BTW: Hlavobanky

„Vidíš, a když tady pohlídáš teplotu, tak to bude fungovat. Chápeš?“ Zdvořile potlačím povzdech, stejně jako se můj muž snaží nedávat najevo netrpělivost, když mi vysvětluje, jak mám zacházet s novým systémem topení v domě. On ví přesně, co se kde děje, po mě se chce už jen uživatelský přístup. To proto, že tento druh vědomostí patří do jeho ranku.

 

Je to jeden z aspektů partnerského a rodinného života, o kterém lidé většinou moc nepřemýšlejí. Sdílení informací a znalostní management jsou termíny, které si obvykle s rodinnou pohodou nespojujeme. Ale přesto to funguje, a pokud člověk nežije osaměle, rozšiřuje se sdílení znalostí ještě i na okruh kamarádů a přátel.

Řízení znalostí prostě znamená, že vytváříme jakousi databanku všeho, co potřebujeme či můžeme potřebovat vědět a snažíme se o to, aby z těchto znalostí mohl čerpat každý člen skupiny. Jenže naše hlavy nejsou počítače a náš způsob života, vzdělání, preference a zájmy do značné míry určují, jaký typ informací se v hlavě nachází. Nikdo tam nedokáže mít všechno a právě od toho jsou hlavobanky.

Každý člen rodiny se vedle sbírání všeobecných znalostí nějakým způsobem specializuje a v případě potřeby poskytuje radu a pomoc. Děláme to instinktivně a jsme v tom velmi dobří. Je to další z důvodů, proč rozpad rodiny bolí – ať už partner umřel nebo si prostě našel mladší model.

Pozor, nekonečné otázky mužů hledajících cokoliv do této kategorie nespadají! To, že nedokážou najít ponožky v šuplíku, pomazánku v lednici a mobil v kapse obvykle nesouvisí s nedostatkem znalostí. Podle odborníků je to tunelovým viděním, podle manželek leností, protože mužům se nad tím prostě nechce přemýšlet.

Já mám veliké štěstí, protože vedle rodinné hlavobanky disponuju ještě širokou přátelskou znalostní sítí. Jelikož jsou moji přátelé obojího pohlaví, různého věku a disponují velmi širokou škálou kompetencí a životních zkušeností, najdu u nich v případě nejistoty nebo strachu vždy nějaké vodítko, jak z temnoty či zmatku ven.

Ostatně, co je jiného než sdílení znalostí, když řeknu: Berry, kde je páneček? Hledej! Nikdo neříká, že v hlavobance musejí být vždy jen hlavy lidské…

Aktualizováno: 25.3.2012 — 19:26

117 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Dede, tak první odstavec mě úplně uzemnil, protože takhle do puntíku přesně probíhá instruktáž kolem topení u nás – dlužno přiznat, že pravidelně na začátku topné sezóny, protože přes léto (samozřejmě proto, že vlastní hlavobanku mám plnou jiných informací) stačím úspěšně zapomenout, co všechno je třeba sledovat, zda příslušná páčka má být nahoře či dole, co kde má svítit a který ventilek mám kdy popustit a když si pšoukne, tak je to OK. A zrovna tak u toho každoročního školení vzdychám, protože mě to šíleně nebaví. Nejspíš bude něco na tom, že jsme každý z jiné planety – muži z Marsu a ženy z Venuše.
  Všem, co potřebují palcodržnu (týna, zana) držím velice (y) a posílám blahopřání Miki (rose1) a EvěŽ k (dog) (dog) (dog) (dog) (dog) (dog) !!

  1. Dede a Hanco, taky jsem zamrkala ocima nad prvnim odstavcem, neb jsme museli zakoupit novy termostat. Zjevne technika pokrocila za tech 15 let, co predchozi slouzil. A mela jsem prednasku s demonstraci, jenze jak ty Chetovo prstiky kmitaly po displaji, tak jsem byla (a nadale zustavam) zmatena. Tak tam mam prilepeny papirek.
   Jinak za dobu me rekonvalescence moje hlavobanka vydala radu uzitecnych informaci ohledne vareni – nejen recepty, ale takova ta technologicka proc a jak.

 2. Blahopřeju dnešním oslavencům bez ohledu na počet nohou (chuckle) a držím palce Týně, aby si dnes stačila vzít z Áji příklad a moc to s mimouchem neprotahovaly/li
  Miki, všechno nejlepší, ať se ti daří, na co sáhneš (inlove) (f) (sun) (party)
  Evo, moc blahopřeju ke štěňatům (Áje i tobě (angel) ) i ke krásně funkční smečce (inlove)
  Takže se chop mopu a raduj se 😀 (inlove) (dog) (dog) (dog) (dog) (dog) (dog)

 3. Zdejší hlavobanka je úžasná věc 🙂 .
  Držím všem potřebným (y) (h) (y) , zítra na mě vzpomeňte, možná si dám špitální repete :S

  1. Milá zano, myslím na tebe neustále, budu na tebe zítra myslet ještě intensivněji. (h) (y) (y) (h)

 4. Zvířecí hlavobanky podceňovati nemoudro. Není výjimka, když se Penny ptám: Nevíš, kde mám telefonek? A poslední dobou se staruška Penny ptá na oplátku mě: Nevíš, co jsem chtěla? 🙂
  Obě otázky lze zodpovědět přinesením plyšový myši. (angel)

  1. Holčička psí šikovná … ale že by psíčci už taky potřebovali externí paměť (chuckle) ? A ještě k slunečním hodinám: udělejme to radši na rovníku, tam nemusí gnómón stát, anóbrž se vyvaluje naležato 8) 8) 8)

   1. … a jak se tak vyvaluje naležato, říká se mu rožeň.
    Klidně. Nebo dáme dva. Jeden, ten pólovej, bude stepovat a měřit přitom půlky roku, druhej, rovníkovej, se bude vyvalovat a minuty kolem něj poletí jako spašený mravenečníci. 🙂

 5. O.T.
  O Darlence a Elišce od nových páníků z Čejkovic:
  „Holky jsou v relativní pohodě, snad jen Eli občas trošku pokulhává (zrovna jako já, při změně počasí), mrknul se na ni známý veterinář a usoudil, že je to už asi lety, na běhu ani na tlapě nic nenašel. Jinak jim šmakuje…“ P. Sýkora

  1. (sun) (sun) Díky Jarko. Myslela jsem na ně v pátek, když jsem koukala na Nastěnku. 🙂

  2. (hug) (h) ..nepomohl by ALAVIS? Třeba bychom se na něj mohli složit a kůru Eli poskytnout, pan Sýkora toho pro ně dělá tolik a myslím ,že pro Liiny kavkazandy bychom tohle udělat mohli…. (h)
   Co Vy na to? (sun)

 6. Hezký. Hlavobanka je moc užitečná věc. Obzvlášť na počítačovou techniku jsem děsně levá a rady musí být velice jasné a přehledné. Kdysi v práci, jsem každý telfonát našemu PC technikovi uváděla slovy: „Mluvíte s blondýnou, takže pomalu a dvakrát“ Fungovalo to 😀
  Teď mám na techniku synáčka a není to špatný 🙂 (A mám 2+10, že by i to PC už vědělo…?)

 7. Už se hlásím (Dede se nebude za tohle OT zlobit)
  Ája v noci na neděli porodila 6 štěňátek, 4 holky a 2 kluky! Poprvé máme převahu holek. V neděli jsem byla dost mrtvá (seděla jsem u ní celou noc, jen do půlnoci jsem si hodinku a půl zdřímla), tak jsem jen zvládala kontroly Áji a běžný provoz a v 8 jsem padla. Štěňata i Ája jsou v pořádku. Jsou do docela puclíci (jak jich je méně tak i porodní váha i přírůstky jsou větší.)
  Holky se velmi dobře snášejí. Ginny dělá hlídače (řve na každého, kdo si troufne projít kolem) a zastupujícího šéfa. Derry je z toho celá divoká. Zatímco Ginny se prvních štěňat bála, Derča je drzá a chodí je okukovat. Ája obě holky toleruje. Zjevně nemá strach, že by miminům ublížily. Ovšem letos má jinou zvláštnost. Když vyndám štěňata do koše, abych jim vyměnila podložku, tak si je přenáší zpět. Normálně popadne štěně do tlamy a už si ho nese zpět do bedny. Zjevně má pocit, že si to bude dělat po svém. Ovšem má smůlu, hadry měnit musím.

  1. Ještě dotaz pro Emtesku – má tvůj známý zájem o fenku? Už se mi ohlásili první zájemci. Odběr po 15. květnu (nejdřív).

  2. Vivant mrňousci štuclíci fletí!
   Ája má pravdu. Pořádek v bedně musí bejt, rozutíkávání se trpět nesmí a basta. 😉 A hadry přece mění Velká Bohyně, a ta to jistě stihne, než tam starostlivá matka Ája přitáhne zpátky prvního utečence… 🙂

  3. Páááni, bude veselo 🙂 Veliká gratulace mamině i chovatelce. A hodně zdraví pro všechny. (sun)

  4. Blahopřeju, Evi! (h) (h) (h)
   Hihi, Ája přece ví vždycky všechno nejlíp, a navíc je starý mazák – vždyť kolik jsi měla štěňat Ty a kolik ona! (chuckle) 🙂

  5. Koliáci a smečka z Podještědí se připojují ke gratulaci. Ať se vám všem daří, máme z vás radost (ninja)

  6. připojuju se ke gratulantům (h) (rose1) mamině pohlazení a všem zúčastním přeju pevné nervy, mimiskům hodné páníky!!!!

   když tak pozoruju tu našu krasavicu nevím nevím jestli z ní bude někdy matka furt je to takové střevo a trdlo, teda než potkáme slepice – to se mění na zuřivou fůrii, asi má jasno co by s jednou takovou volně loženou naložila….

 8. A zvířecí hlavobanky, to je kapitola sama pro sebe. Ty naše vědí perfektně, kdy nás taktně upozornit, kde že je lednice, co se má otevřít a nachystat další sváču nebo kde je to zatra vodítko, když je potřeba jít ven víc než akutní. A že dokážou spolehlivě dovést páníka k pekáči čerstvě upečených bochet, protože páník nikdy nezklame a když už tam je, tak odlomí tři desátky pro doprovodnou smečku, to asi ani nemusím Zvířetníkům popisovat 😀

 9. Tak termín hlavobanka je velmi trefný. Taky mám na určité složitosti lidi. U mne se to násobí tím, že nesnáším návody k použití. Čtení této literatury mne ponižuje 😉 a deptá. Takže buď stačí na nové zařízení moje hlava, nebo se obrátím na kamarády, kteří mi návod podají u kafe a je předžvejkanej a zbavenej zbytečného balastu a pochyb. Uvedu konkrétní šílenost, za kterou bych výrobce s chutí trestala: „Obsah této uživatelské příručky se může od produktu, či softweru od poskytovatele lišit a může být změněn bez předchozího upozornění. Dostupné funkce a doplňkové služby se mohou s ohledem na typ zařízení lišit.“ A takových upozornění je na začátku uživatelské příručky celá stránka, heč. Jde o slušný vodotěsný a nárazuvzdorný mobil. 😛

  1. Jsme jedné krve, taky si to raději nechám vysvětlit osobně a názorně – jinak se v tom ztrácím a mám čím dál intenzívnější pocit, že asi přece jen budu ten dyzlektíík (chuckle)

 10. Dede, díky moc za nové úža slovo do mé osobní slovní databanky!!! U nás to funguje nejen doma, kde chlapi mají technické hlavobanky, no a já tu na zbytek našeho rodinného mikrokosmu (fubar) Ale protože už pomalu začnu stříhat v práci metr, tak seč můžu, snažím se přenést některá mailem nesdělitelná data do hlavobank svých koležů – a už jsem i párkrát zaslechla: Kruci, tohle si fakt musím zapamatovat, jak já to budu dělat, až tu nebodeš?!?! A já pak říkám: Nebuj, až vyberem tu, co mě nahradí, tak ona si honem, honem – a ráda – do své hlavobanky tu moji přelije a zase pojedete s klasikem dále, močálem černým kolem bílých skal (chuckle)

 11. OT – přišla jsem od zubaře… což o to, kontrola zubů byla velice fádní – v pořádku, v pořádku, v pořádku…

  ale dnes mi sundávali zubní kámen a já mám převelice citlivé zubní krčky, takže když mi zarývají ten UZ mezi dáseň a krček, tak trpím jako zvíře… dnes mi to dokonce museli opíchat – hm, znecitlivěl mi ret, ale dáseň teda moc ne… po příchodu jsem si musela vzít piruli, ale zatím to furt bolí… snad to přejde ;(

  1. Bedulko, líty, líty. Já mám už pár let stejný problém, no a můj kolega, který se bojí zubaře jak čert kříže, mi poradil, že si mám vzít půl hoďky před „aktem“ 20 kapek Algifenu. No a ono to funguje, protože ve mně vše tak trochu zmrtví a navíc mi to začne být i celkem „šumák“. Já vím, že Algifen je určen na něco jiného, ale na čištění zubního kamene mi fakt zabírá (y)

 12. Nejen hlavy lidské, svatá pravda. Pro mě je Anešek v tomto ohledu také nepostradatelný, protože když se ho zeptám – Anešu, nevíš kde mám bačkory, můžu si být jistá, že na nich leží. 😀

   1. Náš Čertík byl tento víkend s námi poprvé na chatě. Do přepravky se mu v pátek sice moc nechtělo, (zase mi budou dělat díry do kožíšku a rejpat ouška?!?), ale v autě byl hodný, po příjezdu zalezl pod postel, kde vyčkal do setmění. Přes noc si chatu očmuchal, označkoval tvářičkami a změřil fouskama, použil záchůdek, vymetl mističku a ráno se mazlil jak o závod, Pak jsme absolvovali návštěvy, před kterými se raději schoval, ale večer opět vylezl a nechal se pohladit i do paničky! (poprvé). V neděli už koukla zvědavě z okna a v dnes ráno jsem ho vzal na zahradu. Šel opatrně, jako vzorně vychovaný pejsek vedle mne, občas vzhlédl, mňoukl, nechal se pohladit a po několika minutách se se mnou vzorně vrátil dovnitř. Cestou domů sice trochu nadával, ale přestal v momentě, kdy si ho panička vzala i s přepravkou na klín. Po příjezdu domů počkal v ložnici, až z auta vynosíme věci a teď mi ducá do nohy a lomcuje mi tlapkou za ruku, že ho zanedbávám a chce drbat. Sousedi na chatě jen zírali, napřed na nové auta a dnes na kocoura, který funguje jako výborně vycvičený pejsek. :*

 13. Ahoj lidi, zrovna vasi kolektivni hlavobanku potrebuju. Mate nekdo zkusenosti nebo znalosti s takovyma tema alarm systemama pro starsi lidi, co zijou sami a kdyz se jim udela nevolno, upadnou apod., ze muzou privolat pomoc? Potrebuju to pro nasi mamu. Zije se svym nejstarsim vnukem od doby, kdy nas tata umrel v prosinci 1999. Synovec se o ni vzdy perfektne staral a ona o neho. Jenze mlady hoch se stehuje dohromady se svou pritelkyni. Bude nadale na babicku dohlizet, i kdyz z vedlejsiho mesta, vsechno to maji domluveny, vcetne nakupu, odvozu kam potreba a navic nejmladsi synovec (20 let), kterej stejne za babickou chodi nekolikrat za tyden, se bude vyskytovat castejc. Muj bratr je tez ve meste a i jeho byvala manzelka babicku kontroluje. Nicmene mame je 84 let, a ac v dobrem fyzickem i dusevnim zdravi, ale prece jenom ta leta jsou videt. Proto bych chtela,aby si koupila nejaky ten system, kdyz bude pres noc sama a neco by se sejrilo. Hledala jsem na internetu, je rada vyrobku, ale spis bych potrebovala vedet, jestli nekdo nema osobni zkusenost a vychytavky. Predem dekuju.

  1. Hani ideální je obrátit se v místě bydliště maminky na organizaci, která provozuje péči o seniory a ta poradí nejlépe. Určitě tam něco podobného máte, když tak mi dej kontakt, zjistím to přes centrálu v Praze. Oni pak už mají své systémy, které využívají a dohodnou přímo podmínky.

  2. Hani, u nás toto provozuje Městká policie,lidi mají doma takovej dálkáč s čudlem, ten zmáčknou a ihned k nim někdo jede, napřed obratem volají – pokud jim dotyčnej nezvedne telefon,aby zjistili,jestli to nezmáčkl omylem nebo si s tím nehraje pes nebo vnouče. Mají tam v poznámce,že klíče mají sousedi,aby nemuseli vyrážet dveře nebo nějak poškozovat zámek….
   (h) (hug)

   1. Ne všude je to stejné, někde to Měšťáci nedělají, ale jsou vytvořena krizová centra pro seniory, např. pod službou „home care“, která tohle nabízí.

    1. proto píšu u nás – a myslím tím v Pardubicích….třeba by Hanku zeptat se na Městské policii nenapadlo…každopádně i oni vědí,kdo to ve městě provozuje…

  3. HANI, NETUŠÍM JAK TO JE JINDE, ALE V NAŠÍ OBLASTI- DOMAŽLICKO-TUHLE PÉČIN ORGANIZUJE CENTRUM PRO ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÉ OBČANY. TŘEBA U NÁS NABÍZEJÍ SLUŽBU MONITORINGU, KDY V B DO BYTU NAMONTUJÍ ČIDLA, CO ZAZMENÁVAJÍ POHYB PO BYT+Ě. ČLOVĚK, CO SI SLUŽBU OBJEDNÁ, DOSTÁVÁ TAKY TO TLAČÍTKO( VLASTNĚ JAKOUSI KRABIČKU, KTERÁ SE VELICE SNADNO UMÍ SPOJIT S LÉKAŘEM NEBO PRÁVĚ S MONITOROVACÍ SLUŽBOU . POKUD SE V BYTĚ DELŠÍ DOBU NIKDO NEPOHYBUJKE, PRÁVĚ TEN DISPEČINK I VOLÁ, ZDA SE NĚCO NEDĚJE. A JSOU SCHOPNI DORAZIT I TEHY, POKUD JE V BYTĚ DLOUHO NAPROSTÝ KLID.STÁLE O TÉHLE SLUŽBĚ PRO SEBWE PŘEMÝŠLÍM, ALE ZATÍM JSEM JEŠTĚ NEOBJEDNALA. PŘECI JEN MŮJ JIŘÍ ODPOLEDNE DENNĚ DOMŮ DORAZÍ. TO JE OPRAVDU SLUŽBA HLAVNĚ PRO OSAMĚLÉ LIDI, KTERÉ NEMÁ ANI KDO KONTROLOVAT. ALE VÍM, ŽE TATO SLUŽBA EXISTUJE A ZAS AŽ TOLIK DRAHÁ ZÁLEŽITOST TO NENÍ.V PŘÍPADĚ DOMAŽLICKÉHO CENTRA SE PLATÍ CCA 2000 JEDNORÁZOVĚ PRÁVĚ NA INSTALACI POHYBOVÝCH ČIDEL ,PAK SE PLATÍ JEN NĚKOLIK SET(NEJSEM SI VŠAK UŽ JISTA, ZDA JE TO 200 NEBO 500 MĚSÍČNÍHO POPLATKU ZA VŠECHNY DALŠÍ SLUŽBY. MLUVILA JSEM PRÁVĚ S PRACOVNICÍ CENTRA O VŠEM. TA MI ŘÍKALA, ŽE JSOU SCHOPNI A OCHOTNI DOPJET BEZ ZAVÁHÁNÍ A DO NĚKOLIKA MINUT I K ČLOVĚKU, CO TŘEBA NEDOKÁŽE VYLÉZT Z VANY NEBO SE MU JEN UDĚLALO JAKKOLI A Z JAKÝCHKOLIV PŘÍČIN ZLE. VLASTNÍ ZKUŠENOST ZATÍM ALE NEMÁM.

  4. Znám to. Je to takové krabička, která má buď alarmové tlačítko, nebo se připoutá k oděvu a spustí poplach při pokusu o odcizení, nebo zatažení za ono poutko. Dodává, nebo dodávala to firma Ericsson a poplach se odesílá na specielní centrálu, která, dle dohodnutých podmínek, zařídí potřebné.

 14. Hlavobanka – bezvadný nápad. Ještě, že máme Zvířetník, to je přímo hlavobankové konsorcium!

  1. (y) naprostý souhlas (y)
   Zvířetník je zvířetník a Dede je expert nejen přes sdílení informací a znalostní management (chuckle) (clap) (chuckle) (chuckle)

   1. Pěkné fotečky, pěkné. Já jich mám jen pár a dodám. Vzhledem k tomu, že jsem hned v sobotu ráno odjížděla a vrátila se až v neděli večer, tak jsem zatím nestihla vyvěsit.

  1. Ach jo,ty fotky! Zajímavé je, že vnitřně se člověk cítí tak nějak celý život stejně akorát ten povrch se mu tak nějak vymyká. Vy jste všichni tak krásní, já si to užívám. Vidím, že jsem vděčnej objekt. (rofl)

   1. Hezky jsi to vyjádřila! Já měla vždycky pocit, že jsem docela fotogenická! No, po shlédnutí různých fotek z různých akcí už si to nemyslím.

    1. „Páni doktoři, já bejvala táááák hezká!“ jak říkala princezna Bosana ve Třech veteránech. Holt – mně sice frňák nenarostl (ten svůj mám od narození), ale všecko ostatní ano. Zajímavé je, že ani ne tak do výšky, jak do šířky. A ráno už velice často vypadám jak bernardýn, jak mi ten ksicht visí dolů – a barskdy mi to vydrží celý den. (rofl) (rofl)

     1. Mi povídejte. (wasntme) V padesáti jsem si říkala, že teď teprve ocením, že jsem nikdy nebyla krávasice …eee krasavice, že nemám o co přijít. CHYBA ono může být mnohem hůř. (dance)

      1. Jojo. Byli jsme mladí a krásní. Dnes už jsme jen krásní. I když je pravda, že každý je přesně tak starý, na kolik se sám cítí.

    2. Ne že bych měl vizuální přehled, ale čistě logicky vzato je zde ještě poněkud děsivá možnost, že člověk JE na fotkách krásnější, než ve skutečnosti. Tedy JEŠTĚ krásnější, samozřejmě (f)

 15. Jo, je prima mít velkou hlavobanku. Zaplať pámbu, za tuhle dělbu vědomostí, ne snad že bych měla nějaký blok třeba na technické informace, ale mnohdy mi zjednodušená uživatelská příručka úplně stačí. A oni to mají podobně.

  Držím palce Týně s mimouchem, gratuluju Miky k
  narozeninám a vlastně taky EvěŽ.

 16. Zcela OT – Eva Ž už odrodila, tak doufám, že písne, kolik je toho fletího nadělení. (inlove) (inlove) (inlove)

  1. Hurááá – doufám, že si ji vezme Týna za vzor a taky se dnes pochlapí … teda požení a malé Týňátko bude na světě. (h) (h)

 17. To, že nedokážou najít pánečka obvykle nesouvisí s nedostatkem znalostí. Podle pejsků je to leností, protože lidem se prostě nechce pořádně čuchat. 😉

 18. O.T.Jestli mám správné informace, dnes slaví narozeniny Miky od Yummi! Tak všechno nejvíc nejlepší! (inlove) (sun) (dog) (^) (d) (dance) (*)

  1. Milá Miky – hodně štěstí, zdraví a spokojenosti a splň si jedno tajné přáníčko (f) (f) (f)

  2. Můj našeptávač v PC mi také bonznul Miki Yuminkovou.

   Milá kamarádko kníračí, všechno nejlepší, ať je pohoda kam se podíváš a hodně zdraví. ten zbytek vytlučem vlasním šarmem.
   (h) (^) (pi) (sun) (d) (dance)

    1. Jééé, Miki (inlove) slaví, a já jsem to úplně přehlídla! (blush) Ale snad ještě není pozdě popřát všechno nejlepší! (sun) (h) (f) (^) (d) (h)

 19. Ano, ano, s různými problémy se obracím na různé lidi. A to, jak se mi můj muž snaží vysvětlit, jak věci fungují- pouze uživatelský přístup- je úplně stejné 🙂

 20. Hlavobanka? Zajímavý termín. Já jsem zatím vždycky říkala: „Má hlava je včelín.“ (rofl)

  „Kde mám ty ponožky?“
  „V kolik hodin je ta schůze?“
  „Tady jsem měl šroubovák?!“ (14 dní)
  „Co bude k obědu?“
  „Kde mám koupit hrábě?“
  „Kde je můj kufr?“
  „Máš kapesník?“……………

 21. Milá Dede,hutné téma.
  Hlavobanka, to je to pravé. Někdy mám ovšem dojem, že poskytuji jen úvěry bez úroků a jsem těsně před sanací.Otázka je , kdo zasáhne aby mou hlavobanku opět naplnil.Ještě, že mám pár dobrých klientů na Zvířetníku. (chuckle) (rofl)

 22. To je hezký termín – hlavobanka.
  Moje je dnes ráno úplně prázdná, nikde nic. Tak uvidíme, jestli se rozjasní.
  Hezký den všem, Týně obzvlášť. (h)

 23. hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Jojo, hlavobanka je krásný pojem (nod) Stabilní a dlouhověká banka mívá dobrý kredit – jak je vidět – ve finančnictví, i v životě (inlove)

 24. Dede (inlove) , to je skvělé – hlavobanky! (y)
  Krásně jsem si početla a mám o čem celý den přemýšlet. I když nevím nevím, jak mi to přemyšlování dneska půjde; ráno jsem dala lžičku rozpustného kafe do umyté, leč neuklizené kočičí misky ležící na lince. Ještě že to můžu dneska svést na posun času! (chuckle)
  Přeju všem krásný den! (h)

  1. Milá Vave, díky za pochvalu trička. Mám ho od modistky z fléru a inspirovala mne Hana-Pitrýsek. Ten její klobouk v Podmitrově byl nepřekonatelný. Hned jsem si objednávala taky a jsem moc spokojená. Modistka je můj šálek čaje, ručně malovaná trika stojí zato mít doma.Zvlášť když to umí udělátkovat i na nositelky ótepéček. (chuckle) (wave)

 25. Dobré ráno všem. Jelikož do teď nic, tak se jedu hlásit a nechat se ubytovat a páni doktoři s paníma doktorkama budou vymýšlet, jak donutit mimoucha k opuštění mateřské lodi. Mějte se tu líp, než já tam

  1. Týno !!!! Držíme všechny tlapky, matičko milá, šikovná, zdravíme mimoucha. (h) (hug) (h)

  2. Jsem s tebou milá týno. (h) (h) (h) Našeho chlapečka taky vyháněli před těmi téměř 48 lety. Nakonec si dal říct. (chuckle)

  3. až opustí mateřskou loď ,tak hned vytáhni kotvu a začni se spartánskou výchovou,abys mohla 21.4.na Dubení (hug) (clap) (h)

  4. Jejda holka, držím palce opravdu moc, ať to máš už rychle za sebou… Ale neboj, oni to ti Dr nějak vykoumají. Moje obě děti na svět taky nechtěly, takže opravdu soucítím a myslím na tebe!!! A třeba už je malé Týňátko na světě :-). (h) (y) (y) (y)

  5. Nechce se mu ven? Když vidím, jak sfetovaní ožralí idioti válcují lidi, kteří si dovolí chtít, aby nesli následky svého zhovadilého chování, tak se mu ani nedivím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN