ČLOVĚČINY: Tomáš Josef

Jak jistě mnozí víte, tak se nám narodil další Australák. Ono taky bylo, po více jak dvacetiletém soužití rodičů, už jaksi na čase. Nám se zdá mít první dítě po čtyřicítce trochu podivné, ale nemáme do toho moc co mluvit.

 

Když si dědeček babičku bral, tak v socialistickém srdci Evropy většina prvorodiček ještě nedosáhla dvaceti let a hodně se jich vdávalo že „musely“. Když byla mladice stará dvacet pět jar a neměla dítě, tak se šuškalo, že je buď nějaká divná, nebo s ní je něco špatného. V činžáku, kde jsem ještě za svobodna bydlel, jsme dokonce měli 35 letou babičku. Sama sice měla dcérku Evičku v osmnácti, ale Evička si pospíšila a sedmnácti jí povila vnučku. Byla to tehdy taková podivná doba. Rodná země byla jako velká klec, do světa se vyletět nedalo a když snad, tak jen natrvalo nebo k sousedům do socialistického ráje.

 

Takže většina tehdejší mládeže se mimo budování socialismu věnovala veškeré jí dostupné zábavě, včetně sexu. Když se nedalo pořádně cestovat, budovat si kariéru nebo dokonce podnik a když každý musel chodit do práce, kde práci mnohdy předstíral, tak mnoho příležitostí k seberealizaci nebylo a sex, ve své většině nechráněný, byl vítanou činností a to nejen pro mládež..

 

 

Když si dědeček babičku bral, tak kolegové v práci, oba pracovali ve stejném podniku, už počítali, kdy babička půjde na mateřskou. Byli hořce zklamáni. Babička „v tom“, jak bylo tehdy zvykem, o svatbě nebyla. A nebyla ještě další 4 roky. Takže i oni, dědek a babka, se množili na svoji dobu jaksi pozdě. Už jim bylo skoro 30 let. Navíc v novém prostředí u klokanů, kde měli k seberealizaci čtyři přehršle možností a naprosto volné pole. Jestli to tak půjde dál, tak další generace bude mít první dítko v padesáti letech.

 

Ale zpět k Tomovi. Novopečená mamina, Petrova partnerka Kirsty, do poslední chvíle chodila do práce. Ano, chodila, od nich z domu to je jen asi 20 minut pěšky. Je redaktorkou a žurnalistkou v sydneyském denníku, The Sydney Morning Herald. V úterý, 20. března jí však po ránu praskla voda, Petr ji odvezl do nedaleké nemocnice „The Royal Prince Alfred Hospital“ na mateřské oddělení, kde se o ni začali hned starat. Petr zůstal s ní, jak to tu je teď zvykem.

 

 

A tak místo na Bílou sobotu, 7. dubna, na kdy to měl Tomášek spočítané, se ten kluk vylíhl 21. března, v 1 hodinu a 42 minut po půlnoci. Trochu si pospíšil, zvědavka jeden, ale nakonec vše dobře dopadlo a klučina prospívá. Petr nám sice kolem poledne zavolal, že máme dalšího vnuka, ale detaily se moc nezatěžoval, ani jméno pro něj ještě neměli. Až na návštěvě v nemocnici v pátek, 23. března, jsme se dověděli, kdy se vlastně Tomášek narodil, kolik vážil a měřil. Pro zvědavé, 2,95 kg a 34 cm. Taky se už dohodli na jménu. Thomas Joseph Svehla. On se klidně mohl jmenovat Needham po mamině, ale dlouholetí partneři se mají záhy brát a tak aby to bylo jednodušší. Po 22 letech společného života je tak akorát načase.

 

On Tomášek věděl, kdy se má na svět vyklubat. Kdyby tak učinil 7. dubna, jak to měl spočítané, tak by děda nemohl jet na trampský potlach, protože kdyby u této klubací události scházel, tak mu bylo babkou naznačeno, že by rovnou mohl zůstat v buši na furt. Tomášek je ale chlap, pochopil vážnost situace, a na svět si pospíšil. Takže dědek může napakovat samohyb a 29. března zmizet někam pryč, aby se pak toho 7. dubna večer ukázal u výročního potlachového ohně.

 

 

Stejně to bude připomínat slet přestárlých čarodějnic a dědků. Bude to už 43 potlach v Austrálii, a jako těch pár posledních se bude konat u řeky Bombala v Hnědých horách. Třeba se mu podaří navrátit zpět domů do 9. dubna, kdy babka bude na týden u mladých s vnoučaty, co budou mít prázdniny, protože rodiče budou zapojeni v pracovním procesu.

 

Dědek bude spolu s Habsburky hlídat domeček, vrčet a štěkat na kolemjdoucí a případné vetřelce.

 

 

Aktualizováno: 26.3.2012 — 22:11

121 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Pane Švehla,moc gratuluju,je to zázrak ,nádhera zrození človíčka.Já mám vždycky takovou radost z každého mimíska! Tak ať se daří jemu,rodičům ale i babičce a dědulovi! Tak hodně štěstí!!!

 2. S tím mládím maminek bych si dovolil nesouhlasit. Je lepší, když rodina si pořídí potomky co nejdřív, i když věk kolem 18 je přece jen trochu brzy. Jde o to, že když si ridče pořídí potomka pět let před důchodem, budou mít na stará kolena potíže s jeho hmotným zabezpečením, později s mezigeneračními konflikty a navíc s věkem rodičů stoupá i riziko genetického poškození dítěte. Bohužel je současný systém nastaven tak, že potenciální rodiče mají k založení rodiny spíše zápornou motivaci, počínaje kariérou, kterou dokáže rodina když ne zlikvidovat, tak vážně narušit, přes potíže s péčí, (zdravotnictví, jesle a školky jsou dnes nehorázně drahá záležitost), po problémy se školou a adaptací na činnost v kolektivu, ohrožení drogami a kriminalitou s dětmi souvisící. Výsledek je, že vymíráme a na děti bohaté rodiny jistých, (zatím), menšin rozhodně nejsou optimální řešení. Naštěstí nám nehrozí, že následky tohoto dění pocítíme na vlastní kůži; tak dlouho určitě nevydržíme. Ale našich potomků a hlavně vnoučat, kteří si to naplno vychutnají, je mi upřímně líto.

  1. Ono taky nebyla pravda, že většina prvorodiček byla pod dvacet, ale pod 25 určitě. Rozhodně to ale bylo o hodně rozumnější než dnešní trend, že o dětech se začíná přemýšlet až když se stihnou všechny jiné možné věci. Ale ony nás jiné civilizace méně degenerované civilizace jistě úspěšně nahradí. S hlediska lidstva o nic nejde.

 3. Pozdě, leč přece : miminku hodně zdraví a pořádné váhové přírůstky a mamince pevné nervy (rofl) (rofl)

 4. S radostí a mírně dojata blahopřeji oběma synečkům. Ať rostou všem lidem pro radost ve zdraví a štěstí.

  A jedním dechem blahopřeji jedné dnešní oslavenkyni. Té, která se skrývá pod nickem jedné nádherné zotročené Ethiopanky.

  (h) (rose1) všem Vám živijooo, … (rose1) (h)

 5. Pozdě, ale přece – gratuluju oběma šťastným matkám k jejich přirůstkům, též babičkám a dědečkům!
  P.S. Malý Tomáš Josef je podle fotek dědečkova dosti věrná kopie, silné brněnské geny se holt nezapřou.

 6. No to jsou mi věci! Ráno tu byl jeden kluk a než jsem objela kotlinku, tak jsou dva! :O
  Ať žijete kluci !!!

 7. Dvojnásobné ahoj dvěma novým klukům! Ať jim střídavě svítí (sun) a prší z (rain) , aby rostli jako z vody. (f) (f)

 8. Krásná úroda chlapečků! Zdá se mi, že poslední dobou mezi zvířetnickými přírůstky převažovaly holčičky, tak teď Tomáš Josef a Viktor František skóre vyrovnávají.
  Ať se jim oběma daří, ať hezky rostou a zlobí jen občas a ať dělají hoooodně radosti rodičům i prarodičům! (h)

 9. To máme ale krásné jaro, těch roztomilých mláďátek (inlove) . Tak ať chlapečkové rostou a prospívají, dělají maminkám jen radost a nechají je v noci vyspat. A maminkám hodně mlíčka a pevné nervy a aby jimi hormony moc necloumaly (makeup) . (Tak mě napadá, psí rodince bych mohla popřát zhruba totéž (chuckle) ).

 10. Všem zvířetnickým mrňatům přeju krásný život. Ať jim ty 2 i 4 nožky brzy krásně běhají (ty psí samozřejmě dřív).Maminkám převelkou gratulaci(i tatínkům, babičkám a dědečkům).

 11. S trochou zpoždění gratuluji do Klokánie i k Týnům k jejich krásným zbrusu novým chlapečkům a dvojnásobnému počtu jmen. To se mi líbí, a to tak, že moc.
  Dodatečně i EvěŽ a Áje ke štěňatům. Je dobře, že tentokrát se Ája s počtem trochu krotila, však předtím to bylo pokaždé tak zadvakrát.
  Jak podotkla Bětulásovo, máme 4 kluky a 4 holky, člověčí i psí. To je krásný počet.

 12. Blahopřeju k Tomáškovi, blahopřeju mamince, tatínkovi, babičce a dědečkovi (inlove) (sun) 🙂 (toivo)

 13. Gratulace prevelike pro male chlapecky, rodice a prarodice. (inlove) Den nam zas nesel internet a naraz tolika radosti. (h) A jeste nez jsem procetla komentare, ale koukla na fotky, tak jsem si taky rikala, ze se ten klokanek Tomas Pepa kreni jak jeho dedecek. 🙂

  A jo, taky jsem byla chvili zmatena tema 32 cm – ze by meli liliputana? A ono ne, je to kluk jak buk.

 14. nejsem lekavá, venku ani samoty doma se nebojím. Protože stále ještě učíme v náhradních prostorách, chodím domů z kolejí dost daleko pěšky. A nejkratší cestou – všechny parčíky a zapadlé uličky využiju. Nevadí mi tma ani opuštěná místa (někdy jdu na sedmou ráno, jindy se vracím v půl osmé večer). Dneska si jdu – svítí (sun) ptáci řvou, nikde nikdo. Najednou za mnou někdu běží. Otočím se – a nikde nikdo, nic se nehýbe… Zamyslím se, udělám dva kroky a zase… někdo mě honí !!! naštěstí tentokrát vítr nepřestal foukat při mém otočení a já ten přemrzlý a zatvrdlý pytlík od piškotů viděla „utíkat“ Opravdu dokonalý zvuk rychlých kroků :O (rofl) (rofl)
  Dojdu domů, naleju si vodu, sednu k noutbůčku… a najednou v kuchyni rána, dřes se celý zaklepal. Beta byla venku, tak jsem nadskočila, kdo tam co dělá… Nikdo nic – jen dvě zmrzlé kosti, které jsem vyndala v poledne z mražáku právě rozmrzly natolik, že ta horní skočila z té spodní… (chuckle) Čekám, co mě přepadne dotřetice (devil)

 15. OT ne až tak veselé – Berry se díra v kožichu (cca 3,5 cm na délu a v nejšírším místě nejméně 1 cm široká) zanítila, i byla veterinárně oholena (veterináři by se jako holiči uživili jen v kriminále (wasntme) ), rána byla vyčištěna, ošetřena a Beruška obdržela břišní pás, aby nemohla likvidovat obvazy, jak činila posledních 48 hodin. Navíc má atb a přišla o plnánovaný trénink na stopě. 🙁
  Během ošetření byla strašně hodná, jen když to bolelo moc, tak se mi snažila vyšplhat na ramena a na hlavu. Teď spí v „boudě“ pod stolem a je chudák úplně zmožená. Takže kdyby zbyl na chvíli kousek pomocného palečku, asi by to uvítala 🙂

  1. ach jo, máte holky smůlu… Když je zdravá konečně jedna, tak se znemožní stopařsky druhá…
   Koukejte (wait) se polepšit obě dvě

  2. Toho jsem se bála. Ale když se z takový patálie vylízala loni touhle dobou pokousaná staruška Penny, tak to čupr holka Berry zvládne taky a levou zadní.
   Kamarádce se šišatým uchem držíme obzvlášť pevně. (y) 🙂

 16. OT: dekuju vsem, co vcera odpovedeli na muj dotaz ohledne tech alarmu pro starsi lidi. Uz jsem informovala olomoucke hochy, at to vyzkoumaji. Ona nase maminka ma obcas co nazyvame letecke dny. Ne, ze by mela motolice, ale tu a tam radostne vykroci, vyskoci, a zapomene, ze ji neni 20 let. A story o mamince a zebriku, aby se dostala k vecem nad skrinema, jsou uz temer rodinnou legendou.

   1. Radsi to sem okopíruju, at to nemusis hledat
    O.T. Pro Hanu W.
    Hani :
    Kontakty
    Nadace Bezpečná Olomouc
    Michalská 8, Olomouc, 772 00
    E-mail: nbo@nbo.cz
    http://www.nbo.cz
    Setkání se seniory
    10. února 2012 (pá)
    Strážníci v rámci své preventivní činnosti věnované seniorům navštívili 6. a 7. února 2012 Kluby pro seniory na ulici Polská a v Olomouci-Chomoutově. Hlavní náplní besed byla oblast osobního bezpečí. Se seniory byly rozebírány každodenní nástrahy čekající na ně v domácím i venkovním prostředí. Jednalo se např. o zásady bezpečného chování chránící sebe sama, odložené osobní věci v nákupních vozících, neznámé osoby zvonící u dveří jejich bytů….
    Při té příležitosti strážníci rozdali seniorům osobní alarmy pořízené díky finanční dotaci Nadace Bezpečná Olomouc.
    Jedná se o elektronický přívěšek o velikosti několika centimetrů, který po jednoduché aktivaci spustí hlasitou sirénu doplněnou světelným efektem. Tím upozorní okolí na útočníka, který se ve snaze neprozradit dá na útěk. Hlasité tóny sirény zaženou i útočícího psa. Elektronické přívěsky jsou rovněž využitelné i v případě zdravotních obtíží, kdy hlasitý tón upozorní na problém vyžadující přivolání lékařské pomoci.
    Autor: Magda Václavíková

    Hana tu bývá později, prosím ,jak se tu objeví, písněte jí někdo co má tady níže. Budu doma až hodně pozdě.
    Díky !!!!!

 17. Jestli správně počítám, tak tu máme za poslední den nahlášeny 4 holčičky a 4 kloučky. Z toho všeho je pejsků 6 a jeden přírůstek přibyl pod rovníkem.
  Je to prostě uch!! a och!! a (hug) a (party) day.

  Já přidávám záběr, kdy jedna holčička přibyla do Wilhelmy (když chvilku vydržíte, uzříte Tanouška, jak se samostatně houpá na laně):
  http://www.youtube.com/watch?v=dTq8ilelSKA

  1. Bětuláskovo to jsi mi udělala radost, zrovna dnes jsem si na něj vzpomněla a říkala si jak se mu asi daří. Myslím,že by z něj pražská ZOO byla nadšená, kdyby to s maminkou bývaly zvládly, vopice jedny. V sobotu jdu do ZOO na nějakou slávu, budou se pokládat základní kameny k pavilónu veleještěrů a budou nějaké přednášky a koncerty a tak…škoda jen, že počasí už nebude. Snad to dobrý oblečení vychytá.

  2. Tanoušek je stejně ze všech gorilích dětiček nejhezčí. 🙂 (h)
   Dík za všechny zprávy, Lásková. (h) (hug) (h)

 18. Klučičím miminkům, maminkám, tatínkům, prarodičům a zkrátka všem přejeme společný šťastný život (rose1)

 19. Jéééééé miminko!!! 🙂
  Přeju mimískovi do života jen to nejlepší, hodně zdraví a dobrou životní cestu. 🙂

 20. Drahí malí chlapci-vitajte medzi nami,nech máte len samé slnečné dni,nech rastiete pre radosť svojim drahým i nám tetám zo zviretniku.
  Zana Ty si nás vystrašila,lenže palcodržňa funguje!!A vôbec dnes sú tu len samé radostné správy,takže bezva.

  P.S.kaže mi spomaliť-asi všetci píšeme s ústami od ucha k uchu.Skúsim znovu.

  1. Opatrně, samé slunečné dni bych nikomu nepřál. Jak říká doktor Vlach v Saturninovi: „Prožíváme li delší dobu idilku nejlepší, co pro nás osud může udělat je vyhodit nás na chvíli na mráz. Jinak si toho nevážíme. Takže přeji většinu slunečných dní a občas zataženo a déšť, aby člověk věděl.

 21. Jen vás chvíli nehlídám a takhle se rozmnožujete! Tak oběma klučíkům pěkný život a maminkám + tatínkům + dalším příbuzným hodně radosti z šikovných chlapíků. Zaniny komplikace mi unikly, ale jsem moc ráda, že vlastně žádné nejsou. V poslední době nestíhám sledovat cvrkot v hospůdce: v práci se nám rozmohla zvláštní „viroza“ – napadá jen ženské v produktivním věku, projevuje se růstem bříška a trvá cca devět měsíců 🙂 . Tím pádem nemohou vykonávat práce v laborce a já mám co dělat ]:) .

 22. Velikánské blahopřání dvěma chlapečkům se čtyřmi jmény i jejich šťastným rodičům a prarodičům, hlavně pradědům, kteří si teď mohou být jisti, že jejich rod po meči zůstane zachován (y)
  P.s. Milý Georgi, o mně a MLP se před třiceti lety taky zřejmě po rodině šuškalo, že s námi nebude něco v pořádku, když se nám syneček narodil až před třicítkou, ačkoliv jsme spolu už pár let předtím bydleli, no a dnes jsme móc rádi, že naše první vňoučátko se narodí, když bude synovi skoro třiatřicet…. a je to prostě normál bača (chuckle)

 23. A další gratulaci posílám maličkému Australákovi Tomáši Josefovi. (inlove) Tak ať máš v životě spoustu pohody, štěstí a lásky a jsi zdravý jako dub – dupy dup 😉 A Bubu má pravdu. Šklebí se přesně jako děda Švehla 😉

 24. Tomáši Josefe vítej! Ať Tě štěstí životem provází 🙂 (h)

  Georgi, těch 34cm mě taky dostalo, už jsem se chtěla ptát, jestli jako fakt, že podle fotek tak krátky není, naštěstí mě systém vrátil, že posílám komentáře moc rychle, tak jsem pročítala příspěvky přede mnou (kde to Lika naštěstí taky komentuje 🙂 ) a koukla do alba (jééžiš, ten mrňou je krásný a kouzelný!) …. a mám jasno 🙂
  Joooo, v ČR se u mimin udává váha a délka. Tak mě to zmátlo. 🙂

  1. V některých porodnicích se už délka mimin neudává. Ono se musí natáhnout, aby se změřilo a jednak se to mimču moc nelíbí a jednak záleží na úsilí měřící sestřičky, jak moc ho natáhne. Údaj není k ničemu dobrý a jednak není přesný (+- 2 cm je hodně, skoro 10% chyby).
   Gratulace Týně a přání i Viktorovi Františkovi (mě to mate, za nás se dávalo jedno jméno, tak si nikdy nejsem jista, zda nejde o dvojčata)
   Ať se klukům daří.

   1. No, ono se z těchto dvou jmen pravidelně používá to první. Druhé je jako záloha, kdyby se to v dospělosti bývalému dítěti nelíbilo. Ovšem, pokud by mezi Viktorem a Josefem byla pomlčka, oficielně by se mu říkalo oběma jmény. Tedy Viktor Josef je Viktor, Viktor-Josef je ViktorJosef. Trochu zmatlané, co?

    1. Jistě jste si všimli, že jsem nestranně použila jedno jméno od každého chlapečka. Nebo že bych byla tak blbá?

     1. já myslím, že týňáci na to pořadí až tak nehledí. Áně se doma říká prvním, Svátě druhým jménem. Je to krásné – podle jmen mají těch dítek už šest (chuckle)

   2. A v některých porodnicích se udává podle toho, jak se to mimčo samo natáhne a co (většinou) otec odkývne 😉 Tak to bylo u minitigera, „Tatínku vidíte 50? Ano vidím (přes objektiv fotoaparátu, měření a vážení skoro 3 hodiny po porodu byla první šance prďolu vyfotit, neboť na porodním sále bylo přítmí – na naše přání:) ).“
    Fandím porodnicím, kde nepovažují za nutné zjišťovat tento údaj hned po narození. 🙂

 25. Tak si teď čtu, co Jirka napsal. Dědeček tu délku mimča spletl, těch 34 cm je obvod hlavy HC 34 cm. Když jsme tam za nimi byli, tak Tomášek ještě změřen nebyl, prý se moc mrvil a přece ho nebudou natahovat:-)))

  1. Milá Mílo – mně se to taky hned nezdálo, vždyť Tomášek vypadá už jako velký kluk, kdepak 30 cenťáků! A jak je vlasatý! Moc se povedl, opravdu.

  2. Milá Mílo, moc gratuluju. A klučík byl ohleduplnej i k mámě – ta porodní váha je skvělá (a tyhle prckové to dohoněj, vidím to na synkovi, proti kterýmu jsem dneska droběna (chuckle) ). Ať vám roste pro radost (inlove)

 26. Ať žije mladej Svehla, co je pravej chlap a dědovi nezkazí žádnou srandu (inlove) (chuckle)
  Ať žije Viktor – chce se mi říct Emanuel, ale nééé, je to Frantík (inlove) (clap) – a jeho šikovná máma Týna.
  Ať je jim dobře na světě!

  A děkuju všem, co na mne mysleli a měli starost. Dobře jste si počínali, komplikace neyla po skoro dvou dnech lítání po doktorech uznána za hodnou hospitalizace, takže stírám pot z čela a jsem moc ráda zase doma (nod) .

  1. No, já taky Viktor Emanuel, hlásím se do klubu. A přeju totéž, co malýmu Australákovi a Týně gratuluju. (f)
   A Zano, uf, pevně věřím, že hospitalizace nebudeš už hodna nikdy. (wave)

  2. Zanóóó, to je príma, že jsi dopadla jak jsi dopadla a už budeš doma nafurt! (y) (h) (f) (sun) ! A za chviličku už budeš pochodovat i na turistických stezkách!!! (sun) .

  3. Zano to jsem fakt ráda! Když jsme se viděly, nevypadala jsi vůbec, ale ani trošku, nemocně! Tak ať Ti předané mandaly dělají radost. (h)

 27. Jupííí, dvojnásobné vítání zvířetníčků!
  Tož, kluci, vítejte tady na světě. Moc vám oběma přeji, abyste si ho užívali ve zdraví a klidu co nejdéle! (h)

 28. ÓÓÓ Viktor František – tak do třetice všeho dobrého (clap) ! Tak vidím, že se Týnovic zmohli na novou formičku (chuckle) – tak by ji mohli ještě použít, že.

  Milý Vítečku a Fanynku v jednom – všecko štěstí světa ti přeju – a taky hodně dobrých lidí kolem sebe. (hug) (h) . A pro maminku přenašečku plnou náruč květin (f) (f) (f) (f) (f) (f)

  1. Tak Týnovic „Vifinovi“ (Viktor František) přeju hodně zdraví (sun) (h) (hug) a sobě přeju,aby mi až vyroste,za tu přezdívku nerozbil ústa (chuckle) (wave)

 29. (inlove) Dobré ráno, prosím o hlásání veřejné. Včera těsně před půlnocí opustil mateřskou loď mimouch Viktor František. Zdravej, 3,5 kg, 51 cm. Týna

  Tolik přepis jedné smsky (h) Dorazila ráno, ale já se k níc dopracovala až po poradě

  1. Tak pro změnu kluk! Gratulujeme mimíškovi i mamince a přejeme zdraví! (h) (sun) (toivo)

  2. Paráda (sun) Hodně štěstí Viktorovi Františkovi (h) i celé rodině (inlove)
   Když připočtu Tomáše Josefa (h) , tak máme krásně miminí den 😀
   Tak hodně štěstí a zdraví (f) (sun) (^) (party)

   1. Hurrrááá, Týna to má za sebou! (h) A jaký povedený chasníček s krásným jménem se narodil. 🙂 (y) Mamince i chlapečkovi přeju hodně zdraví a radosti. 🙂
    Musím se usmívat kolem celé hlavy, Viktor František a Tomáš Josef, mně se to tak líbí! 🙂 (h)

  3. Hip Hip Hurá!!! Převeliká gratulace Týně i Viktoru Františku, a hodně sluníčka do života jim i malému Tomáškovi. To je ale prima zprávička… Juj, přímo si tu lebedím…

  4. jejky – je jaro a mláďátka se derou na svět, dneska hned dvojnásobné vítání (clap)

   vítej, Viktore Františku, ať máš krásný život (h) (h) (h) (h)

  5. JUPÍÍÍ Týna nám udělala velikou radost 🙂 Milý princi Viktore Františku, buď zravý a veselý a šikovný a trošku hezký (ale o to nemám obavu, jestli budeš po rodičích 😉 Týno posílám velikánskou gratulaci (rose1) (rose1) (rose1) (sun)

  6. To je dnes radosti. (clap) Vítej Viktore Františku, ať se ti tu líbí a svět je k tobě vlídný. (f) (sun) (f) Rodičům a sourozencům gratuluji velice. (inlove)

 30. Po prohlédnutí fotek to musím říct. Tomáš Josef se šklebí stejně jako děda. 🙂 (chuckle) (h)

 31. Vítej, Josefe Tomáši Švehlo, a dělej všem okolo jen samou radost. Hlavně že jsou oba zdraví.

 32. Tomáši Josefe, vítej na světě a ať máš dlouhý šťastný život (h) (h) (h) (h) (h)

  no to, že jsi spěchal, jsi moc krásné miminko… ale těch 34 cm mě taky dost přivedlo z míry – ale Lika dole píše, že je to snad obvod hlavy (chuckle)

 33. O.T. Pro Hanu W.
  Hani :
  Kontakty
  Nadace Bezpečná Olomouc
  Michalská 8, Olomouc, 772 00
  E-mail: nbo@nbo.cz
  http://www.nbo.cz
  Setkání se seniory
  10. února 2012 (pá)
  Strážníci v rámci své preventivní činnosti věnované seniorům navštívili 6. a 7. února 2012 Kluby pro seniory na ulici Polská a v Olomouci-Chomoutově. Hlavní náplní besed byla oblast osobního bezpečí. Se seniory byly rozebírány každodenní nástrahy čekající na ně v domácím i venkovním prostředí. Jednalo se např. o zásady bezpečného chování chránící sebe sama, odložené osobní věci v nákupních vozících, neznámé osoby zvonící u dveří jejich bytů….
  Při té příležitosti strážníci rozdali seniorům osobní alarmy pořízené díky finanční dotaci Nadace Bezpečná Olomouc.
  Jedná se o elektronický přívěšek o velikosti několika centimetrů, který po jednoduché aktivaci spustí hlasitou sirénu doplněnou světelným efektem. Tím upozorní okolí na útočníka, který se ve snaze neprozradit dá na útěk. Hlasité tóny sirény zaženou i útočícího psa. Elektronické přívěsky jsou rovněž využitelné i v případě zdravotních obtíží, kdy hlasitý tón upozorní na problém vyžadující přivolání lékařské pomoci.
  Autor: Magda Václavíková

  Hana tu bývá později, prosím ,jak se tu objeví, písněte jí někdo co má tady níže. Budu doma až hodně pozdě.
  Díky !!!!! (wave)

 34. Tomáši Josefe Švehlo, vítej na zeměkouli! Obrovské gratulace rodičům, babičce a dědovi!
  (h) (rose1) a něco pro Tebe na hraní (toivo) (dog) (cat) (heidy)

 35. Tomášek sice nechal svého praotce (wave) na sebe čekat déle, než bylo onomu milé 😡 , ale o to větší radost přináší. Tomášku, hodně spokojených a naplněných let.

 36. Gratuluji babičce i dědovi a rodičům k radosti ze všech největší. (inlove) A Tomášku ať se ti na tom velkém světě líbí, užívej si jej plnými doušky. (h)
  Já se jako babička Míla usmívat nad vlastním malým uzlíčkem nikdy nebudu a tak i trochu závidím. Odpusťte mi to, zástupci Švehlovic rodu.

 37. Mílo a Jirko, ještě jednou přijměte moc velkou gratulaci. Rodince přeji hodně zdraví, spokojenost a štěstí (h) !

 38. Človíčku Tomáši Josefe – vítej na tom našem šišatém světě (hug) . Přeji ti šťasný a spokojený život – máš k tomu dobré předpoklady, protože jsi se narodil do krásné rodiny.

  Juro, tak ty už jsi trojdědek! Krupica písek, a jedno vnouče hezčí jak druhé či třetí – to budou ty úžasné moravskoslovanské geny. Posílám taky moc pozdravů trojbabce Míle, je rozzářená jako vánoční stromeček.

  P.s.: 21. březen je moc hezké datum – je to možné, že je to už jednatřicet roků, co se v ten den vdávala moje nejstarší sestra Maruška?! Pamatuju si to – bylo horko, kvetly meruňky a já měla modré šaty na ramínka (wasntme) . Jojo – moc hezké datum k narození i ke svatbě (a navíc ho člověk jen tak nezapomene – první jarní den – i když letos byl o den dřív (think) )

  1. YGO , pravdu máš, letošní rok je jakési divné. 21 březen byl kvůli 29 únoru už 20 března a moje narozeniny 25 března měly jen 23 hodin ! 8-|

   1. No – a představ si, že by ses narodila mezi druhou a třetí hodinou! To bys ty narozeniny neměla vůbec!!! (chuckle)

  2. My jsme měli 21.března také výročí svatby a to 48. A naše děti se narodili až pár let po svatbě. Přávidím Jiřímu a Míle, nám se nepoštěstilo.

 39. Ať se malému človíčkovi v životě daří. Dnes jsou ženské ve 40 ještě fit, i když je to na první dítě trochu pozdě, není to nic hrozného. Ona ta 17 letá matka také nebyla nic moc. Hlavně že je mimčo zdravé

 40. také se připojuji ke gratulacím. Ať Tomášek roste ve zdraví a k radosti.

  V naší rodině děti rodíme brzo. Mě moje mami porodila ve 20-ti letech. Já měla prvního v 21-ti a druhého ve 23-ti. Mladší syn si pospíšil a v 21-ti mi nadělil prvního vnoučka Samuela. A já jsem od 45-ti šťastná mladá babička.

  Míša

 41. hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h) A koukám, že těch zdravotních průšvihářů zase přibývá (wasntme) … koukejte se zdravit až uzdravit (wait)

  Gratuluju rodičům i prarodičům ke krásnému človíčkovi (inlove) Ať se mu na světě líbí (nod)

  Snad týna taky dneska přidá jednoho maličkého Zvířetníčka a nebude dlouho čekat (wave)

 42. Krásný klokánský zvířetníček, se zdravým moravským kořínkem. (y) (h)
  Ještě jednou blahopřeju a přeju chlapečkovi i mamince a vůbec vám všem hodně zdraví a pohody. (h)
  A ešče přeju všem krásný den! (h) 🙂 (sun)

 43. Gratuluji z celého srdce k novému čecho klokánkovi Švehlovi! Ale že je něco v tom zrození krásného a tajuplného? Jo a přeju pěkný potlach v Hnědých horách!

  Co Týna???

  1. Georgi ze srdce gratuluji všem zúčastněným k tak krásnému a zdravému Švehlovi III. Ať je to za pár let skvělý parťák dědovi do buše. Musíš ho jako správnej dědek všechno naučit ( hlavně ty doma nepovolený věci…to dá rozum ) 🙂

 44. Mílo a Jirko, ještě touto cestou velmi gratuluji ke krásnému mamličkému uzlíčku nad kterým se Míla tak krásně culí a který rozzářená prvorodička tak něžně chová. (inlove)
  A Jirko, jen se přiznej, že i ty ses radostně culil od ucha k uchu, zvláště, když na sebe další Švehlovic kluk nechal tolik let čekat. 🙂

  Gratulací se tu v posledních dvou dnech nahromadilo moc na vyjmenovávání. Takže srdečně gratuluji VŠEM (^) (d) (rose1) A též VŠEM držím palce, kteří to potřebují a potřebovat budou (Zano !!!!!!, Týno. Tero San atd.)

  (y) (y) (y)

 45. Tomáš je opravdu moc pěkné dítě! A jeho máma vypadá krásně a spokojeně, blahopřeji. Teda ale Georgi, Ty těch jejich dvaadvacet „zkušebních“ let ale nemůžeš zkousnout 😀 Hlavně že se jejich společný projekt dále a velmi zdařile rozvíjí. Tak na nového Švehlu (d) (handshake)

  1. Vážený pane Švehlo,
   hrdý a šťastný dědečku, gratuluji (handshake) k nejmladšímu vnoučkovi, který je krásný, jen ho to podzimní sluníčko musí trochu vybělit (my jsme byli v porodnici za semafor, Tomáš byl červený od řvaní hlady, Aleš žlutý jak kanárek a já zelená, neb mi z tolika štěstí najednou bylo dost zle (chuckle) ).

   Trochu přemýšlím, jestli mám napsat to, co mi od rána vrtá v hlavě, tak to napíšu a prosím, abyste si to nebral nějak osobně a hlavně se neurazil, protože Vás nechci urazit a píšu o obecných případech, ne o konkrétních dvojicích.
   Že mají mladí konečně po dvaceti a více letech svadbu, to měli i podle mého názoru opravdu na čase, ale je to rozhodnutí, které je jen na nich dvou, zbytek rodiny má nejvýš poradní hlas. Máte taky pravdu, že spousta matek rodí až „na stará kolena,“ ani já nebyla vyjimkou, byla jsem jen o cca 4 roky mladší než Kirsty, ale má to různé důvody. Může to být opravdu pocit, že není kam spěchat — dá se přece cestovat, budovat si společenské postavení, podnikat, užívat si s partnerem a dělat spoustu jiných věcí. Ale někdy je pravdou to, že danému páru se počít potomka prostě nedaří, ať dělají co dělají, byť jsou třeba i oba reprodukčně v pořádku. Je to velká zatěžkávací zkouška pro vztah a klobouk dolů před každým párem, který takovou situaci ustál. Po dítěti touží moc a udělali by pro ně všechno na světě: zaslíbili by se i s potomkem bohu, čertu či reprodukční medicíně. A k tomu ještě často hrají na okolí habaďůru, že je plození a péče o potomky vlastně vůbec nezajímá, protože nechtějí svým nejbližším přiznat, že není něco v pořádku. A neustále šťourání typu „tak co, kdy to bude“ pak strašně bolí, o to víc, že se stydí přiznat (i sami sobě), že to možná nebude nikdy. Máme s mužem sice dva krásné kluky, ale dali nám fušku, tak vím, co píšu, navíc jsem posledních 14 dní těhotenství strávila na rizikovém oddělení, a co jsem si tam vyslechla, mě utvrdilo, že na tom ještě nejsme zdaleka nejhůř.

   Takže se na mě nezlobte a čistě se radujte z božího daru, kterým bezesporu každé děťátko je, zvláště takový krásný skoročeský chlapeček. (h) (angel)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN