, ve kterém psi žijí, a nechtěla jsem přistoupit na to, že mi psy bude po jednom předvádět (nevěděla jsem, kolik psů vlastně chová a těžko bych rozeznala, zda mi neukazuje stále jedno zvíře).

Vnutila jsem se tedy na dvůr a snažila se nahlédnout přes vysoký plechový plot. Protože psi se na něj zuřivě nesápali, ale naopak kňučeli a hrabali tlapami pod ním, jenomže jsem je pořádně neviděla, riskla jsem to a nakázala otevřít branku. „Chovatel“ (musím ho psát v uvozovkách, dle mého vnitřního přesvědčení to žádný chovatel není) nemluvil pravdu, nebyly to žádné krvelačné bestie, byli to zlatí psi. Poskákali mě od hlavy až k patě, veškeré oblečení muselo jít doma do pračky.

O to hůř, o to víc jsou mé city rozbouřené. Hubení byli tak, jak vidíte na fotografiích (pozn. red.: – zařadila jsem jen jednu, myslím, že stačí). Ten muž tvrdil, že svou hmotnost ztratili během tří týdnů, kdy nemají maso a jsou krmeni těstovinami, brambory a granulemi (cha, cha, cha). Proč jsou krmeni takto, to mi nevysvětlil, z jeho řeči vyplývalo, že byl nemocný a že snad neměl peníze. Protokol mi, za sáhodlouhých proslovů, podepsal.

 

 

Nařídila jsem okamžité oddělení štěňat od dospělých psů a zlepšení krmné dávky (právní váhu můj proslov neměl žádnou, ale musela jsem to přece zkusit). Byl pátek odpoledne, podnět (porušení zákona na ochranu proti týrání zvířat totiž řeší obce s rozšířenou působností na základě odborného vyjádření krajské veterinární správy) a návrh na zvláštní opatření – zajištění náhradní péče pro všechna zvířata, jsem napsala přes sobotu a neděli a v pondělí po podpisu panem ředitelem byl dokument datovou schránkou zaslán.

Ještě jsem raději na město zavolala, aby věděli, že situace je vážná. Chápala jsem ale i problémy kolegů úředníků – tato obec s rozšířenou působností nemá pevnou smlouvu s žádným útulkem, zajistit náhradní péči šesti psům, ještě tak zprofanovaných plemen, není nic jednoduchého. Domluvili jsme se tedy na ještě jedné společné kontrole. „Chovatele“ jsme navštívili neohlášeně přesně za týden po předchozí návštěvě.

Štěňata byla oddělena, zlepšení krmení se také už odrazilo na stavu zvířat. Jenže! Ten člověk mi předložil zprávu soukromého veterinárního lékaře, že psy se mu pokusil někdo otrávit dne 5. 3., projevy otravy že byly průjem, zvracení a výtok z očí, léčbu prováděl chovatel sám, doporučena dieta suchary, granule, voda. Hlášení Policii ČR z důvodu nedůvěry nebylo uskutečněno. Proč to neřekl před týdnem? Prý zapomněl.  Jinak byl najednou velmi milý a vstřícný.

Co teď? Výživný stav zvířat se zlepšil, týrání  – omezování výživy z jiného než zdravotního důvodu najednou není prokazatelné?! Zástupcům obce asi spadl kámen ze srdce, v mé hrudi se ale tíha zvětšovala. Naštěstí bude potrestán alespoň za to usmrcené štěně. Je ochoten všechna štěňata i fenu darovat. Snad!? Nechá si jen jednoho nebo dva psy.

Bezprostředně na životě tedy zvířata už ohrožena nejsou. Ale dá se takovému člověku věřit? Když ani nemám možnost si občas psi zkontrolovat (z veřejného prostranství na ně není vidět)? Souhlasil s mou kontrolou ještě za tři týdny. Ale co dál? Píšu na všechny strany. Dospělá zvířata jsou velká asi jako německý ovčák, štěňata jsou určitě mladší než 6 měsíců, jejich pohlaví ale neznám.

Na dvoře se k cizímu všichni chovali ohromně přátelsky. Jak se chovají k jiným psům, nevím. Se štěňaty by problém být neměl, nevěřím v nepřekonatelnou predispozici k agresivnímu chování, dobrá výchova to zvládne. Dovezu je po celé republice. Kontakt na mě je přes Dede.

Možná panikařím. Možná byl „chovatel“ opravdu v tíživé situaci a tím, že psy viděl každý den, neuvědomil si jejich stav. Pravda není černobílá. Ovšem já v tomto případě vidím rudě a budoucnost zvířat dost černě.

 

 

Aktualizováno: 29.3.2012 — 09:18

63 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. To nie je chovateľ ale množiteľ, ktorému ide len o prachy. Chudáci psi teraz a chudáci aj potom, ako budú „rentabilní“. Je mi z toho zle (headbang)

  1. To není množitel. Pro toho by ztráta štěněte znamenala menší zisk. Ten ,,člověk“ je něco mnohem horšího, on ty pejsky trénuje na ilegální, leč velice výnosné psí zápasy! A ten vet a možná i obecní zastupitelé a policajti v tom nejspíš pojedou taky. Autorak narazila na špičku ledovce a obávám se, že jí hrozí velké nebezpečí. Odpovědní činitelé se budou snažit zamést případ pod koberec a pokud narazí na potíže, dorazí poštou obálka se zlomenou tužkou, či nábojnicí a pokud to nebude stačit… Ať uděláte v tomto prohnilém státě cokoli, nic se nestane, ale jen do té doby, než svou činností někomu ohrozíte jeho zisky. V momentě, kdy se to stane, nastoupí mafiánská justice a trest bude rychlý a absolutní.

 2. Určitě bych nerezignovala. To prostě nejde, když člověk narazí na takovou bestii jako je zmiňovaný „chovatel“. Co se týče sjednocení právních norem s normami EU, tak v této věci nastal ohromný pokrok. Do předminulého roku maximální sazba za týrání zvířete byla 1,5 roku, nyní je to až 3 roky. Soudní systém je opravdu nezávislý a což se týče soudců, nejsou ovlivněni mediální masáží, že za přeplnění věznic jsou odpovědni oni, protože ukládají nepodmíněné tresty. Co se týče brutálního týrání, dávají opravdu tresty exemplární….Jinak záleží na práci policie a státního zástupce. V těchto věcech se koná skutečně již precizně. Před asi 2 masíci byl na 3 roky odsouzen mladík, který rozčtvrtil zaživa kotě.Ze zkušenností našeho právního poradce vím, že tyto tresty nejsou konečné a tito pachatelé se dostanou později do recedivi a jejich život je protkán neustálým pendlováním po kriminálech. Takto brutálního zacházení jsou schopni lidé s poruchou osobnosti, která však není polehčující okolností… Když je dostatek důkazního materiálum fotek a popisů, event. svědci, kteří jsou ochotni před soudem vypovídat, bude týrání po zásluze potrestáno. Rozhodně bych poslala ještě stížnost na přísloušnou KVS a také na odbor životního prostředí příslušného MÚ. Určitě bude „chovateli“ nepříjemné, že je v zorném poli a že se lidi zajímají. A to má také velký psychologický účinek nejen pro tuto bestii, ale i pro širokou veřejnost…

 3. tak jsem napsala dlouhej příspěvek a spadlo mi připojení…
  Psát to znova nebudu… prostě je to děs běs… a lidi budou množit a budou množit a budou množit…

  A psů bude jak much a lidi se tak k nim budou chovat. Koneckonců se tu o mně ví, že jsem jen pro štěníky se sáhodlouhým rodokmenem po exteriérově a povahově skvělých jedincích s perfektním zdravotním stavem… Ale to je i o znalostech, informacích a ne jen o ceně a štěněti za humny…

 4. Dobře, že tady včera večer ještě tenhle článek nebyl. Špatně by se mi bylo usínalo. Chybí mi slova, nemohu pomoci – pocity mám shodné s Fuky o vámi ostatními. A nejhorší je vědomí, kolik podobných hrůz se skrývá za mnoha dalšími ohradami (jistě po celém světě). Díky za lidi, jako Fuky, kteří pro nápravu dělají, co mohou a co jim jejich povolání dovolí. Třeba se na zvířata usměje štěstí a někdo se jich ujme. Moc bych jim to přála.

  Vrtá mi ale hlavou, jak se podařilo udělat zaslané fotky? Ten, kdo je Fuky poslal je dělal sám? Nebo to bylo přes další zdroj? Vždyť psi jsou podle popisu ukrytí za plechovým plotem, kam normální kolemjdoucí nevídí (takže ani Fuky nemůže náhodně ani kontrolovat). Jak se tedy podařilo vůbec fotky udělat? A nedalo se v tom případě hrůze, kterou ukazují zabránit? Nebo je nafotil sám „chovatel“ a pak se s nimi někde chlubil (a ten, kdo je poslal Fuky se k nim náhodou dostal)?

 5. …přidávám se k těm, co nechápou, jak může VETERINÁŘ pomáhat takovýmu zmetkovi (fubar) Vždycky jsem si myslela, že veterináři jsou naopak od toho, aby pomáhali zvířatům…

  1. Prachy, kšeft, mafie. Prezidentem zlodějem to začíná, a takovýmito ,,chovateli“ končí. Já už se za těch 23 let tohohle bordelu nedivím ničemu! Jediné, co by mne překvapilo by byl jakýkoli obrat k lepšímu, ale to evidentně nehrozí. Včera jsem zjistil, že v Regio Jetu je možno si za úplatek nastoupit na lokomotivu a kecat fírovi do řízení, což je vysoce nebezpečné jak pro toho kibice, či lokomotivní četu, tak pro všechny cestující. Bohužel je spousta obrpitomců, kteří si myslí, že to je v pořádku; když jsem si to zaplatil, tak proč ne? :@

 6. Já jsem tu fotku nezkoumala, zda pes či fena, jenom si říkám, zda bych si vzala psa s takovou životní zkušeností. Když velmi nerada omezuji svá zvířata a Majdu se snažím mít navolno co to jde. Když vím, že pokud neuposlechne při spatření malého dítěte maximálně ho shodí a poslintá. I tak se ji snažím jistit, protože je to pes. Kolega shání štěně, má dvě děti, sice jsem mu to navrhla hned jak ten článek vyšel, ale byť zkušený cvičitel a dlouholetý majitel boxerů do toho nejde

  1. Inko – já bych to taky nedokázala, ale věř, že jsou lidi, kteří do toho jdou, tomu psovi dají šance, mají na to (myslím zkušenostmi,podmínkami) a psa zabezpečí tak, aby mohl žít spokojený život a přitom nikoho neohrožoval. Smekám před nimi. Zrovna ten filí člověk takovéhodle podobného psa má. Už šest let.

   1. Petro, já za svoji osobu mohu mít jen psíka rozumného, plemene klidného, byť i živého jako je naše akční hrdinka. Takže u mne by filla nehrozila, maximálně důchodce na dožití. Smekám před lidma, který se snaží dát hezký život zvířatům, o jejichž mizérii se jiný člověk postaral.Ano, mohu dát velmi komfortní život Batmanovi von popelnice, i když si toho zmetek neváží a ofrňuje se i nad Gourmetama. I když mě – pokud v noci nevěda že spí se mnou a dovolím se otočit – kousne do palce. Stejně tak bych nevychovala takovéhoto psa, ale plakala bych nad ním a tím vlastně dále kazila to, co pékaženo bylo

    1. Já bych si do výchovy psa s takovými zkušenostmi, jako mají tito chudáci také netroufla jít. Neměla bych na to dost času se mu věnovat tak, jak by potřeboval. Ani zkušeností s resocializací problémového psa. Kdyby nebylo zbytí, tak bych se pokusila udělat, co by bylo v mých silách. Ale vůbec bych si nebyla jista výsledkem.
     MMCH, Inko, nechce tvůj známý fleta? Máme volné…

 7. Dotaz: neexistuje neco jako komise, ktera vydava veterinarum licence provozovat praxi a pri te prilezitosti se diva i na eticke otazky? Jako kdyz ten vet podepsal, ze psi byli otraveni a za par dnu na sucharech a vode se dostali do tohodle stavu 😀 😀 A ma ten vet nejake laboratorni testy, aby mohl prokazat, ze psi byli otraveni? Svym zpusobem takovy veterinar je horsi nez chovatel, protoze poskytuje „oficialni“ imprimatur. Fuj.

   1. Tyhle komise jsou na dvě věci; pracují totiž tak, že své ovečky kryjí, místo aby je umravňovaly; konckonců si je ti nejen vetové, ale i lidští doktoři platí a tudíž: Koho chleba jíš, toho píseň zpívej!

    1. Každý si svět kolem sebe filtruje. Někdo má brýle růžové, Krakonoš vidí černě. Ten by se mohl dívat dalekohledem do slunce a nic by se mu nestalo.
     Ale vlastně mě nepřekvapuje, že zrovna on kolem sebe vidí jen křivárny. Evidentně předpokládá, že jsou všichni jako on, jen někteří jsou v tom lepší.

     1. Už jen článek, ke kterému se tahle diskuse váže, Vás usvědčuje, pokud ne ze lži, tak z urputné snahy vidět za každou cenu jen tu nepatrnou trošku dobrého. Bohužel realita je o tom, že dobrého je v ČR čím dál tím méně a bude ještě hůř. A pokud se bude proti tomu špatnému ,,bojovat“ jen zalézáním do ulity, nebo zahušťováním těch růžových brýlových čoček, tak ty brýle nakonec zčernají všem, jenže to už bude na nějakou nápravu pozdě. Tento systém je nemorální, skrz nazkrz prohnilý a je třeba ho radikálně změnit, jiné cesty prostě není. O tom, že současní vládnoucí gauneři se nám pokorně omluví a začnou se chovat slušně si můžete nechat leda tak zdát. A dokud tu budou vládnout peníze, nic se k lepšímu nezmění.

      1. Jasně, za minulého režimu se všechna zvířata měla jak v bavlnce, a ta vyprávění například o dojnicích, které v zimě (ve státním podniku!) ZAMRZLY ve vrstvě kejdy vysoké po kolena, jsou jen podvratné řeči reakcionářů.

       1. Lidský odpad existoval i za minulého režimu. Jenže měl pro svoje působení mnohem méně prostoru. Dnes sedí ve vládě a parlamentu a země podle toho také vypadá! Slováci dostali rozum a s pravicovou pakáží rázně zametli; doufám, že u nás to dopadne alespoň podobně. Ne že by mi na tom osobně nějak záleželo, zařídil jsem se tak, abych dopady nablblých experimentů vlády, kterou jsem nevolil, maximálně eliminoval, bohužel každý tuto možnost nemá.

        1. Měl byste míň koukat na televizi.
         Že se o průserech dřív nemluvilo, neznamená, že nebyly. Ve skutečnosti je jich dneska mnohem míň než dřív, to jen komerční televize (a jiná média) si na každém průšvihu a zločinu smlsnou a patřičně ho rozmáznou, aby si zvýšily sledovanost.

         1. Na rozdíl od vás si nelžu do kapsy. A tomu, co se plácá ve veřejnoprávních médiích nevěřím ani slovo. A s realitou se každý vyrovnává po svém. Někdo ji kolem sebe nechává volně plynout, jiný si lže do kapsy, dokud to jen trochu jde a když už to opravdu nejde, sáhne po drogách. A mám pro vás všechny ještě jednu ,,dobrou“ zprávu! V oblasti Nového kostela byla v týdnu dvě slabá zemětřesení, to první mělo 2,0 Richtera a epicentrum v hloubce 5 km. To druhé mělo 2,3 a bylo pouze 3 km pod povrchem. Podle německých geologů, (naši si uložili bobříka mlčení, protože, jak známo ze Švejka, panika se šířit nesmí!), to znamená, že žhavé magma vystoupalo z hloubky 11 km, kde bylo před loňskou sérií do pouhých 3 km! Takže jakýkoli další otřes může být a nejspíš opravdu bude počátkem sopečné erupce.
          Pokud budeme mít velké štěstí a magma nebude bohaté na plyny, bude zničeno jen údolí Ohře. Pokud budeme mít smůlu a dojde k pliniovské erupci, stane se sever Čech naprosto neobyvatelný a ztráty na životech půjdou do statisíců, protože s něčím takovým nikdo nepočítá a spad sopečného popela zničí úplně všechno. Pokud se naplní nejhorší varianta a dojde souběžně k výbuchu Laacherské kaldery, kde je dnes magma rovněž pouhé 3 km pod povrchem, bude celé Česko zasypáno více než dvoumetrovou vrstvou toxického sopečného prachu. Co to bude obnášet si laskavě domyslete sami.

        2. „Lidský odpad existoval i za minulého režimu. Jenže měl pro svoje působení mnohem méně prostoru.“ – Tohle je hodně hloupý vtip, Krakonoši. Naopak, to nejhorší, s čím se dnes potýkáme, je naprostá devastace morálních hodnot, ke které došlo za čtyřicet let „vlády lidu“.

         1. když pan Krakonoš tak strašně trpí zhuvěřilostí v této zemi, možná je na čase, aby ji konečně opustil… (wave)

          1. To už jsem, alespoň po ekonomické stránce udělal! A nejen já. Takže zatímco loni v listopadu jsme s důchody jen tak tak vyšli, od prosince jsme každý měsíc o 8.000 Kč v plusu. A Kradousek a jeho banda ať si klidně zvedonu DPH i na 100%! Čím víc budou ovčany nasírat, tím větší výprask o volbách dostanou. My máme jasno: budeme volit KSČM a velice rádi. A spořicí účet, na který těch 8.000 měsíčně posílám, máme ve Švýcarsku, pro jistotu, kdyby Klausistán zbankrotoval.

          2. Mnohem lepší by bylo, kdyby tuto zemi opustili ti, kteří nesou za současnou mizérii odpovědnost. Jenže k tomu dojde teprve tehdy, až se ti slušní naštvou a začnou ten lidský odpad likvidovat. Sice nás pak bude o cca 500.000 míň, ale bude líp!

         2. Už včera jsem viděla tu zpropadenou fotku, o které už teď vím, že mi z mysli nezmizí do konce života, tak jako jsem kdysi zahlédla v televizi záběry ze zabíjení lišek na kožešiny, z asijské tržnice, kde měli vyvržené psy a záběry ze socialistických prasečáků, kravínů apod… O té morálce máš, Vave, pravdu, myslím si to samé. Je mi z toho těžko, ještě jsem se nevzpamatovala z toho, že jsme před měsícem vyprovodili naši Šerinku za Duhový most, a teď tohle.

         3. A nová garnitura, v čele s pravdoláskařem Vencou Flaškou udělala co? Udělala snad něco pro to, aby ten lidský plevel skončil tam, kde skončit měl? Ani náhodou! Dala těm zločincům zelenou! Ale hlavně, že se teď máte na co vymlouvat! Jenže tyhle blafy vám může zbaštit jen absolutní idiot!

          1. Krakonoši, jděte do háje s těmi řečmi o politice. Tady jste na webu o zvířatech, hlavně o těch našich domácích. Proč se nezapojíte do diskusí na zpravodajských servrech? Tam se svými kyselými výlevy zcela zapadnete.
           Jo, a každý máme s komunisty své zkušenosti – někomu ukradli celý majetek, někoho neoprávněně pověsili a někdo jim šel na ruku. A postoje se nemění, zůstáváme v podstatě celý život stejní, to víme všichni.

  1. Typická pravicová reakce; když dojdou argumenty, začne se nadávat. A navíc strach toho, kdo si nahrabal a bojí se, že by mohl o lehce nabyté zase lehce přijít. Nebojte, na každou svini se někde vaří voda a je to jen otázka času.

 8. Neumím si představit, co ten člověk se psy dělal. Jen hlad nedonutí normálního dospělého psa sežrat štěně. Kanibalizmus je u psů možný, ale ne na štěně z vlastní smečky! Pokud je ovšem pes – samec normální. Feny zábrany k usmrcení cizího štěněte nemají, fila je dost přírodní plemeno, tam je zabití štěněte cizí fenou možné. Ovšem je daleko pravděpodobnější, že pustil fenu se štěňaty k hladové smečce. To není problém ve psech, to je na zabití toho člověka.
  Zbytek jsou kecy, otrava nedonutí psa sežrat vlastní štěně.

  1. PS. Včera se u nás zastavil kamarád s Elísem. Elís vběhl do kuchyně k Áje (to jsem tedy úplně neplánovala, ale byl rychlejší), uviděl štěňata a vysloveně se nad nimi rozněžňoval, až slintal. Byl vysloveně opatrný a jemný. I tak jsem ho pro jistotu vyhodila. Ája byla v klidu, ta ho ani nevyháněla. Jen pro ilustraci, jak vypadá chování normálního psa ke štěňatům. A jak hrozný musel být stav, když ti psi roztrhali štěně.

  2. Já si to představit dovedu. Víte, kolik vydělá majitel vítězného psa na psích zápasech? A nezdaněných! Proti tomu je ,,výroba“ štěňat jen troškaření.

 9. Může někdo „zapomenout“ na to, že mu někdo trávil psy? Za takhle průhlednou výmluvu by mělo následovat pár facek. Za stav nebohých zvířat bych dotyčného zavřela do stodoly bez jídla a pití. Schválně, jak dlouho by vydržel. Mám tak strašný vztek, že to vůbec nedokážu vyjádřit. Mimochodem, také jsem docela dlouho koukala na tu fotku než mi došlo, že toto je doopravdy zaznamenané trhání štěněte zaživa. Prostě mi to rozum nebere.

  Fuky, děláš záslužnou práci, ale někdy je to obzvlášť těžké a nedivím se, že v tomto případě vidíš rudě. Ale… ještě, že jsou takoví, jako jsi ty, snad se alespoň někdo vzpamatuje.

  A mimochodem, chtěla bych být svou kočkou.

  1. Tim „zaziva“ si z fotky nejsem jisty. Pokud dostavali malo krmeni, tak je dost mozne, ze to stene to nevydrzelo prvni a ostatni se do nej pustili az po smrti. Coz samozrejme na veci nic moc nemeni.

   1. Jendo, když se dobře podíváš – to nebohé štěně má vyvalené oči, uši stažené dozadu (neplápolají) a hlubokou podélnou vrásku na čenichu (nejak se mi nezdá, že by to byl pouze tmavý nosní pruh). Zřejmě je to prakticky poslední okamžik, kdy bylo ještě naživu, ale svaly na hlavě mu v ten okamžik ještě zaručeně fungovaly. To štěně bylo vyděšené. A jinak souhlasím s EvouŽ. O psím chování toho ví více než já a vše je logické.

    1. Jo, přesně takovou vrásku od bolesti měla na čenichu a na čele před dávnými a dávnými lety naše fenečka, když ji máma vedla zuboženou k veterináři. Bohužel, její stav byl takový, že už nedošly. Nikdy na to nezapomenu. I mí rodiče se tehdy nevědomky a z neznalosti dopustili krutosti, když přes mé úpěnlivé prosby (byla jsem malá holka) nemocnou fenku k vetovi nevzali včas. Nikdy už nechci nic podobného zažít.

  2. Také bych chtěl být svým kocourem. A všechno je jen a jen o morálce. V nemorálním státě, řízeném nemorálními politiky podle nemorálních a děravých zákonů toho slušný jedinec, (u nás druh ohrožený vyhynutím), proti nemorálnímu davu mnoho nezmůže.

 10. z toho mám slzu na krajíčku a upřímě – dle fotek ti psi hladoví už dlouhou dobu a pokud je to donutí sežrat vlastní štěně, tak to je jen další důkaz. chlapovi všechna zvířata vzít a doživotní zákaz chovu i kytek, natož zvířat. chudáčci, hledáse pro ně tedy nový domov?

  1. Obávám se, že asi ne. Pes, který se stal z jakéhokoli důvodu kanibalem a navíc jde o bojové plemeno…

 11. Asi jsem mimoň, ale já nechápu, proč ten „chovatel“ vlastně ty psy má. Na prodej těžko. Kdo by si tak zuboženého psa koupil? Podle mne, ten člověk patří na psychiatrii. A myslím, že by stálo za zveřejnění veta, který se propůjčil k takovému ….. No, nic. Co se divím.

 12. Musím ještě napsat, že přestože bych měla být úvodem od Dede varována a připravena, na tu fotku jsem koukala dlouho, než mi došlo, co vlastně je zdokumentováno. A pak se mi udělalo hrozně zle.
  A stejně jako Zana jsem naštvaná na veterináře, který takovou věc dokáže přikrýt.
  Chudáci psi – držím palce, aby se od toho člověka dostali. Nejlépe všichni.
  Fuky, Petro K a další, kdo pomáhají – děkuju moc.

 13. Fuky – mám dotaz od filího člověka :

  …….netušíš, odkud pesové jsou? nějak jsem nenašla….pokud se dostaneš k dalším informacím o stáří a pohlaví štěňat, hoď je prosím sem….dík…….

  můžeš mi prosím hodit nějaké podrobnosti – předám je dál.
  Nebo možná – jestli nebude lepší vás rovnou propojit? Najdu na Tebe někde email?

 14. Fuky sedím tady jako zamrzlá, přibitá. Je mi jasný, co Ti letí hlavou. Dík Tobě i tomu, kdo Ti emila poslal. Jdu to hodit dál, třeba se něco najde.

 15. Co dodat? Že lidé jsou různé a mají různé názory na chov psů. Náš soused na chalupě měl svého času stádo ovcí a k němu dvě fenky komodora. Krmení svých psů řeši jednou týdně lodnou kostí od řezníka a všemi jehňaty, která uhynula????? Přitom jezdil s čubama na výstavy, prostě se stavil u výběhu, vzal čuby tak jak byly a odvezl je na výstavu řka, že jsou to psi pracovní. Rozhodčí padali k zemi, on ten komodor taky je cítit, pokud má v té srsti tu a tam kus kosti či krve.. I tací jsou mezi námi.
  Měla bych o ta štěňata strach a asi bych je taky chtěla odtamtud dostat. Možná kontaktovat veterináře, který se o psy stará – alespoň očkování snad mají – a zjistit, jak péči o tyto psy vidí on

  1. (headbang) Tomu chlapovi nepatří pes do rukou!!! A ten druhý si nemá říkat veterinární LÉKAŘ!!! Bohužel, sice zvládnu dvě děti, ale nemám odvahu si k nim vzít psa … a ještě velkého a s bůhvíjakými zážitky … mohla bych pomoct jinak?

   Brazilská fila je nádherné plemeno — zrovinka dneska jsem viděla „filáka“ cestou do práce. Klidně a sebevědomě seděl, vedle něj stál páník (vypadal takový droboučký a křehoučký, když pes vedle něj zabíral půl náměstí). Oči jsem na něm mohla nechat (myslím na psovi). Jak si toho všiml, vypnul hruď, zvedl hlavu do obzvláště hrdého úhlu a zapózoval mi. Před nosem mu procházeli holubi, děti, malí psi, … všechno ignoroval. Tu přilítla malinká holčička, skočila psisku kolem krku a začala ho pusinkovat na ouška. Pes zkameněl, otočil oči v sloup na páníka a bylo v nich psáno: „Prosímtě, sundej ji ze mě, hnu se, ona upadne a bude rachot…“ Tu přiletěla maminka, uviděla svou ratolest a vypadala, že bojuje s infarktem. A páník řekl jen: „Nebojte se paní, ale sundejte si ji z toho psa a vysvětlete ji, že každej pes není takovej dobrej vůl …“ (happy)

   Tak píšu tuhle odbočku, aby příspěvek končil trochu optimisticky. Ještě že jsem udělala zmrzlinu před připojením, to bych do ní nacpala takové negativní emoce, že by se z ní všichni konzumenti … no, nechám toho.
   Čest a sláva všem, komu není nešťastné zvíře šumafuk (bow) (bow) (bow) .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN